Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#35026 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nikad_vise »

Manje ce stete taj Falatar napraviti sa svojim odsustvom ma gdje on bio nego Zeljko sa svojom demagogijom i laznim patriotizmom da obezbjedi SDA-u dezurnog krivca za naredne 4 godine.Frajer je u stanju pljuvati svoje koalicione partnere,ljude s kojim treba da donese promjene,radi SDA koja ga naguzila ne tako davno.Pa ni Bakir nije ovoliko nisko pao kao sto Zeljko pada da nagura SDA,gledam ga neko vece kod Senada,covjek samo sto nije suze pustio da SDP prevali i udje u koaliciju.Obecaje neko ujedinjenje ljevice,ujedini se ti jarane s Bakirom koji ce ti ove godine servirati izborni zakon po kojem ces se ti moci penzionisati od Predsjednistva kao i svi oni koji nisu HDZ.

Tebi Falataru hvala,ocito nisi bio kapacitet i produzio si dalje.Ovaj nas ljiljan osim sto nije nikakav kapacitet,i sto sam mu dao glas cisto da ono smece Covic ne dodje na vlast,jos se ispostavi i glavni agitator nazadnih i destruktivnih politika koja je unistila i opljackala ovu drzavu.Probudi se covjece :shock:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#35027 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Opisati vam ne mogu koliko bih želio da ovi Željkovi ublehaši napuste BH blok i principijelno se podaju SDA-u. To bi a) ojačalo BH blok, b) upokojilo DF

Doslovno bi mi više bilo žao da Fahrudin nastrada od koalicione ljubavi sa SDA nego DF. Najozbiljnije vam govorim.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#35028 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nero Histrion »

It_is_a_Leclerc wrote:Opisati vam ne mogu koliko bih želio da ovi Željkovi ublehaši napuste BH blok i principijelno se podaju SDA-u. To bi a) ojačalo BH blok, b) upokojilo DF

Doslovno bi mi više bilo žao da Fahrudin nastrada od koalicione ljubavi sa SDA nego DF. Najozbiljnije vam govorim.

Zeljko rekao da ce slijediti SDP, ako odu i oni ce, ako ne odu, oni nece. Otvoren zagrljaj za Fahru, navodno ga bari Dragance, tako da ce, ako bude zbaren, Fahro i tamo i 'vamo. :D
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#35029 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dr. Kuca »

Odkud ovoliko raje protiv ZK? Zar on nije dino prije dine i d.niksic prije niksica? Uzdanica, nada, vizionar, nositelj, oploditelj itd? Smijesna raja :lol: :lol:
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#35030 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vidal89 »

Fazon je sto Covic diktira Bakiru, a to znaci da je DF dolazio u obzir samo u paketu sa SDP, pojedinacno nikako.

DF sigurno ostaje opozicija po nasu zalost, jer ce se tako spasiti konacnog pada i opasnog zagrljaja SDA. Spasise se nekako eto
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#35031 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by criticos »

Ima Željko uvijek rezervnu varijantu. Ne mora on biti u vlasti da bi bio vlast, dovoljno je izvršiti mudro selektiranje preletača koji će odletjeti u zagrljaj većini. Ostaje on u BH Bloku ali ih 80% izabranih neće završiti mandat pod okriljem DF što je pokazala 2014 i 2016.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35032 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Vjerovatno će Bakir uzeti Fahru i otpadnike, a Komšića ostaviti u BH bloku da i dalje minira.

Nije dobro, ali dobro je da se u akciji neuspjelog potapanja SDP-a razotkrio do kraja, pa i oni zadrti fanovi sad znaju s kim imaju posla i za koga radi.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#35033 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maraschino »

Dr. Kuca wrote:Odkud ovoliko raje protiv ZK? Zar on nije dino prije dine i d.niksic prije niksica? Uzdanica, nada, vizionar, nositelj, oploditelj itd? Smijesna raja :lol: :lol:
I ja sam malo zatecen ili je Zeljko u zadnje vrijeme na losem alkoholu.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35034 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

možda pije pive krdže.
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#35035 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by saale »

SDP, DF, NAŠA STRANKA NIKAD ALI NIKAD NECE MOĆI NAPRAVITI VLAST NA NIVOU ENTITETA I DRŽAVE BEZ TKZ ETNONACIONALNIH STRANAKA, A TU SPADAJU SNSD, SDS,PDP(ISTA MATRICA TJ NE DIRAJTE RS) HDZ-STRANAKA HRVATSKOG SABORA!

