IRAN

Post Reply
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#3476 Re: IRAN

Post by irvinx1 »

A vi inace znate koliki broj Iranaca (ne)podrzava Ahmeda i Nedzada :-)
I kako je to Iran sprijecio Treci svjetski rat? "Nema treceg svjetskog rata, nije bilo ni Drugog. Citavo covjecanstvo spava."
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3477 Re: IRAN

Post by amoninan »

U slučaju rata, faktor pro ili kontra trenutnog predsjednika je generalno nebitan. Ogromna većina Iranaca će to vidjeti jedino kroz prizmu Mi ili Oni. Mislim, nema šanse za bilo kakav drugi scenarij; cvijeće i ti folovi. Ko misli da bi opozicija Ahmedinežadu ( Mosuavi i Kurtubi), u slučaju rata, pozvala svoje simpatizere na bilo šta drugo osim na oružje, je u zabludi. Vjerovatno bi mogli naći neke saveznike (brojem gotovo beznačajne) u provincijama sa sunijskom manjinom, i to je otprilike to.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#3478 Re: IRAN

Post by simpozijum delirijum »

irvinx1 wrote:A vi inace znate koliki broj Iranaca (ne)podrzava Ahmeda i Nedzada :-)
I kako je to Iran sprijecio Treci svjetski rat? "Nema treceg svjetskog rata, nije bilo ni Drugog. Citavo covjecanstvo spava."
neka Iranci sami rjese probleme bez navodjenih bombi "demokrata" , vidimo kako zavrsi ( u stvari jos nije zavrseno jos se tamane sada izmedju sebe ) u Libiji kada im dodje "demokratija "
ako naprave takav haos u zemlji sa 70 miliona ljudi na strateski vaznom polozaju kao Iran , sa mocnom vojskom i paramilitarnim formacijama sirom regije ?
e onda cemo se voziti biciklom jer barel nafte ce biti 500 dolara uz ostale belaje i pravi terorizam na svakome cosku i po Evropi i mozda samoj USA
to je realna mogucnost koju potvrdjuju i strucnjaci i u Pentagonu a i u Briselu , sjedistu NATO i to treba izbjeci svakako , nije pametno nimalo u ovoj svjetskoj ekonomskoj krizi
User avatar
trafa
Posts: 119
Joined: 27/11/2011 22:15

#3479 Re: IRAN

Post by trafa »

simpozijum delirijum wrote: jer sada je i Americkim generalima jasno da bi napad na Iran bio totalni haos sa neizvjesnim ishodom a ne par mjeseci bombardovanja uz minimalne gubitke ( kao sa Libijom )
Jedva podnose i te minimalne gubitke. Kad se pogleda Battle of Mogadishu, 18 U.S. vojnjika je poginulo a njima je to kao da su izgubili 1800. Ne kazem da je to lose, samo sam to izdvojio da dadnem svoj doprinos. :D sad nastavite :run:
Kindzadza
Posts: 240
Joined: 24/11/2011 09:43

#3480 Re: IRAN

Post by Kindzadza »

Iran dominira!
gonz0
Posts: 217
Joined: 18/07/2011 20:10

#3481 Re: IRAN

Post by gonz0 »

mozda je i spijecio ali je svakako dokazao da nije kurcistan i da je u stanju nanijeti koliku toliku stetu amerikancima...
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#3482 Re: IRAN

Post by MUNAFIK »

gonz0 wrote:mozda je i spijecio ali je svakako dokazao da nije kurcistan i da je u stanju nanijeti koliku toliku stetu amerikancima...
Ma smjesno je to i govoriti, Iran je tamo vec decenijama JEDINI otovoreni protivnik USA, cak su ih i nogirali iz svoje zemlje... Da Iran nije sposoban da se brani davno DAVNOOOOO bi se u Teheranu digla USA zastava u nekoj bazi marinaca... Da nisu jaki i sposobni da se brane, ne bi se uvodile nekakve sankcije vec decenijama nego bi se fino uslo tenkovima odmah i zavrsila prica...

Jasno je o cemu se ovdje radi...
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3483 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

a kako onda iran,jedva izadje na kraj sa 6 put manjim irakom???
skoro deceniju rata, i jedva i primirje potpisase...
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#3484 Re: IRAN

