Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#35126 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

horkesh wrote:Dnevnikovo bljuvanje mržnje je, na žalost, dosta efektivno. QED.
Ne samo Dnevnikovo, već kompletna antibošnjačka histerija je efektivna na taj način da potiče masovno iseljavanje Hrvata iz Srednje Bosne. Usplahireni su i u međusobnim razgovorima govore kako "sve sluti na rat" ... tako da se sprema ići i onaj koji to nije mislio.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#35127 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

DonieBrasco wrote:Samo pazite sad za koju sedimicu kad Dodik i Covic zajedno odu u Beograd na sastanak.

Sve tok sad kada na red dolazi Dom naroda, Vijece Ministara i naravno NATO.
Dodik je sada relativno miran dok se ne formira VM a onda dernek.
DonieBrasco
Posts: 20068
Joined: 31/08/2016 16:09

#35128 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by DonieBrasco »

Ne treba mu dozvoliti da ga formira dok se NATO ne utvrdi.

A ne gine nam Tegeltija i kriza preko VM.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#35129 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

DonieBrasco wrote:Ne treba mu dozvoliti da ga formira dok se NATO ne utvrdi.

A ne gine nam Tegeltija i kriza preko VM.
- NATO
- Dom naroda po popisu 1991.
- Ostali nivoi vlasti FBiH
- Sporazum sa IZ
....

Rahat patnja dok se boje ne rastope
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#35130 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maraschino »

tandmand wrote:
horkesh wrote:Dnevnikovo bljuvanje mržnje je, na žalost, dosta efektivno. QED.
Ne samo Dnevnikovo, već kompletna antibošnjačka histerija je efektivna na taj način da potiče masovno iseljavanje Hrvata iz Srednje Bosne. Usplahireni su i u međusobnim razgovorima govore kako "sve sluti na rat" ... tako da se sprema ići i onaj koji to nije mislio.
Ovo me podsjeca na Vucicevu svakodnevnu kuknjavu o Kosovu i Albancima sto Srbe tjera na iseljavanje. Kontra efekat ili pak zelja.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#35131 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

Sinoć u Dnevniku N1 reportaža o Blidinju i između ostaloga:

Park prirode Blidinje i popularno skijalište Hercegovaca i Dalmatinaca proživljavaju jednu od boljih sezona u posljednjih nekoliko godina. Na ruku tomu ide dobro vrijeme, odnosno snijeg, ali i bolja organizacija i promocija ove destinacije, kažu turistički radnici.

"Što se tiče ove sezone, ona je počela sredinom prošlog mjeseca, oko 15. decembra i do danas je ona premašila i prošlogodišnji rekord, tako da je ova sezona iznimno zadovoljavajuća", otkriva Tomislav Zelenika, turistički radnik.
Bravo N1, bravo Đenana Kaminić-Puce, što ste dali medijski prostor ovom znamenitom "turističkom radniku".
džakailibu
Posts: 764
Joined: 08/05/2013 11:37

#35132 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by džakailibu »

na blidinju sam bio prije 10 godina, neki projekat turisticko - kulturno naslijedje tipa i ucestvovali su turisticki radnici iz blidinja sto je i logicno jer se time i bave. i tako poslom odem gore, neka konferencija u onaj glavni hotel kad tamo na zidu slika mate bobana. niti sam otisao poslije toga ikada vise a i shvatio sam njihovo usko poimanje turizma. ne znam da li se sta promijenilo ali uzimajuci u obzir ko je turisticki djelatnik tamo siguran sam da nije.
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#35134 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

Voditelja je zanimalo zašto su Hrvati u FBiH neravnopravni.

"Hrvati imaju trećinu vlasti na nivou države, a polovinu vlasti u Federaciji BiH. Mogu u klubu Hrvata Doma naroda blokirati sve u FBiH", odgovorio je Komšić.

