ne ovo je narušavanje suvereniteta međunarodno priznate ukrajine.Challenger__ wrote: Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
Ukrajina
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#3476 Re: Ukrajina
- Tesla10
- Posts: 1894
- Joined: 14/05/2013 14:44
#3477 Re: Ukrajina
https://matrixworldhr.wordpress.com/201 ... g-nasilja/
Evo jedan tekst, nadam se da će ga što više ljudi pročitati.
Evo jedan tekst, nadam se da će ga što više ljudi pročitati.
- Michio Kaku
- Posts: 327
- Joined: 09/01/2014 02:05
#3478 Re: Ukrajina
aha, znaci s pravom se protestuje kada rusi umisle da su amerika i da rade sta hoce, ali kad se neko suprotstavi upravo time sto amerika radi onda na to nema pravoAmazingness wrote:Ljudska glupost nema kraja. Rusija se umislila da je evropska Amerika i da može raditi šta hoće. Tek sada se vidi zašto je opozicija u Ukrajini sa punim pravom izlazila na ulice svoje države koju su vodili ljudi, marionete u službi Rusije.
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#3479 Re: Ukrajina
Nakon ruskih dobrovoljaca po Sarajevu i BiH 92. ne mogu ih smislit
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3480 Re: Ukrajina
baxul wrote:ne ovo je narušavanje suvereniteta međunarodno priznate ukrajine.Challenger__ wrote: Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
Dosta više "novog svjetskog poretka", "zeitgeista" i ostalih trkeljanja ...
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#3481 Re: Ukrajina
Ja pišem o širem vremenskom kontekstu, široj slici, a ne o par dana u izabranim kadrovima.baxul wrote:ne ovo je narušavanje suvereniteta međunarodno priznate ukrajine.Challenger__ wrote: Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
-
hellue
- Posts: 805
- Joined: 10/02/2014 21:52
#3482 Re: Ukrajina
Hvala, medjutim svi ovi odnosi su vec odavno zapetljani, Kineskog kapitala ima u Americi koliko hoces, Americkih fabrika u Kini itf itdChallenger__ wrote:- Ima negdje na pola teme, napisao sam... Ukratko: Imperija (hajmo reći SAD) ne trpi konkurenciju, a Rusija i panruska mreža (Euroazijska unija, Šangajska organizacija, BRICS, privlačenje šiitske ose (Teheran, Bagdad, Damask, Bejrut), strateško partnerstvo sa Egiptom, tvrd stav u SB UN oko Sirije itd) postaju ozbiljna konkurencija Imperiji. Ovo je: pokušaj destabilizacije konkurencije koja, btw "u Ukrajini postaje Imperija, ili ostaje samo regionalna sila" (Z. Bžežinski).hellue wrote:Ti dosta kvalitetno pises na ovim temama, kako opisujes ovu situaciju??
Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#3483 Re: Ukrajina
ne, ti ne pišeš! ti navijaš!Challenger__ wrote:
Ja pišem o širem vremenskom kontekstu, široj slici, a ne o par dana u izabranim kadrovima.
- daxon
- Posts: 1590
- Joined: 13/12/2010 12:10
#3484 Re: Ukrajina
Baš dirljivoIt_is_a_Leclerc wrote:Čestiti pripadnici ukrajinske vojske odbijaju se predati, u okupiranoj bazi Perevalne. Stoje na kapiji i pjevaju ukrajinsku himnu.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#3485 Re: Ukrajina
baxul wrote:ne, ti ne pišeš! ti navijaš!Challenger__ wrote:
Ja pišem o širem vremenskom kontekstu, široj slici, a ne o par dana u izabranim kadrovima.
Vrlo se varaš.
- Tesla10
- Posts: 1894
- Joined: 14/05/2013 14:44
#3486 Re: Ukrajina
Kakvo je stanje sa nuklearnim skloništima u našoj zemlji ?
-
hellue
- Posts: 805
- Joined: 10/02/2014 21:52
#3487 Re: Ukrajina
Kome je predhodilo nasilno svrgavanje legitimno izabrane vlastibaxul wrote:ne ovo je narušavanje suvereniteta međunarodno priznate ukrajine.Challenger__ wrote: Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#3488 Re: Ukrajina
https://www.youtube.com/watch?v=nLdVhvhUW3U
i piĆkousti i grobaToma uviĐŽešHe da od ruJa nema ništa samo se slikat sunjima...djaba što gaČe svukošHe za braĆu...
i piĆkousti i grobaToma uviĐŽešHe da od ruJa nema ništa samo se slikat sunjima...djaba što gaČe svukošHe za braĆu...
