Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#35026 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

malakh wrote:
A_A_AKCIJA wrote:
Ma sve ti nama znaš :D

A složna tri roga u vreći će se začas dogovoriti, ko za nepoŽeljka Susjedića u Predsjedništvu pred izbore. :D Pa Df i SDP imaju više nego NS u toj kombinaciji, hehehe.

Ne znam što ti uopšte odgovaram, sve si fulio do sada. Od brojanja glasova kad si gurao Boss, skepse oko preletača i slične gluposti. Po tvom NiP ne bi trebao da postoji ili bi već oformio vladu sa SDA.

Nego, ti navijaj, ko i ja, da SDA iščeraju iz vlasti na svim nivoima, a s njima i HDZ. Onda ćemo se moći kutarisati kladionica. Ti sa svojim prognozerskim sposobnostima bi morao gurati ovu ideju, oni žive na račun takvih :D .

Pindžo savjetnik :lol: :lol: :lol:

dok se nisu poceli brojati glasovi iz dijaspore, boss je imao dva mandata. matematika, sve se moze izracunati, tako da je bolje da se malo više družiš sa digitronom ili excelom.

i sa tobom je bespotreba rasprava. zanima me samo kakav je mentalni sklop ljudi koji u kifli vide nekakvu buducnost i koji u njegovoj stranci vide nadu.

ja sam najvise za opciju da ni sda, ni sbb, ni nip ne budu u vlasti, ali posto su rezultati izbora kakvi jesu, onda manje zlo moze doci u obzir, ali da se maksimalno stavi pod šapu i kontrolu.

nego što kifla šuruje sa radončićem? misli da će tako stvoriti dominantniju poziciju u odnosu sa blok ns-sdp-df? :lol: :lol:

naša stranka treba da vodi sve bitnije procese u kantonu sarajevo, jer imaju moć da to čine. imaju infrastrukturu koja se na ovim izborima odlično pokazala i svako podilaženje kifli ili sbbu će ih dovesti u podložan položaj.

nije kifla toliko pošten da sutra kaže da je naša stranka uradila nešto dobro i konkretno.
Ma ja to je ta prica... Daj nam 100% vlasti a imamo 14% zastupnika u Skupstini... Mislim ovo je fakat neozbiljan komentar... Zašto bi NS trebala da vodi ave bitne procese? Mislim i da su svi osvojili ISTO GLASOVA opet ovaj pristup jednostavno nije logican... To je ona prica "moj babo najjaci a moja mama je najbolja i najljepsa"... Ego tripovi FGR...

Sto vise vrijeme prolazi vece su sanse da ce SDA uzeti vlast, cak i da se napravi vlast bez SDA nije to gotova prica nego tad tek problemi pocinju i tad tek se preletaci kupuju jer u raznim kombinacijama i dogovorima povrijedjene sujete imat ce sami sebi alibi da postanu "NEZAVISNI" i tako u kasnijem procesu ppdrze SDA VLADU...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35027 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bojan-b ... ZAKDW7MykA
Detaljan opis svih deset Bajićevih principa formiranja etičke vlade prenosimo u cijelosti:

1. Predvoditi moralni preporod društva - Etička vlada ima historijsku ulogu da u četverogodišnjem mandatu svojim primjerom povede društvo na put moralnog preporoda. Ultimativni cilj etičke vlade je da osigura najviši nivo moralne odgovornosti javne službe i politike kao takve u vršenju dužnosti upravljanja povjerenim sredstvima i poslovima građana i svih poreskih obveznika. Obična vlada između ostalih prioriteta ima i borbu protiv korupcije i svih zloupotreba, ali etička vlada ove oblasti uzima kao bazično pitanje na kojem počiva razvoj svake druge zdrave politike.

2. Moralni funkcioneri - Etička vlada je posvećena visokim etičkim principima i standardima na funkcionerskom nivou. Etički glas s vrha je ključni za razvoj moralnog ponašanja na nižim nivoima službe. Upravu najviše kvari nemoral koji dolazi s vrha, a takva uprava po dubini onda kvari cijeli narod. Koalicione etičke vlade moraju uspostaviti kriterije etičke i moralne besprijekornosti imenovanih funkcionera i njihovih biografija. Ako funkcioner ne može nositi ulogu moralnog i etičkog uzora mladima onda će eventualna stručnost, inteligencija i snalažljivost takvog funkcionera sasvim sigurno biti upotrijebljena protiv interesa građana i opšteg dobra.

