SDP

User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#35001 Re: SDP

Post by jon_jovi »

shibonja wrote:Gledam zlogumdziju na tubetu,opet laje na USA,a DF naziva hinjama...pogubio se ,al bas se pogubio...
Smislili novu caku. Objavimo rat Americi onda nas Amerikanci okupiraju i svi problemi rješeni
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#35002 Re: SDP

Post by oakville »

Pošto je i Haris S. sam sebe na isti način poslao u historiju odbivši aprilski paket i pokazavši srednji prst amerima, nema druge nego zaključiti da i SDP želi to isto da učini, uz ogradu da se nadaju mjestiima u kantonima i nešto u federaciji.

A što se tiče odgovora lagumdžije američkim birokratama vezano za "uspjeh" dejtona u stvaranju "funkcionalne države" - odgovor je istinit bez obzira i unatoč tome što je to lagumdžija rekao :D :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#35003 Re: SDP

Post by Mister Yes »

cyprus wrote:Skijaš uporno ne odustaje od svog tumačenja politike u BiH, po kojoj će Amerika nagraditi odbijanje bilo kakve kooperacije sa ''onima anamo'' :-D Isto tako, vjerovatno najgori potez SDP-a iz protekle četiri godine proglašava jednim od rijetkih pluseva :mrgreen:
Nevjerovatno zar ne? Pa USA sada radi protiv SDP-a upravo zato što nisu pristali da popuste Fuleu i Čoviću. Ali kod Skijaša je uvijek sve obrnuto :-)
User avatar
sigh
Posts: 1173
Joined: 22/08/2014 23:12

#35004 Re: SDP

Post by sigh »

:lol: objava rata amerima, povlacenje kandidature u iole ozbiljnim drzavama zbog "ismijavanja" branioca pedofila :-) kampanja bezumlja iracionalnih :wink:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#35005 Re: SDP

Post by StupskaBitanga »

Dokle su spali da zovu sigurne glasove u KS na nivou Centra
Ljulja im se svima pod nogama
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#35006 Re: SDP

Post by mirsek »

oakville wrote:Pošto je i Haris S. sam sebe na isti način poslao u historiju odbivši aprilski paket i pokazavši srednji prst amerima, nema druge nego zaključiti da i SDP želi to isto da učini, uz ogradu da se nadaju mjestiima u kantonima i nešto u federaciji.

A što se tiče odgovora lagumdžije američkim birokratama vezano za "uspjeh" dejtona u stvaranju "funkcionalne države" - odgovor je istinit bez obzira i unatoč tome što je to lagumdžija rekao :D :D
Tačno. :thumbup:
Mada je Bakir H. zvucao kao onomad dodik kad se zalio kako nam stranci kroje sudbinu i kako vedre i oblace u BIH, ima pravo kada se zale na njih sto nisu A MOGLI SU vise uraditi da uklone objektivne slabosti i blokade iz Daytona.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#35007 Re: SDP

Post by Skijaš »

The Assembly considers that the democratic will of the voters must be respected. With only four seats
in the House of Representatives, out of 42, the Assembly believes that the two main Croat parties (HDZ and
HDZ 1990) are not in a position to claim one third of the nine ministerial positions
, including the
chairmanship. It regrets the failure of the House of Representatives, in July 2011, to confirm the nomination
of a non-political ethnic Croat candidate for the position of chairman of the Council of Ministers and calls on
the 14 delegates from Republika Srpska to use their entity voting rights sparingly in the future and not to
abuse them for short-term political gains

http://assembly.coe.int/ASP/Doc/XrefVie ... anguage=EN

I šta Sarajevo uradi ? Ipak prihvate taj ultimatum HDZ-a.