I MANITE SE LJUDI ŠUPLJE :D
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#35036 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Sve dok su tzv. etno-nacionalne stranke sa svojim politikama na civilizacijskom nivou/stupnju 14. vijeka/stoljeća, to je tako.
Kada stignu barem do druge polovine 20. vijeka/stoljeća, može se o svemu i sa svakim razgovarati.

Moje mišljenje - a mišljenje je kao i ..., to svako ima.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#35037 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Nije stvar ni u nacionalizmu. Nacionalizam nije nuzno (ne mora biti) toksican ili los. Stvar je u agendi koja se krije iza nacionalizma. A tu smo agendu procitali u slucaju SDA, HDZ i SNSD.
Kome nije jasno da se u koaliciji sa SDA/HDZ ne moze nista pozitivno uraditi, taj je naivan i ne treba da se bavi politikom, niti da je komentarise.
NATO i EU integracije ne zavise od toga jel SDA ima BH blok u kolaiciji i jel premijer iz SDP ili DF-a.
Vec zavise samo do broja ruku u parlamentu, a ruke BH bloka ce uvijek biti na strani Bosne i Hercegovine i odluka koje idu njoj u korist.
Glupo je uzeti ministarstva koja ce onda npr. HDZ-ov ministar finansija opstruirati...
Mislim, nismo djeca vidimo da su se jarani vec rastalili za naredne 4 godine i da im samo žirant fali da plati ceh.
convict
Posts: 3519
Joined: 10/02/2008 01:20

#35038 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by convict »

saale wrote:SDP, DF, NAŠA STRANKA NIKAD ALI NIKAD NECE MOĆI NAPRAVITI VLAST NA NIVOU ENTITETA I DRŽAVE BEZ TKZ ETNONACIONALNIH STRANAKA, A TU SPADAJU SNSD, SDS,PDP(ISTA MATRICA TJ NE DIRAJTE RS) HDZ-STRANAKA HRVATSKOG SABORA!

I MANITE SE LJUDI ŠUPLJE :D
bez HDZ bi se i sad mogla praviti vlast, da im SDA nije izglasala delegata u Dom naroda iz Ze-Do kantona.
bez SNSD ili SDS nije moguce, ali u proteklom mandatu SDS nije bio tako los, Sarovic i Mektic medju najboljim ministrima.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#35039 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Šarovića i Mektića vazda podržati. Neobična su pojava među našim političarima.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#35040 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

convict wrote:
saale wrote:SDP, DF, NAŠA STRANKA NIKAD ALI NIKAD NECE MOĆI NAPRAVITI VLAST NA NIVOU ENTITETA I DRŽAVE BEZ TKZ ETNONACIONALNIH STRANAKA, A TU SPADAJU SNSD, SDS,PDP(ISTA MATRICA TJ NE DIRAJTE RS) HDZ-STRANAKA HRVATSKOG SABORA!

I MANITE SE LJUDI ŠUPLJE :D
bez HDZ bi se i sad mogla praviti vlast, da im SDA nije izglasala delegata u Dom naroda iz Ze-Do kantona.
bez SNSD ili SDS nije moguce, ali u proteklom mandatu SDS nije bio tako los, Sarovic i Mektic medju najboljim ministrima.
Netko te je pogrešno informirao... Bez HDZ-a nije moguće uspostaviti vlast bez obzira na delegata iz ZDK...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35041 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

drug_profi wrote:Šarovića i Mektića vazda podržati. Neobična su pojava među našim političarima.
:thumbup:
Ps
Baš sam se pitao gdje si... nije te bilo neko vrijeme ...
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#35042 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

kmirsad wrote:
drug_profi wrote:Šarovića i Mektića vazda podržati. Neobična su pojava među našim političarima.
:thumbup:
Ps
Baš sam se pitao gdje si... nije te bilo neko vrijeme ...
Imao nekih nesporazuma sa moderacijom.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35043 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

drug_profi wrote:
kmirsad wrote:
drug_profi wrote:Šarovića i Mektića vazda podržati. Neobična su pojava među našim političarima.
:thumbup:
Ps
Baš sam se pitao gdje si... nije te bilo neko vrijeme ...
Imao nekih nesporazuma sa moderacijom.
Nisam primjetio...jesi li bio banovan ili se samo zakačio...
convict
Posts: 3519
Joined: 10/02/2008 01:20

