NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3476 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

Neelix wrote:Nije Peppsi nego Pepsi, mislio sam da je do kucanja al evo to ponavljas 20ti put. I puno mi baratas OPSTE poznatim cinjenicama. Jel' to kao sto je opste poznato da Martin nije medju 40 najboljih odbrambenih igraca?
To i ti tvrdis da je K-Mart los u odbrani?

Haj predpostavimo da jest.
Kakva je onda centarska linija LAL,NO i DAL kad ih covjek naizmjenicno puca.
Mozda se "Kobetu" jos manta od onih banana sa kosa na kos?
Je l' to Istok bolji od Zapada ove sezone?
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3477 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by shalla »

1. Jel to blokada mjerilo dobre odbrane?
2. Zapad je zadnjih 10 godina bolji od Istoka, ne samo ove...

Sa nekim izjavama stvarno izgleda da imaš 12-12 godina. Onda sve kontam "ma loži nas" al me onda opet iznova dovedeš u zabludu :mrgreen:
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3478 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

shaqqa wrote:1. Jel to blokada mjerilo dobre odbrane?
2. Zapad je zadnjih 10 godina bolji od Istoka, ne samo ove...

Sa nekim izjavama stvarno izgleda da imaš 12-12 godina. Onda sve kontam "ma loži nas" al me onda opet iznova dovedeš u zabludu :mrgreen:
1.izmedu ostalog
2.no comment

Pa West je potpuno ustopan u seriji protiv NO.
Bas potpuno ustopan.
Cega Bynum igra u ovoj seriji.
Covjek ne moze disat.
Dio utakmice Martin cuva i "strasnog" Gasola.
De navedite mi te strasne igrace sto su ih treneri odabrali.
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3479 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

kakavdanakneiskustvu wrote: 1.pogledaj prosjek blokada brucea bowena,0.3 po tekmi,a godinama je bio u najboljim defanzivnim petorkama lige,tako da je to nebitno.


evo ti http://www.nba.com/2009/news/05/06/defe ... index.html
Govorimo o cetvorkama,a napisao sam i izmedu ostalog.

Samo cu reci da je Haslem jedan od vecih panjeva lige,sto govori sta mislim o ovom izboru.
Cinjenica da je Birdman dobio samo jedan glas dovoljno govori o istom.
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3480 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

kakavdanakneiskustvu wrote: ovakav odgovor sam i očekivao,ti znaš bolje od trenera nba ekipa
Pa na cijelom glasanju samo Garnett,od cetvorki,skupio nesto glasova,a ostale cetvorke skupile negdje oko 6-7 bodova.
Sta treba da mislim o tom glasanju?
Drugi defanzivni tim igra sa jednim visokim igracem jer je najbolja cetvorka poslije Garnetta,po ovom smijesnom
izboru,Haslem.
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3481 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

kakavdanakneiskustvu wrote: pokazuješ svoje neznanje,ne biraju se petorke po sistemu play,bek-šuter,nisko krilo,krilni centar i centar,nego 2 beka,2 krila i centar,uvijek je tako bilo.

tako su i u najboljoj petorci lige 2 beka šutera,wade i bryant,ne zato što nema dovoljno dobrog playa,nego zato što se biraju 2 najbolja beka,a najbolji su po glasovima wade i bryant.

nego,da te opet pitam,izbjegavaš odgovor,gdje su ti na forumu koji te podržavaju,odnosno podržavaju ono što pišeš,uporno ih nema i nema i nema.
Gdje sam ja napisao da se biraju po odredenom sistemu.
Tvrdim da su cetvrtice dobile malo glasova,tako da ih nema u drugom timu.
To govori o cinjenici da se ne cijeni njihov doprinos,odnosno da se zanemaruje.
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3482 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

kakavdanakneiskustvu wrote: druga najbolja def. 4 je duncan,jer je čitavu sezonu kao i prošle sezone igrao na 4,pogledaj izbore u najbolje petorke lige,duncan je tu među krilima.

jesi li primijetio 0 bodova za martina.

o onima koji podržavaju tvoje pisanje na forumu i dalje šutiš,a šta bi drugo,nema ih,valjda si sam sebe zavaravao da ih ima,i to puno,kako ti reče
Nije istina da je Duncan igrao vecinom cvrku.
Jest proteklih sezona,ali ove je bio uglavnom na petici.
I sam znas da ima mnogo onih koji me podrzavaju.Mrsko mi nabrajat sad ta silna imena.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3483 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

:D
Last edited by Neelix on 24/05/2009 05:32, edited 1 time in total.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3484 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

ma sta kazes moj cik cak :D pepsi, coca cola, sinalco, ovo ono :D :lol: :lol:

Image

:thumbup:
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#3486 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by -danTe- »

joj banovase nam cikcangu,a bas bi volio da cujem analizu ove utakmice... :mrgreen: :dance:
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#3487 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by hidrant »

Lijepo je vidjeti ove navijace manjeg LA kluba kako likuju nakon pobjede.

