Republika Turska

Post Reply
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3476 Re: Republika Turska

Post by Challenger__ »

Ministar unutrašnjih poslova Republike Turske Efkan Ala opovrgao je tvrdnje pojedinih medija da Kurdska radnička partija koristi "srpske plaćenike snajperiste" i rekao kako se radi o pogrešnim informacijama.
:arrow: LINK

Dakle, dezinformacija.

Ono što može biti zanimljivo je odgovor na pitanje zašto provladini mediji u kurdsku priču uvlače nepostojeće državljane Srbije.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3477 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

Nije snajperist,agent je :D
Zove se Mitar,pisalo na tviteru.
Al to sad vise nije ni vazno :D
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3478 Re: Republika Turska

Post by Danguba »

Co0l wrote:Nije snajperist,agent je :D
Zove se Mitar,pisalo na tviteru.
Al to sad vise nije ni vazno :D
u suknji kako cuH. :D
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3479 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Challenger__ wrote:
Ministar unutrašnjih poslova Republike Turske Efkan Ala opovrgao je tvrdnje pojedinih medija da Kurdska radnička partija koristi "srpske plaćenike snajperiste" i rekao kako se radi o pogrešnim informacijama.
:arrow: LINK

Dakle, dezinformacija.

Ono što može biti zanimljivo je odgovor na pitanje zašto provladini mediji u kurdsku priču uvlače nepostojeće državljane Srbije.
S jedne strane, da se pokaže kako PKK nije jednako kurdski narod, nego strani plaćenici. S druge strane, turski korpus se uz pomoć nacionalizma homogenizira za podršku vladinoj akciji protiv "neprijatelja nacije". Turski nacionalisti pišu ispod ove vijesti kako su Srbi, Rusi, Kurdi i njima slični svi isti i kako Turcima žele zlo, itd. My guess.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3480 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote:Nigdje ja nisam tvrdio da su srpski snajperisti zaista u Cizreu, a još manje nisam na osnovu te vijesti podizao optužbe za: genocid, fašizam, rasizam.

Klix objavio vijest da turska štampa piše o srpskim snajperistima, ja prenio Klix-ovu vijest na forum. Sve čisto, sve ispravno, ni Klix ni ja ništa nismo izmislili, niti smo dali svoj sud o napisima iz turske štampe.

Znaš i ti da je to tako, ali se moraš uhvatiti za neku glupost da relativiziraš cirkus oko tebe na ovoj temi.

I pazi mu ovog očajničkog pokušaja da skrene s teme na kojoj ne može naći kredibilan izvor za još jednu propagandnu laž: kaže, nebitna je sad ta priča, de ti meni objasni ko je palio urede HDP-a! :lol: Otkud ja znam Kiki, nisam ih ja palio, ja sam kriv samo zato što ne mogu da nađem vijest koja je tebi bila povod da seruckaš o rasizmu.

Na kraju još i vrijeđaš u nedostatku argumenata, ali ja ti halalim, razumijem sve, nije ti lako. 8)
Prenio si dvije vijesti koje idu u korist Turaka u sukobu na istoku i obje su lazne.

Jedna je za snajperiste a druga za bolnicu Cizre.

I ti u tome ne vidis nista sporno.

Nije bitno sta ces o meni misliti ti ili neko drugi. To mi zaista nije vazno. Cilj mi je na neki nacin podrzati mali narod koji je decenijama zrtva monstruozne turske drzave.

1. Video je propaganda. Nasjeo sam. Krivica je 100% moja. Nijedan kurdski norvinar a kamoli portal nije prenio ovaj video. Nijedan kurdski politicar o videu nije govorio.

Turska drzava negira genocid. Imaju deeebeeeliiiiii dosije... I sada su se mogle vidjeti poruke mrznje poput grafita 'armenska kopilad' i sl. Da mi za postenog covjeka kazu da je rekao nesto ruzno, dobro bih provjerio prije nego prokomentarisem. Kada je rijec o notornim zlocincima, odmah pomislis da je takva poruka vise nego ocekivana.

2. Clanak je obajvio portal Asia Times. Dakle, nemaju veze sa Kurdima. Clanak je napisan tako i izjave su bile takve da je sve ukazivalo na Kurde. Opet moja greska ako je zaista greska. Kurdski mediji su i od toga cisti. Cista je i politika.

Kurdi imaju demografski boom. Erdo se ubi pricama o natalitetu. 2+2=4.

