Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#35051 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

Vidal89 wrote:
Hakiz wrote:
Vidal89 wrote:DF na osnovu nekog kao anonimnog pisma od neke grupe gradjana pokusava opravdati i podvaliti svom clanstvu ulazak u vlast :lol: :lol:

Ljudi uporno idu u zagrljaj koji ce ih konacno ugusiti i odvesti u nestanak, pa kad im stranka propadne hajmo u SDP svi nazad
Pa, neka idu?
Covic i uvijek Covic je taj koji ne zeli DF kao jedinku, jer kako da DF zastupnici podrze novi izborni zakon koji ce penzionisati Zeljka ali usput i sahranit DF.

Covic ih ne zeli pa ovako kmece kao malo dijete koje moli da se igra u drustvu, al najstariji koji se pita jednostavno im ne da odobrenje da se prikljuce grupi.
Čović će bez problema prihvatiti DF u koaliciji ali naravno kao dio bošnjačkog bloka. Eto trebao bi im dati neku hrvatsku poziciju :roll:
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#35052 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nemampojma0 »

Covic ga uvijek prihvati, malo galami al na kraju se opusti. :D
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#35053 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vidal89 »

DF obrisao pismo zabrinutih gradjana :lol: :lol:

Ocigledno su skontali da je to bilo pismo vuka sda da df ovce dodju u sumu da ih podavi.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35054 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Vidal89 wrote:
DF obrisao pismo zabrinutih gradjana :lol: :lol:

Ocigledno su skontali da je to bilo pismo vuka sda da df ovce dodju u sumu da ih podavi.
Kakav vuk. Čoban. :wink:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35055 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

I, gdje nam je Ljijan, kakvi su planovi, kako će se razvaliti Sarajevo, je li se smislio sistem? :D

Ono obično ''četnici niz Vraca'' i ''država prije svega'' više ne može proći ni kod polupismenih glasača, moraće drotovi unijeti malo kreativnosti, baš me zanima...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#35056 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Glasom Naše stranke u Domu naroda Parlamenta Federacije Zlatko Miletić je izabran u Dom naroda Parlamenta BiH.

Eto, a ništa "četnici", "fekalije", "bliže HB"....
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35057 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Ne gade im se sad prijatelji isljednika iz Heliodroma. I nisu HB.

Da su im namjere skrene, uvjeriće me kad oni, svojom rukom, poguraju neki interes NSa i cijelog bloka. Baš da i to vidimo.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35058 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

It_is_a_Leclerc wrote:Glasom Naše stranke u Domu naroda Parlamenta Federacije Zlatko Miletić je izabran u Dom naroda Parlamenta BiH.

Eto, a ništa "četnici", "fekalije", "bliže HB"....
Koliko ce on uopste imati utjecaja na rad hrvatskog dijela DN? Da li DN donosi odluke konsenzusom ili prostom vecinom (u klubu jednog naroda)?
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#35059 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hizo ramidovic »

jedina realna i ujedno najbolja opcija za df jeste da udju u vlast sa sda i sbb jer bi to onda bila megagrande koalicija koja bi branila bosnu od svih mogucih napada.
tesko je trenutno pronaci neku drugu stranku ili koaliciju koja ima vise patriota koji bi za ovu drzavu dali sta god da se od njih zatrazi.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35060 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Styling wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Glasom Naše stranke u Domu naroda Parlamenta Federacije Zlatko Miletić je izabran u Dom naroda Parlamenta BiH.

Eto, a ništa "četnici", "fekalije", "bliže HB"....
Koliko ce on uopste imati utjecaja na rad hrvatskog dijela DN? Da li DN donosi odluke konsenzusom ili prostom vecinom (u klubu jednog naroda)?
Čini mi se da će Z.M. biti privjesak u hr. kluba u DN.

https://www.parlament.ba/data/dokumenti ... a%20bs.pdf
Član 5.
(Organizacija klubova naroda)
Svaki klub naroda samostalno uređuje svoju organizaciju i način rada te bira predsjedavajućeg i zamjenika predsjedavajućeg.
Član 75.
(Donošenje odluka)
(1) Sve odluke u Domu donose se većinom glasova onih koji su prisutni i koji glasaju.
(2) Delegati će maksimalno nastojati da ta većina uključuje najmanje jednu trećinu glasova delegata s teritorije svakog entiteta.
(3) Ako većina glasova ne uključuje jednu trećinu glasova delegata s teritorije svakog entiteta, predsjedavajući Doma i njegovi zamjenici sastat će se kao komisija i pokušati da osiguraju saglasnost u roku od tri dana nakon glasanja.
(4) Ako to ne uspije, odluke se donose većinom glasova onih koji su prisutni i koji glasaju, pod uslovom da glasovi „protiv“ ne sadrže dvije trećine ili više glasova delegata izabranih iz svakog entiteta.

