E ovo je odlično rečeno. I ja sam ovo mislio, samo nisam znao ovako sročiti..Challenger__ wrote:- Ima negdje na pola teme, napisao sam... Ukratko: Imperija (hajmo reći SAD) ne trpi konkurenciju, a Rusija i panruska mreža (Euroazijska unija, Šangajska organizacija, BRICS, privlačenje šiitske ose (Teheran, Bagdad, Damask, Bejrut), strateško partnerstvo sa Egiptom, tvrd stav u SB UN oko Sirije itd) postaju ozbiljna konkurencija Imperiji. Ovo je: pokušaj destabilizacije konkurencije koja, btw "u Ukrajini postaje Imperija, ili ostaje samo regionalna sila" (Z. Bžežinski).hellue wrote:Ti dosta kvalitetno pises na ovim temama, kako opisujes ovu situaciju??
Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
Ukrajina
- Šveđanin
- Posts: 5649
- Joined: 13/06/2013 00:19
#3501 Re: Ukrajina
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#3502 Re: Ukrajina
Nedostaje jedna u po BerlinaŠveđanin wrote:
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#3503 Re: Ukrajina
Ne možeš ni ti koliko god se trudio osporiti činjenicu da je taj Janukovič pobedio na izborima...niti Kijev i Majdan možeš izjednačavati sa celom Ukrajinom.baxul wrote:
koliko god se trudio neće da može da čitav anti-januković blok izjednačiš sa zanemarivom svobodom. i koliko god relativizirao rusija ugrožava suverenitet međunarodno priznate zemlje i destabilizuje situaciju.
Samo se na izborima mogla proveriti volja naroda. Postignut je sporazum da se isti održe tokom ovog meseca...ali to očigledno nije bilo nekom u interesu.
Kome?
Onima što su prekršili sporazum i zauzeli oružjem parlament i onima koji su priznali takvo stanje.
-
prstenizlatnilanac
- Posts: 15
- Joined: 22/12/2013 20:53
#3504 Re: Ukrajina
U svakom slucaju.AR15 wrote:zilog wrote:Kakvo licemjerstvo!Martinez_ wrote:To znači da neki tamo Obama čiji je prethodnik izvršio invaziju na suvereni Irak nema prava danas nikome prigovarati, kužiš? A upravo je taj Obama najveća i jedina nada svih rusofoba danas. Sve ali sve što Putin radi ima izgovor u nizu poteza Amerike od dolaska Buša na vlast do danas. Ako smo to svi ignorisali, onda nema razloga dizati frku i zbog Putina.
Kada se pocne pricati o Rusiji prije Putina, onda kazete da je to bilo drugo vrijeme. Sada bi se sjecali Bush-a.
Da pojednostavimo: Vama je zao svakog diktatora koji je Milosevicu puhao u jedra dok je radila klaonica u Bosni (Sadam, Gadafi...). Nama je zao naroda u tim zemljama.
Vi svrsavate na Putina, "preCednika slobodnog sveta", koji bi vam vratio Kosovo '99. Mi u Putinu vidimo jos jednog diktatora koji okupira druge zemlje...
Ukraini i Rusiji zelim dug iscpljujuci rat-------kao sto su i oni meni.
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#3505 Re: Ukrajina
gdje sam ja to osporio?Hlapoje wrote: Ne možeš ni ti koliko god se trudio osporiti činjenicu da je taj Janukovič pobedio na izborima...niti Kijev i Majdan možeš izjednačavati sa celom Ukrajinom.
Samo se na izborima mogla proveriti volja naroda. Postignut je sporazum da se isti održe tokom ovog meseca...ali to očigledno nije bilo nekom u interesu.
Kome?
Onima što su prekršili sporazum i zauzeli oružjem parlament i onima koji su priznali takvo stanje.
- jon_jovi
- Posts: 2134
- Joined: 26/01/2012 11:53
- Location: Narodni Posmatrac
#3506 Re: Ukrajina
U odesi je istaknuta regionalna a ne ruska zastavaZviz wrote:Nedostaje jedna u po BerlinaŠveđanin wrote:
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#3507 Re: Ukrajina
Auuu ti su pogrijesili ima da fasuju i od jednih od druge, cuj oni nesto trecejon_jovi wrote:U odesi je istaknuta regionalna a ne ruska zastavaZviz wrote:Nedostaje jedna u po BerlinaŠveđanin wrote:
- Blek Stena
- Posts: 4077
- Joined: 13/09/2012 11:05
#3508 Re: Ukrajina
meni suza krenuladaxon wrote:Baš dirljivoIt_is_a_Leclerc wrote:Čestiti pripadnici ukrajinske vojske odbijaju se predati, u okupiranoj bazi Perevalne. Stoje na kapiji i pjevaju ukrajinsku himnu.
