I kada se svi izredaju i svi barem nešto slažu, šta ćemo onda?Novak20 wrote:Najbolji lijek za laži političara su gubici mandata i funkcija. Da bi se to desilo, narod mora izlaziti na izbore i glasati za opoziciju koja nije bila u prilici da laže.
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
Hakiz
- Posts: 48402
- Joined: 30/07/2015 20:01
#34951 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#34952 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zijev , postaješ dosadan , nađi nešto originalno poput HSP-a.madner wrote:Samo da SDA ostane i sve ok.sabina1 wrote:U saradnji sa SDP-om još od 2010madner wrote:
Uglavnom, SDA da bude vlast, a detalji su manje bitni.
Ima tu ruku za vladu realno - Kifla , SDP , DFF , dajidza Rile ,Hadzibajric , Boss.
Sve su to manje-vise poznati partneri SDP-a a ruku na srce ljudi nisu gadljivi jos od HSP-a
E onda ćemo glasati za Komšića.Hakiz wrote:
I kada se svi izredaju i svi barem nešto slažu, šta ćemo onda?
Važno je da Čović ne uđe u predsjedništvo da se ne bi zemlja raspala a bez Komšića nema odbrane , nema života.
I važno je da je Ademovićevo krilo SDA revolucionarno - od njih se očekuju promjene , Naša stranka treba biti samo pomoćno sredstvo za Kifline tokove revolucije putem budžeta.
To joj je bila svrha sve ove godine.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#34953 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
So sprach Efendic 
-
olimp84
- Posts: 125
- Joined: 04/03/2018 23:27
- Location: krivo usmjeren
#34954 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
ja nesto vjerujem da kifla ima zelju da radi i da popravlja stvari (koliko mu iskvarenost i nesposobnost dozvoljavaju
), al iz sebicnih razloga.
da sam ja on razmisljao bi da mi je bolje raditi i obezbijediti sebi jos koji mandat, i ugodnu buducnost stranci, jel, sad kad vec vise nema podrsku sda.
ne sumnjam da bi poceo talasati kad bi osjetio opet sigurnost koju je imao u sda, ali sad tu sigurnost treba izgraditi, i mislim da je toga svjestan. vjerovatno zna da je tako dobar rezultat ostvario zbog dosta liberalnijih glasaca od sda glasaca, tako da se ne moze osloniti na ideoloski motivirane glasace - ako bi se pokazao nesposobnim.
da rezimiram. grubo receno, postoje dvije mogucnosti:
kifla moze biti govno ko sto je bio do sad (u sda) i popusit ga na sljedecim izborima. a kifla je mlad i ambiciozan covjek, da ne kazem pohlepan
, tako da mislim da se svi mozemo sloziti da mu ovaj mandat nije dosta.(citav post vazi uz pretpostavku da se ne moze dovoljno nakrast i izgradit u jednom mandatu, pogotovo ako se postavi kao konkurencija sda.)
s druge strane, jedina opcija (koju ja vidim) za dinu da bi se etablirao na politickoj sceni i time se osigurao za bar narednih 8 godina je, da pocne nesto raditi, popravljati stvari, nesto za sta ce ljudi biti zahvalni i za sta ce mu opet dati glas.
nije se dino nista promijenio od napustanja sda. upravo zbog tih losih osobina koje ima, mozemo se nadati pozitivnom ishodu.
sad je manje vise prepusten sebi i svojoj stranci, tako da je naivno pretpostavljati da ce se ponasati isto kao u sda - barem u ovom mandatu
dino nije prijetnja sad, i mislim da se (oprezno) treba upustiti u koaliciju sa njim. stvar je sto je izgledno da bi mogao postati onaj "stari" (ili jos gori), za koje izbore, kad osjeti da je dovoljno siguran, da je dovoljno pustio korijenje, da si moze priustiti greske.
za sad ne vidim zbog cega bi on mislio da si moze priustiti kriminalnost i nerad. a ako dobro vidim, to implicira da se mozda i imamo cemu nadati.
