Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#34826 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Nisu problem jedan portal i jedan tekst, već kompletno anitbosansko ozračje, smišljeno, organizirano i dirigirano s vrha, s nalogom za pojačan intenzitet i široku distribuciju svim dostupnim medijima, pa se naboj polako diže do svenarodne netrpeljivosti i širi i na one mase koje taj potencijalni naboj možda u osnovi nisu ni imali,
ne ulazeći u početke i korijene sukoba, realno, Hrvatska se od prijatelja i saveznika na putu za EU preobrazila u neprijatelja što je velika šteta koju će, kako koji mjesec u neprijateljstvu bude odmicao, sve teže biti popraviti vraćajući se na put savezništva, nije dobro, ni za nas, ni za njih...
ne ulazeći u početke i korijene sukoba, realno, Hrvatska se od prijatelja i saveznika na putu za EU preobrazila u neprijatelja što je velika šteta koju će, kako koji mjesec u neprijateljstvu bude odmicao, sve teže biti popraviti vraćajući se na put savezništva, nije dobro, ni za nas, ni za njih...
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#34827 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Banksy wrote:Nisu problem jedan portal i jedan tekst, već kompletno anitbosansko ozračje, smišljeno, organizirano i dirigirano s vrha, s nalogom za pojačan intenzitet i široku distribuciju svim dostupnim medijima, pa se naboj polako diže do svenarodne netrpeljivosti i širi i na one mase koje taj potencijalni naboj možda u osnovi nisu ni imali,
ne ulazeći u početke i korijene sukoba, realno, Hrvatska se od prijatelja i saveznika na putu za EU preobrazila u neprijatelja što je velika šteta koju će, kako koji mjesec u neprijateljstvu bude odmicao, sve teže biti popraviti vraćajući se na put savezništva, nije dobro, ni za nas, ni za njih...
Nije. Ali bilo kakav pokušaj pružanja kompromisa s naše strane ne bi vrijedio.
Proglasili bi ga slabošću i namirisali "krv" te lupali još žešće i jače.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#34828 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Sto ne moze na FB moze na Dnevnik.ba. Sto li?Capsicum wrote:UZP manifest.
https://www.dnevnik.ba/vijesti/ovaj-sta ... -cijelosti
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#34829 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Auuuu ovo je stvarno previse:
Oni(Bosnjaci) su nasljedno predodređeni da izdaju, prevare i zabiju nož u leđa. Isto su napravili i prije 500 godina, i prije 150 i prije 70 i prije 30. Samo labilni, slabi, duhom siromašni, prevrtljivi i podmukli su mogli prije 500 godina izdati svoju vjeru i preuzeti agresorovu kako bi im bilo bolje i lakše živjeti. Kakvi su potomci mogli doći od takvi ljudi?
Po ovoj logici i bosnjacka djeca su neprijatelji jer onako neiskvarena, naivna i bez stava o politici - imaju takvu genetiku.
Ne zabrinjava mene jedan fasista koji tako pise - vec opca podrska i na FB i dnevnik.ba - toliko ljudi koji to potpisuju. U RS je dio skolskog gradiva da su Bosnjaci bivsi Srbi i prevjere, a plagijatori kod Hrvata pomjeraju granice.
Mora se na ovo reagovati. Iako tesko da se moze promijeniti, ispraviti,... red je i da oni znaju kada tako pisu da znaju sta pisu. Ako nadlezni na ovo ne reaguju, bosnjacke kulturne instance ignorisu i presute - onda hebiga.
Oni(Bosnjaci) su nasljedno predodređeni da izdaju, prevare i zabiju nož u leđa. Isto su napravili i prije 500 godina, i prije 150 i prije 70 i prije 30. Samo labilni, slabi, duhom siromašni, prevrtljivi i podmukli su mogli prije 500 godina izdati svoju vjeru i preuzeti agresorovu kako bi im bilo bolje i lakše živjeti. Kakvi su potomci mogli doći od takvi ljudi?
Po ovoj logici i bosnjacka djeca su neprijatelji jer onako neiskvarena, naivna i bez stava o politici - imaju takvu genetiku.
Ne zabrinjava mene jedan fasista koji tako pise - vec opca podrska i na FB i dnevnik.ba - toliko ljudi koji to potpisuju. U RS je dio skolskog gradiva da su Bosnjaci bivsi Srbi i prevjere, a plagijatori kod Hrvata pomjeraju granice.
