Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#34776 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Heller »

kmirsad wrote:Proučit ću i Bismile i Očenaš... da tako bude... Siguran sam da Pedja neče odustati od svojih uslova, Zakono porijeklu imovine i Konkursi sa imenovanja i zapošljavanja...ako prihvate ostali... eto opšte šorke u Abu Dabiju... :-D :-D :-D

Image
U TK imaju 15 mandata, u KS 12?, u ZDK 10? valjda nesto i urade.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34777 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Heller wrote:
kmirsad wrote:Proučit ću i Bismile i Očenaš... da tako bude... Siguran sam da Pedja neče odustati od svojih uslova, Zakono porijeklu imovine i Konkursi sa imenovanja i zapošljavanja...ako prihvate ostali... eto opšte šorke u Abu Dabiju... :-D :-D :-D

Image
U TK imaju 15 mandata, u KS 12?, u ZDK 10? valjda nesto i urade.
Teška situacija... ali kad se hoče, zna i smije... ništa nije nemoguće...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34778 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

kmirsad wrote:Želim pregovaračima NS- a , SDP-a i DF-a... puno mudrosti, strpljenja, dugih sporogorečih fitilja, uspjeha... a što manje ličnih sujeta... u današnjim pregovorima... za dobro svih nas.
S nestrpljenje očekujem da se iz dimnjaka u središtu NS-a... zavijori bijeli dim...
Ma čim ih Konaković imenuje ministrima , vatra se zapravo gasi pa dima neće biti...
mahalik
Posts: 1999
Joined: 12/09/2009 16:48

#34779 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mahalik »

Raspast će se sve prije nego se sastavi
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34780 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

sabina1 wrote:
kmirsad wrote:Želim pregovaračima NS- a , SDP-a i DF-a... puno mudrosti, strpljenja, dugih sporogorečih fitilja, uspjeha... a što manje ličnih sujeta... u današnjim pregovorima... za dobro svih nas.
S nestrpljenje očekujem da se iz dimnjaka u središtu NS-a... zavijori bijeli dim...
Ma čim ih Konaković imenuje ministrima , vatra se zapravo gasi pa dima neće biti...
Zaista malo znam o Dini, vi iz Sarajeva ga sigurno dobro znate, svakako bolje od mene ne mogu da vam osporavam, vidim da vas iz Sarajeva večina nema neko dobro mišljenje...Meni nako lik na televiziji simpatičan... :-D najviše me zanima jel hapac, jel nezakonito steko kakvu imovinu, lovu... od politike, ne mislim na plate, paušale i sl, nego ispod stola, korupcija mito, zapošljavanje za pare... ako jeste, ma goni ga
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#34781 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Prpa.ba wrote:
palermo wrote:Ok je sve što si napisao, ja imam samo jednu malu primjedbu......nisam ja protiv ni regionalizacije ni decntralizacije, štaviše.......ali da bi i decntralizacija i regionalizacija imala smisa, moraš prvo imati i osigiurati državu, inače se ti procesi mogu drugačije nazvati......

Zapravo, ono što mene najviše brine jeste da su se naši umovi iliti svijest zatvorili u ove naše avlije.....pristali smo da nam se okviri života reduciraju
Decentralizacija je vec zacementirana Dejtonom, ali je i osiguran kontinuitet drzave tako da smo u egalu.

Ali, ako ne znamo rijesiti odvoz smeca i vodosnabdijevanje, onda se je to indikator da nam je nivo spremnosti za borbu u politickoj areni sa lokalnim ispostavama Zagreba i Beograda jako slab. Za mir, ispostaviti ce se, ipak nije dovoljno srce junacko i principijelnost u idealima.

Uostalom, politicki pluralizam nas je oduvijek krasio pa nema potrebe za defetizmom ni sa tvoje ni sa moje strane. Neki od nas ce se fokusirati na nasu avliju, a neki ce se fokusirati na drzavne brige. I to je sve u redu, zato i prezivljavamo stoljecima duboko u neprijateljskoj pozadini. :)
Kanton je najveci funkcionalan nivo, tako da svaka promjena mora doci odozdo.

