Ukrajina

Post Reply
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3476 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Challenger__ wrote: Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
ne ovo je narušavanje suvereniteta međunarodno priznate ukrajine.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#3477 Re: Ukrajina

Post by Tesla10 »

https://matrixworldhr.wordpress.com/201 ... g-nasilja/

Evo jedan tekst, nadam se da će ga što više ljudi pročitati.
User avatar
Michio Kaku
Posts: 327
Joined: 09/01/2014 02:05

#3478 Re: Ukrajina

Post by Michio Kaku »

Amazingness wrote:Ljudska glupost nema kraja. Rusija se umislila da je evropska Amerika i da može raditi šta hoće. Tek sada se vidi zašto je opozicija u Ukrajini sa punim pravom izlazila na ulice svoje države koju su vodili ljudi, marionete u službi Rusije.
aha, znaci s pravom se protestuje kada rusi umisle da su amerika i da rade sta hoce, ali kad se neko suprotstavi upravo time sto amerika radi onda na to nema pravo :-)
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3479 Re: Ukrajina

Post by bordo gandalf »

Nakon ruskih dobrovoljaca po Sarajevu i BiH 92. ne mogu ih smislit
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3480 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

baxul wrote:
Challenger__ wrote: Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
ne ovo je narušavanje suvereniteta međunarodno priznate ukrajine.
:thumbup:

Dosta više "novog svjetskog poretka", "zeitgeista" i ostalih trkeljanja ...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3481 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

baxul wrote:
Challenger__ wrote: Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
ne ovo je narušavanje suvereniteta međunarodno priznate ukrajine.
Ja pišem o širem vremenskom kontekstu, široj slici, a ne o par dana u izabranim kadrovima.
hellue
Posts: 805
Joined: 10/02/2014 21:52

#3482 Re: Ukrajina

Post by hellue »

Challenger__ wrote:
hellue wrote:Ti dosta kvalitetno pises na ovim temama, kako opisujes ovu situaciju??
- Ima negdje na pola teme, napisao sam... Ukratko: Imperija (hajmo reći SAD) ne trpi konkurenciju, a Rusija i panruska mreža (Euroazijska unija, Šangajska organizacija, BRICS, privlačenje šiitske ose (Teheran, Bagdad, Damask, Bejrut), strateško partnerstvo sa Egiptom, tvrd stav u SB UN oko Sirije itd) postaju ozbiljna konkurencija Imperiji. Ovo je: pokušaj destabilizacije konkurencije koja, btw "u Ukrajini postaje Imperija, ili ostaje samo regionalna sila" (Z. Bžežinski).


Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
Hvala, medjutim svi ovi odnosi su vec odavno zapetljani, Kineskog kapitala ima u Americi koliko hoces, Americkih fabrika u Kini itf itd
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3483 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Challenger__ wrote:
Ja pišem o širem vremenskom kontekstu, široj slici, a ne o par dana u izabranim kadrovima.
ne, ti ne pišeš! ti navijaš!
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#3484 Re: Ukrajina

Post by daxon »

It_is_a_Leclerc wrote:Čestiti pripadnici ukrajinske vojske odbijaju se predati, u okupiranoj bazi Perevalne. Stoje na kapiji i pjevaju ukrajinsku himnu.
Baš dirljivo :roll:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3485 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

baxul wrote:
Challenger__ wrote:
Ja pišem o širem vremenskom kontekstu, široj slici, a ne o par dana u izabranim kadrovima.
ne, ti ne pišeš! ti navijaš!

Vrlo se varaš.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#3486 Re: Ukrajina

Post by Tesla10 »

Kakvo je stanje sa nuklearnim skloništima u našoj zemlji ?
hellue
Posts: 805
Joined: 10/02/2014 21:52

#3487 Re: Ukrajina

Post by hellue »

baxul wrote:
Challenger__ wrote: Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
ne ovo je narušavanje suvereniteta međunarodno priznate ukrajine.
Kome je predhodilo nasilno svrgavanje legitimno izabrane vlasti
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3488 Re: Ukrajina

Post by pici »

https://www.youtube.com/watch?v=nLdVhvhUW3U

i piĆkousti i grobaToma uviĐŽešHe da od ruJa nema ništa samo se slikat sunjima...djaba što gaČe svukošHe za braĆu... :mrgreen:
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3489 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

baxul wrote: jes eto milošević je skinut izborima a ne petooktobarskom revolucijom :D
ukrajinski parlament je donosio odluke. u vanrednim okolnostima da ali ih je ipak donosio.
Koštunica je prethodno pobedio na izborima, a revolucija je došla kad Milošević nije hteo priznati rezultate izbora.

