Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34726 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

SaraFina wrote:PreCjednik! Mirotvorac! Milorad Dodik:

Govoreći o hrvatskom ambasadoru, rekao je da on nije prisustvao zvaničnom dijelu programa Dana RS, i da je zahvalan svima, i Draganu Čoviću, što je prisustvovao.

Rekao je da će i predstavnici RS učestvovati na obilježavanjima manifestacija hrvatskog naroda, uprkos neraščišćenih odnosa koji postoje.
obiljezavanju oluje```???

Da im nema bosnjaka , klali bi se oni i dalje... ali polako
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34727 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Glava , sto ,glava , sto ..... ovi su totalno gube kontrolu nad sobom svojim potezima
balks
Posts: 260
Joined: 16/11/2010 19:28

#34728 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by balks »

SaraFina wrote:
balks wrote:Sve je ovo bila jedna predstava za javnost.
Veleposlanik je svakako trebao da završi službu, pa je RH iskoristila situaciju i napravila igrokaz s njim, dok je u stvarnosti poslan da odradi posao s Rusima.
Zeznute se igre igraju, na malo većim razinama.

Inače su to sve igrači sa malo većih razina. Čović i Bevanda..Plus ona prateća škvadra.
Sjecikese i trgovci HR narodom i žrtvama, vjekovnim ognjištima. Fujj
Sigurno nisu tolike budale da bi otišli samo onako, jer se nije išlo ni ranijih godina.
Pa Čoviću jebe mater pola Hrvata (ajde možda nije pola, jer ima onih s pameću što bi S. Avdić rekao koki nesilica ili kako već).
Iza svega ovog stoji Aluminij, PPD, Zagreb i Rusi.
Ostalo je sve predstava.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#34729 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bh.tornjak »

SaraFina wrote:
balks wrote:Sve je ovo bila jedna predstava za javnost.
Veleposlanik je svakako trebao da završi službu, pa je RH iskoristila situaciju i napravila igrokaz s njim, dok je u stvarnosti poslan da odradi posao s Rusima.
Zeznute se igre igraju, na malo većim razinama.

Inače su to sve igrači sa malo većih razina. Čović i Bevanda..Plus ona prateća škvadra.
Sjecikese i trgovci HR narodom i žrtvama, vjekovnim ognjištima. Fujj
oni samo odradjuju poslove vecih igraca...
vec sam napiso zasto sve ovo...
Hrvatski drzavni vrh je direktno umijesan u sve ovo....s jasnim ciljem...
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#34730 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bh.tornjak »

balks wrote:
SaraFina wrote:
balks wrote:Sve je ovo bila jedna predstava za javnost.
Veleposlanik je svakako trebao da završi službu, pa je RH iskoristila situaciju i napravila igrokaz s njim, dok je u stvarnosti poslan da odradi posao s Rusima.
Zeznute se igre igraju, na malo većim razinama.

Inače su to sve igrači sa malo većih razina. Čović i Bevanda..Plus ona prateća škvadra.
Sjecikese i trgovci HR narodom i žrtvama, vjekovnim ognjištima. Fujj
Sigurno nisu tolike budale da bi otišli samo onako, jer se nije išlo ni ranijih godina.
Pa Čoviću jebe mater pola Hrvata (ajde možda nije pola, jer ima onih s pameću što bi S. Avdić rekao koki nesilica ili kako već).
Iza svega ovog stoji Aluminij, PPD, Zagreb i Rusi.
Ostalo je sve predstava.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
balks
Posts: 260
Joined: 16/11/2010 19:28

#34731 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by balks »

bh.tornjak wrote:
SaraFina wrote:
balks wrote:Sve je ovo bila jedna predstava za javnost.
Veleposlanik je svakako trebao da završi službu, pa je RH iskoristila situaciju i napravila igrokaz s njim, dok je u stvarnosti poslan da odradi posao s Rusima.
Zeznute se igre igraju, na malo većim razinama.

Inače su to sve igrači sa malo većih razina. Čović i Bevanda..Plus ona prateća škvadra.
Sjecikese i trgovci HR narodom i žrtvama, vjekovnim ognjištima. Fujj
oni samo odradjuju poslove vecih igraca...
vec sam napiso zasto sve ovo...
Hrvatski drzavni vrh je direktno umijesan u sve ovo....s jasnim ciljem...
To je to.
Za odlazak u B. Luku i glumljenje klauna, veleposlanik će biti dobro nagrađen, a za HR javnost će biti smjenjen.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22632
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#34732 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SmokingMan »

Bevandi je bilo najbolje da nakon ove blamaže ništa nije ni izjavljivao,"pravdanje" samo produbljava njegovu krizu identiteta.
Last edited by SmokingMan on 11/01/2019 14:17, edited 1 time in total.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#34733 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vatrogasac »

I da zaključimo...

