Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

User avatar
video
Posts: 8463
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#35051 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by video »

black wrote:https://m.youtube.com/watch?v=w3zB0T3x9jk. u to vrijeme se dragance potpisivao cirilicom :mrgreen:
Gdje iščupa ovo crni :thumbup:
Treba ovaj video vrtiti i kako do index.hr bar dobaciti
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#35052 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by black »

video wrote:
black wrote:https://m.youtube.com/watch?v=w3zB0T3x9jk. u to vrijeme se dragance potpisivao cirilicom :mrgreen:
Gdje iščupa ovo crni :thumbup:
Treba ovaj video vrtiti i kako do index.hr bar dobaciti
mislim da je SB nekada prije godinu ili vise pisala neki clanak o ovome, slazem se mogao bi se dobaciti do indexa
User avatar
Sanjarko
Posts: 28406
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#35053 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/prije ... 45586.html

Evo sotonizuju nas. Komentare ukinuli, sto li. Vjerovatno neko napisao da bas i nije napad bio. Nego verbalno, da joj je psovao, i da su ostali zvali policiju, da su ga istjerali iz tramvajna kako sam razumio.

Potezu i Lejlu Colak opet. Radi par budala koje su joj prijetile. A kad neko njihov prijeti itd., onda nista. Nikom nista.

EDIT: Ima komentara ipak. Samo kod mene glitch. Evo sad vidim.
PIMP-Meister-2000
Posts: 669
Joined: 26/06/2013 20:27

#35054 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by PIMP-Meister-2000 »

moa wrote:
Vizionar 1985 wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/skijasi ... /190115020

Evo bljuju i u vezi ovoga na nas iako je samo neki jedan tip napao u vezi ovoga verbalno kako sam razumio a 10 ostalih zastitilo i pozvalo policiju.

Zakuhava se pravo. Hrvati govore "Stoka Talibanska" itd.

Ovo ide na rat. Ovako krene sa propagandom pa u rat preraste.
I ja isto mislim da se ovdje opasno zakuhava,
Ostaje nada da su barem amerikanci skontali da idući put puste Silu Nebesku da oslobodi Šeher Banja Luku i time konačno "ubije" ideju i san agresora o nekoj velikoj smrdiji za sva vremena! 8-)
User avatar
SmokingMan
Posts: 22527
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#35055 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SmokingMan »

black wrote:https://m.youtube.com/watch?v=w3zB0T3x9jk. u to vrijeme se dragance potpisivao cirilicom :mrgreen:

Nikada nisam vidio ovaj snimak,prosto nemogu vjerovati kako ih je HDZ gotovo preko noći povampirio.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#35057 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

SmokingMan wrote:
black wrote:https://m.youtube.com/watch?v=w3zB0T3x9jk. u to vrijeme se dragance potpisivao cirilicom :mrgreen:

Nikada nisam vidio ovaj snimak,prosto nemogu vjerovati kako ih je HDZ gotovo preko noći povampirio.
:shock: :shock: :shock:
bez rijeci
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35058 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kmirsad »

Dodik ih obučio. On je skoro sve konstitutivne ratne zločince iz reda konstitutivnog srpskog naroda odlikovao, sad i HDZ hoče svoje, a vjerovatno će i SDA svoje. Ravnopravnost i konstitutivnost svih ratih zločinaca. Možda ima neki ANEKS u Dejtonskom sporazumu...Ostali... opet pušiona...
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#35059 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

tandmand wrote:S kim je Čović bio u Beogradu i šta je razgovarao, vidljivo je iz Vučićeve izjave:
Ocijenio je da su Hrvati u Bosni i Hercegovini (BiH), poput Srba na Kosovu, u prošlosti radili iste greške misleći da im ne treba entitet u BiH jer je "čitava Herceg Bosna naša".

A onda su ostali bez Vareša, u općinama u centralnoj Bosni Bošnjaci su postali većina, Bugojno, Travnik, Gornji Vakuf gube, "gube mjesto po mjesto", kazao je Vučić.

