Zahiragić opet jaše
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#3501 Re: Zahiragić opet jaše
Ne vjerujem da ce uticati na zavrsavanje, sticanje dipolme, znanja, zvanja ali definitivno ce igrati jednu od presudnih u zidanju karijere, 
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#3502 Re: Zahiragić opet jaše
suncana_strana wrote:Koliko god osporavali, Sarajevo je sve samo nije moderan europski grad.
Zahiragic i njemu slicni turkofili pokusavaju da modeliraju nacin ponasanja jednog sekularnog akademskog drustva namecuci svoja pravila.
Kao da ce se smanjiti prostitucija i nemoral na univerzitetima ako cure budu dolazile bez lakiranih noktiju na univerzitet? Bez sminke?
Koja ce biti sankcija ako stave sminku, neki prijekor ocima ili sta?
Pa na istom fakultetu na kojem je on studirao i dalje rade profesori koji su visestruki seksualni prijestupnici.
Kao da ce ovaj kodeks iskorijeniti takve pojave
A prica o moralu i slicno
Nisam zastupnik tog nekog Zahiragića, ali me zanima odakle on u ovoj priči o Kodeksu kad Kodeks ponašanja i odijevanja donosi Senat Univerziteta u Sarajevu

Članovi Senata Univerziteta u Sarajevu
Rektor
Prof. dr. Rifat Škrijelj
Prorektor za nastavu i studentska pitanja
Prof. dr. Aida Hodžić
Prorektor za naučno-istraživački i umjetničko-istraživački rad
Prof. dr. Dženana Husremović
Prorektor za međunarodnu saradnju
Prof. dr. Aleksandra Nikolić
Prorektor za finansije
Prof. dr. Elvir Čizmić
Prorektor za umjetnost, kulturu i sport
Prof. Zijad Mehić
Prorektor za kvalitet
Prof. dr. Maida Čohodar Husić
Student-prorektor
Rijana Jusufbegović
Akademija likovnih umjetnosti
Prof. mr. Marina Finci
Akademija scenskih umjetnosti
Prof. dr. Mersad Čuljević
Arhitektonski fakultet
Prof. mr. Mevludin Zečević
Ekonomski fakultet
Prof. dr. Meliha Bašić
Elektrotehnički fakultet
Prof. dr. Samim Konjicija
Fakultet islamskih nauka
Prof. dr. Zuhdija Hasanović
Fakultet za kriminalistiku, kriminologiju i sigurnosne studije
Prof. dr. Nedžad Korajlić
Fakultet političkih nauka
Prof. dr. Šaćir Filandra
Fakultet sporta i tjelesnog odgoja
Prof. dr. Haris Alić
Fakultet za saobraćaj i komunikacije
Prof. dr. Samir Čaušević
Fakultet zdravstvenih studija
Prof. dr. Fatima Jusupović
Farmaceutski fakultet
Prof. dr. Fahir Bečić
Filozofski fakultet
Prof. dr. Muhamed Dželilović
Građevinski fakultet
Prof. dr. Mustafa Hrasnica
Mašinski fakultet
Prof. dr. Izet Bijelonja
Medicinski fakultet
Prof. dr. Semra Čavaljuga
Muzička akademija
Prof. dr. Senad Kazić
Pedagoški fakultet
Prof. dr. Fatih Destović
Poljoprivredno-prehrambeni fakultet
Prof. dr. Zlatan Sarić
Pravni fakultet
Prof. dr. Hajrija Sijerčić-Čolić
Prirodno-matematički fakultet
Prof. dr. Mustafa Memić
Stomatološki fakultet sa klinikama
Prof. dr. Muhamed Ajanović
Šumarski fakultet
Prof. dr. Mirza Dautbašić
Veterinarski fakultet
Prof. dr. Nihad Fejzić
Fakultet za upravu
Prof. dr. Nezir Krčalo
Katolički bogoslovni fakultet
Prof. dr. Darko Tomašević
Institut za genetičko inženjerstvo i biotehnologiju
Prof. dr. Naris Pojskić
Orijentalni institut
Dr. Adnan Kadrić
Institut za istraživanje zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava
Dr. Rasim Muratović
Institut za istoriju
Dr. Muhamed Nametak
Institut za jezik
Dr. Alen Kalajdžija
Univerzitetski klinički centar Sarajevo
Prof. dr. Sebija Izetbegović
Nacionalna i univerzitetska biblioteka Bosne i Hercegovine
