Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#34876 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nero Histrion »

Prpa.ba wrote:Zato je toj potencijalnoj koaliciji Konakovic potrebniji i od zraka i od vode, a upitno je i koliko ce on biti u mogucnosti slamati proteste i otpor. SDA ce imati na raspolaganju minimalno 15.000 uhljeba u svakom trenutku u svakoj pori drustva.

Primjeri koji mi odmah padaju na pamet:
- taksisti traze poskupljenje usluga, kifla koalicija odbija odobriti mjeru, visednevna blokada centra grada :mrgreen:
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od GRAS-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom elektrovucnih stanica za tramvajski saobracaj :mrgreen:
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od ViK-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom pumpnih stanica u vecernjim satima ("nove redukcije") :mrgreen:
- strajk radnika u medicini na KCUS zbog smjene menadzmenta :mrgreen:
- odbijanje provedbe kurikularne reforme u osnovnim i srednjim skolama, strajk nastavnika i profesora, "mislimo na nasu djecu" :mrgreen:
- revizije "borackih zadruga" i fondova za "odrzavanje sehidskih mezarja" uzrokuju kamp kucice BPS-ovaca, SDA-ovaca i BOSS-ovaca pred Vladom KS - "cetnici nam sude sto smo branili Bosnu" :mrgreen:
- otpori formiranju holdinga sto blokira upravljanje javnim preduzecima :mrgreen:
- problemi sa tuzilastvom i mup-om KS zbog promjene "menadzmenta" - "politiziraju policiju i tuzilastvo", kme kme, daj venecijansku komisiju :mrgreen:

Ukratko, jedini ko zna sta moze doci na red je Konakovic, ostali su "mir u svijetu" amateri. A upitno je ima li dovoljno znanja za izaci na kraj sa ovako necim. Ako uopce uspiju formirati vladu. :-D
:thumbup: veoma vispreno zapazanje, vrlo izvjestan scenarij nakon uspostave vlasti bez sda
osim ako ne kupe ogromnom kolicinom love pojedince iz df-a, sbb-a, nip-a (sda-ovci)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#34877 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

Prpa precjenjuje SDA.

Te kupit ce sve zivo, te mogu blokirati sve zivo, te neunistivi su itd itd.

Zapravo, radi se o notornim primitivcima, uglavnom jeftinim seljacinama, prljavim igracima, ne narocito sposobnim i kvalitetnim.

Problem je idiotska opozicija. Kada su celnici opozicije dva parmaka poput Zeljka Komsica i Nermina Niksica, sanse su male ko god bio na drugoj strani. Dakle, nije SDA nimalo dobra - zapravo su ocajno losi u svakom pogledu, vec je opozicija totalno impotentna i nesposobna.

Dobro je da ce Niksic i Komsic igrati sporednu ulogu u novoj vlasti. Dokazano nesposobni ljudi. Vidjet cemo sta ce napraviti Nasa stranka i Konakovic kontra SDA primitivaca. Ako imaju znanje i energiju, razbucat ce SDA.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#34878 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by criticos »

Sve gorenavedeno o scenarijima medijskih prozivki, bunta, protesta, prijetnji, potkupljivanja i opstrukcija je izvjesno i vjerovatno. Ali kada? Kada je vrijeme da kažemo STOP tomu? Kada, ako ne sada? Demorališu ove navedene činjenice i čine situaciju bezizlaznom ako je vlast bez SDA. Ali do kada tako? Sad upravo svi mi trebamo da kažemo, DOSTA i damo punu podršku bloku koji će imati većinu bez SDA.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15269
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#34879 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

Tesko cemo reci "dosta" kada nama valja raditi ne bi li prezivjeli u privatnom sektoru, a oni su dzabojedni sektor koji zivi od nasih para i moze strajkovati i protestvovati kad im je ceif, bez obzira da li ispastao promet, bolesnici ili djeca. :-D

Jedino sto moze poraziti SDA i armiju uhljeba je slobodno trziste i jaci privatni od javnog sektora. Litmus test za provjeru da li je SDA na vlasti? Da li je lukrativniji posao u privatnom ili javnom sektoru. Ako je odgovor "javni sektor" - na vlasti je SDA (ili ce biti kroz koji mjesec). :)
User avatar
denis.istok
Posts: 926
Joined: 09/04/2010 13:12

#34880 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by denis.istok »

Prpa.ba wrote:Zato je toj potencijalnoj koaliciji Konakovic potrebniji i od zraka i od vode, a upitno je i koliko ce on biti u mogucnosti slamati proteste i otpor. SDA ce imati na raspolaganju minimalno 15.000 uhljeba u svakom trenutku u svakoj pori drustva.

