Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35151 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

seln wrote: Moguce je. Glasas za izbor vlade, glasas za odluke, ali ne ucestvujes kao clan vlade.
To se zove prlamentarizam. poznato sirom svijeta.
poznata u društvima u kojima minstar zbog nekoliko promila alkohola u krvi podnese ostavku, ili kada to isto učini ministrica zbog 10 eura službenog novca kojeg je potrošila na kupovinu žvaka, čokoladica i sokića.

u bosni i hercegovini to nije moguće, jer bi to značilo da neko de fakto nije vlast, de jure jeste vlast. uživa sve privilegije koje vlast donosi, bez odgovornosti koju vlast sa sobom nosi.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35152 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

zippoo87 wrote: samo bih potcrtao da kada glasas za clana Predsjednistva,ti glasas za covjeka,kandidata a ne za stranku,tako da ti ova konstatacija bas i ne stoji...glasovi koje je dobio Komsic nisu glasovi DFa,nego licno Zeljka Komsica
DF bi mozda i mogla biti ozbiljnija stranka,kada bi otjerali Komsica...sve stranke koje su d.j.l. su ili propale ili propadaju
izgleda da je svakoj stranci lijevog spektra najveci teret upravo vlastiti predsjednici
malo kontradiktornosti u tvom postu. df se zaista personificira kroz lik i djelo željka komšića i na ovim izborima su opstalo, samo zahvaljujući istom.

činjenica je da su mnogi glasači željka komšića, svoj glas dali drugim strankama, a neki su se odlučili da svoj glas daju komšiću i stranci iz koje dolazi.
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#35153 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

Nisam bas u toku šta je to bilo sa Kiflom i gospodjom Komšić? Neko napisa u komentaru da je uzimala pare a ni na poso nije dolazila pa je Kifla razrješio???
User avatar
pici
Posts: 46392
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#35154 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

- Ne postoji stranka s kojom ne bismo koalirali. Ljevičari su me iznenadili rigidnim odnosom, bojim se da bi to moglo rezultirati krizom, sporim formiranjem vlasti, formiranjem loše vlasti, ali na nama je da pokušamo. SDA će pozvati sve da napravimo što širi front. Preduslov je prestanak uporne svađe, reforme na bazi evropskog puta i masovna izgradnja. BiH može postati najbrže rastuća ekonomija u regionu ili se može sunovratiti u svađe i razbijene koalicije, ili da se pobjednička stranka pokuša gurnuti u opoziciju - naglasio je između ostalog Izetbegović.

evo i baKiri oĆe u kanaliziciju :mrgreen: cirkuz
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#35155 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

El bake od SDA....poznati reformisti i graditelji :-) :-) :-)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35156 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Jasno je da je DF ušao u ovaj postizborni savez s SDP-om i NS-om samo da rovari iznutra, kao i u onoj 'predizbornoj koaliciji' koju je odmah nakon toga i sabotirao.
Sreća u nesreći je što su razgovori krenuli brzo i aktivno, pa su ih okolnosti natjerale da izlete na ledinu ranije i najzad do kraja raskrinkaju ko su i šta su, mada je bilo jasno od početka.

NS ima povijesnu priliku da skine SDA s vlasti, prvi put nakon rata. Sad je samo i jedino do njih. Ovo ne smiju zaribati i izdati.

Da vidimo da li je odgovor iskren.
Banksy wrote:Samo su dvije nepoznanice u pitanju: smatraju li u NS-u da imaju kapacitet i boje li se odgovornosti, i žele li, iskreno i zaista, skinuti SDA s vlasti.
Pedja Kojovic wrote:banksy

Da
Da
Da

(Trio)

p.k.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35157 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Banksy wrote:Jasno je da je DF ušao u ovaj postizborni savez s SDP-om i NS-om samo da rovari iznutra, kao i u onoj 'predizbornoj koaliciji' koju je odmah nakon toga i sabotirao.
Sreća u nesreći je što su razgovori krenuli brzo i aktivno, pa su ih okolnosti natjerale da izlete na ledinu ranije i najzad do kraja raskrinkaju ko su i šta su, mada je bilo jasno od početka.

NS ima povijesnu priliku da skine SDA s vlasti, prvi put nakon rata. Sad je samo i jedino do njih. Ovo ne smiju zaribati i izdati.