Kao prvo moram reci uz roditeljsku paznju:"Jebem li ti ubacivanje sa strane i 30 sec."
Eto.
Katastrofalan sut Denvera i nevjerovatno sudenje su osnovni razlog poraza.
Pa sve igrace Denvera istjerase,samo sto oni ne znaju pucat slobodna.
Moram priznati da je uzitak bilo gledati ono ljepljenje Bryanta.
Kako se covjek koprca na podu,kao riba. :thumbup:
Zapamtite:"This is not over!"
Tek smo na pocetku.

Big up!
User avatar
kobe_sa
Posts: 179
Joined: 28/07/2003 00:00
Contact:

#3488 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by kobe_sa »

Evo kao simpatizer lakersa izjavljujem :
Od 4 tima u konferenciskim finalima lakersi su trenutno u najlosijoj formi
1.Orlando , 2. Denver , 3. Cleveland 4. Lakers-i
Fisher je uzasno izvan foreme u play-off-u , KATASTROFA , jedino moze zahvaliti Phill Jacksonu sto je u sastavu jer on tok svoje karijere samo vjeruje veteranima. Sasa Vujacic je isto tako katastrofa 25 % suta je uzasno za nadimak "mashine" , Jordan Farmar je igrao dobro solidno u seriji sa Houstonom , ali u u seriji sa Utah i Denverom je jako slab, Andrey Baynum igra slabo , doduse ni Phill mu ne da se bas naigra mada ima u decku potencijala , ne razumijem sto nema vise min meni uopce ne igra lose u odbrani i ako statisticki ima malo skokva za svoju visinu. Walton je bio uzasan dosad u play off , u seriji sa Denverom nemoze nista pogoditi u napadu ali igra solidnu odbranu nad Carmelom. Odom toplo hladno dobar je ali prespjesno kako ga izblokiraju Martin i "bird man" covjek ima najbolji potencijal , vjerujete veci i od Lebrona a nikad nece doci ni blizu igraca ALL STARS jer je mentalno slab i nema radne navike , ali za igraca 209 kako prevodi loptu kako skace i solidno suta neopreostiva su slobodna bacanja 55% :roll:
Gasol je previse soft protiv Nene-a i Anderson-a ali ima tako extra "skill" jednostavno mu treba jos misica i igre ledjima , ali za razliku od prve 2 tekem ovu je odigrao dobro pogodio 2 cluch suta iz okreta u 4/4 2-3 min do kraja , S Brown je po meni najbolji bek uz Kobe-a u lakersima stvarno ne razumijem Phill-a sto mu daje toliko malo vremena , mada se naigrao protiv Utah-a i dokazao se , sad ponovo nema minutazu , ne razumijem nikako Jacksona tu i zamjeram mu :lol: . T Ariza , cudno kako pored odlicni iskusnih igraca kao sto su Gasol, Odom i Fisher postane 2 igrac lakersa , stvarno kljucni covjek i jedina konstana pomoc Bryant-u , svaka mu cast za covjeka koji nema neki sut za kljucne trice , i extra odbrana i kljucna ukradena lopta, jedina mrlja mi je uzasno slab procenat suta sa slobodnih bacanja 56% :roll: . Na kraju Kobe , fakat covjek igra fenomenalno u ovoj seriji , skoro sam nosi lakerse , neznam hoce li imati snage , nemam rijeci za Bryant-a sve se vec zna o njemu.
Idealna petorka lakersa
PG. S Brown SG. K Bryant 3. T Ariza 4.L Odom 5. P Gasol i u ovoj seriji vrtiti samo jos Baynuma i Waltona , ostale uvodit samo da se ovi glavni par minuta odmore.

