Jugonostalgija...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#351 Re: Jugonostalgija...

Post by sabina1 »

PeppermintSA wrote:
Djeco draga, pljuvao sam i ja tu državu. Bio sam veliki idealist. Smetale su mi vojne parade, smetao mi je sav taj folklor, crvene marame i partizanski filmovi. Smetala mi je indoktrinacija, po mom tadašnjem shvatanju prividni socijalizam, partijski birokratići i mitovi o vanjskom i unutrašnjom neprijatelju. A sada, kada već imam jako mnogo godina u dupetu, mogu samo reći da redovno, svakodnevno jedem sva govna koja sam izasrao. Ono je bila država, a ovo je kupleraj prema kojem iz dana u dan osjećam sve manje i manje. A pri tom, branio sam ovu zemlju.

Ovo nije pun pogodak , ovo je - zakucavanje !
Maestralno :thumbup: .

Bila sam premala da bi mi bilo šta smetalo , išla sam u školu i bila tako bezbrižna , tako sretna....

Mojim roditeljima ništa nije smetalo. Sve ono što ih je zadesilo nakon nestanka te zemlje i sistema im je mnogo zasmetalo.

Moram li napomenuti da nemamo više vojnih parada , prividnog socijalizma , mitove o Kralju Elvisu...?

Naučena sam da se ne žalim pa mi ponekad dođe da ujedam kada mi nešto smeta.....koliko nas iscrpljuju ovi što vode...

Dokle ?
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#352 Re: Jugonostalgija...

Post by The BEN10 »

Ali Kemal wrote:
The BEN10 wrote:Tako je sinko, samo zaboravljaš jednu vrlo važnju činjenicu - dal je isto kad Ferrari nabavlja neka sirotinja i neko kome je to mjesečni džeparac? A takvi smo mi bili u poređenju sa Njemačkom.
Kakva drzava, takvo i bilo skloniste, naravno da je Njemacka imala bolje, vece, medjutim poenta je da si ti tvrdio da oni nisu imali skloniste, sto ce reci da veze nemas o tome kakva je drzava bila SFRJ, a nesto bi kao rekao...
Trollčino, čak nisi ni pročitao tekst koji je čovjek postavio. Taj bunker je koštao tu negdje kao onaj u Konjicu. :-D
17 Kilometer Tunnelsysteme, zwölf Jahre Bauzeit, fünf Milliarden Mark Kosten: Ein gigantischer Superbunker sollte Deutschlands politische Elite im Kalten Krieg vor einem Atomangriff schützen. Jetzt veröffentlichte Dokumente belegen: Die Anlage wäre im Krisenfall kollabiert.
Vidiš, kad se pojedinci poput tebe jednog dana skinu sa tatinog budžeta i sami samcati stanu zarađivati koru hljeba skontaju da nije moguće živjeti na nozi na kojoj žive bogati pojedinci. Eventualno ćete se moći nategnuti da recimo na kredu kupite Passata od 30 milja, ali valja krv propišati radi toga. Dok je to opet nekome piece of cake. No, onda naporno radiš narednih nekoliko decenija pa i ti dođeš u tu situaciju. A do tada - jednostanvo to nije pametno raditi.

Helem, da rezimiramo - Njemačka je prije svega izgradila infrastrukturu pa je onda od viška para mogla graditi ovakve građevine. Imali su mrežu autoputeva, željeznice, ma sve. Radili su ko crnci, izvozili, vazda imali viška u budžetu. Moglo im se.
S druge strane, komunistički bilmezi su krenuli haman od skloništa i podzemnih aerodroma.
Na kraju, priča se svede na to - bili smo 4. sila u Evropi. How yes no - sjevernokoreanci imaju nuklearku, al nemaju šta jesti. Oni su samo malo ekstremniji primjer kako su naši komunisti upravljali exYu...
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#353 Re: Jugonostalgija...

