Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
bosanska senzacija
- Posts: 2065
- Joined: 14/02/2011 09:48
#34851 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Prvo ste bacili pojas za spasavanje SDP-u i tako možda propustiti priliku da zasjednete na čelo ljevice, a onda čitav svoj politički ugled i budućnost stranke stavili u ruke Elmedina Konakovića kojeg ste do jučer prozivali da jede kifle na skupštini.
Kako da onda čovjek očekuje da možete uspješno vladati kad ni o svojoj guzici ne znate računa voditi?
Rizikujete da se uvaljate u blato, izgubite identitet i propustite priliku da nešto ozbiljno uradite malo šire od Kantona Sarajeva, i to sve zarad šaku ministarskih, direktorskih i upravnih odbora.
Ako neko u Našoj Stranci misli da se uspjeh Naše Stranke u SDP-u ne doživljava kao njihov neuspjeh, nek se mani ćorava posla i drži onog što najbolje zna. Knjiga i pisanja.
Kako da onda čovjek očekuje da možete uspješno vladati kad ni o svojoj guzici ne znate računa voditi?
Rizikujete da se uvaljate u blato, izgubite identitet i propustite priliku da nešto ozbiljno uradite malo šire od Kantona Sarajeva, i to sve zarad šaku ministarskih, direktorskih i upravnih odbora.
Ako neko u Našoj Stranci misli da se uspjeh Naše Stranke u SDP-u ne doživljava kao njihov neuspjeh, nek se mani ćorava posla i drži onog što najbolje zna. Knjiga i pisanja.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#34852 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zanimljivo - forumasi i forumasice se optuzuju da "pisu u korist SDA" , koji licemjeri i botovi.
Ne optuzuju se recimo buduci ministri premijera Mustafe Busuladzica - Konakovica koji ce doci iz Nase stranke da rade U PRAKSI U KORIST SDA kad su oni godinama cekali da preuzmu poziciju , ulogu udobnosti i ugodnosti kolega iz SDP-a i DF-a , pa sad je njihovo vrijeme.
U korist SDA ne radi recimo politicki cirkusant Zeljko Komsic i njegov pamfletirani pokret iako su sistemski svim vlastitim odlukama i strateskim i kadrovskim od momenta napustanja SDP-a upravo i najvise pogodovali - SDA.
U korist SDA ne radi stari dobri i provjereni - SDP , koji je u koaliciji u bilo kom trenutku kad to SDA pozeli , nebitno za nivo - opcinska i gradska vijeca ili entitetske vlade , saradnja je cvrsta , sigurna i pouzdana dok god to zeli - SDA.
Sto se tice neke "strategije" spram navodnih "dilema" o koaliranju sa Busuladzicem-Konakovicem stvar je apsolutno jasna ,
umjesto da je prije godinu-dvije zarad vlastitog uhljebljenja "kolegij predsjednistva NS" razmisljao sta u slucaju ovoga ili onoga 2018 godine i sta ako saradnja bude ovakva ili onakva , oni su izvrsili unutrasnji obracun i sjecu upravo onih ljudi koji su razmisljali o bitnim i strateskim stvarima da bi osigurali vlastite pozicije danas.
Pa sretno im u odlukama.
Zene iz inicijative 50 % ce biti odusevljene saradnjom sa osvjedocenim idolpoklonicima ideologije ponizavanja i obezvrijedjivanja zena jer su po takvima nazivali skole i ulice.
Hrabro , cvrsto i sretno im.
Ne optuzuju se recimo buduci ministri premijera Mustafe Busuladzica - Konakovica koji ce doci iz Nase stranke da rade U PRAKSI U KORIST SDA kad su oni godinama cekali da preuzmu poziciju , ulogu udobnosti i ugodnosti kolega iz SDP-a i DF-a , pa sad je njihovo vrijeme.
U korist SDA ne radi recimo politicki cirkusant Zeljko Komsic i njegov pamfletirani pokret iako su sistemski svim vlastitim odlukama i strateskim i kadrovskim od momenta napustanja SDP-a upravo i najvise pogodovali - SDA.