medjutim, plasi me iskreno u sta bi se mogao pretvoriti za 8 godina, u slucaju da postane vodeca stranka. isto tako ne vidim sta bi se bolje moglo uraditi s aspekta nase stranke, a da ne ukljucuje koaliranje sa nip
hvala,
pozdrav
da sam ja on razmisljao bi da mi je bolje raditi i obezbijediti sebi jos koji mandat, i ugodnu buducnost stranci, jel, sad kad vec vise nema podrsku sda.
ne sumnjam da bi poceo talasati kad bi osjetio opet sigurnost koju je imao u sda, ali sad tu sigurnost treba izgraditi, i mislim da je toga svjestan. vjerovatno zna da je tako dobar rezultat ostvario zbog dosta liberalnijih glasaca od sda glasaca, tako da se ne moze osloniti na ideoloski motivirane glasace - ako bi se pokazao nesposobnim.
da rezimiram. grubo receno, postoje dvije mogucnosti:
kifla moze biti govno ko sto je bio do sad (u sda) i popusit ga na sljedecim izborima. a kifla je mlad i ambiciozan covjek, da ne kazem pohlepan
s druge strane, jedina opcija (koju ja vidim) za dinu da bi se etablirao na politickoj sceni i time se osigurao za bar narednih 8 godina je, da pocne nesto raditi, popravljati stvari, nesto za sta ce ljudi biti zahvalni i za sta ce mu opet dati glas.
nije se dino nista promijenio od napustanja sda. upravo zbog tih losih osobina koje ima, mozemo se nadati pozitivnom ishodu.
sad je manje vise prepusten sebi i svojoj stranci, tako da je naivno pretpostavljati da ce se ponasati isto kao u sda - barem u ovom mandatu
dino nije prijetnja sad, i mislim da se (oprezno) treba upustiti u koaliciju sa njim. stvar je sto je izgledno da bi mogao postati onaj "stari" (ili jos gori), za koje izbore, kad osjeti da je dovoljno siguran, da je dovoljno pustio korijenje, da si moze priustiti greske.
za sad ne vidim zbog cega bi on mislio da si moze priustiti kriminalnost i nerad. a ako dobro vidim, to implicira da se mozda i imamo cemu nadati.
medjutim, plasi me iskreno u sta bi se mogao pretvoriti za 8 godina, u slucaju da postane vodeca stranka. isto tako ne vidim sta bi se bolje moglo uraditi s aspekta nase stranke, a da ne ukljucuje koaliranje sa nip
hvala,
pozdrav
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#34955 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
1. ne koalirati sa SDAolimp84 wrote:tako ne vidim sta bi se bolje moglo uraditi s aspekta nase stranke, a da ne ukljucuje koaliranje sa nip
2. ne koalirati sa Ademovicevim krilom SDA koji sebe zove NIP
3. ne koalirati sa SBB
4. ne koalirati sa BOSS
ni pojedinacno ni kolektivno niti sa bilo kim od ovih u kombinaciji sa strankama ljevice.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#34956 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Računica je jednostavna.
Ljevica ima, možemo slobodno reći, historijsku šansu da napravi vlast bez SDA. Da pokaže da je moguće makar malo drugačije i bolje na onom ključnom, životnom - nivou kantona. To je vrlo jasno.
Femkanjem i čačkanjem ideološke mečke baš svakom, neki ovdje kao da priželjkuju opoziciju, vladu SDA i satelita i višedecenijsko opoziciono taborenje u nadi da će svanuti dan kad će Naša stranka dobiti 50% + 1 glas.
Ako ćemo se igrati politike, onda može opozicija. Ako smo u politici da nešto konkretno napravimo za ljude koji nas biraju, onda valja progutati i neka nemila lica u tom interesu.
Ljevica ima, možemo slobodno reći, historijsku šansu da napravi vlast bez SDA. Da pokaže da je moguće makar malo drugačije i bolje na onom ključnom, životnom - nivou kantona. To je vrlo jasno.
Femkanjem i čačkanjem ideološke mečke baš svakom, neki ovdje kao da priželjkuju opoziciju, vladu SDA i satelita i višedecenijsko opoziciono taborenje u nadi da će svanuti dan kad će Naša stranka dobiti 50% + 1 glas.