Dr. Ismet Ovčina
Studentski parlament Univerziteta u Sarajevu
Merim Serdarević
Azra Dizdar
Bakir Sijerčić
Naida Gadžo
Mirnes Čustović
Resul Alić
Melis Aščić
http://www.unsa.ba/o-univerzitetu/organizacija/senat
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#3503 Re: Zahiragić opet jaše
Gdje imaš tattoo?Cherry-Cherry wrote:A šta ako neko ima tetovažu? Ostavi je ispred fakulteta ili stavi u džep? Hoće li ga ispisati s fakulteta?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3504 Re: Zahiragić opet jaše
Predsjednica studentskog sindikata jednog pd pariskih univerziteta


- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3505 Re: Zahiragić opet jaše
U stvari ne “jednog od” nego jebene Sorbone
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3506 Re: Zahiragić opet jaše
Fino kod brice da skine tetovazu i u dzep, jastaradi moja tiCherry-Cherry wrote:A šta ako neko ima tetovažu? Ostavi je ispred fakulteta ili stavi u džep? Hoće li ga ispisati s fakulteta?
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#3507 Re: Zahiragić opet jaše
Ako sam ja dobro shvatila, on je predložio taj kodeks, a Senat ga je donio, odobrio...šta li već...ali ne znam i nebitno skroz.
Lično, ne vidim ništa sporno u donošenju tog kodeksa. Sve navedeno važi i za osnovne i srednje škole kao i pojedine državne institucije.
A pretjerivanja ima svugdje.
Trenerke, farmerice, pogotovo poderane, bermude, papuče, tona šminke i nakita nije dozvoljena ni nastavnicima, profesorima i učenicima.... pa mi je sasvim logično da tako bude i na faksu.
To je nešto što svaka prosječno inteligentna i hajmo reći prosječno civilizovana osoba vrlo dobro zna.
I kakve su to gluposti oko šerijatske policije? Kakve su to intelektualne fekalije...
Ako ne znaš šta znači biti pristojno obučen i ponašati se tako, naučiće te autoritet koji će te odstraniti s predavanja ili časa i poslati te kući da se upristojiš. I kraj priče. A kod svoje kuće i na ulici izgledaj kako god hoćeš.
Ma, ne možeš ni na ulici kako hoćeš, a ne u instituciju, ali hajde de...
Kako to da se niko od zaposlenika neke uspješne privatne firme u kojoj je na snazi dres kod ne buni i ne proziva šerijatsku policiju?
Hoš poso u austrijskoj/njemačkoj/turskoj/švajcarskoj...bla, bla truć banci, hoš pare?
E, pa obuci bijelu košulju, crnu suknju do koljena, uniformu i zaradi...
Jeste čuli nekad da je neko kome je jako stalo do posla došao u trenerci, bermudama i japankama na razgovor za posao u nekoj banci, uglednoj firmi i tome slično. Niste, naravno. I u tome vam nema ništa čudno. A insistiranje na pristojnosti u školi ili na fakultetu je problem?
Ako dođeš takav, neprikladno obučen, neće te uhapsit šerijatska policija (koji idiotizam, jbt!) ali će te čiko u ulozi autoriteta fino upozoriti na dres kod - to samo jednom.
Dolaze li ljudi na zakazana suđenja i ostale obaveze u sudu obučeni u bermude, poderane farmerice i papuče na nogama? Ne dolaze, naravno.
Zbog čega bi, brate dragi, obrazovne ustanove bile izuzetak?!
Lično, ne vidim ništa sporno u donošenju tog kodeksa. Sve navedeno važi i za osnovne i srednje škole kao i pojedine državne institucije.
A pretjerivanja ima svugdje.
Trenerke, farmerice, pogotovo poderane, bermude, papuče, tona šminke i nakita nije dozvoljena ni nastavnicima, profesorima i učenicima.... pa mi je sasvim logično da tako bude i na faksu.
