Čović će bez problema prihvatiti DF u koaliciji ali naravno kao dio bošnjačkog bloka. Eto trebao bi im dati neku hrvatsku pozicijuVidal89 wrote:Covic i uvijek Covic je taj koji ne zeli DF kao jedinku, jer kako da DF zastupnici podrze novi izborni zakon koji ce penzionisati Zeljka ali usput i sahranit DF.Hakiz wrote:Pa, neka idu?Vidal89 wrote:DF na osnovu nekog kao anonimnog pisma od neke grupe gradjana pokusava opravdati i podvaliti svom clanstvu ulazak u vlast![]()
![]()
Ljudi uporno idu u zagrljaj koji ce ih konacno ugusiti i odvesti u nestanak, pa kad im stranka propadne hajmo u SDP svi nazad
Covic ih ne zeli pa ovako kmece kao malo dijete koje moli da se igra u drustvu, al najstariji koji se pita jednostavno im ne da odobrenje da se prikljuce grupi.
Demokratska fronta Željko Komšić
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#35051 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
#35052 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Covic ga uvijek prihvati, malo galami al na kraju se opusti. 
-
Vidal89
- Posts: 1012
- Joined: 18/01/2013 02:26
#35053 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DF obrisao pismo zabrinutih gradjana
Ocigledno su skontali da je to bilo pismo vuka sda da df ovce dodju u sumu da ih podavi.
Ocigledno su skontali da je to bilo pismo vuka sda da df ovce dodju u sumu da ih podavi.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#35054 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kakav vuk. Čoban.Vidal89 wrote:
DF obrisao pismo zabrinutih gradjana![]()
![]()
Ocigledno su skontali da je to bilo pismo vuka sda da df ovce dodju u sumu da ih podavi.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#35055 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
I, gdje nam je Ljijan, kakvi su planovi, kako će se razvaliti Sarajevo, je li se smislio sistem?
Ono obično ''četnici niz Vraca'' i ''država prije svega'' više ne može proći ni kod polupismenih glasača, moraće drotovi unijeti malo kreativnosti, baš me zanima...
Ono obično ''četnici niz Vraca'' i ''država prije svega'' više ne može proći ni kod polupismenih glasača, moraće drotovi unijeti malo kreativnosti, baš me zanima...
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#35056 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Glasom Naše stranke u Domu naroda Parlamenta Federacije Zlatko Miletić je izabran u Dom naroda Parlamenta BiH.
Eto, a ništa "četnici", "fekalije", "bliže HB"....
Eto, a ništa "četnici", "fekalije", "bliže HB"....
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#35057 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ne gade im se sad prijatelji isljednika iz Heliodroma. I nisu HB.
Da su im namjere skrene, uvjeriće me kad oni, svojom rukom, poguraju neki interes NSa i cijelog bloka. Baš da i to vidimo.
Da su im namjere skrene, uvjeriće me kad oni, svojom rukom, poguraju neki interes NSa i cijelog bloka. Baš da i to vidimo.
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#35058 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Koliko ce on uopste imati utjecaja na rad hrvatskog dijela DN? Da li DN donosi odluke konsenzusom ili prostom vecinom (u klubu jednog naroda)?It_is_a_Leclerc wrote:Glasom Naše stranke u Domu naroda Parlamenta Federacije Zlatko Miletić je izabran u Dom naroda Parlamenta BiH.
Eto, a ništa "četnici", "fekalije", "bliže HB"....
-
hizo ramidovic
- Posts: 4462
- Joined: 26/03/2013 18:20
- Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene
#35059 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
jedina realna i ujedno najbolja opcija za df jeste da udju u vlast sa sda i sbb jer bi to onda bila megagrande koalicija koja bi branila bosnu od svih mogucih napada.
tesko je trenutno pronaci neku drugu stranku ili koaliciju koja ima vise patriota koji bi za ovu drzavu dali sta god da se od njih zatrazi.
tesko je trenutno pronaci neku drugu stranku ili koaliciju koja ima vise patriota koji bi za ovu drzavu dali sta god da se od njih zatrazi.
