SDP

oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#34976 Re: SDP

Post by oakville »

Skijaš wrote:
Ozbiljnosti nedostaje sarajevskim političarima kojima savršeno odgovara stanje nesređenosti.
Otkrovenje, nema šta, političari love u mutnom, ko bi to očekivao. Baš prosvjetljenje. Srećom, tu je OHR i američka ambasada koja će "uvesti univerzalne vrijednosti i građansku državu" :D

A šta bi ti radio na njihovom mjestu (bih političara) u momentu kad bi shvatio da medj. zajednica neće nikakvu promjenu nego status quo i formalne "pomake naprijed" uz osnivanje novih bezveznih agencija i institucija da se simulira "napredak prema EU"?
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#34977 Re: SDP

Post by cyprus »

Skijaš wrote:
cyprus wrote:Skijaš uporno ne odustaje od svog tumačenja politike u BiH, po kojoj će Amerika nagraditi odbijanje bilo kakve kooperacije sa ''onima anamo'' :-D
Je li Dodikov cilj funkcionalno društvo ili destabilizacija ? Prvo da vidimo s kim bi se to trebalo sarađivati pa onda da vidimo oko čega. Mislim, ja ne sporim da se sa Dodikom može brzo i lako dogovoriti slabljenje države u korist entiteta, ali jebo takav dogovor.
Kakve veze ima šta je Dodikov cilj? Predstavnici iz Federacije moraju pokazati spremnost na kooperaciju, ali ne nužno i kooperirati :mrgreen: Samo to jebga treba znati izvesti...

No, poenta je to o čemu ti pričaš je ludost... Da bi Amerikanci mrdnuli prstom preduslov je da se stekne dojam ''da mi hoćemo sarađivat, ali eto Dodik neće''... Ti zagovaraš da bi Federacija trebala prednjačit u odbijanju saradnje, jer je Dodik vakav i nakav... A to može dovesti samo do jednoga - dovođenja ''naših'' i ''njihovih'' u istu ravan... Zasada, Dodik i dalje ima imidž daleko najvećeg negativca... Da se tebe pitalo :mrgreen: to ne bi bilo tako...
Last edited by cyprus on 22/09/2014 00:35, edited 1 time in total.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#34978 Re: SDP

Post by oakville »

dustaban wrote:Pitam se sto ovako ne odreagovase na onog Japanca neki dan ?!
Zato što se ustav zove Dejtonski sporazum a ne Tokio sporazum. Pa japanski ima pravo da kaže šta god hoće (i sve je u pravu, naravno) jer njegova zemlja nije namjerno pravila sistem koji ne funkcioniše pa nisu ni odgovorni za to. I zato imaju pravo, konto silne pomoći koju su dali, da traže odgovornost.

A skijaševi dejton spasioci nemaju, bez obzira što skijaš širi lažno nadanje u američku pomoć, ko da je ovo 1995 i nalazimo se u informativnoj blokadi i niko nigdje ne može putovati.
User avatar
sigh
Posts: 1173
Joined: 22/08/2014 23:12

#34979 Re: SDP

Post by sigh »

Medjunarodna zajednica sa SAD na celu je napravila toliki pogodak sa nacinom intervencije u Bosnu da naprosto niko im ne smije nista reci, znaci bezgresni tipovi :lol: Da, bolje je da vladaju nama jer naime mi to ne znamo sami, niti sami ne poznajemo odnose ovdje kod nas bolje od njih. Zato su i insistirali na uspostavu ovog visoko efikasnog politickog sistema. Bezbroj primjera u svijetu gdje su jednostavno uradili savrsen posao. Ali ne, kad jedan obicni Bakir ili Zlatko kritikuju tu politiku, ne povinuju se, onda jednostavno pada u vodu onaj popularni pravac o nama kao zrtvama kojima je potreban neki heroj sa strane. Kakav obim licemjerstva, nevjerovatno. Inace ti isti Bosnjaci imaju toliko pozitivan stav prema medjunarodnoj zajednici u svim ostalim globalnim pitanjima, ma jednostavno ih podrzavaju u svemu :roll: Jest, jest, tako je. Mi ovdje u Bosni smo njima specijalni :thumbup:
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#34980 Re: SDP

