Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#35076 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

pa vjerovatno neće,treba plaćati ljudima noćni rad,halooo
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#35077 Re: Zeničani

Post by Warashii »

kakavdanakneiskustvu wrote:pa vjerovatno neće,treba plaćati ljudima noćni rad,halooo
Pa ne znam, lupam, mozda ce imati dezurnu ekupi koja ce djelovati na pozive stanara, jbmga ne znam kako su oni to osmislili :D
Kad sve starta vjerovatno cemo i saznati, a nadam se da nece zazivjeti.
User avatar
Reventor
Posts: 112
Joined: 11/10/2013 22:43
Location: Gdje se najmanje nadam

#35078 Re: Zeničani

Post by Reventor »

Casual's wrote:Pola Starine već ima vinjete.
Treba tim likovima iz parkinga jbt muma
I meni su odmah, nažalost, po default-u, naumpale moguće mahinacije sa vinjetama u korist podobnih, rodbine, interesa itd., kao npr
- upravo ovo, ljudima koji ne žive u Ze, ali da imaju vinjete dijelova grada gdje dolaze na posao, pijacu i ostale poslove da pozavršavaju
- neko ko ima garažu/dvorište, pa mu ne treba vinjeta za zonu gdje živi, a "sredi" sebi vinjetu za zonu gdje radi i sl

Onda, kao što neko reče, dođem u neko ili bilo koje doba, pun parking, hoću li obilaziti ostale dok ne nađem slobodno mjesto? I ako ne nađem, šta sad? Ići redom i zagledati se u vinjetu svakog automobila da provjerim, pa ako se nađe uljez da zovem policiju/Parking?
Živim u dijelu grada gdje je sigurno manjak parking mjesta za regularno izdate vinjete. Znači, pod uslovom da nema uljeza, opet će se morati parkirati po trotoaru. Hoće li u tom slučaju biti sankcija ili će se "gledati kroz prste"? Ako se ne bude "gledalo kroz prste", onda će za korisnike te zone važiti pravilo "ko prije jami slobodno parking mjesto", a ostali kružite dok se neko ne isparkira.
Sljedeće: tokom radnog vremena, vikenda i sl, na mnogim parkinzima će biti slobodnog mjesta. Nekom dođu gosti iz drugog grada, gdje parkirati? Gdje će svatovi?? :) Ja trebam negdje brzinski stati na 5-10-15min, a nema u blizini parkinga koji se plaća, zjape prazna mjesta, šta raditi?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#35079 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

da,puno je pitanja na koje ne znam da bas ima odgovora
User avatar
Reventor
Posts: 112
Joined: 11/10/2013 22:43
Location: Gdje se najmanje nadam

#35080 Re: Zeničani

Post by Reventor »

Tek sad vidim, dok sam ja tipkao pa prestao i kasnije submit-ovo, već su i drugi izrazili bojazni o sličnoj problematici.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#35081 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kakavdanakneiskustvu wrote:pa vjerovatno neće,treba plaćati ljudima noćni rad,halooo
Nece kao ni dosad. Ni dosad nisu placali kazne od 30 kad stavi kandzu na auto, jer dodje lik i parkira ti na.mjesto ujutro, naravno koje ti placas. Oni dodju stave mu kandzu i tako do 15 do 22h i onda mu ih skinu. Lik dodje kulturno iza 22h i odveze auto, a ti cijeli dan.bio bez parkinga, on imao dzabe parking i to je to.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35082 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Hajd shvatam nas sa autima do desetak hiljada, ali vala kupe auto od 15-20 milja, nemaju za garažu pedesetak maraka.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#35083 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Reventor wrote:
Casual's wrote:Pola Starine već ima vinjete.
Treba tim likovima iz parkinga jbt muma
I meni su odmah, nažalost, po default-u, naumpale moguće mahinacije sa vinjetama u korist podobnih, rodbine, interesa itd., kao npr
- upravo ovo, ljudima koji ne žive u Ze, ali da imaju vinjete dijelova grada gdje dolaze na posao, pijacu i ostale poslove da pozavršavaju
- neko ko ima garažu/dvorište, pa mu ne treba vinjeta za zonu gdje živi, a "sredi" sebi vinjetu za zonu gdje radi i sl