3. Preuzimanje odgovornosti - Etička vlada je odgovorna za sprečavanje nastanka nepravilnosti i svih kršenja zakona po dubini obavljanja poslova u javnoj službi i takvu odgovornost nikad ne prebacuje na policiju, tužilaštvo i sudove. Sprečavanje da se krivično djelo u vršenju javne službe uopšte desi je isključiva odgovornost etičke vlade, jer pravosuđe u svojoj prirodi nastupa nakon nastanka krivičnog djela koje je javna služba napravila tokom obavljanja svojih poslova i koje nije pravovremeno spriječila. Za skandale nastale u javnoj službi etička vlada preuzima odgovornost, nudi ostavke i preduzima korektivne mjere, bez obzira na efikasnost ili neefikasnost kaznenih mehanizama pravosuđa. Izjava funkcionera da tužilaštvo treba da radi svoj posao, bez preuzimanja odgovornosti za nastanak neetičkih skandala u svojoj zoni odgovornosti, obično je zamajavanje javnosti.

4. Etika po dubini javne službe - Etička vlada i kad je uspjela da uspostavi visok nivo etičkog ponašanja na funkcionerskom nivou i dalje nije uradila dovoljno da postigne zavidan nivo etičkog, profesionalnog i zakonitog postupanja javne službe po dubini, iako je ovaj korak apsolutno neophodan za ozdravljenje cijelog javnog sektora. Moderne i prosperitetne države su se suočile s istim problemom u prošlosti, kada su i oni pošteni funkcioneri upadali u zamku dugogodišnjih navika i loših praksi u administraciji koja ostaje, a funkcioneri se rotiraju. Problem je riješen razvojem nove kontrolne funkcije u javnoj službi sposobne da nepravilnost zaustavi u fazi nastanka i tada kada se dešava, a ne da se takvi slučajevi naknadno otkrivaju kada je šteta već učinjena. Ova nova kontrolna funkcija se u svijetu zove COMPLIANCE funkcija (funkcija zakonske usklađenosti) i odlikuju je nezavisnost, pravo pristupa svim resorima, procesima, kao i izvještavanje višem nivou odlučivanja od svih izvršnih funkcija. Naprimjer, Skupština bira premijera vlade, ali paralelno imenuje i glavnog oficira kancelarije za etičku i zakonsku usklađenost postupanja cijele vlade i ukupne javne službe, koji ima moć da sumnja, prati i dokumentuje nepravilnosti čak i samog premijera i traži zaustavljanje svih procesa koji se nepravilno provode i to dok šteta još nije nastala. U pomoć poziva i pravosudne organe kada nepravilnosti imaju obilježja krivičnog djela. Premijer vlade nije šef glavnom oficiru, jer se obje funkcije imenuju u skupštini.

5. Kompletnost kontrolnih mehanizama – Odnos kontrolne funkcije compliance s drugim kontrolnim funkcijama kao što su interna i eksterna revizija, kao i antikorupcijske strategije. U BiH postoji sistemska greška ili sistemski nedostatak u uspostavljanju efikasnog sistema kontrole postupanja u javnoj službi, gdje se kroz različite projekte reforme javne uprave potkrala greška da su se uspostavile tzv. prva i treća linija odbrane organizacije od nepravilnog postupanja, a preskočena je druga linija koja ima fundamentalan značaj i bez koje reforma javne uprave ne može uspjeti nigdje u svijetu.

Prva linija odbrane – sistem internih kontrola kojima se bliže definiše i propisuje zakonito postupanje: pravilnici, procedure, razna pravila ponašanja i postupanja, uputstva itd.

Druga linija odbrane – Compliance kontrolna funkcija, kojom se osigurava kontrola usklađenosti ponašanja i postupanja u trenutku kada se posao priprema i obavlja, kao i jačanje kapaciteta javne službe za etično i usklađeno ponašanje.

Treća linija odbrane – Interna revizija, kontrolna funkcija, periodična i planska kontrola provedenih procesa, uglavnom naknadnog karaktera – post festum, kako bi se utvrdila usklađenost provedenih procesa s onim kako je propisano.

Antikorupcijske strategije za javnu službu, začuđujuće su preskočile uvrštavanje kontrolne funkcije iz druge linije odbrane u svoje planove, pa su iz tog razloga i ostale mrtvo slovo na papiru.

