Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Moderator: _BataZiv_0809
- Montana
- Posts: 5446
- Joined: 03/09/2008 01:56
- Location: cuba
#34726 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
By the Sea (2015)
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#34727 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
preporučio bih korejski
http://www.imdb.com/title/tt0488174/?ref_=fn_al_tt_1
prices aurora
osvetnički film
zašto ženska ubija naizgled nasumične ljude
nije sad neki beton ali ritam mu je dobar
http://www.imdb.com/title/tt0488174/?ref_=fn_al_tt_1
prices aurora
osvetnički film
zašto ženska ubija naizgled nasumične ljude
nije sad neki beton ali ritam mu je dobar
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#34728 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Sjajno.johnnykola wrote:
-
aewi
- Posts: 141
- Joined: 21/12/2011 23:01
#34729 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Majke'm se zapitam snimaju li se vise uopste dobri filmovi!?
A i ovdje likovi preporucuju filmove samo da bi ispali cool iznadprosjekainteligentni, pff.
Zadnja dva vrijedna spominjanja su ovaj novi Bourne koji stvarno jest gledljiv... I ovaj blood father, ali samo zbog Mel Gibsona... Da snimi ne znam sta dobro je
A i ovdje likovi preporucuju filmove samo da bi ispali cool iznadprosjekainteligentni, pff.
Zadnja dva vrijedna spominjanja su ovaj novi Bourne koji stvarno jest gledljiv... I ovaj blood father, ali samo zbog Mel Gibsona... Da snimi ne znam sta dobro je
- dale cooper
- Posts: 31384
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#34730 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
medvjed23 wrote:Sjajno.johnnykola wrote:
Apokalipsa nikada nije ovako lijepo izgledala kao u Melankoliji. Meni je ovaj film kao pokrivač
satkan od sve tuge, žala i grešaka čovječanstva od njegovog početka. I nekako ga je najbolje
pogledati baš kad se osjećaš mizerno i...melankolično. Na neki čudan način ti daje komfor i
kao da govori "nisi sam sa tim osjećajima" A brzo te sjebe ako ga gledaš relativno raspoložen.
Film teških osjećaja, ali vjerovatno i najljepši i najelegantniji Von Trierov film.
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#34731 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
ja sam čovječanstvo ostavio po strani i fokusirao sam se na lične doživljaje likova.. recimo da sam film gledao kroz individualnu prizmu i mogu reći da autor poznaje materiju koju je filmski obradio..
slažem se da je film lijep, i emotivno i vizuelno..
slažem se da je film lijep, i emotivno i vizuelno..
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#34732 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
na početku mi je bio iritantan osmijeh glavne glumice.. al kasnije, kad se pokazalo šta se iza osmijeha krije, stvari su postale jako zanimljive.. ima i kolko hoš simbolike u ljepoti i destruktivnosti nadolazeće planete.. ma ima svega.. sjajno stvarno..
- dale cooper
- Posts: 31384
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#34733 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Naravno, film se bavi apokalipsom iz ugla nekolicine likova i njihovim ličnim emocijama, i normalno je da i gledalacmedvjed23 wrote:ja sam čovječanstvo ostavio po strani i fokusirao sam se na lične doživljaje likova.. recimo da sam film gledao kroz individualnu prizmu i mogu reći da autor poznaje materiju koju je filmski obradio..
slažem se da je film lijep, i emotivno i vizuelno..
doživljava događaje u filmu na ličnom nivou. Na sličan sam način i ja gledao film. Kada sam spomenuo greške čovječanstva
mislio sam upravo na greške koje se manifestuju kroz glavne likove i koje su jednostavno dio ljudske prirode.
- Partijaner
- Posts: 15365
- Joined: 17/10/2010 13:56
- Location: Südkurve München
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#34735 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Match Point (2005)
Odlican. Jedna scena pri kraju, od nekoliko sekundi => sjeb!
Odlican. Jedna scena pri kraju, od nekoliko sekundi => sjeb!
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#34736 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Filmove ljudi pa i ja preporučuju da bi ih pogledaliaewi wrote:Majke'm se zapitam snimaju li se vise uopste dobri filmovi!?
A i ovdje likovi preporucuju filmove samo da bi ispali cool iznadprosjekainteligentni, pff.
Zadnja dva vrijedna spominjanja su ovaj novi Bourne koji stvarno jest gledljiv... I ovaj blood father, ali samo zbog Mel Gibsona... Da snimi ne znam sta dobro je
oni koji imaju sličan ili isti filmski ukus kao oni. Imaš, ba, dugme ignore,
predkoči moj post, radi šta god hoćeš, ali si na ovu budalaštinu jednostavno morao
dobiti odgovor. Koja debilana! A pored toga što je debilana, ovo je fri kantri,
pa ti preporučuj filmove da bi ispao,
ili jednostavno bio - ispodprosječno glup.
