Firefox - Extensions -Themes - News

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Quaresma
Posts: 6749
Joined: 19/07/2010 16:37

#351 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Quaresma »

tesko, samo reinstalacija pomaze


btw, previse su ofirni iz mozille, pa da hocu chrome isao bih na chrome


ne svidja mi se kucica/homepage i refresh dugme na lijevoj strani, isto tako, kad otvaras yt video u novom tabu, ne pokrece se nego ostane zamrznut dok se ne otvoris taj tab. to mi se licno ne svidja.

EDIT:

Zapravo postoji customizacija ovih dugmadi, desni klik na neku i customize, ne znam jel ovo prije bilo? neka neko javi.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#352 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by orinoco »

Quaresma wrote:tesko, samo reinstalacija pomaze

btw, previse su ofirni iz mozille, pa da hocu chrome isao bih na chrome

ne svidja mi se kucica/homepage i refresh dugme na lijevoj strani, isto tako, kad otvaras yt video u novom tabu, ne pokrece se nego ostane zamrznut dok se ne otvoris taj tab. to mi se licno ne svidja.
Ja sam instalirala Firefox 57.0 Beta i ne sviđa mi se. Nije mi presvukla prethodnu verziju, već se postavila nezavisno, kao novi Firefox, tako da mogu pokretati jednu ili drugu verziju, obje zajedno ne može.
Koristim add speed dial i na prethodnoj verziji imam puno linkova. Beta verzija nije presvukla prethodnu i nemam više te linkove.
User avatar
Quaresma
Posts: 6749
Joined: 19/07/2010 16:37

#353 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Quaresma »

ipak je meni isla preko prethodne, ma ko ga šiša, puknuću im feedback, al cu ostati na beti, svakako nas ovo čeka u novembru
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#354 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Nasminkao sam je opet. Mene slusa godinama, a ove ostale ne znam. Mozda probam kao drugi Operu i Uc barem na mobu jer ne moze Mozila na slabom mobu. Dodo sam nove adone i vratio stari za mijenjanje izgleda stranice. Ne svidza mi se nikako onaj novi ekranski snimac slike. Bolji snip Mikrosoftov i Lajghshot.

Jos dodajem adona. 23 trenutno ali ima u tome sto po njihovom dodze, sto nisu adoni. Svidzaju mi se ovi novi sto sam ih nabacio, a neke sam htjeo ali ne rade. Jos sminkam i cesljam adone. Cudo da ne zaglavljuje itd.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#355 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Quaresma wrote:
EDIT:

Zapravo postoji customizacija ovih dugmadi, desni klik na neku i customize, ne znam jel ovo prije bilo? neka neko javi.
Na kompu mozes stavit skoro sta hoces i gdje hoces. Pola opcija ti ne treba jer ih imas na alt koje ja stalno drzim upaljeno, a ima dosta opcija i na desni [glavni] klik.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#356 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Evo sada sam pogledao. Ima 21 adon ukljucen, 13 iskljucenih ali ostavio sam ih ako ih bilo kada opet htjednem ukljuciti. Jer imaju neke dobre stvari ali imaju i greski zbog cega ih ne koristim a neke ne znam ni koristiti.
User avatar
escobar__
Posts: 8913
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#357 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by escobar__ »

Radit će dodaci (add-oni) nakon što ih developeri nadograde za Quantum, svi ostali neće.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#358 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by kafanski_covjek »

ja sam se vratio na 54-ku
User avatar
diablobih
Posts: 8267
Joined: 28/12/2015 02:17

#359 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by diablobih »

Bit ce ovo vrh, ali tek kada izađe, logično sad ima problema par.
User avatar
crnivrag
Posts: 13020
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#360 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by crnivrag »

Meni je beta verzija deaktivirala add-one Adblock Plus i Video downloadhelper, pa sam odlučio da se vratim na stabilnu verziju 55.0.3, dok ovi developeri ne izdaju add-one koji će biti kompatibilni sa verzijom 57.

Edit: Ponovo sam se vratio na Firefox 57 Beta 3, jer sam skužio da Adblock Plus ima developer verziju add-ona koja je kompatibilna s ovom verzijom, a Video DownloadHelper će vjerovatno do izlaska public verzije izbaciti kompatibilni plugin.
User avatar
Quaresma
Posts: 6749
Joined: 19/07/2010 16:37

#361 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Quaresma »

bice addona, treba dati malo vremena da se to apdejtuje da podrzi zadnju verziju
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#362 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Imaju svi skoro. Ne znam kako kod vas nema. Kod mene imaju skoro svi. Mozda samo nema nekih ali ovi svi vazni itd., imaju. Samo sam par vidio da ne mogu na 57 ili 58 koja mi je vec verzija sada. A za ovaj reklamni bloker kazu da on najvise memorije na Liji koristi i da je nesto drugo bolje koristit ali se ne sjecam sta. I jedno pitanje da li ona vama koristi 500 Mb memorije. Dobro zna spasti na 380 ali ko zna na koliko se zna i popeti.
User avatar
Qler
Posts: 23715
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#363 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Qler »

