Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51253
Joined: 29/06/2011 23:39

#3501 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

goodye wrote:ej ekipa, mislim se da predem na ovaj trio paket, 50 KM. Prvo mi je sto moram potpisati na 2 godine, a drugo nisam siguran u nesto, pise tamo telefon 0 KM/min.

Jel istina da se ne placaju pozivi? ima ono svaki poziv 0,03, ali minutaza nema veze?
Jel tko koristi trio paket i kako sve to funkcionira?

Da imam jos jedno pitanje, jel daju odmah onaj novi D3 v2 reciver ili neki stariji?
Koristim TRIO paket, vec tri mjeseca i tacno je, ne placas nista vise od 3 pf po pozivu. Sjedi, pricaj sat vremena, 3 pf placas. Navodno je poziv ogranicen na 1 sat i onda ti se naredni sat racuna jos 3 pf, ali po racunu ja placam 3 pf jer sam imao par poziva od sat ipo razgovora, i koliko vidim na listingu, 3 pf. Ali necu tvrditi.

Uglavnom, rijesih se BHT mafije monopolisticke, a sad cu ih skroz odjaviti jer su toliko bezobrazni, da iako sam stavio telefonski racun kod telekoma na stand by, dakle na cekanju je, salju mi svaki mjesec 10 km pretplate. Ne koristis, a placas.. more mars.

Novi reciver nisam dobio, jer nisam uveo nijedan dodatni HD paket. Meni je receno, ako zelim novi reciver, moram uvesti nesto vise od osnovnog paketa KKS.
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#3502 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by samo_ti »

TelemaŠe, los mi je signal na analognoj...dakle, ovi nasi kanali....jbte, kao da gledam TV na ribljoj kosti, a ne na kablovskoj :)
I da, vidim da je do signala, jer se bas cesto zadesi da u nocnim satima ga "pojacate" i bude sve oke. Preko dana, vecinom katasrofa ;-)
User avatar
Telemach
Posts: 16890
Joined: 13/10/2010 14:13

#3503 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

samo_ti wrote:TelemaŠe, los mi je signal na analognoj...dakle, ovi nasi kanali....jbte, kao da gledam TV na ribljoj kosti, a ne na kablovskoj :)
I da, vidim da je do signala, jer se bas cesto zadesi da u nocnim satima ga "pojacate" i bude sve oke. Preko dana, vecinom katasrofa ;-)
Odmah ćemo provjeriti i korigovati sve što je potrebno, samo nam dostavite korisničke podatke u inbox.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#3504 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mahalac »

Drago mi je da ima ovde neko iz Telemacha ko ucestvuje na forumu s direktnim odgovorima na postavljena pitanja.
To je znacajan napredak u odnosu na ono sto je bilo prije, pogotovo na servisnu sluzbu zbog kog sam i odjavio Telemach cekajuci 15 dana da se neko pojavi.
Da se razumijemo nema tu neke puno ljubavi ali s obzirom na monopolisticku ponudu kanala mozda bih ponovo postao vas MMD korisnik.
U tom slucaju pitao bih vas da li bi bilo moguce koristiti moje stare elob-receivere koje sam pokupovao za svaku sobu (3 komada kesom placena). Jeli moguce kupiti HD receiver od vas u sklopu pretplate i koji bi to paket bio, cijena, trajanje. Jeli moguce uopste preko MMD dobiti HD sliku.
A s obzirom da ste eto tu 8) molim da mi konkretno odgovorite zasto mi nisu htjeli vratiti odredjen iznos novca(Elob -Telemach) koji su po ugovoru bili duzni kad sam raskidao ugovor i uredno platio cak i mjesec koji nisam koristio jer je bio kvar na sistemu.
Hvala.
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3505 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Eh ovako,danas su mi donjeti wifi router jer sam se prijavio za duo paket.Znaci ostavili su samo router ali nisu nista prikacili.