Recept je jednostavan, treba ostati dosljedan, godinu, dvije, pet, deset. Kada stranci vide da ti manjka odlučnosti, oni će podržati one koji su odlučniji. Ne može ljudi država guzovače. Nisu stranci krivi, oni će pomoći kada Sarajevo malo dođe sebi i odluči šta hoće. Ne može pola Sarajeva braniti Čovića i Dodika a onda pljuvati po strancima jer neće da riješe stvar.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#35008 Re: SDP

Post by mirsek »

Skijaš wrote:The Assembly considers that the democratic will of the voters must be respected. With only four seats
in the House of Representatives, out of 42, the Assembly believes that the two main Croat parties (HDZ and
HDZ 1990) are not in a position to claim one third of the nine ministerial positions
, including the
chairmanship. It regrets the failure of the House of Representatives, in July 2011, to confirm the nomination
of a non-political ethnic Croat candidate for the position of chairman of the Council of Ministers and calls on
the 14 delegates from Republika Srpska to use their entity voting rights sparingly in the future and not to
abuse them for short-term political gains

http://assembly.coe.int/ASP/Doc/XrefVie ... anguage=EN

I šta Sarajevo uradi ? Ipak prihvate taj ultimatum HDZ-a.

Recept je jednostavan, treba ostati dosljedan, godinu, dvije, pet, deset. Kada stranci vide da ti manjka odlučnosti, oni će podržati one koji su odlučniji. Ne može ljudi država guzovače. Nisu stranci krivi, oni će pomoći kada Sarajevo malo dođe sebi i odluči šta hoće. Ne može pola Sarajeva braniti Čovića i Dodika a onda pljuvati po strancima jer neće da riješe stvar.
Odbio je Haris S. aprilski paket pa mu ameri indirektno hebali mater.
Prvobitno je odbio dodikovo razvodnjavanje ujedinjenja policije pa mu stranci ODMAH zaprijetili smjenom u paketu sa dodikom kao da je on kriv a ne dodik koji odbija prijedlog medjunarodne zajednice u originalnom obliku.
Znaci ne vole KAD NEKO RADI MIMO NJIH I NJIHOVIH PLANOVA.
Drugo, dodik je toliko majmunisao i toliko zagadio atmosferu i blokirao drzavu sto izjavama sto svojim potezima pa evo jos ga niko nije smijenio.
A OHR IMA TU POLUGU MOCI.
Zasto je ne koriste barem kao P. Ashdown. ?
Jer zbog necega to NE ZELE .
Seru kako narod bira i da od toga zavisi buducnost a NISU NAM POMOGLI PA MAKAR I NAMETANJEM DA DRZAVA BUDE NORMALNA I FUNKCIONALNA gdje se narodna volja moze kvalitetno implementirati ili sankcionisati njeno krsenje pa tek onda da SVU odgovornost prebace na glasace na izborima.
Nije isto protestovati i praviti demonstracije u Ruandi ili Kongu i u Norveskoj ili Svedskoj.
Jebem ja takvu medjunarodnu licemjernost i pilatovsko pranje ruku. :oops:
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#35009 Re: SDP

Post by Skijaš »

mirsek wrote:
Skijaš wrote:The Assembly considers that the democratic will of the voters must be respected. With only four seats
in the House of Representatives, out of 42, the Assembly believes that the two main Croat parties (HDZ and
HDZ 1990) are not in a position to claim one third of the nine ministerial positions
, including the
chairmanship. It regrets the failure of the House of Representatives, in July 2011, to confirm the nomination
of a non-political ethnic Croat candidate for the position of chairman of the Council of Ministers and calls on
the 14 delegates from Republika Srpska to use their entity voting rights sparingly in the future and not to
abuse them for short-term political gains

http://assembly.coe.int/ASP/Doc/XrefVie ... anguage=EN

I šta Sarajevo uradi ? Ipak prihvate taj ultimatum HDZ-a.