Onda, kao što neko reče, dođem u neko ili bilo koje doba, pun parking, hoću li obilaziti ostale dok ne nađem slobodno mjesto? I ako ne nađem, šta sad? Ići redom i zagledati se u vinjetu svakog automobila da provjerim, pa ako se nađe uljez da zovem policiju/Parking?
Živim u dijelu grada gdje je sigurno manjak parking mjesta za regularno izdate vinjete. Znači, pod uslovom da nema uljeza, opet će se morati parkirati po trotoaru. Hoće li u tom slučaju biti sankcija ili će se "gledati kroz prste"? Ako se ne bude "gledalo kroz prste", onda će za korisnike te zone važiti pravilo "ko prije jami slobodno parking mjesto", a ostali kružite dok se neko ne isparkira.
Sljedeće: tokom radnog vremena, vikenda i sl, na mnogim parkinzima će biti slobodnog mjesta. Nekom dođu gosti iz drugog grada, gdje parkirati? Gdje će svatovi?? :) Ja trebam negdje brzinski stati na 5-10-15min, a nema u blizini parkinga koji se plaća, zjape prazna mjesta, šta raditi?
Znas koji je njihov odgovor na to da je tvoja zona puna i da nemas gdje parkirati?
A gdje sad ljudi parkiraju kad je takva situacija? Ili plati pa se klati. Sve u svemu, do tebe je, jer do njih nije i ne moze biti.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#35084 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Reventor wrote: I meni su odmah, nažalost, po default-u, naumpale moguće mahinacije sa vinjetama u korist podobnih, rodbine, interesa itd., kao npr
- upravo ovo, ljudima koji ne žive u Ze, ali da imaju vinjete dijelova grada gdje dolaze na posao, pijacu i ostale poslove da pozavršavaju
- neko ko ima garažu/dvorište, pa mu ne treba vinjeta za zonu gdje živi, a "sredi" sebi vinjetu za zonu gdje radi i sl

Onda, kao što neko reče, dođem u neko ili bilo koje doba, pun parking, hoću li obilaziti ostale dok ne nađem slobodno mjesto? I ako ne nađem, šta sad? Ići redom i zagledati se u vinjetu svakog automobila da provjerim, pa ako se nađe uljez da zovem policiju/Parking?
Živim u dijelu grada gdje je sigurno manjak parking mjesta za regularno izdate vinjete. Znači, pod uslovom da nema uljeza, opet će se morati parkirati po trotoaru. Hoće li u tom slučaju biti sankcija ili će se "gledati kroz prste"? Ako se ne bude "gledalo kroz prste", onda će za korisnike te zone važiti pravilo "ko prije jami slobodno parking mjesto", a ostali kružite dok se neko ne isparkira.
Sljedeće: tokom radnog vremena, vikenda i sl, na mnogim parkinzima će biti slobodnog mjesta. Nekom dođu gosti iz drugog grada, gdje parkirati? Gdje će svatovi?? :) Ja trebam negdje brzinski stati na 5-10-15min, a nema u blizini parkinga koji se plaća, zjape prazna mjesta, šta raditi?
Svi manje vise lupamo oko svega.
Sto se gosta tice bit ce kao gost vinjete koje ce se moci uzeti ali kako sam ja shvatio samo ukoliko vec imas vinjetu mozes uzeti gost vinjetu po cijeni od 3,00KM 24h.
Vjerujem da ce to sa vinjetom ici lako ko ima/nema kao i do sada sa rezervisanim mjestima, nesto gradjani nesto oni.
Mislim da ce policija gledati kroz prste, nema rjesenja za Mokusnice sem novih garaznih mjesta, nemos zipovati auto jbjga.
5-15 minuta ces ili rizikovati ili platiti parking na daljem mjestu.
Ma ima brdo pitanja a odgovore cemo da saznamo.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#35085 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Brkate jednu stvar, nije niko dirao auta po trotoarima i slicno jer nije radio pauk a policija tolerisala. Sad ce pauk dizat jer je njima u interesu da ti naplate 70 maruna, nevezano za 40KM kazne. Dok je radio pauk redovno je izmjestao kod ekonomske skole s trotoara one sto ce minut na pijacu. Cak mislim da im je to bilo omiljeno mjesto, za 500m voznje 70KM :lol:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#35086 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Throttle wrote:Brkate jednu stvar, nije niko dirao auta po trotoarima i slicno jer nije radio pauk a policija tolerisala. Sad ce pauk dizat jer je njima u interesu da ti naplate 70 maruna, nevezano za 40KM kazne. Dok je radio pauk redovno je izmjestao kod ekonomske skole s trotoara one sto ce minut na pijacu. Cak mislim da im je to bilo omiljeno mjesto, za 500m voznje 70KM :lol:
Pa oni su javno priznali da policiju nastoje da natjeraju da radi na toj problematici.
Pauk ne moze odnijeti vozilo sa trotoara jer je pauk vlasnistvo JP Parkinzi ali policija moze zatraiti intervenciju.
I nije samo pauk taj koji je mogao da uvede red, kazne bi isto to dobro odradile ali se jednostavno nisu pisale. Mene x y puta ispizdi prolazak kroz Mokusnice al kad skontas sta je rjesenje? Da se mene pita niko ne bi dobio ni jednu dozvolu za gradnju "stambeno/poslovnih" objekata, sljedecih par godina pronaci zemljiste i ponuditi za izgradnju parkinga, pod zemljom i na spratove.
Generalno da sam investitor prije bi napravio parking mjesta nego li stambenu zgradu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#35088 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