Denver je veceras SAM SEBE POBJEDIO , lakersi imali 14 promaseni slobodnih bacanja , a Denver je sutirao trice 5/27 :o i to uglavnom otvoreni sutevi i ne cuvani sutevi iz tranzicije i nevjerujem da ce Denver toliko slabo sutirati , evo konacno JR Smith je proradio , svaka cast Gerogu Karlu kako ga samo mogao istrpiti 3/4 za uzasnim sutevima i izgubljenim loptama , onda se vratio sa nevjerovatnom tricom na kraju 3/4 i u 4/4 je bio solidan na Kobe-u i imao je solidu igru u 4/4 , Melo je bio fenomelan u 1/4 u drugoj onako , dok se u drugom polivremneu nije vidio , eh sad jer psihicki uticalo sto je prmasio par otvornei suteva i sto je usao u probleme s licnim greskama ili odbrana Waltona , prije ce ovo prvo :lol: , Billaps isto tako los nevjerovatno za njega da fula otvorene trice onako 2/7 , ustvari Denver je drzao svo vrijeme vodsvo zahvaljujuci slobodnim bacanjima Antony-a i fenomenalnom Andersonom "the bird man" koji je dobro skakao lijpio blokade , i u ofanzivi bio u back door-u konstatno , i tu nerazumijem Odoma a i Gasola kako su slabo to branili a i Martin je bio fenomenalan u odbrani i u tim utrcavanjima back doora i ofanzivnim skokovima , Nene je bio isto odlican jedino sto je usao u probeme sa licnim , nevjeroavtno koliko su Martin Andersen i Nene ipak nizi od Baynuma Gasola i Odoma a opet dominiraju i u skokovima i blokadama :roll:
P.S. Kobe Bryant nije mogao stajat vise na nogama od umora jedva je hodao i izveo zadnja slobodna bacanja na kraju je zavrsni interwiu da skoro cuceci , ako se ne odmori dovoljno za 4 tekmu Denver hladno dobiva , jos ako porave sut za 3p ustvari vrate se na svoj % jer su oni jedni od najbolji u ligi.
Ovo ce vjerovatno ici u 7 , mada ce sve zavisi od odmora Brayanta , ako bude na ovoj razini mozda ukrade jos jednu pobjedu i onda to lakersi zatvore u LA , mada je to tesko za ocekivati.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3489 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

hidrant wrote:Lijepo je vidjeti ove navijace manjeg LA kluba kako likuju nakon pobjede.

Kao prvo moram reci uz roditeljsku paznju:"Jebem li ti ubacivanje sa strane i 30 sec."
Eto.
Katastrofalan sut Denvera i nevjerovatno sudenje su osnovni razlog poraza.
Pa sve igrace Denvera istjerase,samo sto oni ne znaju pucat slobodna.
Moram priznati da je uzitak bilo gledati ono ljepljenje Bryanta.
Kako se covjek koprca na podu,kao riba. :thumbup:
Zapamtite:"This is not over!"
Tek smo na pocetku.

Big up!
ti si se vec diskvalificirao kao relevantan "strucnjak", tako da nema potrebe da pises vise ovdje, nece niko citat :-)
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#3490 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by hidrant »

kobe_sa wrote:Evo kao simpatizer lakersa izjavljujem :
Od 4 tima u konferenciskim finalima lakersi su trenutno u najlosijoj formi
1.Orlando , 2. Denver , 3. Cleveland 4. Lakers-i
Fisher je uzasno izvan foreme u play-off-u , KATASTROFA , jedino moze zahvaliti Phill Jacksonu sto je u sastavu jer on tok svoje karijere samo vjeruje veteranima. Sasa Vujacic je isto tako katastrofa 25 % suta je uzasno za nadimak "mashine" , Jordan Farmar je igrao dobro solidno u seriji sa Houstonom , ali u u seriji sa Utah i Denverom je jako slab, Andrey Baynum igra slabo , doduse ni Phill mu ne da se bas naigra mada ima u decku potencijala , ne razumijem sto nema vise min meni uopce ne igra lose u odbrani i ako statisticki ima malo skokva za svoju visinu.
Nije to rezultat lose forme.
To je rezultat super odbrane Supermana.
Moram peiznati da je Denver sinoc igrao pomalo glupo.
Moglo se ono lagano prelomiti pocetkom cetvrte,ali ishitreni sutevi su kostali.
J.R. nikako da se sabere.Koji mu je k....?
Nadam se da u slj. utakmici nece biti svirani oni smijesni faulovi K-Martu.
Ovo je playoff kosarka,nije balet.
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#3491 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by -danTe- »

kakavdanakneiskustvu wrote:
and1medjed wrote:joj banovase nam cikcangu,a bas bi volio da cujem analizu ove utakmice... :mrgreen: :dance:

otkud ti to da su ga banovali,znaš li šta je razlog
ma na fudbalu(tema premier liga cini mi se)pocela neka prica i... :mrgreen:
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#3492 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by -danTe- »

hidrant wrote:Lijepo je vidjeti ove navijace manjeg LA kluba kako likuju nakon pobjede.

Kao prvo moram reci uz roditeljsku paznju:"Jebem li ti ubacivanje sa strane i 30 sec."
Eto.
Katastrofalan sut Denvera i nevjerovatno sudenje su osnovni razlog poraza.
Pa sve igrace Denvera istjerase,samo sto oni ne znaju pucat slobodna.
Moram priznati da je uzitak bilo gledati ono ljepljenje Bryanta.
Kako se covjek koprca na podu,kao riba. :thumbup:
Zapamtite:"This is not over!"
Tek smo na pocetku.