6. Transparentnost u radu - Etička vlada se zasniva na principu transparentnosti svega što radi. Sve mora biti javno i proaktivno transparentno prema javnosti. Obična vlada čeka da postupi po nečijem zahtjevu za pristup informacijama, a etička vlada svoju reputaciju zasniva na tome da sama javnosti prezentuje svoj rad javno i transparentno. Svaki proces koji se radi transparentno ide u prilog povjerenju da vlada nema zadnje namjere, svaki proces koji bi etička vlada skrivala od javnosti doveo bi pod sumnju njenu iskrenost i poštenje.

7. Kompetentnost - Etička vlada i izbor kompetentnih ljudi se osiguravaju nakon provođenja svih drugih principa kojima se uvodi nulta tolerancija prema neetičkom postupanju i svim nepravilnostima, što otvara prostor da institucije i referate vode kvalitetni, a ne podobni. Tada će kvalitet javnih servisa i usluga te profesionalnost procvjetati veoma brzo. Vlada koja uspostavi okruženje etike privući će kompetentne, a to onda vodi ka projektima planiranim i vođenim isključivo za opšte dobro.

8. Etička koalicija - Etička vlada i koalicija više stranaka. Ako BiH definišemo kao pretpolitičko društvo koje još uvijek nije definisalo institucije kao javno dobro u funkciji isključivo javnog interesa, koje bi trebalo da vode funkcioneri i javni službenici koji služe opštem dobru, a ne ličnom interesu kroz zloupotrebu tih institucija, onda moramo znati da je iluzorno govoriti o podjeli stranaka na desne, centar i lijeve na političkom spektru, sve dok i jedni i drugi i treći korumpiraju institucije. U ovakvoj situaciji više ne govorimo o lijevim i desnim ideologijama, već o urušavanju i nagrizanju cijelog pravnog poretka. Zbog toga je došao trenutak da se koalicije formiraju na bazi etike i poštenja, bez obzira na to s koje strane spektra taj moral dolazio, kako bi se u narednom periodu postavili temelji za jake, nezavisne, profesionalne i nemorala oslobođene institucije. Kada se uspostave ovakvi temelji, nakon toga se koalicije i vlade mogu diferencirati po ideološkim razlikama. Ako se ovaj korak ne napravi, iz zemlje će odseliti i lijevi i desni i centar i apstinenti, tj. svi koji mogu će otići. Praksa iz prosperitetnih država nam pokazuje ovaj princip, jer tamo s vremena na vrijeme dolazi do promjene ideoloških pravaca vladajuće politike, ali nezavisnost, nepristrasnost, etika i zakonitost postupanja institucija sistema ostaju više ili manje na visokom nivou.

9. Etička vlada i ekonomski razvoj – U BiH postoji zabluda da se može postići održivi ekonomski razvoj bez uvođenja etičkog i fer okruženja za preduzetnike i investitore te privredu u cjelini. U zemlji gdje institucije nisu profesionalne i jednake prema svima, gdje vlada princip protekcije i protežiranja podobnih, takva ekonomija nikad neće biti konkurentna na današnjem otvorenom, striktno regulisanom, povezanom i globalnom tržištu. Privreda gdje ne vlada princip etike pogoduje samo odabranim firmama koje koriste tendere, poticaje, koncesije i druge javne izvore samo za lično bogaćenje. Zadatak etičke vlade je da dostigne nultu toleranciju za sve vrste zloupotreba i neprofesionalizma javne službe, a privreda će oslobođena od neetičkog pritiska početi plasirati najbolje ideje, projekte i investicije kakve nikad neće biti u stanju da smisli bilo koji stranački ministar ekonomije. Uloga etičke vlade je da stvori pošten i podsticajan ambijent za bh. poduzetnike koji su već godinama povezani s evropskim i drugim tržištima i koji najbolje znaju šta je profitabilno i šta se može razvijati. Etička vlada samo treba da sluša njihove ideje i iskustvo i stvori ambijent za njihovo ostvarenje. Vlade koje pričaju o ekonomskom razvoju i privlačenju investicija, a koje potresaju korupcioni skandali, najobičniji su prevaranti. Pare, dakle, neće biti problem kad pobijedimo nemoral i nezakonito ponašanje nadležnih.

