Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#351 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nellington »

Ma kad u našoj bolonjskoj praksi bude rad sa studentima u grupama 15-20 ljudi, horizontalna prohodnost, lifelong learning, neće mi smetati ni bolonjska sječa rokova, ali dotad... :skoljka:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#352 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

nellington wrote:Ma kad u našoj bolonjskoj praksi bude rad sa studentima u grupama 15-20 ljudi, horizontalna prohodnost, lifelong learning, neće mi smetati ni bolonjska sječa rokova, ali dotad... :skoljka:
i ovaj fazon za ispitima ne znam sta kaze bolonja. kad se parcijala polozi, to se gradivo ne ponavlja na zavrsnom na ff-u, kod nas zavrsni obuhvata citav semestar iako si polozio parcijale. preko vikenda cu pokusati saznati kako to treba ustvari da ide, a ako neko vec sad zna, nek javi :D
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#353 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

m. spahic, safet nurkuovic i jos 7 profesora pred sudom Xd spominje sie cifra 300 000 KM :D. Citao neki dan u oslobodjenju
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#354 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

neo123 wrote:m. spahic, safet nurkuovic i jos 7 profesora pred sudom Xd spominje sie cifra 300 000 KM :D. Citao neki dan u oslobodjenju
Stara vijest godinu dana skoro :-) . Nurković mi mentor za diplomski... :roll:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#355 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

cyprus wrote:
neo123 wrote:m. spahic, safet nurkuovic i jos 7 profesora pred sudom Xd spominje sie cifra 300 000 KM :D. Citao neki dan u oslobodjenju
Stara vijest godinu dana skoro :-) . Nurković mi mentor za diplomski... :roll:
Normalno da je stara, al kako vidim sada su poceli nesto konkretno raditi oko njih :D
Pa dobro, spahic mi predaje a nurkovic je na putu :D
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#356 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

minjonja wrote:
cyprus wrote:Zar vam je potreban septembarski rok? :D :D
meni nije (jos :D ) ali nije fer prema drugima. bas bih voljela procitati bolonjsku deklaraciju gdje pise da ima samo jedan zavrsni i jedan popravni po semestru. naravno, sef odsjeka je spominjao da nece zbog onih sto su imali 1,5 bod na parcijalama da se znoji ljeti, kao da ne zna da oni sto su imali 1,5 su upisali biologiju jer nisu primljeni na zeljenim fakultetima i da su tu samo da ne gube godinu u ocima roditelja. znam ih kojima je manje od boda falilo za prolaza, i znam jednu djevojku koja iz nekih razloga nije izasla na jednu parcijalu i na kraju nije imala dovoljno bodova za prolaza. i onda kazu sad lakse studirati. sam sef rekao da su prije imali 9 rokova. pa knjige nisi onda morao uzeti u ruke. samo izadjes 8 puta na ispit, naucis pitanja i 9. put dobijes 10.
I tu se ja grohotom nasmijah !!!!
saga
Posts: 1180
Joined: 14/05/2007 22:23

#357 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by saga »

alternativni wrote: Smjesan je ovaj sesti semestar na TKN-u, mozes pasti jedino ako se potrudis 8-)
oo, blago tebi...
prvi put u toku mog skolovanja mi je septembar ostao bas zbog tog sestog semestra i teorije iz PSI-a :D (ala je dosadna...)
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#358 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

Za one koji žele saznat šta više o vulkanima, zemljotresima, cunamijima i klizištima preporučujem da dođu u amfiteatar Branko Galeb u četvrtak u 9.00 :D . Nas par studenata geografije, predvođenih dekanom, drži prigodnu prezentaciju u povodu Dana planete Zemlje na spomenutu tematiku :) .

PS Moja malenkost prezentira zemljotrese :D :oops:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#359 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

cyprus wrote:Za one koji žele saznat šta više o vulkanima, zemljotresima, cunamijima i klizištima preporučujem da dođu u amfiteatar Branko Galeb u četvrtak u 9.00 :D . Nas par studenata geografije, predvođenih dekanom, drži prigodnu prezentaciju u povodu Dana planete Zemlje na spomenutu tematiku :) .

PS Moja malenkost prezentira zemljotrese :D :oops:
Fino, da vidim nekog forumasha :D

Pozz od studenta prve godine turizma :P
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#360 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

neo123 wrote:
cyprus wrote:Za one koji žele saznat šta više o vulkanima, zemljotresima, cunamijima i klizištima preporučujem da dođu u amfiteatar Branko Galeb u četvrtak u 9.00 :D . Nas par studenata geografije, predvođenih dekanom, drži prigodnu prezentaciju u povodu Dana planete Zemlje na spomenutu tematiku :) .

