willson wrote:[
quote="kv99"]
Bio sam pocetkom rata u Armiji pa sam presao u HVO pa sam se onda borio za cetnike tako da sigurno zadovoljavam kriterije po kojima ocjenjujes istinitost.
Prijedorcanima svala cast, krenuli na tenkove ali da li su zbog toga nastradali ? Tvrdis da banjalucani nisu napali da ne bi prosli kao prijedoraci pa to znaci da su prijedorcani sami krivi sto su onako nastradali ? Da li su isto tako i oni po Bratuncu, Visegradu, Zvorniku, Sanskom Mostu, Rogatici itd nastradali jer su krenuli na tenkove ? Pametno ti to radis, gotovo neprimjetno prebacujes odgovornost za zlocine na zrtve a ne na zlocince.
Neki su proveli citav rat u zatvoru u Zenici ...pa to znaci da su neki proveli cijeli rat u Keratermu i Omarskoj...pa su svi isti...ili ne ?
I lakse je drzati zive ljude godinama po zatvoru nego ih ubijati ? Jel to na isti onaj nacin na koji " zli i podli " Bosnjaci nisu rusili crkve jer su se samo pravili pred kamerama ali su cetnici bili "naivni " pa su to radili javno i bez pardona ? I koga su to cetnici planirali da razmjenjuju barem mrtve kada su ih bacali u masovne grobnice/ rijeke/ palili/ otkopvali pa opet zakopavali, bacali na deponije smeca itd ? Znaci lakse je ubiti 30 000 civila nego drzati zive ljude ? Pa sto ih cetnici nisu drzali zive ako je tako lako ? Kako te nije stid .
Ti opet "sta bi bilo kad bi bilo " ? Znaci nisu mogli da zarobe oficire ABIH jer su ovi bjezali ali su cetnicki oficiri bili uz svoje vojnike pa padose u zarobljenstvo ? I samo zbog toga nije bilo pobijenih oficira ABIH ? Kako te nije stid tako nesto tvrditi kada sam ti par puta naveo primjer Avde Palica kojeg su oteli iz baze UN kada su pregovarali, drzali zarobljenog po tajnim zatvorima , ispitivali i onda ubili sa drugim clanovima ratnog predsjednistva Zepe ? Sve se vise uvlacis u te neistine jer vise ni " bilo bi " nije dovoljno da opravdas sto se opravdati ne moze.[/quote
Znaci nisi vidjeo rata pa jer nemas odgovor na vrlo jednostavno pitanje .
Rahmetli Avdo je otisao kao pregovarac iu demilitarizovanoj zoni a odgovornost je na prvom mjestu UN sto nije mu pruzila zastitu .
Banjalucani nisu imali muda kao Prijedorcani samo ja garantujem ti nisi znao sta se desilo do danas.
Morate da se usaglasite izmedju sebe jeli vas SDA naoruzao ili nije to se mjenja po potrebi .
Ne vecina je provela samo tri mjeseca logori u RS su raspusteni jos 92 posebno ti u Prijedorsko Ljubiskoj regiji a logorasi poslani u STL

Sada nekada je smrt bolja od logora. Ja ti rekoh cast izuzetcima ali za razliku od tebe ja pricam iz iskustva a ne pricali mi pricu ti izuzetci su danas ili mrtvi ili invalidi a ove sto paradirjau znaj da su sjedili po IKM -ovima .
Nisu ni Srbi javno dizali dzamije i katolcke crkve u vazduh pitaj bilo koga iz tih gradova nego samo u po noci sastavi detonacija i NN lica.
Zamisli sta bi bilo da izaslo na CNN zli bosnjaci ruse kriscansku bogomolju pa NATO bi poceo bombardovanja istu noc sa svojim saveznicima Srbima .\
Isto ja ti rekoh i kad se nadju kosti onda su se palile . A mozes misliti kako je podlo i perfidno pobiti ljude pa onda to podvesti po ubistvo a ne ratni zlocin .

