HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
Toshe 4ever
Posts: 32
Joined: 17/12/2008 05:51

#3501 Re: HS kablovska

Post by Toshe 4ever »

enese

de brate tivra taj sportklub, kolko ti love fali da nadodamo?
BAD_BLUE_BOY
Posts: 153
Joined: 08/08/2007 20:35

#3502 Re: HS kablovska

Post by BAD_BLUE_BOY »

Imam digitalni HS reciver i na njemu večinu kanala kad prebacim piše mi Kartica istekla pa je li se kome još to dešavalo i šta uraditi da su opet isti dostupni kanali?
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#3503 Re: HS kablovska

Post by addem »

BAD_BLUE_BOY wrote:Imam digitalni HS reciver i na njemu večinu kanala kad prebacim piše mi Kartica istekla pa je li se kome još to dešavalo i šta uraditi da su opet isti dostupni kanali?
I meni je isto jesi li ih zvao? Vjerovatno je do njih.
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#3504 Re: HS kablovska

Post by addem »

Definitivno pola kanala ne radi. Kaze kartica istekla. Zovem ih i ne mogu da ih dobijem. :?
BAD_BLUE_BOY
Posts: 153
Joined: 08/08/2007 20:35

#3505 Re: HS kablovska

Post by BAD_BLUE_BOY »

Zvao i kažu da ne mogu ja ništa uraditi da moraju oni izdati nalog pa da mi dodje neko iz njihove službe.S obzirom da su pravo ažurni odlučio sam ovdje pitati da li ko zna da li ja mogu šta uraditi povodom toga..
hoggarr
Posts: 329
Joined: 03/04/2010 07:31

#3506 Re: HS kablovska

Post by hoggarr »

BAD_BLUE_BOY wrote:Zvao i kažu da ne mogu ja ništa uraditi da moraju oni izdati nalog pa da mi dodje neko iz njihove službe.S obzirom da su pravo ažurni odlučio sam ovdje pitati da li ko zna da li ja mogu šta uraditi povodom toga..
Dok sam koristio STB imao sam isto iskustvo sa zaključavanjem kanala. Nije mi jasno zašto za tvoj problem moraju izdati nalog i izlaziti na teren. Ti si preko telefona trebao im samo izdiktirati svoj serijski broj STB-a, prebaciti na HEMA kanal i za par minuta kanali su otključani.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#3507 Re: HS kablovska

Post by dzeno123 »

hoggarr wrote:
BAD_BLUE_BOY wrote:Zvao i kažu da ne mogu ja ništa uraditi da moraju oni izdati nalog pa da mi dodje neko iz njihove službe.S obzirom da su pravo ažurni odlučio sam ovdje pitati da li ko zna da li ja mogu šta uraditi povodom toga..
Dok sam koristio STB imao sam isto iskustvo sa zaključavanjem kanala. Nije mi jasno zašto za tvoj problem moraju izdati nalog i izlaziti na teren. Ti si preko telefona trebao im samo izdiktirati svoj serijski broj STB-a, prebaciti na HEMA kanal i za par minuta kanali su otključani.
Tako sam i ja uradio i dosli svi kanali. Zovi ti njih drug ponovo, vjerovatno ti se javio neki salabajzer.
BAD_BLUE_BOY
Posts: 153
Joined: 08/08/2007 20:35

#3508 Re: HS kablovska

Post by BAD_BLUE_BOY »

Ma joj oni su neprofesionalni nenormalno.Gore kablovske nisam vidio.
User avatar
kiflicaaa
Posts: 15
Joined: 26/01/2011 10:16

#3509 Re: HS kablovska

Post by kiflicaaa »

BAD_BLUE_BOY wrote:Ma joj oni su neprofesionalni nenormalno.Gore kablovske nisam vidio.
------------------------------
a očito je da si vidio puno kablovskih televizija...inače ih u sarajevu ima masa i ne zna se koja je bolja/gora.
uostalom, ne vidim u čemu je problem ako ne znas sam da uradis ovo sto ti ljudi govore da ti neko dođe na adresu i naštima kanale. izgleda da je lakše pričati o nečijoj neprofesionalnosti nego probati naći rješenje na normalan način.
BAD_BLUE_BOY
Posts: 153
Joined: 08/08/2007 20:35

