Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3476 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

annoy wrote:Ne bih rekla da je Peterson ljevicar, on je klasicni liberal
Liberalizam nije jednako ljevica
Inace smijesna mi je ta podjela ljevicari-dobri, desnicari-losi. To je tako prevaziđeno danas.
Ima Dave Rubin dobar video pod naslovom "why I left the left"
Nije, ali puno više zajedničkog ima sa ljevicom. Desnica sadrži nacionaliste (koji mogu prerasti u fašiste) i konverzativce, a što je trn u oku liberalistima. Isto se odnosi i na komunizam.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#3477 Re: Danasnji "feminizam"

Post by annoy »

MarlboroGold wrote: Nije, ali puno više zajedničkog ima sa ljevicom. Desnica sadrži nacionaliste (koji mogu prerasti u fašiste) i konverzativce, a što je trn u oku liberalistima. Isto se odnosi i na komunizam.
Liberalima su trn u oku svi kolektivisti i zagovaratelji big government, a toga na ljevici ima na tone. Mozda ljevica nije prepuna nacionalista ali ima puno kolektivista drugih vrsta.
A netko konzervativnog svjetonazora itekako moze biti klasicni liberal.
Uglavnom on je sam rekao da zazire od tih ideoloskih podjela lijevo i desno, i da se smatra klasicnim liberalom. A to nikako nije ljevica, jer klasicni liberali zagovaraju small government, dok je ljevici drzava majka. Ne bih ga smjestila ni na jednu stranu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3478 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

annoy wrote:
MarlboroGold wrote: Nije, ali puno više zajedničkog ima sa ljevicom. Desnica sadrži nacionaliste (koji mogu prerasti u fašiste) i konverzativce, a što je trn u oku liberalistima. Isto se odnosi i na komunizam.
Liberalima su trn u oku svi kolektivisti i zagovaratelji big government, a toga na ljevici ima na tone. Mozda ljevica nije prepuna nacionalista ali ima puno kolektivista drugih vrsta.
A netko konzervativnog svjetonazora itekako moze biti klasicni liberal.
Uglavnom on je sam rekao da zazire od tih ideoloskih podjela lijevo i desno, i da se smatra klasicnim liberalom. A to nikako nije ljevica, jer klasicni liberali zagovaraju small government, dok je ljevici drzava majka. Ne bih ga smjestila ni na jednu stranu.
Ne mogu reći da se slažem ili ne slažem kad je on u pitanju, jer sam ga tek od sinoć počeo pratiti. Nekako mi se na prvu učinilo kao da zastupa stavove klasične ljevice ili možda samo neke koje sam ja primjetio.
U vezi ostalog bi se dalo dalje diskutovati, ali odosmo offtopic pa ću se suzdržati.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79560
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3479 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

ljevičari nisu liberali nego naporna sekta koja bi nametala svoja pravila :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3480 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Nabasao sam par puta na intervjue i pisanja ovog lika. Nije me naročito impresionirao. Inteligentan jeste, ali priča koju prodaje
je najblaže rečeno sumnjiva. Možda je i do mene, ali ja sam uvijek bio nepovjerljiv prema likovima koji osnove svog morala i etike crpe
iz religije (krišćanstva u Petersonovom slučaju)
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#3481 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Velkoski wrote:ljevičari nisu liberali nego naporna sekta koja bi nametala svoja pravila :mrgreen:
Dobro je pa tih što misle da su naporna sekta ima 1%...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3482 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

dale cooper wrote:Nabasao sam par puta na intervjue i pisanja ovog lika. Nije me naročito impresionirao. Inteligentan jeste, ali priča koju prodaje
je najblaže rečeno sumnjiva. Možda je i do mene, ali ja sam uvijek bio nepovjerljiv prema likovima koji osnove svog morala i etike crpe
iz religije (krišćanstva u Petersonovom slučaju)
:thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3483 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