Recept je jednostavan, treba ostati dosljedan, godinu, dvije, pet, deset. Kada stranci vide da ti manjka odlučnosti, oni će podržati one koji su odlučniji. Ne može ljudi država guzovače. Nisu stranci krivi, oni će pomoći kada Sarajevo malo dođe sebi i odluči šta hoće. Ne može pola Sarajeva braniti Čovića i Dodika a onda pljuvati po strancima jer neće da riješe stvar.
Odbio je Haris S. aprilski paket
Da, jedan lik a ostatak ga Sarajeva naziva grobarom BiH. Znači Sarajevo ga popljuvalo jer je tražio suštinske promjene. I još ga uvijek pljuje zbog toga. Naravno, ne mislim da se iza njegovog poteza krio patriotizam, ta je hinja na slučaju reforme policije pokazao koliko vrijedi. Ali ostaje činjenica da se Silajdžića izolovalo i predstavilo kao budalu koja je prepreka harmoniji. Znači svi ostali prihvatili promjene koje to nisu, Tihić, Lagumdžija, većina "intelektualnog" Sarajeva i tu nema prostora za neku priču o dosljednosti.
Prvobitno je odbio dodikovo razvodnjavanje ujedinjenja policije pa mu stranci ODMAH zaprijetili smjenom u paketu sa dodikom kao da je on kriv a ne dodik koji odbija prijedlog medjunarodne zajednice u originalnom obliku.
Nije tačno.
Je li ostanak policije RS u skladu s evropskim principima?
KOPOLA: Ne. Ne na ovaj način. Postojat će policija Bosne i Hercegovine. Postojat će i policija u Republici Srpskoj, ali samo kao dio policije BiH. Ovo je naše tumačenje evropskih principa. Kako će se u okviru entiteta RS podijeliti i distribuirati nadležnosti, odnosno hoće li u ovom dijelu biti tri, pet, osam policijskih oblasti može se razgovarati. Ista je stvar i u Federaciji BiH, ali postoji policija Bosne i Hercegovine čija će organizacija na terenu zavisiti od tehničkih kriterija.

http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... 11948.html

I onda kada su sarajevski političari pristali na razvodnjavanje te priče, Silajdžić poentira četverosatnim sastankom sa Dodikom na kojem dogovore da se ništa ne dira nego da se reformu policije ostavi za period nakon reforme Ustava. To je Silajdžić potpisao. I kako da se osjećaju stranci koji su pogurali jačanje države ? Kako da se osjećaju oni koji su izlobirali ono gore citirano upozorenje HDZ-u, na koje se nisi osvrnuo a koje je SDP i kompletno Sarajevo hladno iskuliralo ? Uostalom, čak i da je tačna ta šuplja o prijetnji smjenom, šta ako smijene ? Je li to fotelja iznad države? O kakvoj ti to dosljednosti pričaš ?
Drugo, dodik je toliko majmunisao i toliko zagadio atmosferu i blokirao drzavu sto izjavama sto svojim potezima pa evo jos ga niko nije smijenio.
Zašto bi ? Lagumdžija se na sastancima sa njim ukida od smijeha, Tihić ga grli samo što ga nije zažvaljio, Cerić kaže da Sarajevo Dodiku montira kriminal, Radončić je više mesa pojeo na Dodikovom imanju u Laktašima nego u svojim restoranima, pa nije ni čudna brzina s kojom potpisuje Dodikov zakon o prebivalištu, ili bezobrazluk s kojim pušta senilnog Tunju da na stranicama Avaza hvali Dodika itd itd itd. Da se Sarajevo liže sa Dodikom i sa njim završava poslove a da se stranci izlažu i rade tvoj posao ? Pa nisu retardirani. Sve dok Dodik valja Sarajevu (a očigledno valja) stranci će ići linijom manjeg otpora.
Zasto je ne koriste barem kao P. Ashdown. ?
https://www.bhdani.ba/portal/clanak/317 ... si-sahibi-