Dosad smo probali promjene odozgo, ali ispostavilo se da je sistem rezistentan. Uz brojace, gotovo je nemoguce ukloniti i SDA i HDZ iz jednacine, da ne spominjem drzavni nivo.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#34782 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Radio Sarajevo »

kmirsad wrote:
sabina1 wrote:
kmirsad wrote:Želim pregovaračima NS- a , SDP-a i DF-a... puno mudrosti, strpljenja, dugih sporogorečih fitilja, uspjeha... a što manje ličnih sujeta... u današnjim pregovorima... za dobro svih nas.
S nestrpljenje očekujem da se iz dimnjaka u središtu NS-a... zavijori bijeli dim...
Ma čim ih Konaković imenuje ministrima , vatra se zapravo gasi pa dima neće biti...
Zaista malo znam o Dini, vi iz Sarajeva ga sigurno dobro znate, svakako bolje od mene ne mogu da vam osporavam, vidim da vas iz Sarajeva večina nema neko dobro mišljenje...Meni nako lik na televiziji simpatičan... :-D najviše me zanima jel hapac, jel nezakonito steko kakvu imovinu, lovu... od politike, ne mislim na plate, paušale i sl, nego ispod stola, korupcija mito, zapošljavanje za pare... ako jeste, ma goni ga
Ne volimo ga jer je vrlo namazan, mada prelijepo priča.

Recimo, bio je u KK Bosni, povukao se, i onda nakon njega raspad. Bio je u Košarkaškom savezu, povukao se, tamo takođe raspad. Ono što znamo sa sigurnošću je da je polagao nekoliko ispita u danu na DIF-u, Slobodna Bosna istražila i pokazali njegov indeks, tako da fakultet sigurno nije završio po propisima.

Iako je u košarci bio prilično loš, i kao igrač, a kasnije očigledno i kao funkcioner, mislim da nije bio tako loš vodeći Kanton.

Ne bih rekao da je lopov, nisam nikad vidio da se spominje nešto u tom smislu. Slatkorječiv je, ali ne govori uvijek šta misli.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#34783 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

madner wrote:
Kanton je najveci funkcionalan nivo, tako da svaka promjena mora doci odozdo.

Dosad smo probali promjene odozgo, ali ispostavilo se da je sistem rezistentan. Uz brojace, gotovo je nemoguce ukloniti i SDA i HDZ iz jednacine, da ne spominjem drzavni nivo.
Ma kakva promjena odozdo.......pa imao si ti tih promjena koliko hoćeš na još manjem opštinskom nivou, pa šta.........

Priča o tome da promjena treba ići odozdo je zapravo priznanje poraza (političkih stranaka) odnosno njihov oportunizam.....

Al kao što već rekoh, ja potpuno shvatam građane koji glasaju za lokalne stranke i njihove prioritete.........
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34784 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

kmirsad wrote:]Zaista malo znam o Dini, vi iz Sarajeva ga sigurno dobro znate, svakako bolje od mene ne mogu da vam osporavam, vidim da vas iz Sarajeva večina nema neko dobro mišljenje...Meni nako lik na televiziji simpatičan... :-D najviše me zanima jel hapac, jel nezakonito steko kakvu imovinu, lovu... od politike, ne mislim na plate, paušale i sl, nego ispod stola, korupcija mito, zapošljavanje za pare... ako jeste, ma goni ga
GROMADA. Intelektualna , ljudska , politicka , sve ono sto SDA jeste od 01.01.1996 inkorporirano je u Koankovicu , sve.

Ali ne bih brinula na mjestu glasaca Nase stranke , cim Pedja pije kafe s njim vec par godina vjerovatno stvari drzi pod kontrolom i nema sekiracije....
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#34785 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

palermo wrote:
madner wrote:
Kanton je najveci funkcionalan nivo, tako da svaka promjena mora doci odozdo.

Dosad smo probali promjene odozgo, ali ispostavilo se da je sistem rezistentan. Uz brojace, gotovo je nemoguce ukloniti i SDA i HDZ iz jednacine, da ne spominjem drzavni nivo.
Ma kakva promjena odozdo.......pa imao si ti tih promjena koliko hoćeš na još manjem opštinskom nivou, pa šta.........