channel10 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:pa vjerovatno neće,treba plaćati ljudima noćni rad,halooo
Nece kao ni dosad. Ni dosad nisu placali kazne od 30 kad stavi kandzu na auto, jer dodje lik i parkira ti na.mjesto ujutro, naravno koje ti placas. Oni dodju stave mu kandzu i tako do 15 do 22h i onda mu ih skinu. Lik dodje kulturno iza 22h i odveze auto, a ti cijeli dan.bio bez parkinga, on imao dzabe parking i to je to.


eto
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#35089 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Throttle wrote:Brkate jednu stvar, nije niko dirao auta po trotoarima i slicno jer nije radio pauk a policija tolerisala. Sad ce pauk dizat jer je njima u interesu da ti naplate 70 maruna, nevezano za 40KM kazne. Dok je radio pauk redovno je izmjestao kod ekonomske skole s trotoara one sto ce minut na pijacu. Cak mislim da im je to bilo omiljeno mjesto, za 500m voznje 70KM :lol:

je li izmještao auta u bivšoj šolajinoj?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35090 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ma ovo je cirkus...odmah se znalo da se odluka tako ne moze odloziti...Sto sam vec i napisao. Ali su se pravile predstave za javnost. Najviše Babajic i Fudo.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#35091 Re: Zeničani

Post by Bobi »

clio_dci120 wrote:Hajd shvatam nas sa autima do desetak hiljada, ali vala kupe auto od 15-20 milja, nemaju za garažu pedesetak maraka.
nema garaza, ja sam napisao ja bih iskesirao da naprave garaze ovdje kod mene a i njih dosta.
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#35092 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Nerazvijena smo zemlja upravo zato što smo u startu protiv svake promjene,..
Nije isključeno da će biti nejasnoća i problema ali vrijedi pokušati.
Vinjete za stanare uspješno funkcionišu u Njemačkoj već 30 ili 40 godina.
Image
Image
Mislim da vrijedi pokušati, košta par maraka i dva izgubljena sata za skupljanje papirologije.
A što se tiče odluke gradskog vijeća,..
Grad jeste osnivač JP Parkinzi ali vijeće ne može donositi odluke kako će poslovati JP Parkinzi.
Ima uprava i nadzorni odbor i tu je tačka.
Last edited by Ci-Nick on 26/07/2019 14:53, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#35093 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

da,normalno da vrijedi pokusati,ali ne znam je li svako od nas sa vinjetom nesto konkretno dobija kad ionako nema dovoljno parking mjesta za sve
jasmind
Posts: 250
Joined: 24/10/2005 23:50

