IstinaMatch Point (2005)
Odlican. Jedna scena pri kraju, od nekoliko sekundi => sjeb!
Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Moderator: _BataZiv_0809
-
Emop21
- Posts: 22
- Joined: 15/07/2016 20:00
#34751 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#34752 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Odlican film za sve ljubitelje zombie zanra:


- markioni
- Posts: 2448
- Joined: 23/04/2008 17:59
- Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
- Contact:
#34753 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
taj samTito_i_Partija wrote:Odlican film za sve ljubitelje zombie zanra:
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#34754 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Malo gledah po disku sinoc i naletim.
Onako "out of the box" akcioni.
puno puta u toku filma ono dignes obrvu "wtf"
Za one koji nisu, topla preporuka
http://www.imdb.com/title/tt1706620/?ref_=nv_sr_1

Onako "out of the box" akcioni.
puno puta u toku filma ono dignes obrvu "wtf"
Za one koji nisu, topla preporuka
http://www.imdb.com/title/tt1706620/?ref_=nv_sr_1

- Partijaner
- Posts: 15365
- Joined: 17/10/2010 13:56
- Location: Südkurve München
#34755 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Dobar je snowpiercer. 
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#34756 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Kad bi to samo bilo tako jednostavno. Nažalost, i uprkos svom tehnološkom i svakom drugom progresujohnnykola wrote:Znaš za njih, jednostavno su dio ljudske prirode. Pa radiš na njima da NE budu dio ljudske prirode.dale cooper wrote:Naravno, film se bavi apokalipsom iz ugla nekolicine likova i njihovim ličnim emocijama, i normalno je da i gledalacmedvjed23 wrote:ja sam čovječanstvo ostavio po strani i fokusirao sam se na lične doživljaje likova.. recimo da sam film gledao kroz individualnu prizmu i mogu reći da autor poznaje materiju koju je filmski obradio..
slažem se da je film lijep, i emotivno i vizuelno..
doživljava događaje u filmu na ličnom nivou. Na sličan sam način i ja gledao film. Kada sam spomenuo greške čovječanstva
mislio sam upravo na greške koje se manifestuju kroz glavne likove i koje su jednostavno dio ljudske prirode.
Najveći stvar smo riješili - problem smo detektirali. Kako znamo da se najveći problemi mogu riješiti
na ovaj ili onaj način, hajdemo i tu ljudsku prirodu rješavati. Ukratko:
Za mene je Melankolija 7/10. Upravo zbog teške depre u Dunstove.
Ali svjestan sam da postoje takva stanja i da, opet i nažalost, nisu tako
lako rješiva. Lijep je i kraj filma. Toplo-hladna atmosfera na balkonu.
koji smo kao ljudska rasa napravili, što se tiče naše same prirode, jako smo malo načinili pomaka
prema evoluciji.
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#34757 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ja sam po prirodi melenkoličan, tako da gravitiram muzici, filmovima i drugim vrstama umjetnosti
koje su u tom tonu. Ali ne smatram sebe depresivnim, niti mi smetaju stvari koje su pozitivne i zabavne,
naprotiv, ima i za toga mjesta na pretek, ali sve u svoje vrijeme i po raspoloženju.
Nikada nisam shvatao ljude koji su krajnosti. Ili ono pozitiva do kamzije, fun fun fun all the time, nema
mjesta za negativnosti. Ili teška mizerija, depra i mizantropija, life sucks and all.

koje su u tom tonu. Ali ne smatram sebe depresivnim, niti mi smetaju stvari koje su pozitivne i zabavne,
naprotiv, ima i za toga mjesta na pretek, ali sve u svoje vrijeme i po raspoloženju.
Nikada nisam shvatao ljude koji su krajnosti. Ili ono pozitiva do kamzije, fun fun fun all the time, nema
mjesta za negativnosti. Ili teška mizerija, depra i mizantropija, life sucks and all.
- Hame_
- Posts: 7605
- Joined: 31/08/2007 21:42
- Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
- Contact:
#34758 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Hvala, napokon nešto novo u preporukamaTito_i_Partija wrote:Odlican film za sve ljubitelje zombie zanra:
Skida se...
- Hame_
- Posts: 7605
- Joined: 31/08/2007 21:42
- Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
- Contact:
#34759 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ima novih filmova odličnih "ko pljeve", ali nema se vremena ko prije (1976 = priroda, park, drveće, trava... a danas 2016 = zidovi, ured, monitor, mobitel...). Hiperprodukcija od čarapa pa nadalje.omar little wrote:1976:
network
taxi driver
bertoluccijev 1900
all the presidents men
rocky
the outlaw josey wales
marathon man
silver streak
carrie
the omen
ZA JEDNU GODINU, ovo je ponuda jedne, jebene, godine. ja ne mogu ovoliko dobrih/zabavnih filmova nabrojati u zadnjih pet. :S da ne spominjem da su prva dva za svijeta i vijeka vrhunac ostvarenja i nema im friskog ekvivalenta.
Evo šta sve čeka na gledanje i nema se kad gledat, a kamoli da ponovo klasike (ko ono prije rahat) gledam.

