crnci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 31356
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#351 Re: crnci

Post by dale cooper »

dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:
Čuj što. Prince je Tito. :-D :D

Ma osim Purple Rain,tog albuma/soundtracka,mozda jos par stvarki,onih udarnih (Cream,Pearls and beaty...)

Uhh,nabroja ja stvari od njega. :-)

Sad evo gledam na Youtube,zaboravih da je nedavno sve clipove povukao.
Dirty Mind, 1999, Purple Rain i Sign 'O' the Times. Četiri klasična i nenadjebiva albuma. Poslušaj ih nekad opet u cijelosti. :)
Da ne govorimo o još gomili drugih sjajnih pjesama raštrkanih po ostalim albumima.
Istina, kvalitet se pogoršao kada je pronašao Boga i zaboravio na sex, ali u zadnje vrijeme
pokazuje znake oporavka. :mrgreen:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#352 Re: crnci

Post by dezurni_ucenik »

Otisao u Jehovine svjedoke.
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#353 Re: crnci

Post by Dobrinja80 »

amiliana wrote:
Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
Jer mora znaciti da su svi isti, ako se nekolicina njih bavi kriminalom jer mora znaciti da su i ostali takvi i da sve crnce treba pobiti. Koliko crnaca u Evropi na Zapadu imala sam priliku upoznati jednog i super je lik stvarno. Ima njih koji hoce da rade.Ipak mislim da nije uredu nekog nazvati ijenstinom i nesposobnjakovicem
Koliko dobro si ga upoznala?
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#354 Re: crnci

Post by Dobrinja80 »

animals wrote:
MyTao wrote:
animals wrote:Kad pogledamo ko su uspjesni Amerikanci, dolazimo do zakljucka da su to porijeklom,
Nijemci, Englezi..da ne nabrajam jos neke.. da sumiramo pripadnici naroda koji su naselili Ameriku iz Evrope..
ili Australci, ili JuznoAfricka republika.. sve su to Evropljani izgradili..mislim da nije rasizam kad kazemo da pojedini narodi
su jednostavno najbolji u svemu, bez obzira koje krajeve naselili..
HEIL HITLER!!!!!
Ajde posto si tako pametan, navedi mi sta prosjecan Bosanac vozi,
i koja mu je marka auta zakon..pa onda lupaj gluposti..
Neko je obdaren pameću a neko sa nečim drugim.
Ja mislim da su ti bijelci frustrirani kad ih žene prevare sa crncem koji imaju mnogo veče komade
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#355 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

dale cooper wrote:Pa meni su lično Prince, Hendrix, Marley i Jackson jednako bitni kao recimo Tesla.
Tesla nam je svima popravio i pospješio kvalitet života na praktičan način sa svojim revolucionarnim izumima,
dok su ovi gore nabrojani uticali na naše živote na jedan intimniji način dodirujući naše emocije
i duše, što je isto tako bitno.
hahahahahahaha BUHAHAHUHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAA... Nemoj mi zamjeriti, mislim, dirljivo mi je ovo bilo procitati i sve, ali ipak... :D

Usporedjivati ove s Teslom, i to Prince, HAHAHAHAHAHAHA :lol:

PS. Volim cak i Princa poslusati, ali ovo nije mjesanje krusaka i jabuka, vec traktora i banana.
Last edited by Umalo popisivac on 28/12/2014 00:03, edited 1 time in total.
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#356 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

dale cooper wrote:
Vidim, malo si se u međuvremenu informisao. :D Pa onaj ko ne zna za sve spomenute može samo zahvaliti svojoj
neinformiranosti, što je sramota sa obzirom kakve neiscrpne izvore informacija imamo na raspolaganju danas.
I činjenica je da i današnjom muzikom dominiraju pretežito crni izvođači. Druga stvar je što možda tebi
ta vrsta muzike ne leži. Ni ja ne slušam baš mnogo hip-hop, ali ga poštujem, i nikako ne mogu sve strpati
u isti koš, jer nije sve u tom fazonu 50 Centa. Dosta hip-hopa je socijalno i politički angažovano i govori
o Afro-Američkom životu danas baš kao što su njihovi prethodnici kao recimo James Brown ili Curtis Mayfield
govorili o svom iskustvu u tadašnjoj Americi.