U korist SDA ne radi stari dobri i provjereni - SDP , koji je u koaliciji u bilo kom trenutku kad to SDA pozeli , nebitno za nivo - opcinska i gradska vijeca ili entitetske vlade , saradnja je cvrsta , sigurna i pouzdana dok god to zeli - SDA.
Sto se tice neke "strategije" spram navodnih "dilema" o koaliranju sa Busuladzicem-Konakovicem stvar je apsolutno jasna ,
umjesto da je prije godinu-dvije zarad vlastitog uhljebljenja "kolegij predsjednistva NS" razmisljao sta u slucaju ovoga ili onoga 2018 godine i sta ako saradnja bude ovakva ili onakva , oni su izvrsili unutrasnji obracun i sjecu upravo onih ljudi koji su razmisljali o bitnim i strateskim stvarima da bi osigurali vlastite pozicije danas.
Pa sretno im u odlukama.
Zene iz inicijative 50 % ce biti odusevljene saradnjom sa osvjedocenim idolpoklonicima ideologije ponizavanja i obezvrijedjivanja zena jer su po takvima nazivali skole i ulice.
Hrabro , cvrsto i sretno im.
-
baxus
- Posts: 1586
- Joined: 29/10/2005 16:31
#34853 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Sad je jasno, ovo ti ne pišeš svekolikom forumskom puku..
Ti ovdje uporno šalješ poruke nekom ili nekima iz vrha Naše stranke.
Prebacite se na private
Ti ovdje uporno šalješ poruke nekom ili nekima iz vrha Naše stranke.
Prebacite se na private
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#34854 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Slusao sam danas Edina Fortu na N1. Veoma uvjerljivo.
Ako urade sto su obecali, na narednim izborima ce napraviti znacajan iskorak.
Pozitivno je sto je Konakovic pod velikim pritiskom SDA i on ce morati raditi najbolje sto moze da se odrzi na povrsini.
Imam osjecaj da bi ovo mogla biti najbolja kantonalna vlada od rata naovamo.

Ako urade sto su obecali, na narednim izborima ce napraviti znacajan iskorak.
Pozitivno je sto je Konakovic pod velikim pritiskom SDA i on ce morati raditi najbolje sto moze da se odrzi na povrsini.
Imam osjecaj da bi ovo mogla biti najbolja kantonalna vlada od rata naovamo.
-
neon-x
- Posts: 848
- Joined: 18/07/2012 19:13
#34855 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nek mi oproste zene iz inicijative 50% ali sve sto se moze reci na pisanje sabine1 otkako je izdase dumani je 'Hell hath no fury like a woman scorned' 
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#34856 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Potpisujem. On se digo premijer da bude.video wrote:Kifli bi idealno dati sadasnje riletovo ministarstvo-mjera![]()
Dosta mu!
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#34857 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
sva sreca nit sam clan nit sipatizer NS inace bi me sabina1 pojela ko pjonirski lav celjad
-
Novak20
- Posts: 15239
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#34858 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne znam čemu kmečanje zbog NS, predviđanje budućnosti i stavljanje grijeha drugih na NS.
Naša stranka je ostvarila dobar rezultat i podigla svoj politički kapital. U mojoj općini nije postojala do prije dvije godine. Znam da se par dobrih ljudi, manje više politički neaktivnih, nakon lokalnih izbora pokupilo, otišlo u Sarajevo, ekipe iz Sarajeva dolazile da ih obučavaju, našli prostor i počeli raditi. Sve u roku od mjesec-dva.
2014. NS je imala manje od 100 glasova, 2018. ima 800 glasova. Na općinskim će izborima malo čučnuti ali to je svakako za očekivati u malim sredinama sa jakom SDA.
Šta hoću reći ? Stranka se širi onoliko koliko ima zainteresovanih za ideju i rad bez očekivanja da će se naći u vlasti. Nije to stranka izrasla iz SK BiH koja je imala ljude svagdje, nije to stranka nastala raskolom u SDP koji je opet imao ljude svagdje. A osjetila se prilika za ostvarenje ličnih ambicija članstva tih stranaka pa se brzo dizalo u nebo i isto tako padalo.
NS ima svoj put i priliku da nakon 10 godina uđu u izvršnu vlast jednog kantona i da svoj politički kapital dodatno uvećaju. Iskreno, svako dobro i sreću im želim uz pošten i principijelan rad onih koji ih predstavljaju. Ako ih SDA sve zajedno ne prevesla.