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22803
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34734 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by GandalfSivi »

SaraFina wrote:
GandalfSivi wrote:I opet mi je nevjerovatno da ljudi ne znaju za pricu o Muji, majci, kockanju, karanju i vadjenju...

Znamo.

Mati ga nije karala, što se kockao. Nego što se "vadio" kao i ove budale.
Pa kad znas baci mail Covicu i Bevandi, da i oni nauce :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#34735 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

vatrogasac wrote:Iliti u prevodu sa bosanskog hrvatskog....majorizacija.

Image
PREDSJEDNIK HVIDRA-e: "Čović je izdao Hrvate, nikada se nije prestao potpisivati ćirilicom"
Image
"Predsjednik HDZ-a BiH i HNS-a Dragan Čović sudionik je zločina nad hrvatskim narodom poslije rata; ono što tadašnja vojska RS nije uspjela uraditi u bosanskoj Posavini, uradio je Čović svojim političkim potezima..."

Komentar je ovo dugogodišnjeg predsjednika HVIDR-e Županije Posavske i aktuelnog člana Opštinskog vijeća u Orašju Predraga Miškovića Freda na prisustvo lidera HDZ-a BiH na obilježavanju neustavnog Dana RS u Banjaluci.

"Na području bosanske Posavine živjelo je 134.000 Hrvata. Svi su raseljeni pod krinkom stvaranja RS. Nad posavskim narodom izvršen je genocid, a samoprozvani predsjednik Hrvata kaže da mu je izuzetna čast prisustvovati obilježavanju 9. januara.

Time im je dao priznanje da je bilo ispravno sve što su uradili i da nisu izvršili genocid nad hrvatskim narodom, te da su hrvatski sinovi bili zločinci, pa su ih Srbi ubijali i raseljavali. To je, prema mom mišljenju, sramno i predstavlja izdaju hrvatskog naroda u Posavini", kaže Mišković za Vijesti.ba.

Kako ističe, na Čovićev odlazak u Banja Luku 9. januara isti pogled imaju sve porodice žrtava u Posavini, ali i branitelji. No, većina ih ćuti jer su "ucijenjeni i politički kupljeni radnim mjestima". Dodaje da, nažalost, političari i članovi HDZ-a BiH to podržavaju i "niko ništa ne smije da kaže".

"Dragan Čović šalje direktnu i jasnu poruku svima nama - selite se sa ovog područja, ovo nikada neće biti hrvatska zemlja", naglašava naš sagovornik.

Ogorčenost Čovićevim prisustvom na obilježavanju 9. januara veća je zbog činjenice da je istog dana vlast u RS posthumno odlikovala Slavka Lisicu, kojeg je Županijski sud u Šibeniku 1998. proglasio krivim za ratne zločine i osudio na 15 godina zatvora jer je kao zapovjednik oklopnih i topničkih jedinica u sastavu Kninskog korpusa u septembru 1991. godine naredio napade na Šibenik.

"Ne samo zbog posthumnog odlikovanja Lisice, nego Čović uopšte nije trebalo da ode u Banja Luku. Ako mu je stalo do jedinstva hrvatskog naroda, kako to sam HNS kaže, trebalo je da uputi izvinjenje Miloradu Dodiku i kaže mu da neće prisustvovati obilježavanju.
Na sta su spali ovi juzni Srbi.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#34736 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bh.tornjak »

pustiti neko vrijeme da se sve malo slegne a onda gledati na koji nacin "demontirati" EP HB....
pa lagano skinuti Aluminij s aparata.....jeba*ji ga.....ionako je klinicki mrtav...
pa...vidjeti sta i kako s kladionicama....
pa.....inspekcijski "procesljati" trgovine a posebno Konzum....
naci razlog za smanjenje uvoza (i kupovine) robe proizvedene u Hrvatskoj...

i pogledas....eto milijarde (najmanje) KM viska koje se mogu uloziti u nesto drugo...

