Molimo Vas da nam u inbox dostavite broj Ugovora, provjerićemo u kojoj fazi realizacije je Vaš zahtjev.Domy31 wrote:28.1Telemach wrote:Kada ste poslali zahtjev?Domy31 wrote:Koliko se ceka zamjena resivera?
Sent from my using Tapatalk 2
Sent from my using Tapatalk 2
Telemach - ALL ABOUT 4
Moderator: Benq
- Telemach
- Posts: 16890
- Joined: 13/10/2010 14:13
#3476 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
-
soul_assassin
- Posts: 95
- Joined: 20/07/2009 17:04
#3477 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Pozdrav svima
Maloprije mi je došao momak sa wireless routerom, no ogradio se od svake instalacije rekavši da to nije njihova nadležnost te da ja moram skopčati sam sebi.
Ja sam iz Zenice, a prije Telemacha radio je Telekabel tako da je meni ostao njihov modem preko kojeg imam sad internet pa mene zanima jel potrebno da modem i router funkcionišu u isto vrijeme, ili moram bataliti modem? Pošto Ethernet kabal koji je došao uz router predviđen za računar a tu je već uključen modem, inače Motorolin.
Nadam se da razumijete problematiku. Unaprijed hvala na svakom odgovoru.
Maloprije mi je došao momak sa wireless routerom, no ogradio se od svake instalacije rekavši da to nije njihova nadležnost te da ja moram skopčati sam sebi.
Ja sam iz Zenice, a prije Telemacha radio je Telekabel tako da je meni ostao njihov modem preko kojeg imam sad internet pa mene zanima jel potrebno da modem i router funkcionišu u isto vrijeme, ili moram bataliti modem? Pošto Ethernet kabal koji je došao uz router predviđen za računar a tu je već uključen modem, inače Motorolin.
Nadam se da razumijete problematiku. Unaprijed hvala na svakom odgovoru.
- Maharadza
- Posts: 17070
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3478 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Niđe veze! Meni kad' je dolazio monter priključivati sve sam' ugradio, od resivera, modema pa do toga wifi rutera, tako da je to bila očita laž ili mu se žurilo pa se nije htio je*avati oko instalacije istoga!? Kako god, bezobrazluk!soul_assassin wrote:Pozdrav svima
Maloprije mi je došao momak sa wireless routerom, no ogradio se od svake instalacije rekavši da to nije njihova nadležnost te da ja moram skopčati sam sebi.
Ja sam iz Zenice, a prije Telemacha radio je Telekabel tako da je meni ostao njihov modem preko kojeg imam sad internet pa mene zanima jel potrebno da modem i router funkcionišu u isto vrijeme, ili moram bataliti modem? Pošto Ethernet kabal koji je došao uz router predviđen za računar a tu je već uključen modem, inače Motorolin.
Nadam se da razumijete problematiku. Unaprijed hvala na svakom odgovoru.
Što se tiče spajanja modema i rutera, naravno da moraju oba raditi, znači ethernet kabl iz modema ide prvo u wifi ruter (dio označen plavom bojom), dok ti treba još jedno ethernet kablo koje će ići potom od wifi rutera (uštekaš u bilo koji dio označen žutom bojom) pa do računara (mrežne kartice istoga)!
Evo i slikovitog' prikaza:

Što se tiče konfiguracije, trebao si dobiti od njih pass za wifi mrežu, dok bi internet na kompu trebao raditi automatski, ako si naravno sve spojio kao gore prikazano!
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3479 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Moze li se spojiti wifi router na motorolin modem
- Telemach
- Posts: 16890
- Joined: 13/10/2010 14:13
#3480 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Router već konfigurisan Vam je dostavio akviziter. Dovoljno je samo ukoliko želite wireless konekciju da spojite s modemom.soul_assassin wrote:Pozdrav svima
Maloprije mi je došao momak sa wireless routerom, no ogradio se od svake instalacije rekavši da to nije njihova nadležnost te da ja moram skopčati sam sebi.