#3510 Re: HS kablovska

Post by BAD_BLUE_BOY »

Nije lakse kukati na njihovu neprofesionalnost,nego ljude sam zvao 2-3 puta do sada i uvijek su rekli poslat ce nekoga i proslo je par dana.A iduci put prvo pitaj sta je bilo pa onda reci nesto.
Moraless
Posts: 103
Joined: 06/05/2008 22:16

#3511 Re: HS kablovska

Post by Moraless »

I sta bi sa ovim porno kanalima, meni nikako nece kad ukucam onaj stari pin 1234 :( !?
Imal to veze sa cinjenicom da sam uzeo neki njihov novi risiver sada, jer stari se pokvario!

Pomagajte goriii :D :lol:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3512 Re: HS kablovska

Post by perfect_guy »

Moraless wrote:I sta bi sa ovim porno kanalima, meni nikako nece kad ukucam onaj stari pin 1234 :( !?
Imal to veze sa cinjenicom da sam uzeo neki njihov novi risiver sada, jer stari se pokvario!

Pomagajte goriii :D :lol:
pa kako ne ramišljaš? :D
gdje još ima da operater pušta pornjavu za vrijeme ramazana?
Moraless
Posts: 103
Joined: 06/05/2008 22:16

#3513 Re: HS kablovska

Post by Moraless »

perfect_guy wrote:
Moraless wrote:I sta bi sa ovim porno kanalima, meni nikako nece kad ukucam onaj stari pin 1234 :( !?
Imal to veze sa cinjenicom da sam uzeo neki njihov novi risiver sada, jer stari se pokvario!

Pomagajte goriii :D :lol:
pa kako ne ramišljaš? :D
gdje još ima da operater pušta pornjavu za vrijeme ramazana?[/quote

Ma bjezi tamo, nije je bilo ni prije lijepog Ramazana :D
Hajde ljudi goriiii :lol: , iko ??
User avatar
kiflicaaa
Posts: 15
Joined: 26/01/2011 10:16

#3514 Re: HS kablovska

Post by kiflicaaa »

BAD_BLUE_BOY wrote:Nije lakse kukati na njihovu neprofesionalnost,nego ljude sam zvao 2-3 puta do sada i uvijek su rekli poslat ce nekoga i proslo je par dana.A iduci put prvo pitaj sta je bilo pa onda reci nesto.
-----------------
"i uvijek su rekli poslat ce nekoga i proslo je par dana" ??? neka, ne bih da bude idućeg puta...
sabih05
Posts: 71
Joined: 21/02/2005 10:32

#3515 Re: HS kablovska

Post by sabih05 »

Možemo mi pisati ovdje sta god i koliko god hocemo, ali nazalost nema nikakve nafake.

Vec godinama finansiramo i ucestvujemo u skupom eksperimentu koji se zove HS digitalna televizija.

Svaki dan sa digitalnom je novi dozivljaj. Nikad ne znas sta ces zateci - ima li kanala, lede li, jesu li se malo preselili, je li omiljeni djecji kanal na engleskom ili njemackom i da li ga uopste ima, da li je greska do dalvija ili treba zvati "podrsku", itd. Kanali koji imaju titl na analognoj, nemaju titl na digitalnoj. Kanali koje znamo da su prevedeni su bez prevoda. Svi smo naucili sve moguce opcije na dalviju, skeniramo kanale zatvorenih ociju. Da nema wikipedije ne bismo znali sta je EPG. Itd...

Ne mogu da vjerujem da nam neko vec godinama to uspjesno naplacuje, bez srkleta i nervoze, uz hvalospjeve o sebi i svojim putesestvijama na internom kanalu. Sama ponuda kanala je posebna prica i ne treba je apsolvirati.

HS koncept bi trebalo izucavati na fakultetima kao slucaj: od psihologije (kako masu handriti sto duze i bez posljedica po svoje mentalno stanje), ekonomije (kako prodavati maglu po visokoj cijeni, u sto duzem roku), etf-a (kako i stare tehnologije nisu za baciti, a posebno ne stare i nepoznate kineske), itd...