a nosioci eVropskih vrijednosti nek se zale Omerovoj materi...
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#34737 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Control panel »

bh.tornjak wrote:pustiti neko vrijeme da se sve malo slegne a onda gledati na koji nacin "demontirati" EP HB....
pa lagano skinuti Aluminij s aparata.....jeba*ji ga.....ionako je klinicki mrtav...
pa...vidjeti sta i kako s kladionicama....
pa.....inspekcijski "procesljati" trgovine a posebno Konzum....
naci razlog za smanjenje uvoza (i kupovine) robe proizvedene u Hrvatskoj...

i pogledas....eto milijarde (najmanje) KM viska koje se mogu uloziti u nesto drugo...

a nosioci eVropskih vrijednosti nek se zale Omerovoj materi...
Mislis Nailovoj materi?!
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#34738 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bh.tornjak »

Control panel wrote:
bh.tornjak wrote:pustiti neko vrijeme da se sve malo slegne a onda gledati na koji nacin "demontirati" EP HB....
pa lagano skinuti Aluminij s aparata.....jeba*ji ga.....ionako je klinicki mrtav...
pa...vidjeti sta i kako s kladionicama....
pa.....inspekcijski "procesljati" trgovine a posebno Konzum....
naci razlog za smanjenje uvoza (i kupovine) robe proizvedene u Hrvatskoj...

i pogledas....eto milijarde (najmanje) KM viska koje se mogu uloziti u nesto drugo...

a nosioci eVropskih vrijednosti nek se zale Omerovoj materi...
Mislis Nailovoj materi?!
Nail je Omerov brat.... :D
mishic
Posts: 8409
Joined: 28/04/2011 16:29

#34739 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mishic »

Rekoh li ja vama Dodo će na godišnjicu Oluje i u Vukovar...
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#34740 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by horkesh »

mishic wrote:Rekoh li ja vama Dodo će na godišnjicu Oluje i u Vukovar...
Na to neće, ali ne bi me iznenadilo da dođe u Mostar u novembru na dan "Herceg-Bosne". Na kraju, šta ima RS protiv te tvorevine? Samo im je pomogla u ratu.

Jednako kao što je HDZ davno halalio cijeli RS, tako ni RS-u nije ni najmanje stalo do Srba u Glamoču, Drvaru, Mostaru...

Može mu se još Čovke pohvaliti da je HZHB osnovana i prije RS-a.
doktor78
Posts: 3950
Joined: 14/09/2006 11:02

#34741 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by doktor78 »

"Jedne ratne noći,pod granatama,kaza mi jedan veoma pametan čovjek ovako:
Znaš li ti, Avdo,da bi se u nestanku Bosne i Bošnjaka mogla naći i jedna pozitivna stvar?
Kazuj, ne muči me.
Ako Bosne nestane - Srbi i Hrvati bi dobili komšije kakve zaslužuju."
Abdulah Sidran
User avatar
eltroxin
Posts: 2416
Joined: 30/08/2009 23:35

#34742 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by eltroxin »

Cuj Bevande, nece se on nikome izvinjavati. Sto se mene tice i ne mora, iduce godine povedite i ostale hdzeovce i koju satniju iz Ljubuskog i Gruda.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#34743 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Seyfo »

Kad se već zakotrljala zajebancija sa proglašavanjem Komšića kao "persona non grata", nek se kotrlja još malo: recimo Ćiriličar persona non grata u najmanje Šibeniku a možda i , što da ne, u čitavoj Hrvatskoj, s njim i Bevanda pa nek se i ne pravda nikome; dalje, možda Ćiriličar persona non grata u Sarajevu ili čak Federaciji BiH? Što da ne? Kad im se ne gadi toliki sex sa Dodikom, da ga i mi malo trpamo u tom sveopštom orgijanju. Ako ništa, bit će vidljivije koliki apsurd je to sa "nepoženjim "Komšićem.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#34744 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by The 51st State »

doktor78 wrote:"Jedne ratne noći,pod granatama,kaza mi jedan veoma pametan čovjek ovako:
Znaš li ti, Avdo,da bi se u nestanku Bosne i Bošnjaka mogla naći i jedna pozitivna stvar?
Kazuj, ne muči me.
Ako Bosne nestane - Srbi i Hrvati bi dobili komšije kakve zaslužuju."
Abdulah Sidran
Vrhunski.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#34745 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Nivelacija »

Zasto nijedan medij iz fbih ne posjeti malo Sibenik i pita hrvate sta misle o potezu legitimnog predstavnika hrvata koji slavi koljace sibencana.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#34746 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vatrogasac »

eltroxin wrote:Cuj Bevande, nece se on nikome izvinjavati. Sto se mene tice i ne mora, iduce godine povedite i ostale hdzeovce i koju satniju iz Ljubuskog i Gruda.
Bilo bi sada logično da na svaki 9.januar se organizuju autobusi iz Širokog, Livna, Posušja, Čitluka.... pa pravac na proslavu dana RS-a.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#34747 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

Borjana, tako ti svega, nemojte se samo više pokušavati vaditi na hrvatske žrtve!?