Post by UnscarD »

jefferson wrote:
jao_situacije wrote:
Joj dobro si.. bio sam prije par godina u onom bunkeru kod Konjica poznatijeg kao ARK, dobro ono izgleda trebalo je rada i truda za onakav objekt. Izvinjavam se do mene je..
Šteta što nikad ne vidjeh Željavu i za to je trebalo rada...
Inače preračunao sam cijenu ta 2 objekta ispadne oko 100 mlrd današnjih dolara.
Hajd' bar se možemo slikati sa objektom 505 i objektom D-0... :oops:
Ako ozbiljno mislis to, onda evo danas pokusaj napraviti bar nesto sto je pravio SOKO, UNIS itd, itd.
Ona drzava nije bila savrsena, ali je bila nadsve DRZAVA.
Danas parking u Sarajevu se ne moze napraviti kako treba, ne moze se staviti u promet jedan jebeni tramvaj a da nije donacija, a ljudi su poceli ginuti jer se i snijeg en moze ocistiti kako treba.
Da se i ja slozim sa tobom u necemu od slova do slova.

Sta kaze mladi junosa "jao", stotine milijardi duga ostavila Yugoslavija? Citaj nesto sinko.
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#354 Re: Jugonostalgija...

Post by jao_situacije »

UnscarD wrote:
jefferson wrote:
jao_situacije wrote:
Joj dobro si.. bio sam prije par godina u onom bunkeru kod Konjica poznatijeg kao ARK, dobro ono izgleda trebalo je rada i truda za onakav objekt. Izvinjavam se do mene je..
Šteta što nikad ne vidjeh Željavu i za to je trebalo rada...
Inače preračunao sam cijenu ta 2 objekta ispadne oko 100 mlrd današnjih dolara.
Hajd' bar se možemo slikati sa objektom 505 i objektom D-0... :oops:
Ako ozbiljno mislis to, onda evo danas pokusaj napraviti bar nesto sto je pravio SOKO, UNIS itd, itd.
Ona drzava nije bila savrsena, ali je bila nadsve DRZAVA.
Danas parking u Sarajevu se ne moze napraviti kako treba, ne moze se staviti u promet jedan jebeni tramvaj a da nije donacija, a ljudi su poceli ginuti jer se i snijeg en moze ocistiti kako treba.
Da se i ja slozim sa tobom u necemu od slova do slova.

Sta kaze mladi junosa "jao", stotine milijardi duga ostavila Yugoslavija? Citaj nesto sinko.
Hajd ti pročitaj šta sam napisao jel može tako ? Kada se cijena ta 2 objekta preračuna u današnje dolare bude 100 mlrd. Jel sad malo jasnije ? Ja riječ dug nisam ni spomenuo, a to što ti ne znaš čitati je tvoj problem :kiss:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#355 Re: Jugonostalgija...

Post by madner »

The BEN10 wrote:
Ali Kemal wrote:
The BEN10 wrote:Tako je sinko, samo zaboravljaš jednu vrlo važnju činjenicu - dal je isto kad Ferrari nabavlja neka sirotinja i neko kome je to mjesečni džeparac? A takvi smo mi bili u poređenju sa Njemačkom.
Kakva drzava, takvo i bilo skloniste, naravno da je Njemacka imala bolje, vece, medjutim poenta je da si ti tvrdio da oni nisu imali skloniste, sto ce reci da veze nemas o tome kakva je drzava bila SFRJ, a nesto bi kao rekao...
Trollčino, čak nisi ni pročitao tekst koji je čovjek postavio. Taj bunker je koštao tu negdje kao onaj u Konjicu. :-D
17 Kilometer Tunnelsysteme, zwölf Jahre Bauzeit, fünf Milliarden Mark Kosten: Ein gigantischer Superbunker sollte Deutschlands politische Elite im Kalten Krieg vor einem Atomangriff schützen. Jetzt veröffentlichte Dokumente belegen: Die Anlage wäre im Krisenfall kollabiert.
Vidiš, kad se pojedinci poput tebe jednog dana skinu sa tatinog budžeta i sami samcati stanu zarađivati koru hljeba skontaju da nije moguće živjeti na nozi na kojoj žive bogati pojedinci. Eventualno ćete se moći nategnuti da recimo na kredu kupite Passata od 30 milja, ali valja krv propišati radi toga. Dok je to opet nekome piece of cake. No, onda naporno radiš narednih nekoliko decenija pa i ti dođeš u tu situaciju. A do tada - jednostanvo to nije pametno raditi.

