Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Emop21
Posts: 22
Joined: 15/07/2016 20:00

#34751 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Emop21 »

Match Point (2005)

Odlican. Jedna scena pri kraju, od nekoliko sekundi => sjeb!
Istina :thumbup: Woody ludi :) Samo što malo ljudi zna za taj, radije bi oni transformerse gledali
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#34752 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Odlican film za sve ljubitelje zombie zanra:

Image
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#34753 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Tito_i_Partija wrote:Odlican film za sve ljubitelje zombie zanra:

Image
taj sam :) hvala
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#34754 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zdruzdjo »

Malo gledah po disku sinoc i naletim.
Onako "out of the box" akcioni.
puno puta u toku filma ono dignes obrvu "wtf"
Za one koji nisu, topla preporuka

http://www.imdb.com/title/tt1706620/?ref_=nv_sr_1
Image
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#34755 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Partijaner »

Dobar je snowpiercer. :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#34756 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

johnnykola wrote:
dale cooper wrote:
medvjed23 wrote:ja sam čovječanstvo ostavio po strani i fokusirao sam se na lične doživljaje likova.. recimo da sam film gledao kroz individualnu prizmu i mogu reći da autor poznaje materiju koju je filmski obradio..

slažem se da je film lijep, i emotivno i vizuelno..
Naravno, film se bavi apokalipsom iz ugla nekolicine likova i njihovim ličnim emocijama, i normalno je da i gledalac
doživljava događaje u filmu na ličnom nivou. Na sličan sam način i ja gledao film. Kada sam spomenuo greške čovječanstva
mislio sam upravo na greške koje se manifestuju kroz glavne likove i koje su jednostavno dio ljudske prirode.
Znaš za njih, jednostavno su dio ljudske prirode. Pa radiš na njima da NE budu dio ljudske prirode.
Najveći stvar smo riješili - problem smo detektirali. Kako znamo da se najveći problemi mogu riješiti
na ovaj ili onaj način, hajdemo i tu ljudsku prirodu rješavati.
Ukratko:



Za mene je Melankolija 7/10. Upravo zbog teške depre u Dunstove.
Ali svjestan sam da postoje takva stanja i da, opet i nažalost, nisu tako
lako rješiva. Lijep je i kraj filma. Toplo-hladna atmosfera na balkonu.

Image
Kad bi to samo bilo tako jednostavno. Nažalost, i uprkos svom tehnološkom i svakom drugom progresu
koji smo kao ljudska rasa napravili, što se tiče naše same prirode, jako smo malo načinili pomaka
prema evoluciji.
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#34757 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Ja sam po prirodi melenkoličan, tako da gravitiram muzici, filmovima i drugim vrstama umjetnosti
koje su u tom tonu. Ali ne smatram sebe depresivnim, niti mi smetaju stvari koje su pozitivne i zabavne,
naprotiv, ima i za toga mjesta na pretek, ali sve u svoje vrijeme i po raspoloženju.

Nikada nisam shvatao ljude koji su krajnosti. Ili ono pozitiva do kamzije, fun fun fun all the time, nema
mjesta za negativnosti. Ili teška mizerija, depra i mizantropija, life sucks and all. :mrgreen: :-)
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#34758 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Hame_ »

Tito_i_Partija wrote:Odlican film za sve ljubitelje zombie zanra:

Image
Hvala, napokon nešto novo u preporukama :thumbup:

Skida se...
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#34759 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Hame_ »

omar little wrote:1976:

network
taxi driver
bertoluccijev 1900
all the presidents men
rocky
the outlaw josey wales
marathon man
silver streak
carrie
the omen

ZA JEDNU GODINU, ovo je ponuda jedne, jebene, godine. ja ne mogu ovoliko dobrih/zabavnih filmova nabrojati u zadnjih pet. :S da ne spominjem da su prva dva za svijeta i vijeka vrhunac ostvarenja i nema im friskog ekvivalenta.
Ima novih filmova odličnih "ko pljeve", ali nema se vremena ko prije (1976 = priroda, park, drveće, trava... a danas 2016 = zidovi, ured, monitor, mobitel...). Hiperprodukcija od čarapa pa nadalje.

Evo šta sve čeka na gledanje i nema se kad gledat, a kamoli da ponovo klasike (ko ono prije rahat) gledam.

Image
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#34760 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Mora da je lijepo imati život, a? :D
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#34761 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Hame_ »

Meni je sve ovo, nakon '92, bonus život.

User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34762 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

dale cooper wrote:
Ja sam po prirodi melenkoličan, tako da gravitiram muzici, filmovima i drugim vrstama umjetnosti
koje su u tom tonu. Ali ne smatram sebe depresivnim, niti mi smetaju stvari koje su pozitivne i zabavne,
naprotiv, ima i za toga mjesta na pretek, ali sve u svoje vrijeme i po raspoloženju.