Ako ćemo se igrati politike, onda može opozicija. Ako smo u politici da nešto konkretno napravimo za ljude koji nas biraju, onda valja progutati i neka nemila lica u tom interesu.
- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#34957 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Logicno je, jer je razlika u zalasku sunca izmedju Sarajeva i Pariza 56 minuta. Treba se prvo naoruzati cinjenicama, pa onda ulaziti u raspravu o stvarima o kojima ne znas puno.insomnia78 wrote:Pa ako je tebi logicno da budes u istoj zoni sa Parizom je se smrkne dva tri sata kasnijedrug_profi wrote:Po cemu?insomnia78 wrote: BiH bi svakako trebala promjeniti vremensku zonu
BiH je bila i ostaje u UTC+1 (srednjoevropsko vrijeme). Ovdje se samo prica o tome da li ce se za stalno ukinuti zimsko racunanje vremena. BiH ce slijediti sta god odluci EU, odnosno evropske zemlje koje takodje pripadaju UTC+1. Kraj price.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#34958 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jasno i nedvosmisleno je dokazano da dosada :It_is_a_Leclerc wrote:...onda valja progutati i neka nemila lica u tom interesu.
1. SDP
2.DF
3 GS (tj. njegovi najistaknutiji predstavnici kao dio SDP , DF-a) nisu progutali niti jedno, jedino "nemilo lice" nego je bilo upravo suprotno - ove tri stranke i danas opstaju samo zahvaljujuci "milosti" SDA tj. njenom interesu.
Zasto bi Nasa stranka bila izuzetak i zasto Nasa stranka kao treca po broju glasova u KS , sesta ili sedma u FBIH odnosno deseta ili jedanaesta u BiH "ima odgovornost" i zbog cega mora staviti glavu na panj ?
Zasto niko ne moze da shvati da izmedju SDA i Ademovicevog krila SDA nema nikakve razlike , zasto se uporno gura spin da je bivsi kantonalni premijer drugaciji , bolji , vrijedniji i moralniji od ostatka vlade koju je do juce vodio odnosno od ostatka stranke koju je do juce hvalio na sva usta , s kojom je gradjane Sarajeva ostavio bez vode , nazivao skole po istaknutim rasno-rodnim sovinistima , s kojom je izmisljao nove turisticke zajednice i radna mjesta ?
Zasto se ne dopusti da jedina progresivna politicka ideja sistema opstane dugorocno i bude temelj sustinske a ne budzetske promjene kako izgleda svi zele ili ne shvataju politiku.
Cisto sumnjam da brojni "dusebriznici" na temi (u koje apsolutno ne ubrajam vas - naprotiv) nisu svjesni da je kontaminacija ljevice brojnim licno-korisnim i interesnim koalicijama sa SDA i derivatima zapravo unistila bilo kakvu ljevicu , njen dignitet i vjeru da do promjene moze doci.
Ti i takvi "guranjem" idiotsko-interesnih koalicija zapravo rade za SDA .
Ono sto istinski boli a sto je nepovratno je da je ovo sve zapravo dogovoreno jos prije dvije godine jer je ovima sto vode zapravo bitna samo vlast.
Tako da ovi su ovi spinovi zapravo nebitni jer sto god je najbolje za NS bilo i sto god glasaci o tome mislili i ma kako ce ih zapravo kazniti , oni su izabrali - vlast.
Hvala.
Last edited by sabina1 on 22/10/2018 21:21, edited 1 time in total.
- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#34959 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nisu se oni opredijelili, nego su se glasaci opredijelili. Ne biraju oni glasace, nego glasaci njih.palermo wrote:Naravno da je do mene.DrugaGimnazija wrote: Nasa stranka je u KS dobila 13% glasova, u ZDK 3%, a u K10 0%. Dakle, ja i ne ocekujem da ce u svakom kantonu istupati na isti nacin. Do tebe je, ako si to ocekivao.
Ja sam očekivao da će njihovo polje djelovanja biti Bosna i Hercegovina, oni su se opredijelili za drugi put.