Pa ja tu cijenjenu gospodu imaDem poprzene i zaprzene na hadedeu od osnovne. Medjutim, opet crnci ne dominiraju u muzici, niti su, a kamo li su sada. Kvalitativno ne (iako je bilo velikana), kvantativno, kad malo bolje razmislim, mozda i da, al to je opet do Fiftyja. :D

OK je sve, ja sam mislio vise na danasnji utjecaj, mozda sam malo pretjerao sa "yo pimp my hoe bitch niga yea yea" :D Al u biti, to je to danas, manje vise.

Nisam ljubitelj repa, iako ima sasvim OK stvari, al i to je starije a danas sve vise idu nesto kao ovdje u vode turbo folka. Al ja ne bih samo ovdje o muzici i ko moze vise trcati, mislim da je to manje bitno.
User avatar
dale cooper
Posts: 31356
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#357 Re: crnci

Post by dale cooper »

Umalo popisivac wrote:
dale cooper wrote:Pa meni su lično Prince, Hendrix, Marley i Jackson jednako bitni kao recimo Tesla.
Tesla nam je svima popravio i pospješio kvalitet života na praktičan način sa svojim revolucionarnim izumima,
dok su ovi gore nabrojani uticali na naše živote na jedan intimniji način dodirujući naše emocije
i duše, što je isto tako bitno.
hahahahahahaha BUHAHAHUHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAA... Nemoj mi zamjeriti, mislim, dirljivo mi je ovo bilo procitati i sve, ali ipak... :D

Usporedjivati ove s Teslom, i to Prince, HAHAHAHAHAHAHA :lol:
Mogao sam i pretpostaviti da nećeš shvatiti poentu.
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#358 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

Ne znam sta tu ima za shvatiti. Temu relativizirate, i marginalizirate uspjehe velikih ljudi izjednjacavajuci ih s osrednjim pevaljkama.
User avatar
dale cooper
Posts: 31356
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#359 Re: crnci

Post by dale cooper »

Umalo popisivac wrote:Ne znam sta tu ima za shvatiti. Temu relativizirate i marginalizirate uspjehe velikih ljudi izjednjacavajuci ih s osrednjim pevaljkama.
Nigdje ih nisam usporedio, jednostavno sam rekao da su meni lično jednako bitni, iz različitih razloga.
Meni je muzika važna u životu i ima izuzetno jak efekat na mene. Hrana za dušu.
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#360 Re: crnci

Post by Saian »

Umalo popisivac wrote:Ne znam sta tu ima za shvatiti. Temu relativizirate, i marginalizirate uspjehe velikih ljudi izjednjacavajuci ih s osrednjim pevaljkama.

Atlas Shrugged?
Her stated goal for writing the text was "to show how desperately the world needs prime movers and how viciously it treats them" and to portray "what happens to a world without them".[9] Nonetheless, when asked by film producer Albert S. Ruddy if a screenplay could focus on the love story, Rand agreed and said, "That's all it ever was"
http://en.wikipedia.org/wiki/Atlas_Shrugged
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#361 Re: crnci

Post by JohnnyS »

Ne bih ja olako zanemario važnost pjevača, bez obzira što osobno ne volim Princa. Ne volim ni Pink Floyd, da ne ispadnem rasist :D

Tehnološki napredak nije jedini bitan. Slažem se, izmjenična struja je temelj današnje civilizacije, ali kakva bismo civilizacija bili bez umjetnosti. Tesla bi je izmislio i bez Michelangela, ali jebo svijet bez Sikstinske kapele
User avatar
dale cooper
Posts: 31356
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#362 Re: crnci

Post by dale cooper »

JohnnyS wrote:Ne bih ja olako zanemario važnost pjevača, bez obzira što osobno ne volim Princa. Ne volim ni Pink Floyd, da ne ispadnem rasist :D

Tehnološki napredak nije jedini bitan. Slažem se, izmjenična struja je temelj današnje civilizacije, ali kakva bismo civilizacija bili bez umjetnosti. Tesla bi je izmislio i bez Michelangela, ali jebo svijet bez Sikstinske kapele
Upravo. :thumbup:
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#363 Re: crnci

