Ukrajina

Post Reply
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#3501 Re: Ukrajina

Post by Šveđanin »

Challenger__ wrote:
hellue wrote:Ti dosta kvalitetno pises na ovim temama, kako opisujes ovu situaciju??
- Ima negdje na pola teme, napisao sam... Ukratko: Imperija (hajmo reći SAD) ne trpi konkurenciju, a Rusija i panruska mreža (Euroazijska unija, Šangajska organizacija, BRICS, privlačenje šiitske ose (Teheran, Bagdad, Damask, Bejrut), strateško partnerstvo sa Egiptom, tvrd stav u SB UN oko Sirije itd) postaju ozbiljna konkurencija Imperiji. Ovo je: pokušaj destabilizacije konkurencije koja, btw "u Ukrajini postaje Imperija, ili ostaje samo regionalna sila" (Z. Bžežinski).


Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
E ovo je odlično rečeno. I ja sam ovo mislio, samo nisam znao ovako sročiti.. :)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#3502 Re: Ukrajina

Post by Zviz »

Šveđanin wrote:Image
Nedostaje jedna u po Berlina :D
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3503 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

baxul wrote:
koliko god se trudio neće da može da čitav anti-januković blok izjednačiš sa zanemarivom svobodom. i koliko god relativizirao rusija ugrožava suverenitet međunarodno priznate zemlje i destabilizuje situaciju.
Ne možeš ni ti koliko god se trudio osporiti činjenicu da je taj Janukovič pobedio na izborima...niti Kijev i Majdan možeš izjednačavati sa celom Ukrajinom.
Samo se na izborima mogla proveriti volja naroda. Postignut je sporazum da se isti održe tokom ovog meseca...ali to očigledno nije bilo nekom u interesu.
Kome?
Onima što su prekršili sporazum i zauzeli oružjem parlament i onima koji su priznali takvo stanje.
prstenizlatnilanac
Posts: 15
Joined: 22/12/2013 20:53

#3504 Re: Ukrajina

Post by prstenizlatnilanac »

AR15 wrote:
zilog wrote:
Martinez_ wrote:To znači da neki tamo Obama čiji je prethodnik izvršio invaziju na suvereni Irak nema prava danas nikome prigovarati, kužiš? A upravo je taj Obama najveća i jedina nada svih rusofoba danas. Sve ali sve što Putin radi ima izgovor u nizu poteza Amerike od dolaska Buša na vlast do danas. Ako smo to svi ignorisali, onda nema razloga dizati frku i zbog Putina.
Kakvo licemjerstvo!

Kada se pocne pricati o Rusiji prije Putina, onda kazete da je to bilo drugo vrijeme. Sada bi se sjecali Bush-a.

Da pojednostavimo: Vama je zao svakog diktatora koji je Milosevicu puhao u jedra dok je radila klaonica u Bosni (Sadam, Gadafi...). Nama je zao naroda u tim zemljama.
Vi svrsavate na Putina, "preCednika slobodnog sveta", koji bi vam vratio Kosovo '99. Mi u Putinu vidimo jos jednog diktatora koji okupira druge zemlje...
:thumbup:
U svakom slucaju.
Ukraini i Rusiji zelim dug iscpljujuci rat-------kao sto su i oni meni.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3505 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Hlapoje wrote: Ne možeš ni ti koliko god se trudio osporiti činjenicu da je taj Janukovič pobedio na izborima...niti Kijev i Majdan možeš izjednačavati sa celom Ukrajinom.
Samo se na izborima mogla proveriti volja naroda. Postignut je sporazum da se isti održe tokom ovog meseca...ali to očigledno nije bilo nekom u interesu.
Kome?
Onima što su prekršili sporazum i zauzeli oružjem parlament i onima koji su priznali takvo stanje.
gdje sam ja to osporio? :-)
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#3506 Re: Ukrajina

Post by jon_jovi »

Zviz wrote:
Šveđanin wrote:Image
Nedostaje jedna u po Berlina :D
U odesi je istaknuta regionalna a ne ruska zastava
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#3507 Re: Ukrajina

Post by Zviz »

jon_jovi wrote:
Zviz wrote:
Šveđanin wrote:Image
Nedostaje jedna u po Berlina :D
U odesi je istaknuta regionalna a ne ruska zastava
Auuu ti su pogrijesili ima da fasuju i od jednih od druge, cuj oni nesto trece :D
User avatar
Blek Stena
Posts: 4077
Joined: 13/09/2012 11:05