Nesto ne vjerujem da je bio neki sastanak NS-a gdje je donesena odluka da budu "lokalna stranka". Koliko ja vidim, definitivno su se prosirili od zadnjih izbora i sad imaju mandate i u KS, ZDK, TK, USK, BPK, kao i na nivou FBiH i BiH. Ne kontam sta zelis reci s time da su se odlucili da budu lokalna stranka?!?palermo wrote: Pobogu, ti sada meni objašnjavaš zašto su odlučili da budu lokalna stranka......
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#34960 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A čujte. Onda je dogovor "ljevice" mrtvo slovo na papiru jer, ako se hoće svi oni lijepi programi i predizborna obećanja, bar djelimično provesti u djelo, sa nekim od "nemilih" će se morati. Ja između sadašnjeg SDA-ovca i bivšeg SDA-ovca biram uvijek bivšeg, iako mi je jasno da je u pitanju izbor između raka pluća i raka crijeva.
Legitimno je i krajnje logično da NS ne bude inicijator formiranja skupštinskih većina i neki stub oko koga će se okupljati druge stranke. Ako NS želi biti opozicija, to je sasvim uredu i pošteno. Ali ako žele biti vlast, onda će teško i gotovo nemoguće biti progurati baš sve lične, ideološke i političke afinitete kod partnera.
Legitimno je i krajnje logično da NS ne bude inicijator formiranja skupštinskih većina i neki stub oko koga će se okupljati druge stranke. Ako NS želi biti opozicija, to je sasvim uredu i pošteno. Ali ako žele biti vlast, onda će teško i gotovo nemoguće biti progurati baš sve lične, ideološke i političke afinitete kod partnera.
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34961 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Gubitkom vlasti stranke se popravljaju, politicari postaju odgovorniji. Pocnu, osim za sebe, raditi nesto korisno i za birace, sve u nadi da ce dobiti novi mandat. Neko ce ga i zasluziti, biraci moraju biti kriticni, ali i realni.Hakiz wrote:I kada se svi izredaju i svi barem nešto slažu, šta ćemo onda?Novak20 wrote:Najbolji lijek za laži političara su gubici mandata i funkcija. Da bi se to desilo, narod mora izlaziti na izbore i glasati za opoziciju koja nije bila u prilici da laže.
-
olimp84
- Posts: 125
- Joined: 04/03/2018 23:27
- Location: krivo usmjeren
#34962 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
malo sam se lose izraziosabina1 wrote:1. ne koalirati sa SDAolimp84 wrote:tako ne vidim sta bi se bolje moglo uraditi s aspekta nase stranke, a da ne ukljucuje koaliranje sa nip
2. ne koalirati sa Ademovicevim krilom SDA koji sebe zove NIP
3. ne koalirati sa SBB
4. ne koalirati sa BOSS
ni pojedinacno ni kolektivno niti sa bilo kim od ovih u kombinaciji sa strankama ljevice.
ispravljena verzija: tako da ne vidim sta bi nasa stranka drustvenokorisnije mogla uraditi, a da ne ukljucuje koaliranje sa nip.
vidis, meni nije bitna nasa stranka. nek propadnu na sljedecim izborima sto se mene tice. smatram da ce u vecoj mjeri sami biti krivi za to. za razliku od tebe i od drugih ja u nasoj stranci nikad nisam vidio neki ogroman spasilacki potencijal. od svih kojih imamo su najbolji, to ne znaci da imam kolosalna ocekivanja, niti da sam ih ikad imao.
ako se ne moze formirat vlast bez nipa, koaliranje sa nipom smatram obligatornim.
objasnio sam zasto smatram da takva koalicija moze biti produktivna.
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34963 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ako ova opšta koalicija donese išta dobro građanima KS, vrijedlio je. A ja vjerujem da hoće.
Drugo, pregledom rezultata, vidljivo je da je moguće izbaciti SDA i iz Federacije i drzavnog nivoa te iz ostalih B kantona. Za to je potreban i SBB.
Lično nisam dovoljno pametan da kazem sta je tu bolje. Koliko želim 4 godine bez SDA (potencijalno moguce potpuno raskrinkavanje ove bande, od krađe glasova do krađe budžetskog novca), toliko ne vjerujem da je moguce to izvesti pored HDZ. U ovom casu su sve anti SDA stranke zainteesovane za "revoluciju" i iz toga mogu izvuči ličnu korist jer će ukloniti najopasnijeg kera iz avlije.
