Zahiragić opet jaše

Post Reply
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#3476 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Nastasia »

Hakiz wrote:Do nas je, odnosno do vas je studenata. Moja generacija je već poodavno u silaznoj putanji, vaša je u uzlaznoj. Vama i vašoj djeci će valjati živjeti u onome šta Zahiragić i slični naprave.

Ako vam se sve svede na pisanje po forumu, zaslužili ste sve šta vam se desi.

Do vas je. I ne nadajte se pomoći ni od koga. Moraćete sami se izboriti. Ili se predati.

Pa, bujrum.
Pa tačno da je do nas. Ali je univerzitet da prostiš u tolikom kurcu da i ono vremena što imamo da se za nešto borimo, koncentrišemo se konkretno na svoj fakultet. Ja studiram tehnički fakultet, pored 6+ sati dnevno vježbi i predavanja, kojima moram prisustvovati, tu uračunaj sve druge svakodnevne aktivnosti + vrijeme za učenje - ne ostane ti prostora puno da se zamaraš nekim Zahiragićem.

Mi smo na svom fakultetu rješili problem profesora koji se iživljavaju nad studentima, kako koji ispliva, tako se umjesto njega dovede novi, dobili smo renoviranje kabineta, novu kompjutersku opremu, veću čitaonicu, veću biblioteku, bolji bibliotekarski fond, itd.

Nekad jednostavno moraš birati bitke koje ćeš voditi i džaba. Sjedeš i skontaš, šta te se više tiče: to što ispit moraš raditi u rukavicama čak i ako je vani proljeće; ili neki tamo Zahiragić koji donosi opštepoznata pravila ponašanja i odjevanja koje svak' živ zna i oni koji se ne ponašaju prema njima svjesno to rade i kad bude donesen kodeks i dalje će ga svjesno kršiti a koja je kazna za to? Neće moć doći na predavanje? Ma hajde, prosječan student koji se tako odnosi prema instituciji u koju ulazi će se baš nasikirati.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3477 Re: Zahiragić opet jaše

Post by triconja »

Hendrix wrote:
suncana_strana wrote:
Ako ne mogu sorcevi, kratke majice, onda ne bi trebali ni hidzabi i pokrivene osobe uci na univerzitet.
Jbg ako to kazes onda si islamofob...imaju oni za sve odgovor.

Gledam na fejsu komentar o cinjenici kako je ona slagala za kodeks na americkim univerzitetima...kaze cura pa i ne trebamo se mi ugledat na druge, mi moramo sebi pravit bolje.

A da je bila istina za americke univerzitete bilo bi pa eto ako mogu oni sto ne mozemo i mi.

Isti klinac sta god kazes, i pocnem se nervirati i sjetim se da je ovde Meki Torabi dobio zahvalnicu od premijera, gotovo ba, motaj kablove...gasi mjesalicu. Ovaj narod nema mozga za aktivno razmisljanje i prihvata sto mu se servira. Ovaj put servira Zahiraga.
Kakav islamofob kakvi bakraci, ja sam bosnjak musliman i ja sam protiv otijeh priglavaka po glavi. Eee, a posto sam musliman ne mogu bit islamofob da ga jebes :D
Hakiz
Posts: 48383
Joined: 30/07/2015 20:01

#3478 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

triconja wrote:
Hendrix wrote:
suncana_strana wrote:
Ako ne mogu sorcevi, kratke majice, onda ne bi trebali ni hidzabi i pokrivene osobe uci na univerzitet.
Jbg ako to kazes onda si islamofob...imaju oni za sve odgovor.

Gledam na fejsu komentar o cinjenici kako je ona slagala za kodeks na americkim univerzitetima...kaze cura pa i ne trebamo se mi ugledat na druge, mi moramo sebi pravit bolje.

A da je bila istina za americke univerzitete bilo bi pa eto ako mogu oni sto ne mozemo i mi.

Isti klinac sta god kazes, i pocnem se nervirati i sjetim se da je ovde Meki Torabi dobio zahvalnicu od premijera, gotovo ba, motaj kablove...gasi mjesalicu. Ovaj narod nema mozga za aktivno razmisljanje i prihvata sto mu se servira. Ovaj put servira Zahiraga.
Kakav islamofob kakvi bakraci, ja sam bosnjak musliman i ja sam protiv otijeh priglavaka po glavi. Eee, a posto sam musliman ne mogu bit islamofob da ga jebes :D
Griješiš. Ako te oni proglase islamofobom, tako ti je.

Nsu me jednom poselamili čuvši mi ime pa se iznenadili kada su saznali da im je pretpostavka pogrešna.

U 21. vijeku imidž ti je važniji od suštine.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3479 Re: Zahiragić opet jaše

Post by triconja »

Hakiz wrote: Griješiš. Ako te oni proglase islamofobom, tako ti je.