#3508 Re: Ukrajina

Post by Blek Stena »

daxon wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Čestiti pripadnici ukrajinske vojske odbijaju se predati, u okupiranoj bazi Perevalne. Stoje na kapiji i pjevaju ukrajinsku himnu.
Baš dirljivo :roll:
meni suza krenula :mrgreen:
udar 99
Posts: 284
Joined: 13/02/2014 20:48

#3509 Re: Ukrajina

Post by udar 99 »

koliko je Ruska armada bombardovala i unistila Ukrajinskih sela i gradova ?
http://www.informationclearinghouse.inf ... e37814.htm
odgovor ;
0
NATO -USA , na primjeru Iraka ;
skoro milion i po,
http://www.justforeignpolicy.org/iraq

koliko je silovanih ,zatocenih i mucenih od strane Ruske armade trenutno u Ukrajini ?
odgovor:
0
NATO-USA , sirom planete i u punom pogonu i sada dok ovo pisem ;
Guantanamo , Abu Graib , Bagram , CIA program "hvatanja terorista"
mucenje , ubistva dronovima .. itd
trebam li nastaviti dalje ?
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3510 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

baxul wrote:
pročitaj svoj post i primjeti da argumentuješ na način da je ukrajina ruska da oni raspolažu sa njom. čuj putin žrtvovo nešto u drugoj državi i to je cool i kooperativno. i onda prigovaraju imperijalizam. budite dosljedni ili sloboda ili ruska čizma jedno je drugom kontradiktorno.
Rusija ima veliki uticaj u Ukrajini...To se može nekom svideti ili ne, možda nekom izgleda da nije cool...ali to je tako.
Mi ovde većina živimo u banana državama, koje su pod neformalnim uticajem velikih sila.
Vi u BiH čak i formalno imate stranca za tutora.
Da...Putin je žrtvovao Janukoviča.
Misliš da Moskva nije ranije mogla pokrenuti proteste na Krimu i u istočnoj Ukrajini, koji bi recimo podržali Janukoviča.
Mogla je, ali nije.
Znaju Rusi da je Janukovič hohštapler. Zato su dogovoreni izbori...ali videli smo ko ne poštuje dogovore.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3511 Re: Ukrajina

Post by pici »

Image
My name is Rašo, Radovan 007: Karadžić i ruski vojnik 1994. godine
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3512 Re: Ukrajina

Post by vješalica »

Tesla10 wrote:Kakvo je stanje sa nuklearnim skloništima u našoj zemlji ?
pitaj ove dembele sto su im promjenili namjenu ili ih zapustili...ipak nemamo svi babu da nas cuva u sefu
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3513 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Hlapoje wrote: Rusija ima veliki uticaj u Ukrajini...To se može nekom svideti ili ne, možda nekom izgleda da nije cool...ali to je tako.
Mi ovde većina živimo u banana državama, koje su pod neformalnim uticajem velikih sila.
Vi u BiH čak i formalno imate stranca za tutora.
Da...Putin je žrtvovao Janukoviča.
Misliš da Moskva nije ranije mogla pokrenuti proteste na Krimu i u istočnoj Ukrajini, koji bi recimo podržali Janukoviča.
Mogla je, ali nije.
Znaju Rusi da je Janukovič hohštapler. Zato su dogovoreni izbori...ali videli smo ko ne poštuje dogovore.
tako brate sad se već dolazi na argumentaciju da rusija narušava suverenitet druge države da bi uspostavila svoju vlast za razliku od malopređašne argumentacije da je rusija posljednji mohikanac u borbi za ljudska prava i slobode. ;)
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3514 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

baxul wrote:
Hlapoje wrote: Ne možeš ni ti koliko god se trudio osporiti činjenicu da je taj Janukovič pobedio na izborima...niti Kijev i Majdan možeš izjednačavati sa celom Ukrajinom.
Samo se na izborima mogla proveriti volja naroda. Postignut je sporazum da se isti održe tokom ovog meseca...ali to očigledno nije bilo nekom u interesu.
Kome?
Onima što su prekršili sporazum i zauzeli oružjem parlament i onima koji su priznali takvo stanje.
gdje sam ja to osporio? :-)
Svo vreme to osporavaš dajući neki narodni legitimitet oružanoj smeni vlast u Kijevu.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3515 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Hlapoje wrote:
Svo vreme to osporavaš dajući neki narodni legitimitet oružanoj smeni vlast u Kijevu.
smjena se desila u parlamentu a ne na ulici. na ulici je stvorena politička volja za to.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3516 Re: Ukrajina

Post by Kikibombona »

podzakonski akti wrote:
http://static.polskieradio.pl/files/4af ... 5d293.file


jes odvratan ovaj. liči na naše demagoge iz nevladinih organizacija.
:D :lol: :lol: :lol:

Oko sokolovo. :D

Ukrajinci trebaju povuci rucnu i insistirati na vladi nacionalnog jedinstva. Janukovica vratiti na poziciju predsjednika. Samo tako mogu izbjeci katastrofu.