"To se i nama dešavalo na Kosovu i iz tog slučaja nismo izvukli pouku ni mi ni oni (Hrvati), i ako se ne opametimo - nećemo se dobro provesti u budućnosti", ocijenio je Vučić.
u prevodu Vučić kaže "Kosovo je Srce Srbije a HR Herceg Bosna je srce Hrvatske" ... i da se na vrijeme Hrvati trebaju "opametiti".
Ovo im je los spin. Kako ne spominju Plan Z-4 i Srbe iz Hrvarske?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28406
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#35060 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

Ovo je bilo kad su dole tenkovi izasli pa ih narod blokirao. Ako se dobro sjecam.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28406
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#35061 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

Nakon trodnevne blokade Alija Izetbegović, tadašnji predsjedatelj Predsjedništva BiH, postiže dogovor s JNA snagama koje su zatim mirno prošle kroz Široki Brijeg, te nastavili put Kupresa.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28406
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#35062 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

Isli da Split napadaju. Ovako ih zavlacio. Zavlacio napad na Split. Narod blokirao a Alija zavlacio. Mozda je i krvoprolice dole sprijecio.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#35063 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Prvi put u historiji: Tribunal uvodi doživotne zabrane zločincu Ćoriću

Ratni zločinac, bivši ministar unutrašnjih poslova tzv. Herceg-Bosne i zapovjednik Vojne policije HVO-a, Valentin Ćorić danas izlazi iz zatvora, nakon odsluženih više od dvije trećine kazne. Ćorić je pravosnažnom presudom u slučaju „Prlić i ostali“ osuđen na 16 godina zatvora za ratne zločine u okviru “Udurženog zločinačkog poduhvata“ i “međunarodnonog oružanog sukoba“

No, Valentin Ćorić ipak neće biti slobodan čovjek u punom smislu te riječi. Za to najveću zaslugu imaju žrtve Herceg Bosne iz Mostara i Hercegovine te njihove porodice koje su svojom upornošću došle do još jedne pobjede.

Naime, po prvi put u historiji Haškog tribunala jednom osuđeniku koji izlazi na prijevremenu slobodu, a izlazili su mnogi, uvedene su stroge mjere. Tako je Ćoriću zabranjeno, između ostalog, nositi oružje, pristup svjedocima, istupanje u medijima i možda najvažnije zabranjen mu je politički angažman. Ukoliko Ćorić za svoga života prekrši bilo koju od navedenih zabrana, vratiće se na izdržavanje preostale trećine zatvorske kazne.
#stopmržnji
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#35064 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

Udruženja boraca HVO-a predložila su spisak osoba formiranoj Komisiji pri Vladi FBiH za dodjelu "Medalja otpora". Među predloženima su utemeljitelj tzv. Herceg-Bosne kao i ratnohuškački novinar Smiljko Šagolj.
Ministarstvo za pitanja boraca i invalida odbrambeno-oslobodilačkog rata formiralo je Komisiju koja treba sačiniti konačni spisak osoba kojima će biti dodijeljene medalje za otpor.

Kako je za Klix.ba potvrđeno Milenko Lugonja je u ime hrvatskih boračkih udruženja, a i član je Komisije koju je formiralo resorno ministarstvo, na spisku predložio i Matu Bobana, Smiljka Šagolja, ali i neke osobe kojima se na Sudu BiH sudi za ratne zločine, poput Đure Matuzovića.

Spisak predloženih osoba objavio je Žurnal. Medalje otpora bi se inače trebale dodijeliti zaslužnim osobama koje su bile nositelji aktivnosti u organiziranju odbrane BiH. Dobitnici Medalje otpora mogli bi ostvariti skoro sva prava koja, recimo, pripadaju dobitnicima "Zlatnog ljiljana".