Nikada nisam shvatao ljude koji su krajnosti. Ili ono pozitiva do kamzije, fun fun fun all the time, nema
mjesta za negativnosti. Ili teška mizerija, depra i mizantropija, life sucks and all.
Da ne ostane nedorečeno. naravno da je to teško. Ali ima i nekih
stvari, ne znamo još uvijek šta im je pravi uzrok, npr. bolesti. npr., rak,
a zamisli koliko je doktora uprlo da nađe rješenje.
Ovdje znamo šta je uzrok problema, hajdemo se bar
na osobnoj razini boriti s njim. Kad neko kaže ja sam ovakav,
onakav, osvijestio je to. Vidi da mu nije baš u životu lako
kad je takav, ide, traži rješenje kako da mu bude bolje, lakše. To je
izbor i odluka, to sam htio napisati, i to je ono što je ključno.
To nije stanje i stav, šta ću, takav sam. Ne, hajde da vidim mogu li drukčije.
To je rad, a ne emocija.

Prva Plus 14.30:

Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34763 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Hame_ wrote: Image
Ne gubi vrijeme. :D
Baci oko na Muda, :D Zootpiju, 21 Jump, Dope, Inherent Vice, Fine dječke, Levijatana, Eden Lake, Witch, Star Wars,
može i Coherence hajde, a tek About Time nemoj fulati. Ostalo batali.:ppp



<3<3<3
broj dva
Posts: 5457
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#34764 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by broj dva »

Vjerovatno je bio i ranije

http://www.imdb.com/title/tt0828154/?ref_=nv_sr_1

The Pervert's Guide to Cinema

Zizek, Film, Ideologija

Fun fun fun
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#34765 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

http://www.imdb.com/title/tt2262315/
The Good Neighbor (2016)



solidan.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#34766 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Slo Burner »

Hame_ wrote:
Tito_i_Partija wrote:Odlican film za sve ljubitelje zombie zanra:

Image
Hvala, napokon nešto novo u preporukama :thumbup:

Skida se...

Mnogo dobar
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#34767 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

johnnykola wrote:
dale cooper wrote:
Ja sam po prirodi melenkoličan, tako da gravitiram muzici, filmovima i drugim vrstama umjetnosti
koje su u tom tonu. Ali ne smatram sebe depresivnim, niti mi smetaju stvari koje su pozitivne i zabavne,
naprotiv, ima i za toga mjesta na pretek, ali sve u svoje vrijeme i po raspoloženju.

Nikada nisam shvatao ljude koji su krajnosti. Ili ono pozitiva do kamzije, fun fun fun all the time, nema
mjesta za negativnosti. Ili teška mizerija, depra i mizantropija, life sucks and all.
Da ne ostane nedorečeno. naravno da je to teško. Ali ima i nekih
stvari, ne znamo još uvijek šta im je pravi uzrok, npr. bolesti. npr., rak,
a zamisli koliko je doktora uprlo da nađe rješenje.
Ovdje znamo šta je uzrok problema, hajdemo se bar
na osobnoj razini boriti s njim. Kad neko kaže ja sam ovakav,
onakav, osvijestio je to. Vidi da mu nije baš u životu lako
kad je takav, ide, traži rješenje kako da mu bude bolje, lakše. To je
izbor i odluka, to sam htio napisati, i to je ono što je ključno.
To nije stanje i stav, šta ću, takav sam. Ne, hajde da vidim mogu li drukčije.
To je rad, a ne emocija.

Prva Plus 14.30:

Image
Pretpostavljam da je ovo odgovor na ono što sam napisao stranicu ranije vezano za tematiku Melankolije
i ljudsku prirodu?

Slažem se, jedini način da bi se prevazišle naše mane je priznanje da ih imamo tako da se možemo
uhvatiti u koštac sa njima. I dosta svijeta to i pokušava makar na toj osobnoj razini. Ali evolucija
naše prirode jako sporo ide. Ponavljamo iste greške iznova i iznova.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34768 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Da, upravo to. Tu činjenicu smatram izuzetno poraznom.
Jer ako znamo šta je uzrok, na osbonoj razini problema, sjedneš
sa sobom i rješavaš. Simple as that. Drugi je par
rukava što ljudi za sebe smatraju da su predsjednici svemira
i da ono što oni prolaze nije prošao niko nikad od dvadeset milijardi ljudi ofokativno koji
su dosad živjeli na planeti. Pa na sebe mogu i znaju samo emocionalno
gledati, a ne objektivno kao na treću osobu.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#34769 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by sizifinho »

Offtopic, i ne bih volio da sad ovo pređe u raspravu, ali reći da: "evolucija naše prirode ide jako sporo" je jako, jako netačno.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#34770 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

predsjednici svemira :lol:

podsjeti me to da sam nedavno gledao ekranizaciju autostoperskog vodiča kroz galaksiju.. knjigu još uvijek nisam pročitao i ne mogu u tom komparativnom kontekstu dati ocjenu.. al film sam za sebe je dobar..
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#34772 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

e, kad bi se tako lako bilo locirati :D

i da.. slažem se.. zapravo, nemam se šta slagati ili ne slagati jer radi se o činjenici jasnoj ko dan: problem čovječanstva je nesposobnost ljudi da objektivno, sa dozom samokritike sagledaju svoje postupke, što ih dalje vodi do nemogućnosti da pomognu sebi, kao i drugima o koje su se ogriješili..
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#34774 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Kad smo već kod Douglasa i Autostopera, on bi zadnjih par stranica ovaku sumirao:

Image

:D
omar little
Posts: 17417
Joined: 14/03/2008 21:14

#34775 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

prilicno nadobudni stavovi. ne mogu se problemi/demoni drugih ljudi gledati kroz prizmu vlastitih okolnosti i vlastitog zivotnog isustva.
Post Reply