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#35060 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Čini mi se da će Z.M. biti privjesak u hr. kluba u DN.Styling wrote:Koliko ce on uopste imati utjecaja na rad hrvatskog dijela DN? Da li DN donosi odluke konsenzusom ili prostom vecinom (u klubu jednog naroda)?It_is_a_Leclerc wrote:Glasom Naše stranke u Domu naroda Parlamenta Federacije Zlatko Miletić je izabran u Dom naroda Parlamenta BiH.
Eto, a ništa "četnici", "fekalije", "bliže HB"....
https://www.parlament.ba/data/dokumenti ... a%20bs.pdf
Član 5.
(Organizacija klubova naroda)
Svaki klub naroda samostalno uređuje svoju organizaciju i način rada te bira predsjedavajućeg i zamjenika predsjedavajućeg.
Član 75.
(Donošenje odluka)
(1) Sve odluke u Domu donose se većinom glasova onih koji su prisutni i koji glasaju.
(2) Delegati će maksimalno nastojati da ta većina uključuje najmanje jednu trećinu glasova delegata s teritorije svakog entiteta.
(3) Ako većina glasova ne uključuje jednu trećinu glasova delegata s teritorije svakog entiteta, predsjedavajući Doma i njegovi zamjenici sastat će se kao komisija i pokušati da osiguraju saglasnost u roku od tri dana nakon glasanja.
(4) Ako to ne uspije, odluke se donose većinom glasova onih koji su prisutni i koji glasaju, pod uslovom da glasovi „protiv“ ne sadrže dvije trećine ili više glasova delegata izabranih iz svakog entiteta.
Član 76.
(Postupak odlučivanja kada većina ne sadrži jednu trećinu glasova s teritorije svakog
entiteta)
(1) Ako većina glasova ne sadrži jednu trećinu glasova s teritorije svakog entiteta, Kolegij Doma će, radeći kao komisija, nastojati u roku od tri dana postići saglasnost.
(2) Ako predsjedavajući Doma i zamjenici predsjedavajućeg Doma postignu saglasnost izčlana 75. stav (3) ovog poslovnika, relevantna odluka Doma smatra se usvojenom, a Dom seo tome obavještava na odgovarajući način. Izuzetno od odredbi člana 19. ovog poslovnika,saglasnost se postiže konsenzusom predsjedavajućeg Doma i zamjenika predsjedavajućeg.
(3) Ako Kolegij Doma ne uspije postići saglasnost, odluku donosi većina od ukupnog broja delegata koji su prisutni i koji glasaju, uz uslov da glasovi „protiv“ ne sadrže dvije trećine ili više glasova delegata izabranih iz svakog entiteta.
(4) U slučaju da nema kvoruma, te ako nakon pauze predsjedavajući Doma utvrdi ili glasanje pokaže da i dalje nema kvoruma, razmatranje pitanja odgađa se za sljedeću sjednicu.
(5) Ako se delegat prilikom glasanja ne izjasni „za“, „protiv“ ili „suzdržan“, a prisutan je u sali prilikom glasanja, smatra se da je „suzdržan“.
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#35061 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
hizo ramidovic wrote:jedina realna i ujedno najbolja opcija za df jeste da udju u vlast sa sda i sbb jer bi to onda bila megagrande koalicija koja bi branila bosnu od svih mogucih napada.
tesko je trenutno pronaci neku drugu stranku ili koaliciju koja ima vise patriota koji bi za ovu drzavu dali sta god da se od njih zatrazi.
Da im zatražimo veće plaće ?
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#35062 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Hvala.Novak20 wrote:Čini mi se da će Z.M. biti privjesak u hr. kluba u DN.Styling wrote:Koliko ce on uopste imati utjecaja na rad hrvatskog dijela DN? Da li DN donosi odluke konsenzusom ili prostom vecinom (u klubu jednog naroda)?It_is_a_Leclerc wrote:Glasom Naše stranke u Domu naroda Parlamenta Federacije Zlatko Miletić je izabran u Dom naroda Parlamenta BiH.
Eto, a ništa "četnici", "fekalije", "bliže HB"....
https://www.parlament.ba/data/dokumenti ... a%20bs.pdf
Član 5.
