HS kablovska
Moderator: anex
-
Toshe 4ever
- Posts: 32
- Joined: 17/12/2008 05:51
#3501 Re: HS kablovska
enese
de brate tivra taj sportklub, kolko ti love fali da nadodamo?
de brate tivra taj sportklub, kolko ti love fali da nadodamo?
-
BAD_BLUE_BOY
- Posts: 153
- Joined: 08/08/2007 20:35
#3502 Re: HS kablovska
Imam digitalni HS reciver i na njemu večinu kanala kad prebacim piše mi Kartica istekla pa je li se kome još to dešavalo i šta uraditi da su opet isti dostupni kanali?
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#3503 Re: HS kablovska
I meni je isto jesi li ih zvao? Vjerovatno je do njih.BAD_BLUE_BOY wrote:Imam digitalni HS reciver i na njemu večinu kanala kad prebacim piše mi Kartica istekla pa je li se kome još to dešavalo i šta uraditi da su opet isti dostupni kanali?
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#3504 Re: HS kablovska
Definitivno pola kanala ne radi. Kaze kartica istekla. Zovem ih i ne mogu da ih dobijem. 
-
BAD_BLUE_BOY
- Posts: 153
- Joined: 08/08/2007 20:35
#3505 Re: HS kablovska
Zvao i kažu da ne mogu ja ništa uraditi da moraju oni izdati nalog pa da mi dodje neko iz njihove službe.S obzirom da su pravo ažurni odlučio sam ovdje pitati da li ko zna da li ja mogu šta uraditi povodom toga..
-
hoggarr
- Posts: 329
- Joined: 03/04/2010 07:31
#3506 Re: HS kablovska
Dok sam koristio STB imao sam isto iskustvo sa zaključavanjem kanala. Nije mi jasno zašto za tvoj problem moraju izdati nalog i izlaziti na teren. Ti si preko telefona trebao im samo izdiktirati svoj serijski broj STB-a, prebaciti na HEMA kanal i za par minuta kanali su otključani.BAD_BLUE_BOY wrote:Zvao i kažu da ne mogu ja ništa uraditi da moraju oni izdati nalog pa da mi dodje neko iz njihove službe.S obzirom da su pravo ažurni odlučio sam ovdje pitati da li ko zna da li ja mogu šta uraditi povodom toga..
- dzeno123
- Posts: 1843
- Joined: 20/04/2009 20:39
- Location: Dreamland
#3507 Re: HS kablovska
Tako sam i ja uradio i dosli svi kanali. Zovi ti njih drug ponovo, vjerovatno ti se javio neki salabajzer.hoggarr wrote:Dok sam koristio STB imao sam isto iskustvo sa zaključavanjem kanala. Nije mi jasno zašto za tvoj problem moraju izdati nalog i izlaziti na teren. Ti si preko telefona trebao im samo izdiktirati svoj serijski broj STB-a, prebaciti na HEMA kanal i za par minuta kanali su otključani.BAD_BLUE_BOY wrote:Zvao i kažu da ne mogu ja ništa uraditi da moraju oni izdati nalog pa da mi dodje neko iz njihove službe.S obzirom da su pravo ažurni odlučio sam ovdje pitati da li ko zna da li ja mogu šta uraditi povodom toga..
-
BAD_BLUE_BOY
- Posts: 153
- Joined: 08/08/2007 20:35
#3508 Re: HS kablovska
Ma joj oni su neprofesionalni nenormalno.Gore kablovske nisam vidio.
- kiflicaaa
- Posts: 15
- Joined: 26/01/2011 10:16
#3509 Re: HS kablovska
------------------------------BAD_BLUE_BOY wrote:Ma joj oni su neprofesionalni nenormalno.Gore kablovske nisam vidio.
a očito je da si vidio puno kablovskih televizija...inače ih u sarajevu ima masa i ne zna se koja je bolja/gora.
uostalom, ne vidim u čemu je problem ako ne znas sam da uradis ovo sto ti ljudi govore da ti neko dođe na adresu i naštima kanale. izgleda da je lakše pričati o nečijoj neprofesionalnosti nego probati naći rješenje na normalan način.
-
BAD_BLUE_BOY
- Posts: 153
- Joined: 08/08/2007 20:35
#3510 Re: HS kablovska
Nije lakse kukati na njihovu neprofesionalnost,nego ljude sam zvao 2-3 puta do sada i uvijek su rekli poslat ce nekoga i proslo je par dana.A iduci put prvo pitaj sta je bilo pa onda reci nesto.