#35044 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by convict »

Kolinda wrote:
convict wrote:
saale wrote:SDP, DF, NAŠA STRANKA NIKAD ALI NIKAD NECE MOĆI NAPRAVITI VLAST NA NIVOU ENTITETA I DRŽAVE BEZ TKZ ETNONACIONALNIH STRANAKA, A TU SPADAJU SNSD, SDS,PDP(ISTA MATRICA TJ NE DIRAJTE RS) HDZ-STRANAKA HRVATSKOG SABORA!

I MANITE SE LJUDI ŠUPLJE :D
bez HDZ bi se i sad mogla praviti vlast, da im SDA nije izglasala delegata u Dom naroda iz Ze-Do kantona.
bez SNSD ili SDS nije moguce, ali u proteklom mandatu SDS nije bio tako los, Sarovic i Mektic medju najboljim ministrima.
Netko te je pogrešno informirao... Bez HDZ-a nije moguće uspostaviti vlast bez obzira na delegata iz ZDK...
dovoljno je 6 delegata iz kluba Hrvata za uspostavu vlade bez HDZa
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#35045 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

Pa bez ZDK su ih imali 4, opet ti fali 1. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#35046 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

kmirsad wrote:
drug_profi wrote:
Imao nekih nesporazuma sa moderacijom.
Nisam primjetio...jesi li bio banovan ili se samo zakačio...
Nagradno putovanje u Banoviće za dva forumaša.
Razlozi nejasni.
Kriterij čudan i neujednačen.
Nema veze, prijalo je.
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#35047 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vidal89 »

DF na osnovu nekog kao anonimnog pisma od neke grupe gradjana pokusava opravdati i podvaliti svom clanstvu ulazak u vlast :lol: :lol:

Ljudi uporno idu u zagrljaj koji ce ih konacno ugusiti i odvesti u nestanak, pa kad im stranka propadne hajmo u SDP svi nazad
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#35048 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

Vidal89 wrote:DF na osnovu nekog kao anonimnog pisma od neke grupe gradjana pokusava opravdati i podvaliti svom clanstvu ulazak u vlast :lol: :lol:

Ljudi uporno idu u zagrljaj koji ce ih konacno ugusiti i odvesti u nestanak, pa kad im stranka propadne hajmo u SDP svi nazad
Pa, neka idu?
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#35049 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vidal89 »

Hakiz wrote:
Vidal89 wrote:DF na osnovu nekog kao anonimnog pisma od neke grupe gradjana pokusava opravdati i podvaliti svom clanstvu ulazak u vlast :lol: :lol:

Ljudi uporno idu u zagrljaj koji ce ih konacno ugusiti i odvesti u nestanak, pa kad im stranka propadne hajmo u SDP svi nazad
Pa, neka idu?
Covic i uvijek Covic je taj koji ne zeli DF kao jedinku, jer kako da DF zastupnici podrze novi izborni zakon koji ce penzionisati Zeljka ali usput i sahranit DF.

Covic ih ne zeli pa ovako kmece kao malo dijete koje moli da se igra u drustvu, al najstariji koji se pita jednostavno im ne da odobrenje da se prikljuce grupi.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#35050 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Vidal89 wrote:DF na osnovu nekog kao anonimnog pisma od neke grupe gradjana pokusava opravdati i podvaliti svom clanstvu ulazak u vlast :lol: :lol:

Ljudi uporno idu u zagrljaj koji ce ih konacno ugusiti i odvesti u nestanak, pa kad im stranka propadne hajmo u SDP svi nazad
Ja podrzavam ulazak DF u vlast sa SDA.
Kao sto sam podrzavao i ulazak SDP-a.
Da konacno maske spadnu i da vidimo ko je zaista opozicija ovdje.
Konacno se rasciscava.
Post Reply