HDZ će tražiti nemoralne ustupke... Moliti USA i Merkel da im zavne ruku?
Tesko pitanje, u vrlo osjetljvom vremenu.
Drugo, pregledom rezultata, vidljivo je da je moguće izbaciti SDA i iz Federacije i drzavnog nivoa te iz ostalih B kantona. Za to je potreban i SBB.
Lično nisam dovoljno pametan da kazem sta je tu bolje. Koliko želim 4 godine bez SDA (potencijalno moguce potpuno raskrinkavanje ove bande, od krađe glasova do krađe budžetskog novca), toliko ne vjerujem da je moguce to izvesti pored HDZ. U ovom casu su sve anti SDA stranke zainteesovane za "revoluciju" i iz toga mogu izvuči ličnu korist jer će ukloniti najopasnijeg kera iz avlije.
HDZ će tražiti nemoralne ustupke... Moliti USA i Merkel da im zavne ruku?
Tesko pitanje, u vrlo osjetljvom vremenu.
-
svi u napad
- Posts: 2278
- Joined: 14/10/2012 14:40
#34964 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Sta reci i kako se odluciti. Sa ideoloskog aspekta i naseg mentaliteta Sabina ima pravo. Medjutim ja sam u ovoj situaciji blizi Leclercu i njegovom razmisljanju. Bosna nije zemlja blogostanja i obrazovanih ljudi vec sve suprotno od toga. Vec ranije sam pisao da NS zakoju gajim velike simpatije nije stranka ljevice. I u najrazvijenijim zemljama liberali ne vladaju. Oni su tu da koriguju i usmjeravaju, daju nove ideje i tako to. U Bosni nema ni ljevice ni desnice. Postoje samo nacionalisti i grupe zeljne vlasti. 90% clanova neke partije nije nikada procitalo statut partije ciji su clanovi ili simpatizeri. Ja mislim da pored svih ideoloskih i moralnih razlika sa drugima NS mora uci u vlast. Mora se nametnuti kao zvijezda vodilja kako bi i obicni narod shvatio da oni nisu samo neki tamo sto palamude. Gospodo uhvatite se u kostac bez obzira na razlike koje postoje izmedju mogucih partnera. Udjite beskompromisno i postavite uslove kako bi ovom narodu bilo bolje. Naravno nece to ici lagano i brzo, ali ovo je sansa da NS pokaze da ima snage i volje za promjene. Vjerujte da nema te sta izgubiti. Ako sve krene i odradi se bar nesto bit ce to veliko za narode u BiH koji ce vidjeti da NS nije samo stranka onih u SA sto palamude. Naprijed u borbu za bolju buducnost. Mora postojati nada da ce nekad biti bolje a ta nada je NS i nekoliko drugih stranaka koje su najzad dobile sansu da bar na kantonalnim nivoima a koji su najvazniji za malog covjeka nesto promjene i pokazu da su zreli za liderstvo. Zivjeli.
-
olimp84
- Posts: 125
- Joined: 04/03/2018 23:27
- Location: krivo usmjeren
#34965 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
2013-2018 bih napustilo cca 200k ljudisabina1 wrote:
Zasto se ne dopusti da jedina progresivna politicka ideja sistema opstane dugorocno i bude temelj sustinske a ne budzetske promjene
o kakvoj dugorocnosti pricas. mislim eto sama vidis da su ti ljudi blago nesposobni. ako nisu sto ih grdis toliko. ok rukovodstvo je iskvareno i/ili nesposobno. al ima i sposobnih u stranci. pa ako su sposobni sto se nisu izborili protiv iskvarenih. aha ne mozes, ovi su namazaniji. ne kontam te iskreno.
evo ti si sebe ubijedila da ce ns propasti ako koalira sa nipom. ja ne mislim da je tako.
ali ako si zbog toga protiv te koalicije, to i mogu shvatiti jer je konkluzija posljedica validnog zakljucivanja od premisa za koje mislis da su istinite.
