Ma kakvi dere, odlicno si prosao ako je sve tako kako kazes.Ericha100 wrote:Da stan je u super stanju, kompletno je renoviran, od prozora, kućanskih aparata, namještaja itd, a i zgrada je obnovljene fasade jer je u pitanju austrougarska gradnja. Samo me zanimalo da me ne dere agent cijenom ako može bolje.
Cijene stanova All about
Moderator: anex
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#3476 Re: Cijene stanova All about
- manekenka u penziji
- Posts: 4000
- Joined: 03/07/2013 08:37
#3477 Re: Cijene stanova All about
kome se obratiti za procjenu vrijednosti nekretnine?
-
mefistofilis
- Posts: 1584
- Joined: 09/04/2013 18:11
#3478 Re: Cijene stanova All about
'ta ce ti tomanekenka u penziji wrote:kome se obratiti za procjenu vrijednosti nekretnine?
trazi zwei milje po kv i naletit ce neko sto posto
- manekenka u penziji
- Posts: 4000
- Joined: 03/07/2013 08:37
#3479 Re: Cijene stanova All about
Nije bas da posjedujem penthouse na vrhu al shiddija 
-
mefistofilis
- Posts: 1584
- Joined: 09/04/2013 18:11
#3480 Re: Cijene stanova All about
ma moze i Otes, pogotovo ako je frisko renovirano.
samo na market.ba stavi i nema zime
samo na market.ba stavi i nema zime
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#3481 Re: Cijene stanova All about
evo nešto zanimljivo .. Na Ilidži kvadrat 3250 KM, mislim da je ovo najskuplji kvadrat za novogradnju u gradu
a ko poznaje situaciju parking će biti teže naći nego ispred Tibre...
http://www.pik.ba/artikal/12398345/idee ... ni-ilidza/

http://www.pik.ba/artikal/12398345/idee ... ni-ilidza/

-
mefistofilis
- Posts: 1584
- Joined: 09/04/2013 18:11
#3482 Re: Cijene stanova All about
mislim da tu nema zime za parking jer se tu moze prici ili od onih zgrada gdje je bila ona neka firma eki, gdje je onaj i onaj kafic na sprat ako me razumijes na sta mislim, ili pored onog drugog kafica kod fontane, vidio sam da ljudi tuda prolaze autima...dokle idu ne znam.
samo valjda udisati zeljeznicu za 3K+
samo valjda udisati zeljeznicu za 3K+
-
staradis
- Posts: 1873
- Joined: 03/04/2012 17:40
#3483 Re: Cijene stanova All about
Koliko sam skontao grade se dva ili tri elitna naselja opet
-
deda_jr
- Posts: 273
- Joined: 10/11/2011 13:32
#3484 Re: Cijene stanova All about
Pozdrav svima..
Evo sam prelistao tonu prethodnih stranica pokusavajuci da si sklopim odgovor, ali evo da probam i ovako...
Da li neko zna koliki su ukupni troskovi kod kupovine stana? Dakle, cijena stana, porez, procjenitelj, notar i sta sve vec ide u ukupnu cijenu.. Pretpostavka je da se radi o stanu na Alipasinom Polju sa cijenom od 75000KM..
Koliko bi to onda sve zajedno iznosilo? Eto, hvala unaprijed i tako to...
Evo sam prelistao tonu prethodnih stranica pokusavajuci da si sklopim odgovor, ali evo da probam i ovako...
Da li neko zna koliki su ukupni troskovi kod kupovine stana? Dakle, cijena stana, porez, procjenitelj, notar i sta sve vec ide u ukupnu cijenu.. Pretpostavka je da se radi o stanu na Alipasinom Polju sa cijenom od 75000KM..
Koliko bi to onda sve zajedno iznosilo? Eto, hvala unaprijed i tako to...
- Haris.ba
- Posts: 35279
- Joined: 08/09/2005 20:08
#3485 Re: Cijene stanova All about
Ima pristupni put od te ceste sa koje je slikano (drugo je što papci voze auta kroz Malu aleju), zgrada ima parking koliko znam u prizemlju. Pravljena je uglavnom za arape. Hoće li im se uspjeti prodati - vidjećemo. Cijena nije baš atraktivna. Duljević je niže kilometar uz Željeznicu tražio 2800 po kvadratu pa mu je zgrada pusta. Željeznica koliko znam ne smrdi. Može jedino sumporni izvor koji je oko 500 metara uzvodno. Ali kad je Inta uspio prodati zgradu tik do izvora....mefistofilis wrote:mislim da tu nema zime za parking jer se tu moze prici ili od onih zgrada gdje je bila ona neka firma eki, gdje je onaj i onaj kafic na sprat ako me razumijes na sta mislim, ili pored onog drugog kafica kod fontane, vidio sam da ljudi tuda prolaze autima...dokle idu ne znam.
samo valjda udisati zeljeznicu za 3K+
Meni se ne sviđa lokacija. Mnogo je bolje u Lužanima, pa čak i u Pejtonu. Zna li neko cijenu kvadrata stanova koji se prave iza stare Općine?