Helem, da rezimiramo - Njemačka je prije svega izgradila infrastrukturu pa je onda od viška para mogla graditi ovakve građevine. Imali su mrežu autoputeva, željeznice, ma sve. Radili su ko crnci, izvozili, vazda imali viška u budžetu. Moglo im se.
S druge strane, komunistički bilmezi su krenuli haman od skloništa i podzemnih aerodroma.
Na kraju, priča se svede na to - bili smo 4. sila u Evropi. How yes no - sjevernokoreanci imaju nuklearku, al nemaju šta jesti. Oni su samo malo ekstremniji primjer kako su naši komunisti upravljali exYu...
Cijene se ne mogu porediti jer je period drugi. Njemacki je gotovo 10x skuplji. Sto je i logicno jer je projektovan za 10x vise ljudi.
ARK za circa 300 ljudi, Njemacki za circa 3000.

Lupas gluposti.

Prvo si rekao da ovakvi objekti nisu postojali u drugim zemljama, sto nije tacno. Sada mjenjas svoju pricu i govoris o mogucnostima. Vojni objekti se ne prave po ekonomskim racunicima, jer ni jedan se ne isplati, osim sto se svaki isplati ako ne dodje do napada.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#356 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

madner wrote:
Cijene se ne mogu porediti jer je period drugi. Njemacki je gotovo 10x skuplji. Sto je i logicno jer je projektovan za 10x vise ljudi.
ARK za circa 300 ljudi, Njemacki za circa 3000.

Lupas gluposti.

Prvo si rekao da ovakvi objekti nisu postojali u drugim zemljama, sto nije tacno. Sada mjenjas svoju pricu i govoris o mogucnostima. Vojni objekti se ne prave po ekonomskim racunicima, jer ni jedan se ne isplati, osim sto se svaki isplati ako ne dodje do napada.
Jaro ba kako ti ne dosadi raspravljat sa ovakvima.

Cekamo Saru Nacionale da nam objasni neke stvari. :run:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#357 Re: Jugonostalgija...

Post by madner »

Znam sta ih boli, pa mi nije mrsko. Ne mogu prihvatiti cinjenice, da je njihova opcija sa puno vise uradila puno manje nakon rata.

Sara dominator, moze eventualno Sarka dominator :D
User avatar
SaraFina
Posts: 24392
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#358 Re: Jugonostalgija...

Post by SaraFina »

Ja sam vama rekla što sam imala.

Inače što još reći sjevernokoreancima?

:D

Je li moguće raspravljati s generacijama koje je unaprijed uhakalo jednoumlje jednog sistema?

Nije. Zato hvala lijepa i dovidjenja ..pametniji popusta.

Trolajte i dalje. Da nije mene Bati bi zivot bio monoton, a i madnerčiću izgleda.

Sad cros fit!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#359 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

SaraFina wrote:Ja sam vama rekla što sam imala.

Inače što još reći sjevernokoreancima?

:D

Je li moguće raspravljati s generacijama koje je unaprijed uhakalo jednoumlje jednog sistema?

Nije. Zato hvala lijepa i dovodjenja ..

Trolajte i dalje. Da nije mene Bati bi zivot bio monoton, a i madnerčiću izgleda.

Sad cros fit!
Jedino u cemu si ti uspjela je da dokazes da na svakoj jebenoj temi pametujes ljudima o necemu o cemu nemas blage veze. Na jednoj bivseg borca ubjedjujes o vojnim parametrima, na drugoj ljude koji su zivjeli radili u Jugoslaviji ubjedjujes da nemaju pojma o istoj.

Ja mozda mogu razumjeti tu vulgarnu potrebu da se bude u pravu pod svaku cijenu. Ali ne mogu razumjeti da neko ko je odrastao i skolovao se u evropskoj metropoli ne zna za svoje limite i ne zeli prihvatiti cinjenicu da u nekim stvarima nema znanja i da se od drugih moze stosta nauciti.