Primjeri koji mi odmah padaju na pamet:
- taksisti traze poskupljenje usluga, kifla koalicija odbija odobriti mjeru, visednevna blokada centra grada :mrgreen:
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od GRAS-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom elektrovucnih stanica za tramvajski saobracaj :mrgreen:
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od ViK-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom pumpnih stanica u vecernjim satima ("nove redukcije") :mrgreen:
- strajk radnika u medicini na KCUS zbog smjene menadzmenta :mrgreen:
- odbijanje provedbe kurikularne reforme u osnovnim i srednjim skolama, strajk nastavnika i profesora, "mislimo na nasu djecu" :mrgreen:
- revizije "borackih zadruga" i fondova za "odrzavanje sehidskih mezarja" uzrokuju kamp kucice BPS-ovaca, SDA-ovaca i BOSS-ovaca pred Vladom KS - "cetnici nam sude sto smo branili Bosnu" :mrgreen:
- otpori formiranju holdinga sto blokira upravljanje javnim preduzecima :mrgreen:
- problemi sa tuzilastvom i mup-om KS zbog promjene "menadzmenta" - "politiziraju policiju i tuzilastvo", kme kme, daj venecijansku komisiju :mrgreen:

Ukratko, jedini ko zna sta moze doci na red je Konakovic, ostali su "mir u svijetu" amateri. A upitno je ima li dovoljno znanja za izaci na kraj sa ovako necim. Ako uopce uspiju formirati vladu. :-D

Jako dobro zapazanje iako je vecina teze provodljiva:
1- Iskljucivanje struje i prestanak rada GRAS-a se popuni busevima, ili se nadje drugi dobavljac
2- Taxisti su sada radili za NiP, kao recimo 2010. za Fahru (osobno iskustvo), nece oni kontra
3- Kakva pobuna na KCUS zbog menadzmenta? To je u nadleznosti FBIH ionako.

Ovo za borce isto tesko, formiranje holdinga ide po principu ko te šta pita. Jedino realno nastavnici i tuzilastvo.

Medjutim zaboravio si mozda najlakse provodivu, a najteze rjesivu. Blokada deponije. Već je to rađeno par puta i za vrijeme ove SDA-SBB vlade, i nekako se ugasilo. Zamisli situaciju samo jedno jutro mještani parkiraju ispred i kazu: Deponija od danas ne radi. Dakle nista ono reciklaza, gasovi, slojevi zemlje...gotovo, zatvorena.
Alternativa su druge deponije u krugu recimo 50tak km da se dogovori preuzimanje, ali dokle. A kad krene otpad zatrpavati grad onda svi krenu psovati vladu (kao i za redukcije vode). Dakle ulaganja u narod nikakva, sve po zakonu, a rjesenja teska.

Nego mi sinoc Predrag bio bas oprezan. Nije ko oni prije 7 dana, imas osjećaj da ce sutra biti nova vlada. Covjek puno realniji, ali i nekako bez rješenja recimo za GRAS-kakav plenum da rjesi gras, to valjda radi resorni ministar i vlada.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34881 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

drug_profi wrote: Umjesto ovih šifriranih poruka, možeš li konačno svojim riječima polako, artikulisati šta bi ti uradila da se nešto pitaš u NS?
baxus wrote:Sad je jasno, ovo ti ne pišeš svekolikom forumskom puku..
Ti ovdje uporno šalješ poruke nekom ili nekima iz vrha Naše stranke.

Prebacite se na private :)
Ma sad je sasvim jasno. Privatna stvar. Kao što je i ŽK ima sa Čovićem
E moj ummete !
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#34882 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

sabina1 wrote:
drug_profi wrote: Umjesto ovih šifriranih poruka, možeš li konačno svojim riječima polako, artikulisati šta bi ti uradila da se nešto pitaš u NS?
E moj ummete !
E umete kome? Ne rzumijem bas najbolje taj strani jezik. Engleski nije. Talijanski nije.
Valjda se u tvojoj stranci tako komunicira.
Hakiz
Posts: 48390
Joined: 30/07/2015 20:01

#34883 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

insomnia78 wrote:Jes. Samo je to malo previse globalno. Treba krenuti od opstine Centar
Normalno. Jednim udarcem, deset opština riješiš...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#34884 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

Ko je voditeljica? Cini se da je taman za mene. :-D

Marjanovic i Forto u intervjuima, a pogledao sam ih 4 nakon izbora, po dva jednog i drugog, zvuce veoma pozitivno i ohrabrujuce.

