Gdje ide Emery?skenderija04 wrote:Unai Emery obavijestio Sevillu da odlazi. Quique Sanchez Flores za sada najozbiljniji kandidat.
La Liga Santander
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#3476 Re: Spanska liga ( Primera División )
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#3477 Re: Spanska liga ( Primera División )
omar little wrote:znamo li za koga cu navijati iduce sezone?skenderija04 wrote:Unai Emery obavijestio Sevillu da odlazi. Quique Sanchez Flores za sada najozbiljniji kandidat.jel psg najizgledniji kandidat?
PSGTito_i_Partija wrote:Gdje ide Emery?skenderija04 wrote:Unai Emery obavijestio Sevillu da odlazi. Quique Sanchez Flores za sada najozbiljniji kandidat.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#3478 Re: Spanska liga ( Primera División )
Nije lose. Mislim da s njim imaju puno vece sanse da ostvare potencijal u evropi nego s Blancom.skenderija04 wrote:PSG
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3479 Re: Spanska liga ( Primera División )
Moja Extremadura se plasirala u viši rang - Segundu B 
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#3480 Re: Spanska liga ( Primera División )
Nije ovo mala stvar. Tercera je divlji zapad. Oviedo je 10 godina tavorio dok se nije vratio u Segunda B, a onda za cas u Segunda A i ove godine je vec mogao i u baraz za primeru. Pokrenuli su se.cyprus wrote:Moja Extremadura se plasirala u viši rang - Segundu B
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#3481 Re: Spanska liga ( Primera División )
Delegacija Seville u Madridu pregovara sa Rudi Garciom. Quique prva rezerva 
- jethro
- Posts: 1709
- Joined: 31/10/2003 00:00
#3482 Re: Spanska liga ( Primera División )
cyprus wrote:Moja Extremadura se plasirala u viši rang - Segundu B
I ja ih gotivim od prije par godina kad su bili u La Ligi
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3483 Re: Spanska liga ( Primera División )
Da si živ i zdrav, nije to bilo prije par godina, nego skoro prije par decenijajethro wrote:cyprus wrote:Moja Extremadura se plasirala u viši rang - Segundu B
![]()
I ja ih gotivim od prije par godina kad su bili u La Ligi
- jethro
- Posts: 1709
- Joined: 31/10/2003 00:00
#3484 Re: Spanska liga ( Primera División )
Jah fakat 98/99 su zadnji put bili u La Ligi i ispali. Vrijeme leti.cyprus wrote:Da si živ i zdrav, nije to bilo prije par godina, nego skoro prije par decenijajethro wrote:cyprus wrote:Moja Extremadura se plasirala u viši rang - Segundu B
![]()
I ja ih gotivim od prije par godina kad su bili u La Ligi
Ali sjecam se da sam pokusavao kada su prvi put usli u La Ligu 96/97 skontati uopste odakle su oni.
Nekako u isto vrijeme su bili grohnuli i oni i onaj Alaves sto je igrao otprilike tih godina finale Kupa Uefa sa Liverpulom.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3485 Re: Spanska liga ( Primera División )
Eh super, sad možemo pokrenuti udruženje navijača Extremadure u BiH
Samo treba znati i da ovo zakonski gledano nije ona ista Extremadura... Ona se ugasila prije 6-7 godina, pa je nastala ova, krenuvši iz najnižeg ranga... Međutim, sve ostalo je isto... Jedino više nije CF Extremadura, nego Extremadura UD... Slično nešto kao što je slučaj sa ljubljanskom Olimpijom...
Samo treba znati i da ovo zakonski gledano nije ona ista Extremadura... Ona se ugasila prije 6-7 godina, pa je nastala ova, krenuvši iz najnižeg ranga... Međutim, sve ostalo je isto... Jedino više nije CF Extremadura, nego Extremadura UD... Slično nešto kao što je slučaj sa ljubljanskom Olimpijom...
- jethro
- Posts: 1709
- Joined: 31/10/2003 00:00
#3486 Re: Spanska liga ( Primera División )
Moze, ali sumnjam da bi smo nasli jos bar jednog navijaca Extremadure sve da ga i svijecom trazimo.cyprus wrote:Eh super, sad možemo pokrenuti udruženje navijača Extremadure u BiH![]()
Samo treba znati i da ovo zakonski gledano nije ona ista Extremadura... Ona se ugasila prije 6-7 godina, pa je nastala ova, krenuvši iz najnižeg ranga... Međutim, sve ostalo je isto... Jedino više nije CF Extremadura, nego Extremadura UD... Slično nešto kao što je slučaj sa ljubljanskom Olimpijom...
Iskreno receno zadnjih godina i nisam toliko bio u toku svih desavanja oko Extremadure. Citao sam to prije 6-7 godina da su se rasformirali, i potpuno krenuli od nule. Jednostano sam mislio da za njih vise nema povratka, i da im slijedi beskonacno tavorenje u jarak ligama.