Big up!
cikcanga?klon? ;-) :razz:
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#3494 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cevapcinica »

hidrant wrote:Lijepo je vidjeti ove navijace manjeg LA kluba kako likuju nakon pobjede.

Kao prvo moram reci uz roditeljsku paznju:"Jebem li ti ubacivanje sa strane i 30 sec."
Eto.
Katastrofalan sut Denvera i nevjerovatno sudenje su osnovni razlog poraza.
Pa sve igrace Denvera istjerase,samo sto oni ne znaju pucat slobodna.
Moram priznati da je uzitak bilo gledati ono ljepljenje Bryanta.
Kako se covjek koprca na podu,kao riba. :thumbup:
Zapamtite:"This is not over!"
Tek smo na pocetku.

Big up!
Koje katastrofalno sudenje?
Ko im je kriv kada onakve slabe Lakers:e ne pobijedise i sto im se dva glavna strijelca isfulase.
CA zakaza bas kada je bio najpotrebniji. Toliko o tvrdnjama nekih da on moze svaku utakmicu odigrati na nivou prve utakmice.
Sudije s tim nemaju nista.
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#3495 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by -danTe- »

e vala hidrant(cikcanga) pravo si ofiran :mrgreen:
hajd sto ovdje prosipas svoje teorije zaavjere nego se opet na temi PL raspravljas... :dance: :skoljka: :mrgreen:
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#3496 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by hidrant »

cevapcinica wrote: Koje katastrofalno sudenje?
Ko im je kriv kada onakve slabe Lakers:e ne pobijedise i sto im se dva glavna strijelca isfulase.
CA zakaza bas kada je bio najpotrebniji. Toliko o tvrdnjama nekih da on moze svaku utakmicu odigrati na nivou prve utakmice.
Sudije s tim nemaju nista.
Ko nema veze?
Jesi l' vidio koliko je LAL sutao slobodnih?
Sramotni su se faulovi svirali,pogotovo K-Martu.
Medutim,priznajem da je glavni razlog poraza bio los sut i prokleto ubacivanje sa strane.
Takoder,moram primjetiti da su se igraci Denvera pomalo,da oprostite,zajebavali,sto im se obilo o' glavu.

Sto me ljudi zovu cikcanga?
Inace,on je super lik. :lol:
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#3497 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by hidrant »

kakavdanakneiskustvu wrote:na košarka.hr forumu je nekada postojao jedan ovakav lik kao cikcanga,brando mu je bio nick,sam je sebe nazvao dr mr nba košarke,dobije ban,pojavi se sa drugim nickom,i onda se pravi da ne zna ko je brando a sve govori da je taj brando super lik,ali ne zna ko je on.
već neko vrijeme me podsjeća na tog branda
Zasto takvo negativano misljenje?
Nego,da ja tebi cestitam rodendan.

Sretan rodendan,dragi kakavdanakneiskustvu. :thumbup:
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#3498 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cevapcinica »

hidrant wrote:
cevapcinica wrote: Koje katastrofalno sudenje?
Ko im je kriv kada onakve slabe Lakers:e ne pobijedise i sto im se dva glavna strijelca isfulase.
CA zakaza bas kada je bio najpotrebniji. Toliko o tvrdnjama nekih da on moze svaku utakmicu odigrati na nivou prve utakmice.
Sudije s tim nemaju nista.
Ko nema veze?
Jesi l' vidio koliko je LAL sutao slobodnih?
Sramotni su se faulovi svirali,pogotovo K-Martu.
Medutim,priznajem da je glavni razlog poraza bio los sut i prokleto ubacivanje sa strane.
Takoder,moram primjetiti da su se igraci Denvera pomalo,da oprostite,zajebavali,sto im se obilo o' glavu.

Sto me ljudi zovu cikcanga?
Inace,on je super lik. :lol:
Prekrsaji nisu bili bas izmisljeni, gori su bili oni dosudeni na Billups:u u prvoj utakmici. Sudenje nije bilo presudno. Mislim da je bilo bas kao sto ti opisujes, da su igraci Denvera nesvjesno mislili da sada sve mogu rijesiti na domacem terenu. To opustanje i lezernost u igri im se na kraju vratilo kao bumerang.
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#3499 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by hidrant »

Orlando ocekivano koraca ka velikom finalu.

Sinoc sam sanjao da mi je Billups rekao da veceras pobjeduju,tako sto ce na pocetku utakmice napraviti
odlucujucu prednost koju ce zadrzavati do kraja.
Onda je usao Phil Jackson i nismo mogli dalje raspravljati o taktici.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3500 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by madner »

Znas da je kloniranje nickova zabrenjeno?

LeBrick je u velikim problemima :D
Post Reply