Zahiragić opet jaše

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3501 Re: Zahiragić opet jaše

Post by moonca »

Ne vjerujem da ce uticati na zavrsavanje, sticanje dipolme, znanja, zvanja ali definitivno ce igrati jednu od presudnih u zidanju karijere, :zoka:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3502 Re: Zahiragić opet jaše

Post by high_volume »

suncana_strana wrote:Koliko god osporavali, Sarajevo je sve samo nije moderan europski grad.
Zahiragic i njemu slicni turkofili pokusavaju da modeliraju nacin ponasanja jednog sekularnog akademskog drustva namecuci svoja pravila.

Kao da ce se smanjiti prostitucija i nemoral na univerzitetima ako cure budu dolazile bez lakiranih noktiju na univerzitet? Bez sminke?
Koja ce biti sankcija ako stave sminku, neki prijekor ocima ili sta?

Pa na istom fakultetu na kojem je on studirao i dalje rade profesori koji su visestruki seksualni prijestupnici.

Kao da ce ovaj kodeks iskorijeniti takve pojave
A prica o moralu i slicno

Nisam zastupnik tog nekog Zahiragića, ali me zanima odakle on u ovoj priči o Kodeksu kad Kodeks ponašanja i odijevanja donosi Senat Univerziteta u Sarajevu

Image


Članovi Senata Univerziteta u Sarajevu
Rektor
Prof. dr. Rifat Škrijelj
Prorektor za nastavu i studentska pitanja
Prof. dr. Aida Hodžić
Prorektor za naučno-istraživački i umjetničko-istraživački rad
Prof. dr. Dženana Husremović
Prorektor za međunarodnu saradnju
Prof. dr. Aleksandra Nikolić
Prorektor za finansije
Prof. dr. Elvir Čizmić
Prorektor za umjetnost, kulturu i sport
Prof. Zijad Mehić
Prorektor za kvalitet
Prof. dr. Maida Čohodar Husić
Student-prorektor
Rijana Jusufbegović
Akademija likovnih umjetnosti
Prof. mr. Marina Finci
Akademija scenskih umjetnosti
Prof. dr. Mersad Čuljević
Arhitektonski fakultet
Prof. mr. Mevludin Zečević
Ekonomski fakultet
Prof. dr. Meliha Bašić
Elektrotehnički fakultet
Prof. dr. Samim Konjicija
Fakultet islamskih nauka
Prof. dr. Zuhdija Hasanović
Fakultet za kriminalistiku, kriminologiju i sigurnosne studije
Prof. dr. Nedžad Korajlić
Fakultet političkih nauka
Prof. dr. Šaćir Filandra
Fakultet sporta i tjelesnog odgoja
Prof. dr. Haris Alić
Fakultet za saobraćaj i komunikacije
Prof. dr. Samir Čaušević
Fakultet zdravstvenih studija
Prof. dr. Fatima Jusupović
Farmaceutski fakultet
Prof. dr. Fahir Bečić
Filozofski fakultet
Prof. dr. Muhamed Dželilović
Građevinski fakultet
Prof. dr. Mustafa Hrasnica
Mašinski fakultet
Prof. dr. Izet Bijelonja
Medicinski fakultet
Prof. dr. Semra Čavaljuga
Muzička akademija
Prof. dr. Senad Kazić
Pedagoški fakultet
Prof. dr. Fatih Destović
Poljoprivredno-prehrambeni fakultet
Prof. dr. Zlatan Sarić
Pravni fakultet
Prof. dr. Hajrija Sijerčić-Čolić
Prirodno-matematički fakultet
Prof. dr. Mustafa Memić
Stomatološki fakultet sa klinikama
Prof. dr. Muhamed Ajanović
Šumarski fakultet
Prof. dr. Mirza Dautbašić
Veterinarski fakultet
Prof. dr. Nihad Fejzić
Fakultet za upravu
Prof. dr. Nezir Krčalo
Katolički bogoslovni fakultet
Prof. dr. Darko Tomašević
Institut za genetičko inženjerstvo i biotehnologiju
Prof. dr. Naris Pojskić
Orijentalni institut
Dr. Adnan Kadrić
Institut za istraživanje zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava
Dr. Rasim Muratović
Institut za istoriju
Dr. Muhamed Nametak
Institut za jezik
Dr. Alen Kalajdžija
Univerzitetski klinički centar Sarajevo
Prof. dr. Sebija Izetbegović
Nacionalna i univerzitetska biblioteka Bosne i Hercegovine
Dr. Ismet Ovčina
Studentski parlament Univerziteta u Sarajevu
Merim Serdarević
Azra Dizdar
Bakir Sijerčić
Naida Gadžo
Mirnes Čustović
Resul Alić
Melis Aščić
http://www.unsa.ba/o-univerzitetu/organizacija/senat
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#3503 Re: Zahiragić opet jaše