Da vidimo da li je odgovor iskren.
Banksy wrote:Samo su dvije nepoznanice u pitanju: smatraju li u NS-u da imaju kapacitet i boje li se odgovornosti, i žele li, iskreno i zaista, skinuti SDA s vlasti.
Pedja Kojovic wrote:banksy

Da
Da
Da

(Trio)

p.k.
:thumbup:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#35158 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JoseMujica »

DF je tu 100% u pravu

ako je NiP, zapravo Kifla, toliko iskreni reformator, onda ima i da punudi nekog drugoga za mandatara osim sebe samoga :D

ali poznajuči Kiflu, taj film nečemo gledati jer Kifla ne bi bio Kifla :lol: :lol: :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35159 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

kmirsad wrote:
seln wrote:
kmirsad wrote:Hipotetička situacija : Ns kaže, neka DF postavi mandatara, mi ćemo podržati koaliciju... SDP, DF, NiP-... ali nečemo učestvovati u Vladi KS... eto našu podršku imate... jebite se kako znate.
Dobro ba mirso, hoces li konacno shvatiti: ljevica NEMA vecinu u KS!
Moze ponuditi DF NS, NS SDP, SDP NP, Mujo Sulji.... NE-MA-JU vecinu!!!!!
Pravljenje koalicije pod tim okolnostima je road to hell. Nece sastaviti ni godinu, a profitirace SDA.
Ne moze se pustiti da SDA jos cetiri godine upropastava drzavu?
Pa neka je onda narod ne bira.
Ljevica bi sa 12 mandata pravila vlast, a treba joj 19.
Imam novu ideologiju
Položiti oružje,
Diči ruke, spustiti gače.
Ukinuti stranke. Ukinuti izbore. samo SDA.
Okačiti nisko revolvere. Ko preživi nek vlada. Telekomom, Elektroprivredom, Autoputevima, vodom, spaljivanjem opasnog otpada u kotlovima Termoelektrana...
Pobi sve i vrati se sam.
Živjela anarhija, pravedna korupcija, pljaćka i nepotizam.
Jebote, tebe kad ponese, ti se stvarno razvedes sa logikom...
Mozemo li se sloziti oko toga da je Trump veca stetocine od SDA?
On djeluje u medjunarodnim okvirima, vec je solidno sjebao ekonomiju, svjetski mir, demokratiju kao takvu...
jebemliga, trebalo bi ga smijeniti. Zasto ga demokrate ne smijene?
Ah, da... nemaju dovoljnu vecinu.
Tebi to moze biti uz nos, ali ljevica ima tek trecinu glasova u KS.
SDA sama ima skoro koliko i ljevica.
SDA1 i SDA2 (Kifla) imaju skoro polovinu glasova.
Zasto nisu ukinuli SDA 1996, 1998, 2002, 2006, 2014..
aaaaa, nisu imali dovoljno glasovaaaaa.
I ja bih rado unistio SDA, da im ni spomen ne ostane..
ali narod im je dao najvise glasova. Isto kao Trumpu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35160 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

JoseMujica wrote:DF je tu 100% u pravu

ako je NiP, zapravo Kifla, toliko iskreni reformator, onda ima i da punudi nekog drugoga za mandatara osim sebe samoga :D

ali poznajuči Kiflu, taj film nečemo gledati jer Kifla ne bi bio Kifla :lol: :lol: :lol:
I ja se ibretim kako NS licitiraju premijera za sebe, a tek treca partija po broju glasova.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#35161 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JoseMujica »

seln wrote:
JoseMujica wrote:DF je tu 100% u pravu

ako je NiP, zapravo Kifla, toliko iskreni reformator, onda ima i da punudi nekog drugoga za mandatara osim sebe samoga :D

ali poznajuči Kiflu, taj film nečemo gledati jer Kifla ne bi bio Kifla :lol: :lol: :lol:
I ja se ibretim kako NS licitiraju premijera za sebe, a tek treca partija po broju glasova.
pa zašto da ne?! :?

to bi bila baš kvalitativna promjena

Kiflinu epizodu smo več odgledali....nešto nije bila zanimljiva da bi se ponovila
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35162 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