Dalje necu, jer sam pravnik, a ne psihijatar :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#360 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

madner wrote:Znam sta ih boli, pa mi nije mrsko. Ne mogu prihvatiti cinjenice, da je njihova opcija sa puno vise uradila puno manje nakon rata.

Sara dominator, moze eventualno Sarka dominator :D
Hajd ben 10 je SDAovac, ali Sarafina je dijaspora :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#361 Re: Jugonostalgija...

Post by madner »

Nemam pojma sta je, generalno samo znam da je neobrazovana uz visoku razliku izmedju slike i realnosti o sebi.

No svakako je zabavno driblati takve, sve sa slikama. :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#362 Re: Jugonostalgija...

Post by UnscarD »

jao_situacije wrote:
UnscarD wrote:
jefferson wrote: Ako ozbiljno mislis to, onda evo danas pokusaj napraviti bar nesto sto je pravio SOKO, UNIS itd, itd.
Ona drzava nije bila savrsena, ali je bila nadsve DRZAVA.
Danas parking u Sarajevu se ne moze napraviti kako treba, ne moze se staviti u promet jedan jebeni tramvaj a da nije donacija, a ljudi su poceli ginuti jer se i snijeg en moze ocistiti kako treba.
Da se i ja slozim sa tobom u necemu od slova do slova.

Sta kaze mladi junosa "jao", stotine milijardi duga ostavila Yugoslavija? Citaj nesto sinko.
Hajd ti pročitaj šta sam napisao jel može tako ? Kada se cijena ta 2 objekta preračuna u današnje dolare bude 100 mlrd. Jel sad malo jasnije ? Ja riječ dug nisam ni spomenuo, a to što ti ne znaš čitati je tvoj problem :kiss:

Napisao si na prvoj strani :
jao_situacije wrote: Stotine milijardi kredita, ogroman represivni aparat, indoktrinacija, iluzija da se nešto radi. Visoki funkcioneri partije radili šta su htjeli, imali šta su poželjeli.
Yugoslavija nije ostavila, niti je ikada u svojoj istoriji bila zaduzena za stotine milijardi kredita. Ti ako ne znas da je kredit = dug, sta da ti kazem, citaj malo. Lakse ti je da priznas da si pogrijesio nego da se kopas dublje. Sada pokusavas da se izvuces pa si kao mislio si na objekte koji su bespotrebno pravljeni (iz danasnje perspektive) ali tamo na prvoj strani si napisao ovo gore sto nije tacno a te objekte ubacujes u pricu tek kasnije u jadnom i pateticnom pokusaju vadjenja na glupost koju si napisao. Ako nisam u pravu, daj izvor ili dokaz za ovu tvoju tvrdnju koju sam gore iznad "bold"-ao ili jos bolje budi covjek pa priznaj da si pogrijesio.

I jos za ovaj drugi dio oko funkcionera koji su imali sta su htjeli. Ti se vjerovatno ne sjecas ali je u BiH bila velika afera oko vikendica u Neumu i to je sto se tice korumiranosti bila ubjedljivo najveca afera. Danas vijest da neki funkcioner ima vikendicu koju nije posteno zaradio uopste nije vijest i kao takva mozda bi zavrsila kao dnevna vijest na 15 strani novina. Tada se oko toga diglo prilicno puno prasine.

Kao sto rekoh, citaj malo...mladicu. ;-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#363 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

madner wrote:Nemam pojma sta je, generalno samo znam da je neobrazovana uz visoku razliku izmedju slike i realnosti o sebi.

No svakako je zabavno driblati takve, sve sa slikama. :D
Arogantni neznalica :D

Jutros kontam da sam sanjao da me optuzila za okupljanje raje da bi se nju ispcipelarilo na ovoj temi :D

Prelistam malo temu, i vidim da nisam sanjao. :run:

Plus drugima spocitava psihicke smetnje, a sebe zove neutralnom, bez emocija i ne-zlonamjernom :lol:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#364 Re: Jugonostalgija...

Post by madner »

Zato je Sarka dominator. :D
User avatar
SaraFina
Posts: 24392
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#365 Re: Jugonostalgija...