Priča o tome da promjena treba ići odozdo je zapravo priznanje poraza (političkih stranaka) odnosno njihov oportunizam.....

Al kao što već rekoh, ja potpuno shvatam građane koji glasaju za lokalne stranke i njihove prioritete.........
Pa izborni proces funkcionise na opcinskom nivou. Imas opcine koje su zadovoljne nacelnikom, ako nisu mjenjaju se. Ljudi prepoznaju pozitivne primjere itd...

Niposto, to je samo priznanje limitacija nametnutih kroz Deytonske i Washingtonske sporazume.
Zato postoje razliciti nivoi vlasti, da se za razlicite probleme nadju razlicita rjesenja.

Strah od lokalnih rjesanja na nizim nivoima je jednak strahu od nacelnika u nekoj opstini.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#34786 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

madner wrote:

Niposto, to je samo priznanje limitacija nametnutih kroz Deytonske i Washingtonske sporazume.

.
A mi smo na temi Naše stranke.

I lijepo si ovo rekao, isto što i ja samo drugim riječima.

Fokusirajmo se na nivo gdje možemo proći, a ostalo, jebeš ga......
susc_ovjek
Posts: 519
Joined: 15/09/2007 17:07
Location: Sarajevo

#34787 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by susc_ovjek »

palermo wrote:
madner wrote:

Niposto, to je samo priznanje limitacija nametnutih kroz Deytonske i Washingtonske sporazume.

.
A mi smo na temi Naše stranke.

I lijepo si ovo rekao, isto što i ja samo drugim riječima.

Fokusirajmo se na nivo gdje možemo proći, a ostalo, jebeš ga......
Nije jebeš ga... nego mala i mlada stranka ni ne može pokriti sve nivoe vlasti kvalitetno, tu ja vidim djelimično objašnjenje uspjeha na jednom nivou.

Inače, kod nas su kantoni de-facto države.
Obrazovanje, zravstvo, sport.. i druge bitne stvari su na nivou kantona.. lova je tu, već se vidi da svaki kanton ima "svoje" stranke.. u KS ni nema A-SDA kako treba, u USK pravo bitni, TK isto ima "svoje" stranke itd., nije da nije naopako.. ali za ovo uređenje očekivano i biće sve gore i gore.

Faktički trebamo vizionara koji zna pomirit strane u federaciji i napravit bolje uređenu federaciju, vjerovatno prenijeti nadležnosti na federalni nivo pritom ne ugrozivši potrebe ljudi u određenim kantonima koji ih sad tobož' štite...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34788 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Radio Sarajevo wrote:
Ne volimo ga jer je vrlo namazan, mada prelijepo priča.

Recimo, bio je u KK Bosni, povukao se, i onda nakon njega raspad. Bio je u Košarkaškom savezu, povukao se, tamo takođe raspad. Ono što znamo sa sigurnošću je da je polagao nekoliko ispita u danu na DIF-u, Slobodna Bosna istražila i pokazali njegov indeks, tako da fakultet sigurno nije završio po propisima.

Iako je u košarci bio prilično loš, i kao igrač, a kasnije očigledno i kao funkcioner, mislim da nije bio tako loš vodeći Kanton.

Ne bih rekao da je lopov, nisam nikad vidio da se spominje nešto u tom smislu. Slatkorječiv je, ali ne govori uvijek šta misli.
Drago mi je to čuti. Mani je najvažnije da nije hapac... sve ostalo mogu progutati.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#34789 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

palermo wrote:
madner wrote:

Niposto, to je samo priznanje limitacija nametnutih kroz Deytonske i Washingtonske sporazume.

.
A mi smo na temi Naše stranke.

I lijepo si ovo rekao, isto što i ja samo drugim riječima.

Fokusirajmo se na nivo gdje možemo proći, a ostalo, jebeš ga......
Gdje mozemo napraviti promjene. Ostalo, kada izborni rezultati budu dozvoljavali iste.
Ne da se udje u vlast kao privjesak.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#34790 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

susc_ovjek wrote:
Nije jebeš ga... nego mala i mlada stranka ni ne može pokriti sve nivoe vlasti kvalitetno, tu ja vidim djelimično objašnjenje uspjeha na jednom nivou.