Imam username i sifru,i ostavili su mi cd od routera.Kako da sad napravim wifi konekciju?
Je li instaliram to sa cd-a i prikacim router sa modemom i u tom instaliranom programu pravim novu sifru i ostalo???

Hvala. :bih:
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#3506 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semir1988 »

arshavin wrote:Eh ovako,danas su mi donjeti wifi router jer sam se prijavio za duo paket.Znaci ostavili su samo router ali nisu nista prikacili.

Imam username i sifru,i ostavili su mi cd od routera.Kako da sad napravim wifi konekciju?
Je li instaliram to sa cd-a i prikacim router sa modemom i u tom instaliranom programu pravim novu sifru i ostalo???

Hvala. :bih:
samo steknes kabal iz modema u ruter..iz rutera u komp

ugasis modem iz struje..upalis ih
i trebalo bi da fercera..ruteri su konfogurisani
dobio si i papir sa sifrom za wireless..i to je to...
ako hos da se nakacin na wi fi..uklucas sifru koju si dobio..i fercera..

nemas potrebe za cd-om niti da mijenjas sifru..
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3507 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

semir1988 wrote:
arshavin wrote:Eh ovako,danas su mi donjeti wifi router jer sam se prijavio za duo paket.Znaci ostavili su samo router ali nisu nista prikacili.

Imam username i sifru,i ostavili su mi cd od routera.Kako da sad napravim wifi konekciju?
Je li instaliram to sa cd-a i prikacim router sa modemom i u tom instaliranom programu pravim novu sifru i ostalo???

Hvala. :bih:
samo steknes kabal iz modema u ruter..iz rutera u komp

ugasis modem iz struje..upalis ih
i trebalo bi da fercera..ruteri su konfogurisani
dobio si i papir sa sifrom za wireless..i to je to...
ako hos da se nakacin na wi fi..uklucas sifru koju si dobio..i fercera..

nemas potrebe za cd-om niti da mijenjas sifru..

Na routeru imam 2 kabla,onaj sto se ukljucuje u struju i jos jedan.Taj drugi znaci ukljucim u modem?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#3508 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

iz zida u modem, iz modema u ruter....iz rutera u komp
User avatar
Telemach
Posts: 16890
Joined: 13/10/2010 14:13

#3509 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

arshavin wrote:Eh ovako,danas su mi donjeti wifi router jer sam se prijavio za duo paket.Znaci ostavili su samo router ali nisu nista prikacili.

Imam username i sifru,i ostavili su mi cd od routera.Kako da sad napravim wifi konekciju?
Je li instaliram to sa cd-a i prikacim router sa modemom i u tom instaliranom programu pravim novu sifru i ostalo???

Hvala. :bih:
Poslali smo Vam poruku, provjerite inbox.
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3510 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

E ovako kod mene je motorolin modem.I prije sam konekciju isao,dakle ona zica iz kablovske,adapter u struju i usb prikljucak sto sam povezivao racunar i modem.

Sada gledam ovaj router kod njega su svi prikljucci preko ethernet kabla i ne znam kako da ukljucim onaj usb prikljucak iz motorolinog modema u router jer nema nigdje usb prikljucak u njemu.
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#3511 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

arshavin wrote:E ovako kod mene je motorolin modem.I prije sam konekciju isao,dakle ona zica iz kablovske,adapter u struju i usb prikljucak sto sam povezivao racunar i modem.

Sada gledam ovaj router kod njega su svi prikljucci preko ethernet kabla i ne znam kako da ukljucim onaj usb prikljucak iz motorolinog modema u router jer nema nigdje usb prikljucak u njemu.
Nije valjda da taj modem nema ethernet priključak!? Evo kako to treba da izgleda u praksi:

Image
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3512 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Maharadza wrote:
arshavin wrote:E ovako kod mene je motorolin modem.I prije sam konekciju isao,dakle ona zica iz kablovske,adapter u struju i usb prikljucak sto sam povezivao racunar i modem.

