Norman wrote:Nigdje ja nisam tvrdio da su srpski snajperisti zaista u Cizreu, a još manje nisam na osnovu te vijesti podizao optužbe za: genocid, fašizam, rasizam.
Klix objavio vijest da turska štampa piše o srpskim snajperistima, ja prenio Klix-ovu vijest na forum. Sve čisto, sve ispravno, ni Klix ni ja ništa nismo izmislili, niti smo dali svoj sud o napisima iz turske štampe.
Znaš i ti da je to tako, ali se moraš uhvatiti za neku glupost da relativiziraš cirkus oko tebe na ovoj temi.
I pazi mu ovog očajničkog pokušaja da skrene s teme na kojoj ne može naći kredibilan izvor za još jednu propagandnu laž: kaže, nebitna je sad ta priča, de ti meni objasni ko je palio urede HDP-a! :lol: Otkud ja znam Kiki, nisam ih ja palio, ja sam kriv samo zato što ne mogu da nađem vijest koja je tebi bila povod da seruckaš o rasizmu.
Na kraju još i vrijeđaš u nedostatku argumenata, ali ja ti halalim, razumijem sve, nije ti lako. 8)
Prenio si dvije vijesti koje idu u korist Turaka u sukobu na istoku i obje su lazne.
Jedna je za snajperiste a druga za bolnicu Cizre.
I ti u tome ne vidis nista sporno.
Nije bitno sta ces o meni misliti ti ili neko drugi. To mi zaista nije vazno. Cilj mi je na neki nacin podrzati mali narod koji je decenijama zrtva monstruozne turske drzave.
1. Video je propaganda. Nasjeo sam. Krivica je 100% moja. Nijedan kurdski norvinar a kamoli portal nije prenio ovaj video. Nijedan kurdski politicar o videu nije govorio.
Turska drzava negira genocid. Imaju deeebeeeliiiiii dosije... I sada su se mogle vidjeti poruke mrznje poput grafita 'armenska kopilad' i sl. Da mi za postenog covjeka kazu da je rekao nesto ruzno, dobro bih provjerio prije nego prokomentarisem. Kada je rijec o notornim zlocincima, odmah pomislis da je takva poruka vise nego ocekivana.
2. Clanak je obajvio portal Asia Times. Dakle, nemaju veze sa Kurdima. Clanak je napisan tako i izjave su bile takve da je sve ukazivalo na Kurde. Opet moja greska ako je zaista greska. Kurdski mediji su i od toga cisti. Cista je i politika.
Kurdi imaju demografski boom. Erdo se ubi pricama o natalitetu. 2+2=4.
3. Video o hapsenju djevojke su prenijeli neki novinari koje pratim. Rekli su da je uhapsena radi toga sto je govorila na kurdskom. Nema mogucnosti da mi utvrdimo da li je to istina. Video sam postavio da ljudi vide na kakav se nacin privodi zena.
Tursku politiku prema Kurdima su mnogi okarakterisali kao politiku 'kulturnog genocida'. I da se covjek iznenadi ako se neko uhapsi zato sto govori kurdski? Decenijama se njeguje mrznja prema kurdskom identitetu... jeziku, kulturi...
Premlacivanje i ponizavanje u zatvorima je poznata prica. Ima o tome kamara ispisanog na netu.
.......................................
I znimljivo je da cijelo vrijeme spinujes sa ovih par vijesti, a ne komentarises jasne dokaze koji svjedoce fasistickoj kampanji turske vojske.... Prenio sam more jasnih dokaza, slika i video zapisa... ali ne, treba zamagliti pricu...
1. Zlocin u bolnici Cizre. Sve dokumentovano i kristalno jasno. Potvrdjeno od porodica zrtava, od njihovog advokata, od ljudi koji su razgovarali sa zrtvama... Oko 30 ljudi je ostavljeno da umre u najgorim mukama. Jasan pokazatelj koliko su zlocinci oholi.
2. Pucanje na ljude koji su sa istaknutim bijelim zastavama kupili ranjene i mrtve.
3. Ubistva kurdskih aktivista po Istanbulu i drugim gradovima.
4. Fasisticko orgijanje usmjereno na stranku HDP. Policija je dozvolila svojim mladim fasistima da uniste imovinu i pretuku Kurde koje su lovili oo gradovima. Uopste nisu reagovali. PUSTILI SU. Nisu pustali mlade Turke na Taksimu koji su bili protiv vlasti, vec su ih zgazili. O Kurdima je suvisno pricati. Svaki protesti zavrse sa teskim gubicima oo demonstrante.
Da ne navodim dalje, kamara je jasnih dokaza koji pokazuju kakvo se zlo nameracilo na kurdski narod. Zlo nikada nije ni prestalo, traje od kada i turska drzava. Samo se neke metode i propaganda mijenjaju.