Ovaj Del Pierohorkesh wrote:Vrlo uvjerljiva priča. Išli, haman, na radni sastanak, odnosno večeru uveče, a Del Vecchio pojma nema šta je bilo 9. januara i šta se tada dešava u Banjoj Luci.vatrogasac wrote:Braćo, da mu halalimo?
I bio je veoma iznenađen kad je vidio stotine uzvanica dok je stajao i ćaskao s predsjednikom, po dogovoru
Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- bosan
- Posts: 1581
- Joined: 15/05/2005 21:34
#34801 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
-
Ima Bosne_Bice Bosne
- Posts: 4145
- Joined: 07/02/2009 03:56
- Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.
#34804 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Henry Chinaski wrote:Još uvijek ostaje nejasno šta njihovi birači u BiH misle o ovome?
Jesu li spremni da se još naguze za poglavnika ili im je malo pomutio entuzijazam?
-
Ima Bosne_Bice Bosne
- Posts: 4145
- Joined: 07/02/2009 03:56
- Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.
#34805 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
pemanapemani wrote:Jebem mater Čoviću i čitavom HDZ. Bio sam protiv Komšića, jer je neradnik, ali danas sam presretan što je izabran za člana Predsjedništva.mO k3 wrote:emmir1 wrote:https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2055568
I Želimir ide na poskok spisak onih koje je tzv. Armija BIH protjerala![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Samo, pretjerujete sa ovakvim naslađivanjem. Ne zato što je momak Hrvat, nego što se bavi poljoprivredom. Na ovo što govori Želimir može se smijati samo onaj ko u životu nije digao ništa teže od kašike.
Ko je imao krave i prodavao mlijeko ili se bavio poljoprivredom i samostalno se brinuo o plasmanu proizvoda zna o čemu pričam.
Znam osobno mnogo Bosnjaka iz SB koji imaju iste ili slicne probleme kao i ovaj momak.
Nasladjivati se njegovoj nesreci je kao nasladjivati se i nesreci svih njih.
Osim toga, Bosnjaci nemaju hrvatske putovnice da krenu u Irsku.
- bingov buraz
- Posts: 11329
- Joined: 14/04/2009 20:23
#34806 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Provalili nam Boing ljudi,idemo na plan B ( Airbus)
- Point.
- Posts: 33498
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#34807 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Uokvirio sam onaj tekst iz Bonga i sad mi visi u dnevnoj tik pored Islamske Deklaracije i Zelene Transverzale.
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#34808 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
U ovom Boingu koristi se riječ oporba, ne znam da je to iz bosanskog jezika, a niti sam čuo nekog bošnjačkog političara da je koristi? I samo na jednu stranicu? Ima se tu šta naredati za najmanje još četiri. Kako to da se zaboravilo pripojenje svih bosanskih zemalja matici? Zadaci islamskoj zajednici...ništa?
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#34809 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ja sam sa sela i dobro znam sta znaci selo i poljoprivreda ali mi ih nimalo nije zao...ima ona trazili ste gledajte....neka produze glasati za za SDA i HDZ ,mozda neuspiju sabrati ni za kartu do njemacke......vjerovatno je ponosni Hrvat koji je glasao za HDZ i Covica i jebe Komsicu balijsku majku isto onaj koji je glasao za SDa i jebe onima drugima ustasku ili cetnicku a jos malo i nece imati gaca na guzici.....pitam brata jel glasao i za koga?...kaze da nije jer nemma za koga...jos sam ga molio da glasa za bilo koga osim za SDA,SBB i PDA ....pomazam ga materijalno a bio sam se zakleo da nece dobiti ni marke nikada vise....ali brat je i to jace od nekih glupostiIma Bosne_Bice Bosne wrote:
![]()
Znam osobno mnogo Bosnjaka iz SB koji imaju iste ili slicne probleme kao i ovaj momak.![]()
Nasladjivati se njegovoj nesreci je kao nasladjivati se i nesreci svih njih.
Osim toga, Bosnjaci nemaju hrvatske putovnice da krenu u Irsku.
- Dasi
- Posts: 2365
- Joined: 27/05/2006 01:06
#34810 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
https://www.klix.ba/vijesti/regija/zbog ... /190112013
Nije moglo u bolje vrijeme
Da imamo politicare kako treba pa da krenu u ofanzivu sa sukanjem.