Post by simpozijum delirijum »

sumirprimus wrote:a kako onda iran,jedva izadje na kraj sa 6 put manjim irakom???
skoro deceniju rata, i jedva i primirje potpisase...
to je bilo prije 30-ak godina , Iran je tek izasao iz takozvane revolucije i bio u haosu , zato ga je Irak i napao , ocekujuci brzu pobjedu
danas je totalno druga prica
jos jedna dobra i na zalost zastrasujuca analiza experata sta se moze desiti ako se ipak odluce takozvane 'demokrate sa zapada" da napadnu Iran
Ruski zvanicnici ne kriju da ce tada pomoci Iranu ne ljudstvom vec sa modernom tehnikom , te da se Ruske oruzane snage vec rasporedjuju u regionu ( vec su uplovili sa svojim ratnim brodovima u Sirijske luke )
a reakcija Kine , koja kupuje gomilu nafte od Irana i takodjer ima milijarde dolara investicija sa Iranom ?
ko zna ?
nije zezanje , nije paranoja , moze biti pravi belaj
http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=28358
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#3485 Re: IRAN

Post by anthraxQ »

sumirprimus wrote:a kako onda iran,jedva izadje na kraj sa 6 put manjim irakom???
skoro deceniju rata, i jedva i primirje potpisase...

Imaš gore u prethodnim postovima, pričali smo o tome.

Irak je imao najjaču armije u tome regionu, a Iran je bio u priličnom rasulu zbog revolucije.

Irak su pomagali svi koji su mogli. Samo je Izrael tu podržavao Iran oružano i to ipak ne dovoljno.

na kraju je Irak taj koji je jedva izašao na kraj sa Iranom.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50658
Joined: 29/12/2005 01:20

#3486 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

MUNAFIK wrote:
gonz0 wrote:mozda je i spijecio ali je svakako dokazao da nije kurcistan i da je u stanju nanijeti koliku toliku stetu amerikancima...
Ma smjesno je to i govoriti, Iran je tamo vec decenijama JEDINI otovoreni protivnik USA, cak su ih i nogirali iz svoje zemlje... Da Iran nije sposoban da se brani davno DAVNOOOOO bi se u Teheranu digla USA zastava u nekoj bazi marinaca... Da nisu jaki i sposobni da se brane, ne bi se uvodile nekakve sankcije vec decenijama nego bi se fino uslo tenkovima odmah i zavrsila prica...

Jasno je o cemu se ovdje radi...
A Sjeverna Koreja?

A Venecuela?

A Kuba?

Bila je i Libija donedavno. A bogami i Sirija. Burma?
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3487 Re: IRAN

Post by snaga_znanja »

Da je republikanac u Bijeloj kuci davno bi on zaposlio one sto se iz Iraka povlace... :D
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#3488 Re: IRAN

Post by irvinx1 »

Nema to veze sa tim ko je republikanac, a ko demokrata.
Iran se mora sprijeciti u razvijanju nuklearnog oruzja jer predstavlja direktnu opasnost po sigurnost covjecanstva. SAD samo pozivaju citavo napredno covjecantsvo da poduzme odlucne mjere u borbi protiv zalocinackih i ugnjetavackih rezima diljem planete.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3489 Re: IRAN

Post by The 51st State »

irvinx1 wrote:Nema to veze sa tim ko je republikanac, a ko demokrata.
Iran se mora sprijeciti u razvijanju nuklearnog oruzja jer predstavlja direktnu opasnost po sigurnost covjecanstva. SAD samo pozivaju citavo napredno covjecantsvo da poduzme odlucne mjere u borbi protiv zalocinackih i ugnjetavackih rezima diljem planete.
neka krenu od izraela.
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#3490 Re: IRAN

Post by irvinx1 »

jevrejski narod je najvise propatio u proslom vijeku, ima povijesno pravo na svoju drzavu. Jevrejski narod je cestit i radisan narod, a anti-izraelska propaganda je posebna prica koja dolazi iz nekih arapskih rasistickih centara koji po idejama prevazilaze i Hitlera.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3491 Re: IRAN

Post by snaga_znanja »

Za one kojima je fetis odmjeravanje snage Irana i SAD-a taj dan je svakako blizu..

U.S. Navy won't tolerate 'disruption' through Strait of Hormuz

The U.S. Navy said Iran's threat to block the strategically and economically important Strait of Hormuz is unacceptable.

"The free flow of goods and services through the Strait of Hormuz is vital to regional and global prosperity," Navy 5th Fleet in Bahrain spokeswoman Cmdr. Amy Derrick Frost told reporters on Wednesday.

"Anyone who threatens to disrupt freedom of navigation in an international strait is clearly outside the community of nations; any disruption will not be tolerated."

Dakle, u slucaju da Iranu se nametnu sankcije to je to...
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#3492 Re: IRAN

Post by simpozijum delirijum »

snaga_znanja wrote:Za one kojima je fetis odmjeravanje snage Irana i SAD-a taj dan je svakako blizu..

U.S. Navy won't tolerate 'disruption' through Strait of Hormuz

The U.S. Navy said Iran's threat to block the strategically and economically important Strait of Hormuz is unacceptable.

