F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34751 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Protiv koga se to max jos gura ?

Osim landa ?
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34752 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

schindleroskar wrote: 28/10/2024 00:07
Samprotivsviju wrote: 27/10/2024 23:56 Maxu prakticno sljesece 4 trke treba 1 podij pa da sanse da Lando osvoji titulu postanu samo matematika
Najvjerovatnije.
Ali isto tako ako Max pretjera i izbaci sam sebe sa trke, Lando ima mnogo vece sanse za titulu+dva sprinta do kraja, tako da tu ima jos bodova
Postaje agresivniji Max iz trke u trku kako se pocinje gurat sa ostalim vozacima.
Ferrari je samo šlag na kraju sezone
Kako je pocela mislio sam da slijedi jos jedna uspavanka od sezone, a ustvari je najbolja od 2021. godine
Mada Sprintovi Maxu vise odgovaraju nego trke, obzirom da potrosnja guma u kojoj Mclaren oscilira a RB kaska ne stigne da se ispolji pa je RB kompetentniji.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#34753 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Sve dok Ferrari pobjeđuje, Max nema brige, njemu je u interesu da Ferrari pobjeđuje i otkida bodove Landu, zato se jučer nije ni branio protiv Sainza, a protiv Landa je išao glavom kroz zid.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#34754 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

Ma Mclaren je usrao kod Landa što su mijenjali pozicije i slicno.. moglo je biti 20-30 bodova razlike.

Ako Lando ne može pobijediti Ferrari onda ne mora ni osvojiti, ne zaslužuje.


4x trke do kraja sve zavisi i od Mercedesa da oni budu ispred Maxa što je teško izvesti bez kazni kao juce.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21036
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34755 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Opasna je borba za drugi seat u RedBullu







Opasan će biti Lawson, dvije trke, dva problema sa vozačima veteranima
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34756 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Veoma Gen Z od njega.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34757 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

omega369 wrote: 27/10/2024 23:13 Slazem se da treba kazna ali ovo je bas pretjerivanje bilo

Ja bih zbog ovih nedosljednih kazni u jednoj od narednih utrka namjerno izbacio lika van staze i pomirio se sa +10. Pa jel, drugi su duplo manje kazne dobijali za gore stvari

I trebaju uvesti iste sudije svaku utrku pa nek rak raka..
I da mene ture u te stalne sudije... Svi bi naucili da voze kao genlemani, kad ih vec caca i mater nisu naucili...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34758 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

rovac13 wrote: 27/10/2024 23:22
axe22 wrote: 27/10/2024 23:16
Max to radi iz utrke u utrku, prije ide na kontakt nego sto ce prepustit poziciju brzem vozacu.
Ne radi to max drugim vozacima.
Samo Landu.

Mudrac.
Riskira i sudar zato sto ako otpadnu oba njemu pase za titulu.

Lik zeli titulu,i osvojice ju.
Bez obzira sta ko pricao o njemu.
Samo se titule broje.
Naravno, siledzija koji ne bira sredstva kada moze. Da li "moze" ne zavisi od njega... Ako ga puste, onda moze...
BiBi911
Posts: 5325
Joined: 09/12/2018 17:47

#34759 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by BiBi911 »

drndalo wrote: 28/10/2024 09:30
rovac13 wrote: 27/10/2024 23:22
axe22 wrote: 27/10/2024 23:16
Max to radi iz utrke u utrku, prije ide na kontakt nego sto ce prepustit poziciju brzem vozacu.
Ne radi to max drugim vozacima.
Samo Landu.

Mudrac.
Riskira i sudar zato sto ako otpadnu oba njemu pase za titulu.

Lik zeli titulu,i osvojice ju.
Bez obzira sta ko pricao o njemu.
Samo se titule broje.
Naravno, siledzija koji ne bira sredstva kada moze. Da li "moze" ne zavisi od njega... Ako ga puste, onda moze...
Ono prije njega se nisu osvajale titule tako
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34760 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Kad bi vratili film puno godina unazad,vidjeli bi razne prgave scene kod velikana.......schumacher senna i tako redom

A kako ih se danas sjecamo i sta slusamo o njima.Kao najveci ikad.

Niko ne spominje sra su lose radili.
Titule se broje i one ostaju ucrtane.

Ovaj to zeli i ne bira nacin kako da dodje do toga.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21036
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34761 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Za prvi incident možda se može debatovati da se Max sklanjao da ne udari u Carlosa pa je izgurao Landa, mada ja mislim da ovdje Max-a Carlos nije sekunde interesovao već je zatvarao Landa, ali drugi incident je sam za 20 sekundi, ovdje je išao da se zabije u njega ako se ne skloni...

Ovo nije vožnja dostojna šampiona

User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34762 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Ste se Ferarija tice, pobjednika... Moze Charles biti nesretan koliko hoce, on tek ima samo matematicke sanse, nize i od Landa.

S druge strane, tim ima ealne sanse da uzme titulu ako budu radila oba vozaca koliko god mogu... Juce su ispustili 1/2, ali su uzeli 1/3...

I to i znamo da je Ferariju cilj. I treba im biti. I SVI U TIMU MORAJU VOZITI ZA TAJ POKUSAJ! I sticenik iz Monaka.

Sainz je cijeli vikend bio bolji, bio je naprijed, odlazi iz tima. Sta mislimo da li bi na nepravdu bio rad saradjivati u timskom naporu...?

Naravno...