Naša stranka je ostvarila dobar rezultat i podigla svoj politički kapital. U mojoj općini nije postojala do prije dvije godine. Znam da se par dobrih ljudi, manje više politički neaktivnih, nakon lokalnih izbora pokupilo, otišlo u Sarajevo, ekipe iz Sarajeva dolazile da ih obučavaju, našli prostor i počeli raditi. Sve u roku od mjesec-dva.
2014. NS je imala manje od 100 glasova, 2018. ima 800 glasova. Na općinskim će izborima malo čučnuti ali to je svakako za očekivati u malim sredinama sa jakom SDA.
Šta hoću reći ? Stranka se širi onoliko koliko ima zainteresovanih za ideju i rad bez očekivanja da će se naći u vlasti. Nije to stranka izrasla iz SK BiH koja je imala ljude svagdje, nije to stranka nastala raskolom u SDP koji je opet imao ljude svagdje. A osjetila se prilika za ostvarenje ličnih ambicija članstva tih stranaka pa se brzo dizalo u nebo i isto tako padalo.
NS ima svoj put i priliku da nakon 10 godina uđu u izvršnu vlast jednog kantona i da svoj politički kapital dodatno uvećaju. Iskreno, svako dobro i sreću im želim uz pošten i principijelan rad onih koji ih predstavljaju. Ako ih SDA sve zajedno ne prevesla.
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34859 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Umjesto ovih šifriranih poruka, možeš li konačno svojim riječima polako, artikulisati šta bi ti uradila da se nešto pitaš u NS?sabina1 wrote:Zanimljivo - forumasi i forumasice se optuzuju da "pisu u korist SDA" , koji licemjeri i botovi.
Ne optuzuju se recimo buduci ministri premijera Mustafe Busuladzica - Konakovica koji ce doci iz Nase stranke da rade U PRAKSI U KORIST SDA kad su oni godinama cekali da preuzmu poziciju , ulogu udobnosti i ugodnosti kolega iz SDP-a i DF-a , pa sad je njihovo vrijeme.
U korist SDA ne radi recimo politicki cirkusant Zeljko Komsic i njegov pamfletirani pokret iako su sistemski svim vlastitim odlukama i strateskim i kadrovskim od momenta napustanja SDP-a upravo i najvise pogodovali - SDA.
U korist SDA ne radi stari dobri i provjereni - SDP , koji je u koaliciji u bilo kom trenutku kad to SDA pozeli , nebitno za nivo - opcinska i gradska vijeca ili entitetske vlade , saradnja je cvrsta , sigurna i pouzdana dok god to zeli - SDA.
Sto se tice neke "strategije" spram navodnih "dilema" o koaliranju sa Busuladzicem-Konakovicem stvar je apsolutno jasna ,
umjesto da je prije godinu-dvije zarad vlastitog uhljebljenja "kolegij predsjednistva NS" razmisljao sta u slucaju ovoga ili onoga 2018 godine i sta ako saradnja bude ovakva ili onakva , oni su izvrsili unutrasnji obracun i sjecu upravo onih ljudi koji su razmisljali o bitnim i strateskim stvarima da bi osigurali vlastite pozicije danas.
Pa sretno im u odlukama.
Zene iz inicijative 50 % ce biti odusevljene saradnjom sa osvjedocenim idolpoklonicima ideologije ponizavanja i obezvrijedjivanja zena jer su po takvima nazivali skole i ulice.
Hrabro , cvrsto i sretno im.
Ma sad je sasvim jasno. Privatna stvar. Kao što je i ŽK ima sa Čovićembaxus wrote:Sad je jasno, ovo ti ne pišeš svekolikom forumskom puku..
Ti ovdje uporno šalješ poruke nekom ili nekima iz vrha Naše stranke.
Prebacite se na private
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#34860 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Mislim da bi u Beču, sad potpisali da im rahmetli Mustafa bude jedini problem.
Ovo je ideološki problem, koji je apsolutno nebitan za funkcioniranje grada. Agresivna ateističko-anacionalna linija NS bi ga rješavala na jedan način i moći će kada bude imala apsolutnu većinu.