Mate Boban prema presudi Haškog tribunala bio je dio udruženog zločinačkog poduhvata zajedno sa Franjom Tuđmanom i šestoricom tadašnjih čelnika Herceg Bosne koji su u Hagu osuđeni na ukupno 111 godina zatvora.

Smiljko Šagolj jedan je od ratnohuškačkih novinara i jedan od glasnogovornika tzv. Herceg-Bosne, promotor politike podjela.


Kako piše Žurnal na spisku za Medalju otpora nalazi se i predsjednik HDZ-a Dragan Čović.

Kako je za Klix.ba potvrđeno resorni ministar Salko Bukvarević je trenutno zaustavio ovaj proces i on još uvijek neće biti proslijeđen Vladi, i to kako nam je kazano zbog spornih imena.
#stopmržnji
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#35065 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Tomahawk11 »

Ima ovaj što friško izlazi iz Haga, računati i njega.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#35066 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

BHCluster wrote:
Prvi put u historiji: Tribunal uvodi doživotne zabrane zločincu Ćoriću

Ratni zločinac, bivši ministar unutrašnjih poslova tzv. Herceg-Bosne i zapovjednik Vojne policije HVO-a, Valentin Ćorić danas izlazi iz zatvora, nakon odsluženih više od dvije trećine kazne. Ćorić je pravosnažnom presudom u slučaju „Prlić i ostali“ osuđen na 16 godina zatvora za ratne zločine u okviru “Udurženog zločinačkog poduhvata“ i “međunarodnonog oružanog sukoba“

No, Valentin Ćorić ipak neće biti slobodan čovjek u punom smislu te riječi. Za to najveću zaslugu imaju žrtve Herceg Bosne iz Mostara i Hercegovine te njihove porodice koje su svojom upornošću došle do još jedne pobjede.

Naime, po prvi put u historiji Haškog tribunala jednom osuđeniku koji izlazi na prijevremenu slobodu, a izlazili su mnogi, uvedene su stroge mjere. Tako je Ćoriću zabranjeno, između ostalog, nositi oružje, pristup svjedocima, istupanje u medijima i možda najvažnije zabranjen mu je politički angažman. Ukoliko Ćorić za svoga života prekrši bilo koju od navedenih zabrana, vratiće se na izdržavanje preostale trećine zatvorske kazne.
#stopmržnji
:thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#35067 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »




Tu, recimo, iznad Kobiljače, nalazila se jedna artiljerijska posada Teritorijalne obrane, buduće Armije BiH, koja je gađala srpske položaje oko Ilidže, pa su iz vojske Srpske Republike BiH – koja će već sljedećeg mjeseca postati Republika Srpska - poručili Hrvatima iz Kiseljaka da će biti prisiljeni otvoriti vatru ukoliko oni sami ne riješe tu stvar s „Turcima“. Iz HVO-a su odgovorili da bi oni to obavili, ali da nemaju čime. „Sutradan“, pričao nam je krupni srpski vojnik, „pozajmili smo ustašama 'pragu' i municiju, i stvar je bila sređena.“ „Jest, jest“, prisnažio je jedan od „ustaša“ u uniformi HVO-a, pa se pozdravio s kolegama, sjeo u automobil i otišao preko srpskih položaja u Sarajevo, „da proda nešto krumpira“. Maganja i ja bili smo šokirani. Bilo je to vrijeme čvrstog deklarativnog savezništva Hrvata i Bošnjaka, upravo toga dana Franjo Tuđman i Alija Izetbegović potpisali su sporazum o prijateljstvu i suradnji, i hrvatsko-bošnjački rat bio je još daleko. Tamo pak odakle smo došli, o bratskim odnosima Bobanova HVO-a i Karadžićeve vojske nitko nije imao pojma: koji tjedan ranije u Hrvatskoj je završena operacija Miljevački plato, deblokiran je i Dubrovnik, a upravo tih dana – dok je Tuđman Izetbegoviću izjavljivao ljubav, a srpski i hrvatski vojnici u onome kontejneru na Kobiljači opušteno nam pričali kako zajedno tuku „balije"


 

16.01.2019. |08:24|



Boris Dežulović: Rado ide Srbin sa Hrvatom

Boris Dežulović

Izvor: Draško Momirski

Domalo dvadeset i sedam godina, polovica moga života, prošla je od usijanog srpnja 1992., kada smo fotoreporter Maganja i ja, tražeći način da nekako uđemo u već mjesecima opkoljeno Sarajevo, pa sve kružeći oko grada kao lešinari oko žive lešine nabasali u Kiseljak.