Javila se i ona. Borjana Krišto. Zamjenica brani svoga predsjednika, svoga Dragana, te u novonastaloj situaciji proziva bošnjačke političare i medije koji su se okomili na prisutnost čelnika HDZ-a BiH Dragana Čovića na proslavi neustavnog dana RS, iako se zapravo njezin dragi predsjednik nije našao samo na udaru bošnjačkih, već i hrvatskih medija, dakako onih koji još uvijek dišu hrvatski. O režimskim medijima iza kojih stoji njezin predsjednik, odnosno njihovi nadređeni, ne treba ni trošiti riječi.

Naime, Krišto pokušava prebaciti lopticu na drugu stranu mreže, pa ističe kako Bošnjaci, kao i njihovi mediji, na ovaj način pokušavaju prikriti zločine koje je činila Armija RBiH prije 25 godina u Buhinim Kućama u srednjoj Bosni te opravdati pokušaje preglasavanja Hrvata!


“Nije poanta u Draganu Čoviću niti činjenici gdje je on bio jučer, poanta je u izmišljanju krize i skandala čiji je jedini cilj bio da do šire javnosti u BiH ne dođu vijesti iz Viteza. Umjesto da su se bavili zločinom u kojem je ubijen dvogodišnji dječak među više od 20 osoba hrvatske nacionalnosti, izabrali su svjesno stvarati lažne vijesti i krive interpretacije” – rekla je Krišto u izjavi za jedan od tih režimskih Čovićevih medija.

Ukoliko je Borjani Krišto, Čoviću, te ostatku “sokolske” eskadrile stvarno stalo do sjećanja na zločine počinjene nad bh Hrvatima u proteklom ratu pa zašto oni prvi nisu otišli u Buhine kuće odati počast stradalima umjesto što su otišli slaviti Dan genocidne Republike Srpske? Govori Krišto, nije samo sigurno je li po Čovićevom ili Čolakovom nalogu (možda ipak prije po nalogu ovog drugog), o zločinima nad bh Hrvatima, a vrh njezine stranke otišao feštati s istim onima koji su počinili najveće zločine nad Hrvatima u Bosni i Hercegovini.

Ovom prilikom pitamo Borjanu Krišto hoće li skupa ona i Čović s Dodikom i njegovima otići, kada dođe vrijeme novih obilježavanja obljetnica zločina nad Hrvatima u BiH, te odati počast hrvatskim žrtvama? Primjerice, kada 24. i 25. srpnja bude obilježavanje 27. godišnjice od zločina u selu Briševo (župa Stara Rijeka), svega 4 km južno od Prijedora… Tu se dogodio stravičan ratni zločin Srba nad Hrvatima za koji još nitko nije odgovarao! U Briševu je zvjerski ubijeno 67 Hrvata tog mjesta. Pokolj u Briševu 1992., hrvatskom selu između Prijedora i Sanskog Mosta počinili su pripadnici 5. Kozaračke brigade i 6. Krajiške brigade iz Sanskog Mosta, što je jedno od najmasovnijih stradanja Hrvata u jednom danu tijekom proteklog rata na području Bosne i Hercegovine.

Baš bi voljeli tamo vidjeti Vas i Dragana skupa s vašim jaranom Dodikom. No, taj film nećemo gledati, baš kao što nikada nećemo vidjeti ni srpske dužnosnike na obilježavanju Dana Herceg-Bosne. Istina, tu im i nije mjesto i tu nam i ne trebaju, ali ni vama nije trebalo otići i klečati 09. siječnja pred Dodikom u Banjoj Luci. To je izdajnički čin i čin koji nema nikakvog opravdanja, a ponajmanje u pokušaju spominjanja Buhinih kuća. Kako vas samo nije sramota spominjati te nevine žrtve i stavljati u istu rečenicu s “dernekom” u Banjoj Luci?

