SDP

oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#34951 Re: SDP

Post by oakville »

Skijaš wrote:
ultima_palabra wrote:U jednom trenutku sam pomislio da slušam druga Miću...
Sasvim razumljivo, isti su im ciljevi; trajno podijeljeno društvo prožeto vještačkim animozitetima a na osnovu kojih bi oni glumili zaštitnike (naroda, entiteta, države) a u stvarnosti čerupali budžete i dijelili tal.

Za lijeka im trebalo.
Srećom tu su međunarodni saveznici tipa amerike koji se kroz stvaranje federacije i rs-a bore protiv podjela i vještačkih animoziteta. :mrgreen:
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#34952 Re: SDP

Post by bambina78 »

E a kako je ovaj biser promakao, ne smije da ostane nezabiljezeno, ovo je vrh politickog djelovanja SDP-a

Predsjednik KO SDP ZDK Mirsad Mešić
Jeste li zaposlili nekoga svoga u državnim ili javnim preduzećima, budžetskim ili vanbudžetskim fondovima?

Da, zaposlio sam kćerku u Elektroprivredi Bosne i Hercegovine. Zaposlio sam je u trećoj godini mandata, to sam pitanje iznio svojim kolegama i pitao da li je to nešto zbog čega ja nisam moralan da obavljam svoju dužnost. Niko s tim nije imao nikakvog problema. Jesam, ali samo svoju kćerku, i to nakon što sam posredovao za zapošljavanje velikog broja djece širom ZDK, što svojim poslovnim vezama, što moleći razne funkcionere da uvaže moje prijedloge kod nekih primanja.
Izvor: http://www.visoko.co.ba/vijesti/politik ... vanog-vema


Znaci djeco, batalite diplome, obrazovanje, konkursne procedure i druge birokratske gluposti, molite Mesica da vam sredi posao, covjek ne krije da to radi.... :-)


To je ovaj lik iza Bakira na onom gore videu, kazu da Radeljas kod njega ide po politicku mudrost koja je u ovog lika ocito neiscrpna :lol:

Image
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34953 Re: SDP

Post by Skijaš »

oakville wrote:
Skijaš wrote:

Bakir karina. Gazda mu je došao u sukob sa strancima i kada je sa Miletom odlučio dijeliti tužioce po principu tebi jedan, meni jedan, a i kada je sa Miletom odlučio dijeliti milione Elektroprenosa. I normalno da će mali žvaljo gurati tu antiameričku priču i međunarodne saveznike predstavljati kao protivnike i prijetnju. Mater mu jebem, i njemu i šefu mu. Da se nekako stranaca riješiti, eh kako bi se tad lakše kralo i pljačkalo.
Na stranu ko je šta rekao, da vidimo šta je rečeno. Šta je netačno u tome da nekom ko ti je napravio kola koja ne rade i onda ti traži da voziš autoputem 129 na sat odgovoriš "a ko je ovo pravio?" To što je nešto rekao dodik ili lagumdžija ne postaje samim tim netačno.

I po čemu su to amerikanci "saveznici" fiktivne BiH? Po podršci "Dejtonu i suverenitetu" odnosno varta jedan i pol volt zastavi i linijama na geografskoj mapi :lol: ?
Ne mogu ti Amerikanci praviti državu uz ovakve političare. Da se Tihić i Lagumdžija ližu sa dodicima, a da Amerikanci remete tu idilu ? Pa normalno da neće. Amerikanci su pokazali više puta da će pomoći, ti zauzmi stav, ostani dosljedan i na kraju će doći do američke intervencije u tvoju korist, oni su prvi krenuli sa ukidanjem embarga, oni su prekinuli manji entitet Distriktom, oni su nametnuli reformu vojske na štetu velikosrpskih pacijenata a evo i kada je zakašljalo sa formiranjem vlasti u FBiH a zbog opstrukcija HDZ-a, Amerikanci su pomogli da se to zaobiđe. Znači ti zauzmi stav, ostani dosljedan i Amerikanci će te pomoći. Ali ovo što sarajevski političari danas rade nema veze sa odbranom države, ovo je takmičenje sarajevskih stranaka u tom ko će brže i inventivnije sa Dodikom dijeliti tal. U Sarajevu je problem.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34954 Re: SDP