Upitan šta je sa zathjevom za kanalom na hrvatskom jeziku, rekao je da takvi zahtjevi obično dolaze od manjina, a da Hrvati nisu manjina.

to nema ni u zibabveu da sa 150 tisHuca glasova zmes ovoliki kolac... treba to reducirat il ako im se isce nek u "svojim" kantonima naprave ekonomsku EU revoluciju tHaocnije evoluciju. eto im sHanse a ne da po sarajevu grabe fotelje i radnje :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#35135 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Josip Juratovic SPD je jedan od onih koji s razlogom kritikuje ponasanje Covica i HDZea i to ne prvi pura.....realan je i ne vuce ni naciju stranu...ako se ne varam prosle godine je bio gost Predsjednistva BiH....ali ga 'ercegovci nemogu smisliti...inace je tamo negdje od Varazdina ili Virovitice ali se dobro snasao u Njemackoj i evo ga u EU parlamentu ispred SPD njemacke
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35136 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Nivelacija »

Meni nikad nece bito jasno kako je Alija pristao na takav sporazum gdje je sveo utjecaj bosnjaka na jednak ili manji utjecaju hrvata kojih ima 5 puta manje?

Nigdje u svijetu nema da 10% naroda drzi u saci apsolutno svaki proces.
U federaciji imaju 50% moci covjece. Da im je dato sami da napisu dejton mislim da bih sami sebi manje prava dali.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#35137 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Nivelacija wrote:Meni nikad nece bito jasno kako je Alija pristao na takav sporazum gdje je sveo utjecaj bosnjaka na jednak ili manji utjecaju hrvata kojih ima 5 puta manje?

Nigdje u svijetu nema da 10% naroda drzi u saci apsolutno svaki proces.
U federaciji imaju 50% moci covjece. Da im je dato sami da napisu dejton mislim da bih sami sebi manje prava dali.
:thumbup:
ali sudeci po onome sta imaju i sta hoce ,mislim da bi se zadovoljili samo da se iselimo iz BiH iopet bi bili nezadovoljni...takva je to sorta
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#35138 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

pici wrote:
Voditelja je zanimalo zašto su Hrvati u FBiH neravnopravni.

"Hrvati imaju trećinu vlasti na nivou države, a polovinu vlasti u Federaciji BiH. Mogu u klubu Hrvata Doma naroda blokirati sve u FBiH", odgovorio je Komšić.

Upitan šta je sa zathjevom za kanalom na hrvatskom jeziku, rekao je da takvi zahtjevi obično dolaze od manjina, a da Hrvati nisu manjina.

to nema ni u zibabveu da sa 150 tisHuca glasova zmes ovoliki kolac... treba to reducirat il ako im se isce nek u "svojim" kantonima naprave ekonomsku EU revoluciju tHaocnije evoluciju. eto im sHanse a ne da po sarajevu grabe fotelje i radnje :mrgreen:
A pismo fratra sa pocetka?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#35139 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

BHCluster wrote:
pici wrote:
Voditelja je zanimalo zašto su Hrvati u FBiH neravnopravni.

"Hrvati imaju trećinu vlasti na nivou države, a polovinu vlasti u Federaciji BiH. Mogu u klubu Hrvata Doma naroda blokirati sve u FBiH", odgovorio je Komšić.

Upitan šta je sa zathjevom za kanalom na hrvatskom jeziku, rekao je da takvi zahtjevi obično dolaze od manjina, a da Hrvati nisu manjina.

to nema ni u zibabveu da sa 150 tisHuca glasova zmes ovoliki kolac... treba to reducirat il ako im se isce nek u "svojim" kantonima naprave ekonomsku EU revoluciju tHaocnije evoluciju. eto im sHanse a ne da po sarajevu grabe fotelje i radnje :mrgreen:
A pismo fratra sa pocetka?
Fratar Knezovic mu moze popusiti kurcinu a onu uticnicu neka gurne sebi u smrdljivi shupak i zhvalje
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#35140 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Image
Knezovic jase ponovo. :lol:
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#35141 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

BHCluster wrote:
A pismo fratra sa pocetka?

taj fratHar neg mota kablove i kuci...


