Sirija vol. 2

Locked
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3476 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Treći dan zaredom Rusi bombardovali kamione u blizini turske granice, ovsj put spaljeno je10 kamiona sa namirnicama u gradu Dana.


https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0076805908
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3477 Re: Sirija vol. 2

Post by Bodkin »

cbrt wrote:
Bodkin wrote:Jo kad isilov glasnogovornik napise masakr za 8 ljudi...uz najvece postovanje zrtvama, ako je 8 masakr sta je onda 200, 2000 ili 200000. Kakvo omalovazavanje zarad skupljanja poena za kozojebe jebem ti vise forum
Koristiš izraz kozojebi kako bi ponizio, omalovažio, dehumanizovao protivnike tj. stranu za koju ne navijaš a onda se buniš jer je neko ubistvo 8 ljudi nazvao masakrom!? E pa vidiš, to je upravo ta izvrnuta logika koje se ja celog svog života gnušam...a da ne govorim i o onom Isilov glasnogovornik...
Reci ti meni kako ih ti zoves. Onda mi reci kako zoves jevreje i kako zoves naciste
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10182
Joined: 31/03/2007 00:07

#3478 Re: Sirija vol. 2

Post by Bosanski_kralj »

nixon69 wrote::lol: :lol: :lol: :lol:


Image
Humor level @eurosmijeh. :roll:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3479 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

cbrt wrote:Pripadnik Nusre u zarobljenom Hamviju, jug Alepa
Image
Image
:-) hehe plaćenici jedni, došli su gdje treba, gdje su im ruski avioni :-)
User avatar
Čitalac
Posts: 8183
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#3480 Re: Sirija vol. 2

Post by Čitalac »

Novinar Jirgen Todenhofer koji je prošle godine obavio seriju intervjua sa pripadnicima "Islamske države" kaže da zapadni političari "ništa nisu naučili za 14 godina kontraproduktivnog rata protiv terorizma".

- Oni i dalje veruju da je najbolji način da se reše osa - razbiti im gnezdo maljem. Ono što sam naučio iz vremena koje sam proveo intervjuišući članove ID u Siriji i na severu Iraka, 'rat protiv terora' američkog predsednika Džordža Buša, pokazao se kao klasični program regrutacije terorista - piše Todenhofer.
"Sada, nakon što je 'rat protiv terora' odneo, kako neki procenjuju, čak milion iračkih života, mi se suočavamo sa oko 100.000 terorista. ID je stvoren šest meseci od početka invazije: to je Bušovo čedo", istakao je nemački novinar.

Grad Raka "prestonica" IS u Siriji, jedna je od glavnih meta francuskog predsednika Fransoa Olanda, navodi Todenhofer.
Koalicione snage koje bombarduju taj grad, ne znaju, međutim da je od "20.000 boraca ID u gradu ostalo samo oko 1.000. Većina je odavno pobegla u Mosul u Iraku ili Deir Ezor, takođe u Siriji", dodaje nemački novinar.
Sehro
Posts: 1838
Joined: 25/09/2008 14:46

#3481 Re: Sirija vol. 2

Post by Sehro »

Ako je Erdogan želio dobro opoziciji onda nipošto nije trebao obarati ruski avion, Rusi sada uništavaju svaki transport za pobunjenike iz Turske:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3482 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Čitalac wrote:Novinar Jirgen Todenhofer koji je prošle godine obavio seriju intervjua sa pripadnicima "Islamske države" kaže da zapadni političari "ništa nisu naučili za 14 godina kontraproduktivnog rata protiv terorizma".

- Oni i dalje veruju da je najbolji način da se reše osa - razbiti im gnezdo maljem. Ono što sam naučio iz vremena koje sam proveo intervjuišući članove ID u Siriji i na severu Iraka, 'rat protiv terora' američkog predsednika Džordža Buša, pokazao se kao klasični program regrutacije terorista - piše Todenhofer.
"Sada, nakon što je 'rat protiv terora' odneo, kako neki procenjuju, čak milion iračkih života, mi se suočavamo sa oko 100.000 terorista. ID je stvoren šest meseci od početka invazije: to je Bušovo čedo", istakao je nemački novinar.