(Organizacija klubova naroda)
Svaki klub naroda samostalno uređuje svoju organizaciju i način rada te bira predsjedavajućeg i zamjenika predsjedavajućeg.Član 75.
(Donošenje odluka)
(1) Sve odluke u Domu donose se većinom glasova onih koji su prisutni i koji glasaju.
(2) Delegati će maksimalno nastojati da ta većina uključuje najmanje jednu trećinu glasova delegata s teritorije svakog entiteta.
(3) Ako većina glasova ne uključuje jednu trećinu glasova delegata s teritorije svakog entiteta, predsjedavajući Doma i njegovi zamjenici sastat će se kao komisija i pokušati da osiguraju saglasnost u roku od tri dana nakon glasanja.
(4) Ako to ne uspije, odluke se donose većinom glasova onih koji su prisutni i koji glasaju, pod uslovom da glasovi „protiv“ ne sadrže dvije trećine ili više glasova delegata izabranih iz svakog entiteta.
Član 76.
(Postupak odlučivanja kada većina ne sadrži jednu trećinu glasova s teritorije svakog
entiteta)
(1) Ako većina glasova ne sadrži jednu trećinu glasova s teritorije svakog entiteta, Kolegij Doma će, radeći kao komisija, nastojati u roku od tri dana postići saglasnost.
(2) Ako predsjedavajući Doma i zamjenici predsjedavajućeg Doma postignu saglasnost izčlana 75. stav (3) ovog poslovnika, relevantna odluka Doma smatra se usvojenom, a Dom seo tome obavještava na odgovarajući način. Izuzetno od odredbi člana 19. ovog poslovnika,saglasnost se postiže konsenzusom predsjedavajućeg Doma i zamjenika predsjedavajućeg.
(3) Ako Kolegij Doma ne uspije postići saglasnost, odluku donosi većina od ukupnog broja delegata koji su prisutni i koji glasaju, uz uslov da glasovi „protiv“ ne sadrže dvije trećine ili više glasova delegata izabranih iz svakog entiteta.
(4) U slučaju da nema kvoruma, te ako nakon pauze predsjedavajući Doma utvrdi ili glasanje pokaže da i dalje nema kvoruma, razmatranje pitanja odgađa se za sljedeću sjednicu.
(5) Ako se delegat prilikom glasanja ne izjasni „za“, „protiv“ ili „suzdržan“, a prisutan je u sali prilikom glasanja, smatra se da je „suzdržan“.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#35063 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zar ovo nije trebalo ćirilicom da piše????hizo ramidovic wrote:jedina realna i ujedno najbolja opcija za df jeste da udju u vlast sa sda i sbb jer bi to onda bila megagrande koalicija koja bi branila bosnu od svih mogucih napada.
tesko je trenutno pronaci neku drugu stranku ili koaliciju koja ima vise patriota koji bi za ovu drzavu dali sta god da se od njih zatrazi.
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#35064 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nema na čemu.Styling wrote:
Hvala.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#35065 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Izostao je tvoj prepoznatljiv stil Hizo.hizo ramidovic wrote:jedina realna i ujedno najbolja opcija za df jeste da udju u vlast sa sda i sbb jer bi to onda bila megagrande koalicija koja bi branila bosnu od svih mogucih napada.
tesko je trenutno pronaci neku drugu stranku ili koaliciju koja ima vise patriota koji bi za ovu drzavu dali sta god da se od njih zatrazi.
Ne kontaju svi da se samo zaje*avaš.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#35066 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... ije-435023Da se malo podsjetimo na izjave Envera Bijedića date pred prošle oktobarske izbore: “Željko Komšić radi direktno u korist SDA, te u dogovoru i prema nalogu određenih struktura SDA. Odavno je svima jasno da je Komšić projekt SDA koji iznutra treba uništiti ljevicu i zajednički građanski blok stranaka. Nažalost, između interesa države BiH, borbe za ravnopravnost svih građana BiH i odbrane multietničke BiH, Željko Komšić je izabrao SDA i odbranu njihove propale politike.”
