Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#35051 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

mrgreen wrote:Očekivano DF : nećemo sa SDA ni SDA derivatima u kantonu, ali hoćemo sa SDA na ostalim nivoima ("pricacemo sa svakim").

Nameće se pitanje: da li Našoj stranci trebaju uopšte pregovori i dogovori sa ovim prozirnim trojanskim konjem ?
Ako se ide u vlast trenutno im je SBB pouzdaniji od DF-a (dokle je došlo sa biranjem manjeg zla). :-)

Mislim, DF će ocigledno sabotirati koaliciju sa NiPom - zašto onda potpisivati neke dokumente sa njima u sklopu lažne građanske složnosti?
A ministarstva već kibicovana.... :mrgreen:

Aaaaaa kompenzacioni mandati nedovoljni za sve nastale ambicije....

Komšićevci prave prvi zreo politički potez otkako se samostalno bave politikom......odgovara vam Mustafa Busuladzic - eto vam ga..
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#35053 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

Ne čudi me da se tebi sviđa DF :lol:

S koalicijom ili ne, mislim da NS-u ne trebaju lažni dogovori sa najhinjskijom strankom koja trenutno postoji i koja će se prva prodati. Nemaju veze ni sa građanstvom ni ljevicom samo svojim interesima.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#35054 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

mrgreen wrote:....Nemaju veze ni sa građanstvom ni ljevicom samo svojim interesima.
Sjajan opis Nase stranke.....samo bih dodala da u ovakvim igrama velike ribe gutaju male...Nasa stranka odbija mjesto premijera , dakle Pedja vise vjeruje Konakovicu nego vlastitim ljudima....mozda upali neko protestno pismo ???
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#35055 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _Reds_ »

12 godina opozicije, i opet se nema spremnog kandidata za Premijera ?

Hajde malo se prihvatite posla, i dajte tog kandidata, da vidimo i vas na djelu.

Kiflu smo vidjeli vec, i ne zelimo ga gledati na tom mjestu opet.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#35056 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

_Reds_ wrote:12 godina opozicije, i opet se nema spremnog kandidata za Premijera ?

Hajde malo se prihvatite posla, i dajte tog kandidata, da vidimo i vas na djelu.

Kiflu smo vidjeli vec, i ne zelimo ga gledati na tom mjestu opet.
Dennis Gratz je zavrsio na Sudu casti pa ne bi bilo zgodno..khm , khm sada ometati covjeka...
finansijska kriza
Posts: 185
Joined: 11/11/2008 09:04

#35057 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by finansijska kriza »

sabina1 wrote:
mrgreen wrote:....Nemaju veze ni sa građanstvom ni ljevicom samo svojim interesima.
Sjajan opis Nase stranke.....
Meščini da je mislio na DF, a ne na NS, jel se i vama to meščini?
finansijska kriza
Posts: 185
Joined: 11/11/2008 09:04

#35058 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by finansijska kriza »

Izvinjavam se na duplom postu.
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#35059 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

Dobar spin, kao i uvijek :mrgreen:

Mislim da se ne radi ovdje o tome da NS ne može naći kvalitetnog kandidata, jer vjerujem da mogu kad bi to trebalo, već:
1) da se koalicija bez NiP-a u Sarajevu ne može praviti s obzirom na rezultate izbora
2) da se DF-u ne može vjerovati i s njima ne treba ulaziti ni u kakve dogovore, a s obzirom na rezultate izbora bez njih se može. Ljudi koji u jednom danu izjave da neće sa SDA i derivatima u kantonu ali da mogu sa SDA na drugim nivoima.

S obzirom na ovo dvoje, priča o tome da NS ne bi mogla ponuditi kvalitetnog kandidata je samo skretanje s teme, da ne kažem trolanje.
Last edited by mrgreen on 25/10/2018 17:49, edited 1 time in total.
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#35060 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

finansijska kriza wrote:
sabina1 wrote:
mrgreen wrote:....Nemaju veze ni sa građanstvom ni ljevicom samo svojim interesima.
Sjajan opis Nase stranke.....
Meščini da je mislio na DF, a ne na NS, jel se i vama to meščini?
Sabinina uloga ovdje jeste trovanje i izvrtanje, nemoj da joj smetas.
Jesam mislila na DF.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#35061 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DrugaGimnazija »

sabina1 wrote:
mrgreen wrote:....Nemaju veze ni sa građanstvom ni ljevicom samo svojim interesima.
Sjajan opis Nase stranke.....
Vrlo maliciozno o stranci koja ima najvise veze sa gradjanstvom od svih ovih o kojima pricamo...