I zlodusi bi krvnicima pozavidjeli na maštovitim metodama gašenja čitavih obitelji Briševa: Matanovića 13, Buzuka 10, Ivandića devetero, Marijana sedmero, Mlinara i Komljena po petero. U pokolju su ubijeni i otac Mladen Matanović, te dva sina: 16- godišnji Ervin i 18-godišnji Johan Matanović. Ako niste upućeni raspitajte se kod vaših poslušnika u Odboru za branitelje pri HNS-u što oni o tome znaju? Ako i oni išta znaju.

Hrvati su itekako svjesni kako se ponašaju i bošnjački režimski mediji, baš kao što nam je jasno kako se ponašaju i vaši režimski mediji, i zato se nemojte više pokušavati vaditi na hrvatske žrtve, bez obzira je li riječ o Buhinim kućama, Briševu ili bilo kojem drugom stratištu. Kakve veze svi vi imate s tim žrtvama? Gdje ste vi i vaš šef bili kada su se događali svi ti zločini?

Danijel Ivanković/Dnevno.ba
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#34748 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by horkesh »

Simptomatično je da Čovića i HDZ prozivaju desničari poput ovih s Dnevno, HSP-a i slično.
User avatar
black
Posts: 18652
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#34749 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by black »

Dragan Bursać: Četnik Čović u Banjaluci
Pa ima toliko stvari kojima može biti zahvalan Republici Srpskoj i njenom režimu Čovke, da mu je malo jedna Parada. Taj bi se trebao pojavljivati još najmanje deset godina. Ili svih stotinu, koliko je Dodik najavio da će karneval trajati u inat dušmanima.

DRAGAN BURSAĆ / 11. Januar 2019

Nekada su ga zvali čelnik bosanskih Hrvata, a mogli su ga i tada kao i sada zvati samo četnik bosanskih Hrvata. Znate svi, to je Dragan Čović i on je kako i dolikuje jednom četniku, prisustvovao proslavi Dana Republike Srpske u Banjaluci. Pa je tako samo kod naivnih otvorio Pandorinu kutijicu zgražavanja, lokalne sablazni i malograđanske nevjerice. Ko biva čudom se narod čudio sve sa pojedinim novinaramia, analitičarima i resto misleće ekipe, otkuda to Čovke na ovoj opskurnoj žurci. E, ali niti je čudno, niti je za čuđenje.

Jer, ako je iko pozvan i ako je ikao dužan da dođe Dodiku na kanabe ispod oklopnjaka «Despota», e to je Dragan Čović, Milin omiljeni BiH sajdkik. Kao što Betmen ima Robina, Dodik ima Dragana. Dakako više su u Superhik fazonu, ali nećemo sad u semantiku.

Kratka storija bratstva i jedinstva ustaša i četnika

Nego, zašto je to Čović bio dužan posjetiti karneval poštara, srBstva i mažoretkinja? Najprije zbog tradicije. Čovićeva ideološka tapiserija, u narodu i povijesti poznatija kao ustaše, običavala su od 1941 do 1943. okupljati na krigli dobrog franjevačkog piva u hotelu «Bosna» u istoj toj Banjaluci. Društvo su im pravili lokalni četnici. Bile su to vesele fašističke pijanke u kojima su se vjerovatno ramjenjivali recepti kako najbolje etnički očistiti teritoriju od Hrvata i Srba, naravno svako u svojoj kategoriji i rejonu. I kakav bi to bi čelnik Hrvata da ne poštuje tradiciju. Što narod reče, gdje Kvaternik i Gutić stadoše on produžava.

I nije samo to. Oh, da je samo to. Slučajnom prolazniku, pored istog hotela «Bosna» '93za oči, uši i ostale organe, upadale bi grupice i veće grupe HVO bojovnika koji su bili na proputovanju i rehabilitaciji kroz Republiku Srpsku. I kada se rekuperiraju, odmah u borbe protiv Armije BiH. Zar da i to zaboravi Čović? Nikako! Ipak je on čovjek od riječi i kalibra. Onog krupnog kalibra. Taman istog onog koji su njegove HVO trupe rentale od Srba za granatiranje Mostara. Ni to se ne zaboravlja! Prisjetio se sigurno Dragan Čović dok je slušao borbene pokliče Specijalne antiterorističe jedinice Dodikove i svog zlatnog perioda u mostarskom «Orlu», kada je kao ćevape poručivao bošnjačke robove za vratolomni rad u njegovoj firmi.