Do tada uživajmo u koaliciji u kojoj će ovo pitanje biti svjesno ostavljeno po strani. Pitanje čiji je jedini zadatak bio izmišljanje i produbljivanje podjela i unošenje nemira među građane.
Ovo je ideološki problem, koji je apsolutno nebitan za funkcioniranje grada. Agresivna ateističko-anacionalna linija NS bi ga rješavala na jedan način i moći će kada bude imala apsolutnu većinu.
Do tada uživajmo u koaliciji u kojoj će ovo pitanje biti svjesno ostavljeno po strani. Pitanje čiji je jedini zadatak bio izmišljanje i produbljivanje podjela i unošenje nemira među građane.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#34861 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Upravo sam odgledao konferenciju za štampu Dunović, Mašić, Forto... Ostavili su jako dubok pozitivan utisak na mene... djeluju mi jedinstveni, potpuno usaglašeni i uvjereni...Moglo bi ovo biti preokret u KS...
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#34862 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Svi u kanton Sa. Šljegnimo zajedno
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#34863 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Naravno da je KS najvažniji... ako prevrat počne uspješno iz KS, domino efekat na ostale kantone će biti nezaustavljiv...insomnia78 wrote:Svi u kanton Sa. Šljegnimo zajedno
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#34864 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jes. Samo je to malo previse globalno. Treba krenuti od opstine Centar
-
criticos
- Posts: 646
- Joined: 15/01/2018 16:00
#34865 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Neće ti odgovoriti. Vodi se principima izostavljajući osobno mišljenje, pragmatičnost i političku mudrost. Njeni stavovi mi zvuče kao da igra partiju šaha gdje je na samome početku odlučila da nema govora da izgubi kraljicu i topove. Sad kad se smiješi mat koji je očit svima i to pijunom uz žrtvovanje kraljice, ona ostaje pri svojim principima s početka partije, jer ima averziju prema pijunima.drug_profi wrote: Umjesto ovih šifriranih poruka, možeš li konačno svojim riječima polako, artikulisati šta bi ti uradila da se nešto pitaš u NS?
- Thorgerson
- Posts: 9903
- Joined: 15/04/2015 11:26
#34866 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
SDA suti, dakle mute nesto. Mozda ce pustiti ovo, da se ovi dogovore i formiraju vladu.
Ono cega se ja bojim...
Jasno je da i kada/ako se formira vlada bez SDA nece ovdje odjednom procvjetati cvijece. GRAS ce i dalje biti u dubiozi, ceste ce i dalje biti razrovljene, fasade ce i dalje biti pune rupa itd. Te stvari se ne mogu rijesiti ne za 1 godinu, ne i za jedan mandat. Dakle, ne mozes popraviti nesto sto je sistematski unistavano 20 i kusur godina.
E tu onda dolazi SDA medijska masinerija, koja ce doslovno skrsiti tu vlast. Nisu nemoguci ni orkestirani protesti, tipa mjesec-dva nakon formiranja vlade, ono da odjednom radnici GRAS-a zaustave tramvaje itd.
Ne zaboravite da su najveci protesti, oni koji su se desili 2014. godine desili kad je SDP fakticki "dobio" izbore i one 2010 i 2012. Nista nije slucajno.
Ono cega se ja bojim...
Jasno je da i kada/ako se formira vlada bez SDA nece ovdje odjednom procvjetati cvijece. GRAS ce i dalje biti u dubiozi, ceste ce i dalje biti razrovljene, fasade ce i dalje biti pune rupa itd. Te stvari se ne mogu rijesiti ne za 1 godinu, ne i za jedan mandat. Dakle, ne mozes popraviti nesto sto je sistematski unistavano 20 i kusur godina.
E tu onda dolazi SDA medijska masinerija, koja ce doslovno skrsiti tu vlast. Nisu nemoguci ni orkestirani protesti, tipa mjesec-dva nakon formiranja vlade, ono da odjednom radnici GRAS-a zaustave tramvaje itd.
Ne zaboravite da su najveci protesti, oni koji su se desili 2014. godine desili kad je SDP fakticki "dobio" izbore i one 2010 i 2012. Nista nije slucajno.
