Šta je fufica?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#351 Re: Šta je fufica?

Post by Tomahawk11 »

Bloo wrote:
Nastasia wrote:Ili recimo dozvoli se da sefica akuserske klinike izjavi da se primaju na posao iskljucivo muskarci jer zene radjaju i imaju porodiljsko. Akuserske klinike. :D I zensko moze bit sovinista.

Ne mislim da sam bolja od bilo kog muskarca. Al ne mislim ni da sam gora. Meni su muskarci super i bas ih gotivim.

A i seks je svakako zanimljiviji sa njima.
:lol:
:thumbup:

Bros before hoes :mrgreen:
Kod mene u firmi ženska diskriminacija. Više žena nego muškaraca, čak i firma propagira primanje žena u odnosu na muškarce. :twisted:
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#352 Re: Šta je fufica?

Post by Nastasia »

Valjda radi vizuelnog dojma. Ne moze mi nijedan drugi razlog pasti na pamet. :?
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#353 Re: Šta je fufica?

Post by Euridika »

Tomahawk11 wrote:
Bloo wrote:
Nastasia wrote:Ili recimo dozvoli se da sefica akuserske klinike izjavi da se primaju na posao iskljucivo muskarci jer zene radjaju i imaju porodiljsko. Akuserske klinike. :D I zensko moze bit sovinista.

Ne mislim da sam bolja od bilo kog muskarca. Al ne mislim ni da sam gora. Meni su muskarci super i bas ih gotivim.

A i seks je svakako zanimljiviji sa njima.
:lol:
:thumbup:

Bros before hoes :mrgreen:
Kod mene u firmi ženska diskriminacija. Više žena nego muškaraca, čak i firma propagira primanje žena u odnosu na muškarce. :twisted:
Zato što si ti u struci u kojoj dominiraju žene. Ima i dosta muškaraca, ali je broj žena ipak veći. ;-)

U mojoj struci kontra - ja sam žena u muškom svijetu. :D
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#354 Re: Šta je fufica?

Post by Euridika »

Zanimljivo, ali nije baš tako (mislim na odbranu svojih prava na relaciji ženska prava vs ljudska prava). Evo mog primjera. Ja se na radnom mjestu bunim i sukobljavam s drugima (i nadređenima) uglavnom onda kada primijetim da su ugrožena nečija druga prava ili su ugrožena kolektivna prava. Za svoja lična prava se ne borim, ali ne dopuštam ni da budem iskorištena. Eh sad, kako sam ja temperamentna po prirodi, tako mi se ponekad zna desiti da burno reagujem na neku 'nepravdu' na poslu, i to u pravilu što nam se nameće gluplja i besmislenija stvar kao obaveza, to sam ja glasnija u pobuni. Pritom, ja nikad nikog direktno ne napadam i ne vrijeđam, ali otvoreno kažem šta mislim o nekoj stvari ili o nečijem stavu. I šta mi se desi - čujem iz usta jednog od mojih nadređenih "Ma to su žene i ženska posla..." a propos moje "galame i drame".
Je li ovo šovinizam ili ne?

Edit: A bila sam u pravu što se tiče razloga pobune, sa mnom su se složile sve kolege, čak i nadređeni, samo niko od njih nije smio javno da iznese taj stav, a u tajnosti su svi negodovali.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21779
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#355 Re: Šta je fufica?

Post by MarlboroGold »

Jeste sovinizam. Nazalost vecina nasih poslodavaca nemaju pojma o upravljanju ljudskim resursima pa me i takva reakcija ne cudi. S druge strane imam i ja jedan primjer kad sam radio kod jednog poslodavca, a u kancelariji su bile samo zene. Toliko su znale gubiti produktivno vrijeme na nekim bezveznim pricama o odjeci, obuci, ogovaranju i ometati da sam jednom digao glas i otisao sefici u nadi da intervenise. Njen odgovor je bio ma pusti ih ko mi zene... sta reci.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18190
Joined: 11/02/2013 11:32

#356 Re: Šta je fufica?

Post by Ramzess Veliki »

Hajd ovoj nek neko kaze da je fufica ... :D
Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#357 Re: Šta je fufica?

Post by Tomahawk11 »

Ramzess Veliki wrote:Hajd ovoj nek neko kaze da je fufica ... :D
Image
Image
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#358 Re: Šta je fufica?