Grad Raka "prestonica" IS u Siriji, jedna je od glavnih meta francuskog predsednika Fransoa Olanda, navodi Todenhofer.
Koalicione snage koje bombarduju taj grad, ne znaju, međutim da je od "20.000 boraca ID u gradu ostalo samo oko 1.000. Većina je odavno pobegla u Mosul u Iraku ili Deir Ezor, takođe u Siriji", dodaje nemački novinar.
:thumbup:

To cijelo vrijeme govorimo.Samo sto zapad svijesno jača Isil, ne radi se o pogrešnoj taktici već o uhodanoj i provjerenoj. Ovo sam isto pisao odmah nakon sto je formirana međunarodna koalicija za borbu protiv Isila. Ista stvar je i danas. Nema apsolutno nikakve razlike.Međunarodna zajednica se poigrava sa tim dole narodima.Ostavlja Asada tj. masovnog ubicu na miru a glumi borca protiv terorizma, a zapravo samo svjesno raspiruju terorizam.Muslimanska i zapadna elita želi da sukob što više traje, za te monstrume ljudski život nema nikakvu vrijednost.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3483 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Sehro wrote:Ako je Erdogan želio dobro opoziciji onda nipošto nije trebao obarati ruski avion, Rusi sada uništavaju svaki transport za pobunjenike iz Turske:
:lol: To kao Erdogan iznenađen ruskom reakcijom. Rusi su došli gdje trebaju, žele rat dobili su rat. Njihova reakcija nakon obaranja aviona je kao reakcija svake druge sile koja je u ratu i koja je napadnuta.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3484 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

sarajevoxxxx wrote::lol: To kao Erdogan iznenađen ruskom reakcijom. Rusi su došli gdje trebaju, žele rat dobili su rat. Njihova reakcija nakon obaranja aviona je kao reakcija svake druge sile koja je u ratu i koja je napadnuta.
Ko je bolan napadnut?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3485 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Čitalac wrote:Novinar Jirgen Todenhofer koji je prošle godine obavio seriju intervjua sa pripadnicima "Islamske države" kaže da zapadni političari "ništa nisu naučili za 14 godina kontraproduktivnog rata protiv terorizma".

- Oni i dalje veruju da je najbolji način da se reše osa - razbiti im gnezdo maljem. Ono što sam naučio iz vremena koje sam proveo intervjuišući članove ID u Siriji i na severu Iraka, 'rat protiv terora' američkog predsednika Džordža Buša, pokazao se kao klasični program regrutacije terorista - piše Todenhofer.
"Sada, nakon što je 'rat protiv terora' odneo, kako neki procenjuju, čak milion iračkih života, mi se suočavamo sa oko 100.000 terorista. ID je stvoren šest meseci od početka invazije: to je Bušovo čedo", istakao je nemački novinar.

Grad Raka "prestonica" IS u Siriji, jedna je od glavnih meta francuskog predsednika Fransoa Olanda, navodi Todenhofer.
Koalicione snage koje bombarduju taj grad, ne znaju, međutim da je od "20.000 boraca ID u gradu ostalo samo oko 1.000. Većina je odavno pobegla u Mosul u Iraku ili Deir Ezor, takođe u Siriji", dodaje nemački novinar.
Todenhofer, u intevjuu za ruske medije ne kaže da ne treba uništiti ISIL. Naprotiv, kaže da treba i to tako što će mu se presjeći tokovi novca, kako od preprodaje tuđe (iračke, sirijske) nafte, tako od donatora iz Zalivskih monarhija. Isto mišljenje je iznio bivši grčki ministar finansja Varoufakis, a takav je ruski pristup kako na terenu (uništavanje nafta-transportnih kapaciteta) i na međunarodnoj areni (traženje da se presjeku tokovi novca).

Međutim, zapadni "partneri" insistiraju na pogrešnom pristupu, pogrešnom redosljedu poteza.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3486 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Ja smatram da su Turci svjesno i s namjerom oborili ruski avion, i da je ruska reakcija očekivana. Paljenje kamiona na turskoj granici samo pokazuje da su Rusi mnogo slabiji nego što se predstavljaju. Prava vojska bi odgovorila istom mjerom kakvo crno iživljavanje nad civilima ili čuj ukinuli vize :-) došao u Siriju da ratuje oboren mu avion on hapsi Turke po Moskvi pali kamione, uvodi vize :-)
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3487 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Znači, Turska napala Rusiju. To si htio reći?
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3488 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Kako sam samo siguran da bi sad i jedni i drugi itekako voljele da onaj su24 nije srusen.
Pateticni pokusaji s obje strane foruma da se jedna strana predstavi potpunim gubitnikom a druga apsolutnim pobjednikom. Meni licno drago sto je srusen, a volio bi sad i da neki MANPADS predu preko sirijsko-turske granice u oba pravca.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3489 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:
Čitalac wrote:Novinar Jirgen Todenhofer koji je prošle godine obavio seriju intervjua sa pripadnicima "Islamske države" kaže da zapadni političari "ništa nisu naučili za 14 godina kontraproduktivnog rata protiv terorizma".