- Prpa.ba
- Posts: 15269
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#34867 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zato je toj potencijalnoj koaliciji Konakovic potrebniji i od zraka i od vode, a upitno je i koliko ce on biti u mogucnosti slamati proteste i otpor. SDA ce imati na raspolaganju minimalno 15.000 uhljeba u svakom trenutku u svakoj pori drustva.
Primjeri koji mi odmah padaju na pamet:
- taksisti traze poskupljenje usluga, kifla koalicija odbija odobriti mjeru, visednevna blokada centra grada
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od GRAS-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom elektrovucnih stanica za tramvajski saobracaj
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od ViK-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom pumpnih stanica u vecernjim satima ("nove redukcije")
- strajk radnika u medicini na KCUS zbog smjene menadzmenta
- odbijanje provedbe kurikularne reforme u osnovnim i srednjim skolama, strajk nastavnika i profesora, "mislimo na nasu djecu"
- revizije "borackih zadruga" i fondova za "odrzavanje sehidskih mezarja" uzrokuju kamp kucice BPS-ovaca, SDA-ovaca i BOSS-ovaca pred Vladom KS - "cetnici nam sude sto smo branili Bosnu"
- otpori formiranju holdinga sto blokira upravljanje javnim preduzecima
- problemi sa tuzilastvom i mup-om KS zbog promjene "menadzmenta" - "politiziraju policiju i tuzilastvo", kme kme, daj venecijansku komisiju
Ukratko, jedini ko zna sta moze doci na red je Konakovic, ostali su "mir u svijetu" amateri. A upitno je ima li dovoljno znanja za izaci na kraj sa ovako necim. Ako uopce uspiju formirati vladu.
Primjeri koji mi odmah padaju na pamet:
- taksisti traze poskupljenje usluga, kifla koalicija odbija odobriti mjeru, visednevna blokada centra grada
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od GRAS-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom elektrovucnih stanica za tramvajski saobracaj
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od ViK-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom pumpnih stanica u vecernjim satima ("nove redukcije")
- strajk radnika u medicini na KCUS zbog smjene menadzmenta
- odbijanje provedbe kurikularne reforme u osnovnim i srednjim skolama, strajk nastavnika i profesora, "mislimo na nasu djecu"
- revizije "borackih zadruga" i fondova za "odrzavanje sehidskih mezarja" uzrokuju kamp kucice BPS-ovaca, SDA-ovaca i BOSS-ovaca pred Vladom KS - "cetnici nam sude sto smo branili Bosnu"
- otpori formiranju holdinga sto blokira upravljanje javnim preduzecima
- problemi sa tuzilastvom i mup-om KS zbog promjene "menadzmenta" - "politiziraju policiju i tuzilastvo", kme kme, daj venecijansku komisiju
Ukratko, jedini ko zna sta moze doci na red je Konakovic, ostali su "mir u svijetu" amateri. A upitno je ima li dovoljno znanja za izaci na kraj sa ovako necim. Ako uopce uspiju formirati vladu.
- Thorgerson
- Posts: 9903
- Joined: 15/04/2015 11:26
#34868 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa to ti govorim. Ovi ba imaju armiju. I sigurno se to vec sada sve sprema. Ja se samo nadam da ce ta koalicija imati snage da se s tim izbori. Inace ce ih ovi pomesti samo tako. Kao sto su uradili onomad SDP kojeg sahranise 2014, jos se evo ljudi oporavljaju.
Ma ne znam, trebaju drzati Konakovica blizu, ali ne svidja mi se on izjavi neki dan kod Senada ja mislim, kao navodi primjer eto evo mi ako budemo glavni za ViK i ZOI. Dakle, on je ta dva vec zapikao. A sve ono nece eto da pricaju o podjeli plijena.
Ma ne znam, trebaju drzati Konakovica blizu, ali ne svidja mi se on izjavi neki dan kod Senada ja mislim, kao navodi primjer eto evo mi ako budemo glavni za ViK i ZOI. Dakle, on je ta dva vec zapikao. A sve ono nece eto da pricaju o podjeli plijena.