Doduse, ovako redovno pricaju SDA trolovi po SDA portalima, pa nije cudo da ti trolovi dodju i ovdje. Mozda da se zapitas zasto se tvoji interesi odjednom poklapaju sa interesima SDA...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#35062 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

mrgreen wrote:
finansijska kriza wrote:
sabina1 wrote: Meščini da je mislio na DF, a ne na NS, jel se i vama to meščini?
Sabinina uloga ovdje jeste trovanje i izvrtanje, nemoj da joj smetas.
Jesam mislila na DF.
Post je prijavljen.

finansijska kriza ,

JA SAM MISLILA na NS a mrgreen-ovu konstrukciju je bilo jednostavno steta neiskoristiti....
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#35063 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DrugaGimnazija »

Hakiz wrote: To je problem SDP-a.

Kako god, ako u jednom kantonu SDP napravi koaliciju sa HDZ-om, da li bi ti bio razlog da koalicija NS-a sa SDP-om ne bude moguća u ostalim kanonima i na svim nivoioma.

Pragmatičnost ili principijelnost.
Drugi kantoni i drugi entiteti imaju svoje prioritete i ne vidim zasto razlicite koalicije ne mogu biti na snazi u na razlicitim nivoima.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#35064 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

DrugaGimnazija wrote:
Hakiz wrote: To je problem SDP-a.

Kako god, ako u jednom kantonu SDP napravi koaliciju sa HDZ-om, da li bi ti bio razlog da koalicija NS-a sa SDP-om ne bude moguća u ostalim kanonima i na svim nivoioma.

Pragmatičnost ili principijelnost.
Drugi kantoni i drugi entiteti imaju svoje prioritete i ne vidim zasto razlicite koalicije ne mogu biti na snazi u na razlicitim nivoima.
ZBOG PRINCIPA, majka mu stara. U pitanju je HDZ, kako praviti koaliciju sa strankom koja je u koaliciji sa HDZ-om? Ili SBB-om. A kada kreneš u trougao DF-NiP-SDA.

Nema šanse ovdje biti principijelan, zar ne?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#35065 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

DrugaGimnazija wrote:
sabina1 wrote:
mrgreen wrote:....Nemaju veze ni sa građanstvom ni ljevicom samo svojim interesima.
Sjajan opis Nase stranke.....
Vrlo maliciozno o stranci koja ima najvise veze sa gradjanstvom od svih ovih o kojima pricamo...

Doduse, ovako redovno pricaju SDA trolovi po SDA portalima, pa nije cudo da ti trolovi dodju i ovdje. Mozda da se zapitas zasto se tvoji interesi odjednom poklapaju sa interesima SDA...
Ko sta ima sa gradjanstvom je subjektivna stvar.

Nikad se u zivotu nismo vidjeli pa pojma nemam odakle vi nagadjate kakvi su "moji interesi".

DF je dokazani trojanski konj SDA ali to izgleda nije smetalo nikome kad se glasalo za Komsica ? Valjda u interesu gradjana ?

Zanimljivije je kako su svi koji pisu u korist koalicije NS sa Kiflom zapravo SDA trolovi jer samo oni izgleda vide neku razliku izmedju SDA i Ademovicevog krila SDA ?

Onda je rukovodstvo NS - a najveci trol jer koalira sa Busuladzicem....

Bas zanimljivo na jednoj strani dobra i fina gradjanska Sd..Nasa stranka u saradnji s Busuladzicem i jos se u njegovo ime bori da dobije mjesto premijera :lol:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#35066 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

mrgreen wrote:Dobar spin, kao i uvijek :mrgreen:

Mislim da se ne radi ovdje o tome da NS ne može naći kvalitetnog kandidata, jer vjerujem da mogu kad bi to trebalo, već:
1) da se koalicija bez NiP-a u Sarajevu ne može praviti s obzirom na rezultate izbora
2) da se DF-u ne može vjerovati i s njima ne treba ulaziti ni u kakve dogovore, a s obzirom na rezultate izbora bez njih se može. Ljudi koji u jednom danu izjave da neće sa SDA i derivatima u kantonu ali da mogu sa SDA na drugim nivoima.

