Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#34901 Re: Zeničani
ne znam na sta ciljas.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#34902 Re: Zeničani
Ma Moet bi poravnao zeljezaru i izgradio parkove i biblioteke
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#34903 Re: Zeničani
to nije losa ideja. jedino sto bi zatvaranjem mitala istog trenutka kolapsirao zdravstveni sistem, vjerovatno i penzioni fond, a za gradjane zenice to bi bio kraj ovog besmislenog prezivljavanja.
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#34904 Re: Zeničani
Tempo wrote:ne znam na sta ciljas.
ma mislim, hoce li im se stvarno vise stati u kraj? u nedjelju prolazim alternativnim putem i oni plinovi su bili nepodnosljivi od Tetova prema dijelu puta gdje je se zavrsavaju Banlozi. stanovnistvo vec godinama tvrdi da ovo ljudsko smece od Mittala podmuklo izbjegava nasu glupavu inspekciju, pa vikendom otpuste ventile i tim danima ozbiljno luduju, izivljavaju se i muce zajednicu, narocito oko Tetova, Podbrijezja, Banloza, Vraca, itd.
jutrom kad ulazim u grad, tacno znas da ce oni hominidi sto vode Mittal popustiti ventile nakon sto su se noc prije izivljavali.
od tacno 8:30 popustaju ventile, pa se svo ono smece povuce oko 10:30 radnim danima, pa kao fol iz jednog dimnjaka se pusi neko braon govno.
iskreno se nadam da ce svemu ovome doci kraj, jer nemam pojma kako svi imamo strpljenja sa ovim hominidima sto eksploatisu i mrcvare, a pri tome, vjerujem, silno uzivaju u toj svojoj moci.
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#34905 Re: Zeničani
pa to je normalno. mi smo zemlja treceg svijeta, na ivici gladi, sa poodmaklim procesima koji vode demografskoj katastrofi i logicno je da nas jebe ko god stigne.moet-perignon wrote:Tempo wrote:ne znam na sta ciljas.
ma mislim, hoce li im se stvarno vise stati u kraj? u nedjelju prolazim alternativnim putem i oni plinovi su bili nepodnosljivi od Tetova prema dijelu puta gdje je se zavrsavaju Banlozi. stanovnistvo vec godinama tvrdi da ovo ljudsko smece od Mittala podmuklo izbjegava nasu glupavu inspekciju, pa vikendom otpuste ventile i tim danima ozbiljno luduju, izivljavaju se i muce zajednicu, narocito oko Tetova, Podbrijezja, Banloza, Vraca, itd.
jutrom kad ulazim u grad, tacno znas da ce oni hominidi sto vode Mittal popustiti ventile nakon sto su se noc prije izivljavali.
od tacno 8:30 popustaju ventile, pa se svo ono smece povuce oko 10:30 radnim danima, pa kao fol iz jednog dimnjaka se pusi neko braon govno.
iskreno se nadam da ce svemu ovome doci kraj, jer nemam pojma kako svi imamo strpljenja sa ovim hominidima sto eksploatisu i mrcvare, a pri tome, vjerujem, silno uzivaju u toj svojoj moci.
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#34906 Re: Zeničani
Tempo wrote:to nije losa ideja. jedino sto bi zatvaranjem mitala istog trenutka kolapsirao zdravstveni sistem, vjerovatno i penzioni fond, a za gradjane zenice to bi bio kraj ovog besmislenog prezivljavanja.
zasto tako tvrdimo?
posto sam dosta u bliskoj vezi sa zdravstvenim sistemom, posmatram kako on vec kopni i brze nego sto mislimo. samo primjer da na odjelu zenicke bolnice imas tri anesteziologa, i uopste ne mogu da idu na godisnji, jer operacije moraju da se rade. samo oni znaju kako se uspjevaju organizovati za operacije.
nama sistem u svakom aspektu propada, i smijesno je tvrditi da ce nam Mittal i ona brkata njuska pomoci da se iole odrzi. nece i nece.