I znaš šta bih ja rekao da sam na Ešdaunovom mjestu ? Hoćete državu ? Hoćete kurac da izbijete oči. Čovjek je uradio više za BiH nego i usrani Lagumdžija i Tihić i Izetbegović zajedno, pa svejedno, ne možeš čaršiji ugoditi. Evo, HDZ prije par godina drži čitavu državu taocem, ne da da se formira vlast ako oni ne mogu imati svoj monopol. Uključi se međunarodna zajednica i Sarajevo horski popljuje intervenciju, kao koje se pičke materine oni imaju miješati u demokratske procedure. Da, da, da. Da izbijete oči.
Jer zbog necega to NE ZELE .
To je izgovor za sadaka mentalitet. Bi mi državu, ali da nam to neko drugi pokloni. Fatu Orlović godinama maltretiraju a Sarajevo je Dodiku uslovilo _______ rješavanjem njenog problema. Eto, popuni prazno polje pa da onda vidimo gdje je krivica stranaca.
Seru kako narod bira i da od toga zavisi buducnost a NISU NAM POMOGLI PA MAKAR I NAMETANJEM DA DRZAVA BUDE NORMALNA I FUNKCIONALNA gdje se narodna volja moze kvalitetno implementirati ili sankcionisati njeno krsenje pa tek onda da SVU odgovornost prebace na glasace na izborima.
Šta prosječni sarajevski političar ili novinar (na platnom spisku tih političara) kaže o nametanju rješenja ? Kažu da je to prošlost. Zašto ? Zato što Dodik valja sarajevskim kriminalcima a oni njemu. Oni dogovaraju talove, tvoja firma radi kod mene, moja kod tebe, tvom čovjeku ova fotelja, mom ona itd.

Uostalom, ovdje će uvijek biti pritisaka sa strane da se stanje nekako "normalizuje". Ako ne budu vršili pritisak na HDZ ili Dodika, pritisnuće Sarajevo. Šta kaže Čović o utjecaju Hrvatske na bosanskohercegovačku politiku ? Neće da se Hrvatska petlja ili otvoreno kaže kako će Hrvatska preko Brisela pritisnuti Sarajevo ? Pogledaj šta Zgembo Raspudić kaže o uplitanju sa strane kada je riječ o američkom angažmanu a šta kaže kada je riječ o djelovanju Pantovčaka. Izlaz je čitavo ovo vrijeme u nametanju rješenja jer se radi o kontradiktornim političkim ciljevima, nečija opcija mora biti poražena a sve dok se u Sarajevu šupljira o partnerstvu sa HDZ-om i velikosrbima, Sarajevo stranim centrima moći djeluje kao pritisku podložnija strana. Što je sasvim razumljivo, ne može njima BiH biti veći prioritet nego što je tebi.

I evo još jednom;
Mislimo da ne postoji nešto što se može nazvati legitimnim ili nelegitimnim članom bilo koje etničke skupine, pa tako i bh. Hrvata. Mora postojati sustav koji jamči ista prava, a rješenja koja će politički lideri u BiH nadamo se pokušati postići je da se niti jednoj stranci ili skupini stranaka ne jamči mjesto ili pravo u bilo kojoj vladinoj strukturi. Građani bi, a ne stranke, trebali imati prava.

http://www.vecernji.ba/pomoci-bih-da-iz ... ada-940415

A šta je stav Sarajeva ? Kakav je stav SDA, Radončića ili većine novinara i upišanih sarajevskih intelektualaca po ovom pitanju ? Još malo pa će Amerikanci morati za kvazipatriote mijenjati kanale na daljinskom, prevelik je to napor i oduzima dragocjeno vrijeme a Amerikanci svakako imaju kapacitet da to rade, pa zašto da ne. U ponedeljak da vam obezbjede stabilnu državu, u utorak da operu prozore, u srijedu da usisaju auto, a paralelno s tim normalno da vam mijenjaju kanale na daljinskom i češkaju leđa.