I ovo iz ovog intervjua što je postavljen: "pay gap exists because women are more agreeable than men" WTF? :?
Ovo je prilično široka generalizacija kako žena tako i muškaraca. :|
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3484 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

https://www.psychologytoday.com/us/blog ... sophy-life

Ovo je solidna i trezvena kritika Jordanovih stajališta od kolege iz polja psihologije.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3485 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote:I ovo iz ovog intervjua što je postavljen: "pay gap exists because women are more agreeable than men" WTF? :?
Ovo je prilično široka generalizacija kako žena tako i muškaraca. :|
Generalizacija ili ne, ima istine u tome. Iz vlastite opservacije, radio sam sa mnogim ženama u prošlosti i obično su slijegale ramenima kada su se više za sebe trebale boriti za razliku od nekih muškaraca koji su, čak i kada nisu zaslužili, bivali unaprijeđeni jer su se za sebe više borili i poslodavcima to davali do znanja.
Rijetko će neki poslodavac sam od sebe unaprijediti radnika... dakle treba se za sebe boriti, ali žene veoma brzo i lako budu utučene čak i sitnicama i u tome leži problem.
Vjerujem da se to polako mijenja na zapadu, ali ovdje je itekako prisutno.

On je izjavio da savjetuje žene kako da unaprijede svoje karijere što je za pohvalu.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3486 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
triconja wrote: Isto bih i ja reko za propagandu koju ti prosipas, nije to nego ima nesto dublje. Sta je to dublje? :D
a ti suti i trpi :D

samo je plitikma njegovo pricanje duboko :D
Aha, a ti upijas propagandu od feministica, koja je u najmanju ruku kamen mudrosti :lol: :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3487 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

dale cooper wrote:I ovo iz ovog intervjua što je postavljen: "pay gap exists because women are more agreeable than men" WTF? :?
Ovo je prilično široka generalizacija kako žena tako i muškaraca. :|
Jaro imaju za to i dokazi, nije on prvi to skonto :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3488 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
dale cooper wrote:I ovo iz ovog intervjua što je postavljen: "pay gap exists because women are more agreeable than men" WTF? :?
Ovo je prilično široka generalizacija kako žena tako i muškaraca. :|
Generalizacija ili ne, ima istine u tome. Iz vlastite opservacije, radio sam sa mnogim ženama u prošlosti i obično su slijegale ramenima kada su se više za sebe trebale boriti za razliku od nekih muškaraca koji su, čak i kada nisu zaslužili, bivali unaprijeđeni jer su se za sebe više borili i poslodavcima to davali do znanja.
Rijetko će neki poslodavac sam od sebe unaprijediti radnika... dakle treba se za sebe boriti, ali žene veoma brzo i lako budu utučene čak i sitnicama i u tome leži problem.
Vjerujem da se to polako mijenja na zapadu, ali ovdje je itekako prisutno.

On je izjavio da savjetuje žene kako da unaprijede svoje karijere što je za pohvalu.
Cigareto, zene na Zapadu odavno znaju dati do znanja da zele povisicu, unapredjenje , cak i zaprijete odlaskom :)

dobijamo bonuse, nagrade, slobodno vrijeme, ako radimo u normlanoj kompaniji :)

sve napisah iz licnog isksutva i iskutva mojih radnih kolegica i zena koje rade u drugim kompanijama :-D

ne treba nama obrazlozenje jednog mlakonje Jordana :D sumanjam da se plaho brine za nas zene, njemu ja vazan profit :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3489 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote: ne treba nama obrazlozenje jednog mlakonje Jordana :D sumanjam da se plaho brine za nas zene, njemu ja vazan profit :D
Eto ga sad, covjek naprdjuje zato sto hoce da se svijet promijeni na bolje, to ni djeca bolje ne bi skontala, jastaradi da je profit u pitanju, pare su pokretacka sila svega zivog.