Član 76.
(Postupak odlučivanja kada većina ne sadrži jednu trećinu glasova s teritorije svakog
entiteta)
(1) Ako većina glasova ne sadrži jednu trećinu glasova s teritorije svakog entiteta, Kolegij Doma će, radeći kao komisija, nastojati u roku od tri dana postići saglasnost.
(2) Ako predsjedavajući Doma i zamjenici predsjedavajućeg Doma postignu saglasnost izčlana 75. stav (3) ovog poslovnika, relevantna odluka Doma smatra se usvojenom, a Dom seo tome obavještava na odgovarajući način. Izuzetno od odredbi člana 19. ovog poslovnika,saglasnost se postiže konsenzusom predsjedavajućeg Doma i zamjenika predsjedavajućeg.
(3) Ako Kolegij Doma ne uspije postići saglasnost, odluku donosi većina od ukupnog broja delegata koji su prisutni i koji glasaju, uz uslov da glasovi „protiv“ ne sadrže dvije trećine ili više glasova delegata izabranih iz svakog entiteta.
(4) U slučaju da nema kvoruma, te ako nakon pauze predsjedavajući Doma utvrdi ili glasanje pokaže da i dalje nema kvoruma, razmatranje pitanja odgađa se za sljedeću sjednicu.
(5) Ako se delegat prilikom glasanja ne izjasni „za“, „protiv“ ili „suzdržan“, a prisutan je u sali prilikom glasanja, smatra se da je „suzdržan“.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35061 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

hizo ramidovic wrote:jedina realna i ujedno najbolja opcija za df jeste da udju u vlast sa sda i sbb jer bi to onda bila megagrande koalicija koja bi branila bosnu od svih mogucih napada.
tesko je trenutno pronaci neku drugu stranku ili koaliciju koja ima vise patriota koji bi za ovu drzavu dali sta god da se od njih zatrazi.
:lol: :lol: :lol:

Da im zatražimo veće plaće ?
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35062 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Novak20 wrote:
Styling wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Glasom Naše stranke u Domu naroda Parlamenta Federacije Zlatko Miletić je izabran u Dom naroda Parlamenta BiH.

Eto, a ništa "četnici", "fekalije", "bliže HB"....
Koliko ce on uopste imati utjecaja na rad hrvatskog dijela DN? Da li DN donosi odluke konsenzusom ili prostom vecinom (u klubu jednog naroda)?
Čini mi se da će Z.M. biti privjesak u hr. kluba u DN.

https://www.parlament.ba/data/dokumenti ... a%20bs.pdf
Član 5.
(Organizacija klubova naroda)
Svaki klub naroda samostalno uređuje svoju organizaciju i način rada te bira predsjedavajućeg i zamjenika predsjedavajućeg.
Član 75.
(Donošenje odluka)
(1) Sve odluke u Domu donose se većinom glasova onih koji su prisutni i koji glasaju.
(2) Delegati će maksimalno nastojati da ta većina uključuje najmanje jednu trećinu glasova delegata s teritorije svakog entiteta.
(3) Ako većina glasova ne uključuje jednu trećinu glasova delegata s teritorije svakog entiteta, predsjedavajući Doma i njegovi zamjenici sastat će se kao komisija i pokušati da osiguraju saglasnost u roku od tri dana nakon glasanja.
(4) Ako to ne uspije, odluke se donose većinom glasova onih koji su prisutni i koji glasaju, pod uslovom da glasovi „protiv“ ne sadrže dvije trećine ili više glasova delegata izabranih iz svakog entiteta.

Član 76.
(Postupak odlučivanja kada većina ne sadrži jednu trećinu glasova s teritorije svakog
entiteta)
(1) Ako većina glasova ne sadrži jednu trećinu glasova s teritorije svakog entiteta, Kolegij Doma će, radeći kao komisija, nastojati u roku od tri dana postići saglasnost.
(2) Ako predsjedavajući Doma i zamjenici predsjedavajućeg Doma postignu saglasnost izčlana 75. stav (3) ovog poslovnika, relevantna odluka Doma smatra se usvojenom, a Dom seo tome obavještava na odgovarajući način. Izuzetno od odredbi člana 19. ovog poslovnika,saglasnost se postiže konsenzusom predsjedavajućeg Doma i zamjenika predsjedavajućeg.
(3) Ako Kolegij Doma ne uspije postići saglasnost, odluku donosi većina od ukupnog broja delegata koji su prisutni i koji glasaju, uz uslov da glasovi „protiv“ ne sadrže dvije trećine ili više glasova delegata izabranih iz svakog entiteta.
(4) U slučaju da nema kvoruma, te ako nakon pauze predsjedavajući Doma utvrdi ili glasanje pokaže da i dalje nema kvoruma, razmatranje pitanja odgađa se za sljedeću sjednicu.
(5) Ako se delegat prilikom glasanja ne izjasni „za“, „protiv“ ili „suzdržan“, a prisutan je u sali prilikom glasanja, smatra se da je „suzdržan“.
Hvala.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#35063 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