PS Moja malenkost prezentira zemljotrese :D :oops:
Fino, da vidim nekog forumasha :D

Pozz od studenta prve godine turizma :P
I kak'i sam bio? :P

Pozz od studenta četvrte godine, i sretno ti na odiseji kroz naredne godine :-D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#361 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

bas mi krivo sto nisam mogla doci, imala sam ispit... hocel bit repriza? :D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#362 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nellington »

Pošto me sutra očekuje dug dan na PMFu, da pitam: radi li onaj kafe aparat u prizemlju, kakva je kafa i vraća li kusur? :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#363 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

nellington wrote:Pošto me sutra očekuje dug dan na PMFu, da pitam: radi li onaj kafe aparat u prizemlju, kakva je kafa i vraća li kusur? :D
radi
ne znam za kafu (ne pijem)
ne vraca
:D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#364 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nellington »

Hvala na informaciji :)
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#365 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by chengaba »

nellington wrote:Pošto me sutra očekuje dug dan na PMFu, da pitam: radi li onaj kafe aparat u prizemlju, kakva je kafa i vraća li kusur? :D
U kojoj zgradi? :D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#366 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nellington »

chengaba wrote:
nellington wrote:Pošto me sutra očekuje dug dan na PMFu, da pitam: radi li onaj kafe aparat u prizemlju, kakva je kafa i vraća li kusur? :D
U kojoj zgradi? :D
Niskoj, u visoku ulazim samo kad mi treba kakav prodekan ili dekan :)
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#367 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nellington »

alternativni wrote:
nellington wrote:Pošto me sutra očekuje dug dan na PMFu, da pitam: radi li onaj kafe aparat u prizemlju, kakva je kafa i vraća li kusur? :D
Aparat je odavno premjesten na prvi sprat, ali kljucno je da vraca kusur :)
Kafa je bolja nego u kantini (barem po mom ukusu)

Jel' to dezuras na takmicenju?
Dežuru ću pokušati zaobići, ali čeka me komisijski posao. :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#368 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

alternativni wrote:
nellington wrote:Pošto me sutra očekuje dug dan na PMFu, da pitam: radi li onaj kafe aparat u prizemlju, kakva je kafa i vraća li kusur? :D
Aparat je odavno premjesten na prvi sprat, ali kljucno je da vraca kusur :)
Kafa je bolja nego u kantini (barem po mom ukusu)

Jel' to dezuras na takmicenju?
nemoj mi reci da smo mi iz visoke zgrade uvijek dzaba razbijali pare jer smo mislili da ne vraca kusur ili su kod vas u niskoj zgradi drugi automati :-)
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#369 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nellington »

minjonja wrote: nemoj mi reci da smo mi iz visoke zgrade uvijek dzaba razbijali pare jer smo mislili da ne vraca kusur ili su kod vas u niskoj zgradi drugi automati :-)
Biće prije ovo drugo, jer i mi sa druge strane ulice imamo tri aparata, sva tri sa različitom politikom vraćanja kusura (i kvaliteta kafe) :lol:
User avatar
atko
Posts: 6058
Joined: 06/07/2006 14:51

#370 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by atko »

Pravi si matematicar ... prvo dokazes postojanje bar jednog aparata ... a onda ispitas dal tezi vracanju kusura :D :D :D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#371 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nellington »

atko wrote:Pravi si matematicar ... prvo dokazes postojanje bar jednog aparata ... a onda ispitas dal tezi vracanju kusura :D :D :D
Ja sam empirijski utvrdio postojanje istog u svojim posjetama gorepomenutoj instituciji, tako da je ostalo samo ispitivanje osobina objekta sa stanovišta teorije konačnih automata :)
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#372 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

minjonja wrote: nemoj mi reci da smo mi iz visoke zgrade uvijek dzaba razbijali pare jer smo mislili da ne vraca kusur ili su kod vas u niskoj zgradi drugi automati :-)
Iz iskustva ti kazem da aparat vraca pare Xd... Do prije mjesec dana nije vracao ali sada vraca...
Kod mene jaran zivi na tom aparatu hahahah :D
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#373 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

Aparat vraća kusur :D 100%, ali nije vazda tako bilo :-D

No, svejedno meni otkako je dvaput proguto po marku, stekao je u meni zakletog neprijatelja :evil: , te mu više ne prilazim nikako :oops:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#374 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

minjonja wrote:bas mi krivo sto nisam mogla doci, imala sam ispit... hocel bit repriza? :D
Nažalost nema reprize :sad: , nemaš pojma šta si propustila :D :oops:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#375 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

cyprus wrote:
minjonja wrote:bas mi krivo sto nisam mogla doci, imala sam ispit... hocel bit repriza? :D
Nažalost nema reprize :sad: , nemaš pojma šta si propustila :D :oops:
spektakl :D

ne prisjedaj mi na muku, fkt sam mislila doci, al sam imala tog jutra ispit, i to usmeni...
Post Reply