Ako nisu haj lezi citav zivot i nemoj nikad nista radit pa cemo vidjet :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3490 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ne treba nama obrazlozenje jednog mlakonje Jordana :D sumanjam da se plaho brine za nas zene, njemu ja vazan profit :D
Eto ga sad, covjek naprdjuje zato sto hoce da se svijet promijeni na bolje, to ni djeca bolje ne bi skontala, jastaradi da je profit u pitanju, pare su pokretacka sila svega zivog.

Ako nisu haj lezi citav zivot i nemoj nikad nista radit pa cemo vidjet :D
jedina korsit od citanja Joradnovih izjava je dobijanje dajaraje, ne moras piti otrov Dulkolaks :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3491 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ne treba nama obrazlozenje jednog mlakonje Jordana :D sumanjam da se plaho brine za nas zene, njemu ja vazan profit :D
Eto ga sad, covjek naprdjuje zato sto hoce da se svijet promijeni na bolje, to ni djeca bolje ne bi skontala, jastaradi da je profit u pitanju, pare su pokretacka sila svega zivog.

Ako nisu haj lezi citav zivot i nemoj nikad nista radit pa cemo vidjet :D
jedina korsit od citanja Joradnovih izjava je dobijanje dajaraje, ne moras piti otrov Dulkolaks :D
Zavisi i od citaoca, ima ljudi koji nakon citanja biblije ciste cijev i ostre noz (zna se sto :D ), znaci da nije do knjige ili price.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3492 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Još nešto sam primjetio... on puno više kritikuje muškarce nego žene i to s punim pravom.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3493 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

MarlboroGold wrote:Još nešto sam primjetio... on puno više kritikuje muškarce nego žene i to s punim pravom.
Pa 90% negove price se svodi da se mora uzet zivot u svoje ruke, a ono sto neko kaze da crpi inspiraciju iz biblije taj je toliki nemac pojma da to nije ni svjestan. I eto, guraju ga ljudi kojima niko u zivotu nije reko bravo i tako to. Mlati pare na patreonu ko niko :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3494 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:Još nešto sam primjetio... on puno više kritikuje muškarce nego žene i to s punim pravom.
wow, za 24 sata, od kas doticnog otkrio na Google, si saznao da puno vise kritikuje muskrace od zena :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3495 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:Još nešto sam primjetio... on puno više kritikuje muškarce nego žene i to s punim pravom.
wow, za 24 sata, od kas doticnog otkrio na Google, si saznao da puno vise kritikuje muskrace od zena :lol:
Yep i žao mi je što nisam ranije 8-)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3496 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:Još nešto sam primjetio... on puno više kritikuje muškarce nego žene i to s punim pravom.
wow, za 24 sata, od kas doticnog otkrio na Google, si saznao da puno vise kritikuje muskrace od zena :lol:
Yep i žao mi je što nisam ranije 8-)
jah, pmoci ce ti puno :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3497 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote: Yep i žao mi je što nisam ranije 8-)
jah, pmoci ce ti puno :lol:
Kao sto rekoh, zavisi dobrano i od citaoca ili slusaoca kako ce informacije preraditi, ako neko misli o prici o djevojcica i sibice da je propaganda (kao sto ja mislim) ne mora znacit da ce tako svak ko to procita mislit. Ali štaš, kad se ogrize u jednoumlje tesko da se more ista i skontat sam bez fermana sa viseg nivoa :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3498 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Manipulator qme qme :D
Karlinka kao sva ona propaganda protiv njega a liku popularnost upravo iz tog razloga sve više raste da sam čak i ja za njega čuo :D
Inače kada se prašina u vezi nekog diže taj ozbiljno postaje opasan za sistem...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3499 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

MarlboroGold wrote: Inače kada se prašina u vezi nekog diže taj ozbiljno postaje opasan za sistem...
Sta kaes one femen ce ga sisama ugusit na spavanju? :lol: :lol: :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3500 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

pa meni ne smeta , ako to radite iz inata, radite sebi :D :lol:

vi prakticirajte svoj sovinizam sa Jordanom :D
Post Reply