A takvih malo previse slucajeva na Bosnjackoj strani , ako ne vjerujes meni pogledaj ostatak djelove 2,3,4, RAvne Linije Smrti na linku koji sam ti obezbjedio.
Za tebe neistine za mene istine itd.
Djelujes totalno napuseno i rastrojeno,prije nego nastavis sa pisanjem u vjetar moga bi malo da procitas neke presude i da se bolje informises,ovo sto trunis je rekla kazala,prije nego sto nastavis sa svojim nebulozama otidi za pocetak na ovu temu,jes da uzivas u Cosicevoj doktrini lazima i negacijom protiv zavjera ali je istina drugacija
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=22063
Usput da procitas sta su izjavile ugledne svijetske licnosti o velikosrbima i njohovom ludili a na osnovu njihovog ponasnja i podrske koju su dobijali od vecine Srba u vijeme pokusaja stvaranja Srboslavije cinjenjem planskih i sistematskih monstruoznih zlocina nad golorukim komsijema ukljucujuci i genocid,.........
Izjave uticajnih llidera Svijeta o Srbima i njihovim liderima:
"Srbi su narod bez zakona i bez vjere. To je narod razbojnika i terorista."
(Izjava Žaka Širaka, predsjednika Francuske, za ručkom, juna 1995. povodom sastanka sefova vlada država članica EU)
"Mi bi smo trebali da Srbiju osudimo na karantin, sve dok se virus koji ona nosi ne izbriše."(David Gompert, stariji direktor za Europu u Savjetu za nacionalnu bezbijednost u vrijeme Bushove administracije, casopis Foreign Affairs, jul-avgust 1994)
”Uostalom, bosanski Srbi su za nas uvijek bili i ostali samo banda razbojnika i ubica."
(Johan Fritz, direktor bečkog dnevnika Die Presse, direktor Međunarodnog Instituta za Štampu)
”Srbija, je nesumnjivi agresor, trebalo bi da bude prisiljena UN rezolucijom da snosi čitav teret reparacija."
(Josif Brodski, ruski jevrejski pijesnik-disident, Nobelovac, u dnevniku International Herald Tribun, 05. 08. 1993.)
”Rat protiv Srba nije više samo vojni sukob. To je bitka između dobra i zla, između civilizacije i varvarstva."(Toni Blair, bivsi britanski premijer, 1999)
"Predlažem da se srpskoj dijeci zabrani u školama učenje srpske nacionalne poezije."
(prof. dr Rolf-Dieter Kluge, direktor slavističkog seminara Univerziteta Tibingen, na okruglom stolu Univerziteta u Tibingenu, 1997)
„Trebalo bi da bombardujete Srbe”.
(Papa Jovan Pavle Drugi – Riječi upućene predsijedniku Klintonu tokom javnog pojavljivanja u Denveru)
„Srbi nisu naročito pametni”… „Srpska dijeca se više neće smijati”.
(Lorens Inglberger, bivši državni sekretar SAD)
„Srbi trguju ljudskim organima svojih žrtava kako bi obezbijedili novac za svoj rat… Trebalo bi da đavolski bombardujemo Beograd”
(Pol Džekson, urednik lista „Kalgari san”, u izjavi za Fani star, 13. oktobar 1992)
„Srbe treba baciti na koljena”.
(Klaus Kinkel, nemački ministar inostranih poslova, izjava 27. maja 1992)
”Hrvatska ne želi da u njoj žive ljudi koji pripadaju drugom narodu„.
(Bosiljka Mišetić, potpredsednica hrvatske vlade, na press-konferenciji, kolovoz 1995)
”Neka se Srbi podave u sopstvenom smradu„.
(Helmut Kol, Njemački kancelar, početkom 1998)
”Voditi će mo protiv Srba rat – diplomatski, ekonomski, politički, propagandni i psihološki„.
(Džejms Bejker, državni sekretar SAD, na američkoj TV, jun 1992)
O ovom ti pisu i sami Srbi kao dio frustracja zbog izgubljenih ratova i Kosova i ne zele vidjeti Srbiju u NATO paktu niti EU-i vec blize Rusima i Rusji,......