Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Telemach
Posts: 16890
Joined: 13/10/2010 14:13

#3476 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Domy31 wrote:
Telemach wrote:
Domy31 wrote:Koliko se ceka zamjena resivera?

Sent from my using Tapatalk 2
Kada ste poslali zahtjev?
28.1

Sent from my using Tapatalk 2
Molimo Vas da nam u inbox dostavite broj Ugovora, provjerićemo u kojoj fazi realizacije je Vaš zahtjev.
soul_assassin
Posts: 95
Joined: 20/07/2009 17:04

#3477 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by soul_assassin »

Pozdrav svima

Maloprije mi je došao momak sa wireless routerom, no ogradio se od svake instalacije rekavši da to nije njihova nadležnost te da ja moram skopčati sam sebi.

Ja sam iz Zenice, a prije Telemacha radio je Telekabel tako da je meni ostao njihov modem preko kojeg imam sad internet pa mene zanima jel potrebno da modem i router funkcionišu u isto vrijeme, ili moram bataliti modem? Pošto Ethernet kabal koji je došao uz router predviđen za računar a tu je već uključen modem, inače Motorolin.

Nadam se da razumijete problematiku. Unaprijed hvala na svakom odgovoru.
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#3478 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

soul_assassin wrote:Pozdrav svima

Maloprije mi je došao momak sa wireless routerom, no ogradio se od svake instalacije rekavši da to nije njihova nadležnost te da ja moram skopčati sam sebi.

Ja sam iz Zenice, a prije Telemacha radio je Telekabel tako da je meni ostao njihov modem preko kojeg imam sad internet pa mene zanima jel potrebno da modem i router funkcionišu u isto vrijeme, ili moram bataliti modem? Pošto Ethernet kabal koji je došao uz router predviđen za računar a tu je već uključen modem, inače Motorolin.

Nadam se da razumijete problematiku. Unaprijed hvala na svakom odgovoru.
Niđe veze! Meni kad' je dolazio monter priključivati sve sam' ugradio, od resivera, modema pa do toga wifi rutera, tako da je to bila očita laž ili mu se žurilo pa se nije htio je*avati oko instalacije istoga!? Kako god, bezobrazluk! :run:

Što se tiče spajanja modema i rutera, naravno da moraju oba raditi, znači ethernet kabl iz modema ide prvo u wifi ruter (dio označen plavom bojom), dok ti treba još jedno ethernet kablo koje će ići potom od wifi rutera (uštekaš u bilo koji dio označen žutom bojom) pa do računara (mrežne kartice istoga)!

Evo i slikovitog' prikaza:

Image

Što se tiče konfiguracije, trebao si dobiti od njih pass za wifi mrežu, dok bi internet na kompu trebao raditi automatski, ako si naravno sve spojio kao gore prikazano! :thumbup:
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3479 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Moze li se spojiti wifi router na motorolin modem
User avatar
Telemach
Posts: 16890
Joined: 13/10/2010 14:13

#3480 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

soul_assassin wrote:Pozdrav svima

Maloprije mi je došao momak sa wireless routerom, no ogradio se od svake instalacije rekavši da to nije njihova nadležnost te da ja moram skopčati sam sebi.

Ja sam iz Zenice, a prije Telemacha radio je Telekabel tako da je meni ostao njihov modem preko kojeg imam sad internet pa mene zanima jel potrebno da modem i router funkcionišu u isto vrijeme, ili moram bataliti modem? Pošto Ethernet kabal koji je došao uz router predviđen za računar a tu je već uključen modem, inače Motorolin.

Nadam se da razumijete problematiku. Unaprijed hvala na svakom odgovoru.
Router već konfigurisan Vam je dostavio akviziter. Dovoljno je samo ukoliko želite wireless konekciju da spojite s modemom.
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#3481 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

arshavin wrote:Moze li se spojiti wifi router na motorolin modem
Što ne bi mogao? :)

Image
Mustang1
Posts: 29944
Joined: 29/12/2010 17:31

#3482 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Eh hajd sad liga sampiona i to je to :D
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#3483 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Bubalo1 wrote:Eh hajd sad liga sampiona i to je to :D
Potpis, andaleee!!! :dance:
User avatar
fireman2013
Posts: 186
Joined: 14/01/2013 11:34
Location: Novi Grad Sarajevo

#3484 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fireman2013 »

Maharadza wrote:
Bubalo1 wrote:Eh hajd sad liga sampiona i to je to :D
Potpis, andaleee!!! :dance:
Dobicete :dance: od lige prvaka. LP je prodana arenama za naredne 4 godine.

@Telemach

Mislite da ste pametni sto drzite monopol nad SK ali obice vam se to od glavu kad tad kao bumerang. Nije nicija do zore gorila. :bih:

:run:
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#3485 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

Držali su nas ti tvoji u mraku sa visokim cijenama i lošom ponudom godinama, zahvaljujući monopolu, pa voda ušla u uši izgleda kad ima konkurencije. :D

Znači i iduć sezona će biti praćena u HDu. :thumbup:
Mustang1
Posts: 29944
Joined: 29/12/2010 17:31

#3486 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Nema veze .. Evo vidim da je liga prvaka kod Arena do 2015. ..Nema veze .. Opet imaju sta da izgube .. Italijani,Kup Uefa ili Francuska .. Jedno od ovoga ce izgubiti 1000 % Kao sto su izgubili Spansku ligu ..
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3487 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

fireman2013 wrote:
Maharadza wrote:
Bubalo1 wrote:Eh hajd sad liga sampiona i to je to :D
Potpis, andaleee!!! :dance:
Dobicete :dance: od lige prvaka. LP je prodana arenama za naredne 4 godine.