Ja sam iz Zenice, a prije Telemacha radio je Telekabel tako da je meni ostao njihov modem preko kojeg imam sad internet pa mene zanima jel potrebno da modem i router funkcionišu u isto vrijeme, ili moram bataliti modem? Pošto Ethernet kabal koji je došao uz router predviđen za računar a tu je već uključen modem, inače Motorolin.
Nadam se da razumijete problematiku. Unaprijed hvala na svakom odgovoru.
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#3481 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Što ne bi mogao?arshavin wrote:Moze li se spojiti wifi router na motorolin modem

-
Mustang1
- Posts: 29944
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3482 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Eh hajd sad liga sampiona i to je to 
- Maharadza
- Posts: 17070
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3483 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Potpis, andaleee!!!Bubalo1 wrote:Eh hajd sad liga sampiona i to je to
- fireman2013
- Posts: 186
- Joined: 14/01/2013 11:34
- Location: Novi Grad Sarajevo
#3484 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
DobiceteMaharadza wrote:Potpis, andaleee!!!Bubalo1 wrote:Eh hajd sad liga sampiona i to je to
@Telemach
Mislite da ste pametni sto drzite monopol nad SK ali obice vam se to od glavu kad tad kao bumerang. Nije nicija do zore gorila.
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#3485 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Držali su nas ti tvoji u mraku sa visokim cijenama i lošom ponudom godinama, zahvaljujući monopolu, pa voda ušla u uši izgleda kad ima konkurencije.
Znači i iduć sezona će biti praćena u HDu.
Znači i iduć sezona će biti praćena u HDu.
-
Mustang1
- Posts: 29944
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3486 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Nema veze .. Evo vidim da je liga prvaka kod Arena do 2015. ..Nema veze .. Opet imaju sta da izgube .. Italijani,Kup Uefa ili Francuska .. Jedno od ovoga ce izgubiti 1000 % Kao sto su izgubili Spansku ligu ..
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3487 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
fireman2013 wrote:DobiceteMaharadza wrote:Potpis, andaleee!!!Bubalo1 wrote:Eh hajd sad liga sampiona i to je tood lige prvaka. LP je prodana arenama za naredne 4 godine.
@Telemach
Mislite da ste pametni sto drzite monopol nad SK ali obice vam se to od glavu kad tad kao bumerang. Nije nicija do zore gorila.![]()
jesi vidio ovih prekodiransa,sram ih bilo.
ovaj pjeni 100%
-
The Realist
- Posts: 6776
- Joined: 31/03/2006 11:46
- Location: Sarajevo
#3488 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Teško. Mada, ako se desi, ili SK paketi idu gore sa cijenama, ili ljudi neće moći pratiti sve, jer ima previše utakmica.Bubalo1 wrote:Nema veze .. Evo vidim da je liga prvaka kod Arena do 2015. ..Nema veze .. Opet imaju sta da izgube .. Italijani,Kup Uefa ili Francuska .. Jedno od ovoga ce izgubiti 1000 % Kao sto su izgubili Spansku ligu ..
Ova prepucavanja Arene i SK-a (vlasnika u Srbiji) samo nas košta, ponavljam po ko zna koji puta. Kada se budu preklapale utakmice, onda jedan blok kanala to ne može pokriti, ima previše, dok bi sa raspodjelom, ljudi mogli baš birati i uvijek bi većina toga bilo moguće gledati....
Ovako....
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3489 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Sto se mene tice dok ne presele Seriu A na SK, isti mi nista ne znace
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3490 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ne volimo svi italijanski fudbal.ElRe wrote:Sto se mene tice dok ne presele Seriu A na SK, isti mi nista ne znace
- Maharadza
- Posts: 17070
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3491 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
fireman2013 wrote:DobiceteMaharadza wrote:Potpis, andaleee!!!Bubalo1 wrote:Eh hajd sad liga sampiona i to je tood lige prvaka. LP je prodana arenama za naredne 4 godine.