Tamo su nas uputili prema Kobiljači, isturenoj čuki HVO-a prema položajima Karadžićeve vojske, taman na vrijeme da u jednom kontejneru uz cestu posvjedočimo nadrealnom prizoru: kao na godišnjici mature našli su se tamo pripadnici srpske vojske i HVO-a, baš kao četnici i ustaše četrdeset i neke, pa nam uz rakiju i mezu ispričali kako je u njih uzoran onaj, kako se zove, oca mu jebem, da: suživot.

Tu, recimo, iznad Kobiljače, nalazila se jedna artiljerijska posada Teritorijalne obrane, buduće Armije BiH, koja je gađala srpske položaje oko Ilidže, pa su iz vojske Srpske Republike BiH – koja će već sljedećeg mjeseca postati Republika Srpska - poručili Hrvatima iz Kiseljaka da će biti prisiljeni otvoriti vatru ukoliko oni sami ne riješe tu stvar s „Turcima“. Iz HVO-a su odgovorili da bi oni to obavili, ali da nemaju čime. „Sutradan“, pričao nam je krupni srpski vojnik, „pozajmili smo ustašama 'pragu' i municiju, i stvar je bila sređena.“ „Jest, jest“, prisnažio je jedan od „ustaša“ u uniformi HVO-a, pa se pozdravio s kolegama, sjeo u automobil i otišao preko srpskih položaja u Sarajevo, „da proda nešto krumpira“.

Maganja i ja bili smo šokirani. Bilo je to vrijeme čvrstog deklarativnog savezništva Hrvata i Bošnjaka, upravo toga dana Franjo Tuđman i Alija Izetbegović potpisali su sporazum o prijateljstvu i suradnji, i hrvatsko-bošnjački rat bio je još daleko. Tamo pak odakle smo došli, o bratskim odnosima Bobanova HVO-a i Karadžićeve vojske nitko nije imao pojma: koji tjedan ranije u Hrvatskoj je završena operacija Miljevački plato, deblokiran je i Dubrovnik, a upravo tih dana – dok je Tuđman Izetbegoviću izjavljivao ljubav, a srpski i hrvatski vojnici u onome kontejneru na Kobiljači opušteno nam pričali kako zajedno tuku „balije“, pa jedni druge opskrbljuju oružjem, a drugi prve gorivom za tenkove – srpska je vojska pod komandom generala Momira Talića i Slavka Lisice ušetala u Posavinu kao u kafanu.

U hrvatsko-srpsko bratstvo i jedinstvo uvjerili smo se i sat-dva kasnije, kad su nas srpski vojnici s punkta HVO-a ispratili do Stupa i predali tamošnjem HVO-u, kad smo tako ušetali u Sarajevo kao Srbi u Posavinu, i kad smo na rubovima sarajevskog inferna vidjeli netaknuta hrvatska predgrađa. Tek što smo iste večeri Velimira Marića, zapovjednika sarajevskog HVO-a i predsjednika tamošnjeg HDZ-a, krenuli pitati o tome, u stožer je sa svojom bandom na motorima upao Juka Prazina, pa se pred nama grubo izderao na prestravljenog Marića i demolirao mu kancelariju, prijeteći kako će „stati na kraj svima koji surađuju sa četnicima s Ilidže“.

