Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3501 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

CharlieMemphisMafia wrote:Fitz, a šta misliš da se umesto record company u znak stavi 706 company a ispod toga veliko 706'ers ?
A iznad svega toga može da stoji sunov logo, ako nas ne tuže ... :mrgreen:
prijedlog je ok, jedino mi se ne sviđa kaj se 2 puta spominje 706
a kaj misliš umjesto record company - union avenue pa dolje veliko 706'ers

ispalo bi UNION AVENUE 706'ers
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3503 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

sun56 wrote:
CharlieMemphisMafia wrote:Fitz, a šta misliš da se umesto record company u znak stavi 706 company a ispod toga veliko 706'ers ?
A iznad svega toga može da stoji sunov logo, ako nas ne tuže ... :mrgreen:
prijedlog je ok, jedino mi se ne sviđa kaj se 2 puta spominje 706
a kaj misliš umjesto record company - union avenue pa dolje veliko 706'ers

ispalo bi UNION AVENUE 706'ers
Ajde da ne ispadne da sam partybreaker ali ako pravimo nešto "jedinstveno" i pored sve ljubavi prema sun records mislim da onda nema mesta njihovom logou na jakni. Ispašće da plagiramo sun logo :?

Fitz šta ti misliš
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3504 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

I ja nisam da koristimo njihov logo, sada izaberimo ime, pa cemo se dogovoriti oko logo izgleda ... Mislim da je bolje
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3505 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

Nice Guy Eddie wrote:
Ajde da ne ispadne da sam partybreaker ali ako pravimo nešto "jedinstveno" i pored sve ljubavi prema sun records mislim da onda nema mesta njihovom logou na jakni. Ispašće da plagiramo sun logo :?
Fitz šta ti misliš
Slažem se da ne treba previše plagirati sun logo, neka bude kako većina hoće.
Hahaha, može 706'ers i TORNADO iznad natpisa....da nas ne bije maler... :mrgreen:
Eto to je originalno...a i ako nas neko pita šta nam to znači možemo mu reći,
Stari moj, duga je to priča, plati pivo pa da ti ispričam..... :mrgreen:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3506 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

CharlieMemphisMafia wrote:
Nice Guy Eddie wrote:
Ajde da ne ispadne da sam partybreaker ali ako pravimo nešto "jedinstveno" i pored sve ljubavi prema sun records mislim da onda nema mesta njihovom logou na jakni. Ispašće da plagiramo sun logo :?
Fitz šta ti misliš
Slažem se da ne treba previše plagirati sun logo, neka bude kako većina hoće.
Hahaha, može 706'ers i TORNADO iznad natpisa....da nas ne bije maler... :mrgreen:
Eto to je originalno...a i ako nas neko pita šta nam to znači možemo mu reći,
Stari moj, duga je to priča, plati pivo pa da ti ispričam..... :mrgreen:
@Peđa: uz svu moju ljubav prema Sun Recordsu, moram priznat da ste ti i Omar u pravu :sad:
@Charlie: ovo sa tornadom je super spika osobito 'Stari moj, duga je to priča, plati pivo pa da ti ispričam.....' :lol: :lol: :lol:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3507 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

sun56 wrote: @Peđa: uz svu moju ljubav prema Sun Recordsu, moram priznat da ste ti i Omar u pravu :sad:
@Charlie: ovo sa tornadom je super spika osobito 'Stari moj, duga je to priča, plati pivo pa da ti ispričam.....' :lol: :lol: :lol:
706 Avenue
Tornados'.... :lol:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3508 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ma ovo je svakako duga i dobra priča :thumbup: ... 706 Avenue Tornados :thumbup:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3509 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

706 Avenue Tornados

:thumbup: :dance: 8-) you got my vote 8-) :dance: :thumbup:
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3510 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