Nije moglo u bolje vrijeme
Da imamo politicare kako treba pa da krenu u ofanzivu sa sukanjem.
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#34811 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
bingov buraz wrote:Provalili nam Boing ljudi,idemo na plan B ( Airbus)
Jbg...kad se pozurilo s memoraDnumom.....
Boing je u stvari plan B.... Airbus plan A....onda imas nekoliko rezervnih tzv. duplih planova pocevsi od DC 10....poslije toga imas ratne planove....F-15....16....itd...
U Sarajevi nista drugo i ne rade osim sto zderu baklave i kuju planove....
....ti fundamentalisticki islamisti su pozurili da krenu u ostvarivanje svoji vekovnih snova....pa su plan A preksocili....sreca pa nisu odmah plan F aktivirali
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#34813 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Četnici bubamare ili biljne vaši? Pa i ti crni Gutoviću.
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#34814 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Bome ovaj dio treba predočiti:Capsicum wrote:UZP manifest.
https://www.dnevnik.ba/vijesti/ovaj-sta ... -cijelosti
Muslimani, Bošnjaci su vaša najveća i najopasnija prijetnja. Oni su ti koji žive za to da vas ne bude. Ni vas ni Srba niti bilo koga drugoga u ovoj zemlji osim njih samih. Zar vas da ne bude, na vašoj ćaćevini i djedovini? Vi ste za njih prljavi ćafiri i nevjernici, a znamo što njima njihova vjera nalaže da čine s takvima. Ne zavaravajte se. Ne vjerujte njihovim obmanama i lažima. Oni su nasljedno predodređeni da izdaju, prevare i zabiju nož u leđa. Isto su napravili i prije 500 godina, i prije 150 i prije 70 i prije 30. Samo labilni, slabi, duhom siromašni, prevrtljivi i podmukli su mogli prije 500 godina izdati svoju vjeru i preuzeti agresorovu kako bi im bilo bolje i lakše živjeti. Kakvi su potomci mogli doći od takvi ljudi? Kako se od njih mislite obraniti i opstati danas kada ih ima dva milijuna? Vas 400 000 protiv 2 000 000 njih? Šta ste vi, Spartanci? Suprotstavit ćete se sami? Možda i jeste, ne sporim. Kao narod nemate puno vrlina ali među onim rijetkima koje imate je hrabrost. Ali ipak, Spartanci su kod Termopila bitku izgubili bez obzira na hrabrost. Učite od povijesti, a ne živite u njoj. Historia est magistra vitae. Ali vi ste jako loši učenici. Istina, vi niste u fizičkome sukobu i ratu ali jeste u političkome. To ne mijenja ništa na ovoj stvari. Shvatite ovu povijesnu lekciju kao metaforu onoga što danas proživljavate. Malo vas je, ne smijete sebi dozvoliti dva neprijatelja, previše vam je i jedan. Treba vam saveznik. Tko je on?
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#34815 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
On sjedi u Karađorđevu u restoranu sa čistim salvetama i čeka da neko iz Zagreba dođe na karađorđevu šniclu.tandmand wrote: Bome ovaj dio treba predočiti:
Muslimani, Bošnjaci su vaša najveća i najopasnija prijetnja. Oni su ti koji žive za to da vas ne bude. Ni vas ni Srba niti bilo koga drugoga u ovoj zemlji osim njih samih. Zar vas da ne bude, na vašoj ćaćevini i djedovini? Vi ste za njih prljavi ćafiri i nevjernici, a znamo što njima njihova vjera nalaže da čine s takvima. Ne zavaravajte se. Ne vjerujte njihovim obmanama i lažima. Oni su nasljedno predodređeni da izdaju, prevare i zabiju nož u leđa. Isto su napravili i prije 500 godina, i prije 150 i prije 70 i prije 30. Samo labilni, slabi, duhom siromašni, prevrtljivi i podmukli su mogli prije 500 godina izdati svoju vjeru i preuzeti agresorovu kako bi im bilo bolje i lakše živjeti. Kakvi su potomci mogli doći od takvi ljudi? Kako se od njih mislite obraniti i opstati danas kada ih ima dva milijuna? Vas 400 000 protiv 2 000 000 njih? Šta ste vi, Spartanci? Suprotstavit ćete se sami? Možda i jeste, ne sporim. Kao narod nemate puno vrlina ali među onim rijetkima koje imate je hrabrost. Ali ipak, Spartanci su kod Termopila bitku izgubili bez obzira na hrabrost. Učite od povijesti, a ne živite u njoj. Historia est magistra vitae. Ali vi ste jako loši učenici. Istina, vi niste u fizičkome sukobu i ratu ali jeste u političkome. To ne mijenja ništa na ovoj stvari. Shvatite ovu povijesnu lekciju kao metaforu onoga što danas proživljavate. Malo vas je, ne smijete sebi dozvoliti dva neprijatelja, previše vam je i jedan. Treba vam saveznik. Tko je on?