Mora se na ovo reagovati. Iako tesko da se moze promijeniti, ispraviti,... red je i da oni znaju kada tako pisu da znaju sta pisu. Ako nadlezni na ovo ne reaguju, bosnjacke kulturne instance ignorisu i presute - onda hebiga.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#34830 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Zasto su on i kolege mu bile u B.L?SaraFina wrote:postaju sve ludji i ludji. I idejnog tvorca onog "manifesta" takodje treba krivično goniti.
Kompletan tekst sklepan je na čistom "novohrvatskom" koji se koristi u BiH.
Josip Grubeša: Dan Republike Srpske nije neustavan, napad na mene i moje kolege je neutemeljen i maliciozan
Što se ovaj Grubeša pravi glup. Kao i Čović. Ako 9.1 nije krsna slava i to su korigirali i dalje je ostao samo praznik srpskog naroda u entitetu. To je sporno velikohrvatino.
Da uvelicaju slavlje. Sta se slavilo?
...dan nakon toga Srbija im dize optuznicu protiv ministra. Samo da im vrate onako prijateljski.
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#34831 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
U svakoj normalnoj zemlje tog lika bi priveli i zatvorili. Čak i HR procesuira onog malog HDZ-ovskog klauna što Božić Srbima čestitao sa onom gnusnom fotkom.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#34832 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Operacija boing
Jebo sve svoje ko smisli ovo , pa zar mu nije bolje na um palo
Jebo sve svoje ko smisli ovo , pa zar mu nije bolje na um palo
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#34833 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Maraschino wrote:Zasto su on i kolege mu bile u B.L?SaraFina wrote:postaju sve ludji i ludji. I idejnog tvorca onog "manifesta" takodje treba krivično goniti.
Kompletan tekst sklepan je na čistom "novohrvatskom" koji se koristi u BiH.
Josip Grubeša: Dan Republike Srpske nije neustavan, napad na mene i moje kolege je neutemeljen i maliciozan
Što se ovaj Grubeša pravi glup. Kao i Čović. Ako 9.1 nije krsna slava i to su korigirali i dalje je ostao samo praznik srpskog naroda u entitetu. To je sporno velikohrvatino.
Da uvelicaju slavlje. Sta se slavilo?
...dan nakon toga Srbija im dize optuznicu protiv ministra. Samo da im vrate onako prijateljski.
Lično mi je drago. Svaki konflikt na relaciji BG - ZG treba pozdravljati ubuduće.
No ovaj HDZ-ovac ako misli da popio pamet cijelog svijeta, sa šefom.... Da zna da nije.
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#34834 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
mO k3 wrote:Operacija boing![]()
Jebo sve svoje ko smisli ovo , pa zar mu nije bolje na um palo
Konzul (nesudjeni
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#34835 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Stil pisanja kada uporedim boingSaraFina wrote:mO k3 wrote:Operacija boing![]()
Jebo sve svoje ko smisli ovo , pa zar mu nije bolje na um palo
Konzul (nesudjeni) Šušnjar. Nije od jučer onaj trakat.
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#34836 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Hrvatski napisano. Čisto. Samo budali nije jasno da ta spodoba nije idejni tvorac te gluposti.
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#34837 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Tu krv su namirisali davno....."lajali" su dugo....niko se nije obaziro....SaraFina wrote:Banksy wrote:Nisu problem jedan portal i jedan tekst, već kompletno anitbosansko ozračje, smišljeno, organizirano i dirigirano s vrha, s nalogom za pojačan intenzitet i široku distribuciju svim dostupnim medijima, pa se naboj polako diže do svenarodne netrpeljivosti i širi i na one mase koje taj potencijalni naboj možda u osnovi nisu ni imali,
ne ulazeći u početke i korijene sukoba, realno, Hrvatska se od prijatelja i saveznika na putu za EU preobrazila u neprijatelja što je velika šteta koju će, kako koji mjesec u neprijateljstvu bude odmicao, sve teže biti popraviti vraćajući se na put savezništva, nije dobro, ni za nas, ni za njih...
Nije. Ali bilo kakav pokušaj pružanja kompromisa s naše strane ne bi vrijedio.
Proglasili bi ga slabošću i namirisali "krv" te lupali još žešće i jače.
sad ujedaju i grizu za noge....
Vrijeme je da se to "sutne" i smjesti gdje mu/im je mjesto (da budem jasan.... ne zagovaram nikakav oblik fizickog nasilja)
Zavrnuti slavine....dotok i protok novca...i sve ce leci na rudu....
Pronaci u Hrvatskom narodu normalne sagovornike i sa takvima rjesavati probleme. A takvih ima nemali broj...
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#34838 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Gdje boravi zelenika ??