Post by SaraFina »

_BataZiv_0809 wrote:
SaraFina wrote:Ja sam vama rekla što sam imala.

Inače što još reći sjevernokoreancima?

:D

Je li moguće raspravljati s generacijama koje je unaprijed uhakalo jednoumlje jednog sistema?

Nije. Zato hvala lijepa i dovodjenja ..

Trolajte i dalje. Da nije mene Bati bi zivot bio monoton, a i madnerčiću izgleda.

Sad cros fit!
Jedino u cemu si ti uspjela je da dokazes da na svakoj jebenoj temi pametujes ljudima o necemu o cemu nemas blage veze. Na jednoj bivseg borca ubjedjujes o vojnim parametrima, na drugoj ljude koji su zivjeli radili u Jugoslaviji ubjedjujes da nemaju pojma o istoj.

Ja mozda mogu razumjeti tu vulgarnu potrebu da se bude u pravu pod svaku cijenu. Ali ne mogu razumjeti da neko ko je odrastao i skolovao se u evropskoj metropoli ne zna za svoje limite i ne zeli prihvatiti cinjenicu da u nekim stvarima nema znanja i da se od drugih moze stosta nauciti.

Dalje necu, jer sam pravnik, a ne psihijatar :D

Uz pravni univerzitet u Busovači ti si izgleda završio i psihijatriju?

blago BiH da vama i vašim diplomama.

Ne zna se koji je gori od vas ti ili madner.

Dobro on je neka partijska kreatura SDP -a koliko skontah, plaćaju li i tebi ili očekuješ posao po partijskih liniji ovim analizama?

Psihološki profili su ti nula a pravo obojca ponoviti u Sarajevu :D

Zalosna je činjenica da nam drzavu vode u budućnosti ljudi poput vas.

Uhakaste i generacije budućeg mog potomstva !!!!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#366 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

SaraFina wrote:
Uz pravni univerzitet u Busovači ti si izgleda završio i psihijatriju?

blago BiH da vama i vašim diplomama.

Ne zna se koji je gori od vas ti ili madner.

Dobro on je neka partijska kreatura SDP -a koliko skontah, plaćaju li i tebi ili očekuješ posao po partijskih liniji ovim analizama?

Psihološki profili su ti nula a pravo obojca ponoviti u Sarajevu :D

Zalosna je činjenica da nam drzavu vode u budućnosti ljudi poput vas.

Uhakaste i generacije budućeg mog potomstva !!!!
Zato ucini i nama i sebi uslugu i ne razmonzavaj se :D
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#367 Re: Jugonostalgija...

Post by jao_situacije »

UnscarD wrote:
jao_situacije wrote:
UnscarD wrote:
Da se i ja slozim sa tobom u necemu od slova do slova.

Sta kaze mladi junosa "jao", stotine milijardi duga ostavila Yugoslavija? Citaj nesto sinko.
Hajd ti pročitaj šta sam napisao jel može tako ? Kada se cijena ta 2 objekta preračuna u današnje dolare bude 100 mlrd. Jel sad malo jasnije ? Ja riječ dug nisam ni spomenuo, a to što ti ne znaš čitati je tvoj problem :kiss:

Napisao si na prvoj strani :
jao_situacije wrote: Stotine milijardi kredita, ogroman represivni aparat, indoktrinacija, iluzija da se nešto radi. Visoki funkcioneri partije radili šta su htjeli, imali šta su poželjeli.
Yugoslavija nije ostavila, niti je ikada u svojoj istoriji bila zaduzena za stotine milijardi kredita. Ti ako ne znas da je kredit = dug, sta da ti kazem, citaj malo. Lakse ti je da priznas da si pogrijesio nego da se kopas dublje. Sada pokusavas da se izvuces pa si kao mislio si na objekte koji su bespotrebno pravljeni (iz danasnje perspektive) ali tamo na prvoj strani si napisao ovo gore sto nije tacno a te objekte ubacujes u pricu tek kasnije u jadnom i pateticnom pokusaju vadjenja na glupost koju si napisao. Ako nisam u pravu, daj izvor ili dokaz za ovu tvoju tvrdnju koju sam gore iznad "bold"-ao ili jos bolje budi covjek pa priznaj da si pogrijesio.