nasa stranka je spasioc situacije u bih > ako nasa stranka koalira sa nipom to ce je unistiti > dakle, to ce unistiti naseg spasioca.
i to mi je ok, jer vidim pragmatican cilj.
fazon je sto ja nit mislim da nasa stranka ima kapacitet da napravi tako znacajne promjene. nit mislim da bi je eventualna koalicija sa nipom unistila.
u mom interesu je da se uspori propadanje ovog grada. koalicija sdp/df/ns/nip mislim da moze zadovoljit moj interes u ovom mandatu. nisam ubijedjen u to, daleko od toga. al podrzavam to, jer mislim da su sanse da koalicija bude produktivna dovoljno velike.(najproduktivnija moguca=da zadovolji moje skromne interese/ciljeve za ovaj mandat)
problem mi postaje kada si protiv te koalicije zbog ideoloskih i moralnih razloga, jer ne vidim kako je drustveno korisno ako se povinujemo tim principima. mislim nije meni ni problem da ostanemo moralni i principijelni do kraja, al za koju svrhu ?(ovdje se vec ponavlja stara prica koju smo imali prije koji dan). govorim iskljucivo za nasu situaciju, mislim da je takav vakat da se mora to uraditi.
ponavljam, objasnio sam otprilike zasto imam nadu u kiflu za ovaj mandat u prethodnom postu. kad si na toj poziciji i kad imas podrsku sda ne moras biti ni vrijedan ni moralan. ne sekiras se za buducnost. moja teza je da dino ima razloga da se trudi u ovom mandatu jer je pohlepno i iskvareno djubrezasto se uporno gura spin da je bivsi kantonalni premijer drugaciji , bolji , vrijedniji i moralniji od ostatka vlad
hvala
pozdrav
-
olimp84
- Posts: 125
- Joined: 04/03/2018 23:27
- Location: krivo usmjeren
#34966 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
madner wrote:Zasto ljudi ne mogu shvatiti da ako i NS ostane u opoziciji, nece 2022 imati 50% u KS. Nece ni 2026.
Matematika je stvarno jednostavna, ako se gura SDA treba biti posten i to reci.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#34967 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
madner wrote:Zasto ljudi ne mogu shvatiti da ako i NS ostane u opoziciji, nece 2022 imati 50% u KS. Nece ni 2026.
Matematika je stvarno jednostavna, ako se gura SDA treba biti posten i to reci.
Zijev, i dalje si po obicaju dosadan a kolosalno netacan jer nemas ni slovo I od nekog relevantnog istrazivanja za bilo kakav rezultat NS-a 2022 ili 2026.
Samo SDP i srcem i matematicki kad god ima priliku gura SDA.
Dokazano.
Last edited by sabina1 on 22/10/2018 23:06, edited 1 time in total.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
-
ragib
- Posts: 3293
- Joined: 03/05/2002 00:00
- Contact:
#34969 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Po vasem misljenju hoce li sdp na fbih nivou biti dio vlasti?sabina1 wrote:madner wrote:Zasto ljudi ne mogu shvatiti da ako i NS ostane u opoziciji, nece 2022 imati 50% u KS. Nece ni 2026.
Matematika je stvarno jednostavna, ako se gura SDA treba biti posten i to reci.
Zijev, i dalje si po obicaju dosadan a kolosalno netacan jer nemas ni slovo I od nekog relevantnog istrazivanja za bilo kakav rezultat NS-a 2022 ili 2026.
Samo SDP i srcem i matematicki kad god ima priliku gura SDA.
Dokazano.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#34970 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Za 50% bi svi glasaci SDPa DFa i NiPa, trebali odluciti da glasaju za NS.sabina1 wrote:madner wrote:Zasto ljudi ne mogu shvatiti da ako i NS ostane u opoziciji, nece 2022 imati 50% u KS. Nece ni 2026.
Matematika je stvarno jednostavna, ako se gura SDA treba biti posten i to reci.
Zijev, i dalje si po obicaju dosadan a kolosalno netacan jer nemas ni slovo I od nekog relevantnog istrazivanja za bilo kakav rezultat NS-a 2022 ili 2026.