Mislim, ja ne spominjem nikakav Igmanski marš i amputacije ekstremiteta, ali majka mu stara kakva je to žrtva reći HDZ-u da odjebe sa svojim ultimatumima ? Ili prestati se lizati sa Dodikom? Šta se to može izgubiti osim talova i dogovora oko tendera ?
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35010 Re: SDP

Post by Liberalism »

Sve mi je jasno, ali nikad mi nece biti jasno zasto ovi koji mrze SDP placu zbog toga sto ce SDP izgubiti izbore.

Jeli to bolest kakva ili stara narodna ko se voli taj se bije.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#35011 Re: SDP

Post by Area_51 »

Ovo oko kontriranja Amerikacinima, ko zna kakvu zaledjinu ima, sigurno se sve ne desava slucajno.

Sto se tice SDP, vidjeh ove neke publikacije, pa zar poslije onoga veterinara sa mindzusom, kojem se zuri, stvarno neko misli da Svetozar Pudaric, najnetalenovaniji politicar svih vremena, kojem se sva prica zasniva na istom folu i ublehama, moze nositi listu i privuci neke glasove. Jel to dio clanova SDP ima pretplatne, cetvrogodisnje karte, na mjesta u rukovodstvu Federacije Bosne i Hercegovine.

SDP se sveo na jedno pet imena i negdje par stotina ikebana, koji sluze da se tih pet imena izgura na visoke pozicije. Novog imena, odavno ne vidjeh na listama SDP. Nemojte molim vas o Bakiru Hadziomerovicu, bila bi bruka i sramota za vas, da zapocnemo diskusiju. Mozda koje novo ime SDP ima na kantonalnoj listi, ali se iz aviona vidi da samo gornje liste igraju, da bi se pet istih vratilo na budzetske plate.

Prosto nevjerovatno.

Kao sto rekoh, ove godine ne glasam. Zivjeli.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#35012 Re: SDP

Post by Mister Yes »

Skijaš wrote:Izlaz je čitavo ovo vrijeme u nametanju rješenja jer se radi o kontradiktornim političkim ciljevima, nečija opcija mora biti poražena a sve dok se u Sarajevu šupljira o partnerstvu sa HDZ-om i velikosrbima, Sarajevo stranim centrima moći djeluje kao pritisku podložnija strana.
Partnerstvo sa HDZ-om i SNSD-om znači partnerstvo sa ljudima koje te stranke predstavljaju. Znači sa Srbima i Hrvatima jer Srbi većinski glasaju za SNSD a Hrvati za HDZ. Ako Sarajevo odbija partnerstvo sa Srbima i Hrvatima onda to znači da Sarajevo traži podjelu zemlje. To što ti navodiš vodu na taj mlin tvoja je sramota. Ili si glup pa to ne kontaš ili nas ovdje nagovaraš da podjelimo BiH. Nema treće opcije.

Naravno da se radi o kontradiktornim političkim ciljevima. I ne samo to. Sva tri imaju i instrumente blokade a dva od tri imaju i mogućnost veta. Insistiranje na tome da se ne rade kompromisi, u situaciji kada barem dvije strane imaju mogućnost veta, znači insistiranje na blokadi države a to u konačnici može dovesti samo do podjele iste. Neće niko državu praviti u tvoje ime. Ako država dođe u situaciju da ne može funkcionisati jer se ne može naći konsenzus oko bilo čega onda takva država mora doći u takvu situaciju da će biti ili rat ili raspad zemlje. ZATO Sarajevo traži zajednički jezik sa druge dvije političke opcije. Rat bi za Bošnjake danas bio velika glupost. U situaciji kada demografski preuzimaš zemlju samo bi budala pristala da ratom to upropasti. Rat treba Dodiku jer on nema vremena. Srba je sve manje i ako ne počne rat uskoro kasnije neće imati ljudstva za bilo kakav pokušaj rata.