- Oni i dalje veruju da je najbolji način da se reše osa - razbiti im gnezdo maljem. Ono što sam naučio iz vremena koje sam proveo intervjuišući članove ID u Siriji i na severu Iraka, 'rat protiv terora' američkog predsednika Džordža Buša, pokazao se kao klasični program regrutacije terorista - piše Todenhofer.
"Sada, nakon što je 'rat protiv terora' odneo, kako neki procenjuju, čak milion iračkih života, mi se suočavamo sa oko 100.000 terorista. ID je stvoren šest meseci od početka invazije: to je Bušovo čedo", istakao je nemački novinar.

Grad Raka "prestonica" IS u Siriji, jedna je od glavnih meta francuskog predsednika Fransoa Olanda, navodi Todenhofer.
Koalicione snage koje bombarduju taj grad, ne znaju, međutim da je od "20.000 boraca ID u gradu ostalo samo oko 1.000. Većina je odavno pobegla u Mosul u Iraku ili Deir Ezor, takođe u Siriji", dodaje nemački novinar.
Todenhofer, u intevjuu za ruske medije ne kaže da ne treba uništiti ISIL. Naprotiv, kaže da treba i to tako što će mu se presjeći tokovi novca, kako od preprodaje tuđe (iračke, sirijske) nafte, tako od donatora iz Zalivskih monarhija. Isto mišljenje je iznio bivši grčki ministar finansja Varoufakis, a takav je ruski pristup kako na terenu (uništavanje nafta-transportnih kapaciteta) i na međunarodnoj areni (traženje da se presjeku tokovi novca).

Međutim, zapadni "partneri" insistiraju na pogrešnom pristupu, pogrešnom redosljedu poteza.
Kakav crni ruski pristup. Pa Rusi samo što još otvoreno nisu rekli da pomažu Isil, ovi bar lažu. Bombarduju jedan Azaz, grad koji je FSA ili opozicija jedva odbranila od Isila.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3490 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Mlohavi wrote:Kako sam samo siguran da bi sad i jedni i drugi itekako voljele da onaj su24 nije srusen.
Nisam baš siguran. Ovo je Rusima došao kao vanredno dobar izgovor da dodatno pojačaju svoje prisustvo u Siriji a da za to imaju podršku širom svijeta, te da izoluju Tursku na međunarodnoj areni kao glavnu zaštitnicu militanata/ekstremista.

Šta više, uvjeren sam da je ovako.

_____

Savo, ti fakat ne razumiješ šta drugi pišu. Sve je u dure - :thumbup: - ovaj rad.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3491 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:Znači, Turska napala Rusiju. To si htio reći?
Da, nije se radilo o slučajnosti. Jednostavno Rusi su bili nekoliko puta upozoreni, prije pada aviona turski mediji su govorili da se bombarduju Turkmeni, zatim položaji gdje nema niti jednog pripadnika Isila. Bilo je pitanje vremena kada će Turci odgovoriti.
Last edited by sarajevoxxxx on 28/11/2015 14:54, edited 1 time in total.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#3492 Re: Sirija vol. 2

Post by Martinez_ »

Ne vole Rusi što se to desilo. Putin je računao (i dalje računa) na tursko savezništvo. Ali Turci se već duboko kaju.