A mi cemo u medjuvremenu pisati i dalje komentarisati... I cekati ono sto se zaista zove digitalna televizija.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3516 Re: HS kablovska

Post by O'zone »

sabih05 wrote:Možemo mi pisati ovdje sta god i koliko god hocemo, ali nazalost nema nikakve nafake.

Vec godinama finansiramo i ucestvujemo u skupom eksperimentu koji se zove HS digitalna televizija.

Svaki dan sa digitalnom je novi dozivljaj. Nikad ne znas sta ces zateci - ima li kanala, lede li, jesu li se malo preselili, je li omiljeni djecji kanal na engleskom ili njemackom i da li ga uopste ima, da li je greska do dalvija ili treba zvati "podrsku", itd. Kanali koji imaju titl na analognoj, nemaju titl na digitalnoj. Kanali koje znamo da su prevedeni su bez prevoda. Svi smo naucili sve moguce opcije na dalviju, skeniramo kanale zatvorenih ociju. Da nema wikipedije ne bismo znali sta je EPG. Itd...

Ne mogu da vjerujem da nam neko vec godinama to uspjesno naplacuje, bez srkleta i nervoze, uz hvalospjeve o sebi i svojim putesestvijama na internom kanalu. Sama ponuda kanala je posebna prica i ne treba je apsolvirati.

HS koncept bi trebalo izucavati na fakultetima kao slucaj: od psihologije (kako masu handriti sto duze i bez posljedica po svoje mentalno stanje), ekonomije (kako prodavati maglu po visokoj cijeni, u sto duzem roku), etf-a (kako i stare tehnologije nisu za baciti, a posebno ne stare i nepoznate kineske), itd...

A mi cemo u medjuvremenu pisati i dalje komentarisati... I cekati ono sto se zaista zove digitalna televizija.
Nemoj @Sabih05 biti tako oštar, uvrijedit ćeš nam Enesa pa će nam sve ugasiti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3517 Re: HS kablovska

Post by -LIBERO- »

Enese,Sabih se samo salio...svi mi tebe najvolimo...samo nam nemoj opet poceti ukidati ,i ovo malo kanala sto imamo.
Narocito ne ukidaj,ni po zivu glavu,BIR radio,igman,tesanj,istocno sarajevo,dm sat i cijelu tu plejadu renomiranih tv kanala :thumbup:

Enese,hvala ti sto postojis i hvala ti na svu tu tvoju dobrotu koju emitujes preko svog hs kabelskog sistema. :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3518 Re: HS kablovska

Post by O'zone »

-LIBERO- wrote:Enese,Sabih se samo salio...svi mi tebe najvolimo...samo nam nemoj opet poceti ukidati ,i ovo malo kanala sto imamo.
Narocito ne ukidaj,ni po zivu glavu,BIR radio,igman,tesanj,istocno sarajevo,dm sat i cijelu tu plejadu renomiranih tv kanala :thumbup:

Enese,hvala ti sto postojis i hvala ti na svu tu tvoju dobrotu koju emitujes preko svog hs kabelskog sistema. :thumbup:
+1
kasparaov
Posts: 288
Joined: 15/07/2011 14:27

#3519 Re: HS kablovska

Post by kasparaov »

meni je kablovska fenomenalna,samo da imam sportklub jos idelano ,ali eto
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3520 Re: HS kablovska

Post by O'zone »

kasparaov wrote:meni je kablovska fenomenalna,samo da imam sportklub jos idelano ,ali eto
To majstore!!! :thumbup: Treba nas još takvih :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
otherside
Posts: 4922
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#3521 Re: HS kablovska

Post by otherside »

mozda je neko vec nesto pisao na tu temu al' ko ce sad traziti po postovima :D
znate li nakon koliko vremena iznajmljeni modem u HS-u prelazi u trajno vlasnistvo i ima li to negdje napismeno?
hoggarr
Posts: 329
Joined: 03/04/2010 07:31

#3522 Re: HS kablovska

Post by hoggarr »

sabih05 wrote:Možemo mi pisati ovdje sta god i koliko god hocemo, ali nazalost nema nikakve nafake.

Vec godinama finansiramo i ucestvujemo u skupom eksperimentu koji se zove HS digitalna televizija.