Post by skupljac_zeljeza »

Cherry-Cherry wrote:A šta ako neko ima tetovažu? Ostavi je ispred fakulteta ili stavi u džep? Hoće li ga ispisati s fakulteta?
Gdje imaš tattoo? :mrgreen: Zahiragić veli da se i on protivio zabrani tetovaže i pirsinga osim onih sa političkom i nacionalnom porukom. Ima u današnjem intervjuu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3504 Re: Zahiragić opet jaše

Post by insomnia78 »

Predsjednica studentskog sindikata jednog pd pariskih univerziteta
Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3505 Re: Zahiragić opet jaše

Post by insomnia78 »

U stvari ne “jednog od” nego jebene Sorbone
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3506 Re: Zahiragić opet jaše

Post by triconja »

Cherry-Cherry wrote:A šta ako neko ima tetovažu? Ostavi je ispred fakulteta ili stavi u džep? Hoće li ga ispisati s fakulteta?
Fino kod brice da skine tetovazu i u dzep, jastaradi moja ti :lol: :lol: :lol:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3507 Re: Zahiragić opet jaše

Post by ¤ jelena ¤ »

Ako sam ja dobro shvatila, on je predložio taj kodeks, a Senat ga je donio, odobrio...šta li već...ali ne znam i nebitno skroz.


Lično, ne vidim ništa sporno u donošenju tog kodeksa. Sve navedeno važi i za osnovne i srednje škole kao i pojedine državne institucije.
A pretjerivanja ima svugdje.

Trenerke, farmerice, pogotovo poderane, bermude, papuče, tona šminke i nakita nije dozvoljena ni nastavnicima, profesorima i učenicima.... pa mi je sasvim logično da tako bude i na faksu.

To je nešto što svaka prosječno inteligentna i hajmo reći prosječno civilizovana osoba vrlo dobro zna.

I kakve su to gluposti oko šerijatske policije? Kakve su to intelektualne fekalije...

Ako ne znaš šta znači biti pristojno obučen i ponašati se tako, naučiće te autoritet koji će te odstraniti s predavanja ili časa i poslati te kući da se upristojiš. I kraj priče. A kod svoje kuće i na ulici izgledaj kako god hoćeš.

Ma, ne možeš ni na ulici kako hoćeš, a ne u instituciju, ali hajde de...


Kako to da se niko od zaposlenika neke uspješne privatne firme u kojoj je na snazi dres kod ne buni i ne proziva šerijatsku policiju?

Hoš poso u austrijskoj/njemačkoj/turskoj/švajcarskoj...bla, bla truć banci, hoš pare?
E, pa obuci bijelu košulju, crnu suknju do koljena, uniformu i zaradi...

Jeste čuli nekad da je neko kome je jako stalo do posla došao u trenerci, bermudama i japankama na razgovor za posao u nekoj banci, uglednoj firmi i tome slično. Niste, naravno. I u tome vam nema ništa čudno. A insistiranje na pristojnosti u školi ili na fakultetu je problem? :-)

Ako dođeš takav, neprikladno obučen, neće te uhapsit šerijatska policija (koji idiotizam, jbt!) ali će te čiko u ulozi autoriteta fino upozoriti na dres kod - to samo jednom.

Dolaze li ljudi na zakazana suđenja i ostale obaveze u sudu obučeni u bermude, poderane farmerice i papuče na nogama? Ne dolaze, naravno.

Zbog čega bi, brate dragi, obrazovne ustanove bile izuzetak?!
User avatar
sinuhe
Posts: 12583
Joined: 03/06/2011 11:33

#3508 Re: Zahiragić opet jaše

Post by sinuhe »

Da, najgore je to kad se kaze ima tu nesto, nije to tako lose. :D
Matt Taylor, sef Rosetta misije evropske svemirske agencije. Ne smije doci na predavanje u Sarajevo.
Image
Last edited by sinuhe on 14/07/2018 17:48, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 48383
Joined: 30/07/2015 20:01

#3509 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3510 Re: Zahiragić opet jaše

Post by ¤ jelena ¤ »

sinuhe wrote:Da, najgore je to kad se kaze ima tu nesto, nije to tako lose. :D
Matt Taylor, sef Rosetta misije evropske svemirske agencije. Ne smije doci na predavanje u Sarajevo.
Image
Ko mu je zabranio?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3511 Re: Zahiragić opet jaše

Post by insomnia78 »

Reis. Rahmetli Alija mu prodo stan
Hakiz
Posts: 48383
Joined: 30/07/2015 20:01

#3512 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

¤ jelena ¤ wrote:
sinuhe wrote:Da, najgore je to kad se kaze ima tu nesto, nije to tako lose. :D
Matt Taylor, sef Rosetta misije evropske svemirske agencije. Ne smije doci na predavanje u Sarajevo.
Image
Ko mu je zabranio?
Novi kodeks.
breuer
Posts: 7879
Joined: 06/07/2009 15:44