Ne radi lastpass addon
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#364 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

56 mi je verzija. Kada se smiri evo sada sam gledao 450-500 Mb a kada imam tabove ukljucene ide na 700-800 Mb. Ovo je puno jer imam samo 6 Gb. Sreca pa nista drugo ne koristim puno.
User avatar
Qler
Posts: 23715
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#365 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Qler »

Image

19 tabova otvoreno
User avatar
Quaresma
Posts: 6749
Joined: 19/07/2010 16:37

#366 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Quaresma »

Quantum leti, zaista.


no ono što sam primjetio vjerovatno je i njihov propust, kad kliknete na plus novi tab, i home dugme i odvede vas na google pocetnu stranicu, cim pocnete pisati, pisete gore na vrhu gdje se link nalazi, ali tekst ide zajedno sa linkom.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#367 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Qler wrote:https://i.imgur.com/M7cek2e.png

19 tabova otvoreno
Meni i kad nisu otvoreni. Imam adon i za to. Ne otvaraju se odmah nego kad ja hocu. Opet puno. Vjerovatno zbog adona. 23 trenutno ima, i jos 13 iskljucenih.
Last edited by Sanjarko on 29/09/2017 00:52, edited 2 times in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#368 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Evo sad i za adone imate prethodnu verziju. A danas mi se azurirala Lija i nesto me kada kucam na forumu zeza. Kursor blica i pri kucanju. Nekako ne znam kako da objasnim kao usporeno. Ne znam je li do azuriranja adona ili Lije.
User avatar
Qler
Posts: 23715
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#369 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Qler »

Vizionar 1985 wrote:
Qler wrote:https://i.imgur.com/M7cek2e.png

19 tabova otvoreno
Meni i kad nisu otvoreni. Imam adon i za to. Ne otvaraju se odmah nego kad ja hocu. Opet puno. Vjerovatno zbog adona. 23 trenutno ima, i jos 13 iskljucenih.
Od addona imam UBlock, lastpass, roomy bookmarks i to je to...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#370 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Qler wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Meni i kad nisu otvoreni. Imam adon i za to. Ne otvaraju se odmah nego kad ja hocu. Opet puno. Vjerovatno zbog adona. 23 trenutno ima, i jos 13 iskljucenih.
Od addona imam UBlock, lastpass, roomy bookmarks i to je to...
Uf Kler onda tebi pravo memorije zauzima, vise nego meni. :shock:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#371 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Vjerovatno radi azuriranja. Da je kako kao na Androidu. Da odlucujemo hocemo li azurirati ili ne itd. 8-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#372 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:Evo sad i za adone imate prethodnu verziju. A danas mi se azurirala Lija i nesto me kada kucam na forumu zeza. Kursor blica i pri kucanju. Nekako ne znam kako da objasnim kao usporeno. Ne znam je li do azuriranja adona ili Lije.
Jest ovo kako se azurirala. Drugacije blica kursor na slovima nego kod kompjutera. Nije izgleda do adona jer i kad iskljucim izgleda da blica cudno. Ne znam kako da opisem blicanje. Cudno, kao usporeno, ne znam ni ja kako da opisem ovo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#373 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Vizionar 1985 wrote:Evo sad i za adone imate prethodnu verziju. A danas mi se azurirala Lija i nesto me kada kucam na forumu zeza. Kursor blica i pri kucanju. Nekako ne znam kako da objasnim kao usporeno. Ne znam je li do azuriranja adona ili Lije.
Jest ovo kako se azurirala. Drugacije blica kursor na slovima nego kod kompjutera. Nije izgleda do adona jer i kad iskljucim izgleda da blica cudno. Ne znam kako da opisem blicanje. Cudno, kao usporeno, ne znam ni ja kako da opisem ovo.
Evo gledam da nije do drugog adona. Iskljucio ga i opet isto. Vidljivije je da nesto nije uredu sa blicanjem kada ukljucim ovaj adon sto mijenja pozadinu, ali i kad je iskljucen isto cudno blica.
User avatar
Qler
Posts: 23715
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#374 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Qler »

Vizionar 1985 wrote:
Qler wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Meni i kad nisu otvoreni. Imam adon i za to. Ne otvaraju se odmah nego kad ja hocu. Opet puno. Vjerovatno zbog adona. 23 trenutno ima, i jos 13 iskljucenih.
Od addona imam UBlock, lastpass, roomy bookmarks i to je to...
Uf Kler onda tebi pravo memorije zauzima, vise nego meni. :shock:
Qler - KUler :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#375 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Qler wrote: Qler - KUler :D
Nema spola pa reko Q=K. Ql=Kul. :D
Post Reply