Post by Skijaš »

oakville wrote:
Skijaš wrote:
ultima_palabra wrote:U jednom trenutku sam pomislio da slušam druga Miću...
Sasvim razumljivo, isti su im ciljevi; trajno podijeljeno društvo prožeto vještačkim animozitetima a na osnovu kojih bi oni glumili zaštitnike (naroda, entiteta, države) a u stvarnosti čerupali budžete i dijelili tal.

Za lijeka im trebalo.
Srećom tu su međunarodni saveznici tipa amerike koji se kroz stvaranje federacije i rs-a bore protiv podjela i vještačkih animoziteta. :mrgreen:
Nisu Amerikanci stvorili entitete, kada su se Amerikanci upetljali ti si na tlu BiH imao četiri de facto države koje su imale svoje vojske i predsjednike. To što su u Sarajevu nesposobnjakovići nije do Amerikanaca.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#34955 Re: SDP

Post by oakville »

Skijaš wrote:
oakville wrote:
Skijaš wrote:

Bakir karina. Gazda mu je došao u sukob sa strancima i kada je sa Miletom odlučio dijeliti tužioce po principu tebi jedan, meni jedan, a i kada je sa Miletom odlučio dijeliti milione Elektroprenosa. I normalno da će mali žvaljo gurati tu antiameričku priču i međunarodne saveznike predstavljati kao protivnike i prijetnju. Mater mu jebem, i njemu i šefu mu. Da se nekako stranaca riješiti, eh kako bi se tad lakše kralo i pljačkalo.
Na stranu ko je šta rekao, da vidimo šta je rečeno. Šta je netačno u tome da nekom ko ti je napravio kola koja ne rade i onda ti traži da voziš autoputem 129 na sat odgovoriš "a ko je ovo pravio?" To što je nešto rekao dodik ili lagumdžija ne postaje samim tim netačno.

I po čemu su to amerikanci "saveznici" fiktivne BiH? Po podršci "Dejtonu i suverenitetu" odnosno varta jedan i pol volt zastavi i linijama na geografskoj mapi :lol: ?
Ne mogu ti Amerikanci praviti državu uz ovakve političare. Da se Tihić i Lagumdžija ližu sa dodicima, a da Amerikanci remete tu idilu ? Pa normalno da neće. Amerikanci su pokazali više puta da će pomoći, ti zauzmi stav, ostani dosljedan i na kraju će doći do američke intervencije u tvoju korist, oni su prvi krenuli sa ukidanjem embarga, oni su prekinuli manji entitet Distriktom, oni su nametnuli reformu vojske na štetu velikosrpskih pacijenata a evo i kada je zakašljalo sa formiranjem vlasti u FBiH a zbog opstrukcija HDZ-a, Amerikanci su pomogli da se to zaobiđe. Znači ti zauzmi stav, ostani dosljedan i Amerikanci će te pomoći. Ali ovo što sarajevski političari danas rade nema veze sa odbranom države, ovo je takmičenje sarajevskih stranaka u tom ko će brže i inventivnije sa Dodikom dijeliti tal. U Sarajevu je problem.
Ma hajde. Pomogli uklanjanju hdz-a tako što su ga dugoročno ojačali i uveli na velika vrata nazad u vlast kroz podržavanje inicijative da se trebaju birati "legitimni predstavnici" ? Ukidali embargo nakon što su ga nametnuli i držali pune 3 godine (a ko je održavao embargo, nije moja nana) i sve to nakon obećanja da će pomoći u slučaju agresije? Uostalom, oni su napravili entitetsko glasanja " to curb Muslim numerical superiority", ne da mi se tražiti citate po internetu.