Post by cadburry »

Ovo ko fol prkošenje USA je toliko jadno da me stid u njihovo ime.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#34981 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

sigh wrote:Medjunarodna zajednica sa SAD na celu je napravila toliki pogodak sa nacinom intervencije u Bosnu da naprosto niko im ne smije nista reci, znaci bezgresni tipovi :lol: Da, bolje je da vladaju nama jer naime mi to ne znamo sami, niti sami ne poznajemo odnose ovdje kod nas bolje od njih. Zato su i insistirali na uspostavu ovog visoko efikasnog politickog sistema. Bezbroj primjera u svijetu gdje su jednostavno uradili savrsen posao. Ali ne, kad jedan obicni Bakir ili Zlatko kritikuju tu politiku, ne povinuju se, onda jednostavno pada u vodu onaj popularni pravac o nama kao zrtvama kojima je potreban neki heroj sa strane. Kakav obim licemjerstva, nevjerovatno. Inace ti isti Bosnjaci imaju toliko pozitivan stav prema medjunarodnoj zajednici u svim ostalim globalnim pitanjima, ma jednostavno ih podrzavaju u svemu :roll: Jest, jest, tako je. Mi ovdje u Bosni smo njima specijalni :thumbup:
Nisu se nešto bunili kad su isti agitirali za njih prije 4 godine. I "nezavisni" novinar je imao najgledaniju emisiju u državi, pa nije nijedan prilog posvetio zlim Amerikancima... čak štaviše u svakoj drugoj emisiji su mu te "nižerazredne diplomate" bili ekskluzivni gosti.

Zlatko i Bakir su jeftine kurave... čak i one sa petlji imaju neke standarde kad se usporede sa njima.
Luca36
Posts: 92
Joined: 12/08/2014 17:48

#34982 Re: SDP

Post by Luca36 »

Najozbiljnija stvar u predstojećim a i u prošlim izborima jeste to što nas, obične građane i glasače, iz izbora u izbore sve više i više potcjenjuju i smatraju sve jadnijim i glupim. Ova ikebana što ljudska što politička koju SDP tj. Lagumđija nudi kao jedini pravi izbor za jedno mjesto u tročlanom predsjedništvu vrijeđa moju inteligenciju i zaista ne znam kome više ovaj isti Lagumđija misli da prodaje maglu.

Svima je jasno da je Lagumđija nasavjetovan od svojih marketing stručnjaka što domaćih što stranih, da je vrijeme da primjeni izlaznu strategiju te da se opet pritaji na neko vrijeme. Kao idealno sredstvo za tu namjenu, nudi Bakira H. na mjesto predsjednika države iako zna da nema nikakvih šansi za to, a ovaj opet s druge strane, nesmije da kaže ne zbog ranijih talova za Lagumđijom te se još uživio u ulogu ozbiljnog kandidata. Jadno i čemerno zvuči Lagumđija kada ga (Bakira H.), baš k'o što pijačar nudi svoju robu na pijaci reklamira uzvikujući "haj'te naval'te narode ima u SDP-u kandidata za člana predsjedništva..."

SDP je gotov. Odlazi sa scene i povešće sa sobom sve ove premijere, ministre, i bulumentu direktorčića koje su postavili i koji su nam ukrali 4 godine života i samo Bog zna koliko će nam trebati vremena da se oporavimo od štete koju su nam svi zajedno nanijeli.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#34983 Re: SDP

Post by Area_51 »

Sjednem za vikend da malo vidim liste politickih stranaka, potpuno svjestan da ce me tesko neka od tih lista odvesti na glasanje. Jednostavno smatram kako cu ove godine preskociti izbore.