Mittal nije nikakva spona, on je samo nesto sto jos vise ulubljuje taj zdravstveni sistem za koji toboze brinemo.
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#34907 Re: Zeničani
Throttle wrote:Ma Moet bi poravnao zeljezaru i izgradio parkove i biblioteke
from the bottom of my heart...
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#34908 Re: Zeničani
propada, propada, jasta nego propada, ali sa zatvaranjem mitala, tacnije sa prekidanjem uplata iz mitala na ime zdravstvenog osiguranja radnika sistem bi trenutno propao. zato i kazem: gasenjem mitala za gradjane zenice bi to bio kraj ovog besmislenog prezivljavanja.moet-perignon wrote:Tempo wrote:to nije losa ideja. jedino sto bi zatvaranjem mitala istog trenutka kolapsirao zdravstveni sistem, vjerovatno i penzioni fond, a za gradjane zenice to bi bio kraj ovog besmislenog prezivljavanja.
zasto tako tvrdimo?
posto sam dosta u bliskoj vezi sa zdravstvenim sistemom, posmatram kako on vec kopni i brze nego sto mislimo. samo primjer da na odjelu zenicke bolnice imas tri anesteziologa, i uopste ne mogu da idu na godisnji, jer operacije moraju da se rade. samo oni znaju kako se uspjevaju organizovati za operacije.
nama sistem u svakom aspektu propada, i smijesno je tvrditi da ce nam Mittal i ona brkata njuska pomoci da se iole odrzi. nece i nece.
Mittal nije nikakva spona, on je samo nesto sto jos vise ulubljuje taj zdravstveni sistem za koji toboze brinemo.
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#34909 Re: Zeničani
Tempo wrote:moet-perignon wrote:Tempo wrote:propada, propada, jasta nego propada, ali sa zatvaranjem mitala, tacnije sa prekidanjem uplata iz mitala na ime zdravstvenog osiguranja radnika sistem bi trenutno propao. zato i kazem: gasenjem mitala za gradjane zenice bi to bio kraj ovog besmislenog prezivljavanja.
ako je to cijena koju treba da platimo, onda neka sve ide do djavola. kako smo ranije funkcionisali bez ovih hominida?
radila je Zeljezara?
nekada se panicno drzimo necega sto nas drzi o niti, iako svjesni da je to agonija a ne zivot.
mozda treba pustiti da pukne shav, pa da idemo ispocetka.
ne vjerujem da su njuske poput ovog na slici bilo kakvo svjetlo an kraju tunela. ti tipovi znaju samo da peru pare i onanisu nad mukom obicnog covjeka.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#34910 Re: Zeničani
Nije istina da se "ventili" popuštaju i slično. Najlakše je valjati gluposti kad ne poznajes proces proizvodnje.
Pronadji nekog ko radi u Mittalu. Pitaj kako ide proces proizvodnje. I onda ces vidjeti da nije bas sve na "ventil".
Pronadji nekog ko radi u Mittalu. Pitaj kako ide proces proizvodnje. I onda ces vidjeti da nije bas sve na "ventil".
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#34911 Re: Zeničani
Moet, eto nadji rjesenje za zaposljavanje 3000 ljudi plus eksterne firme pa da kljucamo
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#34912 Re: Zeničani
ne razumijem zasto je premisa da postovanje zakona i cuvanje okolisa znaci zatvaranje fabrike?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#34914 Re: Zeničani
skoronikako wrote:Nije istina da se "ventili" popuštaju i slično. Najlakše je valjati gluposti kad ne poznajes proces proizvodnje.
