IRAN

Post Reply
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3501 Re: IRAN

Post by snaga_znanja »

simpozijum delirijum wrote:
snaga_znanja wrote:Za one kojima je fetis odmjeravanje snage Irana i SAD-a taj dan je svakako blizu..

U.S. Navy won't tolerate 'disruption' through Strait of Hormuz

The U.S. Navy said Iran's threat to block the strategically and economically important Strait of Hormuz is unacceptable.

"The free flow of goods and services through the Strait of Hormuz is vital to regional and global prosperity," Navy 5th Fleet in Bahrain spokeswoman Cmdr. Amy Derrick Frost told reporters on Wednesday.

"Anyone who threatens to disrupt freedom of navigation in an international strait is clearly outside the community of nations; any disruption will not be tolerated."

Dakle, u slucaju da Iranu se nametnu sankcije to je to...
zaboravljamo da je fakticki pola tijesnaca Hormuz legitimne po medjunarodnome pravu teritorijalne vode Irana
znaci ?
ko je agresor ?
Iran trenutno vrsi vojne manevre , i uspaniceni USA i NATO generali nemaju odgovora kako da ih zaustave , pogotovo kada su im hakirali najmoderniju tehnologiju u vezi obaranja bespilotne letjelice zadnje generacije
Iran samo pokazuje snagu , upozorava
pobogu !
pa nisu poslali spijunske letjelice na Ameriku , pustite ih na miru ..niti imaju oko 200 komada nuklearnoga oruzja poput Izraela, kojega medjunarodna komisija UN nikada ne posjeti da vidi sta se desava tamo ...
a sta Izrael ima od oruzja od masovnoga unistavanja ?
gdje je bila komisija UN da to ispita ?
Ako zablokiraju drugu polovinu imace priliku da pokazu nadmocu u modernim tehnologijama! :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#3502 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Maystor wrote:
Republic of Bosnia wrote: Malo kasnim na temu ali
stvarno nerazumijem ovo svrstavanje na Iransku stranu pri njihovom nastojanju da naprave nuklearnu bombu.
Da nije bilo Amerike nikad mi nebi odbranili ni Sarajevo ni ovo malo Bosne sto je ostalo. I sad se svi bune sto se Amerika mjesa u situacije u drugim zemljama?
Očigledno je da ti ne razumiješ mnogo toga. Evo ja se neću "svrstavati ni na jednu stranu", ali ću ti reći da je priča o navodnoj atomskoj bombi u Iranu samo izgovor za ostvarenje nekih drugih ciljeva. Isto kao što su pričali da u Iraku postoji oružje za masovno uništenje, koje, eto, nikada nije pronađeno, ali je svejedno Irak pretvoren u ruševine.
Ne postoji niko ozbiljan ko misli da Iran ne razvija nuklearno oruzje. Nesuglasice su samo oko toga dokle su stigli.
Isto kao što su pričali da u Iraku postoji oružje za masovno uništenje, koje, eto, nikada nije pronađeno, ali je svejedno Irak pretvoren u ruševine.
Pricali su i za S. Koreju da razvija nuklearno oruzje pa su ljudi koristili isti argument kao ti - dok ovi nisu napravili test sa istom i samoproglasili se nuklearnom silom.

Nemojte se zavaravati - Iran razvija nuklearno oruzje!
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3503 Re: IRAN

Post by amoninan »

A zašto ga ne bi razvijali?
Izraelu je oprošteno jer jerbo okružen je neprijateljima koji ga žele uništiti.
A šta je s Iranom?

Mislim, da me se pogešno ne shvati, nisam fan Irana uopće. Ali, dajte malo realno da pričamo a ideloška ubjeđenja ostavimo po strani.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#3504 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

A zasto ga bi razvijali?

Zasto bi ga bilo ko razvijao? Zar nije dosta ovih 5 velikih (ukljuci hajd eto jos Indiju i Brazil), a ne svaka shusha hoce bombicu? Izrael, Pakistan, S. Koreja, Iran , sve bi ja to za usi povuko, da mogu. :D
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3505 Re: IRAN

Post by amoninan »

jeza u ledja wrote:A zasto ga bi razvijali?

