Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#34801 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bosan »

horkesh wrote:
vatrogasac wrote:Braćo, da mu halalimo?

Image
Vrlo uvjerljiva priča. Išli, haman, na radni sastanak, odnosno večeru uveče, a Del Vecchio pojma nema šta je bilo 9. januara i šta se tada dešava u Banjoj Luci.

I bio je veoma iznenađen kad je vidio stotine uzvanica dok je stajao i ćaskao s predsjednikom, po dogovoru :roll:
Ovaj Del Piero :D otiso nakrkat se kod Dode pred kraj mandata a i zivota , 69 godina ima .
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#34802 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#34803 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#34804 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Henry Chinaski wrote:Još uvijek ostaje nejasno šta njihovi birači u BiH misle o ovome?
Jesu li spremni da se još naguze za poglavnika ili im je malo pomutio entuzijazam?
:thumbup:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#34805 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

pemanapemani wrote:
mO k3 wrote:
emmir1 wrote:https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2055568


I Želimir ide na poskok spisak onih koje je tzv. Armija BIH protjerala
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jebem mater Čoviću i čitavom HDZ. Bio sam protiv Komšića, jer je neradnik, ali danas sam presretan što je izabran za člana Predsjedništva.

Samo, pretjerujete sa ovakvim naslađivanjem. Ne zato što je momak Hrvat, nego što se bavi poljoprivredom. Na ovo što govori Želimir može se smijati samo onaj ko u životu nije digao ništa teže od kašike.

Ko je imao krave i prodavao mlijeko ili se bavio poljoprivredom i samostalno se brinuo o plasmanu proizvoda zna o čemu pričam.
:thumbup:

Znam osobno mnogo Bosnjaka iz SB koji imaju iste ili slicne probleme kao i ovaj momak. :(

Nasladjivati se njegovoj nesreci je kao nasladjivati se i nesreci svih njih.

Osim toga, Bosnjaci nemaju hrvatske putovnice da krenu u Irsku.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#34806 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bingov buraz »

Provalili nam Boing ljudi,idemo na plan B ( Airbus)
User avatar
Point.
Posts: 33498
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#34807 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Uokvirio sam onaj tekst iz Bonga i sad mi visi u dnevnoj tik pored Islamske Deklaracije i Zelene Transverzale.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#34808 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vatrogasac »

U ovom Boingu koristi se riječ oporba, ne znam da je to iz bosanskog jezika, a niti sam čuo nekog bošnjačkog političara da je koristi? I samo na jednu stranicu? Ima se tu šta naredati za najmanje još četiri. Kako to da se zaboravilo pripojenje svih bosanskih zemalja matici? Zadaci islamskoj zajednici...ništa?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#34809 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote:
:thumbup:

Znam osobno mnogo Bosnjaka iz SB koji imaju iste ili slicne probleme kao i ovaj momak. :(

Nasladjivati se njegovoj nesreci je kao nasladjivati se i nesreci svih njih.

Osim toga, Bosnjaci nemaju hrvatske putovnice da krenu u Irsku.
Ja sam sa sela i dobro znam sta znaci selo i poljoprivreda ali mi ih nimalo nije zao...ima ona trazili ste gledajte....neka produze glasati za za SDA i HDZ ,mozda neuspiju sabrati ni za kartu do njemacke......vjerovatno je ponosni Hrvat koji je glasao za HDZ i Covica i jebe Komsicu balijsku majku isto onaj koji je glasao za SDa i jebe onima drugima ustasku ili cetnicku a jos malo i nece imati gaca na guzici.....pitam brata jel glasao i za koga?...kaze da nije jer nemma za koga...jos sam ga molio da glasa za bilo koga osim za SDA,SBB i PDA ....pomazam ga materijalno a bio sam se zakleo da nece dobiti ni marke nikada vise....ali brat je i to jace od nekih gluposti
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#34810 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Dasi »

https://www.klix.ba/vijesti/regija/zbog ... /190112013
Nije moglo u bolje vrijeme :D
Da imamo politicare kako treba pa da krenu u ofanzivu sa sukanjem.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#34811 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bh.tornjak »

bingov buraz wrote:Provalili nam Boing ljudi,idemo na plan B ( Airbus)

Jbg...kad se pozurilo s memoraDnumom.....
Boing je u stvari plan B.... Airbus plan A....onda imas nekoliko rezervnih tzv. duplih planova pocevsi od DC 10....poslije toga imas ratne planove....F-15....16....itd...
U Sarajevi nista drugo i ne rade osim sto zderu baklave i kuju planove....