Inače, kod nas su kantoni de-facto države.
Obrazovanje, zravstvo, sport.. i druge bitne stvari su na nivou kantona.. lova je tu, već se vidi da svaki kanton ima "svoje" stranke.. u KS ni nema A-SDA kako treba, u USK pravo bitni, TK isto ima "svoje" stranke itd., nije da nije naopako.. ali za ovo uređenje očekivano i biće sve gore i gore.

Faktički trebamo vizionara koji zna pomirit strane u federaciji i napravit bolje uređenu federaciju, vjerovatno prenijeti nadležnosti na federalni nivo pritom ne ugrozivši potrebe ljudi u određenim kantonima koji ih sad tobož' štite...
sve pet.....osim prve riječi, pošto ostalim svojim postom potvrđuješ ono što ja rekoh.......

E, sad zašto ja ovo pišem na temi NS-a........pa zato što ja jesam očekivao nešto više nego da postaniu puka lokalna stranka......ne lokalna stranka zbog broja glasova u KS ili nemanja glasova negdje drugo..........nego zato što njihova zadnja istupanja i ponašanje zapravo sugerira da je to njihovo opredjeljenje...........
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#34791 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

madner wrote:
Gdje mozemo napraviti promjene. Ostalo, kada izborni rezultati budu dozvoljavali iste.
Ne da se udje u vlast kao privjesak.
ma dobro :D mislim sve se može relativizirati, dati neko objašnjenje i tako to.....možemo do sutra....

Nećemo se složiti, ja mislim da je ovdje riječ o političkom oportunizmu, a ne o nekakvom kobajagi realnom sagledavanju situacije i taktici korak po korak.....
susc_ovjek
Posts: 519
Joined: 15/09/2007 17:07
Location: Sarajevo

#34792 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by susc_ovjek »

palermo wrote:
susc_ovjek wrote:
Nije jebeš ga... nego mala i mlada stranka ni ne može pokriti sve nivoe vlasti kvalitetno, tu ja vidim djelimično objašnjenje uspjeha na jednom nivou.

Inače, kod nas su kantoni de-facto države.
Obrazovanje, zravstvo, sport.. i druge bitne stvari su na nivou kantona.. lova je tu, već se vidi da svaki kanton ima "svoje" stranke.. u KS ni nema A-SDA kako treba, u USK pravo bitni, TK isto ima "svoje" stranke itd., nije da nije naopako.. ali za ovo uređenje očekivano i biće sve gore i gore.

Faktički trebamo vizionara koji zna pomirit strane u federaciji i napravit bolje uređenu federaciju, vjerovatno prenijeti nadležnosti na federalni nivo pritom ne ugrozivši potrebe ljudi u određenim kantonima koji ih sad tobož' štite...
sve pet.....osim prve riječi, pošto ostalim svojim postom potvrđuješ ono što ja rekoh.......
Ne, nego govorim da su ovo razlozi zašto se mora ići odozdo prema gore.
Možda u nekim drugim državama je drugačije... recimo Srbija, ili Slovenija...općine, država...ćao. Tamo ni ne možeš biti lokalna stranka.

U Turskoj imaš primjer da svaki političar koji je uspio voditi Istanbul uspješno je bio "nagrađen" i na državnom nivou.
statixx
Posts: 9802
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#34793 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by statixx »

Za bolji rezultat na federalnom i drzavnom nivou treba ti najprije jako ime koje ces kandidirati za clana predsjednistva.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#34794 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

statixx wrote:Za bolji rezultat na federalnom i drzavnom nivou treba ti najprije jako ime koje ces kandidirati za clana predsjednistva.
Između ostalog....

i zapravio za mene lično je pomalo i tragično (dobro, možda je prejaka riječ) kada vidiš da je većina tih osoba, odnosno ljudi koji u sebi imaju nešto simboličko, dakle njihova pojava već sama po sebi prenosi poruku....je kandidrana za kantonalne nivoe (ne govorim sad samo o NS-u)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#34795 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

palermo wrote:
madner wrote:
Gdje mozemo napraviti promjene. Ostalo, kada izborni rezultati budu dozvoljavali iste.
Ne da se udje u vlast kao privjesak.
ma dobro :D mislim sve se može relativizirati, dati neko objašnjenje i tako to.....možemo do sutra....