I jos za ovaj drugi dio oko funkcionera koji su imali sta su htjeli. Ti se vjerovatno ne sjecas ali je u BiH bila velika afera oko vikendica u Neumu i to je sto se tice korumiranosti bila ubjedljivo najveca afera. Danas vijest da neki funkcioner ima vikendicu koju nije posteno zaradio uopste nije vijest i kao takva mozda bi zavrsila kao dnevna vijest na 15 strani novina. Tada se oko toga diglo prilicno puno prasine.

Kao sto rekoh, citaj malo...mladicu. ;-)
Hajd nemoj me molim te, nemam ni vremena ni živaca da čitam 10 redova pa da ti moram objašnjavati.
Ako ćeš me prestati citirati i oslovljavati sa mladiću, priznajem nemam pojma o čemu pričam vrijednost dolara 1965. i 2014. je ista jel okej ? :kiss: Sve najbolje
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#368 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

madner wrote:Zato je Sarka dominator. :D
Moramo naci neki kompromis izmedju dominator i nacionale :D
DZONPI
Posts: 1146
Joined: 03/05/2009 14:19

#369 Re: Jugonostalgija...

Post by DZONPI »

Ma svako hvali svoje doba ona poznata eh kako je tad bilo.A bilo je ne dobro nego predobro i zato je i puklo.Banane se gajbom kupovale pa zimnice pa regresi pa odes u Poljsku ko hadjija sa 200 maruna budes 10 dana hadjija taxi te u rikverc vozi pa jake tekme sto fudbalske sto kosarkaske pa maltene djaba na more preko firme pa tispla cekom more u julu on ti odbije repa u decembru a inflacija pojela pare pa erotski filmovi Emanuela red od Arene do mosta pa joj svega.
Nova drzava borio se fol za nju i popusio moro ic vani da prezivim.E sad procjenite gdje je bar meni bilo bolje.Ja volim Bosnu i Hercegovinu njene gradove planine rjeke ali djaba kad nemas za kifle.
User avatar
SaraFina
Posts: 24392
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#370 Re: Jugonostalgija...

Post by SaraFina »

_BataZiv_0809 wrote:
SaraFina wrote:
Uz pravni univerzitet u Busovači ti si izgleda završio i psihijatriju?

blago BiH da vama i vašim diplomama.

Ne zna se koji je gori od vas ti ili madner.

Dobro on je neka partijska kreatura SDP -a koliko skontah, plaćaju li i tebi ili očekuješ posao po partijskih liniji ovim analizama?

Psihološki profili su ti nula a pravo obojca ponoviti u Sarajevu :D

Zalosna je činjenica da nam drzavu vode u budućnosti ljudi poput vas.

Uhakaste i generacije budućeg mog potomstva !!!!
Zato ucini i nama i sebi uslugu i ne razmonzavaj se :D
Sa "amebama"?Hvala na ponudi nikad mi to nije bilo u planu :D

Precjenio si moju zanimaciju :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#371 Re: Jugonostalgija...

Post by UnscarD »

jao_situacije wrote:
UnscarD wrote:
jao_situacije wrote:
Hajd ti pročitaj šta sam napisao jel može tako ? Kada se cijena ta 2 objekta preračuna u današnje dolare bude 100 mlrd. Jel sad malo jasnije ? Ja riječ dug nisam ni spomenuo, a to što ti ne znaš čitati je tvoj problem :kiss:

Napisao si na prvoj strani :
jao_situacije wrote: Stotine milijardi kredita, ogroman represivni aparat, indoktrinacija, iluzija da se nešto radi. Visoki funkcioneri partije radili šta su htjeli, imali šta su poželjeli.
Yugoslavija nije ostavila, niti je ikada u svojoj istoriji bila zaduzena za stotine milijardi kredita. Ti ako ne znas da je kredit = dug, sta da ti kazem, citaj malo. Lakse ti je da priznas da si pogrijesio nego da se kopas dublje. Sada pokusavas da se izvuces pa si kao mislio si na objekte koji su bespotrebno pravljeni (iz danasnje perspektive) ali tamo na prvoj strani si napisao ovo gore sto nije tacno a te objekte ubacujes u pricu tek kasnije u jadnom i pateticnom pokusaju vadjenja na glupost koju si napisao. Ako nisam u pravu, daj izvor ili dokaz za ovu tvoju tvrdnju koju sam gore iznad "bold"-ao ili jos bolje budi covjek pa priznaj da si pogrijesio.

