HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
lijan
Posts: 375
Joined: 13/06/2008 22:32
Location: Sarajevo

#3476 Re: HS kablovska

Post by lijan »

O'zone wrote:Pa što kodira VH1 Enese?
Nije kodirano,malo razmisli glavom sto je danas zacrnjen ekran VH1.
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3477 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

lijan wrote:
O'zone wrote:Pa što kodira VH1 Enese?
Nije kodirano,malo razmisli glavom sto je danas zacrnjen ekran VH1.

Koliko znam taj kanal je placen da se gleda, a druga stvar je sto ja kao i mnogi na danasnji dan ne pustamo muziku u kuci.

HS NEMA PRAVO SAMOINICIJATIVNO DA ZATAMLJUJE KANALE
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3478 Re: HS kablovska

Post by O'zone »

lijan wrote:
O'zone wrote:Pa što kodira VH1 Enese?
Nije kodirano,malo razmisli glavom sto je danas zacrnjen ekran VH1.
Drugo je zacrnjeno to znam nisam bezdušan a drugo je "no CI module"
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#3479 Re: HS kablovska

Post by iPod »

5 kanala dodatu u HS digitalnoj

http://teve.ba/article/2897/pet-novih-t ... -na-hs-dtv

BN,MKTV, TVSLO1, Arte i Chasse & Peche

Nisu vala neki kanali al hajde nek ima, barem ovaj Chasse & Peche nije los ko voli lov, ribolov i prirodu.
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#3480 Re: HS kablovska

Post by casper_ »

iPod wrote:5 kanala dodatu u HS digitalnoj

http://teve.ba/article/2897/pet-novih-t ... -na-hs-dtv

BN,MKTV, TVSLO1, Arte i Chasse & Peche

Nisu vala neki kanali al hajde nek ima, barem ovaj Chasse & Peche nije los ko voli lov, ribolov i prirodu.
hahah vidi kanala u pm....sad ce se hvaliti da su dodali vrhunske kanale. koji jad i tuga.
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#3481 Re: HS kablovska

Post by iPod »

casper_ wrote:
iPod wrote:5 kanala dodatu u HS digitalnoj

http://teve.ba/article/2897/pet-novih-t ... -na-hs-dtv

BN,MKTV, TVSLO1, Arte i Chasse & Peche

Nisu vala neki kanali al hajde nek ima, barem ovaj Chasse & Peche nije los ko voli lov, ribolov i prirodu.
hahah vidi kanala u pm....sad ce se hvaliti da su dodali vrhunske kanale. koji jad i tuga.
Hehehe, iskreno jedino vrijedi ovaj Chasse & Peche, ostalo 0 bodova.
AdrianMole
Posts: 733
Joined: 08/05/2007 14:00

#3482 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

Ovo nisu novi kanali uopće.Samo kanali koje iz analogije prebacuju u digitalu.Vjerojatno je namjera da se svi kanali prebace i u digitalu ,pa u tom smislu pozdravljam.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3483 Re: HS kablovska

Post by perfect_guy »

AdrianMole wrote:Ovo nisu novi kanali uopće.Samo kanali koje iz analogije prebacuju u digitalu.Vjerojatno je namjera da se svi kanali prebace i u digitalu ,pa u tom smislu pozdravljam.
ali je to opet obični signal koji oni samo konvertuju u digitalni, dakle ne dobija se ništa na kvalitetu signala
User avatar
lijan
Posts: 375
Joined: 13/06/2008 22:32
Location: Sarajevo

#3484 Re: HS kablovska

Post by lijan »

O'zone wrote:
lijan wrote:
O'zone wrote:Pa što kodira VH1 Enese?
Nije kodirano,malo razmisli glavom sto je danas zacrnjen ekran VH1.
Drugo je zacrnjeno to znam nisam bezdušan a drugo je "no CI module"
Jel kodirano :lol:
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3485 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

perfect_guy wrote:
AdrianMole wrote:Ovo nisu novi kanali uopće.Samo kanali koje iz analogije prebacuju u digitalu.Vjerojatno je namjera da se svi kanali prebace i u digitalu ,pa u tom smislu pozdravljam.
ali je to opet obični signal koji oni samo konvertuju u digitalni, dakle ne dobija se ništa na kvalitetu signala
pa zato im vecini kanala nije dobra slika na digitali a naplacuju nam 13,5 km za analogni signal
User avatar
lord blackadder
Posts: 514
Joined: 03/04/2011 13:45

#3486 Re: HS kablovska

Post by lord blackadder »

Enese, seljacino, hoces li obezbjedit kanal s Premiershipom ? Da znam da se staram za druge varijante...
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#3487 Re: HS kablovska

Post by Nogatrans »

Imam pitanje. Odavno nisam saltao ove digitalne kanale i koliko vidim ima kao dosta neki novi kanala,al pola od njih je zakljucano. A isto tako sam primjetio da ne radi niti jedan onaj erotski :D

PA reko u cemu je fazon,da mozda i to ne treba platiti?