Zasto bi ga bilo ko razvijao? Zar nije dosta ovih 5 velikih (ukljuci hajd eto jos Indiju i Brazil), a ne svaka shusha hoce bombicu? Izrael, Pakistan, S. Koreja, Iran , sve bi ja to za usi povuko, da mogu. :D
ZAto burazeru što je to u svijetu u kakvom živimo najbliže stopostotnoj garanciji da te sutra neko od susjede neće bombardovat. Iran je obnovio svoj program, znamo kada, u doba Busha i onog goblina Čejnija ( evo me ko Avaz, čas po Karadžiću, čas po Haliloviću :lol: ).

Sem toga, Iran mora, znači mora ovladati tom tehnologijom ako želi nastaviti svoj put ka velikoj svjetskoj sili. Strategija energetskog popunjava deficita električne energije pomoću hidro i petrolej centrala je neodrživa, koja ni danas čak ne zadovoljava potrebe Irana. Oni moraju ovladati nukleranom tehnologijom i iz tog razloga.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#3506 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

amoninan wrote:
jeza u ledja wrote:A zasto ga bi razvijali?

Zasto bi ga bilo ko razvijao? Zar nije dosta ovih 5 velikih (ukljuci hajd eto jos Indiju i Brazil), a ne svaka shusha hoce bombicu? Izrael, Pakistan, S. Koreja, Iran , sve bi ja to za usi povuko, da mogu. :D
ZAto burazeru što je to u svijetu u kakvom živimo najbliže stopostotnoj garanciji da te sutra neko od susjede neće bombardovat. Iran je obnovio svoj program, znamo kada, u doba Busha i onog goblina Čejnija ( evo me ko Avaz, čas po Karadžiću, čas po Haliloviću :lol: ).

Sem toga, Iran mora, znači mora ovladati tom tehnologijom ako želi nastaviti svoj put ka velikoj svjetskoj sili. Strategija energetskog popunjava deficita električne energije pomoću hidro i petrolej centrala je neodrživa, koja ni danas čak ne zadovoljava potrebe Irana. Oni moraju ovladati nukleranom tehnologijom i iz tog razloga.
Ali je isto tako velika vjerovatnoca da ce te neko bombardovati zato sto razvijas nuklearno oruzje, zar ne?
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3507 Re: IRAN

Post by amoninan »

Rizik postoji, ali ako je manji od onog motivirajućeg. Onda, nema dileme.
Ne bi imao ništa protiv kada bi OSBiH imale takav arsenal.
User avatar
opposizione
Posts: 8
Joined: 26/12/2011 20:16

#3508 Re: IRAN

Post by opposizione »

Nadam se da ce ova zemlja okruzena neprijateljima izaci na kraj sa cionistima i zapadnim licemjerima, koji se vode dvostrukim arsinima, te ne mogu da vjerujem da ih neki ovdje uporno podrzavaju. Propaganda cini cuda.

Iran jeste jaka zemlja, ali mislim da sankcije koje im konstantno uvode ostavljaju jak trag po ekonomiju, a samim tim i na nuklearni program. Ipak, mislim da je Izrael daleko ispred (nazalost) i da je ta prica malo prenapuhana, dugogodisnji rad je potreban za takav projekat, ne ide to preko noci. U potpunosti podrzavam Iran jer su jedini koji imaju hrabrosti da pokazu zube nepravednom zapadu, dok vecina ostalih arapske zemlje cine njihove poltrone i spremni su okrenuti ledja ovoj islamskoj republici za sopstvene interese. Nepojmljivo je da je npr. Saudijcima od dva zla (Izrael/Iran) vece ovo drugo (sukob Siiti/Suniti).
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3509 Re: IRAN

Post by amoninan »

opposizione wrote:Nadam se da ce ova zemlja okruzena neprijateljima izaci na kraj sa cionistima i zapadnim licemjerima, koji se vode dvostrukim arsinima, te ne mogu da vjerujem da ih neki ovdje uporno podrzavaju. Propaganda cini cuda.