Ti ko da si u 98-oj još.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#34956 Re: SDP

Post by oakville »

Skijaš wrote:
oakville wrote:
Skijaš wrote:
Sasvim razumljivo, isti su im ciljevi; trajno podijeljeno društvo prožeto vještačkim animozitetima a na osnovu kojih bi oni glumili zaštitnike (naroda, entiteta, države) a u stvarnosti čerupali budžete i dijelili tal.

Za lijeka im trebalo.
Srećom tu su međunarodni saveznici tipa amerike koji se kroz stvaranje federacije i rs-a bore protiv podjela i vještačkih animoziteta. :mrgreen:
Nisu Amerikanci stvorili entitete, kada su se Amerikanci upetljali ti si na tlu BiH imao četiri de facto države koje su imale svoje vojske i predsjednike. To što su u Sarajevu nesposobnjakovići nije do Amerikanaca.
Ma naravno.
Toolbox: A Bosnia Option for Iraq
MICHAEL E. O'HANLON AND EDWARD P. JOSEPH
Winter Issue Preview: Avoiding maximal disaster in Iraq may require controlled population resettlement. We need to start thinking about it now.

Published on November 1, 2006
United States Department of Least Bad Iraq Options

Washington, DC 20499

ACTION MEMORANDUM

TO: POTUS

FROM: Michael E. O’Hanlon and Edward P. Joseph

DATE: January 1, 2007

RE: The Bosnia Option for Limiting Civil War in Iraq
A Bosnia Option for Iraq focuses on the controlled realignment of population groups in order to minimize communal violence and set the stage for a stable political settlement–what might be termed a “soft partition” of the country (but with retention of a confederal structure, together with equal sharing of oil revenue on a per capita basis among all groups). This memo briefly reviews current circumstances and then outlines a Bosnia option for Iraq.
Došli ljudi da izvrše "kontrolirano humano preseljavanje," i još ti sami to kažu, a ti pjevaš pjesme o spasiocima :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#34957 Re: SDP

Post by It_is_a_Leclerc »

Američka administracija i međunarodna zajednica nemaju pravo nikome, a pogotovo ne Bošnjacima, držati bilo kakva predavanja o funkcionalnosti države, jer su upravo oni učinili sve da od ove države naprave invalida koji ne može ispunjavati ni najmanje obaveze.
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#34958 Re: SDP

Post by Seoskivaralica »

Stvarno nestvarni likovi.....ovi BH političari ko poslije žešće pijanke , skroz izgubili pamćenje šta su srali za prošle izbore...
A glasači ko da su bili na ritualnom masovnom ispumpavanju mozga ,dvogodišnjem,pa im se zanebesa pred izbore kako ih vole... :-) :-) :-)
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34959 Re: SDP

Post by Skijaš »

oakville wrote:
Skijaš wrote:
oakville wrote:
Na stranu ko je šta rekao, da vidimo šta je rečeno. Šta je netačno u tome da nekom ko ti je napravio kola koja ne rade i onda ti traži da voziš autoputem 129 na sat odgovoriš "a ko je ovo pravio?" To što je nešto rekao dodik ili lagumdžija ne postaje samim tim netačno.