- Sanjarko
- Posts: 28444
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#34839 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
"Vidite kako su ove poturice prefrgane i kako kripto kriju svoje planove od Islamske deklaracije pa do deklaracije Boing koja kad joj se sifra razbije znaci Bingo. Od poturica i Kripto Islamista Bosnjaka i Bosanaca je ovo za ocekivati. Jer oni samo igraju Bingo u Hrvatskim kladionicama i unistavaju nam Konzum sa Bingo marketima.
Stop Turskom Zulumu."
Stop Turskom Zulumu."
Last edited by Sanjarko on 12/01/2019 13:44, edited 1 time in total.
-
emmir1
- Posts: 4940
- Joined: 07/06/2013 15:28
#34840 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Meni je iz Boinga najjači ovaj dio
U Međunarodnim krugovima propagirati stanje apartheida u Sandžaku i Hercegovini. Negirati priču o etnički očišćenom Sarajevu te o pola milijuna Hrvata i Srba koji nedostaju na većinskim bošnjačkom području u BiH. Priče o apartheidu na bošnjačkom području nazivati fašističkim i monstruoznim optužbama.
Hahaha led te nejebo cijeli tekst je haos ali u ovom dijelu mi kao smo očistili pola miliona nebošnjaka
Kako li su samo lukavi
Hahahahhaha
U Međunarodnim krugovima propagirati stanje apartheida u Sandžaku i Hercegovini. Negirati priču o etnički očišćenom Sarajevu te o pola milijuna Hrvata i Srba koji nedostaju na većinskim bošnjačkom području u BiH. Priče o apartheidu na bošnjačkom području nazivati fašističkim i monstruoznim optužbama.
Hahaha led te nejebo cijeli tekst je haos ali u ovom dijelu mi kao smo očistili pola miliona nebošnjaka
Kako li su samo lukavi
Hahahahhaha
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#34841 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Hoće li Hafis, Kolinda i ostatak uljudbe osuditi sadržaj ovog terorističkog manifesta, ili?
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- Humljanin
- Posts: 2491
- Joined: 07/10/2017 00:10
#34843 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Meščini da ih je Čmoljo blokiro na mjesecIt_is_a_Leclerc wrote:Hoće li Hafis, Kolinda i ostatak uljudbe osuditi sadržaj ovog terorističkog manifesta, ili?
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#34844 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
I on je dio operacije boingHumljanin wrote:Meščini da ih je Čmoljo blokiro na mjesecIt_is_a_Leclerc wrote:Hoće li Hafis, Kolinda i ostatak uljudbe osuditi sadržaj ovog terorističkog manifesta, ili?
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#34845 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Zato imamo tebe gdje nije tesko zakljuciti sta mislis o bosnjackoj nasljednoj genetici. Buduci da 9 januar i proslavu dana RS tumacis sasvim legalnom.Humljanin wrote:Meščini da ih je Čmoljo blokiro na mjesecIt_is_a_Leclerc wrote:Hoće li Hafis, Kolinda i ostatak uljudbe osuditi sadržaj ovog terorističkog manifesta, ili?
- Sanjarko
- Posts: 28444
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#34846 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Izaslo ovo kad je se ovo objavilo na ovom forumu sto se lako da provjeriti putem demografske analize da je prilicno tacno iako je po sjecanju pisano. Prenosimo tekst u cijelosti u dalje navedenom postu.emmir1 wrote:
Hahaha led te nejebo cijeli tekst je haos ali u ovom dijelu mi kao smo očistili pola miliona nebošnjaka
rs-ndh-p15271651.html#p15271651
by Vizionar 1985 » 11/01/2019 11:24
Laz. Svjesna ili nesvjesna.MarshalDodik wrote:Srbi su zbrisani sa teritorije Hrvatske dok su na teritoriji Federacije svedeni na statisticku gresku.
Srbi su se odvojili u Srpsko Sarajevo, Srpsko ovo, Srpsko ono. Tu su idalje samo se odvojili, odcijepili kako oni kazu i jos ih rat silom i milom raselio. Mnogi pobjegli da nebudu ubijani jer tu ima ne-Srpskog zivlja pa da ih netuku jer tu ima malo Srpskog zivlja.
Dalje demografija im nije na ruku od skoro rata naovamo. Od ako se sjecam 96 godine su u demografskom minusu sto se tice prirodnog prirastaja. Oko 20 godina negativnog prirodnog prirastaja sto iseljavanjem sto negativnim prirastajem ucinilo svoje tako da Srba ima malo sada gdje su Bosnjaci, Bosanci u vecini.