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#3489 Re: Ukrajina
Koštunica je prethodno pobedio na izborima, a revolucija je došla kad Milošević nije hteo priznati rezultate izbora.baxul wrote: jes eto milošević je skinut izborima a ne petooktobarskom revolucijom![]()
ukrajinski parlament je donosio odluke. u vanrednim okolnostima da ali ih je ipak donosio.
To nema veze sa Ukrajinom.
Tamo su u vlast instalirani pripadnici desničarskih organizacija, a situaciju sa kalašnjikovima kontrolišu nacisti iz Desnog sektora.
Sasvim je opravdana pobuna ostatka Ukrajine protiv takve situacije.
A sasvim je opravdana i ljutnja Rusa što EU nije ispoštavala potpisani sporazum, iako su Rusi popustili i pristali puste Janukoviča niz vodu.
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#3490 Re: Ukrajina
koja je na tacni predavala suverenitet kompletne ukrajine rusiji + vlast je svrgnuta u parlamentu + vlast je pobjegla iz glavnog grada.hellue wrote:
Kome je predhodilo nasilno svrgavanje legitimno izabrane vlasti
-
zilog
- Posts: 9068
- Joined: 06/03/2009 11:19
#3491 Re: Ukrajina
Kakvo licemjerstvo!Martinez_ wrote:To znači da neki tamo Obama čiji je prethodnik izvršio invaziju na suvereni Irak nema prava danas nikome prigovarati, kužiš? A upravo je taj Obama najveća i jedina nada svih rusofoba danas. Sve ali sve što Putin radi ima izgovor u nizu poteza Amerike od dolaska Buša na vlast do danas. Ako smo to svi ignorisali, onda nema razloga dizati frku i zbog Putina.
Kada se pocne pricati o Rusiji prije Putina, onda kazete da je to bilo drugo vrijeme. Sada bi se sjecali Bush-a.
Da pojednostavimo: Vama je zao svakog diktatora koji je Milosevicu puhao u jedra dok je radila klaonica u Bosni (Sadam, Gadafi...). Nama je zao naroda u tim zemljama.
Vi svrsavate na Putina, "preCednika slobodnog sveta", koji bi vam vratio Kosovo '99. Mi u Putinu vidimo jos jednog diktatora koji okupira druge zemlje...
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#3493 Re: Ukrajina
koliko god se trudio neće da može da čitav anti-januković blok izjednačiš sa zanemarivom svobodom. i koliko god relativizirao rusija ugrožava suverenitet međunarodno priznate zemlje i destabilizuje situaciju.Hlapoje wrote:
Koštunica je prethodno pobedio na izborima, a revolucija je došla kad Milošević nije hteo priznati rezultate izbora.
To nema veze sa Ukrajinom.
Tamo su u vlast instalirani pripadnici desničarskih organizacija, a situaciju sa kalašnjikovima kontrolišu nacisti iz Desnog sektora.
Sasvim je opravdana pobuna ostatka Ukrajine protiv takve situacije.
A sasvim je opravdana i ljutnja Rusa što EU nije ispoštavala potpisani sporazum, iako su Rusi popustili i pristali puste Janukoviča niz vodu.
-
AR15
- Posts: 48
- Joined: 03/07/2013 18:46
- Location: Sarajevo
#3494 Re: Ukrajina
zilog wrote:Kakvo licemjerstvo!Martinez_ wrote:To znači da neki tamo Obama čiji je prethodnik izvršio invaziju na suvereni Irak nema prava danas nikome prigovarati, kužiš? A upravo je taj Obama najveća i jedina nada svih rusofoba danas. Sve ali sve što Putin radi ima izgovor u nizu poteza Amerike od dolaska Buša na vlast do danas. Ako smo to svi ignorisali, onda nema razloga dizati frku i zbog Putina.
Kada se pocne pricati o Rusiji prije Putina, onda kazete da je to bilo drugo vrijeme. Sada bi se sjecali Bush-a.
Da pojednostavimo: Vama je zao svakog diktatora koji je Milosevicu puhao u jedra dok je radila klaonica u Bosni (Sadam, Gadafi...). Nama je zao naroda u tim zemljama.