#3513 Re: Zahiragić opet jaše

Post by breuer »

insomnia78 wrote:Predsjednica studentskog sindikata jednog pd pariskih univerziteta
Image
ja, i?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3514 Re: Zahiragić opet jaše

Post by insomnia78 »

Veznik
Laïcité
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3515 Re: Zahiragić opet jaše

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Veznik
Laïcité
Moze li doci u burki na fakultet ona ?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3516 Re: Zahiragić opet jaše

Post by insomnia78 »

NemOre
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3517 Re: Zahiragić opet jaše

Post by insomnia78 »

MoRel u nas
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3518 Re: Zahiragić opet jaše

Post by славянин »

insomnia78 wrote:MoRel u nas
More :D - kod nas mos kako os :D zato se i bune... oce da nastave kako os :lol:
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#3519 Re: Zahiragić opet jaše

Post by zrakomlat »

suncana_strana wrote:Uostalom, ja ne znam kako netko misli procijenit sto je napadna sminka? (Stvar subjektivne procjene)
Image

:D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3520 Re: Zahiragić opet jaše

Post by spreca »

славянин wrote:
insomnia78 wrote:MoRel u nas
More :D - kod nas mos kako os :D zato se i bune... oce da nastave kako os :lol:
Kod nas moRe i bez gaca doci :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3521 Re: Zahiragić opet jaše

Post by славянин »

spreca wrote:
славянин wrote:
insomnia78 wrote:MoRel u nas
More :D - kod nas mos kako os :D zato se i bune... oce da nastave kako os :lol:
Kod nas moRe i bez gaca doci :lol:
Jos se prosjek poveca odmah :lol:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3522 Re: Zahiragić opet jaše

Post by ¤ jelena ¤ »

Hakiz wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
sinuhe wrote:Da, najgore je to kad se kaze ima tu nesto, nije to tako lose. :D
Matt Taylor, sef Rosetta misije evropske svemirske agencije. Ne smije doci na predavanje u Sarajevo.
Image
Ko mu je zabranio?
Novi kodeks.
:-)

Kao prilično pamentnom čovjeku sigurno će mu sinut ideja o oblačenju tanke pamučne majice ili košulje dugačkih rukava...

prije nego što će kodeks jedne državne ustanove shvatiti kao ultimativnu zabranu dolaska na predavanje u Sarajevo...upućenu njemu lično. :roll:


Uostalom, taj čovjek je, ako se ne varam, već imao problema sa svojim ličnim izborom odjeće, do te mjere da se morao i izvinjavati putem medija jer je, kako sam kaže, pogriješio u izboru, tako da sam gotovo stoprocentno sigurna da neće sebi dozvoliti da ponovo napravi sličnu ''grešku'', nego će bez problema prihvatiti eventualni savjet u vezi sa svojim izgledom ako mu bude upućen prije dolaska na zakazano predavanje u zgradu sarajevskog fakulteta....ili bilo kog drugog.

Drugim riječima: ljudi dragi, ne lupajte gluposti.
breuer
Posts: 7879
Joined: 06/07/2009 15:44

#3523 Re: Zahiragić opet jaše

Post by breuer »

nećemo, ti si pametna!
suncana_strana
Posts: 156
Joined: 03/01/2018 18:09

#3524 Re: Zahiragić opet jaše

Post by suncana_strana »

Zahiragic je covjek koji je inzistirao da studentski centar u Sarajevu nosi ime samo po Suadi, a ne i Olgi.
Vjerojatno zbog imena Olga koje mu se nije svidjalo.

Homoseksualce je nazivao bolesnicima koje treba lijeciti.
Na svaki pomen sultana Erdogana prorade mu leptirici u stomaku.
U svom dnevno - politickom govoru koristi vjerski faktor koji ce dovesti do masovnog poturcavanja Bosnjaka, iako sa njima ne dijeli nikakvu poveznicu.

Inzistirao je da samo vjernici - muslimani imaju pravo na molitvenu pauzu, i da se citav nastavni proces mora tome prilagoditi
U svojim javnim istupima gnusa se od same pomisli da respektira bilo koga ako on nije musliman.
Ustvari, on otvoreno mrzi svakoga iz BIH tko nije musliman, cak se i ne trudi da to i sakrije.

Zahiragic je produkt sistema koji ce omoguciti da religijska etno-nacionalizacija Sarajeva dozivi svoj vrhunac, ako vec i nije.

A najveca steta je u tome sto ovakvih kao sto je Zahiragic imas na pasja preskala, repliciraju se kao kancer. I to su njegovi navijaci i glasaci.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3525 Re: Zahiragić opet jaše

Post by insomnia78 »

Kme, kme
Post Reply