- Prpa.ba
- Posts: 15269
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#34869 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
To oko resora je suplja za dnevnu konzumaciju. Recimo, SDP i NS nemaju nikakvog kapaciteta da udju na teren MUP-a, pravde i uprave i komunalne privrede kojom vedri i oblaci SDA i gdje se, ako je suditi po javno dostupnim informacijama, i odvija borba NiP-a i SDA.
S druge strane NS forsira pricu o obrazovanju (gdje imaju svoje licne pipke), kulturi i sportu i radu, socijalnoj politici.
SDP prica o Planu 10 u nekim generalnim okvirima a hvala bogu pa ima 12 ministarstava. Isto tako sumnjam da ce se SDP-NS htjeti bakcati sa borackim pitanjima, vec ce to prepustiti nekome s desne strane, najvjerovatnije "zlatnom ljiljanu" ili Hadzibajricevcima
Premijer ce morati biti Kifla jer ce se svi htjeti sakriti iza njega u slucaju problema.
S druge strane NS forsira pricu o obrazovanju (gdje imaju svoje licne pipke), kulturi i sportu i radu, socijalnoj politici.
SDP prica o Planu 10 u nekim generalnim okvirima a hvala bogu pa ima 12 ministarstava. Isto tako sumnjam da ce se SDP-NS htjeti bakcati sa borackim pitanjima, vec ce to prepustiti nekome s desne strane, najvjerovatnije "zlatnom ljiljanu" ili Hadzibajricevcima
Premijer ce morati biti Kifla jer ce se svi htjeti sakriti iza njega u slucaju problema.
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34870 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Iz istih razloga moraju imati SBB uz sebe. A trebace im i ako zele federalnu vlast. A bez federalne bice tasko raditi u kantonu.
- Prpa.ba
- Posts: 15269
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#34871 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Da je SBB uz ovu ekipu, vec bi srusili trenutnu vladu koja ce raditi punom parom u narednih mjesec-dva da imenuje sve sto se treba imenovati. 
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34872 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Mislim da ce sbb biti kljucan faktor svuda.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#34873 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
I zato sve priče o "slanju SDA u opoziciju u KS" - kao metafori za korjeniti društveni zaokret - počinju i završavaju na istom pitanju:Prpa.ba wrote:SDA ce imati na raspolaganju minimalno 15.000 uhljeba u svakom trenutku u svakoj pori drustva.
Primjeri koji mi odmah padaju na pamet:
- taksisti traze poskupljenje usluga, kifla koalicija odbija odobriti mjeru, visednevna blokada centra grada![]()
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od GRAS-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom elektrovucnih stanica za tramvajski saobracaj![]()
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od ViK-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom pumpnih stanica u vecernjim satima ("nove redukcije")![]()
- strajk radnika u medicini na KCUS zbog smjene menadzmenta![]()
- odbijanje provedbe kurikularne reforme u osnovnim i srednjim skolama, strajk nastavnika i profesora, "mislimo na nasu djecu"![]()
- revizije "borackih zadruga" i fondova za "odrzavanje sehidskih mezarja" uzrokuju kamp kucice BPS-ovaca, SDA-ovaca i BOSS-ovaca pred Vladom KS - "cetnici nam sude sto smo branili Bosnu"![]()
- otpori formiranju holdinga sto blokira upravljanje javnim preduzecima![]()
- problemi sa tuzilastvom i mup-om KS zbog promjene "menadzmenta" - "politiziraju policiju i tuzilastvo", kme kme, daj venecijansku komisiju![]()
Postoji li barem 18 ljudi u skupštini, koji će ostati čvrsti i privrženi detaljnom dogovoru precizno utvrđenih koraka u čitavom periodu od 4 godine i izdržati sve gore opisane vrste pritisaka (javne, masovne, tajne, individualne, otvorene, "upakovane", itd.)?
Ako dakle postoji većinska saglasnost, a čini mi se da postoji, da ovako kako je SDA do sada "upravljala" sistemom, više ne ide.
Ako postoji većinsko opredjeljenje da se stvari moraju početi suštinski mijenjati.
Ako se definišu konkretni zakoni, projekti i ciljevi, koji će te promjene omogućiti, i
ako postoji barem 18 ljudi u skupštini koji su spremni 4 godine izdržati sve pritiske i generisati pozitivne procese,
onda postoji neka šansa.