-
udar 99
- Posts: 284
- Joined: 13/02/2014 20:48
#3509 Re: Ukrajina
koliko je Ruska armada bombardovala i unistila Ukrajinskih sela i gradova ?
http://www.informationclearinghouse.inf ... e37814.htm
odgovor ;
0
NATO -USA , na primjeru Iraka ;
skoro milion i po,
http://www.justforeignpolicy.org/iraq
koliko je silovanih ,zatocenih i mucenih od strane Ruske armade trenutno u Ukrajini ?
odgovor:
0
NATO-USA , sirom planete i u punom pogonu i sada dok ovo pisem ;
Guantanamo , Abu Graib , Bagram , CIA program "hvatanja terorista"
mucenje , ubistva dronovima .. itd
trebam li nastaviti dalje ?
http://www.informationclearinghouse.inf ... e37814.htm
odgovor ;
0
NATO -USA , na primjeru Iraka ;
skoro milion i po,
http://www.justforeignpolicy.org/iraq
koliko je silovanih ,zatocenih i mucenih od strane Ruske armade trenutno u Ukrajini ?
odgovor:
0
NATO-USA , sirom planete i u punom pogonu i sada dok ovo pisem ;
Guantanamo , Abu Graib , Bagram , CIA program "hvatanja terorista"
mucenje , ubistva dronovima .. itd
trebam li nastaviti dalje ?
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#3510 Re: Ukrajina
Rusija ima veliki uticaj u Ukrajini...To se može nekom svideti ili ne, možda nekom izgleda da nije cool...ali to je tako.baxul wrote:
pročitaj svoj post i primjeti da argumentuješ na način da je ukrajina ruska da oni raspolažu sa njom. čuj putin žrtvovo nešto u drugoj državi i to je cool i kooperativno. i onda prigovaraju imperijalizam. budite dosljedni ili sloboda ili ruska čizma jedno je drugom kontradiktorno.
Mi ovde većina živimo u banana državama, koje su pod neformalnim uticajem velikih sila.
Vi u BiH čak i formalno imate stranca za tutora.
Da...Putin je žrtvovao Janukoviča.
Misliš da Moskva nije ranije mogla pokrenuti proteste na Krimu i u istočnoj Ukrajini, koji bi recimo podržali Janukoviča.
Mogla je, ali nije.
Znaju Rusi da je Janukovič hohštapler. Zato su dogovoreni izbori...ali videli smo ko ne poštuje dogovore.
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#3511 Re: Ukrajina

My name is Rašo, Radovan 007: Karadžić i ruski vojnik 1994. godine
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#3512 Re: Ukrajina
pitaj ove dembele sto su im promjenili namjenu ili ih zapustili...ipak nemamo svi babu da nas cuva u sefuTesla10 wrote:Kakvo je stanje sa nuklearnim skloništima u našoj zemlji ?
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#3513 Re: Ukrajina
tako brate sad se već dolazi na argumentaciju da rusija narušava suverenitet druge države da bi uspostavila svoju vlast za razliku od malopređašne argumentacije da je rusija posljednji mohikanac u borbi za ljudska prava i slobode.Hlapoje wrote: Rusija ima veliki uticaj u Ukrajini...To se može nekom svideti ili ne, možda nekom izgleda da nije cool...ali to je tako.
Mi ovde većina živimo u banana državama, koje su pod neformalnim uticajem velikih sila.
Vi u BiH čak i formalno imate stranca za tutora.
Da...Putin je žrtvovao Janukoviča.
Misliš da Moskva nije ranije mogla pokrenuti proteste na Krimu i u istočnoj Ukrajini, koji bi recimo podržali Janukoviča.
Mogla je, ali nije.
Znaju Rusi da je Janukovič hohštapler. Zato su dogovoreni izbori...ali videli smo ko ne poštuje dogovore.
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#3514 Re: Ukrajina
Svo vreme to osporavaš dajući neki narodni legitimitet oružanoj smeni vlast u Kijevu.baxul wrote:gdje sam ja to osporio?Hlapoje wrote: Ne možeš ni ti koliko god se trudio osporiti činjenicu da je taj Janukovič pobedio na izborima...niti Kijev i Majdan možeš izjednačavati sa celom Ukrajinom.
Samo se na izborima mogla proveriti volja naroda. Postignut je sporazum da se isti održe tokom ovog meseca...ali to očigledno nije bilo nekom u interesu.
Kome?
Onima što su prekršili sporazum i zauzeli oružjem parlament i onima koji su priznali takvo stanje.
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#3515 Re: Ukrajina
smjena se desila u parlamentu a ne na ulici. na ulici je stvorena politička volja za to.Hlapoje wrote:
Svo vreme to osporavaš dajući neki narodni legitimitet oružanoj smeni vlast u Kijevu.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3516 Re: Ukrajina
podzakonski akti wrote:
http://static.polskieradio.pl/files/4af ... 5d293.file
jes odvratan ovaj. liči na naše demagoge iz nevladinih organizacija.