10. Etička vlada i nada u budućnost - Stranke koje uspostave etičku vladu ispisat će novu stranicu budućnosti BiH. To je polazna tačka moralnog preporoda cijelog društva. Ovo je momenat koji priželjkuje ogromna većina stanovnika BiH, naročito pod utjecajem iskustava familije koja već godinama živi u skandinavskim i zapadnoevropskim državama i koja uvijek na prvom mjestu ističe moralnost kao sveprisutnu vrijednost u institucijama i cijelom društvu, na čijim osnovama je izgrađena ekonomija i stvoren visok životni standard u Evropi. Uspješnost naših ljudi u razvijenim i na etici uspostavljenim društvima je krunski dokaz da ljudi nisu problem BiH, već politike. Na ovaj način će biti omogućeno svim Bosancima i Hercegovcima da oslobode dobrotu koju tradicionalno nose u sebi vijekovima, a koja se i dalje jasno oslikava ispod naslaga štetnog utjecaja loše uprave i politike u posljednjim decenijama. To je preokret nakon kojeg BiH može krenuti putem razvoja i prosperiteta. Ovo je razlog za ostanak u BiH.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#35028 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Nažalost, bojim se da je narod već toliko pokvaren (navikao na korupciju da je i sam podrzava), a da će se SDA (prvenstveno, ali ne jedina) naći teško ugrožena ovakvim principima, da će se na kraju sve predstaviti i prihvatiti kao slabost i kukavicluk vlasti.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35029 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

drug_profi wrote:Nažalost, bojim se da je narod već toliko pokvaren (navikao na korupciju da je i sam podrzava), a da će se SDA (prvenstveno, ali ne jedina) naći teško ugrožena ovakvim principima, da će se na kraju sve predstaviti i prihvatiti kao slabost i kukavicluk vlasti.
Nažalost. Da bi se primjenili ovi principi morat ćemo sačekati da NS pobjedi apsolutnom večinom... na nekom od nivoa vlasti... reško će biti nači i jednog partnera da prihvati ovoe prekrasne principe.... Sve pokvareno do srži...
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#35030 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

kmirsad wrote:
drug_profi wrote:Nažalost, bojim se da je narod već toliko pokvaren (navikao na korupciju da je i sam podrzava), a da će se SDA (prvenstveno, ali ne jedina) naći teško ugrožena ovakvim principima, da će se na kraju sve predstaviti i prihvatiti kao slabost i kukavicluk vlasti.
Nažalost. Da bi se primjenili ovi principi morat ćemo sačekati da NS pobjedi apsolutnom večinom... na nekom od nivoa vlasti... reško će biti nači i jednog partnera da prihvati ovoe prekrasne principe.... Sve pokvareno do srži...

Ako mislite da je NS strukturno toliko jaka i imuna na licne interese i interese nekih grupa onda ste baš naivni... Eto nema borbe vlasti u NS i guranja svojih interesa u samoj stranci... ahaaaaaaaa :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#35031 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ni na koga se ja ne bih kladio svojim parama da je cestit.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35032 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

MUNAFIK wrote:
kmirsad wrote:
drug_profi wrote:Nažalost, bojim se da je narod već toliko pokvaren (navikao na korupciju da je i sam podrzava), a da će se SDA (prvenstveno, ali ne jedina) naći teško ugrožena ovakvim principima, da će se na kraju sve predstaviti i prihvatiti kao slabost i kukavicluk vlasti.
Nažalost. Da bi se primjenili ovi principi morat ćemo sačekati da NS pobjedi apsolutnom večinom... na nekom od nivoa vlasti... reško će biti nači i jednog partnera da prihvati ovoe prekrasne principe.... Sve pokvareno do srži...

Ako mislite da je NS strukturno toliko jaka i imuna na licne interese i interese nekih grupa onda ste baš naivni... Eto nema borbe vlasti u NS i guranja svojih interesa u samoj stranci... ahaaaaaaaa :-)
drug_profi wrote:Ni na koga se ja ne bih kladio svojim parama da je cestit.
Naravno da ima lićnih i grupnih interesa, niskih pobuda i "strasti za vlasti"... toliko naivan nisam, vidim ja to dobro, a i osjetio sam i sam ignorisanje i izgurivanje, savršenstvo ne postoji...
Ali ono što je važno i NS razlikuje od drugih stranaka... to nisko sitno šičarđijsko i devijantno ponašanje pojedinaca ili interesnih klanova... nije dominantno u Našoj Stranci...
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#35033 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjan ... /181025057
Stavovi Demokratske fronte, kako nezvanično saznajemo, djelimično odudaraju od stavova ostalih građanskih stranaka koje učestvuju u pregovorima, budući da ne žele učestvovati u radu Vlade KS ukoliko Narod i pravda bude dio skupštinske većine. Ipak, kako saznajemo, ne bi imali problema da u tom slučaju podrže imenovanje vlade.
A šta ako SDP prihvati ponudu (koju ne može odbiti :)) https://www.klix.ba/vijesti/bih/hdz-pok ... /181024059