I po čemu su to amerikanci "saveznici" fiktivne BiH? Po podršci "Dejtonu i suverenitetu" odnosno varta jedan i pol volt zastavi i linijama na geografskoj mapi :lol: ?
Ne mogu ti Amerikanci praviti državu uz ovakve političare. Da se Tihić i Lagumdžija ližu sa dodicima, a da Amerikanci remete tu idilu ? Pa normalno da neće. Amerikanci su pokazali više puta da će pomoći, ti zauzmi stav, ostani dosljedan i na kraju će doći do američke intervencije u tvoju korist, oni su prvi krenuli sa ukidanjem embarga, oni su prekinuli manji entitet Distriktom, oni su nametnuli reformu vojske na štetu velikosrpskih pacijenata a evo i kada je zakašljalo sa formiranjem vlasti u FBiH a zbog opstrukcija HDZ-a, Amerikanci su pomogli da se to zaobiđe. Znači ti zauzmi stav, ostani dosljedan i Amerikanci će te pomoći. Ali ovo što sarajevski političari danas rade nema veze sa odbranom države, ovo je takmičenje sarajevskih stranaka u tom ko će brže i inventivnije sa Dodikom dijeliti tal. U Sarajevu je problem.
Ma hajde. Pomogli uklanjanju hdz-a tako što su ga dugoročno ojačali i uveli na velika vrata nazad u vlast kroz podržavanje inicijative da se trebaju birati "legitimni predstavnici" ?
SDP je u Briselu potpisao to za "legitimne predstavnike", a i ranije kada se formiralo vlast, pola se Sarajeva diglo da brani HDZ. Od Tihića, preko Senada Avdića koji je otvoreno lagao braneći pozicije Dragana Čovića pa do manijaka iz Berana.
Ti ko da si u 98-oj još.
A ti kao da si u bazi HDZ-a nakon slamanja Samouprave :-D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#34960 Re: SDP

Post by dustaban »

bambina78 wrote: Image
Nu face!

A sto mi konacno ne bismo poceli vjerovati svojim ocima. Evo je li vama ovaj tip lici na nekoga ko zivi za narod i pravi drzavu za covjeka?!
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34961 Re: SDP

Post by Skijaš »

It_is_a_Leclerc wrote:Američka administracija i međunarodna zajednica nemaju pravo nikome, a pogotovo ne Bošnjacima, držati bilo kakva predavanja o funkcionalnosti države, jer su upravo oni učinili sve da od ove države naprave invalida koji ne može ispunjavati ni najmanje obaveze.
Nije tačno. Amerikanci neće raditi tvoj posao, pomoći će ti, ali ako ćeš se ti lizati sa Čovićem i Dodikom, eto ti Čović i Dodik. Ne može i jare i pare. Evo Zlaja i Radončić podržaše zakon koji dozvoljava Dodikovoj policiji da maltretira povratnike i broji glave po kućama. Šta očekuješ od Amerikanaca ? Pa nisu Amerikanci humanitarna organizacija, nema ništa guzovače.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#34962 Re: SDP

Post by oakville »

Da se ne bavim glupostima svakodnevne bih politike, evo ti još malo tvojih humanista, koji su došli da ti pomognu "da prevaziđeš vještačke podjele" :D
This is why the Bosnia Option needs to be discussed now, even if it might not be implemented for several more months as we try to salvage success from the current strategy.

The key–and the most challenging part of an ethnic relocation policy–is to get the parties to informally accept it. With an informal understanding among belligerents, ethnic relocation can be less traumatic and destabilizing. For example, the vast majority of Croatia’s Serbs were expelled during two military operations (in May and August 1995) that had at least tacit acquiescence from Belgrade. Without minimizing the trauma to the Serbs (indeed, the Croatian commander will be tried in the Hague for alleged war crimes), the fact is that they suffered nothing like the calamities of Muslims forcibly uprooted from Serb-held parts of Bosnia. Likewise, thousands of Serbs left western Bosnia after the war, without violence, as part of land swaps agreed between Croats and Serbs at Dayton.
Šta kažeš, bore se ameri za zapadne vrijednosti protiv svjetski moćnih lagumdžije i dodika, koji se opiru jer hoće da zadrže vještačke podjele a ovi kao hoće da te podjele ukinu :D ? Ti se pravo dobro zezaš. :mrgreen:
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#34963 Re: SDP

Post by bambina78 »

Mesic: jesam, zaposlio sam kcerku ali i komsinicu :)


Sent from my iPad using Tapatalk
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#34964 Re: SDP

Post by oakville »