Dakle, trkanje moze, ali kada nema drugi cilj... Pustali su ih, pa su i jedan i drugi znali usrati.

Sada, kada ima jedan dohvatljiv cilj na nisanu, svi moraju nisaniti u njega...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34763 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

BiBi911 wrote: 28/10/2024 09:31
drndalo wrote: 28/10/2024 09:30
rovac13 wrote: 27/10/2024 23:22

Ne radi to max drugim vozacima.
Samo Landu.

Mudrac.
Riskira i sudar zato sto ako otpadnu oba njemu pase za titulu.

Lik zeli titulu,i osvojice ju.
Bez obzira sta ko pricao o njemu.
Samo se titule broje.
Naravno, siledzija koji ne bira sredstva kada moze. Da li "moze" ne zavisi od njega... Ako ga puste, onda moze...
Ono prije njega se nisu osvajale titule tako
Naravno da jesu, i to je bilo do tadasnjih sudija i tadasnjeg vodstva...

Ako je neko silovao neku zenu prije, ne znaci da je u redu da ja to isto uradim sutra...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34764 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

rovac13 wrote: 28/10/2024 09:34 Kad bi vratili film puno godina unazad,vidjeli bi razne prgave scene kod velikana.......schumacher senna i tako redom

A kako ih se danas sjecamo i sta slusamo o njima.Kao najveci ikad.

Niko ne spominje sra su lose radili.
Titule se broje i one ostaju ucrtane.

Ovaj to zeli i ne bira nacin kako da dodje do toga.
Tacno. Sto ne znaci da Uprava mora da aminuje njegove zelje...

Siguran sam da Magnusen to isto zeli jos i vise od njega... Pravda za Danca ! Zasto je Nizozemac vazniji od Danca !!!???

Uaaaa Nizozemska ! Hopppa Danmark !!!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21036
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34765 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Biće Brazil jako interesantan, RedBull je vazda bio u problemu kada je sprint i trka, mislim da će i ove godine imati problema sa setupom.
Landu je ovo najveća šansa da skine veći broj bodova.
gistro
Posts: 472
Joined: 22/09/2015 11:02

#34766 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by gistro »

DaysleepeR wrote: 28/10/2024 09:48 Biće Brazil jako interesantan, RedBull je vazda bio u problemu kada je sprint i trka, mislim da će i ove godine imati problema sa setupom.
Landu je ovo najveća šansa da skine veći broj bodova.
Kakvo je vrijeme prognozirano za Brazil?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21036
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34767 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

gistro wrote: 28/10/2024 09:56
DaysleepeR wrote: 28/10/2024 09:48 Biće Brazil jako interesantan, RedBull je vazda bio u problemu kada je sprint i trka, mislim da će i ove godine imati problema sa setupom.
Landu je ovo najveća šansa da skine veći broj bodova.
Kakvo je vrijeme prognozirano za Brazil?
Thundery showers and a gentle breeze is predicted for all three days of track action, with the highest chance of rain expected to fall during Sunday's 71 lap race.
User avatar
studeni76
Posts: 6777
Joined: 03/06/2009 14:12

#34768 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by studeni76 »

Ma meni kod Landa nedostaje ono nesto da bude pravi šampion. Nema onaj neki bezobrazluk u vožnji, isuviše je to na finjaka.
Al kada je mogao Kekeov mali postat prvak, može i Lando!
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34769 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Nego sta bi sa "vanserijskim talentom i mega strucnim" Oscar-om Piastri-em?

Jel vozio ovu trku? Kako ono kazu ovi objektivni ovdje, da sije Landa stalno, svuda i sakama ga ubija...?

Imal kakvo opravdanje ?
User avatar
studeni76
Posts: 6777
Joined: 03/06/2009 14:12

#34770 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by studeni76 »

drndalo wrote: 28/10/2024 10:43 Nego sta bi sa "vanserijskim talentom i mega strucnim" Oscar-om Piastri-em?

Jel vozio ovu trku? Kako ono kazu ovi objektivni ovdje, da sije Landa stalno, svuda i sakama ga ubija...?

Imal kakvo opravdanje ?
Kažu malo ljut i neće da se igra
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#34771 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Zanimljivo je da se oscar bas iskljucio i da uopste ne pomaze Landu
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#34772 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

DaysleepeR wrote: 28/10/2024 09:34 Za prvi incident možda se može debatovati da se Max sklanjao da ne udari u Carlosa pa je izgurao Landa, mada ja mislim da ovdje Max-a Carlos nije sekunde interesovao već je zatvarao Landa, ali drugi incident je sam za 20 sekundi, ovdje je išao da se zabije u njega ako se ne skloni...

Ovo nije vožnja dostojna šampiona

Tacno bi se zabio u sainza da nije otisao desno :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34773 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Procurila Maxova taktika za Interlagos:

Image
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 2153
Joined: 13/07/2016 11:10

#34774 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by sve_ovo_ja »

drndalo wrote: 28/10/2024 12:43 Procurila Maxova taktika za Interlagos:

Image
:lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 53542
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#34775 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

studeni76 wrote: 28/10/2024 10:33 Ma meni kod Landa nedostaje ono nesto da bude pravi šampion. Nema onaj neki bezobrazluk u vožnji, isuviše je to na finjaka.
Al kada je mogao Kekeov mali postat prvak, može i Lando!
Ima istine, ali Landu ne odgovara obadvojica ne završe trku, a Maxu da.

Zato se Max naklatio na njega
Post Reply