Post by mali_balon »

uglavnomja wrote:
:mrgreen:

to nisu begovska nego skorojevicka djeca

i mogu oni otici vani da studiraju, ali vani ne moze babo kupiti diplomu ... tako da ce imati mudo od ovce, a ne znanje.


a sto se tice azilanata u norveskoj - imaju sve mogucnosti da postanu obrazovani i uspjesni. do njih je sta ce uraditi. mogu visiti po coskovima, mogu studirati ... isto kao i mladi norvezani koji napuste skolovanje poslije osnovne. ili mogu zavrsiti zanat ili nesto sto misle da mogu raditi.

norveska je socijalna drzava, postoji granica siromastva gdje drzava ulijece da pomogne. izracunato u krunu da se ima jesti i nesto obuci. dovoljno da se ne krade za zivot. ko zeli vise od toga - mora raditi.
u biti vecinu kriminala, tog pljacke i slicno izvrse ljudi koji su tu recimo turisti, oni koji nemaju radnu i boravisnu dozvolu. generalizacija mozda, ali statisticki tacna, tu su rumuni na prvom mjestu medju istocnim europljanima, a istocni europljani su svakako na prvom mjestu.

Da da, najljepse je zivjeti u tom svom nekom zamisljenom svijetu gdje je sve crno i bjelo, strah od realnosti opravdati generalizovanjem i to prihvatiti kao vjerodostojnu cinjenicu, tako je i drukcije nemre bit, jer ja sma najpametniji i sve znam.
Ne daj Boze da se glava izvadi iz tog balona ili gujce pa da se malo okrenes oko sebe pogledas pa razmislis, ali da se to uradi onda ne bi imali nacionalizne, sovinizme, fasizme i ostale izme...
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#364 Re: crnci

Post by Saian »

if you are looking for hell,
ask the artist where it is.
if you cannot find an artist,
then you are already in hell.

Avigdor Pawsner (18th century)

Ja mislim da djela kao Sikstinska kapela nisu toliko bitna koliko sam koncept umjetnosti, necheg sto dolazi obichno iz dubine ljudske prirode, cesto nema jako ocitu praktichnu upotrebu i nezamjenjivo je bilo cim drugim na ovom svijetu. Vishe je bitan osjecaj koji autor ima kada stvara djelo i koji dijeli s konzumentom kad ovaj to djelo dozivi, nego samo djelo kao takvo. S te strane ja vjerujem da su i neke grane matematike i teoretske fizike vrlo blizu umjetnosti, tako da je povlachiti te neke linije kako ih popisivach spremno shparta i onda odriche vrijednost onom iza nje poprilichno nepromisljeno. Podsjeca me na mjerenje i uporedjivanje pisha osnovnoshkolaca iza skolske sale na velikom odmoru.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#365 Re: crnci

Post by uglavnomja »

mali_balon wrote:
uglavnomja wrote:
:mrgreen:

to nisu begovska nego skorojevicka djeca

i mogu oni otici vani da studiraju, ali vani ne moze babo kupiti diplomu ... tako da ce imati mudo od ovce, a ne znanje.


a sto se tice azilanata u norveskoj - imaju sve mogucnosti da postanu obrazovani i uspjesni. do njih je sta ce uraditi. mogu visiti po coskovima, mogu studirati ... isto kao i mladi norvezani koji napuste skolovanje poslije osnovne. ili mogu zavrsiti zanat ili nesto sto misle da mogu raditi.

norveska je socijalna drzava, postoji granica siromastva gdje drzava ulijece da pomogne. izracunato u krunu da se ima jesti i nesto obuci. dovoljno da se ne krade za zivot. ko zeli vise od toga - mora raditi.
u biti vecinu kriminala, tog pljacke i slicno izvrse ljudi koji su tu recimo turisti, oni koji nemaju radnu i boravisnu dozvolu. generalizacija mozda, ali statisticki tacna, tu su rumuni na prvom mjestu medju istocnim europljanima, a istocni europljani su svakako na prvom mjestu.