....ti fundamentalisticki islamisti su pozurili da krenu u ostvarivanje svoji vekovnih snova....pa su plan A preksocili....sreca pa nisu odmah plan F aktivirali
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#34813 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vatrogasac »

Četnici bubamare ili biljne vaši? Pa i ti crni Gutoviću.

User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#34814 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

Bome ovaj dio treba predočiti:
Muslimani, Bošnjaci su vaša najveća i najopasnija prijetnja. Oni su ti koji žive za to da vas ne bude. Ni vas ni Srba niti bilo koga drugoga u ovoj zemlji osim njih samih. Zar vas da ne bude, na vašoj ćaćevini i djedovini? Vi ste za njih prljavi ćafiri i nevjernici, a znamo što njima njihova vjera nalaže da čine s takvima. Ne zavaravajte se. Ne vjerujte njihovim obmanama i lažima. Oni su nasljedno predodređeni da izdaju, prevare i zabiju nož u leđa. Isto su napravili i prije 500 godina, i prije 150 i prije 70 i prije 30. Samo labilni, slabi, duhom siromašni, prevrtljivi i podmukli su mogli prije 500 godina izdati svoju vjeru i preuzeti agresorovu kako bi im bilo bolje i lakše živjeti. Kakvi su potomci mogli doći od takvi ljudi? Kako se od njih mislite obraniti i opstati danas kada ih ima dva milijuna? Vas 400 000 protiv 2 000 000 njih? Šta ste vi, Spartanci? Suprotstavit ćete se sami? Možda i jeste, ne sporim. Kao narod nemate puno vrlina ali među onim rijetkima koje imate je hrabrost. Ali ipak, Spartanci su kod Termopila bitku izgubili bez obzira na hrabrost. Učite od povijesti, a ne živite u njoj. Historia est magistra vitae. Ali vi ste jako loši učenici. Istina, vi niste u fizičkome sukobu i ratu ali jeste u političkome. To ne mijenja ništa na ovoj stvari. Shvatite ovu povijesnu lekciju kao metaforu onoga što danas proživljavate. Malo vas je, ne smijete sebi dozvoliti dva neprijatelja, previše vam je i jedan. Treba vam saveznik. Tko je on?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#34815 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vatrogasac »

tandmand wrote: Bome ovaj dio treba predočiti:
Muslimani, Bošnjaci su vaša najveća i najopasnija prijetnja. Oni su ti koji žive za to da vas ne bude. Ni vas ni Srba niti bilo koga drugoga u ovoj zemlji osim njih samih. Zar vas da ne bude, na vašoj ćaćevini i djedovini? Vi ste za njih prljavi ćafiri i nevjernici, a znamo što njima njihova vjera nalaže da čine s takvima. Ne zavaravajte se. Ne vjerujte njihovim obmanama i lažima. Oni su nasljedno predodređeni da izdaju, prevare i zabiju nož u leđa. Isto su napravili i prije 500 godina, i prije 150 i prije 70 i prije 30. Samo labilni, slabi, duhom siromašni, prevrtljivi i podmukli su mogli prije 500 godina izdati svoju vjeru i preuzeti agresorovu kako bi im bilo bolje i lakše živjeti. Kakvi su potomci mogli doći od takvi ljudi? Kako se od njih mislite obraniti i opstati danas kada ih ima dva milijuna? Vas 400 000 protiv 2 000 000 njih? Šta ste vi, Spartanci? Suprotstavit ćete se sami? Možda i jeste, ne sporim. Kao narod nemate puno vrlina ali među onim rijetkima koje imate je hrabrost. Ali ipak, Spartanci su kod Termopila bitku izgubili bez obzira na hrabrost. Učite od povijesti, a ne živite u njoj. Historia est magistra vitae. Ali vi ste jako loši učenici. Istina, vi niste u fizičkome sukobu i ratu ali jeste u političkome. To ne mijenja ništa na ovoj stvari. Shvatite ovu povijesnu lekciju kao metaforu onoga što danas proživljavate. Malo vas je, ne smijete sebi dozvoliti dva neprijatelja, previše vam je i jedan. Treba vam saveznik. Tko je on?
On sjedi u Karađorđevu u restoranu sa čistim salvetama i čeka da neko iz Zagreba dođe na karađorđevu šniclu.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#34816 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bingov buraz »

Primjer pravog i čestitog Južnog Srbina :thumbup:

Sitnice kao govor mržnje bi nadležni trebalo da provjere, možda se meni učinilo.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34817 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

bingov buraz wrote:
Primjer pravog i čestitog Južnog Srbina :thumbup:

Sitnice kao govor mržnje bi nadležni trebalo da provjere, možda se meni učinilo.
Pročitao sam tekst , jedno te isto se ponavlja vise puta
“ sa Srbima smo ratovali bili neprijatelji , danas vise nismo “
“ Bošnjaci nas žele uništiti , oni su nam neprijatelji “
Par redova kasnije jedno te isto ,dobrim potezom cirilicara nastala je totalna pometnja , konfuzija u redovima južnih Srba . Ovoliki medijsku pažnju iz susjedne nam hrvatske nisu očekivali , bice vruće u saboru Pernar se smije i čeka da ih razvali :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34818 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

postaju sve ludji i ludji. I idejnog tvorca onog "manifesta" takodje treba krivično goniti.
Kompletan tekst sklepan je na čistom "novohrvatskom" koji se koristi u BiH.



Josip Grubeša: Dan Republike Srpske nije neustavan, napad na mene i moje kolege je neutemeljen i maliciozan




Što se ovaj Grubeša pravi glup. Kao i Čović. Ako 9.1 nije krsna slava i to su korigirali i dalje je ostao samo praznik srpskog naroda u entitetu. To je sporno velikohrvatino.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#34819 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by horkesh »

Facebook ukloni post zbog govora mržnje, a oni ga prenesu, da ne propadne sva ta mržnja :shock:

Ne mogu da shvatim ovoliko poltronstvo, stvarno ne mogu. Razumijem da su otpisali RS i sve Hrvate koji su tamo živjeli, nije problem.
Dobili bi jedan milijun isprovociranih Srba, bili bi upropašteni svi dobri odnosi koje ste do sada izgradili, 140 000 i više prognanih Hrvata se i dalje ne vratilo u RS, izgubili biste jedinog mogućeg saveznika u borbi protiv ove pošasti koja se zove „velikobošnjački unitarizam“. Ovako ste zadržali saveznika, pružili ruku, nastavili put ka pomirenju, dogradili odnose, otvorili mogućnosti lakšega lobiranja za intenziviranje povratka Hrvata u RS te potvrdili prijateljstvo s jednim članom predsjedništva.
A ovako imaju dva miliona izrazito isprovociranih Bošnjaka i neprijateljstvo od dva člana Predsjedništva.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#34820 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Capsicum »

Nemojte misliti da je ovo samo stav ovog pojedinca. Dnevnik.ba je de facto glasilo HDZ-a, odnosno UZP-a. Samo to prenošenje takvog rasističkog teksta je u stvari širenje mržnje i predstavlja najavu onoga što nas čeka u budućnosti. Sve je to kontinuitet genocidnog narativa koji UZP fašisti vjerno održavaju.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#34821 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by horkesh »

SaraFina wrote:postaju sve ludji i ludji. I idejnog tvorca onog "manifesta" takodje treba krivično goniti.
Kompletan tekst sklepan je na čistom "novohrvatskom" koji se koristi u BiH.



Josip Grubeša: Dan Republike Srpske nije neustavan, napad na mene i moje kolege je neutemeljen i maliciozan




Što se ovaj Grubeša pravi glup. Kao i Čović. Ako 9.1 nije krsna slava i to su korigirali i dalje je ostao samo praznik srpskog naroda u entitetu. To je sporno velikohrvatino.
"Ustavni sud zaključuje da se osporenim članom 3.b) Zakona o praznicima kojim je određeno da se Dan Republike obilježava 9. januara uspostavlja povlašteni položaj pripadnika srpskog naroda u odnosu na pripadnike bošnjačkog i hrvatskog naroda, Ostalih i građana Republike Srpske zbog činjenice da taj datum predstavlja dio historijskog naslijeđa samo srpskog naroda."

Samo dio odluke. Nema veze, svakako je već otišla apelacija i na novi Zakon o praznicima RS-a. Živo me zanima šta će svi legalisti koji ovih dana trube kako je to sada ustavan praznik nakon nove odluke Ustavnog suda BiH morati izmisliti.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34822 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

horkesh wrote:
SaraFina wrote:postaju sve ludji i ludji. I idejnog tvorca onog "manifesta" takodje treba krivično goniti.
Kompletan tekst sklepan je na čistom "novohrvatskom" koji se koristi u BiH.



Josip Grubeša: Dan Republike Srpske nije neustavan, napad na mene i moje kolege je neutemeljen i maliciozan




Što se ovaj Grubeša pravi glup. Kao i Čović. Ako 9.1 nije krsna slava i to su korigirali i dalje je ostao samo praznik srpskog naroda u entitetu. To je sporno velikohrvatino.
"Ustavni sud zaključuje da se osporenim članom 3.b) Zakona o praznicima kojim je određeno da se Dan Republike obilježava 9. januara uspostavlja povlašteni položaj pripadnika srpskog naroda u odnosu na pripadnike bošnjačkog i hrvatskog naroda, Ostalih i građana Republike Srpske zbog činjenice da taj datum predstavlja dio historijskog naslijeđa samo srpskog naroda."