#35094 Re: Zeničani

Post by jasmind »

Image
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#35095 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

kakavdanakneiskustvu wrote:da,normalno da vrijedi pokusati,ali ne znam je li svako od nas sa vinjetom nesto konkretno dobija kad ionako nema dovoljno parking mjesta za sve
Ne bi trebalo biti gore,.. evo malo prije sa prozora gledam stigoše na parkig golf dvojka i neki kamiončić, nešto kao za prevoz stoke, iz golfa izišli čovjek, žena i dijete i uđoše u tovarni prostor kamiončića, :shock: :shock: , ja pomislio da će izvesti par ovaca,..ali ne, suvozač podiže dasku i odoše dalje,.. :lol: :lol:
Golf ostao na parkingu,..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35096 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Raja koja zivi oko muzicke skole je mozda najeklatantniji primjer kako se ovo pitanje ne moze rjesavati preko koljena.

Dok je onaj parking bio dzabe tu se ujutru drama desavala ko ce prvi ugrabit mjesto :-) . Sad kako se placa, a ni stanari nemaju mogucnost kupovine mjesecne karte, zjapi poluprazan :-)
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35097 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ci-Nick wrote:Nerazvijena smo zemlja upravo zato što smo u startu protiv svake promjene,..
Nije isključeno da će biti nejasnoća i problema ali vrijedi pokušati.
Vinjete za stanare uspješno funkcionišu u Njemačkoj već 30 ili 40 godina.
Image
Image
Mislim da vrijedi pokušati, košta par maraka i dva izgubljena sata za skupljanje papirologije.
A što se tiče odluke gradskog vijeća,..
Grad jeste osnivač JP Parkinzi ali vijeće ne može donositi odluke kako će poslovati JP Parkinzi.
Ima uprava i nadzorni odbor i tu je tačka.
Nema ta odluka veze sa tim sto si napisao, mislim mjesanje u rad JP Parkinzi. Vijece se itekako moze mijesati u rad JP Parking, ima pravni mehanizam za to.
Ovdje je stvar da se zakljuckom ne moze odloziti primjena odluke, moze se samo donjeti nova/izmjeniti postojeca ili skroz ukinuti postojeca odluka. To su svi sigurno znali prilikom donosenja zakljucka. JP Parking je u pravu sto se tice odluke.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35098 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ne smiju traziti kopiju licne, nit uzimati cips
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#35099 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Ci-Nick wrote:Nerazvijena smo zemlja upravo zato što smo u startu protiv svake promjene,..
Nije isključeno da će biti nejasnoća i problema ali vrijedi pokušati.
Vinjete za stanare uspješno funkcionišu u Njemačkoj već 30 ili 40 godina.
Image
Image
Mislim da vrijedi pokušati, košta par maraka i dva izgubljena sata za skupljanje papirologije.
A što se tiče odluke gradskog vijeća,..
Grad jeste osnivač JP Parkinzi ali vijeće ne može donositi odluke kako će poslovati JP Parkinzi.
Ima uprava i nadzorni odbor i tu je tačka.
Promjene su ok ako su dobro smisljene i idu na ruku gradjanima.
Kokretno ova stvar koju si naveo u DE mislim da ne funkcionise bas na nacin kao sto je kod nas zamisljeno.
Nuzno je nesto uraditi u gradu po parkinga ali mislim da ovo nije najbolji nacin.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#35100 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:Ne smiju traziti kopiju licne, nit uzimati cips

A imaju link sa IDDEA ,mislim čim će moći izdavati p.naloge imaju sve moguće podatke o svima koji traže vinjetu
Post Reply