- bingov buraz
- Posts: 11329
- Joined: 14/04/2009 20:23
#34816 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Primjer pravog i čestitog Južnog SrbinaCapsicum wrote:UZP manifest.
https://www.dnevnik.ba/vijesti/ovaj-sta ... -cijelosti
Sitnice kao govor mržnje bi nadležni trebalo da provjere, možda se meni učinilo.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#34817 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Pročitao sam tekst , jedno te isto se ponavlja vise putabingov buraz wrote:Primjer pravog i čestitog Južnog SrbinaCapsicum wrote:UZP manifest.
https://www.dnevnik.ba/vijesti/ovaj-sta ... -cijelosti
Sitnice kao govor mržnje bi nadležni trebalo da provjere, možda se meni učinilo.
“ sa Srbima smo ratovali bili neprijatelji , danas vise nismo “
“ Bošnjaci nas žele uništiti , oni su nam neprijatelji “
Par redova kasnije jedno te isto ,dobrim potezom cirilicara nastala je totalna pometnja , konfuzija u redovima južnih Srba . Ovoliki medijsku pažnju iz susjedne nam hrvatske nisu očekivali , bice vruće u saboru Pernar se smije i čeka da ih razvali
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#34818 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
postaju sve ludji i ludji. I idejnog tvorca onog "manifesta" takodje treba krivično goniti.
Kompletan tekst sklepan je na čistom "novohrvatskom" koji se koristi u BiH.
Josip Grubeša: Dan Republike Srpske nije neustavan, napad na mene i moje kolege je neutemeljen i maliciozan
Što se ovaj Grubeša pravi glup. Kao i Čović. Ako 9.1 nije krsna slava i to su korigirali i dalje je ostao samo praznik srpskog naroda u entitetu. To je sporno velikohrvatino.
Kompletan tekst sklepan je na čistom "novohrvatskom" koji se koristi u BiH.
Josip Grubeša: Dan Republike Srpske nije neustavan, napad na mene i moje kolege je neutemeljen i maliciozan
Što se ovaj Grubeša pravi glup. Kao i Čović. Ako 9.1 nije krsna slava i to su korigirali i dalje je ostao samo praznik srpskog naroda u entitetu. To je sporno velikohrvatino.
- horkesh
- Posts: 3380
- Joined: 31/03/2008 10:15
#34819 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Facebook ukloni post zbog govora mržnje, a oni ga prenesu, da ne propadne sva ta mržnjaCapsicum wrote:UZP manifest.
https://www.dnevnik.ba/vijesti/ovaj-sta ... -cijelosti
Ne mogu da shvatim ovoliko poltronstvo, stvarno ne mogu. Razumijem da su otpisali RS i sve Hrvate koji su tamo živjeli, nije problem.
A ovako imaju dva miliona izrazito isprovociranih Bošnjaka i neprijateljstvo od dva člana Predsjedništva.Dobili bi jedan milijun isprovociranih Srba, bili bi upropašteni svi dobri odnosi koje ste do sada izgradili, 140 000 i više prognanih Hrvata se i dalje ne vratilo u RS, izgubili biste jedinog mogućeg saveznika u borbi protiv ove pošasti koja se zove „velikobošnjački unitarizam“. Ovako ste zadržali saveznika, pružili ruku, nastavili put ka pomirenju, dogradili odnose, otvorili mogućnosti lakšega lobiranja za intenziviranje povratka Hrvata u RS te potvrdili prijateljstvo s jednim članom predsjedništva.