A ako je jedini cilj jednu "minder-politiku" samo zamijeniti drugom "minder-politikom", onda...
...onda možemo ovdje pisati do (nekog boljeg) prekosutra.
-
pedeset
- Posts: 580
- Joined: 26/10/2014 14:11
#34874 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A šta ako se neko prije "sjeti" pa na čelo EP postavi nekoga "zaboravnog"? Sve zavisi iz kog se ugla posmatra, ali ja veću prednost dajem Kifli, NS-u, SDP-u i Hadžibajriću. Nisu SDA-ovci baš takvi intelektualci da mogu stvarati nerješive probleme. A time bi još više padali kod ljudi, kad bi recimo svjesno kočili napredak. SDA se ne može izvući iz problema tako lako. A činjenica je da nikad nisu bili u težoj poziciji.Prpa.ba wrote:Zato je toj potencijalnoj koaliciji Konakovic potrebniji i od zraka i od vode, a upitno je i koliko ce on biti u mogucnosti slamati proteste i otpor. SDA ce imati na raspolaganju minimalno 15.000 uhljeba u svakom trenutku u svakoj pori drustva.
Primjeri koji mi odmah padaju na pamet:
- taksisti traze poskupljenje usluga, kifla koalicija odbija odobriti mjeru, visednevna blokada centra grada![]()
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od GRAS-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom elektrovucnih stanica za tramvajski saobracaj![]()
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od ViK-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom pumpnih stanica u vecernjim satima ("nove redukcije")![]()
- strajk radnika u medicini na KCUS zbog smjene menadzmenta![]()
- odbijanje provedbe kurikularne reforme u osnovnim i srednjim skolama, strajk nastavnika i profesora, "mislimo na nasu djecu"![]()
- revizije "borackih zadruga" i fondova za "odrzavanje sehidskih mezarja" uzrokuju kamp kucice BPS-ovaca, SDA-ovaca i BOSS-ovaca pred Vladom KS - "cetnici nam sude sto smo branili Bosnu"![]()
- otpori formiranju holdinga sto blokira upravljanje javnim preduzecima![]()
- problemi sa tuzilastvom i mup-om KS zbog promjene "menadzmenta" - "politiziraju policiju i tuzilastvo", kme kme, daj venecijansku komisiju![]()
Ukratko, jedini ko zna sta moze doci na red je Konakovic, ostali su "mir u svijetu" amateri. A upitno je ima li dovoljno znanja za izaci na kraj sa ovako necim. Ako uopce uspiju formirati vladu.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#34875 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Prpa.ba wrote:Zato je toj potencijalnoj koaliciji Konakovic potrebniji i od zraka i od vode, a upitno je i koliko ce on biti u mogucnosti slamati proteste i otpor. SDA ce imati na raspolaganju minimalno 15.000 uhljeba u svakom trenutku u svakoj pori drustva.
Primjeri koji mi odmah padaju na pamet:
- taksisti traze poskupljenje usluga, kifla koalicija odbija odobriti mjeru, visednevna blokada centra grada![]()
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od GRAS-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom elektrovucnih stanica za tramvajski saobracaj![]()
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od ViK-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom pumpnih stanica u vecernjim satima ("nove redukcije")![]()
- strajk radnika u medicini na KCUS zbog smjene menadzmenta![]()
- odbijanje provedbe kurikularne reforme u osnovnim i srednjim skolama, strajk nastavnika i profesora, "mislimo na nasu djecu"![]()
- revizije "borackih zadruga" i fondova za "odrzavanje sehidskih mezarja" uzrokuju kamp kucice BPS-ovaca, SDA-ovaca i BOSS-ovaca pred Vladom KS - "cetnici nam sude sto smo branili Bosnu"![]()
- otpori formiranju holdinga sto blokira upravljanje javnim preduzecima![]()
- problemi sa tuzilastvom i mup-om KS zbog promjene "menadzmenta" - "politiziraju policiju i tuzilastvo", kme kme, daj venecijansku komisiju![]()
Ukratko, jedini ko zna sta moze doci na red je Konakovic, ostali su "mir u svijetu" amateri. A upitno je ima li dovoljno znanja za izaci na kraj sa ovako necim. Ako uopce uspiju formirati vladu.