User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#35142 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic- ... /190120048


Ima Video, pa evo i tekst. Kakav je vaš dojam o Željkovom gostovanju kod Stankovića?

Uzgred debili, čiji je stranački šef išao na obljetnicu progona i egzodusa HR naroda u RS.

JAVNA TRIBINA U ZADRU
Karamatić: "HVO se borio protiv ISIL-a"; Knezović: "Mediji u Zagrebu peglaju Komšićev imidž"


User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#35143 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Poznata izreka govori “dao Bog da imao, pa nemao”, a ona se u politici može parafrazirati “dao Bog da imao moć, pa je izgubio”. Jer stvarno nema ništa gore za političara od gubitka moći, posebno političara na balkanskim prostorima gdje se računa jedino moć. To je doživio Milorad Dodik, neupitni lider Srba u BiH. On je početkom ovog desetljeća postao najmoćniji političar u Srba na Balkanu. Srbiju je tada vodio Boris Tadić koji se nije htio zamjeriti radikalima, a htio se dodvoriti Zapadu pa je 2012. godine izgubio izbore, a ubrzo gotovo nestao s političke scene. A na parlamentarnim su izborima u prvi plan iskočili Ivica Dačić, nasljednik Slobodana Miloševića u Socijalističkoj partiji Srbije (SPS) i Aleksandar Vučić, lider Srpske napredne stranke (SNS).

VEZANE VIJESTI

PODRŽAVATI ČOVIĆEV PAKT S DODIKOM ZNAČI PODRŽAVATI VELIKU SRBIJU Stvarna pozadina saveza šefa HDZ-a BiH s gazdom Republike Srpske

HRVAT IZ BUNDESTAGA ZGROŽEN ČOVIĆEVIM PONAŠANJEM U BANJA LUCI: Paradoksalno je da se buni zbog neustavnosti izbornog zakona, a slavi neustavni praznik

Njih dvojica počinju pregovore o formiranju vlade koji traju da bi u konačnici Dodik bio taj koji je Dačiću rekao da uđe u vladu i preuzme premijersku poziciju. Vučić je, za razliku od Dačića, odmah shvatio kakvu mu prijetnju predstavlja Dodik pa će njihov odnos otada postati i ostati vrlo napet. I Vučić će učiniti sve kako bi u što kraćem vremenu detronizirao Dodika i preuzeo poziciju koja, po njegovom mišljenju, pripada samo Beogradu: liderstvo nad svim Srbima. I uspio je u tome. Što se lijepo vidjelo ovog mjeseca na proslavi “Dana Republike Srpske” - Vučić je Dodiku poslao premijerku Anu Brnabić. Prvo, jer zna da taj navodni praznik međunarodna zajednica ne priznaje, a drugo jer on ne ide Dodiku na noge. Upravo obrnuto, Dodik mora u Beograd kad dolazi ruski predsjednik Vladimir Putin i tada mora moliti Vučića da mu osigura kratak sastanak s ruskim predsjednikom. Što mu onda Vučić po modelu “nije beg cicija” i omogući. Ali na kratko. A Dodik onda udari po Bošnjacima što je Putinu na jedno uho ušlo, a na drugo izašlo. Jer čak ni u Moskvi Dodikov nacionalizam više ne nailazi na pozitivnu recepciju. Konačno, Moskva je u jako dobrim odnosima s Recepom Tayyipom Erdoğanom.