To je nešto što svaka prosječno inteligentna i hajmo reći prosječno civilizovana osoba vrlo dobro zna.
I kakve su to gluposti oko šerijatske policije? Kakve su to intelektualne fekalije...
Ako ne znaš šta znači biti pristojno obučen i ponašati se tako, naučiće te autoritet koji će te odstraniti s predavanja ili časa i poslati te kući da se upristojiš. I kraj priče. A kod svoje kuće i na ulici izgledaj kako god hoćeš.
Ma, ne možeš ni na ulici kako hoćeš, a ne u instituciju, ali hajde de...
Kako to da se niko od zaposlenika neke uspješne privatne firme u kojoj je na snazi dres kod ne buni i ne proziva šerijatsku policiju?
Hoš poso u austrijskoj/njemačkoj/turskoj/švajcarskoj...bla, bla truć banci, hoš pare?
E, pa obuci bijelu košulju, crnu suknju do koljena, uniformu i zaradi...
Jeste čuli nekad da je neko kome je jako stalo do posla došao u trenerci, bermudama i japankama na razgovor za posao u nekoj banci, uglednoj firmi i tome slično. Niste, naravno. I u tome vam nema ništa čudno. A insistiranje na pristojnosti u školi ili na fakultetu je problem?
Ako dođeš takav, neprikladno obučen, neće te uhapsit šerijatska policija (koji idiotizam, jbt!) ali će te čiko u ulozi autoriteta fino upozoriti na dres kod - to samo jednom.
Dolaze li ljudi na zakazana suđenja i ostale obaveze u sudu obučeni u bermude, poderane farmerice i papuče na nogama? Ne dolaze, naravno.
Zbog čega bi, brate dragi, obrazovne ustanove bile izuzetak?!
- sinuhe
- Posts: 12583
- Joined: 03/06/2011 11:33
#3508 Re: Zahiragić opet jaše
Da, najgore je to kad se kaze ima tu nesto, nije to tako lose. 
Matt Taylor, sef Rosetta misije evropske svemirske agencije. Ne smije doci na predavanje u Sarajevo.

Matt Taylor, sef Rosetta misije evropske svemirske agencije. Ne smije doci na predavanje u Sarajevo.
Last edited by sinuhe on 14/07/2018 17:48, edited 1 time in total.
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#3510 Re: Zahiragić opet jaše
Ko mu je zabranio?sinuhe wrote:Da, najgore je to kad se kaze ima tu nesto, nije to tako lose.
Matt Taylor, sef Rosetta misije evropske svemirske agencije. Ne smije doci na predavanje u Sarajevo.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3511 Re: Zahiragić opet jaše
Reis. Rahmetli Alija mu prodo stan
-
Hakiz
- Posts: 48383
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3512 Re: Zahiragić opet jaše
Novi kodeks.¤ jelena ¤ wrote:Ko mu je zabranio?sinuhe wrote:Da, najgore je to kad se kaze ima tu nesto, nije to tako lose.
Matt Taylor, sef Rosetta misije evropske svemirske agencije. Ne smije doci na predavanje u Sarajevo.
-
breuer
- Posts: 7879
- Joined: 06/07/2009 15:44
#3513 Re: Zahiragić opet jaše
ja, i?insomnia78 wrote:Predsjednica studentskog sindikata jednog pd pariskih univerziteta
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#3515 Re: Zahiragić opet jaše
Moze li doci u burki na fakultet ona ?insomnia78 wrote:Veznik
Laïcité
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#3518 Re: Zahiragić opet jaše
Moreinsomnia78 wrote:MoRel u nas
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#3519 Re: Zahiragić opet jaše
suncana_strana wrote:Uostalom, ja ne znam kako netko misli procijenit sto je napadna sminka? (Stvar subjektivne procjene)

- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#3520 Re: Zahiragić opet jaše
Kod nas moRe i bez gaca dociславянин wrote:Moreinsomnia78 wrote:MoRel u nas- kod nas mos kako os
zato se i bune... oce da nastave kako os
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#3521 Re: Zahiragić opet jaše
Jos se prosjek poveca odmahspreca wrote:Kod nas moRe i bez gaca dociславянин wrote:Moreinsomnia78 wrote:MoRel u nas- kod nas mos kako os
zato se i bune... oce da nastave kako os
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#3522 Re: Zahiragić opet jaše
Hakiz wrote:Novi kodeks.¤ jelena ¤ wrote:Ko mu je zabranio?sinuhe wrote:Da, najgore je to kad se kaze ima tu nesto, nije to tako lose.