I koja je procedura da vratim resiver a da dobije onu karticu,ima li nekog napretka sa tom karticom?

Hvala
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#3488 Re: HS kablovska

Post by riko-ga »

Nogatrans wrote:Imam pitanje. Odavno nisam saltao ove digitalne kanale i koliko vidim ima kao dosta neki novi kanala,al pola od njih je zakljucano. A isto tako sam primjetio da ne radi niti jedan onaj erotski :D

PA reko u cemu je fazon,da mozda i to ne treba platiti?

I koja je procedura da vratim resiver a da dobije onu karticu,ima li nekog napretka sa tom karticom?

Hvala
procedura je da ih nazoves i treazis to.Ja to uradio ali dvije kartice nemogu na ovu moju TV cim je stave TV se pocne gasiti i paliti.Strucnjaci iz HS-a kazu da je odnesem na servis :? a TV "stara" 2-3 mjeseca ? Vratio resiver i guram do daljnjeg :-)

Za erotske treba ukucati kod.Probaj 1234 i onda OK.Trebalo bi da radi. :dance:
User avatar
M_e_m_o
Posts: 259
Joined: 15/04/2009 17:26

#3489 Re: HS kablovska

Post by M_e_m_o »

Ima li još neko problema sa slikom na Arenasport na analognoj? :x
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#3490 Re: HS kablovska

Post by Nogatrans »

Ma znam ja to kad je zakljucan kanal pa moras unijeti kod. Al kod mene je samo crno nema nista .
kasparaov
Posts: 288
Joined: 15/07/2011 14:27

#3491 Re: HS kablovska

Post by kasparaov »

hoce li biti sta od sportkluba da gledamo premiership?
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#3492 Re: HS kablovska

Post by riko-ga »

M_e_m_o wrote:Ima li još neko problema sa slikom na Arenasport na analognoj? :x

Ima ima nesekiraj nije do tebe ;-)
hoggarr
Posts: 329
Joined: 03/04/2010 07:31

#3493 Re: HS kablovska

Post by hoggarr »

Nedavno sam kupio LCD TV Philips 42PFL3606H/58, televizor ima ugrađen DVB-C tuner, zamjenio sam risiver za CI modul. Moj problem je da moram svaki dan skenirati kanale i već mi to ide na živce. Preskeniranjem dobijem 104 digitalna i 66 analognih kanala, na kanalima Mezzo, Eurosport News, JimJam televizor se samo zablokira, poslije čega ga moram isključivati iz utikača da bih odblokirao, drugi problem je da nakon sat-dva svi HD kanali nestanu, a potom i svi ostali digitalni kanali. Je li neko imao slične probleme? Molim za savjet. Unaprijed hvala!
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#3494 Re: HS kablovska

Post by Nogatrans »

Nikako da skontam sta mi uje sa ovim erotskim kanalima :D Samo crno,pa ako nije problem da mi neko kaze jesu li uopste otkljucani ovi kanali? Znam prije da sam morao ukucati ono 1234 al sada nema ni to,nego samo crna slika. :dance:
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#3495 Re: HS kablovska

Post by riko-ga »

Nogatrans wrote:Nikako da skontam sta mi uje sa ovim erotskim kanalima :D Samo crno,pa ako nije problem da mi neko kaze jesu li uopste otkljucani ovi kanali? Znam prije da sam morao ukucati ono 1234 al sada nema ni to,nego samo crna slika. :dance:
To Enes pred Pamazan ukino :D
kemalba
Posts: 307
Joined: 04/04/2009 21:51

#3496 Re: HS kablovska

Post by kemalba »

Zna li neko zašto je slika na Al Jazeera English jako loša?
Mislim da HS-u nedostaje news kanala, osim CNN-a i Al Jazeere ne bi bilo loše uključiti barem još neki. Izbor je veliki: BBC, Sky, France24, RussiaToday, Euronews...
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#3497 Re: HS kablovska

Post by irvinx1 »

kemalba wrote:Zna li neko zašto je slika na Al Jazeera English jako loša?
Mislim da HS-u nedostaje news kanala, osim CNN-a i Al Jazeere ne bi bilo loše uključiti barem još neki. Izbor je veliki: BBC, Sky, France24, RussiaToday, Euronews...
Ja sam za Russia i France

A treba i pokoji kanal zabavnog sadrzaja iz tih zemalja.
User avatar
Harry Lime
Posts: 34
Joined: 27/09/2009 00:50
Location: Vienna

#3498 Re: HS kablovska

Post by Harry Lime »

pa mislim da imaji i Sky News i France 24.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#3499 Re: HS kablovska

Post by GOLFER »

Harry Lime wrote:pa mislim da imaji i Sky News i France 24.
Imaju
kemalba
Posts: 307
Joined: 04/04/2009 21:51

#3500 Re: HS kablovska

Post by kemalba »

to je vjerovatno na digitalnoj, nisam znao, hvala...
Locked