Od komunista da nacionalista

Dodik je klasični model balkanskog političara koji je doživio evoluciju od komunista do nacionalista. U politiku je ušao 1986. godine kada postaje predsjednik Skupštine općine Laktaši, a 1990. godine se priklanja Savezu reformskih snaga koje je osnovao Ante Marković, tadašnji premijer SFRJ. I na toj listi ulazi u Skupštinu BiH. Ali ondje nije ostavio većeg traga jer igru vode Radovan Karadžić i njegova bratija. No, Dodik ipak pokazuje politički instinkt nakon što je u Parizu potpisan mirovni sporazum o BiH dogovoren u Daytonu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#35144 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

SaraFina wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic- ... /190120048


Ima Video, pa evo i tekst. Kakav je vaš dojam o Željkovom gostovanju kod Stankovića?

Uzgred debili, čiji je stranački šef išao na obljetnicu progona i egzodusa HR naroda u RS.

JAVNA TRIBINA U ZADRU
Karamatić: "HVO se borio protiv ISIL-a"; Knezović: "Mediji u Zagrebu peglaju Komšićev imidž"


Mene chudi kako ovoga Karamatića udruženje veterana Armije Republike Bosne i Hercegovine ne tuze za ovakve stvari i to pored presudjenog UZP-a?

Image
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#35145 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

BHCluster wrote:
SaraFina wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic- ... /190120048


Ima Video, pa evo i tekst. Kakav je vaš dojam o Željkovom gostovanju kod Stankovića?

Uzgred debili, čiji je stranački šef išao na obljetnicu progona i egzodusa HR naroda u RS.

JAVNA TRIBINA U ZADRU
Karamatić: "HVO se borio protiv ISIL-a"; Knezović: "Mediji u Zagrebu peglaju Komšićev imidž"


Mene chudi kako ovoga Karamatića udruženje veterana Armije Republike Bosne i Hercegovine ne tuze za ovakve stvari i to pored presudjenog UZP-a?

Image

Ni ja. Plus one opskurne portale i vlasnike, koji prenose svaku gadost i lažu i preuveličavaju njihovi novinarčići.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#35146 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by megaman4 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-v ... /190121080

Eto nam belaja i krize. :-) :roll:

O ovome se govorilo citavo vrijeme da tek cirkus dolazi.


Nek nam je Bog na pomoci. :(
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#35147 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

megaman4 wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-v ... /190121080

Eto nam belaja i krize. :-) :roll:

O ovome se govorilo citavo vrijeme da tek cirkus dolazi.


Nek nam je Bog na pomoci. :(

Neće ni on ucjenjivati, pa neka iduće 4 godine sve fercera u tehničkom mandatu. Budžet nije usvojen, ali ne treba samo Bošnjacima. I vozdra.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#35148 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by nemampojma0 »

megaman4 wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-v ... /190121080

Eto nam belaja i krize. :-) :roll:

O ovome se govorilo citavo vrijeme da tek cirkus dolazi.


Nek nam je Bog na pomoci. :(
Mora da ide do kraja, kad se obavezes Rusima nema nazad.
I on i milorad zatezu, kako bi dobili pozicije koje hoce.
Niko nije protiv da se javno dokaze kao opstrukcionista, sve to ide na njegovu stetu. Prerano je poceo, Ustavni sud jos nije rekao svoje
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#35149 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by jazzer »

On smatra kako bi Šefik Džaferović i Željko Komšić trebali podržati imenovanje SNSD-ovog funkcionera Zorana Tegeltije za predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH jer u ovom mandatu to mjesto pripada nekome iz srpskog naroda.
Ja cu kociti dok mi se ne ispune zahtijevi a vi ''prijatelji Bosnjaci'' nemojte, nego udovoljite Miloradu Dodiku.

Dodikova kuja koja to vise i ne krije da jeste.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35150 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

megaman4 wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-v ... /190121080

Eto nam belaja i krize. :-) :roll:

O ovome se govorilo citavo vrijeme da tek cirkus dolazi.


Nek nam je Bog na pomoci. :(
U cemu je problem?
Vlada BiH postoji.
Ako se Draganu cekaju sljedeci izbori, ok.
Post Reply