NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#3501 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by sesalmir »

Po mome misljenju kljucna stvar, zasto je 2-1 za orlando, je igra mo williamsa. To je igrac koji je u ovoj serij hladno trebao zabijati vise od 20 poena uz 50% suta iz igra obzirom da ga cuva alston koji veze nema sa igrom u odbrani. Medjutim williams i pored toga u 3 tekme ima sut 18/56 tj 32% To je igrac koji se navodi kao glavni razlog ovakvog uspona cavsa i najboljeg omjera u sezoni. On je jedini uz lebtona nastupio na all staru, istina kao zamjena ali je ipak nastupio i ako se njegova igra u narednim utakmicama ne popravi, cavsima se crno pise.
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#3502 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by hidrant »

sesalmir wrote:Po mome misljenju kljucna stvar, zasto je 2-1 za orlando, je igra mo williamsa. To je igrac koji je u ovoj serij hladno trebao zabijati vise od 20 poena uz 50% suta iz igra obzirom da ga cuva alston koji veze nema sa igrom u odbrani. Medjutim williams i pored toga u 3 tekme ima sut 18/56 tj 32% To je igrac koji se navodi kao glavni razlog ovakvog uspona cavsa i najboljeg omjera u sezoni. On je jedini uz lebtona nastupio na all staru, istina kao zamjena ali je ipak nastupio i ako se njegova igra u narednim utakmicama ne popravi, cavsima se crno pise.
Nije istina da je Alston toliko los u odbrani.
Problem odbrane Orlanda bio je u zaustavljanju prodora playeva.
Tako da su imali problema sa Millerom protiv 76-era.
Takoder bi imali velikih problema sa Rondom da ovaj zna sutati,zato su i varali na njemu i pustali ga da suta,a
playevi su igrali dublje,tako da su zatvarali prolaze.
Protiv Moa ne mogu varati jer je relativno solidan suter,medutim,prodori mu nisu jaca strana,tako da nema problema sa
njih.
Treba napomenuti da ce ih Billups unistiti u finalu jer covjek ima i sut i ulaz,tako da je titula neupitna.

O kakvom se kloniranju prica?
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#3503 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by rado_vidjen »

a billupsa ide sut i ima ulaz, bas :roll:


btw. ja podrzajem kloniranje. piĆka bio ko prijavio cunga lungu, vodeceg experta na balkanu!
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#3504 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by hidrant »

rado_vidjen wrote:a billupsa ide sut i ima ulaz, bas :roll:


btw. ja podrzajem kloniranje. piĆka bio ko prijavio cunga lungu, vodeceg experta na balkanu!
Kako nema?

Ne smijes suditi o covjekovom sutu na osnovu jedne ili dvije utakmice.
Sto se tice ulaza,mora se napomenuti da je Billups,po mom misljenju,jedan od fizicki jacih playeva,tako da se
dobro snalazi u reketu.
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#3505 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by rado_vidjen »

dobar je billups, ali ne toliko dobar
dzaba snaga, ako nemas brzinu i atletske mogucnosti, a to, svi znamo, nije slucaj sa billupsom

billups se kroz karijeru vise isticao kroz pouzdanost, liderstvo i racionalnom igrom

'ocel biti prenosa veceras? :roll:
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#3506 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by everybody hurts »

Izgleda da nema...piše snimak :?
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#3507 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by hidrant »

U la la!

Sad je LAL malo strah?

Denver dokazuje svoju dominaciju,tako da je za ocekivati dvije pobjede u slj. dva meca.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3508 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by madner »

hidrant wrote:U la la!

Sad je LAL malo strah?

