Nije, ali puno više zajedničkog ima sa ljevicom. Desnica sadrži nacionaliste (koji mogu prerasti u fašiste) i konverzativce, a što je trn u oku liberalistima. Isto se odnosi i na komunizam.annoy wrote:Ne bih rekla da je Peterson ljevicar, on je klasicni liberal
Liberalizam nije jednako ljevica
Inace smijesna mi je ta podjela ljevicari-dobri, desnicari-losi. To je tako prevaziđeno danas.
Ima Dave Rubin dobar video pod naslovom "why I left the left"
Danasnji "feminizam"
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#3476 Re: Danasnji "feminizam"
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#3477 Re: Danasnji "feminizam"
Liberalima su trn u oku svi kolektivisti i zagovaratelji big government, a toga na ljevici ima na tone. Mozda ljevica nije prepuna nacionalista ali ima puno kolektivista drugih vrsta.MarlboroGold wrote: Nije, ali puno više zajedničkog ima sa ljevicom. Desnica sadrži nacionaliste (koji mogu prerasti u fašiste) i konverzativce, a što je trn u oku liberalistima. Isto se odnosi i na komunizam.
A netko konzervativnog svjetonazora itekako moze biti klasicni liberal.
Uglavnom on je sam rekao da zazire od tih ideoloskih podjela lijevo i desno, i da se smatra klasicnim liberalom. A to nikako nije ljevica, jer klasicni liberali zagovaraju small government, dok je ljevici drzava majka. Ne bih ga smjestila ni na jednu stranu.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#3478 Re: Danasnji "feminizam"
Ne mogu reći da se slažem ili ne slažem kad je on u pitanju, jer sam ga tek od sinoć počeo pratiti. Nekako mi se na prvu učinilo kao da zastupa stavove klasične ljevice ili možda samo neke koje sam ja primjetio.annoy wrote:Liberalima su trn u oku svi kolektivisti i zagovaratelji big government, a toga na ljevici ima na tone. Mozda ljevica nije prepuna nacionalista ali ima puno kolektivista drugih vrsta.MarlboroGold wrote: Nije, ali puno više zajedničkog ima sa ljevicom. Desnica sadrži nacionaliste (koji mogu prerasti u fašiste) i konverzativce, a što je trn u oku liberalistima. Isto se odnosi i na komunizam.
A netko konzervativnog svjetonazora itekako moze biti klasicni liberal.
Uglavnom on je sam rekao da zazire od tih ideoloskih podjela lijevo i desno, i da se smatra klasicnim liberalom. A to nikako nije ljevica, jer klasicni liberali zagovaraju small government, dok je ljevici drzava majka. Ne bih ga smjestila ni na jednu stranu.
U vezi ostalog bi se dalo dalje diskutovati, ali odosmo offtopic pa ću se suzdržati.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79560
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#3479 Re: Danasnji "feminizam"
ljevičari nisu liberali nego naporna sekta koja bi nametala svoja pravila 
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#3480 Re: Danasnji "feminizam"
Nabasao sam par puta na intervjue i pisanja ovog lika. Nije me naročito impresionirao. Inteligentan jeste, ali priča koju prodaje
je najblaže rečeno sumnjiva. Možda je i do mene, ali ja sam uvijek bio nepovjerljiv prema likovima koji osnove svog morala i etike crpe
iz religije (krišćanstva u Petersonovom slučaju)
je najblaže rečeno sumnjiva. Možda je i do mene, ali ja sam uvijek bio nepovjerljiv prema likovima koji osnove svog morala i etike crpe
iz religije (krišćanstva u Petersonovom slučaju)
-
Hakiz
- Posts: 48411
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3481 Re: Danasnji "feminizam"
Dobro je pa tih što misle da su naporna sekta ima 1%...Velkoski wrote:ljevičari nisu liberali nego naporna sekta koja bi nametala svoja pravila
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#3482 Re: Danasnji "feminizam"
dale cooper wrote:Nabasao sam par puta na intervjue i pisanja ovog lika. Nije me naročito impresionirao. Inteligentan jeste, ali priča koju prodaje
je najblaže rečeno sumnjiva. Možda je i do mene, ali ja sam uvijek bio nepovjerljiv prema likovima koji osnove svog morala i etike crpe
iz religije (krišćanstva u Petersonovom slučaju)
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#3483 Re: Danasnji "feminizam"
I ovo iz ovog intervjua što je postavljen: "pay gap exists because women are more agreeable than men" WTF?