JoseMujica wrote:
seln wrote:
JoseMujica wrote:DF je tu 100% u pravu

ako je NiP, zapravo Kifla, toliko iskreni reformator, onda ima i da punudi nekog drugoga za mandatara osim sebe samoga :D

ali poznajuči Kiflu, taj film nečemo gledati jer Kifla ne bi bio Kifla :lol: :lol: :lol:
I ja se ibretim kako NS licitiraju premijera za sebe, a tek treca partija po broju glasova.
pa zašto da ne?! :?

to bi bila baš kvalitativna promjena

Kiflinu epizodu smo več odgledali....nešto nije bila zanimljiva da bi se ponovila
Zasto ne?
Pa zasto nisu postavili premijera 2014?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35163 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

seln wrote: Jebote, tebe kad ponese, ti se stvarno razvedes sa logikom...
Mozemo li se sloziti oko toga da je Trump veca stetocine od SDA?
On djeluje u medjunarodnim okvirima, vec je solidno sjebao ekonomiju, svjetski mir, demokratiju kao takvu...
jebemliga, trebalo bi ga smijeniti. Zasto ga demokrate ne smijene?
Ah, da... nemaju dovoljnu vecinu.
Tebi to moze biti uz nos, ali ljevica ima tek trecinu glasova u KS.
SDA sama ima skoro koliko i ljevica.
SDA1 i SDA2 (Kifla) imaju skoro polovinu glasova.
Zasto nisu ukinuli SDA 1996, 1998, 2002, 2006, 2014..
aaaaa, nisu imali dovoljno glasovaaaaa.
I ja bih rado unistio SDA, da im ni spomen ne ostane..
ali narod im je dao najvise glasova. Isto kao Trumpu.
Razumijem ja tebe selne šta hočeš da kažeš, Potpuno.
Zato sam i napisao gornji post. Logika. Mnogo je logika, svako ima svoju i uglavno sve su... logične.
Jedna strana moje logike kaže da se ne smije propustiti prilika da se SDA načne, time što će se napravitiu prevrat i SDA-u izvaditi iz usta najbolji komad mesa... najjači kanton u BiH. SK.
Bilo bi zaista idealno da se Dino zaista promjenio i iskreno došao tobe. Ako bi ova vizija bila stvarnost, ne postoji jače sredstvo u borbi protiv bande od prevođenja na svoju stranu njihovog najboljeg, najubjedljivijeg i najbržeg revorveraša. On ih poznaje iznutra, zna sve njihove taktike i planove
.Druga strana moje logike kaže da se nikada ne smiješ radi vlasti odreči svojih principa , čestitosti i poštenja.
Jebena situacija.
Nije lako janjetu u toru oko kojeg kruže čopri gladnih i na sve spremnih vukova...pa i da na sebe navuku janječu kožu.
Pitanje svih pitanja... da li se Dino zaista promjenio.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#35164 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

madner wrote:Problem je sto DF nema principe.
Problem je sto licna sujeta upravlja odlukama.
Problem je sto bi radije vidili SDA vladu nego pokusali uraditi nesto zbog straha da ce ta koalicija biti uspjesna.
Problem je sto SDA preko DF skuplja glasove.

Da je drugacije bili bi dio ove price, ZK ne bi razmisljao kako da sukne Kifli nego kako da uradi nesto za KS.
Šta si ti zapeo za kiflu? Jel ti rođak? Neće ljudi Kiflu i zdravo. Podržat će i takvu vladu, ali neće onda u njoj učestvovati. Ne znam šta ti nije jasno. Ako je NS-u toliko stalo do Kifle eto nek im bude premijer, ali stvarno je više infantilno prozivati DF za podršku SDA-u, kad su jasno i nedvosmisleno rekli da će podržati i tu vašu vladu sa Kiflom.
statixx
Posts: 9837
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#35165 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by statixx »