Skijaš wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Američka administracija i međunarodna zajednica nemaju pravo nikome, a pogotovo ne Bošnjacima, držati bilo kakva predavanja o funkcionalnosti države, jer su upravo oni učinili sve da od ove države naprave invalida koji ne može ispunjavati ni najmanje obaveze.
Nije tačno. Amerikanci neće raditi tvoj posao, pomoći će ti, ali ako ćeš se ti lizati sa Čovićem i Dodikom, eto ti Čović i Dodik. Ne može i jare i pare. Evo Zlaja i Radončić podržaše zakon koji dozvoljava Dodikovoj policiji da maltretira povratnike i broji glave po kućama. Šta očekuješ od Amerikanaca ? Pa nisu Amerikanci humanitarna organizacija, nema ništa guzovače.
Da udju bošnje u konflikt sa srpskim i hrvatskim nacionalistima i da "istraju čvrsto u borbi za univerzalne vrijednosti"? :D Da to ne završi ko ono kad su ameri aliji levatu obećali "međunarodnu podršku u otcjepljenju od jugoslavije" pa onda uveli embarg0o :D ?

Uostalom ovo je off topic, osim ako ne misliš da je svjetski uticajni SDP i lagumdžija prepreka prevazilaženju "vještačkih podjela " :lol:
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34965 Re: SDP

Post by Skijaš »

oakville wrote:Da se ne bavim glupostima svakodnevne bih politike, evo ti još malo tvojih humanista
Mislimo da ne postoji nešto što se može nazvati legitimnim ili nelegitimnim članom bilo koje etničke skupine, pa tako i bh. Hrvata. Mora postojati sustav koji jamči ista prava, a rješenja koja će politički lideri u BiH nadamo se pokušati postići je da se niti jednoj stranci ili skupini stranaka ne jamči mjesto ili pravo u bilo kojoj vladinoj strukturi. Građani bi, a ne stranke, trebali imati prava.

http://www.vecernji.ba/pomoci-bih-da-iz ... ada-940415

I to NAKON Lagumdžijinog potpisa na priču o legitimnim predstavnicima. I ne radi se o nekom lijevom kolumnisti i teoretičaru nego o službeniku State Depratmenta. Gdje je ta dosljednost Sarajeva koju bi Amerikanci trebali podržati ? Hoćeš da ti Amerikanci naprave državu ? E ne može.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34966 Re: SDP

Post by Skijaš »

oakville wrote:
Skijaš wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Američka administracija i međunarodna zajednica nemaju pravo nikome, a pogotovo ne Bošnjacima, držati bilo kakva predavanja o funkcionalnosti države, jer su upravo oni učinili sve da od ove države naprave invalida koji ne može ispunjavati ni najmanje obaveze.
Nije tačno. Amerikanci neće raditi tvoj posao, pomoći će ti, ali ako ćeš se ti lizati sa Čovićem i Dodikom, eto ti Čović i Dodik. Ne može i jare i pare. Evo Zlaja i Radončić podržaše zakon koji dozvoljava Dodikovoj policiji da maltretira povratnike i broji glave po kućama. Šta očekuješ od Amerikanaca ? Pa nisu Amerikanci humanitarna organizacija, nema ništa guzovače.
Da udju bošnje u konflikt sa srpskim i hrvatskim nacionalistima i da "istraju čvrsto u borbi za univerzalne vrijednosti"? :D Da to ne završi ko ono kad su ameri aliji levatu obećali "međunarodnu podršku u otcjepljenju od jugoslavije" pa onda uveli embarg0o :D ?
To tebe žulja :-D Eto hajde da vidimo kakav ćete rezultat ostvariti lizanjem muda Dodiku.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#34967 Re: SDP

Post by cyprus »

Skijaš uporno ne odustaje od svog tumačenja politike u BiH, po kojoj će Amerika nagraditi odbijanje bilo kakve kooperacije sa ''onima anamo'' :-D Isto tako, vjerovatno najgori potez SDP-a iz protekle četiri godine proglašava jednim od rijetkih pluseva :mrgreen:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#34968 Re: SDP