Matt Taylor, sef Rosetta misije evropske svemirske agencije. Ne smije doci na predavanje u Sarajevo.
Kao prilično pamentnom čovjeku sigurno će mu sinut ideja o oblačenju tanke pamučne majice ili košulje dugačkih rukava...
prije nego što će kodeks jedne državne ustanove shvatiti kao ultimativnu zabranu dolaska na predavanje u Sarajevo...upućenu njemu lično.
Uostalom, taj čovjek je, ako se ne varam, već imao problema sa svojim ličnim izborom odjeće, do te mjere da se morao i izvinjavati putem medija jer je, kako sam kaže, pogriješio u izboru, tako da sam gotovo stoprocentno sigurna da neće sebi dozvoliti da ponovo napravi sličnu ''grešku'', nego će bez problema prihvatiti eventualni savjet u vezi sa svojim izgledom ako mu bude upućen prije dolaska na zakazano predavanje u zgradu sarajevskog fakulteta....ili bilo kog drugog.
Drugim riječima: ljudi dragi, ne lupajte gluposti.
-
breuer
- Posts: 7879
- Joined: 06/07/2009 15:44
#3523 Re: Zahiragić opet jaše
nećemo, ti si pametna!
-
suncana_strana
- Posts: 156
- Joined: 03/01/2018 18:09
#3524 Re: Zahiragić opet jaše
Zahiragic je covjek koji je inzistirao da studentski centar u Sarajevu nosi ime samo po Suadi, a ne i Olgi.
Vjerojatno zbog imena Olga koje mu se nije svidjalo.
Homoseksualce je nazivao bolesnicima koje treba lijeciti.
Na svaki pomen sultana Erdogana prorade mu leptirici u stomaku.
U svom dnevno - politickom govoru koristi vjerski faktor koji ce dovesti do masovnog poturcavanja Bosnjaka, iako sa njima ne dijeli nikakvu poveznicu.
Inzistirao je da samo vjernici - muslimani imaju pravo na molitvenu pauzu, i da se citav nastavni proces mora tome prilagoditi
U svojim javnim istupima gnusa se od same pomisli da respektira bilo koga ako on nije musliman.
Ustvari, on otvoreno mrzi svakoga iz BIH tko nije musliman, cak se i ne trudi da to i sakrije.
Zahiragic je produkt sistema koji ce omoguciti da religijska etno-nacionalizacija Sarajeva dozivi svoj vrhunac, ako vec i nije.
A najveca steta je u tome sto ovakvih kao sto je Zahiragic imas na pasja preskala, repliciraju se kao kancer. I to su njegovi navijaci i glasaci.
Vjerojatno zbog imena Olga koje mu se nije svidjalo.
Homoseksualce je nazivao bolesnicima koje treba lijeciti.
Na svaki pomen sultana Erdogana prorade mu leptirici u stomaku.
U svom dnevno - politickom govoru koristi vjerski faktor koji ce dovesti do masovnog poturcavanja Bosnjaka, iako sa njima ne dijeli nikakvu poveznicu.
Inzistirao je da samo vjernici - muslimani imaju pravo na molitvenu pauzu, i da se citav nastavni proces mora tome prilagoditi
U svojim javnim istupima gnusa se od same pomisli da respektira bilo koga ako on nije musliman.
Ustvari, on otvoreno mrzi svakoga iz BIH tko nije musliman, cak se i ne trudi da to i sakrije.
Zahiragic je produkt sistema koji ce omoguciti da religijska etno-nacionalizacija Sarajeva dozivi svoj vrhunac, ako vec i nije.
A najveca steta je u tome sto ovakvih kao sto je Zahiragic imas na pasja preskala, repliciraju se kao kancer. I to su njegovi navijaci i glasaci.