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#34820 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Nemojte misliti da je ovo samo stav ovog pojedinca. Dnevnik.ba je de facto glasilo HDZ-a, odnosno UZP-a. Samo to prenošenje takvog rasističkog teksta je u stvari širenje mržnje i predstavlja najavu onoga što nas čeka u budućnosti. Sve je to kontinuitet genocidnog narativa koji UZP fašisti vjerno održavaju.
- horkesh
- Posts: 3380
- Joined: 31/03/2008 10:15
#34821 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
"Ustavni sud zaključuje da se osporenim članom 3.b) Zakona o praznicima kojim je određeno da se Dan Republike obilježava 9. januara uspostavlja povlašteni položaj pripadnika srpskog naroda u odnosu na pripadnike bošnjačkog i hrvatskog naroda, Ostalih i građana Republike Srpske zbog činjenice da taj datum predstavlja dio historijskog naslijeđa samo srpskog naroda."SaraFina wrote:postaju sve ludji i ludji. I idejnog tvorca onog "manifesta" takodje treba krivično goniti.
Kompletan tekst sklepan je na čistom "novohrvatskom" koji se koristi u BiH.
Josip Grubeša: Dan Republike Srpske nije neustavan, napad na mene i moje kolege je neutemeljen i maliciozan
Što se ovaj Grubeša pravi glup. Kao i Čović. Ako 9.1 nije krsna slava i to su korigirali i dalje je ostao samo praznik srpskog naroda u entitetu. To je sporno velikohrvatino.
Samo dio odluke. Nema veze, svakako je već otišla apelacija i na novi Zakon o praznicima RS-a. Živo me zanima šta će svi legalisti koji ovih dana trube kako je to sada ustavan praznik nakon nove odluke Ustavnog suda BiH morati izmisliti.
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#34822 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
horkesh wrote:"Ustavni sud zaključuje da se osporenim članom 3.b) Zakona o praznicima kojim je određeno da se Dan Republike obilježava 9. januara uspostavlja povlašteni položaj pripadnika srpskog naroda u odnosu na pripadnike bošnjačkog i hrvatskog naroda, Ostalih i građana Republike Srpske zbog činjenice da taj datum predstavlja dio historijskog naslijeđa samo srpskog naroda."SaraFina wrote:postaju sve ludji i ludji. I idejnog tvorca onog "manifesta" takodje treba krivično goniti.
Kompletan tekst sklepan je na čistom "novohrvatskom" koji se koristi u BiH.
Josip Grubeša: Dan Republike Srpske nije neustavan, napad na mene i moje kolege je neutemeljen i maliciozan
Što se ovaj Grubeša pravi glup. Kao i Čović. Ako 9.1 nije krsna slava i to su korigirali i dalje je ostao samo praznik srpskog naroda u entitetu. To je sporno velikohrvatino.
Samo dio odluke. Nema veze, svakako je već otišla apelacija i na novi Zakon o praznicima RS-a. Živo me zanima šta će svi legalisti koji ovih dana trube kako je to sada ustavan praznik nakon nove odluke Ustavnog suda BiH morati izmisliti.
Kao da za ovo moraš biti pravni ekspert. Pravi se glup i obmanjuje javnost.
-
Tara the River
- Posts: 282
- Joined: 24/06/2018 19:53
#34823 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ovakve tekstove ne treba zabranjivati, cenzurisati, ili krivicno goniti autora teksta. Naprotiv, sve treba da izadje na vidjelo, da javno kazu ono sto misle, da svi vide s kim mi zivimo. Osim toga nije ovo Sj.Koreja. Tekst je cista projekcija-svoje osobine pripisuje drugima. Ja bih da izdvojim ovo:
"Međunarodna zajednica i EU možda?
Oni vam svaki dan dokazuju, a i jutros su pokazali da im nije stalo do vas...Oni su idioti izgubljeni u vremenu i prostoru, ludi i otuđeni od naroda koje predstavljaju.
Mislite da bi vam SAD trebao biti saveznik?
Imaju Amerikanci i svojih problema. Za njih je ovo šupak svijeta...Ne zanimate ih...U trećerazredne diplomate šutnute u šupak svijeta koji glume šerife se ne trebate uzdati. Oni su svoja lica davno pokazali.
Mislite da bi vam Rusija mogla biti saveznik?