Post by pizarro »

ili karolini :srce: :D

Image
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21779
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#359 Re: Šta je fufica?

Post by MarlboroGold »



1:50 - ova se bori sa muškarcem :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#360 Re: Šta je fufica?

Post by Bloo »

Awesome. Bil se zabavljao sa njom? Roditeljima je doveo :D sa rajom je upoznao?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#361 Re: Šta je fufica?

Post by triconja »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:
Bloo wrote: Mislim da "kukaju" zene kod kojih u porodici ne postoji podjela poslova, te je kompletno domacinstvo, odgoj i briga o djeci i dalje na njoj. A i ona radi kao i muz.

Raspodjelom odgovornosti i obaveza (svaki dan, sve sfere domacinstva i odgoja) teret se podjednako rasporeduje i lakse nosi. To se valjda zove bracni zivot.
Kako ti dođe do ovog zaključka? :D
Mislim, ne tvrdim nepokolebljivo, mladi padawane :mrgreen: bitna razlika izmedu mog i tvog posta je u tome. Ti si decidno to izjavio.

Do ovog sam dosla na osnovu razgovora sa prijateljicama, kolegicama, zenskom radnom snagom sa kojom se susrecem, vlastitom sirom porodicom.
To je ziva istina, zalosna je sudbina takvih zena ali ulijece religija i obecava nagrade za takav zivot :roll:
John Cleese
Posts: 38117
Joined: 25/05/2010 18:30

#362 Re: Šta je fufica?

Post by John Cleese »

Bloo wrote: Zavrsi se sa poslom u 4 ili 5, pokupi se dijete, dode kuci, ona ga hrani, on ga okupa i presvuce.dok ona kuha rucak, on pere sude ili stavlja u masinu dok ona uspavljuje, ona ukljuci ves,a on usisava dok ona kaci ves...i tako.
Pa ima l' tu ikad kakvog odmora? :|
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#363 Re: Šta je fufica?

Post by Bloo »

John Cleese wrote:
Bloo wrote: Zavrsi se sa poslom u 4 ili 5, pokupi se dijete, dode kuci, ona ga hrani, on ga okupa i presvuce.dok ona kuha rucak, on pere sude ili stavlja u masinu dok ona uspavljuje, ona ukljuci ves,a on usisava dok ona kaci ves...i tako.
Pa ima l' tu ikad kakvog odmora? :|
Ne znam, pitaj ove razmnožene u brakovima :|

Mislim da nema.
Možda kad ode dijete studirati vani.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#364 Re: Šta je fufica?

Post by Tomahawk11 »

John Cleese wrote:
Bloo wrote: Zavrsi se sa poslom u 4 ili 5, pokupi se dijete, dode kuci, ona ga hrani, on ga okupa i presvuce.dok ona kuha rucak, on pere sude ili stavlja u masinu dok ona uspavljuje, ona ukljuci ves,a on usisava dok ona kaci ves...i tako.
Pa ima l' tu ikad kakvog odmora? :|
Jok, tako je kad živiš s drugim ljudima.
Suprugom, djecom....
John Cleese
Posts: 38117
Joined: 25/05/2010 18:30

#365 Re: Šta je fufica?

Post by John Cleese »

Ramzess Veliki wrote:Hajd ovoj nek neko kaze da je fufica ... :D
http://media.giphy.com/media/14jlisls3di8De/giphy.gif
Rekla joj ta u prugastom sorcu - nije stigla izgovorit do kraja, doduse :|
John Cleese
Posts: 38117
Joined: 25/05/2010 18:30

#366 Re: Šta je fufica?

Post by John Cleese »

Bloo wrote:
John Cleese wrote:
Bloo wrote: Zavrsi se sa poslom u 4 ili 5, pokupi se dijete, dode kuci, ona ga hrani, on ga okupa i presvuce.dok ona kuha rucak, on pere sude ili stavlja u masinu dok ona uspavljuje, ona ukljuci ves,a on usisava dok ona kaci ves...i tako.
Pa ima l' tu ikad kakvog odmora? :|
Ne znam, pitaj ove razmnožene u brakovima :|

Mislim da nema.
Možda kad ode dijete studirati vani.
Sta imam njih pitat - to je bila tvoja spekulacija :| :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#367 Re: Šta je fufica?