Post by oakville »

Skijaš wrote:
oakville wrote:Da se ne bavim glupostima svakodnevne bih politike, evo ti još malo tvojih humanista
Mislimo da ne postoji nešto što se može nazvati legitimnim ili nelegitimnim članom bilo koje etničke skupine, pa tako i bh. Hrvata. Mora postojati sustav koji jamči ista prava, a rješenja koja će politički lideri u BiH nadamo se pokušati postići je da se niti jednoj stranci ili skupini stranaka ne jamči mjesto ili pravo u bilo kojoj vladinoj strukturi. Građani bi, a ne stranke, trebali imati prava.

http://www.vecernji.ba/pomoci-bih-da-iz ... ada-940415

I to NAKON Lagumdžijinog potpisa na priču o legitimnim predstavnicima. I ne radi se o nekom lijevom kolumnisti i teoretičaru nego o službeniku State Depratmenta. Gdje je ta dosljednost Sarajeva koju bi Amerikanci trebali podržati ? Hoćeš da ti Amerikanci naprave državu ? E ne može.
I ne može. Nisu amerikanci tu da naprave nikakvu državu, već da obezbjede unutarnju podjelu uz naravno "čvrstu podršku teritorijalnom integritetu" (u prevodu gledajte u google maps koliko hoćete) :D

A ova gornja izjava zvuči kao "oštro osuđujemo genocid" govor američkog ambasadora - toliko oštro osuđuju genocid da će pomoći da se završi, kao što su pomogli u rs-u . Hajd sad stvarno, uozbilji se.
KurkoDokolenko
Posts: 7
Joined: 21/09/2014 23:34

#34969 Re: SDP

Post by KurkoDokolenko »

bambina78 wrote:E a kako je ovaj biser promakao, ne smije da ostane nezabiljezeno, ovo je vrh politickog djelovanja SDP-a

Predsjednik KO SDP ZDK Mirsad Mešić
Jeste li zaposlili nekoga svoga u državnim ili javnim preduzećima, budžetskim ili vanbudžetskim fondovima?

Da, zaposlio sam kćerku u Elektroprivredi Bosne i Hercegovine. Zaposlio sam je u trećoj godini mandata, to sam pitanje iznio svojim kolegama i pitao da li je to nešto zbog čega ja nisam moralan da obavljam svoju dužnost. Niko s tim nije imao nikakvog problema. Jesam, ali samo svoju kćerku, i to nakon što sam posredovao za zapošljavanje velikog broja djece širom ZDK, što svojim poslovnim vezama, što moleći razne funkcionere da uvaže moje prijedloge kod nekih primanja.
Izvor: http://www.visoko.co.ba/vijesti/politik ... vanog-vema


Znaci djeco, batalite diplome, obrazovanje, konkursne procedure i druge birokratske gluposti, molite Mesica da vam sredi posao, covjek ne krije da to radi.... :-)


To je ovaj lik iza Bakira na onom gore videu, kazu da Radeljas kod njega ide po politicku mudrost koja je u ovog lika ocito neiscrpna :lol:

Image

Tipicno sdpedersko govno
Samo neko umno poremecen moze glasati za te krimosibicare
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#34970 Re: SDP

Post by oakville »

Skijaš wrote:
oakville wrote:
Skijaš wrote:
Nije tačno. Amerikanci neće raditi tvoj posao, pomoći će ti, ali ako ćeš se ti lizati sa Čovićem i Dodikom, eto ti Čović i Dodik. Ne može i jare i pare. Evo Zlaja i Radončić podržaše zakon koji dozvoljava Dodikovoj policiji da maltretira povratnike i broji glave po kućama. Šta očekuješ od Amerikanaca ? Pa nisu Amerikanci humanitarna organizacija, nema ništa guzovače.
Da udju bošnje u konflikt sa srpskim i hrvatskim nacionalistima i da "istraju čvrsto u borbi za univerzalne vrijednosti"? :D Da to ne završi ko ono kad su ameri aliji levatu obećali "međunarodnu podršku u otcjepljenju od jugoslavije" pa onda uveli embarg0o :D ?
To tebe žulja :-D Eto hajde da vidimo kakav ćete rezultat ostvariti lizanjem muda Dodiku.
Pa nek po tvom receptu ostanu uporni u svojoj nekooperaciji, ameri će ih sigurno podržati. Vole oni podržati svakoga ko radi na svojoj propasti :D
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34971 Re: SDP