Da li onda NS principijelno koaliciju na drugim mjestima sa SDP-om treba odbiti?
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#35034 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

kako sam ja shvatio obećanje biračima i članovima, kolaiciju sa SDA, HDZ i SNSD moze odobriti samo članstvo referendumom.
Ja bih volio da rukovodstvo stranke prihvati ovu koalicju bez toga, tako da se ima osnova za vanredni kongres, smjenu i iskljucenje.
Realno, Niksic sa svojim dosjeima je teret ovoj stranki, ne moze biti ni na celu stranke, niti na odgovornoj drzavnoj funkciji, ali sad nakon relativnog uspjeha na izborima, nemas ga za sta uhvatiti da ga maknes.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#35035 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

drug_profi wrote:kako sam ja shvatio obećanje biračima i članovima, kolaiciju sa SDA, HDZ i SNSD moze odobriti samo članstvo referendumom.
Ja bih volio da rukovodstvo stranke prihvati ovu koalicju bez toga, tako da se ima osnova za vanredni kongres, smjenu i iskljucenje.
Realno, Niksic sa svojim dosjeima je teret ovoj stranki, ne moze biti ni na celu stranke, niti na odgovornoj drzavnoj funkciji, ali sad nakon relativnog uspjeha na izborima, nemas ga za sta uhvatiti da ga maknes.
To je problem SDP-a.

Kako god, ako u jednom kantonu SDP napravi koaliciju sa HDZ-om, da li bi ti bio razlog da koalicija NS-a sa SDP-om ne bude moguća u ostalim kanonima i na svim nivoioma.

Pragmatičnost ili principijelnost.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#35036 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Hakiz wrote:
drug_profi wrote:kako sam ja shvatio obećanje biračima i članovima, kolaiciju sa SDA, HDZ i SNSD moze odobriti samo članstvo referendumom.
Ja bih volio da rukovodstvo stranke prihvati ovu koalicju bez toga, tako da se ima osnova za vanredni kongres, smjenu i iskljucenje.
Realno, Niksic sa svojim dosjeima je teret ovoj stranki, ne moze biti ni na celu stranke, niti na odgovornoj drzavnoj funkciji, ali sad nakon relativnog uspjeha na izborima, nemas ga za sta uhvatiti da ga maknes.
To je problem SDP-a.

Kako god, ako u jednom kantonu SDP napravi koaliciju sa HDZ-om, da li bi ti bio razlog da koalicija NS-a sa SDP-om ne bude moguća u ostalim kanonima i na svim nivoioma.

Pragmatičnost ili principijelnost.
Ma kad malo bolje pogledas, problem je i NS u neku ruku. I ti sam se pitas sta dalje.
Ja sam povremeni glasac i jedne i druge stranke, ja licno ovo vidim kao jedan zajednicki front. Kad jedno krilo posustane, drugo preuzima.
A najbolje je da nema slabih karika.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35037 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Hakiz wrote:
drug_profi wrote:kako sam ja shvatio obećanje biračima i članovima, kolaiciju sa SDA, HDZ i SNSD moze odobriti samo članstvo referendumom.
Ja bih volio da rukovodstvo stranke prihvati ovu koalicju bez toga, tako da se ima osnova za vanredni kongres, smjenu i iskljucenje.
Realno, Niksic sa svojim dosjeima je teret ovoj stranki, ne moze biti ni na celu stranke, niti na odgovornoj drzavnoj funkciji, ali sad nakon relativnog uspjeha na izborima, nemas ga za sta uhvatiti da ga maknes.
To je problem SDP-a.

Kako god, ako u jednom kantonu SDP napravi koaliciju sa HDZ-om, da li bi ti bio razlog da koalicija NS-a sa SDP-om ne bude moguća u ostalim kanonima i na svim nivoioma.