Denver dokazuje svoju dominaciju,tako da je za ocekivati dvije pobjede u slj. dva meca.
Klocko, more bit bidne sedma tekma, a more bit bidne da LA uzme sljedece dvije.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3509 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

heh sudija :roll:
Misirlija
Posts: 148
Joined: 10/12/2005 22:04
Location: Misir

#3510 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Misirlija »

Razvalismo Fakerse, smijesni su kao tim, bez crybaby kobija obicna su kita, a hvala sudijama sto sto su dozvolili da Nuggetsi utrpaju 43 poena u posljednjoj cetvrtini.
:D :D :lol:
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#3511 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cevapcinica »

Neelix wrote:heh sudija :roll:
Stvarno neravnomjerno sudenje. Prvo nista ne sude i dopustaju fizicku igru a onda u zadnjoj cetvrtini sude svaki kontakt. Bas me zanima ko je od vas "neprisitrasnih posmatraca" vidio onaj namjerni prekrsaj Bynum:a.
Koje hinjsko i nesportsko spoticanje Kobe:a! Stvarno nisko i pokvareno! Bas me zanima hoce li nesto slicno igraci Demvera smjeti uraditi u LA:u.
Da Denver nije pobijedio onakve slabe i nezainteresovane Lakers:e, ne bih im dao da vise igraju.
Misirlija
Posts: 148
Joined: 10/12/2005 22:04
Location: Misir

#3512 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Misirlija »

cevapcinica wrote:
Neelix wrote:heh sudija :roll:
Stvarno neravnomjerno sudenje. Prvo nista ne sude i dopustaju fizicku igru a onda u zadnjoj cetvrtini sude svaki kontakt. Bas me zanima ko je od vas "neprisitrasnih posmatraca" vidio onaj namjerni prekrsaj Bynum:a.
Koje hinjsko i nesportsko spoticanje Kobe:a! Stvarno nisko i pokvareno! Bas me zanima hoce li nesto slicno igraci Demvera smjeti uraditi u LA:u.
Da Denver nije pobijedio onakve slabe i nezainteresovane Lakers:e, ne bih im dao da vise igraju.

David Stern ce bas tebe pitati kome ces ti dati da igra :roll:
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#3513 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by hidrant »

Kako su losi gubitnici ovi navijaci LAL-a.

Kad Kobe lakta protivnike,onda se suti,a da tako uradi neki drugi igrac,npr. Artest,dobio
bi 2-3 utakmice suspenzije.
Ljudi primise u 12min 43 poena. :lol: ahahahhaha
Neko ne moze izbrojati do 43 za 12min. 8-)
Misirlija
Posts: 148
Joined: 10/12/2005 22:04
Location: Misir

#3514 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Misirlija »

hidrant wrote:Kako su losi gubitnici ovi navijaci LAL-a.

Kad Kobe lakta protivnike,onda se suti,a da tako uradi neki drugi igrac,npr. Artest,dobio
bi 2-3 utakmice suspenzije.
Ljudi primise u 12min 43 poena. :lol: ahahahhaha
Neko ne moze izbrojati do 43 za 12min. 8-)
ma to su sudije utrpale, samo se nije vidjelo, sigurno neki slijepi ugao na kameri :lol:
ma bravo za Artesta, ali svaka cast Kobiju, sinoc poslije utakmice na press konf. ne zali se na sudije, vec govori kako su dobili po guzovima :thumbup:
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#3515 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cevapcinica »

Misirlija wrote:
cevapcinica wrote:
Neelix wrote:heh sudija :roll:
Stvarno neravnomjerno sudenje. Prvo nista ne sude i dopustaju fizicku igru a onda u zadnjoj cetvrtini sude svaki kontakt. Bas me zanima ko je od vas "neprisitrasnih posmatraca" vidio onaj namjerni prekrsaj Bynum:a.
Koje hinjsko i nesportsko spoticanje Kobe:a! Stvarno nisko i pokvareno! Bas me zanima hoce li nesto slicno igraci Demvera smjeti uraditi u LA:u.
Da Denver nije pobijedio onakve slabe i nezainteresovane Lakers:e, ne bih im dao da vise igraju.