Post by Skijaš »

cyprus wrote:Skijaš uporno ne odustaje od svog tumačenja politike u BiH, po kojoj će Amerika nagraditi odbijanje bilo kakve kooperacije sa ''onima anamo'' :-D
Je li Dodikov cilj funkcionalno društvo ili destabilizacija ? Prvo da vidimo s kim bi se to trebalo sarađivati pa onda da vidimo oko čega. Mislim, ja ne sporim da se sa Dodikom može brzo i lako dogovoriti slabljenje države u korist entiteta, ali jebo takav dogovor.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34972 Re: SDP

Post by Skijaš »

oakville wrote:
Skijaš wrote:
oakville wrote:Da se ne bavim glupostima svakodnevne bih politike, evo ti još malo tvojih humanista
Mislimo da ne postoji nešto što se može nazvati legitimnim ili nelegitimnim članom bilo koje etničke skupine, pa tako i bh. Hrvata. Mora postojati sustav koji jamči ista prava, a rješenja koja će politički lideri u BiH nadamo se pokušati postići je da se niti jednoj stranci ili skupini stranaka ne jamči mjesto ili pravo u bilo kojoj vladinoj strukturi. Građani bi, a ne stranke, trebali imati prava.

http://www.vecernji.ba/pomoci-bih-da-iz ... ada-940415

I to NAKON Lagumdžijinog potpisa na priču o legitimnim predstavnicima. I ne radi se o nekom lijevom kolumnisti i teoretičaru nego o službeniku State Depratmenta. Gdje je ta dosljednost Sarajeva koju bi Amerikanci trebali podržati ? Hoćeš da ti Amerikanci naprave državu ? E ne može.
I ne može. Nisu amerikanci tu da naprave nikakvu državu, već da obezbjede unutarnju podjelu uz naravno "čvrstu podršku teritorijalnom integritetu" (u prevodu gledajte u google maps koliko hoćete) :D

A ova gornja izjava zvuči kao "oštro osuđujemo genocid" govor američkog ambasadora - toliko oštro osuđuju genocid da će pomoći da se završi, kao što su pomogli u rs-u . Hajd sad stvarno, uozbilji se.
Ozbiljnosti nedostaje sarajevskim političarima kojima savršeno odgovara stanje nesređenosti.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#34973 Re: SDP

Post by oakville »

Skijaš wrote:
cyprus wrote:Skijaš uporno ne odustaje od svog tumačenja politike u BiH, po kojoj će Amerika nagraditi odbijanje bilo kakve kooperacije sa ''onima anamo'' :-D
Je li Dodikov cilj funkcionalno društvo ili destabilizacija ? Prvo da vidimo s kim bi se to trebalo sarađivati pa onda da vidimo oko čega. Mislim, ja ne sporim da se sa Dodikom može brzo i lako dogovoriti slabljenje države u korist entiteta, ali jebo takav dogovor.
Pa eto vidiš da ti ameri pomažu, po tvojoj želji. Hoće ljudi da imaju destabilizaciju, pa su i doveli dodika na vlast.

A i ta tvoja ljubav spram "države" je upitna. Eto ti mase državnih institucija vođenih predstavnicima iz rs-a, prave "državne institucije", provode interese rs-a na teritoriji federacije :lol:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#34974 Re: SDP

Post by dustaban »

Pitam se sto ovako ne odreagovase na onog Japanca neki dan ?!
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34975 Re: SDP

Post by Skijaš »

.
Post Reply