S obzirom na ovo dvoje, priča o tome da NS ne bi mogla ponuditi kvalitetnog kandidata je samo skretanje s teme, da ne kažem trolanje.
A tek kako se Kifli moze vjerovati...obara ih vlastita vecina , na kraju mandata napuste mandate da bi obnovili mandate...u ime naroda kako Kifla kaze...
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#35067 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

sabina1 wrote: A tek kako se Kifli moze vjerovati...obara ih vlastita vecina , na kraju mandata napuste mandate da bi obnovili mandate...u ime naroda kako Kifla kaze...
Nisam njegov ljubitelj, samo mislim da je politički mrtav ako se uplete opet sa SDA kad mu se sve zasniva na antiSDA kampanji.
SSemir
Posts: 4584
Joined: 26/02/2009 08:42

#35068 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by SSemir »

rrazlog..
Last edited by SSemir on 22/11/2020 14:35, edited 1 time in total.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#35069 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

mrgreen wrote:
sabina1 wrote: A tek kako se Kifli moze vjerovati...obara ih vlastita vecina , na kraju mandata napuste mandate da bi obnovili mandate...u ime naroda kako Kifla kaze...
Nisam njegov ljubitelj, samo mislim da je politički mrtav ako se uplete opet sa SDA kad mu se sve zasniva na antiSDA kampanji.
Jer Konakovic je 100 % anti - SDA , notorni ljevicar , demokrata i borac protiv sistema....
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#35070 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DrugaGimnazija »

Hakiz wrote:
DrugaGimnazija wrote:
Hakiz wrote: To je problem SDP-a.

Kako god, ako u jednom kantonu SDP napravi koaliciju sa HDZ-om, da li bi ti bio razlog da koalicija NS-a sa SDP-om ne bude moguća u ostalim kanonima i na svim nivoioma.

Pragmatičnost ili principijelnost.
Drugi kantoni i drugi entiteti imaju svoje prioritete i ne vidim zasto razlicite koalicije ne mogu biti na snazi u na razlicitim nivoima.
ZBOG PRINCIPA, majka mu stara. U pitanju je HDZ, kako praviti koaliciju sa strankom koja je u koaliciji sa HDZ-om? Ili SBB-om. A kada kreneš u trougao DF-NiP-SDA.

Nema šanse ovdje biti principijelan, zar ne?
Nema šanse. Svak je vec bio sa svakim, ili je nekako izasao iz neke od tih stranaka. Dakle, vremenski ili geografski, vec postoji veza izmedju svih aktera. SDP je bio sa SDA, SDA je bio DF, DF je proizasao iz SDP, a NiP, NBL i SBB su proizasli iz SDA, koja je u vjecnoj koaliciji sa HDZ-om, sa kojim je i SBB bio na vlasti...

Ipak, principi se i dalje mogu primijeniti na odredjenoj teritoriji u odredjenom vremenu. Dakle, ako se oni koji su dobili mandate u ovim izborima u KS mogu dogovoriti oko principa vlasti koji ce biti nesto iznad ovoga sto smo imali do sada, tu priliku treba iskoristiti i ako SDP koalira sa HDZ-om u HNK, ili sa SDA u TK.

(moje misljenje)
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#35071 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

Mrgreen, DrugaGimnazija, brukate se :lol:

Sabina je za vas... Jednostavno niste joj dorasle.
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#35072 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

Maystor wrote:Mrgreen, DrugaGimnazija, brukate se :lol:

Sabina je za vas... Jednostavno niste joj dorasle.
Ok je to, ali nije to tema :thumbup:
Izvinjavam se, nastavite.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#35073 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DrugaGimnazija »

Maystor wrote:Mrgreen, DrugaGimnazija, brukate se :lol:

Sabina je za vas... Jednostavno niste joj dorasle.
To je istina. Ona te samo poklopi velikom kolicinom pasivno-agresivnog nonsensa bez ikakve stvarne argumentacije.

Ono kako narod kaze, pametniji popusta...
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#35074 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

DrugaGimnazija wrote:
Maystor wrote:Mrgreen, DrugaGimnazija, brukate se :lol:

Sabina je za vas... Jednostavno niste joj dorasle.
To je istina. Ona te samo poklopi velikom kolicinom pasivno-agresivnog nonsensa bez ikakve stvarne argumentacije.

Ono kako narod kaze, pametniji popusta...
Ako je nešto pasivno, ne može bit agresivno. Ofiraš se.
Locked