Iran jeste jaka zemlja, ali mislim da sankcije koje im konstantno uvode ostavljaju jak trag po ekonomiju, a samim tim i na nuklearni program. Ipak, mislim da je Izrael daleko ispred (nazalost) i da je ta prica malo prenapuhana, dugogodisnji rad je potreban za takav projekat, ne ide to preko noci. U potpunosti podrzavam Iran jer su jedini koji imaju hrabrosti da pokazu zube nepravednom zapadu, dok vecina ostalih arapske zemlje cine njihove poltrone i spremni su okrenuti ledja ovoj islamskoj republici za sopstvene interese. Nepojmljivo je da je npr. Saudijcima od dva zla (Izrael/Iran) vece ovo drugo (sukob Siiti/Suniti).
Da malo bolje poznaješ odnose na BL ne bi ti bilo nepojmljivo. Nego, logično.
Iran nije nikakvo nevinašce u tim odnosima.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#3510 Re: IRAN

Post by nellington »

jeza u ledja wrote:A zasto ga bi razvijali?

Zasto bi ga bilo ko razvijao? Zar nije dosta ovih 5 velikih (ukljuci hajd eto jos Indiju i Brazil), a ne svaka shusha hoce bombicu? Izrael, Pakistan, S. Koreja, Iran , sve bi ja to za usi povuko, da mogu. :D
StudentskiIC
Posts: 76
Joined: 01/04/2011 20:57

#3511 Re: IRAN

Post by StudentskiIC »

Mossad chief: Nuclear Iran not necessarily existential threat to Israel

Tamir Pardo says Israel using various means to foil Iran's nuclear program, but if Iran actually obtained nuclear weapons, it would not mean destruction of Israel.
By Barak Ravid

A nuclear-armed Iran wouldn't necessarily constitute a threat to Israel's continued existence, Mossad chief Tamir Pardo reportedly hinted earlier this week.

On Tuesday evening, Pardo addressed an audience of about 100 Israeli ambassadors. According to three ambassadors present at the briefing, the intelligence chief said that Israel was using various means to foil Iran's nuclear program and would continue to do so, but if Iran actually obtained nuclear weapons, it would not mean the destruction of the State of Israel.
nastavak
User avatar
opposizione
Posts: 8
Joined: 26/12/2011 20:16

#3512 Re: IRAN

Post by opposizione »

amoninan wrote:
opposizione wrote:Nadam se da ce ova zemlja okruzena neprijateljima izaci na kraj sa cionistima i zapadnim licemjerima, koji se vode dvostrukim arsinima, te ne mogu da vjerujem da ih neki ovdje uporno podrzavaju. Propaganda cini cuda.

Iran jeste jaka zemlja, ali mislim da sankcije koje im konstantno uvode ostavljaju jak trag po ekonomiju, a samim tim i na nuklearni program. Ipak, mislim da je Izrael daleko ispred (nazalost) i da je ta prica malo prenapuhana, dugogodisnji rad je potreban za takav projekat, ne ide to preko noci. U potpunosti podrzavam Iran jer su jedini koji imaju hrabrosti da pokazu zube nepravednom zapadu, dok vecina ostalih arapske zemlje cine njihove poltrone i spremni su okrenuti ledja ovoj islamskoj republici za sopstvene interese. Nepojmljivo je da je npr. Saudijcima od dva zla (Izrael/Iran) vece ovo drugo (sukob Siiti/Suniti).
Da malo bolje poznaješ odnose na BL ne bi ti bilo nepojmljivo. Nego, logično.
Iran nije nikakvo nevinašce u tim odnosima.
Siguran sam da si u pravu, naravno da nije nikakvo nevinašce, ali naspram druge strane su zlatni. Svjestan sam da podržavaju i jačaju šiitsku opoziciju u S.Arabiji (kao i obrnuto), te tako narušavaju režim. Ali, mislim da bi se jednostavno te razlike u ovakvim trenucima trebale pobijediti, jer sve to ide na ruku cionistima. Divide et impera.

Isto tako mislim da Arapska liga ne ispunjava ono šta se od nje traži; odnosno, ono što bi po mom mišljenju trebala da radi. Za mene su izdajice svi oni koji su na BL proamerički nastrojeni i mirno šute dok se vrši sistematsko ubijanje i proganjanje Palestinaca. Kao i ostale braće na tim područjima.
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3513 Re: IRAN

Post by amoninan »

opposizione wrote:
amoninan wrote:
opposizione wrote:Nadam se da ce ova zemlja okruzena neprijateljima izaci na kraj sa cionistima i zapadnim licemjerima, koji se vode dvostrukim arsinima, te ne mogu da vjerujem da ih neki ovdje uporno podrzavaju. Propaganda cini cuda.