Podrzati, a kasnije opstruirati, do konacnog sloma. Kakav bi motiv imali da podrzavaju rad vlade ako njihovih ljudi nema na funkcijama.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35166 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Nepotrebno kmečanje, približavamo se situaciji kad više neće biti važno koga podržava DF...
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#35167 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Najjace mi je kad se ljudi koji ne glasaju na izborima nadju da sole pamet o principima i ko bi s kim trebao ili ne bi trebao, ko ima koliko procenata i sta oni znace.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#35168 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

statixx wrote:Podrzati, a kasnije opstruirati, do konacnog sloma. Kakav bi motiv imali da podrzavaju rad vlade ako njihovih ljudi nema na funkcijama.
Ja ne znam fakat šta vi hoćete. Podršku vladi ili da podijelite odgovornost? U ostalom, ne treba vam ni podrška DF-a. Imate ovaj drugi kiflin blok sa 12 zastupnika. Dakle 12 + 9 = 21. Komotna većina. Ne znam šta ste zapeli za DF da ih nazor utrpate u vladu?! Hoćete Kiflu za premijera, bujrum, stanite njemu uz bok i prionite na posao.
User avatar
dr.gog
Posts: 4960
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#35169 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dr.gog »

Banksy wrote:Nepotrebno kmečanje, približavamo se situaciji kad više neće biti važno koga podržava DF...
:thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35170 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Banksy wrote:Nepotrebno kmečanje, približavamo se situaciji kad više neće biti važno koga podržava DF...
:thumbup: Da... tada ništa više neče biti važno...
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#35171 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by A_A_AKCIJA »

kmirsad wrote: Pitanje svih pitanja... da li se Dino zaista promjenio.
To uopšte nije pitanje koje je bitno.

Pitanje svih pitanja je hoćemo li išta poduzeti da se grad promijeni na bolje. Tek tada ide ovo tvoje.

Ako hoćemo promjenu, oformi se vlada bez SDA i proba. Nema šanse da iko vjeruje u nečiju promjenu dok ga se ne stavi na kušnju. Dva, tri mjeseca, pola godine. Biće jako jasne stvari. Ako se promijenio, dobro i jes. Ako nije, povratak na početne pozicije i zdravo.

Isto tako ja ne vjerujem retoričarima iz NS, ali neću znati imaju li taj tvoj partizanski moral, dok im se ne da budžet od skoro milijarde KM, pa da vidimo hoće li krenuti putem onih prije njih (SDA, SDP, DF, SBB...). I dan danas se glupo osjećam zbog Damira Hadžića-Noleta.

Svi lijepo pričaju dok se pred njih ne stavi guta para. Prilika čini lopova. Nasuprot tome, sigurno znam da SDA nema potreban moral i da će taj budžet raspičkati ko tinejdžeri na maturi.

Svako normalan bi rizikovao, ako mu je stvarna namjera napredak i promjena.
Last edited by A_A_AKCIJA on 26/10/2018 13:01, edited 1 time in total.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35173 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

A_A_AKCIJA wrote:
kmirsad wrote: Pitanje svih pitanja... da li se Dino zaista promjenio.
To uopšte nije pitanje koje je bitno.

Pitanje svih pitanja je hoćemo li išta poduzeti da se grad promijeni na bolje. Tek tada ide ovo tvoje.

Ako hoćemo promjenu, oformi se vlada bez SDA i proba. Nema šanse da iko vjeruje u nečiju promjenu dok ga se ne stavi na kušnju. Dva, tri mjeseca, pola godine. Biće jako jasne stvari. Ako se promijenio, dobro i jes. Ako nije, povratak na početne pozicije i zdravo.

Isto tako ja ne vjerujem retoričarima iz NS, ali neću znati imaju li taj tvoj partizanski moral, dok im se ne da budžet od skoro milijarde KM, pa da vidimo hoće li krenuti putem onih prije njih (SDA, SDP, DF, SBB...). I dan danas se glupo osjećam zbog Damira Hadžića-Noleta.

Svi lijepo pričaju dok se pred njih ne stavi guta para. Prilika čini lopova. Nasuprot tome, sigurno znam da SDA nema potreban moral i da će taj budžet raspičkati ko tinejdžeri na maturi.

Svako normalan bi rizikovao, ako mu je stvarna namjera napredak i promjena.
Ovo pitanje je postavila druga strana moje logike... prva strana moje logike to pitanje nije postavilo... nego se slaže stobom...pročitaj
User avatar
dr.gog
Posts: 4960
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#35174 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dr.gog »

Želio bi samo malo povjerenja i strpljenja raja...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35175 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

dr.gog wrote:Želio bi samo malo povjerenja i strpljenja raja...
Povjerenje imam, strpljenje je na kraju... ne mogu se više trpiti ovi lobisti, postaju agresivni,,,gotovo svi su otvorili karte...
Locked