Ovo je prilično široka generalizacija kako žena tako i muškaraca.
Ovo je prilično široka generalizacija kako žena tako i muškaraca.
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#3484 Re: Danasnji "feminizam"
https://www.psychologytoday.com/us/blog ... sophy-life
Ovo je solidna i trezvena kritika Jordanovih stajališta od kolege iz polja psihologije.
Ovo je solidna i trezvena kritika Jordanovih stajališta od kolege iz polja psihologije.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#3485 Re: Danasnji "feminizam"
Generalizacija ili ne, ima istine u tome. Iz vlastite opservacije, radio sam sa mnogim ženama u prošlosti i obično su slijegale ramenima kada su se više za sebe trebale boriti za razliku od nekih muškaraca koji su, čak i kada nisu zaslužili, bivali unaprijeđeni jer su se za sebe više borili i poslodavcima to davali do znanja.dale cooper wrote:I ovo iz ovog intervjua što je postavljen: "pay gap exists because women are more agreeable than men" WTF?![]()
Ovo je prilično široka generalizacija kako žena tako i muškaraca.
Rijetko će neki poslodavac sam od sebe unaprijediti radnika... dakle treba se za sebe boriti, ali žene veoma brzo i lako budu utučene čak i sitnicama i u tome leži problem.
Vjerujem da se to polako mijenja na zapadu, ali ovdje je itekako prisutno.
On je izjavio da savjetuje žene kako da unaprijede svoje karijere što je za pohvalu.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3486 Re: Danasnji "feminizam"
Aha, a ti upijas propagandu od feministica, koja je u najmanju ruku kamen mudrostiConnaisseur Karlin wrote:a ti suti i trpitriconja wrote: Isto bih i ja reko za propagandu koju ti prosipas, nije to nego ima nesto dublje. Sta je to dublje?![]()
samo je plitikma njegovo pricanje duboko
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3487 Re: Danasnji "feminizam"
Jaro imaju za to i dokazi, nije on prvi to skontodale cooper wrote:I ovo iz ovog intervjua što je postavljen: "pay gap exists because women are more agreeable than men" WTF?![]()
Ovo je prilično široka generalizacija kako žena tako i muškaraca.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#3488 Re: Danasnji "feminizam"
Cigareto, zene na Zapadu odavno znaju dati do znanja da zele povisicu, unapredjenje , cak i zaprijete odlaskomMarlboroGold wrote:Generalizacija ili ne, ima istine u tome. Iz vlastite opservacije, radio sam sa mnogim ženama u prošlosti i obično su slijegale ramenima kada su se više za sebe trebale boriti za razliku od nekih muškaraca koji su, čak i kada nisu zaslužili, bivali unaprijeđeni jer su se za sebe više borili i poslodavcima to davali do znanja.dale cooper wrote:I ovo iz ovog intervjua što je postavljen: "pay gap exists because women are more agreeable than men" WTF?![]()
Ovo je prilično široka generalizacija kako žena tako i muškaraca.
Rijetko će neki poslodavac sam od sebe unaprijediti radnika... dakle treba se za sebe boriti, ali žene veoma brzo i lako budu utučene čak i sitnicama i u tome leži problem.
Vjerujem da se to polako mijenja na zapadu, ali ovdje je itekako prisutno.
On je izjavio da savjetuje žene kako da unaprijede svoje karijere što je za pohvalu.
