PeppermintSA wrote:
Djeco draga, pljuvao sam i ja tu državu. Bio sam veliki idealist. Smetale su mi vojne parade, smetao mi je sav taj folklor, crvene marame i partizanski filmovi. Smetala mi je indoktrinacija, po mom tadašnjem shvatanju prividni socijalizam, partijski birokratići i mitovi o vanjskom i unutrašnjom neprijatelju. A sada, kada već imam jako mnogo godina u dupetu, mogu samo reći da redovno, svakodnevno jedem sva govna koja sam izasrao. Ono je bila država, a ovo je kupleraj prema kojem iz dana u dan osjećam sve manje i manje. A pri tom, branio sam ovu zemlju.
Ovo nije pun pogodak , ovo je - zakucavanje !
Maestralno
Bila sam premala da bi mi bilo šta smetalo , išla sam u školu i bila tako bezbrižna , tako sretna....
Mojim roditeljima ništa nije smetalo. Sve ono što ih je zadesilo nakon nestanka te zemlje i sistema im je mnogo zasmetalo.
Moram li napomenuti da nemamo više vojnih parada , prividnog socijalizma , mitove o Kralju Elvisu...?
Naučena sam da se ne žalim pa mi ponekad dođe da ujedam kada mi nešto smeta.....koliko nas iscrpljuju ovi što vode...
Dokle ?