@Fitz - tko umije taj zabije, u ovom slučaju - popije.
Treba misliti na budućnost. Skupo je pivo i u Istri, a tek u Senegaliji...
Edit:
Uz dužno poštovanje, sad već ne znam ko se zeza a ko ne, to sa tornados u imenu mi je nekako dečije.
Treba imati obzira i prema starijim ljudima, kao i navijačkim grupama.. :D
Ja sam mislio 706'ers ili 706 Company a iznad može stajati nacrtani tornado (mada je i to bila polušala)

Edit No:2

Fitz i ja bi mogli da izlobiramo da kao zaštitni znak stoji jedna crvena papričica ! :dance:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3511 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

mi se ovdje ne šalimo, svi smo ozbiljni :lol:

sad sam se sjetio uzrečice jednog mog frenda: bolje biti mrtav-pijan nego mrtav-ozbiljan, a najgore je biti ozbiljno mrtav :skoljka:

edit: može papričica, može :evil:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3512 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

706 Avenue i u pozadini logo tvistera


Image
Image
Image
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3513 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Uh, zaboravih umalo Tornado iz Zadra ... navijacka skupina u Hrvatskoj ... 706 Avenue i znak tornada (prvi) so far, so good ...
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3514 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

lab3352 wrote:Uh, zaboravih umalo Tornado iz Zadra ... navijacka skupina u Hrvatskoj ... 706 Avenue i znak tornada (prvi) so far, so good ...
Dadada, tornado koji se pretvara u veliku kokoticu i da mu nakalemimo tvoje zulufe umesto ruku..
Poplašićemo sve navijačke grupe od Vardara pa do Triglava. :mrgreen:

Eto izazova za našeg likovnog umetnika, već vidim sebe dogodine kako kao tornado tamanim hrenovke po Belvederu.
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3515 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

evo nekaj na brzinu

Image
User avatar
crorockabilly
Posts: 64
Joined: 18/04/2009 13:00

#3516 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by crorockabilly »

:arrow: :arrow: :arrow: ja bih da ostane 706 ers i originalno je ima a imam nekih design prijedloga :-D :-D :-) :-) :idea: :idea:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3517 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Da ne preterujemo sa lobanjama......sorry Morbilly :lol:

Jel Sun studio imao 2 ulaza, na broju 706 i 710 :?

Image
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3518 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

crorockabilly wrote::arrow: :arrow: :arrow: ja bih da ostane 706 ers i originalno je ima a imam nekih design prijedloga :-D :-D :-) :-) :idea: :idea:
Matori čekamo da se javiš...go for it!
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3519 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Skulls out, please
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3520 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Nice Guy Eddie wrote:Da ne preterujemo sa lobanjama......sorry Morbilly :lol:

Jel Sun studio imao 2 ulaza, na broju 706 i 710 :?

Image
Ako pogledas logo na zidu, stoji 706 :D
User avatar
crorockabilly
Posts: 64
Joined: 18/04/2009 13:00

#3521 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by crorockabilly »

jednostavno a dobro i ne previše
Image :arrow: 8-)
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3522 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Verzija 3 je sasvim OK
User avatar
s071
Posts: 9
Joined: 23/06/2009 11:41

#3523 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by s071 »

lab3352 wrote:
A da vidimo ovo oko jakni? Sta cemo i kako cemo ...? Ili da kupimo pravo spitfire hool jakne i idemo na stadion i pravimo probleme :D , ja donosim bengalke :mrgreen:
ja s tobom na stadion ne mogu... ipak je "jefto" bilo zbog toga sto je taj covjek znao gdje sjever a gdje JUG :evil:

706ers ima i moj glas
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3524 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

ono s lubanjom je bila zajebancija, ovaj treći od Crokića mi je :thumbup: jednostavno a dobro, jedino kaj više paše nekom baseball klubu
User avatar
s071
Posts: 9
Joined: 23/06/2009 11:41

#3525 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by s071 »

srebrni prsten, a na plocici ugravirano samo 706
Post Reply