3. Video o hapsenju djevojke su prenijeli neki novinari koje pratim. Rekli su da je uhapsena radi toga sto je govorila na kurdskom. Nema mogucnosti da mi utvrdimo da li je to istina. Video sam postavio da ljudi vide na kakav se nacin privodi zena.

Tursku politiku prema Kurdima su mnogi okarakterisali kao politiku 'kulturnog genocida'. I da se covjek iznenadi ako se neko uhapsi zato sto govori kurdski? Decenijama se njeguje mrznja prema kurdskom identitetu... jeziku, kulturi...

Premlacivanje i ponizavanje u zatvorima je poznata prica. Ima o tome kamara ispisanog na netu.

.......................................

I znimljivo je da cijelo vrijeme spinujes sa ovih par vijesti, a ne komentarises jasne dokaze koji svjedoce fasistickoj kampanji turske vojske.... Prenio sam more jasnih dokaza, slika i video zapisa... ali ne, treba zamagliti pricu...

1. Zlocin u bolnici Cizre. Sve dokumentovano i kristalno jasno. Potvrdjeno od porodica zrtava, od njihovog advokata, od ljudi koji su razgovarali sa zrtvama... Oko 30 ljudi je ostavljeno da umre u najgorim mukama. Jasan pokazatelj koliko su zlocinci oholi.

2. Pucanje na ljude koji su sa istaknutim bijelim zastavama kupili ranjene i mrtve.

3. Ubistva kurdskih aktivista po Istanbulu i drugim gradovima.

4. Fasisticko orgijanje usmjereno na stranku HDP. Policija je dozvolila svojim mladim fasistima da uniste imovinu i pretuku Kurde koje su lovili oo gradovima. Uopste nisu reagovali. PUSTILI SU. Nisu pustali mlade Turke na Taksimu koji su bili protiv vlasti, vec su ih zgazili. O Kurdima je suvisno pricati. Svaki protesti zavrse sa teskim gubicima oo demonstrante.

Da ne navodim dalje, kamara je jasnih dokaza koji pokazuju kakvo se zlo nameracilo na kurdski narod. Zlo nikada nije ni prestalo, traje od kada i turska drzava. Samo se neke metode i propaganda mijenjaju.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3481 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Puko lik brata m'
Odmori ba malo, jeb'li te i Kurdi i islamisti, vidis da si se poc'o gubiti
User avatar
Kaćunak
Posts: 746
Joined: 09/06/2010 00:27

#3482 Re: Republika Turska

Post by Kaćunak »

ha kurcofila i ghovana
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3483 Re: Republika Turska

Post by Challenger__ »

Norman wrote:S jedne strane, da se pokaže kako PKK nije jednako kurdski narod, nego strani plaćenici. S druge strane, turski korpus se uz pomoć nacionalizma homogenizira za podršku vladinoj akciji protiv "neprijatelja nacije". Turski nacionalisti pišu ispod ove vijesti kako su Srbi, Rusi, Kurdi i njima slični svi isti i kako Turcima žele zlo, itd. My guess.
To ukazuje na unutrašnju slabost akcije prema Kurdima. Ako su ti neophodni izmišljeni stranci koji "u Turskoj sa Kurdima ubijaju Turke" onda tu nešto ne štima. Mislim da je u pitanju nešto drugo, a šta - ne znam, promaklo mi ispod radara...

p.s.

Izgubiće i njihove turiste bez ikakve potrebe.

Gube se, definitivno.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3484 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote:I pazi mu ovog očajničkog pokušaja da skrene s teme na kojoj ne može naći kredibilan izvor za još jednu propagandnu laž: kaže, nebitna je sad ta priča, de ti meni objasni ko je palio urede HDP-a! :lol: Otkud ja znam Kiki, nisam ih ja palio, ja sam kriv samo zato što ne mogu da nađem vijest koja je tebi bila povod da seruckaš o rasizmu.
Nisam pitao ko je palio. To se zna.

Pitao sam zasto je policija pustila rulju da pali?
Sta ti mislis?

Ovaj video i mnogi drugi su dokaz da je paljenje ureda HDP dopusteno od strane vlasti i policije. Nije zapaljen jedan, zapaljeno je desetine ureda.



Policija sve posmatra. Nema nasilja, nema hapsenja, nema nista.

S druge strane, kada Kurdi protestuju, onda ubise iz svih raspolozivih sredstava.
Zasto?
Imas li misljenje?