Interes Bošnjačke politike je da se odugovlači i dobija na vremenu. Nikako da se zateže do krajnjih granica jer kada se zateže može i da pukne a nama ne odgovara da pukne. Tebi očigledno odgovara ili si glup pa ne kontaš šta propagiraš.

Naravno, to ne znači da treba pristajati na sve zahtjeve Dodika i Čovića. Ali ne treba ni zatezati oko svake sitnice.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35013 Re: SDP

Post by Banksy »

oakville wrote:
Pošto je i Haris S. sam sebe na isti način poslao u historiju odbivši aprilski paket i pokazavši srednji prst amerima, nema druge nego zaključiti da i SDP želi to isto da učini,
Pa ne baš, H.S. ih je nabio nogom, pa su i oni 4 godine kasnije nabili njega, a ovdje je SDP nabijen nogom, pa sad sirot zamahuje u prazno, kao odgovor, kao nabićemo i mi sad vas..
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#35014 Re: SDP

Post by Mister Yes »

Banksy wrote:
oakville wrote:
Pošto je i Haris S. sam sebe na isti način poslao u historiju odbivši aprilski paket i pokazavši srednji prst amerima, nema druge nego zaključiti da i SDP želi to isto da učini,
Pa ne baš, H.S. ih je nabio nogom, pa su i oni 4 godine kasnije nabili njega, a ovdje je SDP nabijen nogom, pa sad sirot zamahuje u prazno, kao odgovor, kao nabićemo i mi sad vas..
Prvo je SDP Fulea nabio nogom. Prati igru.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35015 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
oakville wrote:
Pošto je i Haris S. sam sebe na isti način poslao u historiju odbivši aprilski paket i pokazavši srednji prst amerima, nema druge nego zaključiti da i SDP želi to isto da učini,
Pa ne baš, H.S. ih je nabio nogom, pa su i oni 4 godine kasnije nabili njega, a ovdje je SDP nabijen nogom, pa sad sirot zamahuje u prazno, kao odgovor, kao nabićemo i mi sad vas..
Ispravka: HS je prvo nabio nogom i njih i nas, ...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35016 Re: SDP

Post by Banksy »

Skijaš wrote:
:thumbup:
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#35017 Re: SDP

Post by bambina78 »

Mister Yes wrote:
Partnerstvo sa HDZ-om i SNSD-om znači partnerstvo sa ljudima koje te stranke predstavljaju. Znači sa Srbima i Hrvatima jer Srbi većinski glasaju za SNSD a Hrvati za HDZ. Ako Sarajevo odbija partnerstvo sa Srbima i Hrvatima onda to znači da Sarajevo traži podjelu zemlje.
Samo gore zamijeni "Sarajevo" sa "SDP" i izjava je iskrena i tacna :thumbup:

SDP ce radi fotelja bez ikakvih problema raditi na slabljenju drzave, vidjeno toliko puta u ove 4 godine....
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35018 Re: SDP

Post by Banksy »

Mister Yes wrote:
Banksy wrote:
oakville wrote:
Pošto je i Haris S. sam sebe na isti način poslao u historiju odbivši aprilski paket i pokazavši srednji prst amerima, nema druge nego zaključiti da i SDP želi to isto da učini,
Pa ne baš, H.S. ih je nabio nogom, pa su i oni 4 godine kasnije nabili njega, a ovdje je SDP nabijen nogom, pa sad sirot zamahuje u prazno, kao odgovor, kao nabićemo i mi sad vas..
Prvo je SDP Fulea nabio nogom.
Prvo je ''Fule'' njih doveo gdje jesu ...
dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#35019 Re: SDP

Post by dalje »

Skijaš wrote:The Assembly considers that the democratic will of the voters must be respected. With only four seats
in the House of Representatives, out of 42, the Assembly believes that the two main Croat parties (HDZ and
HDZ 1990) are not in a position to claim one third of the nine ministerial positions
, including the
chairmanship. It regrets the failure of the House of Representatives, in July 2011, to confirm the nomination
of a non-political ethnic Croat candidate for the position of chairman of the Council of Ministers and calls on
the 14 delegates from Republika Srpska to use their entity voting rights sparingly in the future and not to
abuse them for short-term political gains

http://assembly.coe.int/ASP/Doc/XrefVie ... anguage=EN

I šta Sarajevo uradi ? Ipak prihvate taj ultimatum HDZ-a.