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#34737 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Znaš za njih, jednostavno su dio ljudske prirode. Pa radiš na njima da NE budu dio ljudske prirode.dale cooper wrote:Naravno, film se bavi apokalipsom iz ugla nekolicine likova i njihovim ličnim emocijama, i normalno je da i gledalacmedvjed23 wrote:ja sam čovječanstvo ostavio po strani i fokusirao sam se na lične doživljaje likova.. recimo da sam film gledao kroz individualnu prizmu i mogu reći da autor poznaje materiju koju je filmski obradio..
slažem se da je film lijep, i emotivno i vizuelno..
doživljava događaje u filmu na ličnom nivou. Na sličan sam način i ja gledao film. Kada sam spomenuo greške čovječanstva
mislio sam upravo na greške koje se manifestuju kroz glavne likove i koje su jednostavno dio ljudske prirode.
Najveći stvar smo riješili - problem smo detektirali. Kako znamo da se najveći problemi mogu riješiti
na ovaj ili onaj način, hajdemo i tu ljudsku prirodu rješavati. Ukratko:
Za mene je Melankolija 7/10. Upravo zbog teške depre u Dunstove.
Ali svjestan sam da postoje takva stanja i da, opet i nažalost, nisu tako
lako rješiva. Lijep je i kraj filma. Toplo-hladna atmosfera na balkonu.

- markioni
- Posts: 2448
- Joined: 23/04/2008 17:59
- Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
- Contact:
-
aewi
- Posts: 141
- Joined: 21/12/2011 23:01
#34739 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ahh kako ste samo pametni, hocete aplauz?johnnykola wrote:bla,bla,bla...aewi wrote:
Sto se tice Von Triera, meni se ne svidja, ama bas nikako. Mislim covjek ne moze smisliti iole priblizno normalnog lika, da reaguje i priblizno normalno, ocekivano, barem onako kako bi vecina ljudi postupila. Uglavnom su mu sve umno poremeceni likovi koji umnogome odudaraju od nekog standarda. To me u startu odbija, i prije nego sto cu pogledati taj film.
Nastranu sto vec neko vrijeme pravi filmove tj pornice za iskompleksirane kvaziintelektualce da bi imali o cemu naglabati i dizati si ego kako zapravo nisu standardni mediokriteti...
A sto filmovi govore o teskim i kompleksnim temama o kojima se malo ko i usudjuje govoriti mi se da samo procitati u kritikama i recenzijama.
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#34740 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Jest' super si, a što ti jedno sedamdeset posto stanovništva u državi
gaji depresiju, jebo to! Nije, bolan ne bio,
život pjesma Havaja. A da ćeš lakše pojmiti neke stvari
o teškim temama, hoćeš ako pogledaš koji Trierov film. Nećeš?
Samo i jedino tvoja stvar. I da, i meni je Nimfomanka
bila karina sura.
gaji depresiju, jebo to! Nije, bolan ne bio,
život pjesma Havaja. A da ćeš lakše pojmiti neke stvari
o teškim temama, hoćeš ako pogledaš koji Trierov film. Nećeš?
Samo i jedino tvoja stvar. I da, i meni je Nimfomanka
bila karina sura.
- vicious
- Posts: 7670
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#34741 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
@aewi, ti si izgleda baš mazohista kad gledaš filmove sa likovima koji te unaprijed odbijaju i koji govore o temama koje ne želiš gledati!?? Ili ih i ne gledaš nego onako a priori govoriš da ne valjaju?
Brate, preskoči. Ili stavi tamo na onu drugu temu i obrazloži zašto ne preporučuješ. Ovako dolazi do bespotrebnog zachatavanja teme i krene se sa nekim ličnim kvalifikacijama.
Brate, preskoči. Ili stavi tamo na onu drugu temu i obrazloži zašto ne preporučuješ. Ovako dolazi do bespotrebnog zachatavanja teme i krene se sa nekim ličnim kvalifikacijama.
-
aewi
- Posts: 141
- Joined: 21/12/2011 23:01
#34742 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
E da mi je vidjeti insana koji se bori s npr depresijom, gledajuci depresiju i tugu... I kako se izborio, ako se izborio uopste.
Ma nisam mislio zachatavati vicious, nego dodjem na temu da vidim jel se sta fino preporucilo a ono skoro uvijek jedni te isti filmovi na isti kalup.
Necu vise
Ma nisam mislio zachatavati vicious, nego dodjem na temu da vidim jel se sta fino preporucilo a ono skoro uvijek jedni te isti filmovi na isti kalup.
Necu vise
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#34743 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Nije to, bolan, tema.
Već je tema da ti vidiš kako je to,
jer sreća tvoja, eto, nisi u depri pa da iole imaš predstavu šta
je to. Svako malo se pojavi neko k'o ti i počne kakati:
"Vi kvazintelektualci, ja mlad, pametan, šesnes godina, kosa jaka, češljevi pucaju."
Ohani, polako.
Evo, ja veliki kvazintelektualac, a jedan od top
pet filmova mi ikad:

Ali ne, za tebe sam kvazilezbijska četnikuša.

Čuj jedni te isti filmovi, tema hiljadu i pol stranica.
Jesi li prošao sve i jednu? Jesi li vidio koji su filmovi
preporučeni na petsto dvadeset i drugoj?
Uostalom, izvoli, preporuči - najlakše je - kakati.