U ovom sukobu samo Ukrajinci mogu biti donji.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#3517 Re: Ukrajina

Post by daxon »

baxul wrote:
Hlapoje wrote:
Svo vreme to osporavaš dajući neki narodni legitimitet oružanoj smeni vlast u Kijevu.
smjena se desila u parlamentu a ne na ulici. na ulici je stvorena politička volja za to.
Je li stvarno vjeruješ u ovo što pišeš?
User avatar
Blek Stena
Posts: 4077
Joined: 13/09/2012 11:05

#3518 Re: Ukrajina

Post by Blek Stena »

sad kad Holivud pocne da stanca antiruske filmove najebali smo :D
bice posla i za ukrajinske protestante, samo nek stave novosteceno iskustvo u cv.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3519 Re: Ukrajina

Post by bordo gandalf »

pici wrote:Image
My name is Rašo, Radovan 007: Karadžić i ruski vojnik 1994. godine
Sjeme im se zatrlo
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3520 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Kikibombona wrote:U ovom sukobu samo Ukrajinci mogu biti donji.
Ako ne bude mrtvih, neko drugi će biti donji.

Obuma, Kerry i Biden.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3521 Re: Ukrajina

Post by baxul »

daxon wrote: Je li stvarno vjeruješ u ovo što pišeš?
šta je sporno šefe? tako se desilo. predsjednik pobjegao jer se nije mogao nositi sa političkom krizom koju je sam stvorio udaljavajući se od evrope što se narodu očigledno nije svidilo. narodna volja se potvrdila u parlamentu.
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#3522 Re: Ukrajina

Post by CungaLunga »

udar 99 wrote:koliko je Ruska armada bombardovala i unistila Ukrajinskih sela i gradova ?
http://www.informationclearinghouse.inf ... e37814.htm
odgovor ;
0
NATO -USA , na primjeru Iraka ;
Kad odes na utakmicu, ustanes li i pokazujes postovanje prema himni amerike kao svaki dobri amerikanac
ili sjedis li tu demonstrativno i vristis "Death to America"? :D


Ustaj komunjaro, to bi trebao biti refleks kod tebe sada :D
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3523 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

baxul wrote:
Hlapoje wrote: Rusija ima veliki uticaj u Ukrajini...To se može nekom svideti ili ne, možda nekom izgleda da nije cool...ali to je tako.
Mi ovde većina živimo u banana državama, koje su pod neformalnim uticajem velikih sila.
Vi u BiH čak i formalno imate stranca za tutora.
Da...Putin je žrtvovao Janukoviča.
Misliš da Moskva nije ranije mogla pokrenuti proteste na Krimu i u istočnoj Ukrajini, koji bi recimo podržali Janukoviča.
Mogla je, ali nije.
Znaju Rusi da je Janukovič hohštapler. Zato su dogovoreni izbori...ali videli smo ko ne poštuje dogovore.
tako brate sad se već dolazi na argumentaciju da rusija narušava suverenitet druge države da bi uspostavila svoju vlast za razliku od malopređašne argumentacije da je rusija posljednji mohikanac u borbi za ljudska prava i slobode. ;)
Rusi su saterani u ćošak i ne mogu više na kvarnu igru koja traje 20 godina...odgovarati legalističkim metodama.
Na žalost, taj luksuz ne mogu sebi više da dozvole...jer protivnik se služi poganim i nelegalnim metodama, a došli su im na granicu.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#3524 Re: Ukrajina

Post by daxon »

baxul wrote:
daxon wrote: Je li stvarno vjeruješ u ovo što pišeš?
šta je sporno šefe? tako se desilo. predsjednik pobjegao jer se nije mogao nositi sa političkom krizom koju je sam stvorio udaljavajući se od evrope što se narodu očigledno nije svidilo. narodna volja se potvrdila u parlamentu.
Pa zašto onda misliš da ostatak naroda koji nije bio na Majdanu, a glaso je za Janukovića, nema pravo na narodnu volju?
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#3525 Re: Ukrajina

Post by Tesla10 »

pici wrote:Image
My name is Rašo, Radovan 007: Karadžić i ruski vojnik 1994. godine
I šta bi ovo sada trebalo dokazati ? Da su Rusi loš narod i da je Rusija fašistčka zemlja, je li to ? Ako ćemo ići ovom logikom onda bi i nas mogli proglasiti agresorima, jer i naših državljana je puno otišlo da ratuju i po Siriji ali i po drugim državama.
Post Reply