To nema veze sa Ukrajinom.
Tamo su u vlast instalirani pripadnici desničarskih organizacija, a situaciju sa kalašnjikovima kontrolišu nacisti iz Desnog sektora.
Sasvim je opravdana pobuna ostatka Ukrajine protiv takve situacije.

A sasvim je opravdana i ljutnja Rusa što EU nije ispoštavala potpisani sporazum, iako su Rusi popustili i pristali puste Janukoviča niz vodu.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3490 Re: Ukrajina

Post by baxul »

hellue wrote:
Kome je predhodilo nasilno svrgavanje legitimno izabrane vlasti
koja je na tacni predavala suverenitet kompletne ukrajine rusiji + vlast je svrgnuta u parlamentu + vlast je pobjegla iz glavnog grada.
zilog
Posts: 9068
Joined: 06/03/2009 11:19

#3491 Re: Ukrajina

Post by zilog »

Martinez_ wrote:To znači da neki tamo Obama čiji je prethodnik izvršio invaziju na suvereni Irak nema prava danas nikome prigovarati, kužiš? A upravo je taj Obama najveća i jedina nada svih rusofoba danas. Sve ali sve što Putin radi ima izgovor u nizu poteza Amerike od dolaska Buša na vlast do danas. Ako smo to svi ignorisali, onda nema razloga dizati frku i zbog Putina.
Kakvo licemjerstvo!

Kada se pocne pricati o Rusiji prije Putina, onda kazete da je to bilo drugo vrijeme. Sada bi se sjecali Bush-a.

Da pojednostavimo: Vama je zao svakog diktatora koji je Milosevicu puhao u jedra dok je radila klaonica u Bosni (Sadam, Gadafi...). Nama je zao naroda u tim zemljama.
Vi svrsavate na Putina, "preCednika slobodnog sveta", koji bi vam vratio Kosovo '99. Mi u Putinu vidimo jos jednog diktatora koji okupira druge zemlje...
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#3492 Re: Ukrajina

Post by Šveđanin »

Image
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3493 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Hlapoje wrote:
Koštunica je prethodno pobedio na izborima, a revolucija je došla kad Milošević nije hteo priznati rezultate izbora.

To nema veze sa Ukrajinom.
Tamo su u vlast instalirani pripadnici desničarskih organizacija, a situaciju sa kalašnjikovima kontrolišu nacisti iz Desnog sektora.
Sasvim je opravdana pobuna ostatka Ukrajine protiv takve situacije.

A sasvim je opravdana i ljutnja Rusa što EU nije ispoštavala potpisani sporazum, iako su Rusi popustili i pristali puste Janukoviča niz vodu.
koliko god se trudio neće da može da čitav anti-januković blok izjednačiš sa zanemarivom svobodom. i koliko god relativizirao rusija ugrožava suverenitet međunarodno priznate zemlje i destabilizuje situaciju.
AR15
Posts: 48
Joined: 03/07/2013 18:46
Location: Sarajevo

#3494 Re: Ukrajina

Post by AR15 »

zilog wrote:
Martinez_ wrote:To znači da neki tamo Obama čiji je prethodnik izvršio invaziju na suvereni Irak nema prava danas nikome prigovarati, kužiš? A upravo je taj Obama najveća i jedina nada svih rusofoba danas. Sve ali sve što Putin radi ima izgovor u nizu poteza Amerike od dolaska Buša na vlast do danas. Ako smo to svi ignorisali, onda nema razloga dizati frku i zbog Putina.
Kakvo licemjerstvo!

Kada se pocne pricati o Rusiji prije Putina, onda kazete da je to bilo drugo vrijeme. Sada bi se sjecali Bush-a.