Kad sam pogledao da na listi SDP za Federalni parlament ima opet onaj sto »zna da nije po zakonu, ali mu se zuri« pa ja stvarno ne mogu vjerovati. Jos kad cujem da je tokom rata bio u Srbiji, pa jel vi iz SDP stvarno nas gradjane ove zemlje i Grada Sarajeva smatrate debilima. Pa kako bilo koja osoba , normalna, o sebi pri sebi, moze olovkom zaokruziti ime tog mindzusara, pobjegulje, koje ce radit kontra zakona jer mu se zuri, jos bio u Srbiji za vrijeme rata.

Na drzavnoj listi, ascare se vidi, Zlatko, Lidija i Damir, onaj profesor Domazet i dvoje totalnih anonimusa, od kojih oboje nemaju fakultet. Valjda se kod vas u partiji gura nekim drugim sredstvima, pa se dodje na listu. Ko bi normalan dozvolio da mu dvoje bez fakulteta, sa slatkim okicama i povecanim grudima vodi drzavu, kao clan Parlamenta Bosne i Hercegovine. Ako je tako nesto buducnost SDP, onda ta partija nema buducnost.

Uz opasku kako ovaj put definitivno necu glasati, moram kazati potpuno dobronamjerno, da onaj ko izmsilja kadrovska rjesenja pobjegulja iz Srbije i nekih slatkih okica sa ovecim grudima, jednostavno nije dorastao zadatku.

Do nekog boljeg SDP, zivjeli vi meni.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#34984 Re: SDP

Post by dustaban »

cadburry wrote:Ovo ko fol prkošenje USA je toliko jadno da me stid u njihovo ime.
Yes vala, nije mi sto jeSDP objavio rat amerima vec sto je to takva bruka i sramota da bih najradije promjenio drzavljanstvo. Osjecaj mi je slican kao kad je Mevlid napa Ameriku, nije sto mi Amera zao vec sto ej Mevlid spodoba koja nas bruka.

Ali SDP je i Mevlida nadyebao.
JedanMova
Posts: 726
Joined: 02/07/2014 14:32

#34985 Re: SDP

Post by JedanMova »

Area_51 wrote:Sjednem za vikend da malo vidim liste politickih stranaka, potpuno svjestan da ce me tesko neka od tih lista odvesti na glasanje. Jednostavno smatram kako cu ove godine preskociti izbore.

Kad sam pogledao da na listi SDP za Federalni parlament ima opet onaj sto »zna da nije po zakonu, ali mu se zuri« pa ja stvarno ne mogu vjerovati. Jos kad cujem da je tokom rata bio u Srbiji, pa jel vi iz SDP stvarno nas gradjane ove zemlje i Grada Sarajeva smatrate debilima. Pa kako bilo koja osoba , normalna, o sebi pri sebi, moze olovkom zaokruziti ime tog mindzusara, pobjegulje, koje ce radit kontra zakona jer mu se zuri, jos bio u Srbiji za vrijeme rata.

Na drzavnoj listi, ascare se vidi, Zlatko, Lidija i Damir, onaj profesor Domazet i dvoje totalnih anonimusa, od kojih oboje nemaju fakultet. Valjda se kod vas u partiji gura nekim drugim sredstvima, pa se dodje na listu. Ko bi normalan dozvolio da mu dvoje bez fakulteta, sa slatkim okicama i povecanim grudima vodi drzavu, kao clan Parlamenta Bosne i Hercegovine. Ako je tako nesto buducnost SDP, onda ta partija nema buducnost.

Uz opasku kako ovaj put definitivno necu glasati, moram kazati potpuno dobronamjerno, da onaj ko izmsilja kadrovska rjesenja pobjegulja iz Srbije i nekih slatkih okica sa ovecim grudima, jednostavno nije dorastao zadatku.