O, vremena davna, o vremena slavna!

Pa ima toliko stvari kojima može biti zahvalan Republici Srpskoj i njenom režimu Čovke, da mu je malo jedna Parada. Taj bi se trebao pojavljivati još najmanje deset godina. Ili svih stotinu, koliko je Dodik najavio da će karneval trajati u inat dušmanima.

Prisjetimo se samo, kako mu je Milorad učinio kada je Srbe iz Kantona 10 proglasio zajedno sa Čovićevim HDZ-om stokom sitnog zuba, kojoj ne pripada ni grb ni pismo niti prava konstitutivnog naroda. Pa onda, opet Milorad uredio da isti taj srpski narod na izborima u tom Kantonu 10 glasa za HDZ. To je, sjetićete se onaj narod razbucan Olujom i Maestralom, bez prava na ljudski život, onaj puk kome je regularna hrvatska vojska uz HVO ztrla sjeme i pleme, to su oni ostaci koji su uprkos&unatoč svemu glasali za Čovića. Pa ako to nije odanost, i poklon Draganu Čoviću, ne znam šta jeste?!

Lisica in fabula

Ako to nije razlog za pojaviti se na Dodikovoj žurci, ne znam šta jeste. Istina Bog, moraće se i Dodik revanširati, recimo posjetom Kninskoj tvrđavi na obljetnicu Oluje. Ono, Parada u Banjaluci i Oluja nisu isto, jer je Parada i dalje neustavna, a Oluja kako rekoše posve je legitimna i ustavna. Siguran sam da ove sitnice neće spriječiti Dodika da se proveseli uz Tompsona u Čavoglavama.

No, pazite sad i ovaj momenat. Kao svaki pravi sajdkik, Čović je iskoristio ovu posjetu da nešto nauči. Mogao je tako učiti (i naučio je) Dragan Čović, kako se tretira narod kao stoka baš od Milorada Dodika. A, kako neće naučiti, kada je došao u grad iz koga su protjetani Hrtvati da slavi entitet koji ih je protjerao. Ako hrvatski živalj i dalje bude glasao za politiku HDZ-a, moći će da se poredi samo sa Milinim Srbima iz Kantona 10 koji po njegovoj naredbi glasaju za isti taj HDZ. Ma bravo!

A tu je jedan retroaktivni momenat, takođe dirljiv. Na proslavi ovog posljednjeg Dana RS-a, uručeno je posthumno odlikovanje generalu Slavku Lisici, istom onom koji je za zločine optužen jer je, onako malo, usput granatirao Šibenik. Sad da li je Dragan Čović prenio zahvalnicu od strane granatiranih Šibenčana familiji Lisica i RS-u, nije poznato, ali sasvim sigurno da će i ovaj humanitarni gest ostati zlatnim slovima upisan u knjigu apsurda srpsko-hrvatskih odnosa.

Mostarska miss

Na koncu konaca, treba zaista čestitati čovjeku koji uspjeva uraditi ovoliko budalaština u jednom danu i ne samo da je ostao živ, nego je došavši kući u Mostar sročio tekstić na kojem bi mu svaka missica pozavidjela:

''Samo bezuvjetnim uzajamnim priznanjem, uvažavanjem i poštovanjem možemo unaprijediti odnose u našoj domovini BiH, a u interesu zajedničke EU budućnosti i prosperiteta svih konstitutivnih naroda. Zaustavimo zlonamjernu i štetnu propagandu, medijska podmetanja i dezinformiranje. Okrenimo se jedni drugima i gradimo odnose povjerenja na temelju ustavnih načela konstitutivnosti i legitimnog demokratskog predstavljanja! Stop mržnji''.

Tako je Dragane imenjače! Stop mržnji! Ti si živi dokaz kako ljubav može i tok rijeke promijeniti. Dobro uz par bagera sve je moguće, ali ipak. I nije loše poručiti svakom čovjeku na planeti Zemlji i Kupresu da je zaslužio živjeti onako kako živi baš i jedino zato što za tebe glasa.

I zato pomoz' Bog četnički vojvodo Čoviću, jer samo ti Bog može pomoći u nastavku političke karijere, a i on je na izmaku snaga.
User avatar
video
Posts: 8469
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#34750 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by video »

Bursac za 10 :thumbup:
Post Reply