Nsu me jednom poselamili čuvši mi ime pa se iznenadili kada su saznali da im je pretpostavka pogrešna.

U 21. vijeku imidž ti je važniji od suštine.
Tehnicki nije moguce biti islamofob ako si musliman, tautologija tebrex.

A to sto neko koristi pozdrave kako mu se cefne, eee. :lol:
Hakiz
Posts: 48383
Joined: 30/07/2015 20:01

#3480 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

triconja wrote:
Hakiz wrote: Griješiš. Ako te oni proglase islamofobom, tako ti je.

Nsu me jednom poselamili čuvši mi ime pa se iznenadili kada su saznali da im je pretpostavka pogrešna.

U 21. vijeku imidž ti je važniji od suštine.
Tehnicki nije moguce biti islamofob ako si musliman, tautologija tebrex.

A to sto neko koristi pozdrave kako mu se cefne, eee. :lol:
Ja ti rekoh da nije važno šta jeste, važno je kako izgleda.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3481 Re: Zahiragić opet jaše

Post by triconja »

Hakiz wrote: Ja ti rekoh da nije važno šta jeste, važno je kako izgleda.
Eee caka je sto radikalisti i fundamentalisti su na vi sa logikom i srodnim disciplinama
Hakiz
Posts: 48383
Joined: 30/07/2015 20:01

#3482 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

triconja wrote:
Hakiz wrote: Ja ti rekoh da nije važno šta jeste, važno je kako izgleda.
Eee caka je sto radikalisti i fundamentalisti su na vi sa logikom i srodnim disciplinama
To si u pravu. Ali ne bi bilo prvi put da neko ko nema veze sa logikom ima snagu da istjera svoje.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#3483 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Xavier1 »

suncana_strana wrote: Ako ne mogu sorcevi, kratke majice, onda ne bi trebali ni hidzabi i pokrivene osobe uci na univerzitet.
Kako mozes ovo da poredis? :-)
suncana_strana
Posts: 156
Joined: 03/01/2018 18:09

#3484 Re: Zahiragić opet jaše

Post by suncana_strana »

Xavier1 wrote:
suncana_strana wrote: Ako ne mogu sorcevi, kratke majice, onda ne bi trebali ni hidzabi i pokrivene osobe uci na univerzitet.
Kako mozes ovo da poredis? :-)
Mogu, zato jer je BIH sekularna drzava ì u sekularnim drustvima se utjecaj religije mora minimizirati.

Studenti se bore za strogi otklon religijskog narativa iz akademske zajednice dok sa sarajevskim univerzitetom to nije slucaj.
Tu je pozeljno da dolazis sto "umotaniji".

Ti "umotani" su dizali halabuku kad je Sud , primjenjujuci svoj kodeks odijevanja rekao da u njihovim institucijama ne moze radi netko sa hidzabom.

Tad je to bio napad na slobodu vjeroispovjesti, islamofobija, netolerancija, sovinizam itd

Kodeks kao kodeks je potreban, ali Zahiragic kroz forsiranje strogog nazovi morala, islamizira univerzitet. To je svima jasno.
suncana_strana
Posts: 156
Joined: 03/01/2018 18:09

#3485 Re: Zahiragić opet jaše

Post by suncana_strana »

Uostalom, ja ne znam kako netko misli procijenit sto je napadna sminka? (Stvar subjektivne procjene)

Zar su njegovani i lakirani zenski nokti nepozeljni?

Hoce li mozda serijatska policija hodati po fakultetima i odstranjivati cure koje drze do sebe?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3486 Re: Zahiragić opet jaše

Post by insomnia78 »

Hoće. Jel te stra?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3487 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Fudo387 »

Ko nije osunecen nece se moci ni upisati na fakultet.
Sarajevo je teheran.
Grad terorise serijatska murija.
Nema se dje piva popit.
Nema ni krmetine.
Zahiragic jase.
Strasno. :(
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3488 Re: Zahiragić opet jaše

Post by _BataZiv_0809 »

Fudo387 wrote:Ko nije osunecen nece se moci ni upisati na fakultet.
Sarajevo je teheran.
Grad terorise serijatska murija.
Nema se dje piva popit.
Nema ni krmetine.
Zahiragic jase.
Strasno. :(
I meni bi ovako izgledalo da sam zensko i da mi niko nije prisao tokom studija :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#3489 Re: Zahiragić opet jaše

Post by skupljac_zeljeza »

Fudo387 wrote:Ko nije osunecen nece se moci ni upisati na fakultet.
Sarajevo je teheran.
Grad terorise serijatska murija.
Nema se dje piva popit.
Nema ni krmetine.
Zahiragic jase.
Strasno. :(
To je samo pola kako on kaže... :mrgreen: Zahiragić o ulasku u politiku, SDA, Kodeksu...