Iran jeste jaka zemlja, ali mislim da sankcije koje im konstantno uvode ostavljaju jak trag po ekonomiju, a samim tim i na nuklearni program. Ipak, mislim da je Izrael daleko ispred (nazalost) i da je ta prica malo prenapuhana, dugogodisnji rad je potreban za takav projekat, ne ide to preko noci. U potpunosti podrzavam Iran jer su jedini koji imaju hrabrosti da pokazu zube nepravednom zapadu, dok vecina ostalih arapske zemlje cine njihove poltrone i spremni su okrenuti ledja ovoj islamskoj republici za sopstvene interese. Nepojmljivo je da je npr. Saudijcima od dva zla (Izrael/Iran) vece ovo drugo (sukob Siiti/Suniti).
Da malo bolje poznaješ odnose na BL ne bi ti bilo nepojmljivo. Nego, logično.
Iran nije nikakvo nevinašce u tim odnosima.
Siguran sam da si u pravu, naravno da nije nikakvo nevinašce, ali naspram druge strane su zlatni. Svjestan sam da podržavaju i jačaju šiitsku opoziciju u S.Arabiji (kao i obrnuto), te tako narušavaju režim. Ali, mislim da bi se jednostavno te razlike u ovakvim trenucima trebale pobijediti, jer sve to ide na ruku cionistima. Divide et impera.

Isto tako mislim da Arapska liga ne ispunjava ono šta se od nje traži; odnosno, ono što bi po mom mišljenju trebala da radi. Za mene su izdajice svi oni koji su na BL proamerički nastrojeni i mirno šute dok se vrši sistematsko ubijanje i proganjanje Palestinaca. Kao i ostale braće na tim područjima.
Nema tu zlatnih. Osim u slučaju da politiku određene zemlje poistovjetiš s sopstvenim ubjeđenjem - što je u startu pogrešno.
Iran od revolucije je poslao jasnu i nedvosmislenu poruku šta žali - obnovu perzijskog casrtva pod krinkom šiizma.
I tako ej zatvorio vrata bilo kakvom ozbiljnom i bratskom odnosu s većinom arapskih zemalja. I da, i to je išlo na ruku cionistima. Iranski obavještajci su dali vitalne podatke SAD u pripremi rata u Iraku, pa su zajedno s Mossadom učestvovali u likvidaciji iračkih naučnika i politički uticajnih ljudi, sunnija naravno . O Libanu da ne govorimo. Sad, ako bi bio zloban iliti indoktriniran jeftinom propagandom rekao bi i da je Iran odradio i danas radi posao za cioniste. Ali naravno to nije tako. Jednostavno upitanju su nacionalni interesi koji se nažalost sukobljavaju.

Postojala je incijativa prije nekih godinu dana, kada ej u nezvaničnu posjetu Iranu došao princ Naif - sljedeći kralj Saudije. Mnogi ga smatraju novim Fejsalom ( da ga Allah nagradi dženetom). Neke stvari su dogovorene tom prilikom, dobre stvari. Međutim, stvari su propale jer nažalost Ahmedinedžad nema dovoljno političke moći da kontrira Hamneiju.

otićemo u offtopic, ima tu dosta toga da se kaže.

No i pored sve zle krvi, KSA je odbila da preko njenog vazdušnog prostora izraelski avioni preleću u eventualnom ratu protiv Irana. I ako je prvobitno plasirana lažna informacija da su dali zeleno svijetlo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#3514 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

nellington wrote:
jeza u ledja wrote:A zasto ga bi razvijali?

Zasto bi ga bilo ko razvijao? Zar nije dosta ovih 5 velikih (ukljuci hajd eto jos Indiju i Brazil), a ne svaka shusha hoce bombicu? Izrael, Pakistan, S. Koreja, Iran , sve bi ja to za usi povuko, da mogu. :D
Sta kaze ciko, ne radi mi youtube?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#3515 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

amoninan wrote:
Nema tu zlatnih. Osim u slučaju da politiku određene zemlje poistovjetiš s sopstvenim ubjeđenjem - što je u startu pogrešno.
Iran od revolucije je poslao jasnu i nedvosmislenu poruku šta žali - obnovu perzijskog casrtva pod krinkom šiizma.
I tako ej zatvorio vrata bilo kakvom ozbiljnom i bratskom odnosu s većinom arapskih zemalja. I da, i to je išlo na ruku cionistima. Iranski obavještajci su dali vitalne podatke SAD u pripremi rata u Iraku, pa su zajedno s Mossadom učestvovali u likvidaciji iračkih naučnika i politički uticajnih ljudi, sunnija naravno . O Libanu da ne govorimo. Sad, ako bi bio zloban iliti indoktriniran jeftinom propagandom rekao bi i da je Iran odradio i danas radi posao za cioniste. Ali naravno to nije tako. Jednostavno upitanju su nacionalni interesi koji se nažalost sukobljavaju.