Sjecam se da sam citao i jedan text prije dosta godina - neznam koliko je uopste bio realan - da je za strmoglavi pad Extremadure najkrivlji u stvari bio CD Badajoz. Navodno, oni kao najveci klub i grad iz te iste provincije(pokrajine) nisu nikako mogli podnijeti da mala CF Extremadura bude puno bolja od njih, pa su sve uradili da Extremdura propadne. Ali opet kazem neznam koliko je tu bilo istine.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#3488 Re: Spanska liga ( Primera División )
Pa ne znaju ni ko ce im biti trenerTito_i_Partija wrote:http://www.klix.ba/sport/nogomet/spansk ... /160609122
Eh eto, ako bas spanski mediji to tvrde...
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3489 Re: Spanska liga ( Primera División )
Jes, sve je to badahožanska bagra krivajethro wrote:Moze, ali sumnjam da bi smo nasli jos bar jednog navijaca Extremadure sve da ga i svijecom trazimo.cyprus wrote:Eh super, sad možemo pokrenuti udruženje navijača Extremadure u BiH![]()
Samo treba znati i da ovo zakonski gledano nije ona ista Extremadura... Ona se ugasila prije 6-7 godina, pa je nastala ova, krenuvši iz najnižeg ranga... Međutim, sve ostalo je isto... Jedino više nije CF Extremadura, nego Extremadura UD... Slično nešto kao što je slučaj sa ljubljanskom Olimpijom...![]()
Iskreno receno zadnjih godina i nisam toliko bio u toku svih desavanja oko Extremadure. Citao sam to prije 6-7 godina da su se rasformirali, i potpuno krenuli od nule. Jednostano sam mislio da za njih vise nema povratka, i da im slijedi beskonacno tavorenje u jarak ligama.![]()
Sjecam se da sam citao i jedan text prije dosta godina - neznam koliko je uopste bio realan - da je za strmoglavi pad Extremadure najkrivlji u stvari bio CD Badajoz. Navodno, oni kao najveci klub i grad iz te iste provincije(pokrajine) nisu nikako mogli podnijeti da mala CF Extremadura bude puno bolja od njih, pa su sve uradili da Extremdura propadne. Ali opet kazem neznam koliko je tu bilo istine.
Ma iskren da budem, pojma nemam... Teško je pratiti detalje u Terceri i nižim ligama, jer jednostavno nemaš gdje... U proteklim sezonama bih samo ono pomalo bacao pogled na tabelu da vidim dokle su, te tu i tamo gledao neke snimke na youtubeu... Međutim, sad kad su ponovo treći rang, planiram da ih znatno podrobnije pratim
Nego, na ključnoj utakmici za promociju u treći rang protiv Conquensea se skupilo 9000 gledalaca
Vidim imamo novog trenera... Diego Merino, do sada trenirao Rayo Vallecano B... Lik ima 27 godina
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#3490 Re: Spanska liga ( Primera División )
Ma uvalio ih je Jose Fouto. Klasican primjer predsjednika u Spanskom fudbalu sredinom devedesetih Tad se smatralo da je za uspjeh potrebno biti kao Jesus Gil ili Ramon Mendoza. Na kraju je odrobijao .cyprus wrote:
Ma iskren da budem, pojma nemam... Teško je pratiti detalje u Terceri i nižim ligama, jer jednostavno nemaš gdje... Ne nađoh čak ni poštenu fb stranicu koja ih prati... U proteklim sezonama bih samo ono pomalo bacao pogled na tabelu da vidim dokle su, te tu i tamo gledao neke snimke na youtubeu... Međutim, sad kad su ponovo treći rang, planiram da ih znatno podrobnije pratimValjda je dostupnost informacija veća u Segundi B...
2B je i dalje komplikovana kategorija , ali sad mogu reci da su bar u kategoriji koju organizuje Spanski savez a ne teritorijalne grupacije. Bice tesko, oni idu u grupu sa Andaluzanima i Murciom. Ako budes pratio, Segunda B Grupo 4.
- jethro
- Posts: 1709
- Joined: 31/10/2003 00:00
#3491 Re: Spanska liga ( Primera División )
A sta je bilo sa onom FC Salamanca, ako se iko sjeca oni su u vrijeme kad i Extramadura bili par sezona u La Ligi?
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3492 Re: Spanska liga ( Primera División )
Eh, Salamanca, Merida, Compostela... Klubovi mog djetinjstva
Evo google za Salamancu kaže da ne postoji više...
Nego skenderija, slažem se... Za početak bih bio zadovoljan i opstankom, ali zaista kako se čini, klub ima solidne ambicije... Postoji li šansa da Albacete bude dio ove grupe, iako su u Kastilji?
Evo google za Salamancu kaže da ne postoji više...
Nego skenderija, slažem se... Za početak bih bio zadovoljan i opstankom, ali zaista kako se čini, klub ima solidne ambicije... Postoji li šansa da Albacete bude dio ove grupe, iako su u Kastilji?