-
nema me tamo
- Posts: 13597
- Joined: 30/10/2013 18:58
#34760 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Mora da je lijepo imati život, a? 
- Hame_
- Posts: 7605
- Joined: 31/08/2007 21:42
- Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
- Contact:
#34761 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Meni je sve ovo, nakon '92, bonus život.
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#34762 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Da ne ostane nedorečeno. naravno da je to teško. Ali ima i nekihdale cooper wrote:
Ja sam po prirodi melenkoličan, tako da gravitiram muzici, filmovima i drugim vrstama umjetnosti
koje su u tom tonu. Ali ne smatram sebe depresivnim, niti mi smetaju stvari koje su pozitivne i zabavne,
naprotiv, ima i za toga mjesta na pretek, ali sve u svoje vrijeme i po raspoloženju.
Nikada nisam shvatao ljude koji su krajnosti. Ili ono pozitiva do kamzije, fun fun fun all the time, nema
mjesta za negativnosti. Ili teška mizerija, depra i mizantropija, life sucks and all.
stvari, ne znamo još uvijek šta im je pravi uzrok, npr. bolesti. npr., rak,
a zamisli koliko je doktora uprlo da nađe rješenje.
Ovdje znamo šta je uzrok problema, hajdemo se bar
na osobnoj razini boriti s njim. Kad neko kaže ja sam ovakav,
onakav, osvijestio je to. Vidi da mu nije baš u životu lako
kad je takav, ide, traži rješenje kako da mu bude bolje, lakše. To je
izbor i odluka, to sam htio napisati, i to je ono što je ključno.
To nije stanje i stav, šta ću, takav sam. Ne, hajde da vidim mogu li drukčije.
To je rad, a ne emocija.
Prva Plus 14.30:

- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#34763 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ne gubi vrijeme.Hame_ wrote:
Baci oko na Muda,
može i Coherence hajde, a tek About Time nemoj fulati. Ostalo batali.:ppp
<3<3<3
-
broj dva
- Posts: 5457
- Joined: 15/07/2014 20:59
- Location: Šeher Oslo
#34764 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Vjerovatno je bio i ranije
http://www.imdb.com/title/tt0828154/?ref_=nv_sr_1
The Pervert's Guide to Cinema
Zizek, Film, Ideologija
Fun fun fun
http://www.imdb.com/title/tt0828154/?ref_=nv_sr_1
The Pervert's Guide to Cinema
Zizek, Film, Ideologija
Fun fun fun
- markioni
- Posts: 2448
- Joined: 23/04/2008 17:59
- Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
- Contact:
- Slo Burner
- Posts: 5899
- Joined: 09/03/2012 14:20
- Location: Apsurdistan
- Grijem se na: Pelet
- Vozim: Bembaru
#34766 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Hame_ wrote:Hvala, napokon nešto novo u preporukamaTito_i_Partija wrote:Odlican film za sve ljubitelje zombie zanra:
Skida se...
Mnogo dobar
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#34767 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Pretpostavljam da je ovo odgovor na ono što sam napisao stranicu ranije vezano za tematiku Melankolijejohnnykola wrote:Da ne ostane nedorečeno. naravno da je to teško. Ali ima i nekihdale cooper wrote:
Ja sam po prirodi melenkoličan, tako da gravitiram muzici, filmovima i drugim vrstama umjetnosti
koje su u tom tonu. Ali ne smatram sebe depresivnim, niti mi smetaju stvari koje su pozitivne i zabavne,
naprotiv, ima i za toga mjesta na pretek, ali sve u svoje vrijeme i po raspoloženju.
Nikada nisam shvatao ljude koji su krajnosti. Ili ono pozitiva do kamzije, fun fun fun all the time, nema
mjesta za negativnosti. Ili teška mizerija, depra i mizantropija, life sucks and all.
stvari, ne znamo još uvijek šta im je pravi uzrok, npr. bolesti. npr., rak,
a zamisli koliko je doktora uprlo da nađe rješenje.
Ovdje znamo šta je uzrok problema, hajdemo se bar
na osobnoj razini boriti s njim. Kad neko kaže ja sam ovakav,
onakav, osvijestio je to. Vidi da mu nije baš u životu lako
kad je takav, ide, traži rješenje kako da mu bude bolje, lakše. To je
izbor i odluka, to sam htio napisati, i to je ono što je ključno.
To nije stanje i stav, šta ću, takav sam. Ne, hajde da vidim mogu li drukčije.
To je rad, a ne emocija.
Prva Plus 14.30:
i ljudsku prirodu?
Slažem se, jedini način da bi se prevazišle naše mane je priznanje da ih imamo tako da se možemo
uhvatiti u koštac sa njima. I dosta svijeta to i pokušava makar na toj osobnoj razini. Ali evolucija
naše prirode jako sporo ide. Ponavljamo iste greške iznova i iznova.
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#34768 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Da, upravo to. Tu činjenicu smatram izuzetno poraznom.
Jer ako znamo šta je uzrok, na osbonoj razini problema, sjedneš
sa sobom i rješavaš. Simple as that. Drugi je par
rukava što ljudi za sebe smatraju da su predsjednici svemira
i da ono što oni prolaze nije prošao niko nikad od dvadeset milijardi ljudi ofokativno koji
su dosad živjeli na planeti. Pa na sebe mogu i znaju samo emocionalno
gledati, a ne objektivno kao na treću osobu.
Jer ako znamo šta je uzrok, na osbonoj razini problema, sjedneš
sa sobom i rješavaš. Simple as that. Drugi je par
rukava što ljudi za sebe smatraju da su predsjednici svemira
i da ono što oni prolaze nije prošao niko nikad od dvadeset milijardi ljudi ofokativno koji
su dosad živjeli na planeti. Pa na sebe mogu i znaju samo emocionalno
gledati, a ne objektivno kao na treću osobu.
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
#34769 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Offtopic, i ne bih volio da sad ovo pređe u raspravu, ali reći da: "evolucija naše prirode ide jako sporo" je jako, jako netačno.
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#34770 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
predsjednici svemira
podsjeti me to da sam nedavno gledao ekranizaciju autostoperskog vodiča kroz galaksiju.. knjigu još uvijek nisam pročitao i ne mogu u tom komparativnom kontekstu dati ocjenu.. al film sam za sebe je dobar..
podsjeti me to da sam nedavno gledao ekranizaciju autostoperskog vodiča kroz galaksiju.. knjigu još uvijek nisam pročitao i ne mogu u tom komparativnom kontekstu dati ocjenu.. al film sam za sebe je dobar..
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#34772 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
e, kad bi se tako lako bilo locirati
i da.. slažem se.. zapravo, nemam se šta slagati ili ne slagati jer radi se o činjenici jasnoj ko dan: problem čovječanstva je nesposobnost ljudi da objektivno, sa dozom samokritike sagledaju svoje postupke, što ih dalje vodi do nemogućnosti da pomognu sebi, kao i drugima o koje su se ogriješili..
i da.. slažem se.. zapravo, nemam se šta slagati ili ne slagati jer radi se o činjenici jasnoj ko dan: problem čovječanstva je nesposobnost ljudi da objektivno, sa dozom samokritike sagledaju svoje postupke, što ih dalje vodi do nemogućnosti da pomognu sebi, kao i drugima o koje su se ogriješili..
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#34773 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Konačno neko. 
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#34774 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Kad smo već kod Douglasa i Autostopera, on bi zadnjih par stranica ovaku sumirao:



-
omar little
- Posts: 17417
- Joined: 14/03/2008 21:14
#34775 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
prilicno nadobudni stavovi. ne mogu se problemi/demoni drugih ljudi gledati kroz prizmu vlastitih okolnosti i vlastitog zivotnog isustva.