Do nekog boljeg SDP, zivjeli vi meni.
I tako ces indirektno uticati na "bolje sutra" svih nas, ukljucujuci i sebe...
Analogno tome - nakon 12.10. neces vise imati pravo da se zalis ;-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#34986 Re: SDP

Post by kamen spoticanja »

ovo agitiranje americke ambasade u bosnjackom nacionalnom korpusu opet najvise ide na ruku sdp-u i sda-u...
prica da je radoncic americki covjek steti upravo samom fahri...a kako je komsic inteligentan i njega ce zakaciti zasluge
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#34987 Re: SDP

Post by Ned071 »

dustaban wrote:Pitam se sto ovako ne odreagovase na onog Japanca neki dan ?!
zato sto japan nema nazovi ngo koja se direktno i poprilicno prljavo mijesa u izborni proces tj. unutarnje stvari jedne zemlje
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#34988 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

kamen spoticanja wrote:ovo agitiranje americke ambasade u bosnjackom nacionalnom korpusu opet najvise ide na ruku sdp-u i sda-u...
prica da je radoncic americki covjek steti upravo samom fahri...a kako je komsic inteligentan i njega ce zakaciti zasluge
Boga mi ja ne vidim da je američko agitiranje prije 4 godine odmoglo SDP-u. Niti vidim neko antiameričko raspoloženje u "bošnjačkom nacionalnom korpusu".
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#34989 Re: SDP

Post by dustaban »

jel se meni ucini... jutros na klixu krajem oka spazih vijest kako je u tri godine (vladavine SDP-a) izgradjeno 65 km autoputa!

Maloprije trazim da to citiram, kad nema nigdje. Bice da je neko primjetio da se radi o ofirnoj kampanji.

A taman htjedoh reci - znam slucajeve i gdje se mlada porodila pola godine nakon udaje! E sad kakav idiot treba biti mladozenja da taj "fenomen" upishe sebi u zasluge?!
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#34990 Re: SDP

Post by cadburry »

Area_51 wrote:Sjednem za vikend da malo vidim liste politickih stranaka, potpuno svjestan da ce me tesko neka od tih lista odvesti na glasanje. Jednostavno smatram kako cu ove godine preskociti izbore.

Kad sam pogledao da na listi SDP za Federalni parlament ima opet onaj sto »zna da nije po zakonu, ali mu se zuri« pa ja stvarno ne mogu vjerovati. Jos kad cujem da je tokom rata bio u Srbiji, pa jel vi iz SDP stvarno nas gradjane ove zemlje i Grada Sarajeva smatrate debilima. Pa kako bilo koja osoba , normalna, o sebi pri sebi, moze olovkom zaokruziti ime tog mindzusara, pobjegulje, koje ce radit kontra zakona jer mu se zuri, jos bio u Srbiji za vrijeme rata.

Na drzavnoj listi, ascare se vidi, Zlatko, Lidija i Damir, onaj profesor Domazet i dvoje totalnih anonimusa, od kojih oboje nemaju fakultet. Valjda se kod vas u partiji gura nekim drugim sredstvima, pa se dodje na listu. Ko bi normalan dozvolio da mu dvoje bez fakulteta, sa slatkim okicama i povecanim grudima vodi drzavu, kao clan Parlamenta Bosne i Hercegovine. Ako je tako nesto buducnost SDP, onda ta partija nema buducnost.

Uz opasku kako ovaj put definitivno necu glasati, moram kazati potpuno dobronamjerno, da onaj ko izmsilja kadrovska rjesenja pobjegulja iz Srbije i nekih slatkih okica sa ovecim grudima, jednostavno nije dorastao zadatku.

Do nekog boljeg SDP, zivjeli vi meni.
Jasenko Selimović je kreten, idiot, analna uspinjača bez ideje, vizije, programa. I broj glasova to svaki put potvrdi.

Ali zato su liste otvorene, pa možeš probrati na listi. Npr. ja ću na federalnoj listi glasati za Svetu i za Miroslava Živanovića. I možda Besimu Borić.