Sada gledam ovaj router kod njega su svi prikljucci preko ethernet kabla i ne znam kako da ukljucim onaj usb prikljucak iz motorolinog modema u router jer nema nigdje usb prikljucak u njemu.
Nije valjda da taj modem nema ethernet priključak!? Evo kako to treba da izgleda u praksi:

Image
Ima,al elob meni prikljucio preko usb kabla.Nista,izgleda da moram kupiti etharnet kabl. :D
jel' to skupo?
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#3513 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mahalac »

Mahalac wrote:Drago mi je da ima ovde neko iz Telemacha ko ucestvuje na forumu s direktnim odgovorima na postavljena pitanja.
To je znacajan napredak u odnosu na ono sto je bilo prije, pogotovo na servisnu sluzbu zbog kog sam i odjavio Telemach cekajuci 15 dana da se neko pojavi.
Da se razumijemo nema tu neke puno ljubavi ali s obzirom na monopolisticku ponudu kanala mozda bih ponovo postao vas MMD korisnik.
U tom slucaju pitao bih vas da li bi bilo moguce koristiti moje stare elob-receivere koje sam pokupovao za svaku sobu (3 komada kesom placena). Jeli moguce kupiti HD receiver od vas u sklopu pretplate i koji bi to paket bio, cijena, trajanje. Jeli moguce uopste preko MMD dobiti HD sliku.
A s obzirom da ste eto tu 8) molim da mi konkretno odgovorite zasto mi nisu htjeli vratiti odredjen iznos novca(Elob -Telemach) koji su po ugovoru bili duzni kad sam raskidao ugovor i uredno platio cak i mjesec koji nisam koristio jer je bio kvar na sistemu.
Hvala.

Znaci kad vam ne odgovara pitanje, jednostavno preskocite.
To je vec "more like you"
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#3514 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semir1988 »

arshavin wrote:
Maharadza wrote:
arshavin wrote:E ovako kod mene je motorolin modem.I prije sam konekciju isao,dakle ona zica iz kablovske,adapter u struju i usb prikljucak sto sam povezivao racunar i modem.

Sada gledam ovaj router kod njega su svi prikljucci preko ethernet kabla i ne znam kako da ukljucim onaj usb prikljucak iz motorolinog modema u router jer nema nigdje usb prikljucak u njemu.
Nije valjda da taj modem nema ethernet priključak!? Evo kako to treba da izgleda u praksi:

Image
Ima,al elob meni prikljucio preko usb kabla.Nista,izgleda da moram kupiti etharnet kabl. :D
jel' to skupo?
jock..nije ..markica metar..tako nekkao ;)
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3515 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Hvala svima.Skontao sam kako ide,al djaba kad nemam opremu. :D
User avatar
Telemach
Posts: 16890
Joined: 13/10/2010 14:13

#3516 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

arshavin wrote:Hvala svima.Skontao sam kako ide,al djaba kad nemam opremu. :D
PP!
User avatar
Telemach
Posts: 16890
Joined: 13/10/2010 14:13

#3517 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Mahalac wrote:
Mahalac wrote:Drago mi je da ima ovde neko iz Telemacha ko ucestvuje na forumu s direktnim odgovorima na postavljena pitanja.
To je znacajan napredak u odnosu na ono sto je bilo prije, pogotovo na servisnu sluzbu zbog kog sam i odjavio Telemach cekajuci 15 dana da se neko pojavi.
Da se razumijemo nema tu neke puno ljubavi ali s obzirom na monopolisticku ponudu kanala mozda bih ponovo postao vas MMD korisnik.
U tom slucaju pitao bih vas da li bi bilo moguce koristiti moje stare elob-receivere koje sam pokupovao za svaku sobu (3 komada kesom placena). Jeli moguce kupiti HD receiver od vas u sklopu pretplate i koji bi to paket bio, cijena, trajanje. Jeli moguce uopste preko MMD dobiti HD sliku.
A s obzirom da ste eto tu 8) molim da mi konkretno odgovorite zasto mi nisu htjeli vratiti odredjen iznos novca(Elob -Telemach) koji su po ugovoru bili duzni kad sam raskidao ugovor i uredno platio cak i mjesec koji nisam koristio jer je bio kvar na sistemu.
Hvala.