-
Oxygenn
- Posts: 369
- Joined: 07/05/2005 22:34
#3486 Re: Cijene stanova All about
Ako uzimas na kredit sa hipotekom ovo su meni nabrojali u bancideda_jr wrote:Pozdrav svima..
Evo sam prelistao tonu prethodnih stranica pokusavajuci da si sklopim odgovor, ali evo da probam i ovako...
Da li neko zna koliki su ukupni troskovi kod kupovine stana? Dakle, cijena stana, porez, procjenitelj, notar i sta sve vec ide u ukupnu cijenu.. Pretpostavka je da se radi o stanu na Alipasinom Polju sa cijenom od 75000KM..
Koliko bi to onda sve zajedno iznosilo? Eto, hvala unaprijed i tako to...
Naknada za obradu zahtjeva 1-15% iznosa kredita
Procjena vrijednosti nekretnine 250KM
Polica osiguranja nekretnine 1-2,5KM/m2
Naknada za vođenje kreditnog računa 1 KM mjesečno
Troškovi ovjere administrativnih zabrana 5 KM
Troškovi izdavanja ZK izvadka 10KM
Troškovi upisa založnog prava-hipoteke 0,18% od iznosa kredita + 27 KM takse
Notar - predugovor i ugovor
Zatvaranje kredita 1-1,5% iznosa kredita
Troškovi izdavanja ZK izvadka 10KM
Brisanje upisa založnog prava-hipoteke
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3487 Re: Cijene stanova All about
Da li neko moze reci koliko bi bilo renoviranje stana po m2, otprilike srednja kvaliteta materijala. Znaci totalka, prozori, instalacije, zidovi, novi parket...od starog stana samo adresa ostaje 
Hvala unaprijed!
Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala unaprijed!
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#3488 Re: Cijene stanova All about
Otprilike koliko i izgradnja novog. Mene je sa extra kvalitetnim materijalima izaslo oko 750 KM/m2. Recimo da su bili samo betonski zidovi cak sam i estrih nanovo radio.basicm wrote:Da li neko moze reci koliko bi bilo renoviranje stana po m2, otprilike srednja kvaliteta materijala. Znaci totalka, prozori, instalacije, zidovi, novi parket...od starog stana samo adresa ostaje
Hvala unaprijed!
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
milojicabrzi
- Posts: 2618
- Joined: 18/11/2009 12:43
#3489 Re: Cijene stanova All about
Otprilike 15-20 hiljada. Bez toga nema ozbiljnijeg renoviranja.basicm wrote:Da li neko moze reci koliko bi bilo renoviranje stana po m2, otprilike srednja kvaliteta materijala. Znaci totalka, prozori, instalacije, zidovi, novi parket...od starog stana samo adresa ostaje
Hvala unaprijed!
Sent from my iPhone using Tapatalk
Moze malo manje ili vise, zavisi kakve materijale hoces.
-
deda_jr
- Posts: 273
- Joined: 10/11/2011 13:32
#3490 Re: Cijene stanova All about
Hvala ti puno!Oxygenn wrote:Ako uzimas na kredit sa hipotekom ovo su meni nabrojali u bancideda_jr wrote:Pozdrav svima..
Evo sam prelistao tonu prethodnih stranica pokusavajuci da si sklopim odgovor, ali evo da probam i ovako...
Da li neko zna koliki su ukupni troskovi kod kupovine stana? Dakle, cijena stana, porez, procjenitelj, notar i sta sve vec ide u ukupnu cijenu.. Pretpostavka je da se radi o stanu na Alipasinom Polju sa cijenom od 75000KM..
Koliko bi to onda sve zajedno iznosilo? Eto, hvala unaprijed i tako to...
Naknada za obradu zahtjeva 1-15% iznosa kredita
Procjena vrijednosti nekretnine 250KM
Polica osiguranja nekretnine 1-2,5KM/m2
Naknada za vođenje kreditnog računa 1 KM mjesečno
Troškovi ovjere administrativnih zabrana 5 KM
Troškovi izdavanja ZK izvadka 10KM
Troškovi upisa založnog prava-hipoteke 0,18% od iznosa kredita + 27 KM takse
Notar - predugovor i ugovor
Zatvaranje kredita 1-1,5% iznosa kredita
Troškovi izdavanja ZK izvadka 10KM
Brisanje upisa založnog prava-hipoteke
Znam da sada sitnicarim, ali koliko je notar i ovo brisanje upisa?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3491 Re: Cijene stanova All about
Notar ti je oko 1000KM ( oba ugovora ).. Ako si mislio dizati kredit od 75000 ( stambeni ) dok dobijes kljuc od stana trebat ce ti jos nekih 5500-6000 KM ( placene sve dadzbine ) .
-
deda_jr
- Posts: 273
- Joined: 10/11/2011 13:32
#3492 Re: Cijene stanova All about
Evo sam upravo iz banke i da, to je to... Hvala i tebi!channel10 wrote:Notar ti je oko 1000KM ( oba ugovora ).. Ako si mislio dizati kredit od 75000 ( stambeni ) dok dobijes kljuc od stana trebat ce ti jos nekih 5500-6000 KM ( placene sve dadzbine ) .