Oko sokolovo.
Ukrajinci trebaju povuci rucnu i insistirati na vladi nacionalnog jedinstva. Janukovica vratiti na poziciju predsjednika. Samo tako mogu izbjeci katastrofu.
U ovom sukobu samo Ukrajinci mogu biti donji.
- daxon
- Posts: 1590
- Joined: 13/12/2010 12:10
#3517 Re: Ukrajina
Je li stvarno vjeruješ u ovo što pišeš?baxul wrote:smjena se desila u parlamentu a ne na ulici. na ulici je stvorena politička volja za to.Hlapoje wrote:
Svo vreme to osporavaš dajući neki narodni legitimitet oružanoj smeni vlast u Kijevu.
- Blek Stena
- Posts: 4077
- Joined: 13/09/2012 11:05
#3518 Re: Ukrajina
sad kad Holivud pocne da stanca antiruske filmove najebali smo
bice posla i za ukrajinske protestante, samo nek stave novosteceno iskustvo u cv.
bice posla i za ukrajinske protestante, samo nek stave novosteceno iskustvo u cv.
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#3519 Re: Ukrajina
Sjeme im se zatrlopici wrote:
My name is Rašo, Radovan 007: Karadžić i ruski vojnik 1994. godine
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#3520 Re: Ukrajina
Ako ne bude mrtvih, neko drugi će biti donji.Kikibombona wrote:U ovom sukobu samo Ukrajinci mogu biti donji.
Obuma, Kerry i Biden.
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#3521 Re: Ukrajina
šta je sporno šefe? tako se desilo. predsjednik pobjegao jer se nije mogao nositi sa političkom krizom koju je sam stvorio udaljavajući se od evrope što se narodu očigledno nije svidilo. narodna volja se potvrdila u parlamentu.daxon wrote: Je li stvarno vjeruješ u ovo što pišeš?
-
CungaLunga
- Posts: 2921
- Joined: 07/05/2010 02:56
#3522 Re: Ukrajina
Kad odes na utakmicu, ustanes li i pokazujes postovanje prema himni amerike kao svaki dobri amerikanacudar 99 wrote:koliko je Ruska armada bombardovala i unistila Ukrajinskih sela i gradova ?
http://www.informationclearinghouse.inf ... e37814.htm
odgovor ;
0
NATO -USA , na primjeru Iraka ;
ili sjedis li tu demonstrativno i vristis "Death to America"?
Ustaj komunjaro, to bi trebao biti refleks kod tebe sada
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#3523 Re: Ukrajina
Rusi su saterani u ćošak i ne mogu više na kvarnu igru koja traje 20 godina...odgovarati legalističkim metodama.baxul wrote:tako brate sad se već dolazi na argumentaciju da rusija narušava suverenitet druge države da bi uspostavila svoju vlast za razliku od malopređašne argumentacije da je rusija posljednji mohikanac u borbi za ljudska prava i slobode.Hlapoje wrote: Rusija ima veliki uticaj u Ukrajini...To se može nekom svideti ili ne, možda nekom izgleda da nije cool...ali to je tako.
Mi ovde većina živimo u banana državama, koje su pod neformalnim uticajem velikih sila.
Vi u BiH čak i formalno imate stranca za tutora.
Da...Putin je žrtvovao Janukoviča.
Misliš da Moskva nije ranije mogla pokrenuti proteste na Krimu i u istočnoj Ukrajini, koji bi recimo podržali Janukoviča.
Mogla je, ali nije.
Znaju Rusi da je Janukovič hohštapler. Zato su dogovoreni izbori...ali videli smo ko ne poštuje dogovore.
Na žalost, taj luksuz ne mogu sebi više da dozvole...jer protivnik se služi poganim i nelegalnim metodama, a došli su im na granicu.
- daxon
- Posts: 1590
- Joined: 13/12/2010 12:10
#3524 Re: Ukrajina
Pa zašto onda misliš da ostatak naroda koji nije bio na Majdanu, a glaso je za Janukovića, nema pravo na narodnu volju?baxul wrote:šta je sporno šefe? tako se desilo. predsjednik pobjegao jer se nije mogao nositi sa političkom krizom koju je sam stvorio udaljavajući se od evrope što se narodu očigledno nije svidilo. narodna volja se potvrdila u parlamentu.daxon wrote: Je li stvarno vjeruješ u ovo što pišeš?
- Tesla10
- Posts: 1894
- Joined: 14/05/2013 14:44
#3525 Re: Ukrajina
I šta bi ovo sada trebalo dokazati ? Da su Rusi loš narod i da je Rusija fašistčka zemlja, je li to ? Ako ćemo ići ovom logikom onda bi i nas mogli proglasiti agresorima, jer i naših državljana je puno otišlo da ratuju i po Siriji ali i po drugim državama.pici wrote:
My name is Rašo, Radovan 007: Karadžić i ruski vojnik 1994. godine