Postojala je incijativa prije nekih godinu dana, kada ej u nezvaničnu posjetu Iranu došao princ Naif - sljedeći kralj Saudije. Mnogi ga smatraju novim Fejsalom ( da ga Allah nagradi dženetom). Neke stvari su dogovorene tom prilikom, dobre stvari. Međutim, stvari su propale jer nažalost Ahmedinedžad nema dovoljno političke moći da kontrira Hamneiju.

otićemo u offtopic, ima tu dosta toga da se kaže.

No i pored sve zle krvi, KSA je odbila da preko njenog vazdušnog prostora izraelski avioni preleću u eventualnom ratu protiv Irana. I ako je prvobitno plasirana lažna informacija da su dali zeleno svijetlo.
Nesto se u zadnje vrijeme sve vise prica o sukobu Ahme sa Hameneiem i ekipom, kao lafo ovaj se kurci previse a ovi hoce da ukinu "demokratiju" i poziciju preCjednika. (ovo sam citao u Economistu ili ovako nesto, pa posto kupio po to prodo). Navodno to ima veze i sa proslim izborima i kako je to sve hodalo. Ocigledno je da Ahmo, a i Nedzad, imaju podrsku velikog dijela naroda, pa se klericima to ne svidja.

No u svakom slucaju, igraju se pravo sa ovim razbijanjem atoma, hodaju po tankom ledu, sto bi se reklo. Vec je to tako vise godina. Time samo navlace jos vise paznju na sebe, a istovremeno zele pokazivati zube.
Cini se da su se Ameri odlucili djelovati tajno, sto govore ove sabotaze u zadnje vrijeme.
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3516 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

Malo kasnim na temu ali
stvarno nerazumijem ovo svrstavanje na Iransku stranu pri njihovom nastojanju da naprave nuklearnu bombu.
Da nije bilo Amerike nikad mi nebi odbranili ni Sarajevo ni ovo malo Bosne sto je ostalo. I sad se svi bune sto se Amerika mjesa u situacije u drugim zemljama?[/quote]


Da nije bilo muslimanskih petrodolara koji su se sljevali u džepove disiž'n mejkere u Washingtonu, Ameri prstom ne bi mrdnuli. Dakle, umjesto da se zaFaljuješ američkim birokratama radije bi trebao to raditi Saudijskom dvoru, Qataru, UAE, i malezijskom Mahatmiru :wink:

@zagaza, sorry za off :sad:[/quote]

jeli ovo sala ili? - iskreno nadam se da jeste.
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3517 Re: IRAN

Post by amoninan »

Republic of Bosnia wrote:

Da nije bilo muslimanskih petrodolara koji su se sljevali u džepove disiž'n mejkere u Washingtonu, Ameri prstom ne bi mrdnuli. Dakle, umjesto da se zaFaljuješ američkim birokratama radije bi trebao to raditi Saudijskom dvoru, Qataru, UAE, i malezijskom Mahatmiru :wink:

@zagaza, sorry za off :sad:
jeli ovo sala ili? - iskreno nadam se da jeste.[/quote]

nažalost, jedina šala je tvoje učešće na ovoj temi.
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3518 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

jeza u ledja wrote:
amoninan wrote:
jeza u ledja wrote:A zasto ga bi razvijali?

Zasto bi ga bilo ko razvijao? Zar nije dosta ovih 5 velikih (ukljuci hajd eto jos Indiju i Brazil), a ne svaka shusha hoce bombicu? Izrael, Pakistan, S. Koreja, Iran , sve bi ja to za usi povuko, da mogu. :D
ZAto burazeru što je to u svijetu u kakvom živimo najbliže stopostotnoj garanciji da te sutra neko od susjede neće bombardovat. Iran je obnovio svoj program, znamo kada, u doba Busha i onog goblina Čejnija ( evo me ko Avaz, čas po Karadžiću, čas po Haliloviću :lol: ).

