Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#34901 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

dulekrele wrote:
John Cleese wrote:
dulekrele wrote:Image

Mnogo dosadan film. Sve cekas da se nesto desi ali dzaba.
Meni nije dosadan, naprotiv, ali... vjerujem da tebi jeste i tu je kraj - rasprava bi bila posve besmislena.

Ne bi, medjutim, bilo lose da citiranu izjavu upotpunis - navedi (ako vec prije nisi, nisam provjeravao) par filmova koji ti nisu bili dosadni i mozda ces spastiti nekoga ko ima slican kriterij i ukus :D
To bih i ja tebi mogao reci. Ali ti i dalje raspravljas o ukusima. Kao sto si ti rekao da je film dobar meni je dosadan toliko da ga nisma uspio odgledati do kraja. Tu prestaje svaka daljnja prica.
:|

Ne raspravljam, samo sam te potakao da napises sta ti se dopada, bez namjere tvoj izbor komentiram.
Uostalom - i salio sam se navodeci toboznji razlog za sugestiju koju sam ti uputio, misleci da je i to ocito.
Posto vidim da to nikako nisam trebao uciniti - izvini.
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#34902 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

johnnykola wrote:
Image

Meni vrhunski.
:thumbup:
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#34903 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Lincoln-Burrows »

dezurni_ucenik wrote:Kakav je novi Blair Witch vrijedi li otici u kino?
:bleee:
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#34904 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

vidi sto cackaju mecku...ne dirajte mi u dzarmusha ! :D
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#34906 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

vidi ga što se razdžarmušio :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34907 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Imažžžžžžžžžžžžžž,<3 najbolji film u Džima. :D :D :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#34908 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by commendatore »

johnnykola wrote:Pink Action 15.00:

Image
meni je fascinantno kako je u tom filmu Tom Arnold "ozivio" Jamesa Belushija iz Crvenog Usijanja.... koji je izasao samo 6g prije :mrgreen:

inace sjajna holivudska zabavna akciona komedija... :mrgreen: :thumbup:

al sta ja pricam James Cameron je institucija :thumbup:
User avatar
black
Posts: 18649
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#34909 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by black »

John Cleese wrote::D

Image
da ne kvotam sve :mrgreen: :thumbup:
i dodao bi jos jedan koji sam prije preporucivao
black wrote:
Dzarmusov Stranger Than Paradise
http://www.imdb.com/title/tt0088184/
film koji moze, donekle, da oslika razlicitost ukusa, za jedne ce biti vrhunski a za druge nocna mora
dzarmus prikazuje netipicne pejsaze, ulicice i mjesta koja se skroz razlikuju od konfekcijske, neonske, holivudske amerike...film sa vrhunskom fotografijom..

BlackSnake
Posts: 1166
Joined: 20/12/2010 08:30

#34910 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BlackSnake »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Kataklinger wrote:12 angry men

Jest da je iz 1957-e i da je crno bijeli, ali je betoncina samo takva...kome god preporucim, u startu odbojnost jer je davno snimljen i jos crno bijeli. A ono bolji film od 99% njih koji su izasli do dan danas. I na IMDB top 250 listi je pri vrhu do dana danasnjeg.

da,filmčina
F I L M Č I N A !!
Tako je dnostavna scenografija, a tako sjajan film ..
Dajte još neki sličan ..
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34912 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

commendatore wrote:
johnnykola wrote:Pink Action 15.00:

Image
meni je fascinantno kako je u tom filmu Tom Arnold "ozivio" Jamesa Belushija iz Crvenog Usijanja.... koji je izasao samo 6g prije :mrgreen:

inace sjajna holivudska zabavna akciona komedija... :mrgreen: :thumbup:

al sta ja pricam James Cameron je institucija :thumbup:
:-D
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#34913 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

black wrote:
Dzarmusov Stranger Than Paradise
http://www.imdb.com/title/tt0088184/
film koji moze, donekle, da oslika razlicitost ukusa, za jedne ce biti vrhunski a za druge nocna mora
dzarmus prikazuje netipicne pejsaze, ulicice i mjesta koja se skroz razlikuju od konfekcijske, neonske, holivudske amerike...film sa vrhunskom fotografijom..