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#35067 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Otkačiti ih obojicu, napametnije.drug_profi wrote:https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... ije-435023
Da se malo podsjetimo na izjave Envera Bijedića date pred prošle oktobarske izbore: “Željko Komšić radi direktno u korist SDA, te u dogovoru i prema nalogu određenih struktura SDA. Odavno je svima jasno da je Komšić projekt SDA koji iznutra treba uništiti ljevicu i zajednički građanski blok stranaka. Nažalost, između interesa države BiH, borbe za ravnopravnost svih građana BiH i odbrane multietničke BiH, Željko Komšić je izabrao SDA i odbranu njihove propale politike.”
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#35068 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Upravo tako.
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#35069 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
bijedica bi trebali otakciti, jer je to bjelosvjetski kriminalac. tu bi sdp trebao poci stopama sda i razracunati se sa kriminalnom tuzlanskom strujom, ma koju cijenu platili.
ovog drugog, mislim na komsica, ne mogu otkaciti, jer je clan predsjednistva koji bi, u slucaju da ga otkace, imao odlican marketing kroz kukanje kako su ga ostavili samog u borbi protiv dodika i covica.
ps buduci da je miletic izabran u drzavni dom naroda uz pomoc glasova nase stranke, a da nasa stranka nije glasala za sdpovog delegata za federalni dom naroda, iz kantona sarajevo, onda je svima jasno da je suradnja df-ns puno bolja nego suradnja obje te stranke sa sdpom.
ovog drugog, mislim na komsica, ne mogu otkaciti, jer je clan predsjednistva koji bi, u slucaju da ga otkace, imao odlican marketing kroz kukanje kako su ga ostavili samog u borbi protiv dodika i covica.
ps buduci da je miletic izabran u drzavni dom naroda uz pomoc glasova nase stranke, a da nasa stranka nije glasala za sdpovog delegata za federalni dom naroda, iz kantona sarajevo, onda je svima jasno da je suradnja df-ns puno bolja nego suradnja obje te stranke sa sdpom.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#35070 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
A mozda je do kandidata.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#35071 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
drug_profi wrote:https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... ije-435023Da se malo podsjetimo na izjave Envera Bijedića date pred prošle oktobarske izbore: “Željko Komšić radi direktno u korist SDA, te u dogovoru i prema nalogu određenih struktura SDA. Odavno je svima jasno da je Komšić projekt SDA koji iznutra treba uništiti ljevicu i zajednički građanski blok stranaka. Nažalost, između interesa države BiH, borbe za ravnopravnost svih građana BiH i odbrane multietničke BiH, Željko Komšić je izabrao SDA i odbranu njihove propale politike.”
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#35072 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
@banksy na aparatima.Edita Velić iz DF-a izabrana je za predsjedavajuću Skupštine BPK Goražde na nastavku konstituirajuće sjednice koja je zakazana na zahtjev deset poslanika Građanskog bloka.
Sjednici nisu prisustvovali ni poslanici Stranke za BiH niti dio poslanika SDA, Goraždanske priče i SBB-a.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#35073 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Niste džaba milicionerska stranka...
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#35074 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Malo kad razmislim ZK je potreban ovoj sceni, ali samo da se ne ponasa kao kukavicije jaje. Nek radi sto radi to kako najbolje zna. Lovi patriote na priču.
Samo nek ne ruši BH blok i nadu da se može drugačije.
Glasovi patriota koji nemaju druge brige od onog sta je neki knjiski moljac iz hrvatske rekao, treba neko da pokupi.
Doduse i knjiskom moljcu treba neko reci da popusi...
Samo nek ne ruši BH blok i nadu da se može drugačije.
Glasovi patriota koji nemaju druge brige od onog sta je neki knjiski moljac iz hrvatske rekao, treba neko da pokupi.
Doduse i knjiskom moljcu treba neko reci da popusi...
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#35075 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
drug_profi wrote:Malo kad razmislim ZK je potreban ovoj sceni, ali samo da se ne ponasa kao kukavicije jaje. Nek radi sto radi to kako najbolje zna. Lovi patriote na priču.
Samo nek ne ruši BH blok i nadu da se može drugačije.
Glasovi patriota koji nemaju druge brige od onog sta je neki knjiski moljac iz hrvatske rekao, treba neko da pokupi.
Doduse i knjiskom moljcu treba neko reci da popusi...