http://ba.n1info.com/a272852/Video/Zahi ... deksu.html
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#3490 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Chisum »

Kad covjek cita istupe ovog uvazaljenog SDA balinceta, sto se brise oko usta nakon svakog, pa i slucajnog, susreta sa Turcima, komotno moze umjesto njegovog imena staviti ime nekog od majorizovanih uznika u bijelim carapama, ili direktnih potomaka ameba, sto furaju Patrijarh Pavle prisivace... Borba protiv zlih komunista ne prestaje. :lol:
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#3491 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Xavier1 »

_BataZiv_0809 wrote:
Fudo387 wrote:Ko nije osunecen nece se moci ni upisati na fakultet.
Sarajevo je teheran.
Grad terorise serijatska murija.
Nema se dje piva popit.
Nema ni krmetine.
Zahiragic jase.
Strasno. :(
I meni bi ovako izgledalo da sam zensko i da mi niko nije prisao tokom studija :D
Znaci tu je problem kod doticne. Osjeti se neka frustracija u njenim upisima.
A sta je ona? Hrvatica ili Srpkinja? :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3492 Re: Zahiragić opet jaše

Post by _BataZiv_0809 »

Xavier1 wrote:
Znaci tu je problem kod doticne. Osjeti se neka frustracija u njenim upisima.
A sta je ona? Hrvatica ili Srpkinja? :D
Ona je vrlo uspjesan trol. Samo nam je ostavila ovaj detalj da je podjebavamo :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3493 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Fudo387 »

Xavier1 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Fudo387 wrote:Ko nije osunecen nece se moci ni upisati na fakultet.
Sarajevo je teheran.
Grad terorise serijatska murija.
Nema se dje piva popit.
Nema ni krmetine.
Zahiragic jase.
Strasno. :(
I meni bi ovako izgledalo da sam zensko i da mi niko nije prisao tokom studija :D
Znaci tu je problem kod doticne. Osjeti se neka frustracija u njenim upisima.
A sta je ona? Hrvatica ili Srpkinja? :D
Namicateljica europskih vrijednosti iz Drvetina kod Bugojna.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3494 Re: Zahiragić opet jaše

Post by _BataZiv_0809 »

Fudo387 wrote:
Namicateljica europskih vrijednosti iz Drvetina kod Bugojna.
Druze Tito dok je Bugojanaca bice i medvjeda :D

Elem sad ce Film festival, grad ce da izgleda ko milion dolara 8)
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3495 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Fudo387 »

_BataZiv_0809 wrote:
Fudo387 wrote:
Namicateljica europskih vrijednosti iz Drvetina kod Bugojna.
Druze Tito dok je Bugojanaca bice i medvjeda :D

Elem sad ce Film festival, grad ce da izgleda ko milion dolara 8)
Nije rekao medvjeda, vec medvida. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3496 Re: Zahiragić opet jaše

Post by _BataZiv_0809 »

Fudo387 wrote: Nije rekao medvjeda, vec medvida. :D
Uvijek mi to naumpadne kad vozim prema Dalmaciji preko Rostova :D

Inace? Ti dobar? Kas vamo?
suncana_strana
Posts: 156
Joined: 03/01/2018 18:09

#3497 Re: Zahiragić opet jaše

Post by suncana_strana »

Koliko god osporavali, Sarajevo je sve samo nije moderan europski grad.
Zahiragic i njemu slicni turkofili pokusavaju da modeliraju nacin ponasanja jednog sekularnog akademskog drustva namecuci svoja pravila.

Kao da ce se smanjiti prostitucija i nemoral na univerzitetima ako cure budu dolazile bez lakiranih noktiju na univerzitet? Bez sminke?
Koja ce biti sankcija ako stave sminku, neki prijekor ocima ili sta?

Pa na istom fakultetu na kojem je on studirao i dalje rade profesori koji su visestruki seksualni prijestupnici.

Kao da ce ovaj kodeks iskorijeniti takve pojave
A prica o moralu i slicno
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3498 Re: Zahiragić opet jaše

Post by _BataZiv_0809 »

Kazna je da ce sjediti u kafani a niko im nece prici.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#3499 Re: Zahiragić opet jaše

Post by skupljac_zeljeza »

suncana_strana wrote: Pa na istom fakultetu na kojem je on studirao i dalje rade profesori koji su visestruki seksualni prijestupnici.
U nečemu se i slažete. Ti i Zahiragić. :pusi2:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#3500 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Cherry-Cherry »

A šta ako neko ima tetovažu? Ostavi je ispred fakulteta ili stavi u džep? Hoće li ga ispisati s fakulteta?
Post Reply