-
Moraless
- Posts: 103
- Joined: 06/05/2008 22:16
#3511 Re: HS kablovska
I sta bi sa ovim porno kanalima, meni nikako nece kad ukucam onaj stari pin 1234
!?
Imal to veze sa cinjenicom da sam uzeo neki njihov novi risiver sada, jer stari se pokvario!
Pomagajte goriii

Imal to veze sa cinjenicom da sam uzeo neki njihov novi risiver sada, jer stari se pokvario!
Pomagajte goriii
- perfect_guy
- Posts: 6942
- Joined: 18/04/2008 23:08
- Location: Anfield road
- Contact:
#3512 Re: HS kablovska
pa kako ne ramišljaš?Moraless wrote:I sta bi sa ovim porno kanalima, meni nikako nece kad ukucam onaj stari pin 1234!?
Imal to veze sa cinjenicom da sam uzeo neki njihov novi risiver sada, jer stari se pokvario!
Pomagajte goriii![]()
gdje još ima da operater pušta pornjavu za vrijeme ramazana?
-
Moraless
- Posts: 103
- Joined: 06/05/2008 22:16
#3513 Re: HS kablovska
pa kako ne ramišljaš?perfect_guy wrote:Moraless wrote:I sta bi sa ovim porno kanalima, meni nikako nece kad ukucam onaj stari pin 1234!?
Imal to veze sa cinjenicom da sam uzeo neki njihov novi risiver sada, jer stari se pokvario!
Pomagajte goriii![]()
gdje još ima da operater pušta pornjavu za vrijeme ramazana?[/quote
Ma bjezi tamo, nije je bilo ni prije lijepog Ramazana
Hajde ljudi goriiii
- kiflicaaa
- Posts: 15
- Joined: 26/01/2011 10:16
#3514 Re: HS kablovska
-----------------BAD_BLUE_BOY wrote:Nije lakse kukati na njihovu neprofesionalnost,nego ljude sam zvao 2-3 puta do sada i uvijek su rekli poslat ce nekoga i proslo je par dana.A iduci put prvo pitaj sta je bilo pa onda reci nesto.
"i uvijek su rekli poslat ce nekoga i proslo je par dana" ??? neka, ne bih da bude idućeg puta...
-
sabih05
- Posts: 71
- Joined: 21/02/2005 10:32
#3515 Re: HS kablovska
Možemo mi pisati ovdje sta god i koliko god hocemo, ali nazalost nema nikakve nafake.
Vec godinama finansiramo i ucestvujemo u skupom eksperimentu koji se zove HS digitalna televizija.
Svaki dan sa digitalnom je novi dozivljaj. Nikad ne znas sta ces zateci - ima li kanala, lede li, jesu li se malo preselili, je li omiljeni djecji kanal na engleskom ili njemackom i da li ga uopste ima, da li je greska do dalvija ili treba zvati "podrsku", itd. Kanali koji imaju titl na analognoj, nemaju titl na digitalnoj. Kanali koje znamo da su prevedeni su bez prevoda. Svi smo naucili sve moguce opcije na dalviju, skeniramo kanale zatvorenih ociju. Da nema wikipedije ne bismo znali sta je EPG. Itd...
Ne mogu da vjerujem da nam neko vec godinama to uspjesno naplacuje, bez srkleta i nervoze, uz hvalospjeve o sebi i svojim putesestvijama na internom kanalu. Sama ponuda kanala je posebna prica i ne treba je apsolvirati.
HS koncept bi trebalo izucavati na fakultetima kao slucaj: od psihologije (kako masu handriti sto duze i bez posljedica po svoje mentalno stanje), ekonomije (kako prodavati maglu po visokoj cijeni, u sto duzem roku), etf-a (kako i stare tehnologije nisu za baciti, a posebno ne stare i nepoznate kineske), itd...
A mi cemo u medjuvremenu pisati i dalje komentarisati... I cekati ono sto se zaista zove digitalna televizija.
Vec godinama finansiramo i ucestvujemo u skupom eksperimentu koji se zove HS digitalna televizija.
Svaki dan sa digitalnom je novi dozivljaj. Nikad ne znas sta ces zateci - ima li kanala, lede li, jesu li se malo preselili, je li omiljeni djecji kanal na engleskom ili njemackom i da li ga uopste ima, da li je greska do dalvija ili treba zvati "podrsku", itd. Kanali koji imaju titl na analognoj, nemaju titl na digitalnoj. Kanali koje znamo da su prevedeni su bez prevoda. Svi smo naucili sve moguce opcije na dalviju, skeniramo kanale zatvorenih ociju. Da nema wikipedije ne bismo znali sta je EPG. Itd...