Mogla bi. Ali o načinu na koji bi mogla ćemo kasnije.
Dakle, jedini vaš mogući saveznik, onaj koji nas razumije, koji je svjestan problema, koji je svjestan da i njega isti problem snalazi ili će ga snaći prije ili kasnije, onaj koji vidi kuda sve ovo ide, koji i sam trpi povampireni velikobošnjački unitarizam su Srbi. Jedini saveznik s kojim možete poraziti ove zlotvore i osigurati budućnost našemu narodu su Srbi. A Srbi u BiH su = Republika Srpska."
Znaci ni Evropa, ni Amerika, samo Rusi i Srbi. Nas i Rusa (i Srba) 200 miliona hahahahaha.
"Međunarodna zajednica i EU možda?
Oni vam svaki dan dokazuju, a i jutros su pokazali da im nije stalo do vas...Oni su idioti izgubljeni u vremenu i prostoru, ludi i otuđeni od naroda koje predstavljaju.
Mislite da bi vam SAD trebao biti saveznik?
Imaju Amerikanci i svojih problema. Za njih je ovo šupak svijeta...Ne zanimate ih...U trećerazredne diplomate šutnute u šupak svijeta koji glume šerife se ne trebate uzdati. Oni su svoja lica davno pokazali.
Mislite da bi vam Rusija mogla biti saveznik?
Mogla bi. Ali o načinu na koji bi mogla ćemo kasnije.
Dakle, jedini vaš mogući saveznik, onaj koji nas razumije, koji je svjestan problema, koji je svjestan da i njega isti problem snalazi ili će ga snaći prije ili kasnije, onaj koji vidi kuda sve ovo ide, koji i sam trpi povampireni velikobošnjački unitarizam su Srbi. Jedini saveznik s kojim možete poraziti ove zlotvore i osigurati budućnost našemu narodu su Srbi. A Srbi u BiH su = Republika Srpska."
Znaci ni Evropa, ni Amerika, samo Rusi i Srbi. Nas i Rusa (i Srba) 200 miliona hahahahaha.
Last edited by Tara the River on 12/01/2019 12:55, edited 1 time in total.
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#34824 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Capsicum wrote:Nemojte misliti da je ovo samo stav ovog pojedinca. Dnevnik.ba je de facto glasilo HDZ-a, odnosno UZP-a. Samo to prenošenje takvog rasističkog teksta je u stvari širenje mržnje i predstavlja najavu onoga što nas čeka u budućnosti. Sve je to kontinuitet genocidnog narativa koji UZP fašisti vjerno održavaju.
To smetljište ne treba reklamirati. Čmoljo je u pravu. Njihov stav je opće poznat kao da je i idejni tvorac onog BOINGA nesudjeni konzul Ivan Šušnjar.
Treba krivičnu prijavu im složiti za govor mržnje svima. Od pretile Lujanovićke nadalje.
Last edited by SaraFina on 12/01/2019 13:10, edited 1 time in total.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#34825 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Kao da je fb uklonio ... pusti priču oni bi ga odma i isključili na neko vrijeme radi govora mržnjehorkesh wrote:Facebook ukloni post zbog govora mržnje, a oni ga prenesu, da ne propadne sva ta mržnjaCapsicum wrote:UZP manifest.
https://www.dnevnik.ba/vijesti/ovaj-sta ... -cijelosti![]()
Ne mogu da shvatim ovoliko poltronstvo, stvarno ne mogu. Razumijem da su otpisali RS i sve Hrvate koji su tamo živjeli, nije problem.
A ovako imaju dva miliona izrazito isprovociranih Bošnjaka i neprijateljstvo od dva člana Predsjedništva.Dobili bi jedan milijun isprovociranih Srba, bili bi upropašteni svi dobri odnosi koje ste do sada izgradili, 140 000 i više prognanih Hrvata se i dalje ne vratilo u RS, izgubili biste jedinog mogućeg saveznika u borbi protiv ove pošasti koja se zove „velikobošnjački unitarizam“. Ovako ste zadržali saveznika, pružili ruku, nastavili put ka pomirenju, dogradili odnose, otvorili mogućnosti lakšega lobiranja za intenziviranje povratka Hrvata u RS te potvrdili prijateljstvo s jednim članom predsjedništva.