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3493 Re: Cijene stanova All about
Nema na cemu. Jesi li barem Intesu odabrao jer mi se cini da imaju najpovoljniju ponudu ( ako nije tajna )?deda_jr wrote:Evo sam upravo iz banke i da, to je to... Hvala i tebi!channel10 wrote:Notar ti je oko 1000KM ( oba ugovora ).. Ako si mislio dizati kredit od 75000 ( stambeni ) dok dobijes kljuc od stana trebat ce ti jos nekih 5500-6000 KM ( placene sve dadzbine ) .
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3494 Re: Cijene stanova All about
Hvala na odgovorima, iako malo oprecno, 750km/m2 vs 20 hiljada. Recimo 400 km/m2 bi bilo oko sredine.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
rekla-kazala
- Posts: 1308
- Joined: 19/10/2013 16:50
#3495 Re: Cijene stanova All about
Što manja kvadratura to skuplje po kvadratu.basicm wrote:Hvala na odgovorima, iako malo oprecno, 750km/m2 vs 20 hiljada. Recimo 400 km/m2 bi bilo oko sredine.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne sjećam se svih troškova ali se sjećam da me renoviranje sa namještajem u stanu od 72 m2 koštalo oko 60 000 KM.
Ako je namještaja oko 25.000 onda je renoviranje koštalo 35.000 što je oko 500 KM/m2.
Kupatilo me koštalo oko 8000 (uključujući i keramiku u kuhinji), prozori oko 4000, ulazna vrata 1500, kvalitetne lampe, kvalitetni prekidači, utičnice, zidovi bojeni perivim bojama. Istina parket nije mjenjan nego samo brušen i lakiran, ni vrata osim ulaznih, majstori su bili povoljni.
Tako da sa nekim osrednjim materijalima može cijena biti oko 400 do 500KM/m2, ukoliko je stan preko 60 m2.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3496 Re: Cijene stanova All about
Zar je problem baciti na papir sta sve treba raditi i to sve sabrati?basicm wrote:Hvala na odgovorima, iako malo oprecno, 750km/m2 vs 20 hiljada. Recimo 400 km/m2 bi bilo oko sredine.
Sent from my iPhone using Tapatalk
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3497 Re: Cijene stanova All about
Nije problem, nego sam u fazi kupovine stana, pa gledam opciju renoviranja starijeg ili novogradnje, poredbe cijena i ovaj info mi treba da vidim sta mi je povoljnije.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#3498 Re: Cijene stanova All about
Oko ovoga se vodi vjecna dilema
Ja sam ti rekao cijenu za totalno renoviranje. Pod totalno renoviranje ne spada lakiranje parketa i unutrasnje stolarije i gletovanje zidova.
Uzmimo recimo da imas stan od 60 m2 pa krenimo samo par stavki:
Parket = 90KM/m2 x45 = 4050 KM (srednja klasa sa postavljanjem i materijalom)
Estrih = 16 KM/m2 x60 = 960 KM
Unutrasnja stolarija = 450 KM/otvor x 5 = 2250 KM
Vanjska stolarija = cca 7000 KM (zavisi od otvora, gornja srednja klasa drvene stolarije sa vanjskim alu roletnama)
Eto te na 15 000 KM a tek si zatvorio stan
Ostaje samo komplet voda, struja, moleraj, rasvjeta i najskuplja stvar u renoviranju: kupatilo. O osnovnom namjestaju tj. kuhinji i eventualno ugradbenim plakarima necu ni pricati.
Sretno
Uzmimo recimo da imas stan od 60 m2 pa krenimo samo par stavki:
Parket = 90KM/m2 x45 = 4050 KM (srednja klasa sa postavljanjem i materijalom)
Estrih = 16 KM/m2 x60 = 960 KM
Unutrasnja stolarija = 450 KM/otvor x 5 = 2250 KM
Vanjska stolarija = cca 7000 KM (zavisi od otvora, gornja srednja klasa drvene stolarije sa vanjskim alu roletnama)
Eto te na 15 000 KM a tek si zatvorio stan
Sretno
-
mefistofilis
- Posts: 1584
- Joined: 09/04/2013 18:11
#3499 Re: Cijene stanova All about
ne shvatam samo jedno, ljudi u zadnje vrijeme masovno rade estrihe u stanovima. sta ce ti ako nisi u prizemlju ili na prvom spratu... uzmes samonivelirajucu masu i eto. ima i parketara koji to hoce uraditi.
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#3500 Re: Cijene stanova All about
Sa nivelirajucim masam imam poprilicno losa iskustva, nije trajno rjesenje za 15 godina koliko stan treba izdrzati nakon renoviranja.
Inace renoviraju se stanovi koji su u poprilicno losem stanje gdje je estrih unisten obicno cupanjem parketa ili sa divnom mjesavinom nivoa za plocice, parket i ono sto su raja nazivala vinas plocice.
Inace renoviraju se stanovi koji su u poprilicno losem stanje gdje je estrih unisten obicno cupanjem parketa ili sa divnom mjesavinom nivoa za plocice, parket i ono sto su raja nazivala vinas plocice.