Pronadji nekog ko radi u Mittalu. Pitaj kako ide proces proizvodnje. I onda ces vidjeti da nije bas sve na "ventil".
laickim jezikom tvrdim.
priznajem da nemam skole za te ventile i zupcanike, ali pisem u prostim slikama u zelji da slikovito banalizujem ponizavanje civilnog drustva. priznat ces da je odnos prema obicnom covjeku od strane Mittala ponizavajuci i dosta bahat.
dakle, da sumiramo: kvaka sa ventilima je nesto poput humoreske. ne mislim doslovno da postoji ventil-majstor, ali mirisem i vidim da Mittal perfidno zamaskira svoj hamelj tokom dana u odnosu na vecer kada najvise rad.
ako postoji strucno lice ovdje, rado cu da procitam njegovo/njeno obrazlozenje u stilu: NOT GREAT, NOT TERRIBLE!
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#34915 Re: Zeničani
kamen, ti samo dobre vijesti donosis.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34916 Re: Zeničani
Pokusan je ovaj sistem sa parkingom i u Kaknju prije nekoliko godina, za vrijeme pontifikata one seoske varalice Nermina Mandre. Zna kameni doticnog sigurno
Elem odustali su brze nego sto su uveli.
Inace sto vise razmisljam o istoj, ideja mi sve vise ima smisla. Vrijeme je da se ovdasnji covjek nauci da auto nije bogom dano ljudsko pravo i da slobodu kretanja ne poistovjecuje sa autom
Ostaje naravno ono na cemu ova drzava uporno pada zadnjih 24 godine-implementacija na terenu.
Ko da gledam da ce posten svijet letiti po vinjete, a oni koji ni do sada nisu postovali nista, tako ce i nastaviti
Elem odustali su brze nego sto su uveli.
Inace sto vise razmisljam o istoj, ideja mi sve vise ima smisla. Vrijeme je da se ovdasnji covjek nauci da auto nije bogom dano ljudsko pravo i da slobodu kretanja ne poistovjecuje sa autom
Ostaje naravno ono na cemu ova drzava uporno pada zadnjih 24 godine-implementacija na terenu.
Ko da gledam da ce posten svijet letiti po vinjete, a oni koji ni do sada nisu postovali nista, tako ce i nastaviti
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#34917 Re: Zeničani
„Nikome se ne garantuje da će imati svoj parking prostor, ali se garantuje da će svi imati isto, pod istim uslovima“, kaže Hukić.
Mjesečna rezervacija mjesta na komercijalnim parkinzima kojih će od augusta biti po svim gradskim zonama, koštaće nevjerovatnih 500 maraka, jedino će na svojevrsnom javno-komercijalnom parkingu kod IK Banke koštati prihvatljivih 50 maraka.
Cilj je smanjiti promet motornih vozila i umanjiti pritisak na okoliš, pojasnili su u Parkinzima.
Znaci, ovo JP samo sebi kopa jamu?

Mjesečna rezervacija mjesta na komercijalnim parkinzima kojih će od augusta biti po svim gradskim zonama, koštaće nevjerovatnih 500 maraka, jedino će na svojevrsnom javno-komercijalnom parkingu kod IK Banke koštati prihvatljivih 50 maraka.
Cilj je smanjiti promet motornih vozila i umanjiti pritisak na okoliš, pojasnili su u Parkinzima.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#34919 Re: Zeničani
evo, ja cu ti kao strucno lice i neko ko je radio tamo skoro 13 godina reci da nisi u pravu, a obrazlozenje dobijes veceras, iako sam vec ranije pisao o tome...moet-perignon wrote:skoronikako wrote:Nije istina da se "ventili" popuštaju i slično. Najlakše je valjati gluposti kad ne poznajes proces proizvodnje.
Pronadji nekog ko radi u Mittalu. Pitaj kako ide proces proizvodnje. I onda ces vidjeti da nije bas sve na "ventil".
laickim jezikom tvrdim.
priznajem da nemam skole za te ventile i zupcanike, ali pisem u prostim slikama u zelji da slikovito banalizujem ponizavanje civilnog drustva. priznat ces da je odnos prema obicnom covjeku od strane Mittala ponizavajuci i dosta bahat.
dakle, da sumiramo: kvaka sa ventilima je nesto poput humoreske. ne mislim doslovno da postoji ventil-majstor, ali mirisem i vidim da Mittal perfidno zamaskira svoj hamelj tokom dana u odnosu na vecer kada najvise rad.
ako postoji strucno lice ovdje, rado cu da procitam njegovo/njeno obrazlozenje u stilu: NOT GREAT, NOT TERRIBLE!