Da da, najljepse je zivjeti u tom svom nekom zamisljenom svijetu gdje je sve crno i bjelo, strah od realnosti opravdati generalizovanjem i to prihvatiti kao vjerodostojnu cinjenicu, tako je i drukcije nemre bit, jer ja sma najpametniji i sve znam.
Ne daj Boze da se glava izvadi iz tog balona ili gujce pa da se malo okrenes oko sebe pogledas pa razmislis, ali da se to uradi onda ne bi imali nacionalizne, sovinizme, fasizme i ostale izme...

svasta ti nesto napisa, spomenu i svoj nik u tome, a sta li si htio-htjela reci - to ni vile ne znaju...

ako je vezano za ovo: ali vani ne moze babo kupiti diplomu

stojim iza ovoga. govorim o djeci koja su 12 ili 13 godina skolovanja zavrsila na babino prezime i funkciju, kojem ni jedan nastavnik nije smio dati losu ocjenu, a cije je znanje :zzzz:

ne moze klipan koji do 18. nije stekao nikakve radne navike poceti preko noci uciti i zavrsiti faks na stranom jeziku i pokupiti svo znanje i blablabla ... ono svasta nesto sto napisa ... i sto je ocito ubolo :D
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#366 Re: crnci

Post by mali_balon »

uglavnomja wrote:
svasta ti nesto napisa, spomenu i svoj nik u tome, a sta li si htio-htjela reci - to ni vile ne znaju...

ako je vezano za ovo: ali vani ne moze babo kupiti diplomu

stojim iza ovoga. govorim o djeci koja su 12 ili 13 godina skolovanja zavrsila na babino prezime i funkciju, kojem ni jedan nastavnik nije smio dati losu ocjenu, a cije je znanje :zzzz:

ne moze klipan koji do 18. nije stekao nikakve radne navike poceti preko noci uciti i zavrsiti faks na stranom jeziku i pokupiti svo znanje i blablabla ... ono svasta nesto sto napisa ... i sto je ocito ubolo :D
Upravo i kazem kada bi glavu izvukao malo iz gujce ili je podigao/la iz tog savrsenog svijet mozda bi skontao/la sta sam hotio da reknem. Laku noc
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#367 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

JohnnyS wrote:Ne bih ja olako zanemario važnost pjevača, bez obzira što osobno ne volim Princa. Ne volim ni Pink Floyd, da ne ispadnem rasist :D

Tehnološki napredak nije jedini bitan. Slažem se, izmjenična struja je temelj današnje civilizacije, ali kakva bismo civilizacija bili bez umjetnosti. Tesla bi je izmislio i bez Michelangela, ali jebo svijet bez Sikstinske kapele
Zar i ti sine Brute. :D

Pa volim i ja pjevace. Pa kad ja stanem na sank i rasparam svoju kosulju te izbacim dlake sretan sam kao i svako drugi... Ali, ljudi, molim vas, ozbiljnosti malo.

Pa ima more i more pjevaca i inih umjetnika koji nisu Prince niti su crni. Dok je Einstain jedan. Tesla je jedan. Newton je jedan.
Last edited by Umalo popisivac on 28/12/2014 01:11, edited 1 time in total.
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#368 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

dale cooper wrote:
Umalo popisivac wrote:Ne znam sta tu ima za shvatiti. Temu relativizirate i marginalizirate uspjehe velikih ljudi izjednjacavajuci ih s osrednjim pevaljkama.
Nigdje ih nisam usporedio, jednostavno sam rekao da su meni lično jednako bitni, iz različitih razloga.
Meni je muzika važna u životu i ima izuzetno jak efekat na mene. Hrana za dušu.
Pa i meni je, i film. Nekom slikanje itd., je l, to je uostalom subjektivna stvar kako ko sta voli. No to je posve druga kategorija, i kao sto rekoh, daleko od tog da nema muzike, filma, sporta, likovnih i inih umjetnosti bez crnaca. A da li ima znanosti bez crnaca? Uopce nisam rasist, da se (opet) ogradim, al mislim da je odgovor jasan. Princom i ostalim se jednostavno to podrucje ne moze pokriti.
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#369 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

JohnnyS wrote:Ne bih ja olako zanemario važnost pjevača, bez obzira što osobno ne volim Princa. Ne volim ni Pink Floyd, da ne ispadnem rasist :D

Tehnološki napredak nije jedini bitan. Slažem se, izmjenična struja je temelj današnje civilizacije, ali kakva bismo civilizacija bili bez umjetnosti. Tesla bi je izmislio i bez Michelangela, ali jebo svijet bez Sikstinske kapele
Ma jos jednom. Dajte ljudi, Sikstinska kapela i Princ. Ma dajte.
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#370 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