https://www.youtube.com/watch?v=nrrZy12 ... d5osKaB2Bs

Dobar nastup Pedje kod Senada. Valjda bude nesto od ove price. Nadam se radi nas i nase drzave.

https://www.youtube.com/watch?v=WxqQbpC ... OWglJ9fQqQ
User avatar
Better Man
Posts: 18734
Joined: 01/10/2006 20:10

#34885 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Better Man »

drug_profi wrote:Mislim da ce sbb biti kljucan faktor svuda.
Radončić je rekao da neće učestvovati u vlasti, ali da daje punu podršku za formiranje vlasti u KS i na svim drugim nivoima bez SDA. Mislim da prva stvar koju nova vlast mora uraditi je da poskida sve kadrove SDA iz svih javnih preduzeća, ustanova, zavoda itd. i da tamo gdje je evidentan kriminal i korupcija podnese prijave nadležnom tužilaštvu i da trajno ukine sve moguće privilegije odlazečoj garnituri, a tu mislim na bijeli hljeb. Prva osoba koju bih ja smijenio i još je procesuirao je Sebija Izetbegović, jer dotična provodi teror na UKCS i ukinula je sva prava pacijentima na normalan i human tretman.
Last edited by Better Man on 21/10/2018 21:50, edited 3 times in total.
User avatar
paleoconservative
Posts: 241
Joined: 15/09/2018 09:46

#34886 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by paleoconservative »

Prpa.ba wrote:Zato je toj potencijalnoj koaliciji Konakovic potrebniji i od zraka i od vode, a upitno je i koliko ce on biti u mogucnosti slamati proteste i otpor. SDA ce imati na raspolaganju minimalno 15.000 uhljeba u svakom trenutku u svakoj pori drustva.

Primjeri koji mi odmah padaju na pamet:
- taksisti traze poskupljenje usluga, kifla koalicija odbija odobriti mjeru, visednevna blokada centra grada :mrgreen:
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od GRAS-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom elektrovucnih stanica za tramvajski saobracaj :mrgreen:
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od ViK-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom pumpnih stanica u vecernjim satima ("nove redukcije") :mrgreen:
- strajk radnika u medicini na KCUS zbog smjene menadzmenta :mrgreen:
- odbijanje provedbe kurikularne reforme u osnovnim i srednjim skolama, strajk nastavnika i profesora, "mislimo na nasu djecu" :mrgreen:
- revizije "borackih zadruga" i fondova za "odrzavanje sehidskih mezarja" uzrokuju kamp kucice BPS-ovaca, SDA-ovaca i BOSS-ovaca pred Vladom KS - "cetnici nam sude sto smo branili Bosnu" :mrgreen:
- otpori formiranju holdinga sto blokira upravljanje javnim preduzecima :mrgreen:
- problemi sa tuzilastvom i mup-om KS zbog promjene "menadzmenta" - "politiziraju policiju i tuzilastvo", kme kme, daj venecijansku komisiju :mrgreen:

Ukratko, jedini ko zna sta moze doci na red je Konakovic, ostali su "mir u svijetu" amateri. A upitno je ima li dovoljno znanja za izaci na kraj sa ovako necim. Ako uopce uspiju formirati vladu. :-D
Odlican osvrt, good sir :)

Glasao sam za Kiflu (ne za listu) za kantonalni nivo, te NS za ostale nivoe vlasti. Sasvim mi odgovara ostrizacija SDA koju gradjanski blok sprema.

Sinergija izmedju politickog iskustva, lukavosti i prakticnog znanja trigerovanja SDA kocki (Kifla) i ideoloski potkovanog, klasicno liberalnoh i anacionalnog NS-a bi mogla rezultirati necim iznenadjujuce dobrim, za promjenu
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#34887 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ocigledno polazemo velike nade. To obicno vodi razocarenju.
Moramo malo smanjiti ocekivanja.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34888 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Što bi stariji ljudi rekli... nadaj se najboljem, očekuj najgore...
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#34889 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

Better Man wrote:
drug_profi wrote:Mislim da ce sbb biti kljucan faktor svuda.
Radončić je rekao da neće učestvovati u vlasti, ali da daje punu podršku za formiranje vlasti u KS na svim drugim nivoima bez SDA. Mislim da prva stvar koju nova vlast mora uraditi je da poskida sve kadrove SDAiz svih javnih preduzeća, ustanova, zavoda itd. i da tamo gdje je evidentan kriminal i korupcija podne se prijave nadležnom tužilaštvu i da trajno ukine sve moguće privilegije odlazečoj garnituri, atu mislim na bijeli hljeb. Prva osoba koju bih ja smijenio i još je procesuirao je Sebija Izetbegović, jer dotična provodi teror na UKCS i ukinula je sva prava pacijentima na normalan i human tretman.
Jesi li ti onaj što je rekao da je autoput A1 makadam?