Ne odgovara to nijednima, Turcima najmanje. Sad su okruženi, izolovani i markirani kao sponzori terorista.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3493 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

sarajevoxxxx wrote:
Challenger__ wrote:Znači, Turska napala Rusiju. To si htio reći?
Da, nije se radilo o slučajnosti. Jednostavno Rusi su bili nekoliko puta upozoreni, prije pada aviona turski mediji su govorili da se bombarduju Turkmeni, zatim položaji gdje nema niti jednog prioadnika Isila. Bilo je pitanje vremena kada će Turci odgovoriti.
I, šta će sad kad su svojom nepromišljenom gestom od svijeta markirani kao glavni sponzori i zaštitnici ekstremista? Legendo moja, nisu oni pucali u tuđi avion već u svoju nogu...
Sehro
Posts: 1838
Joined: 25/09/2008 14:46

#3494 Re: Sirija vol. 2

Post by Sehro »

sarajevoxxxx wrote:
Challenger__ wrote:Znači, Turska napala Rusiju. To si htio reći?
Da, nije se radilo o slučajnosti. Jednostavno Rusi su bili nekoliko puta upozoreni, prije pada aviona turski mediji su govorili da se bombarduju Turkmeni, zatim položaji gdje nema niti jednog prioadnika Isila. Bilo je pitanje vremena kada će Turci odgovoriti.
Turci bi trebali ponovo i hitno odgovoriti jer im sada Rusi taru Turkmene bar 3x jače..
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3495 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Challenger__ wrote:
Nisam baš siguran. Ovo je Rusima došao kao vanredno dobar izgovor da dodatno pojačaju svoje prisustvo u Siriji a da za to imaju podršku širom svijeta, te da izoluju Tursku na međunarodnoj areni kao glavnu zaštitnicu militanata.

Šta više, uvjeren sam da je ovako.
Sta ako ruska PVO na sirijskoj zemlji bude dovoljan razlog da NATO clanice koje trenutno bombarduju ISIL zakljuce kako nisu sigurni na nebu :D

Screw you guys, I'm going home

firebird
Posts: 160
Joined: 11/04/2008 14:23

#3496 Re: Sirija vol. 2

Post by firebird »

sarajevoxxxx wrote:Ja smatram da su Turci svjesno i s namjerom oborili ruski avion, i da je ruska reakcija očekivana. Paljenje kamiona na turskoj granici samo pokazuje da su Rusi mnogo slabiji nego što se predstavljaju. Prava vojska bi odgovorila istom mjerom kakvo crno iživljavanje nad civilima ili čuj ukinuli vize :-) došao u Siriju da ratuje oboren mu avion on hapsi Turke po Moskvi pali kamione, uvodi vize :-)
I ti kao pametniji od covjeka koji je na celu najvece drzave na svijetu. Nemoj da sumnjas u vojnu moc Rusije. Ne dao Bog nikome da je stvarno osjeti.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3497 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Sehro wrote:Turci bi trebali ponovo i hitno odgovoriti jer im sada Rusi taru Turkmene bar 3x jače..
:lol:

Tek ta priča sa Turkmenima je komedija. Lik (Erdoan) je galamio kao sumanut (2012) da će uskoro u Damask da klanja džuma namaz. Kakvi Turkmeni, htio je on čitavu Siriju, plus Egipat i Libiju.

A sad... fuck, fuck, Turkmeni, fuck, fuck!
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3498 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Mlohavi wrote:Sta ako ruska PVO na sirijskoj zemlji bude dovoljan razlog da NATO clanice koje trenutno bombarduju ISIL zakljuce kako nisu sigurni na nebu :D
Onda ću, na žalost, biti u pravu i po zadnjoj tački anticipacije u poslanici Also scprach Challenger__

:roll:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3499 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Sehro wrote:
sarajevoxxxx wrote:
Challenger__ wrote:Znači, Turska napala Rusiju. To si htio reći?
Da, nije se radilo o slučajnosti. Jednostavno Rusi su bili nekoliko puta upozoreni, prije pada aviona turski mediji su govorili da se bombarduju Turkmeni, zatim položaji gdje nema niti jednog prioadnika Isila. Bilo je pitanje vremena kada će Turci odgovoriti.
Turci bi trebali ponovo i hitno odgovoriti jer im sada Rusi taru Turkmene bar 3x jače..
Mislio sam na ruske izlete u turski zračni prostor.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3500 Re: Sirija vol. 2

Post by sunceKOtepsija »

pa hvala Bogu da ce im uvest vize, i prije bombardovanja turkmena" (u vrijeme bombardovanja alkaidinih jedinica-nusre i dr) na facebooku stranicama tzv turkmenskih jedinica su iz turske stizale i najvise lajkova dobivali komentari tipa "doslo je vrijeme za jedno pet sest bombi u Moskvi", da bi nakon toga disli komenatari "nakon Pariza vrijeme je za Moskvu".
Sigurnost prije svega.
Locked