"The free flow of goods and services through the Strait of Hormuz is vital to regional and global prosperity," Navy 5th Fleet in Bahrain spokeswoman Cmdr. Amy Derrick Frost told reporters on Wednesday.

"Anyone who threatens to disrupt freedom of navigation in an international strait is clearly outside the community of nations; any disruption will not be tolerated."

Dakle, u slucaju da Iranu se nametnu sankcije to je to...
zaboravljamo da je fakticki pola tijesnaca Hormuz legitimne po medjunarodnome pravu teritorijalne vode Irana
znaci ?
ko je agresor ?
Iran trenutno vrsi vojne manevre , i uspaniceni USA i NATO generali nemaju odgovora kako da ih zaustave , pogotovo kada su im hakirali najmoderniju tehnologiju u vezi obaranja bespilotne letjelice zadnje generacije
Iran samo pokazuje snagu , upozorava
pobogu !
pa nisu poslali spijunske letjelice na Ameriku , pustite ih na miru ..niti imaju oko 200 komada nuklearnoga oruzja poput Izraela, kojega medjunarodna komisija UN nikada ne posjeti da vidi sta se desava tamo ...
a sta Izrael ima od oruzja od masovnoga unistavanja ?
gdje je bila komisija UN da to ispita ?
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3493 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

simpozijum delirijum wrote:
sinuhe wrote:Stvarno. Nekako su morali upravljati njome a to iziskuje goleme resurse.
u tome je fazon , svi mislimo da smo bespomocni pred "Holivud USA armijom i NATO" ili pred Kinesko ili Ruskom kako god , nije bitno
sa danasnjom tehnologijom i sa malo muda i znanja ?
srce u junaka i par vjestih momaka i cura za tastaturom koji hakiraju frekvencije i par komandosa koji obezbjedise siguran prelet uz par borbenih pilota na Mig-29 lovcima ?
i to je to
kao sto smo se branili u Sarajevu protiv 250 tenkova znanjem i umijecem 1992..
sa jednim okvirom municije ( 30 metaka ) protiv tenkova ..
Malo kasnim na temu ali
stvarno nerazumijem ovo svrstavanje na Iransku stranu pri njihovom nastojanju da naprave nuklearnu bombu.
Da nije bilo Amerike nikad mi nebi odbranili ni Sarajevo ni ovo malo Bosne sto je ostalo. I sad se svi bune sto se Amerika mjesa u situacije u drugim zemljama?
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3494 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

Elem, Iranu nebi nikako trebalo dopustiti da napravi bombu iz sljedecih razloga:

Ahmed je ludjak koji bi je mogao upotrijebiti i ukoliko bi se za to odlucio nepostoji snaga unutar Irana da mu se suprostavi.

U neuredjenoj zemlji kao sto je Iran vrlo lako bi se moglo desiti da se teroristi dokopaju bombe i da je detoniraju negdje na zapadu.

U slucaju Iranske bombe mnoge druge(nestabilne) zemlje bi zeljele da naprave svoju bombu(S Arabija, Sirija...) kao protivteza Iranskoj moci u regionu. I time bi jos vise porasla mogucnost da jedna bomba detonira.

Takodjer, kada drugi diktatori(ludjaci) shvate da im nuklearka donosi sigurnost i da ih u tom slucaju niko nece ometati u tlacenju svog naroda i oni ce naravno htjeti svoju bombu(npr. africki i juzno americki diktatori)




I da ja sam svjestan da mnoge zemlje vec imaju bombu ali to nije razlog da se i Iranu(a time i ostalim zemljama) dopusti da dodje do svoje bombe.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#3495 Re: IRAN

Post by nellington »

simpozijum delirijum wrote:
snaga_znanja wrote:Za one kojima je fetis odmjeravanje snage Irana i SAD-a taj dan je svakako blizu..

U.S. Navy won't tolerate 'disruption' through Strait of Hormuz

The U.S. Navy said Iran's threat to block the strategically and economically important Strait of Hormuz is unacceptable.

"The free flow of goods and services through the Strait of Hormuz is vital to regional and global prosperity," Navy 5th Fleet in Bahrain spokeswoman Cmdr. Amy Derrick Frost told reporters on Wednesday.

"Anyone who threatens to disrupt freedom of navigation in an international strait is clearly outside the community of nations; any disruption will not be tolerated."