Ne mogu da vjerujem da nam neko vec godinama to uspjesno naplacuje, bez srkleta i nervoze, uz hvalospjeve o sebi i svojim putesestvijama na internom kanalu. Sama ponuda kanala je posebna prica i ne treba je apsolvirati.
HS koncept bi trebalo izucavati na fakultetima kao slucaj: od psihologije (kako masu handriti sto duze i bez posljedica po svoje mentalno stanje), ekonomije (kako prodavati maglu po visokoj cijeni, u sto duzem roku), etf-a (kako i stare tehnologije nisu za baciti, a posebno ne stare i nepoznate kineske), itd...
A mi cemo u medjuvremenu pisati i dalje komentarisati... I cekati ono sto se zaista zove digitalna televizija.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3516 Re: HS kablovska
Nemoj @Sabih05 biti tako oštar, uvrijedit ćeš nam Enesa pa će nam sve ugasitisabih05 wrote:Možemo mi pisati ovdje sta god i koliko god hocemo, ali nazalost nema nikakve nafake.
Vec godinama finansiramo i ucestvujemo u skupom eksperimentu koji se zove HS digitalna televizija.
Svaki dan sa digitalnom je novi dozivljaj. Nikad ne znas sta ces zateci - ima li kanala, lede li, jesu li se malo preselili, je li omiljeni djecji kanal na engleskom ili njemackom i da li ga uopste ima, da li je greska do dalvija ili treba zvati "podrsku", itd. Kanali koji imaju titl na analognoj, nemaju titl na digitalnoj. Kanali koje znamo da su prevedeni su bez prevoda. Svi smo naucili sve moguce opcije na dalviju, skeniramo kanale zatvorenih ociju. Da nema wikipedije ne bismo znali sta je EPG. Itd...
Ne mogu da vjerujem da nam neko vec godinama to uspjesno naplacuje, bez srkleta i nervoze, uz hvalospjeve o sebi i svojim putesestvijama na internom kanalu. Sama ponuda kanala je posebna prica i ne treba je apsolvirati.
HS koncept bi trebalo izucavati na fakultetima kao slucaj: od psihologije (kako masu handriti sto duze i bez posljedica po svoje mentalno stanje), ekonomije (kako prodavati maglu po visokoj cijeni, u sto duzem roku), etf-a (kako i stare tehnologije nisu za baciti, a posebno ne stare i nepoznate kineske), itd...
A mi cemo u medjuvremenu pisati i dalje komentarisati... I cekati ono sto se zaista zove digitalna televizija.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#3517 Re: HS kablovska
Enese,Sabih se samo salio...svi mi tebe najvolimo...samo nam nemoj opet poceti ukidati ,i ovo malo kanala sto imamo.
Narocito ne ukidaj,ni po zivu glavu,BIR radio,igman,tesanj,istocno sarajevo,dm sat i cijelu tu plejadu renomiranih tv kanala
Enese,hvala ti sto postojis i hvala ti na svu tu tvoju dobrotu koju emitujes preko svog hs kabelskog sistema.
Narocito ne ukidaj,ni po zivu glavu,BIR radio,igman,tesanj,istocno sarajevo,dm sat i cijelu tu plejadu renomiranih tv kanala
Enese,hvala ti sto postojis i hvala ti na svu tu tvoju dobrotu koju emitujes preko svog hs kabelskog sistema.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3518 Re: HS kablovska
+1-LIBERO- wrote:Enese,Sabih se samo salio...svi mi tebe najvolimo...samo nam nemoj opet poceti ukidati ,i ovo malo kanala sto imamo.
Narocito ne ukidaj,ni po zivu glavu,BIR radio,igman,tesanj,istocno sarajevo,dm sat i cijelu tu plejadu renomiranih tv kanala![]()
Enese,hvala ti sto postojis i hvala ti na svu tu tvoju dobrotu koju emitujes preko svog hs kabelskog sistema.
-
kasparaov
- Posts: 288
- Joined: 15/07/2011 14:27
#3519 Re: HS kablovska
meni je kablovska fenomenalna,samo da imam sportklub jos idelano ,ali eto
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3520 Re: HS kablovska
To majstore!!!kasparaov wrote:meni je kablovska fenomenalna,samo da imam sportklub jos idelano ,ali eto
- otherside
- Posts: 4922
- Joined: 30/10/2004 00:32
- Location: sarajevo
#3521 Re: HS kablovska
mozda je neko vec nesto pisao na tu temu al' ko ce sad traziti po postovima
znate li nakon koliko vremena iznajmljeni modem u HS-u prelazi u trajno vlasnistvo i ima li to negdje napismeno?
znate li nakon koliko vremena iznajmljeni modem u HS-u prelazi u trajno vlasnistvo i ima li to negdje napismeno?