@Telemach
Mislite da ste pametni sto drzite monopol nad SK ali obice vam se to od glavu kad tad kao bumerang. Nije nicija do zore gorila.![]()

-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#3492 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Skinuše post sa SportKlub FB profila.
Možda će se vatreni ipak radovati?
Možda će se vatreni ipak radovati?
-
The Realist
- Posts: 6776
- Joined: 31/03/2006 11:46
- Location: Sarajevo
#3493 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ja samo ne mogu vjerovati da se neko može tome radovati, ili slično i to prvenstveno da bi "ovim drugim" rekao eto, vi nemate.... Hebote, ko god da dobije, pola ljudi neće imatiDON_eARL wrote:Skinuše post sa SportKlub FB profila.![]()
Možda će se vatreni ipak radovati?
PS
Nije tebi direktno upućen post.
-
dragonz
- Posts: 2352
- Joined: 20/09/2008 13:12
#3495 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
http://www.premierleague.com/en-gb/news ... deals.htmlDON_eARL wrote:Što ne bi mogao?arshavin wrote:Moze li se spojiti wifi router na motorolin modem
dok ovdje ne bude pisalo ne vjerujem napisanom na facebook-u
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3496 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Proradi li D3GO? Meni nesto ne radi BBC i crtani za 18+esadklacar wrote:Kaze da je registrovan maksimalni broj uredjaja i da pozovem 1430 mada na stranici mojtelemach.ba nema registrovanih uredjajaMaharadza wrote:JEsi probao na taj d3go ući preko fontela, iphone ili android podržava pa divi, ako tu bude moglo, onda je def. do kompa nešto!esadklacar wrote:do mene je najmanje jer je operativni svjeze instaliran sa par programcica
detaljno objasnjen moj problem
http://forum.telemach.ba/viewtopic.php?f=7&t=1417
niko od njih ne zna kako ga riješiti
- fireman2013
- Posts: 186
- Joined: 14/01/2013 11:34
- Location: Novi Grad Sarajevo
#3497 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
........
-
goodye
- Posts: 48
- Joined: 23/01/2013 13:02
#3498 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
ej ekipa, mislim se da predem na ovaj trio paket, 50 KM. Prvo mi je sto moram potpisati na 2 godine, a drugo nisam siguran u nesto, pise tamo telefon 0 KM/min.
Jel istina da se ne placaju pozivi? ima ono svaki poziv 0,03, ali minutaza nema veze?
Jel tko koristi trio paket i kako sve to funkcionira?
Da imam jos jedno pitanje, jel daju odmah onaj novi D3 v2 reciver ili neki stariji?
Jel istina da se ne placaju pozivi? ima ono svaki poziv 0,03, ali minutaza nema veze?
Jel tko koristi trio paket i kako sve to funkcionira?
Da imam jos jedno pitanje, jel daju odmah onaj novi D3 v2 reciver ili neki stariji?
-
esadklacar
- Posts: 114
- Joined: 23/06/2012 00:27
#3499 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Proradi li D3GO? Meni nesto ne radi BBC i crtani za 18+
Proradio je nakon sto su obrisali nalog totalno i kad sam registrovao se ponovo sa novom email adresom
Ipak nije bilo do mene .... Ne rade mi Ginx, BBC i ti kanali rekli su da pozovem 1430 u vezi toga
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#3500 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
jeste istina za telefon, svaki poziv prema fiksnoj mrezi BiH kosta samo 3 pf. dok pozive prema mobilnoj mrezi i inostranstvu placas po cjenovniku.goodye wrote:ej ekipa, mislim se da predem na ovaj trio paket, 50 KM. Prvo mi je sto moram potpisati na 2 godine, a drugo nisam siguran u nesto, pise tamo telefon 0 KM/min.
Jel istina da se ne placaju pozivi? ima ono svaki poziv 0,03, ali minutaza nema veze?
Jel tko koristi trio paket i kako sve to funkcionira?
Da imam jos jedno pitanje, jel daju odmah onaj novi D3 v2 reciver ili neki stariji?