Dakle, u slucaju da Iranu se nametnu sankcije to je to...
zaboravljamo da je fakticki pola tijesnaca Hormuz legitimne po medjunarodnome pravu teritorijalne vode Irana
znaci ?
ko je agresor ?
Iran trenutno vrsi vojne manevre , i uspaniceni USA i NATO generali nemaju odgovora kako da ih zaustave , pogotovo kada su im hakirali najmoderniju tehnologiju u vezi obaranja bespilotne letjelice zadnje generacije
Iran samo pokazuje snagu , upozorava
pobogu !
pa nisu poslali spijunske letjelice na Ameriku , pustite ih na miru ..niti imaju oko 200 komada nuklearnoga oruzja poput Izraela, kojega medjunarodna komisija UN nikada ne posjeti da vidi sta se desava tamo ...
a sta Izrael ima od oruzja od masovnoga unistavanja ?
gdje je bila komisija UN da to ispita ?
Ahmedinedžad ide na Ameriku s 4 kolone, peta (Simpozijum delirijum) ga čeka u Americi :)
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3496 Re: IRAN

Post by Truba »

nadam se da će razum pobijediti
previše laju ali premalo akcije...tako da se nadam kako će nastaviti lajati godinama
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#3497 Re: IRAN

Post by Maystor »

Republic of Bosnia wrote: Malo kasnim na temu ali
stvarno nerazumijem ovo svrstavanje na Iransku stranu pri njihovom nastojanju da naprave nuklearnu bombu.
Da nije bilo Amerike nikad mi nebi odbranili ni Sarajevo ni ovo malo Bosne sto je ostalo. I sad se svi bune sto se Amerika mjesa u situacije u drugim zemljama?
Očigledno je da ti ne razumiješ mnogo toga. Evo ja se neću "svrstavati ni na jednu stranu", ali ću ti reći da je priča o navodnoj atomskoj bombi u Iranu samo izgovor za ostvarenje nekih drugih ciljeva. Isto kao što su pričali da u Iraku postoji oružje za masovno uništenje, koje, eto, nikada nije pronađeno, ali je svejedno Irak pretvoren u ruševine.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#3498 Re: IRAN

Post by simpozijum delirijum »

ne opravdam Iranski rezim , ali koje trupe i iz kojih drzava su vojnici okupatori u Afganistanu , Iraku ..? ( milion mrtvih , najveci genocid poslije II svjetskoga rata )
i cije su bespilotne letjelice koje bacaju bombe po Pakistanu , Jemenu , Sudanu , ko drzi Palestince u konc-logoru (1,5 miliona ljudi ) , i baca bombe po ceifu ..
a nisu ;
Kinezi ?
Rusi ?
a nisu ni Bosanci i Hercegovci ? i zasto smo mi ginuli goloruki i sa embargom za oruzje ..i imamo Dejton i mrtvu drzavu ..
zasto je poginulo 50 000 ljudi u Libiji , stigla im "demokratija' i joj crnjaka :x ?
a sta je sada demokrate sa 'zapada " ?
sta sutite ?
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#3499 Re: IRAN

Post by nellington »

SD, tebe haman irvin baš lahko navede na pogrešan smjer diskusije. Tema je Iran. Tema nije USA, tema nije Iran vs. USA i zato relativizacija ne pije vode. Hajde da prepravimo onda bar naziv teme - da sve bude po propisu.

Lično mi je pun kufer Globalnog Policajca i njegovih doušnika, ali M.A.N. mi nije daleko od Dodika.
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3500 Re: IRAN

Post by amoninan »

Republic of Bosnia wrote:
simpozijum delirijum wrote:
sinuhe wrote:Stvarno. Nekako su morali upravljati njome a to iziskuje goleme resurse.
u tome je fazon , svi mislimo da smo bespomocni pred "Holivud USA armijom i NATO" ili pred Kinesko ili Ruskom kako god , nije bitno
sa danasnjom tehnologijom i sa malo muda i znanja ?
srce u junaka i par vjestih momaka i cura za tastaturom koji hakiraju frekvencije i par komandosa koji obezbjedise siguran prelet uz par borbenih pilota na Mig-29 lovcima ?
i to je to
kao sto smo se branili u Sarajevu protiv 250 tenkova znanjem i umijecem 1992..
sa jednim okvirom municije ( 30 metaka ) protiv tenkova ..
Malo kasnim na temu ali
stvarno nerazumijem ovo svrstavanje na Iransku stranu pri njihovom nastojanju da naprave nuklearnu bombu.
Da nije bilo Amerike nikad mi nebi odbranili ni Sarajevo ni ovo malo Bosne sto je ostalo. I sad se svi bune sto se Amerika mjesa u situacije u drugim zemljama?

Da nije bilo muslimanskih petrodolara koji su se sljevali u džepove disiž'n mejkere u Washingtonu, Ameri prstom ne bi mrdnuli. Dakle, umjesto da se zaFaljuješ američkim birokratama radije bi trebao to raditi Saudijskom dvoru, Qataru, UAE, i malezijskom Mahatmiru :wink:

@zagaza, sorry za off :sad:
Post Reply