Nova vlast ne može poskidati SDA kadrove iz preduzeća ni za 20 godina (kada bi u kontinuitetu vladali). Sebiju Izetbegović jedino može smijeniti NATO alijansa.

Neko ko je u mandatu, ne može biti tek tako smijenjen. Čak i ako SDA ne bude na vlasti, direktori imaju najvažniji resurs - novac. Promijene stranku, kupe koga treba i niko ih ne dira.

btw, ne znam je li indikacija čega, ali SDP kadrovici se zapošljavaju u BH Poštu (gdje SDA suvereno vlada).
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15269
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#34890 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

Kifla je jedini uspio promijeniti par direktora i zamijeniti jednu cijelu agenciju. :mrgreen:
SSemir
Posts: 4584
Joined: 26/02/2009 08:42

#34891 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by SSemir »

imenovan...
Last edited by SSemir on 22/11/2020 14:36, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#34892 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Prpa.ba wrote:Zato je toj potencijalnoj koaliciji Konakovic potrebniji i od zraka i od vode, a upitno je i koliko ce on biti u mogucnosti slamati proteste i otpor. SDA ce imati na raspolaganju minimalno 15.000 uhljeba u svakom trenutku u svakoj pori drustva.

Primjeri koji mi odmah padaju na pamet:
- taksisti traze poskupljenje usluga, kifla koalicija odbija odobriti mjeru, visednevna blokada centra grada :mrgreen:
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od GRAS-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom elektrovucnih stanica za tramvajski saobracaj :mrgreen:
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od ViK-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom pumpnih stanica u vecernjim satima ("nove redukcije") :mrgreen:
- strajk radnika u medicini na KCUS zbog smjene menadzmenta :mrgreen:
- odbijanje provedbe kurikularne reforme u osnovnim i srednjim skolama, strajk nastavnika i profesora, "mislimo na nasu djecu" :mrgreen:
- revizije "borackih zadruga" i fondova za "odrzavanje sehidskih mezarja" uzrokuju kamp kucice BPS-ovaca, SDA-ovaca i BOSS-ovaca pred Vladom KS - "cetnici nam sude sto smo branili Bosnu" :mrgreen:
- otpori formiranju holdinga sto blokira upravljanje javnim preduzecima :mrgreen:
- problemi sa tuzilastvom i mup-om KS zbog promjene "menadzmenta" - "politiziraju policiju i tuzilastvo", kme kme, daj venecijansku komisiju :mrgreen:

Ukratko, jedini ko zna sta moze doci na red je Konakovic, ostali su "mir u svijetu" amateri. A upitno je ima li dovoljno znanja za izaci na kraj sa ovako necim. Ako uopce uspiju formirati vladu. :-D
Medjutim, ovo za prave sahiste nisu problemi.
Kifla je omiljeni covjek Sarajevo taksija, ostali ga mrze. Mudro ima vecinu. :D
Likvidacija GRAS je zelja nove vlade, ako gnjev mogu svaliti na EPBiH, tim bolje.
ViK takodje, odlican izgovor da se rjese djela zaposlenih.
Nema ni od toga nista, kupio ih je prosle godine. :D

MUP i tuzilastvo ce biti tvrd tvrd orah.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34893 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

drug_profi wrote: Valjda se u tvojoj stranci tako komunicira.
Post je prijavljen zbog već drugog ili trećeg spinovanja.

Čestitam ti jer si nakon izbora naglo zabrinut za Našu stranku , toliko si zabrinut za nju da je samo tvoja želja za vlašću može spasiti od SDA i njenih botova.

Zbog tolike zabrinutosti , Peđa bi ti i u znak zahvalnosti trebao dodijeliti barem jednu zlatnu kašiku , ako je trenutno nema ne sekiraj se , tu je Dino Konaković :wink:
Last edited by sabina1 on 21/10/2018 16:57, edited 1 time in total.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34894 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

paleoconservative wrote: Sinergija izmedju politickog iskustva, lukavosti i prakticnog znanja trigerovanja SDA kocki (Kifla) i ideoloski potkovanog, klasicno liberalnoh i anacionalnog NS-a bi mogla rezultirati necim iznenadjujuce dobrim, za promjenu
Ma liberalizam sa nekom dozom šerijata je u biti nekako najrealnija opcija :thumbup:

A i interno smanjuje troskove , evo inicijativa 50 % po automatizmu postaje bespotrebna...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#34895 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Uglavnom rjesenje je da SDA bude vlast. :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34896 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

madner wrote:Uglavnom rjesenje je da SDA bude vlast. :D
:lol: :lol: :lol: Najjednostavnije brate. I da se đaba ne zahmetimo.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/forto-p ... ook+status

Forto: Priprema se koalicioni sporazum sa SDP-om i DF-om u Kantonu Sarajevo
F
FENA
prije 33m
23 27
Image
Forto: Priprema se koalicioni sporazum sa SDP-om i DF-om u Kantonu Sarajevo
Foto: H. M./Klix.ba
Šef pregovaračkog tima Naše stranke (NS) Edin Forto kazao je Feni da trenutno sa predstavnicima Socijaldemokratske partije BiH (SDP) i Demokratske fronte (DF) rade na pripremi koalicionog sporazuma koji se sastoji od principa djelovanja za formiranje postizborne vlasti na nivou Kantona Sarajevo.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
"Nakon što sve tri stranke potpišu sporazum, ponudit ćemo ga drugim strankama koje su zainteresirane za razgovor", kazao je Forto.

Naglasio je da će sporazum biti detaljan i javan te da će se neka od poglavlja odnositi na principe djelovanja skupštinske većine, zatim zakonske i podzakonske akte te određene mjere.

Naime, šefovi pregovaračkih timova NS, SDP i DF u petak su održali sastanak te potvrdili opredjeljenje da započnu proces formiranja skupštinske većine u Kantonu Sarajevo.

Prema preliminarnim rezultatima, Stranka demokratske akcije (SDA) ima najviše osvojenih glasova za Skupštinu Kantona Sarajevo - 52.675 glasova ili 24,64 posto. Iza slijede Narod i Pravda sa 29.462 glasa ili 13,78 posto, Naša stranka sa 27.905 glasova ili 13,05, SDP BiH sa 21.795 glasova ili 10,19, te SBB BiH sa 19.963 glasa ili 9,34 posto glasova. Demokratska fronta osvojila je 13.153 glasa ili 6,15 posto glasova, Nezavisna bosanskohercegovačka lista sa 10.384 glasa ili 4,86 te BOSS - Mirnes Ajanović sa 7.896 glasova ili 3,69 posto.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#34897 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

sabina1 wrote:
drug_profi wrote: Valjda se u tvojoj stranci tako komunicira.
Post je prijavljen zbog već drugog ili trećeg spinovanja.

Čestitam ti jer si nakon izbora naglo zabrinut za Našu stranku , toliko si zabrinut za nju da je samo tvoja želja za vlašću može spasiti od SDA i njenih botova.

Zbog tolike zabrinutosti , Peđa bi ti i u znak zahvalnosti trebao dodijeliti barem jednu zlatnu kašiku , ako je trenutno nema ne sekiraj se , tu je Dino Konaković :wink:
Ti moje "spinovanje" nicim ne demantujes. Dapace izbjegavas odgovoriti na najjednostavnije pitanje: sta je tvoj prijedlog?
U tom slucaju, pod tim okolnostima, ti izgledas kao:
1. Obican neinteligentan trol
2. Uvrijedjena mlada

Evo dopustam da ima i neka treca mogucnost. Sama je izreci!
Hakiz
Posts: 48390
Joined: 30/07/2015 20:01

#34898 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Mislim da bi NS ostvarila veći uspjeh na izborima da je obećala ukidanje promjene ljetnog/zimskog vremena...

Sljedeći put mi je to važan razlog za davanje glasa nekoj partiji.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34899 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

madner wrote:Uglavnom rjesenje je da SDA bude vlast. :D
...koja je dobila 16/35 u SKS.


Mada je provjerena , uigrana i stabilna SDA-SDP koalicija izvrstan način za bolno i dugo uhljebljavanje , parazitiranje i isisavanje ovo malo vrijednih i produktivnoh ljudi među nama.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#34900 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Seawolf »

Hakiz wrote:Mislim da bi NS ostvarila veći uspjeh na izborima da je obećala ukidanje promjene ljetnog/zimskog vremena...

Sljedeći put mi je to važan razlog za davanje glasa nekoj partiji.
Iduće, 2019-e godine, će u svakom slučaju biti zadnja promjena, ili zadnje dvije, u zavisnosti od toga za koje će se računanje vremena država (referendumom, ili na neki drugi način) odlučiti.

Pitanje je samo da li će nakon 2019-e, u Bosni i Hercegovini ostati sadašnje ljetno (UTC+02:00), ili zimsko (UTC+01:00) računanje vremena.

Ne smijem niti zamisliti šta će se dogoditi, ako odlučivanje o tome bude na entitetskom nivou.
Locked