Samo SDP i srcem i matematicki kad god ima priliku gura SDA.
Dokazano.
Isti ovi glasaci minus odlasci u Ger. Bolji rezultat od SDPa 2010.
SDA do 2030 a onda, ako se sve poklopi spektal.
- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#34971 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Je li ovo samo moja percepcija, ili sabina1 (vise) ne doprinosi dijalogu na ovoj temi? Sto je vise citam, to sam manje informisan.
Vise mi se i ne otvara ova tema, iz bojazni da cu naci neki novi monolog i protraciti minutu svog zivota koju mi niko nikad nece vratiti.
Vise mi se i ne otvara ova tema, iz bojazni da cu naci neki novi monolog i protraciti minutu svog zivota koju mi niko nikad nece vratiti.
-
Seawolf
- Posts: 9164
- Joined: 14/06/2012 22:59
#34972 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ako se za stalno ukine zimsko računanje vremena, onda ostajemo UTC+02:00.DrugaGimnazija wrote: Logicno je, jer je razlika u zalasku sunca izmedju Sarajeva i Pariza 56 minuta. Treba se prvo naoruzati cinjenicama, pa onda ulaziti u raspravu o stvarima o kojima ne znas puno.
BiH je bila i ostaje u UTC+1 (srednjoevropsko vrijeme). Ovdje se samo prica o tome da li ce se za stalno ukinuti zimsko racunanje vremena. BiH ce slijediti sta god odluci EU, odnosno evropske zemlje koje takodje pripadaju UTC+1. Kraj price.
-
olimp84
- Posts: 125
- Joined: 04/03/2018 23:27
- Location: krivo usmjeren
#34973 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
vala ne znam sta joj je. valjda je nekad kontala da su ovi iz ns bogovi, pa sad tesko podnosi da su obicni smrtnici koji ce koalirat sa kiflom (radi LiČniH inTerEsa)DrugaGimnazija wrote:Je li ovo samo moja percepcija, ili sabina1 (vise) ne doprinosi dijalogu na ovoj temi? Sto je vise citam, to sam manje informisan.
Vise mi se i ne otvara ova tema, iz bojazni da cu naci neki novi monolog i protraciti minutu svog zivota koju mi niko nikad nece vratiti.
ne ne, ustvari njoj smeta sto su pedja i sabina otjerali graca i zuhrica i jos tako neke raje, a ta otjerana raja su ustvari bogovi, a sadasnje rukovodstvo su uhljebi s kojima su ovi otjerani bogovi nekad suradjivali (i mozda ce opet suradjivati).
sabina nemoj se ljutit, al ne trudis se da ti razumijemo poziciju. eto ko nekad si doprinosila ovoj temi pa ti se posvecuje paznja, nez sta bi ti reko
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#34974 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Gratz svakako jeste bio jak adut stranke, licni sukob gdje slabiji kandidat otjera jaceg jasno kaze da NS ima strukturne slabosti.
Vlast bi im dobro dosla da vide ko je supljak.
Vlast bi im dobro dosla da vide ko je supljak.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#34975 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
ne treba imati iluzija da je kifla napustio sda iz plemenitih pobuda. jedini razlog je što je vasa hteo mnogo više. međutim vjerovatno je tačno da će on sa pragmatičnog aspekta morati raditi...pa bar prividno malo bolje od njih ako hoće da opstane.
doduše mi imamo dio glasača koji stvarno vjeruje da je on "sredio vodu". ali ni te ublehe nije isto gurati sa sda mašinerijom i vertikalom i bez nje. ako hoće da ostane na sceni, moraće i nešto korisno uraditi.a on želi da ostane. moraće bar probati. da li će uspjeti, da li će to biti dovoljno ili uopšte stvarno bolje - teža su pitanja.
doduše mi imamo dio glasača koji stvarno vjeruje da je on "sredio vodu". ali ni te ublehe nije isto gurati sa sda mašinerijom i vertikalom i bez nje. ako hoće da ostane na sceni, moraće i nešto korisno uraditi.a on želi da ostane. moraće bar probati. da li će uspjeti, da li će to biti dovoljno ili uopšte stvarno bolje - teža su pitanja.