Vi svrsavate na Putina, "preCednika slobodnog sveta", koji bi vam vratio Kosovo '99. Mi u Putinu vidimo jos jednog diktatora koji okupira druge zemlje...
- daxon
- Posts: 1590
- Joined: 13/12/2010 12:10
#3495 Re: Ukrajina
Pardon, oružjem protjerana i z glavnog grada.baxul wrote: vlast je pobjegla iz glavnog grada.
-
udar 99
- Posts: 284
- Joined: 13/02/2014 20:48
#3496 Re: Ukrajina
tacno , u medjuvremenu anti-ruska histerija i dalje traje , jos nevidjeno od dogadjaja 9/11Challenger__ wrote:Ja pišem o širem vremenskom kontekstu, široj slici, a ne o par dana u izabranim kadrovima.baxul wrote:ne ovo je narušavanje suvereniteta međunarodno priznate ukrajine.Challenger__ wrote: Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
u fazonu NATO-USA ; "laju kao avlijanerski psi , slina im curi niz njusku ali podvijena repa kruze okolo "
ne smiju krenuti na Rusiju
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#3497 Re: Ukrajina
pobjegla druže. pobjegla i sakrila se.daxon wrote: Pardon, oružjem protjerana i z glavnog grada.
šta ima na floridi?udar 99 wrote: tacno , u medjuvremenu anti-ruska histerija i dalje traje , jos nevidjeno od dogadjaja 9/11
u fazonu NATO-USA ; "laju kao avlijanerski psi , slina im curi niz njusku ali podvijena repa kruze okolo "
ne smiju krenuti na Rusiju
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#3498 Re: Ukrajina
Rusi ipak nisu sisali vesla.It_is_a_Leclerc wrote:
I, sinoć sam dokazao, donosio ih je potpuno legalno i legitimno, dvotrećinskom većinom.
Ali, Rusi očito još uče demokratiju.
Putin je bio dovoljno suzdržan i kooperativan.
Sve vreme trajanja protesta i antiruske histerije na Majdanu, Rusi se nisu preterano oglašavali, iako su im po dvorištu pišali neki evropski i američki šalabajzeri koji su dolazili u Kijev na proteste i otvoreno podržavali demonstrante i podstrekivali antirusko raspoloženje.
Putin je čak pristao da žrtvuje Janukoviča, potpisan je i sporazum o raspisivanju izbora, čiji garant su bile zemlje EU koje su tamo bile prisutne.
Medjutim, već sutradan, taj sporazum je prekršen i naoružani militanti su zauzeli parlament.
A USA i EU odmah požurile da priznaju novu vladu, kao da ništa nije dogovoreno i potpisano prethodno.
O čemu više razgovarati i s kim?
U potpunosti razumem i podržavam Ruse što ne dozvoljavaju da ih neko zapišava i izigrava.
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#3499 Re: Ukrajina
Kako?baxul wrote:koja je na tacni predavala suverenitet kompletne ukrajine rusijihellue wrote:
Kome je predhodilo nasilno svrgavanje legitimno izabrane vlasti
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#3500 Re: Ukrajina
pročitaj svoj post i primjeti da argumentuješ na način da je ukrajina ruska da oni raspolažu sa njom. čuj putin žrtvovo nešto u drugoj državi i to je cool i kooperativno. i onda prigovaraju imperijalizam. budite dosljedni ili sloboda ili ruska čizma jedno je drugom kontradiktorno.Hlapoje wrote: Rusi ipak nisu sisali vesla.
Putin je bio dovoljno suzdržan i kooperativan.
Sve vreme trajanja protesta i antiruske histerije na Majdanu, Rusi se nisu preterano oglašavali, iako su im po dvorištu pišali neki evropski i američki šalabajzeri koji su dolazili u Kijev na proteste i otvoreno podržavali demonstrante i podstrekivali antirusko raspoloženje.
Putin je čak pristao da žrtvuje Janukoviča, potpisan je i sporazum o raspisivanju izbora, čiji garant su bile zemlje EU koje su tamo bile prisutne.
Medjutim, već sutradan, taj sporazum je prekršen i naoružani militanti su zauzeli parlament.
A USA i EU odmah požurile da priznaju novu vladu, kao da ništa nije dogovoreno i potpisano prethodno.
O čemu više razgovarati i s kim?
U potpunosti razumem i podržavam Ruse što ne dozvoljavaju da ih neko zapišava i izigrava.