Recept je jednostavan, treba ostati dosljedan, godinu, dvije, pet, deset. Kada stranci vide da ti manjka odlučnosti, oni će podržati one koji su odlučniji. Ne može ljudi država guzovače. Nisu stranci krivi, oni će pomoći kada Sarajevo malo dođe sebi i odluči šta hoće. Ne može pola Sarajeva braniti Čovića i Dodika a onda pljuvati po strancima jer neće da riješe stvar.
Zlatko dvije godine nije htio formirati vlast BiH. Čekao Amere. Ne dočeka ih, prstom nisu mrdnuli a njemu propadoše dvije godine u kojima je mogao uraditi nešto zbog čega bi mu narod dao glasove.
Kažeš, treba čekati više... 5, 10 godina. Ko sad dođe na vlast da čučne i čeka dok mu istekne, narod će shvatiti... neće ga zatući kamenom. :-)
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#35020 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Banksy wrote:
Mister Yes wrote:
Banksy wrote:
Pa ne baš, H.S. ih je nabio nogom, pa su i oni 4 godine kasnije nabili njega, a ovdje je SDP nabijen nogom, pa sad sirot zamahuje u prazno, kao odgovor, kao nabićemo i mi sad vas..
Prvo je SDP Fulea nabio nogom.
Prvo je ''Fule'' njih doveo gdje jesu ...
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#35021 Re: SDP

Post by Adriatic »

Liberalism wrote:Sve mi je jasno, ali nikad mi nece biti jasno zasto ovi koji mrze SDP placu zbog toga sto ce SDP izgubiti izbore.

Jeli to bolest kakva ili stara narodna ko se voli taj se bije.
Pa izgleda da su već počeli kontati ko će doći umjesto SDP-a. :D
Ne vidi se svjetlo na kraju tunela.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#35022 Re: SDP

Post by Mister Yes »

dalje wrote: Zlatko dvije godine nije htio formirati vlast BiH. Čekao Amere. Ne dočeka ih, prstom nisu mrdnuli a njemu propadoše dvije godine u kojima je mogao uraditi nešto zbog čega bi mu narod dao glasove.
Kažeš, treba čekati više... 5, 10 godina. Ko sad dođe na vlast da čučne i čeka dok mu istekne, narod će shvatiti... neće ga zatući kamenom. :-)
To je najsmješnije u cijeloj priči. SDP će sada izgubiti izbore jer nije bio spreman za kompromise. I opet ih se kritikuje da previše pristaju na kompromise. :lol:
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#35023 Re: SDP

Post by Adriatic »

SDP će izgubiti izbore jer je postao SDA 2. Suština.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#35024 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Evo kako se pravi autoput... Euribor + 5,75%, pa fizičko lice bi dobilo bolje uslove :-)
Image
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#35025 Re: SDP

Post by Mister Yes »

Adriatic wrote:SDP će izgubiti izbore jer je postao SDA 2. Suština.
Ma kakvi. SDA je simbol nagodnosti. Oni nikada nisu ni pomislili da izbace HDZ iz Federalne vlade ili da kandiduju Hrvata za predsjedništvo.
SDP je, insistirajući na principima, izgubio strašno puno vremena za formiranje vlade Federacije i VM. Nakon toga je i otjerao Fulea. Sada su označeni kao remetilački faktor baš kao i Haris onomad i sljedi im propast. Naravno, mediji će ih napraviti sotonama kao što to uvijek biva kada neko ne sluša strance.
Post Reply