Zasto turska vlast odbija saradnju sa HDP, strankom koja je na istoku gdje su sukobi osvojila vise glasova nego sve turske stranke zajedno!? Zar ih taj narod nije izabrao? Zasto se stvara hajka protiv HDP?

PS

Jesi vidio kako je ekipa uletila cim si prenio laznu vijest o srpskim snajperistima!?? :lol: :lol:
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3485 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kiki, nisam ti ja advokat turske vlade i policije. Niti znam šta sve tajno rade, niti podržavam sva sranja koja rade. Pitaj nekoga ko jeste.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3486 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote:Kiki, nisam ti ja advokat turske vlade i policije. Niti znam šta sve tajno rade, niti podržavam sva sranja koja rade. Pitaj nekoga ko jeste.
Pitao sam za misljenje, kako ti to vidis.

Sta bi ti pomislio da se sutra u Sandzaku popale uredi bosnjackih stranaka, a da policija ne intervenise, da sve to nijemo posmatra!?

Da li bi onda rekao nisam advokat srpske vlade i policije?

Jos ako bi nakon toga uslijedili protesti Bosnjaka pa ih policija ubijala, hapsila, premlacivala... sta bi tek onda mislio?
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3487 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibonbona wrote: PS

Jesi vidio kako je ekipa uletila cim si prenio laznu vijest o srpskim snajperistima!?? :lol: :lol:
Prenio sam istinitu vijest da turska štampa piše o srpskim snajperistima. :wink: A za našu raju s foruma: ne znam, meni se učinilo da se većina njih zayebavala, tako su mi barem djelovali upisi ovih iskusnijih forumaša. Pitaj njih uostalom.
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3488 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote: Sta bi ti pomislio da se sutra u Sandzaku popale uredi bosnjackih stranaka, a da policija ne intervenise, da sve to nijemo posmatra!?
Isto što bih pomislio da neko po Sarajevu popali urede srpskih stranaka, a da policija to namjerno ne spriječi. Ne moraš dijeliti uloge po nacionalnom ključu da bi mi nešto objasnio, ja nisam nacionalista, zamijenio si me s nekim. Nacionalističko nasilje podržano od struktura koje kontrolišu policiju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3489 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Ok, ne mogu ti kljestima vaditi misljenje iz mozga. Ti najbolje znas sta mislis i osjecas. Nije ni bitno.

Kurdski aktivisti i novinari ismijavaju turske lazi :D

Serbian superman travels 400km and kills 3 soldiers before running back. Welcome to Turkish media.

Image

:lol: :lol: :lol: :lol:

Homs

Image

Cizre

Image

Kakvi su ovo teroristi bog te vidio. Kakvi su to teroristi da im jedna od najacih vojski na svijetu za par mjeseci borbe ne moze nista, a gradove sravnise sa zemljom? A jos narod na tom podrucju uz vladu. Fakat mi nije jasno. I ovi teroristi haman supermeni.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3490 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Novinari su velika prijetnja za tursku zlocinacku politiku. AKP je stranka koja je poznata po zabranama drustvenih mreza.

Svakodnevno se hapse novinari. Ranije sam o tome pisao u vise navrata. Najnormalnija stvar u Turskoj je da te policija kao dzukelu pokupi i strpa u policijsko vozilo ako si novinar. Apsolutni medijski mrak. I zrtve nisu samo Kurdi vec svi koji se suprostavljaju sultanu muslimana i njegovoj islamistickoj stranci.

Uhapseni novinari

Nuri Akman, Hayri Tunc, Ayse Kara i Eren Siverek

Novinar Cumhuriyeta Ozgur Mumcu je osudjen na cetiri godine zatvora!

Oni su dobro prosli, mnoge prije njih su pobili.

Drzava terora, straha i mrznje.
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3491 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Pa rekao sam ti šta mislim. Ako je i u Turskoj isti slučaj, onda isto mislim i za Tursku.

Teroristi možda nisu supermeni, ali se djeci iz PKK mora odati priznanje: prema turskim izvorima, do sad poginulo 250 pripadnika snaga sigurnosti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3492 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote:Pa rekao sam ti šta mislim. Ako je i u Turskoj isti slučaj, onda isto mislim i za Tursku.