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#34920 Re: Zeničani
"Nakon pauze i rasprave o parking mjestima Zaključkom vijeća prolongirana je primjena Odluke o organizaciji i načinu naplate parkiranja na javnim parking prostorima na području Zenice do sticanja uslova o kojoj će odlučiti Gradsko vijeće"_BataZiv_0809 wrote:Pokusan je ovaj sistem sa parkingom i u Kaknju prije nekoliko godina, za vrijeme pontifikata one seoske varalice Nermina Mandre. Zna kameni doticnog sigurno![]()
Elem odustali su brze nego sto su uveli.
Inace sto vise razmisljam o istoj, ideja mi sve vise ima smisla. Vrijeme je da se ovdasnji covjek nauci da auto nije bogom dano ljudsko pravo i da slobodu kretanja ne poistovjecuje sa autom![]()
Ostaje naravno ono na cemu ova drzava uporno pada zadnjih 24 godine-implementacija na terenu.
Ko da gledam da ce posten svijet letiti po vinjete, a oni koji ni do sada nisu postovali nista, tako ce i nastaviti
eto...nema nista od vinjeta
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34921 Re: Zeničani
Ne cudim se...kad je lopinas Mandra od toga odustao, a imao je namjeru da uzima proviziju od stanara koji kupe parking mjesto (bio je princip jagme), sve ti je jasno.kamen spoticanja wrote: "Nakon pauze i rasprave o parking mjestima Zaključkom vijeća prolongirana je primjena Odluke o organizaciji i načinu naplate parkiranja na javnim parking prostorima na području Zenice do sticanja uslova o kojoj će odlučiti Gradsko vijeće"
eto...nema nista od vinjeta
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#34922 Re: Zeničani
hosh kazat,isto ko kod nas_BataZiv_0809 wrote:Ne cudim se...kad je lopinas Mandra od toga odustao, a imao je namjeru da uzima proviziju od stanara koji kupe parking mjesto (bio je princip jagme), sve ti je jasno.kamen spoticanja wrote: "Nakon pauze i rasprave o parking mjestima Zaključkom vijeća prolongirana je primjena Odluke o organizaciji i načinu naplate parkiranja na javnim parking prostorima na području Zenice do sticanja uslova o kojoj će odlučiti Gradsko vijeće"
eto...nema nista od vinjeta
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34923 Re: Zeničani
Ne. Oni su htjeli prodavati parking mjesta ispred zgrada. Pa ko ujagmi njegovo je+provizija za nacelnika kao potvrda da si ujagmiokamen spoticanja wrote: hosh kazat,isto ko kod nas
Eh sad ti zamisli koliko je to pametna i ostvariva ideja za varosicu cija je urbana jezgra izgradjena u vremenu kad je u gradu bilo 10 auta bruto. Ljudi se poceli za vratove hvatat.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#34924 Re: Zeničani
Oj majko draga sto nam spinuju, po fb Fuadovi botovi pisu hvala Fudi i Babajicu, hahah....Znaci, hvala Fudi jer je shvatio kakva je govna izasrao, pa nas nije i posrao, kratko rečeno.
I btw, jesu i zeleni debili, niti press konferencije niti ista da ga ovim zvenku i nauce pameti. Jos ce Dofu i profitirati iz ovoga, ali tako je to kada komercijalisti i doktori vode politiku, hehe.
I btw, jesu i zeleni debili, niti press konferencije niti ista da ga ovim zvenku i nauce pameti. Jos ce Dofu i profitirati iz ovoga, ali tako je to kada komercijalisti i doktori vode politiku, hehe.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#34925 Re: Zeničani
Pa jel to vijece izglasalo? Znaci zeleni