Na državnoj listi ne znam fakat, vjerovatno Tatjanu Ljujić-Mijatović i možda Sašu Magazinovića.

Na kantonu se dovoumim između Dževada Bećirovića, Mustafe Sinanovića i Ilijaza Pilava na jednoj strani i Peđe Kojovića, Sabine Ćudić i Tarika Haverića na drugoj strani. Pred same izbore ću odlučiti.

Za predsjedništvo definitivno Raguž.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#34991 Re: SDP

Post by Banksy »

Area_51 wrote:
Sjednem za vikend da malo vidim liste politickih stranaka, potpuno svjestan da ce me tesko neka od tih lista odvesti na glasanje. Jednostavno smatram kako cu ove godine preskociti izbore.

Do nekog boljeg SDP, zivjeli vi meni.
Ako su izgubili i tebe, ako je dotle došlo, onda nam se možda zaista i posreći, pa nakon oktobra banda zaista stavi ključ u bravu. Kako sam kažeš, do nekog boljeg SDP-a.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#34992 Re: SDP

Post by Banksy »

cadburry wrote:
Npr. ja ću na federalnoj listi glasati za Svetu i za Miroslava Živanovića. I možda Besimu Borić.

Na državnoj listi ne znam fakat, vjerovatno Tatjanu Ljujić-Mijatović i možda Sašu Magazinovića.

Na kantonu se dovoumim između Dževada Bećirovića...

Za predsjedništvo definitivno Raguž.
Bakir ... Izetbegović :wink:
lasta2
Posts: 268
Joined: 30/04/2014 08:18

#34993 Re: SDP

Post by lasta2 »

čuvajmo socijaldemokratiju ko zjenicu oka svog. neka dušmani rade svoj posao, neka lažu i podmeću, ali SDP će čvrsto da čuva suverenitet i nezavisnost naše Be i Ha. idemo naprijed UJEDINJENI za državu za čovjeka!
Rizvan
Posts: 1401
Joined: 27/11/2013 09:25

#34994 Re: SDP

Post by Rizvan »

lasta2 wrote: idemo naprijed UJEDINJENI za državu za čovjeka!
Danas je FZZZ objavio podatke za avgust 2014.

Broj nezaposlenih:
394.168
Avgust 2010:
363.537
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#34995 Re: SDP

Post by forel »

https://www.youtube.com/watch?v=DKetbXwRFTY#t=16

Paz kandidata za clana predsjednjistva i to iz bosnjackog naroda...aferim aferim...pa ovako nam ni guslari sa brda nisu dobro guslali ko ''bosnjacki kandidati' :D :D :D :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#34996 Re: SDP

Post by Ridjobrki »

Quite funny actually. :D :D :D



Al' zbog ovakvih stvari se u iole razvijenim demokratijama povlači kandidatura i odriče kandidata.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#34997 Re: SDP

Post by drug_profi »

Dokle smo mi otisli u ausvinkl da nam je potpuno normalno da se urgira za posao poznanicima, koristeci poziciju koju imas.
Ono da pokaze ljudima da je covjek od rijeci, obrazli, spreman da pomogne.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#34998 Re: SDP

Post by Ridjobrki »

Priča mi nedavno dugogodišnji direktor jedne male kantonalne institucije u USK: "Druže, svašta sam vidio i doživio ali do sad nikad nije bilo da te ministar lično zovne na fiksni telefon u kancelariji i kaže ti da moraš nekog zaposliti. Bilo je sufliranja, posredovanja, protežiranja, zivkanja na guzovače i svačega okolo naokolo ali ovo nikad nije bilo."
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#34999 Re: SDP

Post by shibonja »

Gledam zlogumdziju na tubetu,opet laje na USA,a DF naziva hinjama...pogubio se ,al bas se pogubio...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35000 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Tragično pogubljeni, ali ujedinjeno agresivni Mašić na ftv-u.
Post Reply