Sem toga, Iran mora, znači mora ovladati tom tehnologijom ako želi nastaviti svoj put ka velikoj svjetskoj sili. Strategija energetskog popunjava deficita električne energije pomoću hidro i petrolej centrala je neodrživa, koja ni danas čak ne zadovoljava potrebe Irana. Oni moraju ovladati nukleranom tehnologijom i iz tog razloga.
Ali je isto tako velika vjerovatnoca da ce te neko bombardovati zato sto razvijas nuklearno oruzje, zar ne?

Upravo tu je velika razlika izmedju Amerike, Francuske...(i slicnih zemalja) i Irana.

Iran je nedemokratska zemlja sto znaci da rezim(tiranija) moze da padne svakog dana i u tom haosu neki ludjak moze da se dokopa bombe.

Ahmedinedzad je i sam ludjak koji je hljiljadu puta rekao da zeli da izbrise Izrael sa lica zemlje. Nebih sada ulazio u raspravu oko Izraela, ali ja nezelim da neko ko zeli da izbrise bilo koga dobije i sredstvo za to.

Iran je vjerska zemlja i oni mogu da u jednom trenutku odluce da u ime Alaha treba treba unistiti sve nevjernike.

To cak ne mora biti ni "zvanicni" Iran. To moze da bude neki fundamentalista koji odluci da za pare ili "zbog Alaha" proda bombu teroristima.


pa ko normalan zeli Iran kao svjetsku silu???
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#3519 Re: IRAN

Post by nellington »

jeza u ledja wrote:
nellington wrote:
jeza u ledja wrote:A zasto ga bi razvijali?

Zasto bi ga bilo ko razvijao? Zar nije dosta ovih 5 velikih (ukljuci hajd eto jos Indiju i Brazil), a ne svaka shusha hoce bombicu? Izrael, Pakistan, S. Koreja, Iran , sve bi ja to za usi povuko, da mogu. :D
Sta kaze ciko, ne radi mi youtube?
Genijalna pjesma, stara ali aktuelna :)

One of the big news items of the past year concerned the fact that China, which we called "Red China," exploded a nuclear bomb, which we called a device. Then Indonesia announced that it was going to have one soon, and proliferation became the word of the day. Here's a song about that:

First we got the bomb, and that was good,
'Cause we love peace and motherhood.
Then Russia got the bomb, but that's okay,
'Cause the balance of power's maintained that way.
Who's next?

France got the bomb, but don't you grieve,
'Cause they're on our side (I believe).
China got the bomb, but have no fears,
They can't wipe us out for at least five years.
Who's next?

Then Indonesia claimed that they
Were gonna get one any day.
South Africa wants two, that's right:
One for the black and one for the white.
Who's next?

Egypt's gonna get one too,
Just to use on you know who.
So Israel's getting tense.
Wants one in self defense.
"The Lord's our shepherd," says the psalm,
But just in case, we better get a bomb.
Who's next?

Luxembourg is next to go,
And (who knows?) maybe Monaco.
We'll try to stay serene and calm
When Alabama gets the bomb.
Who's next?
Who's next?
Who's next?
Who's next?
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3520 Re: IRAN

Post by Entropio »

.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10175
Joined: 31/03/2007 00:07

#3521 Re: IRAN

Post by Bosanski_kralj »

Republic of Bosnia wrote:
simpozijum delirijum wrote:
sinuhe wrote:Stvarno. Nekako su morali upravljati njome a to iziskuje goleme resurse.
u tome je fazon , svi mislimo da smo bespomocni pred "Holivud USA armijom i NATO" ili pred Kinesko ili Ruskom kako god , nije bitno
sa danasnjom tehnologijom i sa malo muda i znanja ?
srce u junaka i par vjestih momaka i cura za tastaturom koji hakiraju frekvencije i par komandosa koji obezbjedise siguran prelet uz par borbenih pilota na Mig-29 lovcima ?
i to je to
kao sto smo se branili u Sarajevu protiv 250 tenkova znanjem i umijecem 1992..
sa jednim okvirom municije ( 30 metaka ) protiv tenkova ..
Malo kasnim na temu ali
stvarno nerazumijem ovo svrstavanje na Iransku stranu pri njihovom nastojanju da naprave nuklearnu bombu.
Da nije bilo Amerike nikad mi nebi odbranili ni Sarajevo ni ovo malo Bosne sto je ostalo. I sad se svi bune sto se Amerika mjesa u situacije u drugim zemljama?
Da nije bilo Irana, ne bi mi odbranili Bihaćki okrug, a ni ovo malo Bosne što je ostalo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#3522 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Republic of Bosnia wrote:

Upravo tu je velika razlika izmedju Amerike, Francuske...(i slicnih zemalja) i Irana.