Kasnije ćemo saznati da su se, poput braće iz Kobiljače, u kojekakvim kontejnerima, uz rakiju i mezu, tih godina čak četrdeset i osam puta sastali i Franjo Tuđman i Slobodan Milošević, saznat ćemo da su se u jednom boljem kontejneru u austrijskom Grazu uoči tog ljeta tajno sastali i Mate Boban i Radovan Karadžić, dogovorivši podjelu interesnih sfera u Bosni i Hercegovini, sve zaključujući kako „nema nikakvog razloga za oružane sukobe Hrvata i Srba u BiH“, pa tako ni za sukobe u, štajaznam, Posavini.

Saznat ćemo kasnije još mnogo sličnih dirljivih priča iz toga žanra, poput one sačuvane u dnevniku generala Ratka Mladića, koji će godinu dana kasnije, s nadnevkom 15. srpnja 1993., zabilježiti kako su mu na ime „učinjenih usluga“ – dakle pomoći u oružju i municiji, te artiljerijske i logističke podrške u obračunu s „Turcima“ – Hrvati isplatili točno 8,092.032 njemačke marke u gotovini, što sa tjedan dana ranije isplaćenim avansom od dvije cisterne dizela i 1,191.246 maraka iznosi ukupno 9,283.278 maraka.

Nije, uostalom, general Lisica Karađorđevu medalju dobio zbog granatiranja Šibenika – boli Dodika kurac za Šibenik – već za zasluge u probijanju posavskog koridora, što su ga u Grazu dogovorili Boban i Karadžić, i što ga je u svojih četrdeset i osam susreta s Miloševićem blagoslovio onaj, kako se zove, onaj zbog kojega Posavljaci i danas pjevaju „Posavino, spaljena i pusta, prodala te iskrivljena usta!“.
Uopće, oružano bratstvo i jedinstvo Hrvata i Srba u Bosni i Hercegovini opće je mjesto sjećanja na devedesete, ali i stvarnosti dvijehiljaditih, ustrajno njegovano svih ovih domalo dvadeset i sedam godina, sve do danas, kad je najpredaniji i najglasniji agitator trećeg, hrvatskog entiteta u BiH upravo generalni direktor Republike Srpske Milorad Dodik. Zbog čega mu, najzad, već tradicionalno svakog 9. siječnja – na dan Svetog arhiđakona Stefana - na hodočašće za krsnu slavu Republike Srpske u Banju Luku stižu visoka hrvatska izaslanstva, na čelu sa samim generalnim direktorom Herceg-Bosne i predsjednikom bosanskohercegovačkog HDZ-a Draganom Čovićem.

Onda se prošlog tjedna, na Dan Republike Srpske, zajedno s Čovićem Miloradu Dodiku poklonio i hrvatski veleposlanik u Bosni i Hercegovini Ivan Del Vechio, i ispala je velika pizdarija.

Zbunjen sam čitao dramatične izvještaje o hitnim sastancima u Vladi, pozivima u Sarajevo i urgentnom povlačenju ambasadora Del Vechija u Zagreb. O čemu je riječ, jesam li nešto propustio? Što se u međuvremenu dogodilo, pa je prisustvo hrvatskog veleposlanika na svečanoj akademiji 9. januara odjednom diplomatski skandal?

Navodno, kako sam shvatio, sranje je ispalo što je Dodik ove godine za Dan Srpske posthumno odlikovao generala Slavka Lisicu, koji je zbog granatiranja Šibenika 1991. u Hrvatskoj osuđen za ratne zločine. Opet, malo mi je nategnuto to zvučalo: pa Dodik već godinama, sve uz štovateljske klimoglave HDZ-ova guvernera u BiH Dragana Čovića, dijeli ordene najgorim ratnim zločincima, odlikovao je on za Dan Srpske i Biljanu Plavšić i Krajišnika i Radovana Karadžića i samog Ratka Mladića, dijeli on odlikovanja šakom i šapkom: istim ordenom, redom Karađorđeve zvijezde prvog reda, prije deset godina odlikovao je i generala Momira Talića, pa je red valjda bio da ga konačno dobije i Talićev posavski suborac Slavko Lisica.