David Stern ce bas tebe pitati kome ces ti dati da igra :roll:
Kakve veze ima David Stern s tim? Mislio sam vise figurativno. Pogledaj u rijecnik ili nadrealiste da se prisjetis sta to znaci. :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7641
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#3516 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Admir_1984 »

imal veceras prenos?
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#3517 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by burek_in_space »

Admir_1984 wrote:imal veceras prenos?
Nema. :-?

Jedini najavljeni prenos za ovu sedmicu je onaj sutra ujutru,od 3 sata,LAL-Denver.
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#3518 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by lolo_lolo »

pa sta vi hocete,nije obn abc,il ono bi acb
imate uzmi lovu,i to je fina emisija
Misirlija
Posts: 148
Joined: 10/12/2005 22:04
Location: Misir

#3520 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Misirlija »

Kakve veze ima David Stern s tim? Mislio sam vise figurativno. Pogledaj u rijecnik ili nadrealiste da se prisjetis sta to znaci. :D[/quote]



Sve je to u dure, samo u svojo opservaciji preskocio si momenat kada Melo faulira Kobija i jaranski ga potapsa po prsima a sudije mu zveknuse tehnicku, eto da pravda bude zadovoljena Jones je dodijeljen flagrant faul tako da sada ima trim, jos jedan i automatska suspenzija, anyway Magic - Nuggets jedini realno kosarkasko finale gdje igraju timovi a ne egoisticne individue.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#3521 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by jutarnji »

cevapcinica wrote:Ima pravde!!
Desi se ponekad :-D :-D . Al` fakat su navalili da gledaju kako se Kobe I leBrone krve u finalu.
Prvo LeBron ganja frajera po parketu da napravi kontakt, sekundu poslije onaj Varejano, ili kako ga americki komentator zove Vareza, izgura
Supermena k`o da je onaj njihov football a ne basket, sudija se naravno pravi lud.
Go Go Hidajet!!! :D
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#3522 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by hidrant »

Nema sta.
Orlando lagano uzima jednu od dvije sljedece.
Jednostavno su bolji na 4 od 5 pozicija.
Kad se tome doda da niti jedna ekipa ne koristi nesto klupu,mada je onog Francuza nesto krenulo,ali i to je rezultat
odbrane CLE(gdje ce ti on davat onoliko poena?),dode se do zakljucka da je ovo ocekivano.
Neki ljudi su zasljepljeni marketingom.
Veceras Denver ide na 3-2.
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#3523 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by sesalmir »

Mo Williams opet 5-15 sut, 0-3 trice, koliko god su se havlili sa njim u dosadasnjem dijelu sezone kao glavnim faktorom za uspon cavsa, do ekipe sa najboljim omjerom lige, sada im on dodje glave.
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#3524 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by arze »

Sudenje u 5 utakmici ce biti kakvo bude, denver ne odustaje od svoje agresivne igre kakvu su forsirali kroz citavu sezonu,pogotovo play off...martin,billups su imali priliku igrati nba finale i znaju kako to ostvariti...
Neutralno gledajuci, Denver je puno jaci kolektiv, ponajvise radi billupsa sa svojim ekstraordinarnim sposobnostima kontrole lopte i pregleda igre( od 1990 pri samom vrhu liste )..7 konferencijskih finala ..1 titula....
Mozda je red na 2????

Cleveland Orlando 2-4
Lakers-Denver 2-4 ...good scenario!!

Al serija Cleveland Orlandooooooooo uuuuuuu sto je to neizvjesno...moze cak ici i na 7 utakmici easily!!!
U Q je to 3-2, i ako orlando ne dobije 6..it' s over...Orlandova igra po sistemu ups and downs je mnogo puta isplivala na vodu..tako da cleveland ima veoma dobre sanse i dalje!!!!!
zoka213
Posts: 226
Joined: 01/04/2008 17:57

#3525 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by zoka213 »

U postavi sa Gibsonom stižu Orlando, momak zabije dvije ili tri trice i zatim čitavo drugo poluvrijeme odsjedi na klupi. Davno je napisano da je gostujući trener odron od taktičara.
Post Reply