-
hoggarr
- Posts: 329
- Joined: 03/04/2010 07:31
#3522 Re: HS kablovska
Savjetujem ti da se riješiš tog smeća od "DALVI"-ja, zamijeni ga sa makedonskim (kako ga oni nazivaju "HEMA" STB-om), imaćeš titlove, čak i teletext, zna ako ga brzo prebacuješ, ili napraviš previše favorizovanih kanala da zablokira, ali je definitivno bolje rješenje od "DALVI"-ja. Bolje rješenje od svega navedenog je da kupiš TV sa ugrađenim DVB-C tunerom. Ali, ni tada nije kraj tvojim mukama, zavisi od modela TV kojeg kupiš i tu ti zna napraviti problem, dok sam ne savladaš danima kako kanale učiniti postojanim. Ranije sam tražio savjet kako da rješim problem sa svojim TV-om i nakon što niko nije odgovorio morao sam sam sjesti i nakon par pokušaja rješiti problem. Pa, možda nekom bude od pomoći: Kada automatski preskenirani digitalni kanali se izgube, jednostavno ih presknirajte manuelno tipkajući frekvencije jednu po jednu, i problem rješen.sabih05 wrote:Možemo mi pisati ovdje sta god i koliko god hocemo, ali nazalost nema nikakve nafake.
Vec godinama finansiramo i ucestvujemo u skupom eksperimentu koji se zove HS digitalna televizija.
Svaki dan sa digitalnom je novi dozivljaj. Nikad ne znas sta ces zateci - ima li kanala, lede li, jesu li se malo preselili, je li omiljeni djecji kanal na engleskom ili njemackom i da li ga uopste ima, da li je greska do dalvija ili treba zvati "podrsku", itd. Kanali koji imaju titl na analognoj, nemaju titl na digitalnoj. Kanali koje znamo da su prevedeni su bez prevoda. Svi smo naucili sve moguce opcije na dalviju, skeniramo kanale zatvorenih ociju. Da nema wikipedije ne bismo znali sta je EPG. Itd...
Ne mogu da vjerujem da nam neko vec godinama to uspjesno naplacuje, bez srkleta i nervoze, uz hvalospjeve o sebi i svojim putesestvijama na internom kanalu. Sama ponuda kanala je posebna prica i ne treba je apsolvirati.
HS koncept bi trebalo izucavati na fakultetima kao slucaj: od psihologije (kako masu handriti sto duze i bez posljedica po svoje mentalno stanje), ekonomije (kako prodavati maglu po visokoj cijeni, u sto duzem roku), etf-a (kako i stare tehnologije nisu za baciti, a posebno ne stare i nepoznate kineske), itd...
A mi cemo u medjuvremenu pisati i dalje komentarisati... I cekati ono sto se zaista zove digitalna televizija.
Usput, ako će moje izlaganje pomoći u nekoj od pobrojanih tema za izučavanje na fakultetima, odričem se autorskog prava i dajem tekst na raspolaganje.
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
#3523 Re: HS kablovska
otherside wrote:mozda je neko vec nesto pisao na tu temu al' ko ce sad traziti po postovima![]()
znate li nakon koliko vremena iznajmljeni modem u HS-u prelazi u trajno vlasnistvo i ima li to negdje napismeno?
Cini mi se 3 god
-
BAD_BLUE_BOY
- Posts: 153
- Joined: 08/08/2007 20:35
#3524 Re: HS kablovska
Zvao sam jučer opet po ko zna koji put HS i dobio pravi broj i čovjeka koji mi je naštimao preko telefona na reciveru..Hvala svima za savjete.pozdrav
- otherside
- Posts: 4922
- Joined: 30/10/2004 00:32
- Location: sarajevo
#3525 Re: HS kablovska
@HardCore - ima li to negdje u ugovoru? Pise li na njihovoj stranici? treba mi dokaz o tome. (ne pitaj zasto)HardCore wrote:otherside wrote:mozda je neko vec nesto pisao na tu temu al' ko ce sad traziti po postovima![]()
znate li nakon koliko vremena iznajmljeni modem u HS-u prelazi u trajno vlasnistvo i ima li to negdje napismeno?
Cini mi se 3 godbolje ti je odmah otplati modem, ja sam se zaje*o koristio ga vise od jednu godinu i onda sam ga morao otplatit
bolje odma dati 80km nego kasnije 216km