Nećemo se složiti, ja mislim da je ovdje riječ o političkom oportunizmu, a ne o nekakvom kobajagi realnom sagledavanju situacije i taktici korak po korak.....
Mislim da treba prvo znati hodati pa trcati. :D

Naravno da jeste korak po korak. Pa SDP moze sutra dobiti x3 ako hoce samo funkcije.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34796 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Madneru, sjedim i čekam da čujem i tvoje cijenjeno mišljenje o Dini, ali i o mogućoj koliciji NS-a njim i NiP-om...do sada sam čuo Radio Sarajevo i Sabinu...
Naravno, ako imaš volje...
Godilo bi mi mišljenje i J.Tomasa...
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#34797 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Meni Kifla ne predstavlaj problem obzirom da je dobrano zaslužan za podbačaj SDA. Istovremeno mi izgleda iskren u želji da mijenja stvari. Mogao je ostati u SDA i biti kandidat za ministra u F Vladi, član bezbrojnih UO, itd. To mu je bila sigurica, zicer.
Odlučio je da talasa dok je još bio tamo i da pokuša mjenjati nešto. Vjerujem da mu je SDA prva ljubav, ali da ovo nije ta SDA.
Uostalom, glasačko tijelo je takvo da neko nikad ne bi glasao za tamo nekog Pedju ili komunjare. Ali neće ni za lopove koji se sakrivaju iza vjere.
Tako da je logično da se napravi jedna šira koalicija na jasnim ciljevima. Jasan program, rokovi i odgovornosti.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70249
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#34798 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

kmirsad wrote:Madneru, sjedim i čekam da čujem i tvoje cijenjeno mišljenje o Dini, ali i o mogućoj koliciji NS-a njim i NiP-om...do sada sam čuo Radio Sarajevo i Sabinu...
Naravno, ako imaš volje...
Godilo bi mi mišljenje i J.Tomasa...
sta ti imas od koalicije u KS? nemoj sjediti, idi u carsiju, popij kafu s narodom :mrgreen:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#34799 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bosanac sa dna kace »

A šta je NS uradila povodom ovoga?

kod-kiseljaka-se-gradi-dom-za-stare-s-i ... 47149.html
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#34800 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bosanac sa dna kace »

ultima_palabra wrote:
palermo wrote:
Prpa.ba wrote:quote="Bosanac sa dna kace"]

A ti govoriš o KS, ja mislio o federalnom i državnom nivou, ah da KS je najveći domet NS.
Sta je lose u tome da je najveci domet neke politicke opcije nivo na kojem se rjesavaju svakodnevna pitanja? Uostalom izborni rezultati to i pokazuju, gradjani na kantonima zele drugacije opcije dok nas na federalnom i drzavnom brani SDA. To sto je manje para u igri na patriotskim nivoima nego na kantonima, e jebiga, od patriotizma se ne stjece bogatstvo.. :mrgreen: :mrgreen:
pa sad......loše je u tome što pokazuje trend zatvaranja u sopstvenu avliju a što posljedično ne znači ništa drugo nego daljnju razgradnju BiH......[/quote
Pa otac i majka tog zatvaranja u svoju avliju je Alija Izetbegovic glavom i bradom, pa ga opet postujes kao sveca. Ne moze to nekakva NS izmijeniti sve da se na glavu nasadi.
Ja fakat mislio NS ima sveoppšti program za čitavu BiH, kad ono poveli se za SDA politikom da je BiH od Bentbaše do Marin Dvora.
Šta reći za NS? SDA koja nije opterećena vjerom?
Ako je Alija (znamo da nije on lično) sveo državiuna prćiju oeto imaju oni priliku d aje ne svode samo na Kanton Sarajevo.
Locked