@Telemach

Mislite da ste pametni sto drzite monopol nad SK ali obice vam se to od glavu kad tad kao bumerang. Nije nicija do zore gorila. :bih:

:run:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jesi vidio ovih prekodiransa,sram ih bilo. :dance:

ovaj pjeni 100%
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3488 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by The Realist »

Bubalo1 wrote:Nema veze .. Evo vidim da je liga prvaka kod Arena do 2015. ..Nema veze .. Opet imaju sta da izgube .. Italijani,Kup Uefa ili Francuska .. Jedno od ovoga ce izgubiti 1000 % Kao sto su izgubili Spansku ligu ..
Teško. Mada, ako se desi, ili SK paketi idu gore sa cijenama, ili ljudi neće moći pratiti sve, jer ima previše utakmica.

Ova prepucavanja Arene i SK-a (vlasnika u Srbiji) samo nas košta, ponavljam po ko zna koji puta. Kada se budu preklapale utakmice, onda jedan blok kanala to ne može pokriti, ima previše, dok bi sa raspodjelom, ljudi mogli baš birati i uvijek bi većina toga bilo moguće gledati....

Ovako....
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#3489 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ElRe »

Sto se mene tice dok ne presele Seriu A na SK, isti mi nista ne znace
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3490 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

ElRe wrote:Sto se mene tice dok ne presele Seriu A na SK, isti mi nista ne znace
Ne volimo svi italijanski fudbal.
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#3491 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

fireman2013 wrote:
Maharadza wrote:
Bubalo1 wrote:Eh hajd sad liga sampiona i to je to :D
Potpis, andaleee!!! :dance:
Dobicete :dance: od lige prvaka. LP je prodana arenama za naredne 4 godine.

@Telemach

Mislite da ste pametni sto drzite monopol nad SK ali obice vam se to od glavu kad tad kao bumerang. Nije nicija do zore gorila. :bih:

:run:
Image
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#3492 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

Skinuše post sa SportKlub FB profila. :D

Možda će se vatreni ipak radovati? :lol:
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3493 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by The Realist »

DON_eARL wrote:Skinuše post sa SportKlub FB profila. :D

Možda će se vatreni ipak radovati? :lol:
Ja samo ne mogu vjerovati da se neko može tome radovati, ili slično i to prvenstveno da bi "ovim drugim" rekao eto, vi nemate.... Hebote, ko god da dobije, pola ljudi neće imati :roll: . Ja tu stvarno ništa dobro ne vidim.

PS
Nije tebi direktno upućen post.
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#3494 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

Image
dragonz
Posts: 2352
Joined: 20/09/2008 13:12

#3495 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dragonz »

DON_eARL wrote:
arshavin wrote:Moze li se spojiti wifi router na motorolin modem
Što ne bi mogao? :)

Image
http://www.premierleague.com/en-gb/news ... deals.html

dok ovdje ne bude pisalo ne vjerujem napisanom na facebook-u
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#3496 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ElRe »

esadklacar wrote:
Maharadza wrote:
esadklacar wrote:do mene je najmanje jer je operativni svjeze instaliran sa par programcica
detaljno objasnjen moj problem
http://forum.telemach.ba/viewtopic.php?f=7&t=1417
niko od njih ne zna kako ga riješiti
JEsi probao na taj d3go ući preko fontela, iphone ili android podržava pa divi, ako tu bude moglo, onda je def. do kompa nešto!
Kaze da je registrovan maksimalni broj uredjaja i da pozovem 1430 mada na stranici mojtelemach.ba nema registrovanih uredjaja
Proradi li D3GO? Meni nesto ne radi BBC i crtani za 18+ :D
User avatar
fireman2013
Posts: 186
Joined: 14/01/2013 11:34
Location: Novi Grad Sarajevo

#3497 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fireman2013 »

........
goodye
Posts: 48
Joined: 23/01/2013 13:02

#3498 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by goodye »

ej ekipa, mislim se da predem na ovaj trio paket, 50 KM. Prvo mi je sto moram potpisati na 2 godine, a drugo nisam siguran u nesto, pise tamo telefon 0 KM/min.

Jel istina da se ne placaju pozivi? ima ono svaki poziv 0,03, ali minutaza nema veze?
Jel tko koristi trio paket i kako sve to funkcionira?

Da imam jos jedno pitanje, jel daju odmah onaj novi D3 v2 reciver ili neki stariji?
esadklacar
Posts: 114
Joined: 23/06/2012 00:27

#3499 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by esadklacar »

Proradi li D3GO? Meni nesto ne radi BBC i crtani za 18+ :D

Proradio je nakon sto su obrisali nalog totalno i kad sam registrovao se ponovo sa novom email adresom :D
Ipak nije bilo do mene .... Ne rade mi Ginx, BBC i ti kanali rekli su da pozovem 1430 u vezi toga :-D
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#3500 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

goodye wrote:ej ekipa, mislim se da predem na ovaj trio paket, 50 KM. Prvo mi je sto moram potpisati na 2 godine, a drugo nisam siguran u nesto, pise tamo telefon 0 KM/min.

Jel istina da se ne placaju pozivi? ima ono svaki poziv 0,03, ali minutaza nema veze?
Jel tko koristi trio paket i kako sve to funkcionira?

Da imam jos jedno pitanje, jel daju odmah onaj novi D3 v2 reciver ili neki stariji?
jeste istina za telefon, svaki poziv prema fiksnoj mrezi BiH kosta samo 3 pf. dok pozive prema mobilnoj mrezi i inostranstvu placas po cjenovniku.
Locked