Nije, uostalom, general Lisica Karađorđevu medalju dobio zbog granatiranja Šibenika – boli Dodika kurac za Šibenik – već za zasluge u probijanju posavskog koridora, što su ga u Grazu dogovorili Boban i Karadžić, i što ga je u svojih četrdeset i osam susreta s Miloševićem blagoslovio onaj, kako se zove, onaj zbog kojega Posavljaci i danas pjevaju „Posavino, spaljena i pusta, prodala te iskrivljena usta!“.

Domalo dvadeset sedam godina kasnije, eto, iznenada – kao da se ništa u tih dvadeset sedam godina nije dogodilo, kao da nismo Mladiću na ruke plaćali savezništvo u ratu - ispao skandal zbog hrvatskog veleposlanika na dodjeli ordena jednom srpskom zločincu. Iako, devet puta da prevrnem, prikladniju osobu da mu se pokloni od hrvatskog veleposlanika ja našao ne bih.

„Nisam bio na svečanom postrojavanju ni na dodjeli odličja. Ne pada mi na pamet da idem na to. Samo je nespretno izabran datum za sastanak koji smo ranije dogovarali s Dodikom”, mrtav je hladan onda ambasador Del Vechio za N1 televiziju objasnio kako je sve zapravo samo splet nesretnih okolnosti, jedan od onih nevjerojatnih slučajeva kad čovjek dogovori rutinski radni sastanak s Dodikom, pa ispadne da baš na taj dan pada Sveti arhiđakon Stefan, krsna slava Republike Srpske!

A meni se odjednom sve samo kazalo. Pa da, „nespretno izabran datum“! Samo splet nesretnih okolnosti, jedan od onih nevjerojatnih slučajeva, poput onoga kad je Slavko Lisica od svih ljeta Gospodnjih za zauzimanje Posavine nespretno izabrao baš ono kad su se u Grazu sastali Boban i Karadžić, ili kad je za isplatu desetak milijuna maraka Ratku Mladiću, od svih ratova u bivšoj Jugoslaviji, Hrvatska nespretno izabrala baš onaj hrvatsko-bošnjački.

Ili, štajaznam, kad su za tumačenje prijateljstva i suradnje ustaše i četnici u jednom kontejneru na Kobiljači nespretno izabrali baš onaj dan kad je sporazum o prijateljstvu i suradnji Tuđman potpisao s Izetbegovićem.

Samo, shvatili ste, nespretno izabran datum. Cijela nam suvremena povijest tek kalendar nespretno izbranih datuma.


Uopće, oružano bratstvo i jedinstvo Hrvata i Srba u Bosni i Hercegovini opće je mjesto sjećanja na devedesete, ali i stvarnosti dvijehiljaditih, ustrajno njegovano svih ovih domalo dvadeset i sedam godina, sve do danas, kad je najpredaniji i najglasniji agitator trećeg, hrvatskog entiteta u BiH upravo generalni direktor Republike Srpske Milorad Dodik. Zbog čega mu, najzad, već tradicionalno svakog 9. siječnja – na dan Svetog arhiđakona Stefana - na hodočašće za krsnu slavu Republike Srpske u Banju Luku stižu visoka hrvatska izaslanstva, na čelu sa samim generalnim direktorom Herceg-Bosne i predsjednikom bosanskohercegovačkog HDZ-a Draganom Čovićem.