dobijamo bonuse, nagrade, slobodno vrijeme, ako radimo u normlanoj kompaniji
sve napisah iz licnog isksutva i iskutva mojih radnih kolegica i zena koje rade u drugim kompanijama
ne treba nama obrazlozenje jednog mlakonje Jordana
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3489 Re: Danasnji "feminizam"
Eto ga sad, covjek naprdjuje zato sto hoce da se svijet promijeni na bolje, to ni djeca bolje ne bi skontala, jastaradi da je profit u pitanju, pare su pokretacka sila svega zivog.Connaisseur Karlin wrote: ne treba nama obrazlozenje jednog mlakonje Jordanasumanjam da se plaho brine za nas zene, njemu ja vazan profit
Ako nisu haj lezi citav zivot i nemoj nikad nista radit pa cemo vidjet
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#3490 Re: Danasnji "feminizam"
jedina korsit od citanja Joradnovih izjava je dobijanje dajaraje, ne moras piti otrov Dulkolakstriconja wrote:Eto ga sad, covjek naprdjuje zato sto hoce da se svijet promijeni na bolje, to ni djeca bolje ne bi skontala, jastaradi da je profit u pitanju, pare su pokretacka sila svega zivog.Connaisseur Karlin wrote: ne treba nama obrazlozenje jednog mlakonje Jordanasumanjam da se plaho brine za nas zene, njemu ja vazan profit
Ako nisu haj lezi citav zivot i nemoj nikad nista radit pa cemo vidjet
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3491 Re: Danasnji "feminizam"
Zavisi i od citaoca, ima ljudi koji nakon citanja biblije ciste cijev i ostre noz (zna se stoConnaisseur Karlin wrote:jedina korsit od citanja Joradnovih izjava je dobijanje dajaraje, ne moras piti otrov Dulkolakstriconja wrote:Eto ga sad, covjek naprdjuje zato sto hoce da se svijet promijeni na bolje, to ni djeca bolje ne bi skontala, jastaradi da je profit u pitanju, pare su pokretacka sila svega zivog.Connaisseur Karlin wrote: ne treba nama obrazlozenje jednog mlakonje Jordanasumanjam da se plaho brine za nas zene, njemu ja vazan profit
Ako nisu haj lezi citav zivot i nemoj nikad nista radit pa cemo vidjet
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#3492 Re: Danasnji "feminizam"
Još nešto sam primjetio... on puno više kritikuje muškarce nego žene i to s punim pravom.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3493 Re: Danasnji "feminizam"
Pa 90% negove price se svodi da se mora uzet zivot u svoje ruke, a ono sto neko kaze da crpi inspiraciju iz biblije taj je toliki nemac pojma da to nije ni svjestan. I eto, guraju ga ljudi kojima niko u zivotu nije reko bravo i tako to. Mlati pare na patreonu ko nikoMarlboroGold wrote:Još nešto sam primjetio... on puno više kritikuje muškarce nego žene i to s punim pravom.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#3494 Re: Danasnji "feminizam"
wow, za 24 sata, od kas doticnog otkrio na Google, si saznao da puno vise kritikuje muskrace od zenaMarlboroGold wrote:Još nešto sam primjetio... on puno više kritikuje muškarce nego žene i to s punim pravom.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#3495 Re: Danasnji "feminizam"
Yep i žao mi je što nisam ranijeConnaisseur Karlin wrote:wow, za 24 sata, od kas doticnog otkrio na Google, si saznao da puno vise kritikuje muskrace od zenaMarlboroGold wrote:Još nešto sam primjetio... on puno više kritikuje muškarce nego žene i to s punim pravom.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#3496 Re: Danasnji "feminizam"
jah, pmoci ce ti punoMarlboroGold wrote:Yep i žao mi je što nisam ranijeConnaisseur Karlin wrote:wow, za 24 sata, od kas doticnog otkrio na Google, si saznao da puno vise kritikuje muskrace od zenaMarlboroGold wrote:Još nešto sam primjetio... on puno više kritikuje muškarce nego žene i to s punim pravom.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3497 Re: Danasnji "feminizam"
Kao sto rekoh, zavisi dobrano i od citaoca ili slusaoca kako ce informacije preraditi, ako neko misli o prici o djevojcica i sibice da je propaganda (kao sto ja mislim) ne mora znacit da ce tako svak ko to procita mislit. Ali štaš, kad se ogrize u jednoumlje tesko da se more ista i skontat sam bez fermana sa viseg nivoaConnaisseur Karlin wrote:jah, pmoci ce ti punoMarlboroGold wrote: Yep i žao mi je što nisam ranije
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#3498 Re: Danasnji "feminizam"
Manipulator qme qme
Karlinka kao sva ona propaganda protiv njega a liku popularnost upravo iz tog razloga sve više raste da sam čak i ja za njega čuo
Inače kada se prašina u vezi nekog diže taj ozbiljno postaje opasan za sistem...
Karlinka kao sva ona propaganda protiv njega a liku popularnost upravo iz tog razloga sve više raste da sam čak i ja za njega čuo
Inače kada se prašina u vezi nekog diže taj ozbiljno postaje opasan za sistem...
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3499 Re: Danasnji "feminizam"
Sta kaes one femen ce ga sisama ugusit na spavanju?MarlboroGold wrote: Inače kada se prašina u vezi nekog diže taj ozbiljno postaje opasan za sistem...
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#3500 Re: Danasnji "feminizam"
pa meni ne smeta , ako to radite iz inata, radite sebi

vi prakticirajte svoj sovinizam sa Jordanom
vi prakticirajte svoj sovinizam sa Jordanom