Pragmatičnost ili principijelnost.
"Nisam ja Cigan, majke mi... samo tetka Đemila... da Bog da ti oči ispale ako lažem."
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#35038 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kmirsad wrote: "Nisam ja Cigan, majke mi... samo tetka Đemila... da Bog da ti oči ispale ako lažem."
https://www.klix.ba/vijesti/bih/hdz-pok ... /181024059

Ne da će se desiti, ali, eto, nekom i to palo na pamet. A u pitanju je SDP, a oni su pokazali da se od njih može sve očekivati.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35039 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Hakiz wrote:
kmirsad wrote: "Nisam ja Cigan, majke mi... samo tetka Đemila... da Bog da ti oči ispale ako lažem."
https://www.klix.ba/vijesti/bih/hdz-pok ... /181024059

Ne da će se desiti, ali, eto, nekom i to palo na pamet. A u pitanju je SDP, a oni su pokazali da se od njih može sve očekivati.
Gledao sam sinoć Enku na televizoru... :-D Ako sam ga dobro razumio, a mislim da jesam, nikoga on ne isključuje kao mogučeg partnera, ako prihvata njihov program i načela...
A to mi liči na...Mi imamo načelo, a to je... da nemamo načela...tj. mi imamo granice u piču... pijemo dok ne padnemo pod sto...
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#35040 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

SDP je na tankom ledu. Nekako mislim da ipak nece izdati.
Vise se brinem za DF. Oni su trojanci.
olimp84
Posts: 125
Joined: 04/03/2018 23:27
Location: krivo usmjeren

#35041 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by olimp84 »

DF odbija koalirati s Narodom i pravdom: Ne želimo derivate SDA

https://www.klix.ba/vijesti/bih/df-odbi ... /181025109

:lol:

:izet:
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#35042 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

olimp84 wrote:DF odbija koalirati s Narodom i pravdom: Ne želimo derivate SDA

https://www.klix.ba/vijesti/bih/df-odbi ... /181025109

:lol:

:izet:
U jedinstvu je snaga... Mora se slušat SDA...
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#35043 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

To je ugodno čuti onima koji su protiv SDA.

Zato sam ja ranije pisao da koalicija sa NiP možda jeste pragmatična, ali nije baš...

Ovakvim potezima će DF kakav god bio opstati duže od NS-a, ako NS bude samo pragmatičan.

Naši ljudi vole kratkoročna rješenja, vole simbolične geste, vole da im se uradi ono šta oni žele, bez obzira na to šta će biti krajnji rezultat.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#35044 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ma DF je ocigldno trojanski konj. Zeljko se sam kandidovao, ne zato sto mu je to plao na pamet u autu dok e vozio, nego ga je neko nazvao i rekao mu da ce dobiti podrsku.
I sad se to nastavlja. SDA ne zna kako doci do onoga sto su vec uracunali u tal, pa treba prvo razoriti mogucnost koalicije, a zatim pustiti da SDA nabavi glasove.

I kladim se da će DF prvi sa originalnom SDA. jer original je original.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#35045 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

drug_profi wrote:I kladim se da će DF prvi sa originalnom SDA. jer original je original.
Nije da nije...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35046 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Mislim da se ipak malo jordami...ko nešto se nečkaju, hočul sjest il ustat, bil srao ili samo da pišam, bil se porodila ove ili iduče godine... sve dok ne dođe šumar... pa i partizane i njemce, i ustaše i četnike, i hanđarovce i domobrane, kaderaše, ljotičevce i sve skupa... pošalje u tri pizde materine iz šume...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35047 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Hakiz wrote:
drug_profi wrote:I kladim se da će DF prvi sa originalnom SDA. jer original je original.
Nije da nije...
Pa, moze i skociti sa uvrnutog tornja, isti je efekat..
bili su u koalciji sa SDA par mjeseci i izgubili polovinu glasova.
Samo suicidalan covjek bi to ponovio.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#35048 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ja ti kazem da nije on sam od sebe odlucio da se kandiduje bez da mu je neko obecao podrsku.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35049 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Image Tako to bude kad maziš poskoka...
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#35050 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

Očekivano DF : nećemo sa SDA ni SDA derivatima u kantonu, ali hoćemo sa SDA na ostalim nivoima ("pricacemo sa svakim").

Nameće se pitanje: da li Našoj stranci trebaju uopšte pregovori i dogovori sa ovim prozirnim trojanskim konjem ?
Ako se ide u vlast trenutno im je SBB pouzdaniji od DF-a (dokle je došlo sa biranjem manjeg zla). :-)

Mislim, DF će ocigledno sabotirati koaliciju sa NiPom - zašto onda potpisivati neke dokumente sa njima u sklopu lažne građanske složnosti?
Locked