Teroristi možda nisu supermeni, ali se djeci iz PKK mora odati priznanje: prema turskim izvorima, do sad poginulo 250 pripadnika snaga sigurnosti.
Jucer su u Suru imali tezak dan. Pokusali su probiti linije, ali su se gadno proveli.

Dzenaza za stradale vojnike u Suru

Image

Turci artiljerijom nanose gubitke pripadnicima YPS. Ubise po gradovima. Kada krenu sa pjesadijom ne provode se dobro. Mladi su izuzetno motivisani. Jedan komadant kaze otprilike 'Kurdi nisu vise sto su nekada bili, ako treba svi cemo izginuti, ali se necemo posustati'. Vjerujem da Turci nisu ni izbliza tako motivisani. Bas je nekom Turcinu iz Izmira do toga da krvari za nekakvu ulicu u Cizreu. :-)
User avatar
bvcx
Posts: 628
Joined: 20/09/2014 01:56

#3493 Re: Republika Turska

Post by bvcx »

User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3494 Re: Republika Turska

Post by Mlohavi »

Sad da ispitamo navode o zlostavljanju. :-)
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3495 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Mlohavi wrote:Sad da ispitamo navode o zlostavljanju. :-)
Jel' seksualno zlostavljanje opet?

Nakon nedavnog seksualnog uznemiravanja psa, što su zabilježile i policijske kamere, sada je manijak u Diyarbakiru osuđen zbog seksualnog napada na mačku i njenu vlasnicu. Hrabra mačka, po imenu Minnoş, savlada je napadača i spasila djevojku.

Turska: Mačka spriječila silovanje 18-godišnje djevojke
Last edited by Norman on 03/02/2016 16:02, edited 1 time in total.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#3496 Re: Republika Turska

Post by calculator »

Pa nek' obore još koji ruski avion....
Ruske sankcije dovele do kolapsa turskog turizma:Na prodaju 1.300 hotela

Izvor: http://www.akta.ba/bs/Vijest/vijesti/ru ... ela-/62060, 3.2.2016

Ruske sankcije dovele su do kolapsa turskog turizma - oko 1.300 hotela ponuđeno je na prodaju, što je posljedica nerentabilnosti i ekonomskih problema. Čak 400 hotela ponuđeno je na prodaju u Antaliji, pa je turska turistička industrija ušla u jednu od svojih najgorih kriza u istoriji, navodi turski list "Zeman".

Ruske turističke organizacije otkazale su dolazak oko četiri i po miliona ruskih turista zbog čega će Turska izgubiti 4,5 milijardi dolara prihoda. I evropski turisti mahom su promijenili svoje planove putovanja, pa su se tako Nijemci, najčešći gosti Turaka, odlučili za odmor u grčkim ljetovalištima.

Na sve to nadovezali su se i teroristčki napadi, pa je došlo do velikog manjka gostiju u hotelima i turističkim objektima. Mnogi su zbog toga odlučili da obustave poslovanje i prodaju objekte.

Najveći udar turizam je doživio nakon "poljuljanih" odnosa između Turske i Rusije uzrokovanih obaranjem ruskog vojnog aviona.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3497 Re: Republika Turska

Post by Truba »

ma šta mi kažeš
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3498 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

sunceKOtepsija wrote:
sunceKOtepsija wrote:
Kikibombona wrote:Fuujjjj... Bljak... Odavno nisam osjetio ovavku odvratnost. Svega na ovom svijetu.

28 gradjana Cizrea se nalazi u teskom stanju. Prema medicinskom osoblju, najmanje 12 sigurno nece prezivjeti ako se ne izmjeste u bolje opremljene bolnice. Turska odbija dozvoliti da se prebace u drugu bolnicu. Mnoge nevladine organizacije vode bitku za ove ljude. Poslanici HDP se pokusavaju probiti do kvarta Cudi u kojem se nalazi bolnica.
Cumhuriyet prenosi da je vec troje podleglo povredama
Cumhuriyet, jedna od rijetkih novina koja nije pod sapom vlade izvjestava o situaciji, iako im je stranica pod konstantnim napadima.
Ljudi od subote cekaju izvlacenje, iz ministarstva su od njih trazili adresu, nakon cega se bombardovanje pojacalo...vec je 4 mrtvih, ostali su u teskom stanju, nema hrane, vode, lijekova, medicinske pomoci. HDP-ovi zastupnici traze da se dopusti delegaciji da ode do kuce i izvuce ranjene, traze da se da dozvola, ako ne njima, onda udruzenju "majki za mir" (koje djeluje na jugoistoku) i taj zahtjev nije naisao na odgovor...
Ovi ljudi jos nisu izvuceni, humanitarne i organizacije za ljudska prava krive vojsku i vladu, koji su, prema njihgovim navodima sprijecili osoblje hitne pomoci i dobrovoljce u tome da odu do kuce u koju su se ranjeni sklonili.
12 dana je proslo, zadnja 4 dana nema nikakvog kontakta s ranjenim.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3499 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Image
Donesena presuda za silovanje 17-godisnje Z.M. iz Dijarbakira, koje se desilo 2009.
Jedan od silovatelja, podoficir zandarmerije M.Y. osuden na 2.5 godine zatvora.