Da pojednostavimo: Vama je zao svakog diktatora koji je Milosevicu puhao u jedra dok je radila klaonica u Bosni (Sadam, Gadafi...). Nama je zao naroda u tim zemljama.
Vi svrsavate na Putina, "preCednika slobodnog sveta", koji bi vam vratio Kosovo '99. Mi u Putinu vidimo jos jednog diktatora koji okupira druge zemlje...
:thumbup:
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#3495 Re: Ukrajina

Post by daxon »

baxul wrote: vlast je pobjegla iz glavnog grada.
Pardon, oružjem protjerana i z glavnog grada.
udar 99
Posts: 284
Joined: 13/02/2014 20:48

#3496 Re: Ukrajina

Post by udar 99 »

Challenger__ wrote:
baxul wrote:
Challenger__ wrote: Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
ne ovo je narušavanje suvereniteta međunarodno priznate ukrajine.
Ja pišem o širem vremenskom kontekstu, široj slici, a ne o par dana u izabranim kadrovima.
tacno , u medjuvremenu anti-ruska histerija i dalje traje , jos nevidjeno od dogadjaja 9/11
u fazonu NATO-USA ; "laju kao avlijanerski psi , slina im curi niz njusku ali podvijena repa kruze okolo "
ne smiju krenuti na Rusiju
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3497 Re: Ukrajina

Post by baxul »

daxon wrote: Pardon, oružjem protjerana i z glavnog grada.
pobjegla druže. pobjegla i sakrila se.
udar 99 wrote: tacno , u medjuvremenu anti-ruska histerija i dalje traje , jos nevidjeno od dogadjaja 9/11
u fazonu NATO-USA ; "laju kao avlijanerski psi , slina im curi niz njusku ali podvijena repa kruze okolo "
ne smiju krenuti na Rusiju
šta ima na floridi?
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3498 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

It_is_a_Leclerc wrote:
I, sinoć sam dokazao, donosio ih je potpuno legalno i legitimno, dvotrećinskom većinom.

Ali, Rusi očito još uče demokratiju.
Rusi ipak nisu sisali vesla.
Putin je bio dovoljno suzdržan i kooperativan.
Sve vreme trajanja protesta i antiruske histerije na Majdanu, Rusi se nisu preterano oglašavali, iako su im po dvorištu pišali neki evropski i američki šalabajzeri koji su dolazili u Kijev na proteste i otvoreno podržavali demonstrante i podstrekivali antirusko raspoloženje.

Putin je čak pristao da žrtvuje Janukoviča, potpisan je i sporazum o raspisivanju izbora, čiji garant su bile zemlje EU koje su tamo bile prisutne.
Medjutim, već sutradan, taj sporazum je prekršen i naoružani militanti su zauzeli parlament.
A USA i EU odmah požurile da priznaju novu vladu, kao da ništa nije dogovoreno i potpisano prethodno.

O čemu više razgovarati i s kim?
U potpunosti razumem i podržavam Ruse što ne dozvoljavaju da ih neko zapišava i izigrava.
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3499 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

baxul wrote:
hellue wrote:
Kome je predhodilo nasilno svrgavanje legitimno izabrane vlasti
koja je na tacni predavala suverenitet kompletne ukrajine rusiji
Kako?
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3500 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Hlapoje wrote: Rusi ipak nisu sisali vesla.
Putin je bio dovoljno suzdržan i kooperativan.
Sve vreme trajanja protesta i antiruske histerije na Majdanu, Rusi se nisu preterano oglašavali, iako su im po dvorištu pišali neki evropski i američki šalabajzeri koji su dolazili u Kijev na proteste i otvoreno podržavali demonstrante i podstrekivali antirusko raspoloženje.

Putin je čak pristao da žrtvuje Janukoviča, potpisan je i sporazum o raspisivanju izbora, čiji garant su bile zemlje EU koje su tamo bile prisutne.
Medjutim, već sutradan, taj sporazum je prekršen i naoružani militanti su zauzeli parlament.
A USA i EU odmah požurile da priznaju novu vladu, kao da ništa nije dogovoreno i potpisano prethodno.

O čemu više razgovarati i s kim?
U potpunosti razumem i podržavam Ruse što ne dozvoljavaju da ih neko zapišava i izigrava.
pročitaj svoj post i primjeti da argumentuješ na način da je ukrajina ruska da oni raspolažu sa njom. čuj putin žrtvovo nešto u drugoj državi i to je cool i kooperativno. i onda prigovaraju imperijalizam. budite dosljedni ili sloboda ili ruska čizma jedno je drugom kontradiktorno.
Post Reply