Evo kao simpatizer lakersa izjavljujem :
Od 4 tima u konferenciskim finalima lakersi su trenutno u najlosijoj formi
1.Orlando , 2. Denver , 3. Cleveland 4. Lakers-i
Fisher je uzasno izvan foreme u play-off-u , KATASTROFA , jedino moze zahvaliti Phill Jacksonu sto je u sastavu jer on tok svoje karijere samo vjeruje veteranima. Sasa Vujacic je isto tako katastrofa 25 % suta je uzasno za nadimak "mashine" , Jordan Farmar je igrao dobro solidno u seriji sa Houstonom , ali u u seriji sa Utah i Denverom je jako slab, Andrey Baynum igra slabo , doduse ni Phill mu ne da se bas naigra mada ima u decku potencijala , ne razumijem sto nema vise min meni uopce ne igra lose u odbrani i ako statisticki ima malo skokva za svoju visinu. Walton je bio uzasan dosad u play off , u seriji sa Denverom nemoze nista pogoditi u napadu ali igra solidnu odbranu nad Carmelom. Odom toplo hladno dobar je ali prespjesno kako ga izblokiraju Martin i "bird man" covjek ima najbolji potencijal , vjerujete veci i od Lebrona a nikad nece doci ni blizu igraca ALL STARS jer je mentalno slab i nema radne navike , ali za igraca 209 kako prevodi loptu kako skace i solidno suta neopreostiva su slobodna bacanja 55%

Gasol je previse soft protiv Nene-a i Anderson-a ali ima tako extra "skill" jednostavno mu treba jos misica i igre ledjima , ali za razliku od prve 2 tekem ovu je odigrao dobro pogodio 2 cluch suta iz okreta u 4/4 2-3 min do kraja , S Brown je po meni najbolji bek uz Kobe-a u lakersima stvarno ne razumijem Phill-a sto mu daje toliko malo vremena , mada se naigrao protiv Utah-a i dokazao se , sad ponovo nema minutazu , ne razumijem nikako Jacksona tu i zamjeram mu

. T Ariza , cudno kako pored odlicni iskusnih igraca kao sto su Gasol, Odom i Fisher postane 2 igrac lakersa , stvarno kljucni covjek i jedina konstana pomoc Bryant-u , svaka mu cast za covjeka koji nema neki sut za kljucne trice , i extra odbrana i kljucna ukradena lopta, jedina mrlja mi je uzasno slab procenat suta sa slobodnih bacanja 56%

. Na kraju Kobe , fakat covjek igra fenomenalno u ovoj seriji , skoro sam nosi lakerse , neznam hoce li imati snage , nemam rijeci za Bryant-a sve se vec zna o njemu.
Idealna petorka lakersa
PG. S Brown SG. K Bryant 3. T Ariza 4.L Odom 5. P Gasol i u ovoj seriji vrtiti samo jos Baynuma i Waltona , ostale uvodit samo da se ovi glavni par minuta odmore.
Denver je veceras SAM SEBE POBJEDIO , lakersi imali 14 promaseni slobodnih bacanja , a Denver je sutirao trice 5/27

i to uglavnom otvoreni sutevi i ne cuvani sutevi iz tranzicije i nevjerujem da ce Denver toliko slabo sutirati , evo konacno JR Smith je proradio , svaka cast Gerogu Karlu kako ga samo mogao istrpiti 3/4 za uzasnim sutevima i izgubljenim loptama , onda se vratio sa nevjerovatnom tricom na kraju 3/4 i u 4/4 je bio solidan na Kobe-u i imao je solidu igru u 4/4 , Melo je bio fenomelan u 1/4 u drugoj onako , dok se u drugom polivremneu nije vidio , eh sad jer psihicki uticalo sto je prmasio par otvornei suteva i sto je usao u probleme s licnim greskama ili odbrana Waltona , prije ce ovo prvo

, Billaps isto tako los nevjerovatno za njega da fula otvorene trice onako 2/7 , ustvari Denver je drzao svo vrijeme vodsvo zahvaljujuci slobodnim bacanjima Antony-a i fenomenalnom Andersonom "the bird man" koji je dobro skakao lijpio blokade , i u ofanzivi bio u back door-u konstatno , i tu nerazumijem Odoma a i Gasola kako su slabo to branili a i Martin je bio fenomenalan u odbrani i u tim utrcavanjima back doora i ofanzivnim skokovima , Nene je bio isto odlican jedino sto je usao u probeme sa licnim , nevjeroavtno koliko su Martin Andersen i Nene ipak nizi od Baynuma Gasola i Odoma a opet dominiraju i u skokovima i blokadama

P.S. Kobe Bryant nije mogao stajat vise na nogama od umora jedva je hodao i izveo zadnja slobodna bacanja na kraju je zavrsni interwiu da skoro cuceci , ako se ne odmori dovoljno za 4 tekmu Denver hladno dobiva , jos ako porave sut za 3p ustvari vrate se na svoj % jer su oni jedni od najbolji u ligi.
Ovo ce vjerovatno ici u 7 , mada ce sve zavisi od odmora Brayanta , ako bude na ovoj razini mozda ukrade jos jednu pobjedu i onda to lakersi zatvore u LA , mada je to tesko za ocekivati.