Ista stvar se desila sa Hrvatima. Pa danas Hrvati govore kako su Bosnjaci, Bosanci nad njima pocinili genocid i da su ih protjerali. Govore Hrvati da smo 200.000 njih pobili i protjerali sto nije istina.
Istina jeste da na teritorijama gdje su Bosnjaci, Bosanci vecina nedostaje skoro toliko Hrvata ali to je zbog rata i zbog negativnog prirodnog prirastaja 20 godina. Iselili se zbog rata mnogi da pobjegnu od rata. Da nebudu ubijani, da ne gladuju itd.
Ali negativan prirastaj jer u vecini razlog sto nedostaje danas u Bosni cijeloj oko 400.000 Hrvata. Ista stvar je i sa Srbima, pa i sa Bosnjacima, Bosancima. I nas nedostaje skoro pola miliona u Bosni koliko isto tako nedostaje Srba u Bosni.
Sviju nedostaje iz istih razloga. Djelomicno zbog rata, djelomicno zbog poracja, djelomicno radi iseljavanja, djelomicno radi prirodnog prirastaja.
Na podrucjima gdje su Bosnjaci, Bosanci vecina zivi idalje oko 150.000 Hrvata i oko 75.000 Srba ako se dobro sjecam. Dok gdje su Hrvati i Srbi vecina ostali su skoro na nivou statisticke greske.
Da ne pricamo o pravima, pravo na jezik, zaposljavanje i ravnopravnu zastupljenost u javnim institucijama itd.
Jednostavno rat i poracje raselilo stanovnistvo milom i silom, jos negativan prirodan prirastaj imamo skoro 20 godina pa zbog toga Bosna ima danas oko 3 miliona stanovnika umjesto 4,2 miliona prije rata koliko je imala i nedostaje joj oko 1,2 miliona stanovnika.
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#34847 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Neces to naci kod hrvatskih povjesnicara. Mozes u najblazem obliku naci nekog starog romanticara koji nas vidi kao bivse Hrvate ali bez price o genetskom otpadu, nasljednom slabom dugu i prodajama,...SaraFina wrote:Hrvatski napisano. Čisto. Samo budali nije jasno da ta spodoba nije idejni tvorac te gluposti.
HDZ politika, ideologija,... je odavno postala plagijat srpske mitomanije.
Nase razlike odavno nisu politicke prirode. Ovo ce ako se nastavi sutjeti prerasti u reprizu hitlerovog nacizma.
- Humljanin
- Posts: 2491
- Joined: 07/10/2017 00:10
#34848 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
hAZNADAR wrote:Zato imamo tebe gdje nije tesko zakljuciti sta mislis o bosnjackoj nasljednoj genetici. Buduci da 9 januar i proslavu dana RS tumacis sasvim legalnom.Humljanin wrote:Meščini da ih je Čmoljo blokiro na mjesecIt_is_a_Leclerc wrote:Hoće li Hafis, Kolinda i ostatak uljudbe osuditi sadržaj ovog terorističkog manifesta, ili?
Čovječe šta ti je? Nasadio si se na mene u 2 teme odjednom
Umij se.
Optužuješ me ovdje direktno za rasizam (što je krivično djelo) a nemaš pojma tko sam i kako razmišljam.
Upitaj prvo ako te zanima nečije mišljenje ili stavovi, a ne odmah đonom u glavu.
-
džakailibu
- Posts: 764
- Joined: 08/05/2013 11:37
#34849 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
izgleda da su ukinuli onaj nazi pamflet zelenike. ne mogu ga naci vise. preveliki su ovi amateri da se njima bavimo ali realno. kao frka trka ajde da zamazemo oci nekakvim pamfletom koji onda relevantni cinioci relanosti poput sitarskog i sanje vlaisavljevic daju svoja "strucna" misljenja. treba ove na ignore potpuno
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#34850 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
hAZNADAR wrote:Neces to naci kod hrvatskih povjesnicara. Mozes u najblazem obliku naci nekog starog romanticara koji nas vidi kao bivse Hrvate ali bez price o genetskom otpadu, nasljednom slabom dugu i prodajama,...SaraFina wrote:Hrvatski napisano. Čisto. Samo budali nije jasno da ta spodoba nije idejni tvorac te gluposti.
HDZ politika, ideologija,... je odavno postala plagijat srpske mitomanije.
Nase razlike odavno nisu politicke prirode. Ovo ce ako se nastavi sutjeti prerasti u reprizu hitlerovog nacizma.
Ne govorim da je onaj "BOING" napisao povjesničar, nego Ing. gradjevine u pokušaju Ivan Šušnjar vjerovatno.
A manifest je potpisan.