-u prethodna dva dana u borbama u Sur-u (Dijarbakir) poginula 2 vojnika i jedan pripadnik specijalnih snaga policije. Zvanicnici vlade tvrde da ce podrucje na jugoistoku uskoro biti u potpunosti ocisceno od "terorista PKK". Prema navodima vlade od pocetka godine je ubijeno preko 500 pripadnika PKK, a od pocetka sukoba nakon izbora u junu 2015 izmedu 3 i 5 hiljada. Prema navodima organizacija za ljudska prava preko 200 000 ogradana Republike Turske je napustilo svoje domove zbog rata na jugoistoku zemlje
Image
-na sirem podrucju Adane srusila se americka bespilotna letilica. Letilica je letila iz baze Incirlik.
Idriz
Posts: 737
Joined: 16/01/2016 15:18

#3500 Re: Republika Turska

Post by Idriz »

Drvenija87 wrote:
Kikibombona wrote:Frapantna je sutnja koja vlada na ovoj temi. Vidim da dosta ljudi otvara temu, ali se malo ko odluci nesto napisati.

Kurdi su jedan od najnesretnijih naroda na svijetu. A evo i zasto...

Kada cionisti gaze po Palestincima, digne se cijeli islamski svijet, te jos dobar dio nemuslimana. Tu je pomoc, tu su rijeci podrske. Ovdje u tim trenucima vlada sveopsta histerija, izlijevaju se razne emocije.

Kada se napadaju Ceceni i Ujguri, ista prica, samo u nesto manjoj mjeri.

Kada se napadaju Tibetanci isto. Krscani i Kopti isto. Itd, itd.

Kada se napadaju Kurdi u Turskoj - MUK!??

Nigdje pomoci - nigdje nista. Prepusteni su sami sebi. Nemaju ni onu rijec podrske makar bila kurtoazna. Zalosno je gledati kurdske aktiviste kako postavljaju slike horora i govore 'ovo nije Palestina...'... traze podrsku, saosjecanje.

Islamski svijet ih je potpuno odbacio. Muslimanima je zlo samo kada ih gaze krscani ili jevreji. Tada se dignu, bombarduju svijet laznim moralom i laznom pravdom. Kada turski silnik gazi kurdski narod, tada islamskim svijetom vlada totalni MUK. Sitne duse se usutare.

Tako sam napravio mali eksperiment sa jednim takvim likom. Komsija, zdravo za zdravo. Stalno na fb objavljuje slike iz Palestine. Ja mu posljem video koji pokazuje kako turska vojska puca na ljude koji sa bijelim zastavama kupe mrtve i ranjene i kazem da je video iz Palestine. Odmah objavio uz prikladan komentar. :D Nakon toga mu kazem da je video ipak iz Turske, da su na snimku Kurdi na koje puca turska vojska. Odmah je izbrisao bez da je meni bilo sta odgovorio. :izet: :D

Nije ni cudo sto Kurdi imaju parolu 'nemamo prijatelje osim planina' ili kako drugi za njih kazu 'narod koji je rodjen da bude izdan'.
I Albanci sa Kosova su bili jedan od nanesretnijih naroda na prostoru Balkana zbog velikosrpskog ugnjetavanja.
I nigdje srpske samilosti nad njima,isto kao sto danas nema turske samilosti nad Kurdima.
Putin ih napalio da se bore za komunjarske ideje,a na koncu ce Kurdi izvuci deblji kraj.
Cuj Putin ih napalio da se bore za komunjarske ideje :lol: oni postoje puno prije Putina. De nam reci ko je albance napaljivao? Nije valjda da su turci i suniti vazda upravu a rusi, šiiti i srbi vazda u krivu?
Post Reply