Samo dio odluke. Nema veze, svakako je već otišla apelacija i na novi Zakon o praznicima RS-a. Živo me zanima šta će svi legalisti koji ovih dana trube kako je to sada ustavan praznik nakon nove odluke Ustavnog suda BiH morati izmisliti.

Kao da za ovo moraš biti pravni ekspert. Pravi se glup i obmanjuje javnost.
Tara the River
Posts: 282
Joined: 24/06/2018 19:53

#34823 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Tara the River »

Ovakve tekstove ne treba zabranjivati, cenzurisati, ili krivicno goniti autora teksta. Naprotiv, sve treba da izadje na vidjelo, da javno kazu ono sto misle, da svi vide s kim mi zivimo. Osim toga nije ovo Sj.Koreja. Tekst je cista projekcija-svoje osobine pripisuje drugima. Ja bih da izdvojim ovo:


"Međunarodna zajednica i EU možda?
Oni vam svaki dan dokazuju, a i jutros su pokazali da im nije stalo do vas...Oni su idioti izgubljeni u vremenu i prostoru, ludi i otuđeni od naroda koje predstavljaju.
Mislite da bi vam SAD trebao biti saveznik?
Imaju Amerikanci i svojih problema. Za njih je ovo šupak svijeta...Ne zanimate ih...U trećerazredne diplomate šutnute u šupak svijeta koji glume šerife se ne trebate uzdati. Oni su svoja lica davno pokazali.
Mislite da bi vam Rusija mogla biti saveznik?
Mogla bi. Ali o načinu na koji bi mogla ćemo kasnije.

Dakle, jedini vaš mogući saveznik, onaj koji nas razumije, koji je svjestan problema, koji je svjestan da i njega isti problem snalazi ili će ga snaći prije ili kasnije, onaj koji vidi kuda sve ovo ide, koji i sam trpi povampireni velikobošnjački unitarizam su Srbi. Jedini saveznik s kojim možete poraziti ove zlotvore i osigurati budućnost našemu narodu su Srbi. A Srbi u BiH su = Republika Srpska."


Znaci ni Evropa, ni Amerika, samo Rusi i Srbi. Nas i Rusa (i Srba) 200 miliona hahahahaha.
Last edited by Tara the River on 12/01/2019 12:55, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34824 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Capsicum wrote:Nemojte misliti da je ovo samo stav ovog pojedinca. Dnevnik.ba je de facto glasilo HDZ-a, odnosno UZP-a. Samo to prenošenje takvog rasističkog teksta je u stvari širenje mržnje i predstavlja najavu onoga što nas čeka u budućnosti. Sve je to kontinuitet genocidnog narativa koji UZP fašisti vjerno održavaju.

To smetljište ne treba reklamirati. Čmoljo je u pravu. Njihov stav je opće poznat kao da je i idejni tvorac onog BOINGA nesudjeni konzul Ivan Šušnjar.

Treba krivičnu prijavu im složiti za govor mržnje svima. Od pretile Lujanovićke nadalje.
Last edited by SaraFina on 12/01/2019 13:10, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34825 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

horkesh wrote:
Facebook ukloni post zbog govora mržnje, a oni ga prenesu, da ne propadne sva ta mržnja :shock:

Ne mogu da shvatim ovoliko poltronstvo, stvarno ne mogu. Razumijem da su otpisali RS i sve Hrvate koji su tamo živjeli, nije problem.
Dobili bi jedan milijun isprovociranih Srba, bili bi upropašteni svi dobri odnosi koje ste do sada izgradili, 140 000 i više prognanih Hrvata se i dalje ne vratilo u RS, izgubili biste jedinog mogućeg saveznika u borbi protiv ove pošasti koja se zove „velikobošnjački unitarizam“. Ovako ste zadržali saveznika, pružili ruku, nastavili put ka pomirenju, dogradili odnose, otvorili mogućnosti lakšega lobiranja za intenziviranje povratka Hrvata u RS te potvrdili prijateljstvo s jednim članom predsjedništva.
A ovako imaju dva miliona izrazito isprovociranih Bošnjaka i neprijateljstvo od dva člana Predsjedništva.
Kao da je fb uklonio ... pusti priču oni bi ga odma i isključili na neko vrijeme radi govora mržnje
Post Reply