Svaki dan sa digitalnom je novi dozivljaj. Nikad ne znas sta ces zateci - ima li kanala, lede li, jesu li se malo preselili, je li omiljeni djecji kanal na engleskom ili njemackom i da li ga uopste ima, da li je greska do dalvija ili treba zvati "podrsku", itd. Kanali koji imaju titl na analognoj, nemaju titl na digitalnoj. Kanali koje znamo da su prevedeni su bez prevoda. Svi smo naucili sve moguce opcije na dalviju, skeniramo kanale zatvorenih ociju. Da nema wikipedije ne bismo znali sta je EPG. Itd...

Ne mogu da vjerujem da nam neko vec godinama to uspjesno naplacuje, bez srkleta i nervoze, uz hvalospjeve o sebi i svojim putesestvijama na internom kanalu. Sama ponuda kanala je posebna prica i ne treba je apsolvirati.

HS koncept bi trebalo izucavati na fakultetima kao slucaj: od psihologije (kako masu handriti sto duze i bez posljedica po svoje mentalno stanje), ekonomije (kako prodavati maglu po visokoj cijeni, u sto duzem roku), etf-a (kako i stare tehnologije nisu za baciti, a posebno ne stare i nepoznate kineske), itd...

A mi cemo u medjuvremenu pisati i dalje komentarisati... I cekati ono sto se zaista zove digitalna televizija.
Savjetujem ti da se riješiš tog smeća od "DALVI"-ja, zamijeni ga sa makedonskim (kako ga oni nazivaju "HEMA" STB-om), imaćeš titlove, čak i teletext, zna ako ga brzo prebacuješ, ili napraviš previše favorizovanih kanala da zablokira, ali je definitivno bolje rješenje od "DALVI"-ja. Bolje rješenje od svega navedenog je da kupiš TV sa ugrađenim DVB-C tunerom. Ali, ni tada nije kraj tvojim mukama, zavisi od modela TV kojeg kupiš i tu ti zna napraviti problem, dok sam ne savladaš danima kako kanale učiniti postojanim. Ranije sam tražio savjet kako da rješim problem sa svojim TV-om i nakon što niko nije odgovorio morao sam sam sjesti i nakon par pokušaja rješiti problem. Pa, možda nekom bude od pomoći: Kada automatski preskenirani digitalni kanali se izgube, jednostavno ih presknirajte manuelno tipkajući frekvencije jednu po jednu, i problem rješen.

Usput, ako će moje izlaganje pomoći u nekoj od pobrojanih tema za izučavanje na fakultetima, odričem se autorskog prava i dajem tekst na raspolaganje. :-)
User avatar
HardCore
Posts: 2467
Joined: 17/05/2011 21:46

#3523 Re: HS kablovska

Post by HardCore »

otherside wrote:mozda je neko vec nesto pisao na tu temu al' ko ce sad traziti po postovima :D
znate li nakon koliko vremena iznajmljeni modem u HS-u prelazi u trajno vlasnistvo i ima li to negdje napismeno?

Cini mi se 3 god :) bolje ti je odmah otplati modem, ja sam se zaje*o koristio ga vise od jednu godinu i onda sam ga morao otplatit ;) bolje odma dati 80km nego kasnije 216km :)
BAD_BLUE_BOY
Posts: 153
Joined: 08/08/2007 20:35

#3524 Re: HS kablovska

Post by BAD_BLUE_BOY »

Zvao sam jučer opet po ko zna koji put HS i dobio pravi broj i čovjeka koji mi je naštimao preko telefona na reciveru..Hvala svima za savjete.pozdrav
User avatar
otherside
Posts: 4922
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#3525 Re: HS kablovska

Post by otherside »

HardCore wrote:
otherside wrote:mozda je neko vec nesto pisao na tu temu al' ko ce sad traziti po postovima :D
znate li nakon koliko vremena iznajmljeni modem u HS-u prelazi u trajno vlasnistvo i ima li to negdje napismeno?

Cini mi se 3 god :) bolje ti je odmah otplati modem, ja sam se zaje*o koristio ga vise od jednu godinu i onda sam ga morao otplatit ;) bolje odma dati 80km nego kasnije 216km :)
@HardCore - ima li to negdje u ugovoru? Pise li na njihovoj stranici? treba mi dokaz o tome. (ne pitaj zasto) :D :D
Locked