Last edited by cyprus on 09/06/2016 23:47, edited 2 times in total.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#3493 Re: Spanska liga ( Primera División )
I oni su se ugasili, i sad od nule. Ta Salamanca je imala malo jacu istoriju od Extremadure, ali ista prica. Sredina devedesetih, implantacija sistema pay per view u Spaniji. Digitalna platforma je platila ogromne pare klubovima bez nekog velikog studija trzista. Predsjednici su se igrali managera i zavaljivali klubove. Bilo je tih klubova jos koji su igrali po koju sezonu ali na kraju nikakve ekonomske osnove za ozbiljan prvoligaski klub ,Merida,Salamanca,Recreativo...jethro wrote:A sta je bilo sa onom FC Salamanca, ako se iko sjeca oni su u vrijeme kad i Extramadura bili par sezona u La Ligi?
- jethro
- Posts: 1709
- Joined: 31/10/2003 00:00
#3494 Re: Spanska liga ( Primera División )
Campostela je bila bas solidna par sezona u la ligi, drzali su se cak u gornjoj polovini tabele. Sjecam se igrao onaj krupni bugar centarfor Penev za njih. Odlican bio, utrpo dosta golova. Ali i oni su poslije propali.
Znaci Salamanca ni ne postoji vise.
Znaci Salamanca ni ne postoji vise.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#3495 Re: Spanska liga ( Primera División )
Pa to je. Par godina dok je bilo para i vozdra. Compos, Numancia... Naravno da ce propasti.jethro wrote:Campostela je bila bas solidna par sezona u la ligi, drzali su se cak u gornjoj polovini tabele. Sjecam se igrao onaj krupni bugar centarfor Penev za njih. Odlican bio, utrpo dosta golova. Ali i oni su poslije propali.
Znaci Salamanca ni ne postoji vise.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#3496 Re: Spanska liga ( Primera División )
Ne . 2B je teritorijalno organizovana . Samo je provincija Extremadura ubacila jedan tim u prvu grupu jer im je blize preko Portugalacyprus wrote:Eh, Salamanca, Merida, Compostela... Klubovi mog djetinjstva![]()
Evo google za Salamancu kaže da ne postoji više...
Nego skenderija, slažem se... Za početak bih bio zadovoljan i opstankom, ali zaista kako se čini, klub ima solidne ambicije... Postoji li šansa da Albacete bude dio ove grupe, iako su u Kastilji?
Eto, za lakse pracenje

Castilla je ogromna i troskovi putovanja kolju. Ovo je od prosle godine, bise ovako i sljedece
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3497 Re: Spanska liga ( Primera División )
Al zato i kažem, Albaseteu je bliža i Andaluzija i Mursija, pa i Extremadura nego recimo Baskija... Pa ni sam Madrid im nije baš blizu...skenderija04 wrote:Ne . 2B je teritorijalno organizovana . Samo je provincija Extremadura ubacila jedan tim u prvu grupu jer im je blize preko Portugalacyprus wrote:Eh, Salamanca, Merida, Compostela... Klubovi mog djetinjstva![]()
Evo google za Salamancu kaže da ne postoji više...
Nego skenderija, slažem se... Za početak bih bio zadovoljan i opstankom, ali zaista kako se čini, klub ima solidne ambicije... Postoji li šansa da Albacete bude dio ove grupe, iako su u Kastilji?Sve se organizuje prema troskovima puta
Eto, za lakse pracenje
Castilla je ogromna i troskovi putovanja kolju. Ovo je od prosle godine, bise ovako i sljedece
I u čemu je fazon sa tim da su dvije Kastilje u dvije različite grupe, a da ova južna (La Manča) bude zajedno sa Baskijom?
Last edited by cyprus on 10/06/2016 00:22, edited 1 time in total.
- jethro
- Posts: 1709
- Joined: 31/10/2003 00:00
#3498 Re: Spanska liga ( Primera División )
A Logrones? U kojoj su sad ligi? I oni su se motali oko la lige par godina.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#3499 Re: Spanska liga ( Primera División )
Pa ova sjeverna (leon) granici sa Galicijom , Asturiasom i Cantabrijom. Sto je i logicno. Da npr. igraju dvije kastilje u istoj grupi Albacete da igra sa npr. Cultural leonesa to im je puno dalje nego ici u Madrid . Do madrida 250 km. Do Leona 600 km. Kanare su iz tog razloga ubacili jer slete u Madrid i manje vise svuda mogu.cyprus wrote:[
Al zato i kažem, Albaseteu je bliža i Andaluzija i Mursija, pa i Extremadura nego recimo Baskija... Pa ni sam Madrid im nije baš blizu...
I u čemu je fazon sa tim da su dvije Kastilje u dvije različite grupe, a da ova južna (La Manča) bude zajedno sa Baskijom?Eh da, i Kanarskim ostrvima
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#3500 Re: Spanska liga ( Primera División )
Isto. 2bjethro wrote:A Logrones? U kojoj su sad ligi? I oni su se motali oko la lige par godina.