Post by Bloo »

John Cleese wrote:
Sta imam njih pitat - to je bila tvoja spekulacija :| :D
Ah, da. :mrgreen:
Da, ja sam teoretski izložila kako se mogu podijeliti zaduženja u braku ili vezi kada se ima dijete i oba roditelja rade, a da se jedna strana ne žali da su sve obaveze pale na nju :-D

I onda se "odmore" kada dijete zaspe naveče.

Odnosno iz prakse: onesvijeste se u 22 :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#368 Re: Šta je fufica?

Post by Tomahawk11 »

Čuj u 22 h. :mrgreen:
John Cleese
Posts: 38117
Joined: 25/05/2010 18:30

#369 Re: Šta je fufica?

Post by John Cleese »

Euridika wrote:Zanimljivo, ali nije baš tako (mislim na odbranu svojih prava na relaciji ženska prava vs ljudska prava). Evo mog primjera. Ja se na radnom mjestu bunim i sukobljavam s drugima (i nadređenima) uglavnom onda kada primijetim da su ugrožena nečija druga prava ili su ugrožena kolektivna prava. Za svoja lična prava se ne borim, ali ne dopuštam ni da budem iskorištena. Eh sad, kako sam ja temperamentna po prirodi, tako mi se ponekad zna desiti da burno reagujem na neku 'nepravdu' na poslu, i to u pravilu što nam se nameće gluplja i besmislenija stvar kao obaveza, to sam ja glasnija u pobuni. Pritom, ja nikad nikog direktno ne napadam i ne vrijeđam, ali otvoreno kažem šta mislim o nekoj stvari ili o nečijem stavu. I šta mi se desi - čujem iz usta jednog od mojih nadređenih "Ma to su žene i ženska posla..." a propos moje "galame i drame".
Je li ovo šovinizam ili ne?
Nije. To bi bio nagovjestaj diskriminatorskih stavova.

Kako god bilo - samo je bezVeze na sebe navukao tvoj gnijev.
Imace se kad kajat :|
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#370 Re: Šta je fufica?

Post by triconja »

Bloo wrote:Awesome. Bil se zabavljao sa njom? Roditeljima je doveo :D sa rajom je upoznao?
Bih, sto ne bih ali bi se dogovorio u slucaju bilo kakve svadje da mi da nesto da nam omjer snaga bude jednak :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21779
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#371 Re: Šta je fufica?

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:Awesome. Bil se zabavljao sa njom? Roditeljima je doveo :D sa rajom je upoznao?
Da patim od fetiša da me direktom, krošeom ili uppercutom lupa kad joj nije po volji :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#372 Re: Šta je fufica?

Post by triconja »

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:Awesome. Bil se zabavljao sa njom? Roditeljima je doveo :D sa rajom je upoznao?
Da patim od fetiša da me direktom, krošeom ili uppercutom lupa kad joj nije po volji :lol:
Moro bi utoku i u halu nosit :lol: :lol: :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21779
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#373 Re: Šta je fufica?

Post by MarlboroGold »

triconja wrote:
MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:Awesome. Bil se zabavljao sa njom? Roditeljima je doveo :D sa rajom je upoznao?
Da patim od fetiša da me direktom, krošeom ili uppercutom lupa kad joj nije po volji :lol:
Moro bi utoku i u halu nosit :lol: :lol: :lol:
:lol: :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#374 Re: Šta je fufica?

Post by Tomahawk11 »

Dogovarate se i niKi problem. :mrgreen:
Mislim, bude tvoja zadnja i to. :oops:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#375 Re: Šta je fufica?

Post by mad_max_ba »

Bloo wrote: Ah, da. :mrgreen:
Da, ja sam teoretski izložila kako se mogu podijeliti zaduženja u braku ili vezi kada se ima dijete i oba roditelja rade, a da se jedna strana ne žali da su sve obaveze pale na nju :-D

I onda se "odmore" kada dijete zaspe naveče.

Odnosno iz prakse: onesvijeste se u 22 :D
Čuj 22 :lol: :lol: :lol:

Sinoćnji primjer

Nisam vidio drugo poluvrijeme utakmice koja je krenula u 20:45
:lol: :lol:

Sad mi krivo sve se desilo u drugom poluvremenu :lol: :lol: :lol:
Post Reply