hizo ramidovic wrote:jedina realna i ujedno najbolja opcija za df jeste da udju u vlast sa sda i sbb jer bi to onda bila megagrande koalicija koja bi branila bosnu od svih mogucih napada.
tesko je trenutno pronaci neku drugu stranku ili koaliciju koja ima vise patriota koji bi za ovu drzavu dali sta god da se od njih zatrazi.
Zar ovo nije trebalo ćirilicom da piše???? :D
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35064 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Styling wrote:
Hvala.
Nema na čemu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#35065 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

hizo ramidovic wrote:jedina realna i ujedno najbolja opcija za df jeste da udju u vlast sa sda i sbb jer bi to onda bila megagrande koalicija koja bi branila bosnu od svih mogucih napada.
tesko je trenutno pronaci neku drugu stranku ili koaliciju koja ima vise patriota koji bi za ovu drzavu dali sta god da se od njih zatrazi.
Izostao je tvoj prepoznatljiv stil Hizo.
Ne kontaju svi da se samo zaje*avaš.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#35066 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Da se malo podsjetimo na izjave Envera Bijedića date pred prošle oktobarske izbore: “Željko Komšić radi direktno u korist SDA, te u dogovoru i prema nalogu određenih struktura SDA. Odavno je svima jasno da je Komšić projekt SDA koji iznutra treba uništiti ljevicu i zajednički građanski blok stranaka. Nažalost, između interesa države BiH, borbe za ravnopravnost svih građana BiH i odbrane multietničke BiH, Željko Komšić je izabrao SDA i odbranu njihove propale politike.”
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... ije-435023
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35067 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

drug_profi wrote:

Da se malo podsjetimo na izjave Envera Bijedića date pred prošle oktobarske izbore: “Željko Komšić radi direktno u korist SDA, te u dogovoru i prema nalogu određenih struktura SDA. Odavno je svima jasno da je Komšić projekt SDA koji iznutra treba uništiti ljevicu i zajednički građanski blok stranaka. Nažalost, između interesa države BiH, borbe za ravnopravnost svih građana BiH i odbrane multietničke BiH, Željko Komšić je izabrao SDA i odbranu njihove propale politike.”
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... ije-435023
Otkačiti ih obojicu, napametnije.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#35068 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Upravo tako.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35069 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

bijedica bi trebali otakciti, jer je to bjelosvjetski kriminalac. tu bi sdp trebao poci stopama sda i razracunati se sa kriminalnom tuzlanskom strujom, ma koju cijenu platili.

ovog drugog, mislim na komsica, ne mogu otkaciti, jer je clan predsjednistva koji bi, u slucaju da ga otkace, imao odlican marketing kroz kukanje kako su ga ostavili samog u borbi protiv dodika i covica. :wink:

ps buduci da je miletic izabran u drzavni dom naroda uz pomoc glasova nase stranke, a da nasa stranka nije glasala za sdpovog delegata za federalni dom naroda, iz kantona sarajevo, onda je svima jasno da je suradnja df-ns puno bolja nego suradnja obje te stranke sa sdpom.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#35070 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

A mozda je do kandidata.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35071 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

drug_profi wrote:
Da se malo podsjetimo na izjave Envera Bijedića date pred prošle oktobarske izbore: “Željko Komšić radi direktno u korist SDA, te u dogovoru i prema nalogu određenih struktura SDA. Odavno je svima jasno da je Komšić projekt SDA koji iznutra treba uništiti ljevicu i zajednički građanski blok stranaka. Nažalost, između interesa države BiH, borbe za ravnopravnost svih građana BiH i odbrane multietničke BiH, Željko Komšić je izabrao SDA i odbranu njihove propale politike.”
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... ije-435023
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35072 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Edita Velić iz DF-a izabrana je za predsjedavajuću Skupštine BPK Goražde na nastavku konstituirajuće sjednice koja je zakazana na zahtjev deset poslanika Građanskog bloka.

Sjednici nisu prisustvovali ni poslanici Stranke za BiH niti dio poslanika SDA, Goraždanske priče i SBB-a.
@banksy na aparatima. :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35073 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Niste džaba milicionerska stranka...
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#35074 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Malo kad razmislim ZK je potreban ovoj sceni, ali samo da se ne ponasa kao kukavicije jaje. Nek radi sto radi to kako najbolje zna. Lovi patriote na priču.
Samo nek ne ruši BH blok i nadu da se može drugačije.
Glasovi patriota koji nemaju druge brige od onog sta je neki knjiski moljac iz hrvatske rekao, treba neko da pokupi.
Doduse i knjiskom moljcu treba neko reci da popusi...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35075 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

drug_profi wrote:Malo kad razmislim ZK je potreban ovoj sceni, ali samo da se ne ponasa kao kukavicije jaje. Nek radi sto radi to kako najbolje zna. Lovi patriote na priču.
Samo nek ne ruši BH blok i nadu da se može drugačije.
Glasovi patriota koji nemaju druge brige od onog sta je neki knjiski moljac iz hrvatske rekao, treba neko da pokupi.
Doduse i knjiskom moljcu treba neko reci da popusi...
:lol:
Post Reply