I jos za ovaj drugi dio oko funkcionera koji su imali sta su htjeli. Ti se vjerovatno ne sjecas ali je u BiH bila velika afera oko vikendica u Neumu i to je sto se tice korumiranosti bila ubjedljivo najveca afera. Danas vijest da neki funkcioner ima vikendicu koju nije posteno zaradio uopste nije vijest i kao takva mozda bi zavrsila kao dnevna vijest na 15 strani novina. Tada se oko toga diglo prilicno puno prasine.

Kao sto rekoh, citaj malo...mladicu. ;-)
Hajd nemoj me molim te, nemam ni vremena ni živaca da čitam 10 redova pa da ti moram objašnjavati.
Ako ćeš me prestati citirati i oslovljavati sa mladiću, priznajem nemam pojma o čemu pričam vrijednost dolara 1965. i 2014. je ista jel okej ? :kiss: Sve najbolje
Vrijednost nije ista ali nije nikada, niti u jednom momentu, ni po kakvoj kalkulaciji iznos tadasnje zaduzenosti, konvertovan u danasnju vrijednost, prelazio 100 milijardi. Prestat cu te zvati mladicu jer vidim da ti smeta. Ok. Meni bi bilo drago da me neko zove mladicu ali na zalost ne zovu me vise tako vec neko vrijeme :-D
User avatar
SaraFina
Posts: 24392
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#372 Re: Jugonostalgija...

Post by SaraFina »

_BataZiv_0809 wrote:
madner wrote:Zato je Sarka dominator. :D
Moramo naci neki kompromis izmedju dominator i nacionale :D

Sjevernokoreanci :D

2015 po sastancima KPJ se prave zabave.

Oj zivote čemeran si!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#373 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

SaraFina wrote: Sa "amebama"?Hvala na ponudi nikad mi to nije bilo u planu :D

Precjenio si moju zanimaciju :D
Nisam se ni nudio, a to sto si ti tako procijenila, Frojd bi imao stosta reci :D

Aj sad na kros fit :lol:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#374 Re: Jugonostalgija...

Post by jefferson »

nosara wrote:
Pitanje je ko će na njima raditi. Ljudi koji su gradili po Libiji i Iraku su već na zalasku karijere. Po prvi put nakon 70 godina u BiH će stasati generacija inžinjera koji su pekli zanat najviše na dogradnjama i legalizacijama, a rijetki na tržnim centrima i hotelima. Time se ne stvaraju stručnjaci kalibra sposobnog da se uhvati u koštac sa velikim, zahtjevnim i kompleksnim projektima. Takođe su uništene i građevinske firme poput Hidrogradnje i Vranice koje su imale već razvijen sistem sposoban da, recimo, izgradi hiljadu stanova odjednom. Taj sistem je jedan teško nadomjestiv gubitak o kojem malo ko razmišlja. To je porazno.
SIkirom, hirurski, medju demokratske rogove... :D
To je ono sto ja govorim cijelo vrieme. Cekaj jos malo pa kad pocnu dolaziti priuceni elektricari da poprave struju, vodu, kanalizaciju.
Ili sto otac mog dobrog prijatelja rece, inace bivsi hirurg:
Draga djeco tesko vama kada se razbolite kada malo ostarite i odete u bolnicu.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#375 Re: Jugonostalgija...

Post by prog321 »

Starci prde kao i uvijek.
Kao eto sve je bilo sjajno dok su oni bili mladi. :-D

Da je Jugoslavija valjala ne bi se raspala. Tacka. End.
Post Reply