Svaka čast!
Last edited by SaraFina on 16/01/2019 12:18, edited 2 times in total.
statixx
Posts: 9799
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#35068 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by statixx »

Posljedice i po Dodika i po Čovića
Piše: Dženana Karup Druško

http://avangarda.ba/detaljno.php?id=732
PIMP-Meister-2000
Posts: 669
Joined: 26/06/2013 20:27

#35069 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by PIMP-Meister-2000 »

statixx wrote:Posljedice i po Dodika i po Čovića
Piše: Dženana Karup Druško

http://avangarda.ba/detaljno.php?id=732
Sve će oni to riješiti i preživjeti, a što će samo dokazati koliku patološku i monstruoznu mržnju osjećaju njihovi glasači, ta 2 agresorska/uzp naroda (u apsolutnoj i nepobitnoj većini) prema svemu što ima veze sa Bosnom i Bošnjacima Muslimanima. Albanci su to isto prepoznali i na vrijeme skontali da politika 'pomirenja' i 'ne talasanja' sa monstrumima nema efekta (čak štaviše povampireni agresor postaje još gori bez STALNOG otpora i borbe protiv bolesnih ideja istoga), nego samo na prvu, agresivno, na političkoj sceni i u svemu ostalom vs bolesnih umova, bez prestanka, bez popuštanja... i zato sada buhtle imaju čak 2 države i svaka im čast na tome.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#35070 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

statixx wrote:Posljedice i po Dodika i po Čovića
Piše: Dženana Karup Druško

http://avangarda.ba/detaljno.php?id=732
:thumbup: hvala za text
DonieBrasco
Posts: 20074
Joined: 31/08/2016 16:09

#35071 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by DonieBrasco »

Da li je tacno ovo da je Dragan upravu u Beogradu, sada kada dolazi Putin srbima ?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#35072 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

jest da je bilo davno ali vrijedi

Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#35073 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hadzi Lojo »

PIMP-Meister-2000 wrote:
statixx wrote:Posljedice i po Dodika i po Čovića
Piše: Dženana Karup Druško

http://avangarda.ba/detaljno.php?id=732
Sve će oni to riješiti i preživjeti, a što će samo dokazati koliku patološku i monstruoznu mržnju osjećaju njihovi glasači, ta 2 agresorska/uzp naroda (u apsolutnoj i nepobitnoj većini) prema svemu što ima veze sa Bosnom i Bošnjacima Muslimanima. Albanci su to isto prepoznali i na vrijeme skontali da politika 'pomirenja' i 'ne talasanja' sa monstrumima nema efekta (čak štaviše povampireni agresor postaje još gori bez STALNOG otpora i borbe protiv bolesnih ideja istoga), nego samo na prvu, agresivno, na političkoj sceni i u svemu ostalom vs bolesnih umova, bez prestanka, bez popuštanja... i zato sada buhtle imaju čak 2 države i svaka im čast na tome.
Sve je ovo tacno, ali zasto smo mi dozvolili da nas Hrkljusi vode koji nas veslaju tako prozirno ali ipak im uspijeva.

Ne moze me niko uvjeriti da Bakir nije izdajnik isto kao i Covic i udbin igrac.

Nek se jebe zajedno sa svim supcima iz SDA.

Jebote zivot doveo Vucica u Potocare i Sarajevo pored svih dokaza i snimaka pucanja sa Jevrejskog groblja i prijetnjama u toku rata.

To ti je isto kao kad bi Jevreji dopustili bivsem cuvaru Ausvica da dodje na memorijalni skup isl.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#35074 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hadzi Lojo »

Mi stalno ponavljamo vidi sta nam rade a znamo sta nam misle i sta ce nam ponovo uraditi a nikako da pocnemo sopstveni sljam izdajnika da se rijesimo. Sta trebamo bakiru i ostaloj bagri oprastati samo sto je babin sin, nek se jebu sbvi zajedno. Ako nastavimo ovako postacemo ko bijeli Cigani rastrkani sirom svijeta.
DonieBrasco
Posts: 20074
Joined: 31/08/2016 16:09

#35075 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by DonieBrasco »

Opet ce SDA da pravi vlast sa HDZ i SNSD, moraju jednostavno da prihvate njihove ustupke a bojim se da ce im dati jos mnogo vise, tipa Covici izborni zakon kakav hoce kao i ustav FBiH.
Post Reply