:thumbup:
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#34914 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

BlackSnake wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Kataklinger wrote:12 angry men

Jest da je iz 1957-e i da je crno bijeli, ali je betoncina samo takva...kome god preporucim, u startu odbojnost jer je davno snimljen i jos crno bijeli. A ono bolji film od 99% njih koji su izasli do dan danas.

da,filmčina
F I L M Č I N A !!
Tako jednostavna scenografija, a tako sjajan film ..
Dajte još neki sličan ..
:thumbup:
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#34915 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by taureg71 »

johnnykola wrote:HRT1 23.45:

Image

nic posebno
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#34916 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Partijaner »

Never Let Me Go (2010)

http://www.imdb.com/title/tt1334260/

Image
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#34917 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by r_faruk »

BlackSnake wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Kataklinger wrote:12 angry men

Jest da je iz 1957-e i da je crno bijeli, ali je betoncina samo takva...kome god preporucim, u startu odbojnost jer je davno snimljen i jos crno bijeli. A ono bolji film od 99% njih koji su izasli do dan danas. I na IMDB top 250 listi je pri vrhu do dana danasnjeg.

da,filmčina
F I L M Č I N A !!
Tako je dnostavna scenografija, a tako sjajan film ..
Dajte još neki sličan ..
meni je fenomenalan bio The day the earth stood still iz 1951, ima i neki remake s matrixom :) ali je los...
http://www.imdb.com/title/tt0043456/

ima i jedan sf sa leslie nielsen-on Forbidden Planet iz 1956...
http://www.imdb.com/title/tt0049223/
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#34918 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Desert Blue (1998)
http://www.imdb.com/title/tt0126261/

Image

sooo najtinssss :D :thumbup:
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#34919 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Lincoln-Burrows »

Razumijem da su ovi retro uradci iz pedesetih nešto dobro ali
ipak dajte novije stvari.
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#34920 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Montana »

The Other Side of the Door

User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#34921 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Montana »

Me Before You

User avatar
bejbi91
Posts: 139
Joined: 19/09/2016 18:38
Location: Sarajevo

#34922 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by bejbi91 »

The Shallows (2016)

http://www.imdb.com/title/tt4052882/

Image

Gledljivo :roll:


The Conjuring (2013)

http://www.imdb.com/title/tt1457767/

Image


The Conjuring 2 (2016)

http://www.imdb.com/title/tt3065204/

Image

Oba super,iako nisam neki ljubitelj horora.Prvi mi je za nijansu bolji...


Gone Baby Gone (2007)

http://www.imdb.com/title/tt0452623/

Image

E ovo se kanim par godina da odgledam ali uvijek mi je nekako djelovao dosadno.Povlačio se dugo na hdd-u,pa sam
ga prilikom podizanja sistema narezala na dvd,pa sam izgubila dvd i opet ga nedavno skinem,i stojao je u folderu sa filmovima od juna,sve do juče :D Sjajan film,kajem se što ga prije nisam odgledala :thumbup:


Dallas Buyers Club (2013)

http://www.imdb.com/title/tt0790636/

Image

Isti slučaj kao i sa Gone Baby Gone.Izbjegavala sam ovo uglavnom zbog Jennifer Garner,nekako mi nije za ozbiljnih uloga,mada Leto mi je drag još od Requiem for a Dream.Uglavnom svi su se pokazali,i Garnerica,i Leto,a McConaughey pogotovo,i on mi je sav onako :sretan: za limunadica :lol: Prijatno iznenađena,preporuka.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#34924 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Donnie Smith »

Montana wrote:Me Before You

Odličan je :trep1:
Post Reply