Znaci kad vam ne odgovara pitanje, jednostavno preskocite.
To je vec "more like you"
Izvinjavamo se što ste čekali na odgovor.
Da bismo provjerili Vaš status u bazi podataka i u potpunosti odgovorili na Vaš upit molimo Vas da nam tačne korisničke podatke dostavite u inbox.
Trenutno tehnički nije moguće distribuirati sliku u HD formatu preko MMDS plarforme.
levjd
Posts: 60
Joined: 17/07/2012 12:40

#3518 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by levjd »

Telemach, i ja sam danas dobio router 8korisnik tri paketa) i meni bi trebalo uputstvo kako da ga spojim sa računarom i tv-om (koji podržava wi-fi vezu). Molim pomoć, može na pp!
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#3519 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mahalac »

Hvala vam na odgovoru. Ja sam bio u vasem uredu u BBI-i i oni su imali moje podatke, pa su me uputili na neke financije na stupu gdje su mi opet rekli da nisu nadlezni za isplatu bilo kakve sume za receivere, mada to po ugovoru jesu. Svjesni da mnogi pa ni ja nece s tim slucajem ici na sud. I tako u krug bi vjerovatno isla i prepiska s vama da pokusam predati podatke u "inbox". Al nek se zna kako se radi s korisnicima.
S obzirom da je nemoguce dobiti HD preko MMDS-a nisam zainteresovan za ponovno ukljucenje.
Ipak hvala na odgovoru.
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#3520 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semir1988 »

levjd wrote:Telemach, i ja sam danas dobio router 8korisnik tri paketa) i meni bi trebalo uputstvo kako da ga spojim sa računarom i tv-om (koji podržava wi-fi vezu). Molim pomoć, može na pp!
sve ima objasnjeno..skrolaj malo uzbrdo..i vidjeces...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51253
Joined: 29/06/2011 23:39

#3521 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

arshavin wrote:
Maharadza wrote:
arshavin wrote:E ovako kod mene je motorolin modem.I prije sam konekciju isao,dakle ona zica iz kablovske,adapter u struju i usb prikljucak sto sam povezivao racunar i modem.

Sada gledam ovaj router kod njega su svi prikljucci preko ethernet kabla i ne znam kako da ukljucim onaj usb prikljucak iz motorolinog modema u router jer nema nigdje usb prikljucak u njemu.
Nije valjda da taj modem nema ethernet priključak!? Evo kako to treba da izgleda u praksi:

Image
Ima,al elob meni prikljucio preko usb kabla.Nista,izgleda da moram kupiti etharnet kabl. :D
jel' to skupo?
Pa zar nemas etharnet kabl u paketu od modema?

Trebao si dobiti, i usb i ovaj.

Sent from my PMP5770D using Tapatalk 2
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#3522 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Moze li se jos jedan wireless router spojiti na ovaj sad i da on radi u drugoj prostoriji ? :D Da pokrijem cijelo selo wirelessom .. Nikad mi se komsije nisu ovako javljale kao sada da im dam password .. Pa da zaradim sevapa sa vecom pokrivenoscu :D
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#3523 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by harell »

Bubalo1 wrote:Moze li se jos jedan wireless router spojiti na ovaj sad i da on radi u drugoj prostoriji ? :D Da pokrijem cijelo selo wirelessom .. Nikad mi se komsije nisu ovako javljale kao sada da im dam password .. Pa da zaradim sevapa sa vecom pokrivenoscu :D
kralj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#3524 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Nije smijesno .. Planirao sam kupiti i onu dodatnu antenu .. Sa njom bih pokrio cijeli grad 8-) :oops:
Ali mi se ne da vaditi iz kutije router ako ne moze :D
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#3525 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Jesi restartovala resiver ?
Locked