nemampojma0 wrote:
Zasto je srljanje? BH blok je imaginaran po meni, jedini siguran zajednicki imenitelj stranaka BH bloka je to sto se sve one deklarisu kao gradjanske. Jedan dio SDP-a je blizi DF-u, a drugi NS-u, po temeljnim pitanjima drustva i drzave. BH blok je prilicno polarizovan i vrlo tesko moze zaziviti u formi jedne stranke.
srljanje iz razloga što je vise puta komsic ponovio tezu da ce slijediti stavove bh bloka i sdpa. ti statovi su kristalno jasni i cisti, a oni glase da ce bh blok biti dio opozicije. razumijem ja da veci dio sdpa hoce u vlast, ali isto tako razumijem da kompletna nasa stranka to ne zeli.
df je u kompletnoj prici sveden da nivo jednog covjeka, kojem na uho sapcu sifet podzic i ekipica okupljena oko njega. njihov cilj jeste vlast.
u ove dvije izjave, blizu sam pedjinoj, jer je bh blok odlicna prica za buducnost i to ne tako daleku buducnost, kada se uzme u obzir da su lokalni izbori za manje od dvije godine. sa trenutnim kapacitetom kojeg bh blok ima u sarajevu, moze se nadati apsolutnoj kontroli sarajeva. isto vazi i za tuzlu, a bome i za krajinu.
u mostaru bi mogli postati dosta jak oponent hdzu i dobro ih uzdrmati.
za pocetak, i vise nego dovoljno.
samo oni moraju pobijediti vlastite sujete, a tu prvenstveno mislim na sdpove sujete, jer se oni ponasaju kao da je sve njihovo i kao da oni vrijede tri puta vise i od nase stranke i on dfa. zato su dobili miletica u domu naroda kao odgovor nase stranke i dfa da se nesto moze uciniti bez njih.
Zbog cega treba DF i SDP da zrtvuju svoju infrastrukturu zbog jednog uskog pogleda i jasne namjere NS da bude stranka KS.
i nasa stranka postoji u svim kantonima i na svim nivoima. ne razumijem kako su okrenuti samo sarajevu.
Pored svega, posebna odgovornost i teret je na ledjima Zeljka Komsica jer je predsjednik drzave, iz te vizure sve izgleda drugacije nego to vidimo mi obicni ljudi ili politicari kantonalnog ranga.
ovo razumijem i razumijem cinjenicu da se bh blok nekada mora podrediti zeljku komsicu i zastititi ga, ali ako isti nastavi sa danjasnjim izjavama, ostati ce sam. mozda je to i taktika, haj znaj.