Iran je nedemokratska zemlja sto znaci da rezim(tiranija) moze da padne svakog dana i u tom haosu neki ludjak moze da se dokopa bombe.

Ahmedinedzad je i sam ludjak koji je hljiljadu puta rekao da zeli da izbrise Izrael sa lica zemlje. Nebih sada ulazio u raspravu oko Izraela, ali ja nezelim da neko ko zeli da izbrise bilo koga dobije i sredstvo za to.

Iran je vjerska zemlja i oni mogu da u jednom trenutku odluce da u ime Alaha treba treba unistiti sve nevjernike.

To cak ne mora biti ni "zvanicni" Iran. To moze da bude neki fundamentalista koji odluci da za pare ili "zbog Alaha" proda bombu teroristima.


pa ko normalan zeli Iran kao svjetsku silu???

Realno, Pakistan i S. Koreja su mnogo opasniji u tom smislu.
User avatar
opposizione
Posts: 8
Joined: 26/12/2011 20:16

#3523 Re: IRAN

Post by opposizione »

@ amoninan Hvala na informacijama, što se tiče zadnje rečenice; e, po tome sam imao onakav stav u prvom komentaru i zbog toga je moj komentar bio u onom kontekstu. Po meni je to kvislinško ponašanje. Istina, nije ni Iran tu čist; ali, zbog gore navedenih razloga ima moju podršku. Otpor, jasno iskazivanje stavova. Mada, glupe su im te međusobne konfrontacije, ali, eto, utemeljene su godinama, nije ih tako lako ni prevazići. Nadam se da jednog dana hoće.

Što se tiče ovih priča o učešću islamskih zemalja i Amerike u odbrani Bosne i Hercegovine, odnosno pomoći pružene od istih; jasno je k'o dan ko je više pomogao našoj zemlji, tu bi se mogla povesti poduža rasprava i imalo bi se svašta reći, ali nije to tema.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#3524 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

opposizione wrote: Što se tiče ovih priča o učešću islamskih zemalja i Amerike u odbrani Bosne i Hercegovine, odnosno pomoći pružene od istih; jasno je k'o dan ko je više pomogao našoj zemlji, tu bi se mogla povesti poduža rasprava i imalo bi se svašta reći, ali nije to tema.
Da, taman sam htio odgovoriti B. Kralju na njegov komentar (koji smatram izmedju ostalog i uvrjedljivim), ali ne zelim potezati temu. :roll:

Inace, svaka cast svima za pomoc, kakvu takvu.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#3525 Re: IRAN

Post by Murat Sabanovic »

jeza u ledja wrote:
Republic of Bosnia wrote:

Upravo tu je velika razlika izmedju Amerike, Francuske...(i slicnih zemalja) i Irana.

Iran je nedemokratska zemlja sto znaci da rezim(tiranija) moze da padne svakog dana i u tom haosu neki ludjak moze da se dokopa bombe.

Ahmedinedzad je i sam ludjak koji je hljiljadu puta rekao da zeli da izbrise Izrael sa lica zemlje. Nebih sada ulazio u raspravu oko Izraela, ali ja nezelim da neko ko zeli da izbrise bilo koga dobije i sredstvo za to.

Iran je vjerska zemlja i oni mogu da u jednom trenutku odluce da u ime Alaha treba treba unistiti sve nevjernike.

To cak ne mora biti ni "zvanicni" Iran. To moze da bude neki fundamentalista koji odluci da za pare ili "zbog Alaha" proda bombu teroristima.


pa ko normalan zeli Iran kao svjetsku silu???

Realno, Pakistan i S. Koreja su mnogo opasniji u tom smislu.
politika je cudo... samo razlika je u tome sto iranski politicari znaju igrati saha . ja se vise bojim"demokratskih" zemalja :usa,engleske ,francuske nego koreje i irana.
Post Reply