Na kraju krajeva, o ukusima se ne raspravlja. Neko lijeci dusu na Daru bubamaru a neko na Cecu. Mislim, pa meni je to usporedjivati s znanoscu i najvecim umovima totalno nerazumno.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#371 Re: crnci

Post by uglavnomja »

JohnnyS wrote:Ne bih ja olako zanemario važnost pjevača, bez obzira što osobno ne volim Princa. Ne volim ni Pink Floyd, da ne ispadnem rasist :D

Tehnološki napredak nije jedini bitan. Slažem se, izmjenična struja je temelj današnje civilizacije, ali kakva bismo civilizacija bili bez umjetnosti. Tesla bi je izmislio i bez Michelangela, ali jebo svijet bez Sikstinske kapele


:D
User avatar
dale cooper
Posts: 31356
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#372 Re: crnci

Post by dale cooper »

Umalo popisivac wrote:Na kraju krajeva, o ukusima se ne raspravlja. Neko lijeci dusu na Daru bubamaru a neko na Cecu. Mislim, pa meni je to usporedjivati s znanoscu i najvecim umovima totalno nerazumno.
Tvoj je problem što ne razlikuješ muziku kao umjetničku formu od treša. Kako bi i razlikovao kad ti muzika po sopstvenom
priznanju služi kao podloga za oblokavanje. :lol:
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#373 Re: crnci

Post by kosava »

madner wrote:
Kazem ti da je to toliko poznata cinjenica da postoji pojam.

Za pregled studija mozes procitati ovo
http://psychology.uwo.ca/faculty/rushtonpdfs/PPPL1.pdf

Smjesno je samo kako malo znas.
Moj manderu MY TAO ti je produkt americkog javnog obrazovanja a garant mu je diploama sa fakulteta ono Community College u modernoj umjetnosti. :D
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#374 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

dale cooper wrote:
Umalo popisivac wrote:Na kraju krajeva, o ukusima se ne raspravlja. Neko lijeci dusu na Daru bubamaru a neko na Cecu. Mislim, pa meni je to usporedjivati s znanoscu i najvecim umovima totalno nerazumno.
Tvoj je problem što ne razlikuješ muziku kao umjetničku formu od treša. Kako bi i razlikovao kad ti muzika po sopstvenom
priznanju služi kao podloga za oblokavanje. :lol:
A ko ce to reci sta je to umjetnicka forma? Znanosta je egzaktna, muzika kao umjetnost uopce nije, i zato se ne mogu usporedjivati. Umjetnost je nekima i poprskana boja po zidu, danas to zovu modernom umjetnoscu. Meni to recimo nije umjetnost.

Po cemu je to Prince umjetnost a Dara Bubama trash? Zato sto ovaj zavija i stenje ne engleskom, a ova to cini na nasem (ili slicnom) zatucanom jeziku?


Sto se oblokavanja (i dlaka) tice to je bilo sarkasticno.
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#375 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

Saian wrote:if you are looking for hell,
ask the artist where it is.
if you cannot find an artist,
then you are already in hell.

Avigdor Pawsner (18th century)

Ja mislim da djela kao Sikstinska kapela nisu toliko bitna koliko sam koncept umjetnosti, necheg sto dolazi obichno iz dubine ljudske prirode, cesto nema jako ocitu praktichnu upotrebu i nezamjenjivo je bilo cim drugim na ovom svijetu. Vishe je bitan osjecaj koji autor ima kada stvara djelo i koji dijeli s konzumentom kad ovaj to djelo dozivi, nego samo djelo kao takvo. S te strane ja vjerujem da su i neke grane matematike i teoretske fizike vrlo blizu umjetnosti, tako da je povlachiti te neke linije kako ih popisivach spremno shparta i onda odriche vrijednost onom iza nje poprilichno nepromisljeno. Podsjeca me na mjerenje i uporedjivanje pisha osnovnoshkolaca iza skolske sale na velikom odmoru.
U znanosti, kako matematici, tako i fizici vladaju zakoni koji su neosporni i apsolutni. Umjetnost je upravo umjetnost zato sto ih nema. Dakle slicni ne mogu bit.
Post Reply