Već je tema da ti vidiš kako je to,
jer sreća tvoja, eto, nisi u depri pa da iole imaš predstavu šta
je to. Svako malo se pojavi neko k'o ti i počne kakati:
"Vi kvazintelektualci, ja mlad, pametan, šesnes godina, kosa jaka, češljevi pucaju."
Ohani, polako.
Evo, ja veliki kvazintelektualac, a jedan od top
pet filmova mi ikad:

Ali ne, za tebe sam kvazilezbijska četnikuša.
Čuj jedni te isti filmovi, tema hiljadu i pol stranica.
Jesi li prošao sve i jednu? Jesi li vidio koji su filmovi
preporučeni na petsto dvadeset i drugoj?
Uostalom, izvoli, preporuči - najlakše je - kakati.
Last edited by johnnykola on 21/09/2016 14:25, edited 1 time in total.
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#34744 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
mislim da to nema previše veze sa borbom protiv depresije i sl.. ljudi jednostavno imaju potrebu da gledaju, slušaju, čitaju ono što im je blisko, ono što ima dodirne tačke sa njihovim životima.. to je prosto način da se ubije vrijeme, a za nešto više i konstruktivnije od toga postoje psihijatri 
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#34745 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Meni depresija nije bliska, zato bih filmu i dao 7/10. Ali način na koji je film urađen je vrhunski.
A da ljudi zbog različitih razloga gledaju filmove to je svakome jasno k'o dan.
A da ljudi zbog različitih razloga gledaju filmove to je svakome jasno k'o dan.
- markioni
- Posts: 2448
- Joined: 23/04/2008 17:59
- Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
- Contact:
#34746 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
evo ja. prije par godina mi je najveci merak bio kada sam u teskoj banani da pogledam neku dramu , sto vise melankonije i sivila to bolje - ne vezano kojom se temom bavila i koji je redatelj iako sam preferirao provjerene majstore zanata. i mogu ti rec 110% iskreno da sam se bolje puno osjecao nakon 99% pogledanih filmova u takvom stanju. ima puno ljudi vjeruj mi, kojima na slican nacin film djeluje terapeutski...iz prostog razloga (ne i jedinog (!) ali to je tema vec za neku drugu diskusiju ili forum) sto mi kao ljudska bica kada vidimo da neko ima slicnu ili "jos bolje" vecu muku od nas nekako ti bude lakse jer kao vidis da nisi sam a u tim trenutcima jedan od preovladavajucih osjecaja je upravo taj gadni osjecaj samoce i emocionalne zaravljenosti (tupila).aewi wrote:E da mi je vidjeti insana koji se bori s npr depresijom, gledajuci depresiju i tugu... I kako se izborio, ako se izborio uopste.
Ma nisam mislio zachatavati vicious, nego dodjem na temu da vidim jel se sta fino preporucilo a ono skoro uvijek jedni te isti filmovi na isti kalup.
Necu vise
-
omar little
- Posts: 17422
- Joined: 14/03/2008 21:14
#34747 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
da odmah kontekstualiziram
i velim da sam filmove podavno prestala pratiti i gledati; kreativnost, umjetnost, pricanje prica, drzanje ogledala drustvu mi je preslo u domen televizije, ovo sto je ostalo na filmu mi nije narocito primamljivo. elem, nisam osoba koja kukumavci kako je nekad bilo ovo ili ono, u smislu boljega, bas nisam, stavise, zivciraju me takvi stavovi, ali neki dan prebirem po kodiju nesto, trazim sta za gledati i kliknem na filmove po godinama.
1976:
network
taxi driver
bertoluccijev 1900
all the presidents men
rocky
the outlaw josey wales
marathon man
silver streak
carrie
the omen
ZA JEDNU GODINU, ovo je ponuda jedne, jebene, godine. ja ne mogu ovoliko dobrih/zabavnih filmova nabrojati u zadnjih pet. :S da ne spominjem da su prva dva za svijeta i vijeka vrhunac ostvarenja i nema im friskog ekvivalenta.
samo moja usputna opservacija.
nije mi bila namjera prekidati ovu nadasve divnu raspravu ciji je ukus bolji ili losiji, ko je seljak a ko gospoda. 
1976:
network
taxi driver
bertoluccijev 1900
all the presidents men
rocky
the outlaw josey wales
marathon man
silver streak
carrie
the omen
ZA JEDNU GODINU, ovo je ponuda jedne, jebene, godine. ja ne mogu ovoliko dobrih/zabavnih filmova nabrojati u zadnjih pet. :S da ne spominjem da su prva dva za svijeta i vijeka vrhunac ostvarenja i nema im friskog ekvivalenta.
samo moja usputna opservacija.
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#34748 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
I onda neko preporči Taxi driver-a i raja piše: "Preporučen je hiljadu puta." Ne ide.
-
omar little
- Posts: 17422
- Joined: 14/03/2008 21:14
#34749 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
ja nisam nista preporucivala. ja samo ostavih opazanje o stanju industrije te godine i sada.
- Donnie Smith
- Posts: 1720
- Joined: 23/06/2012 11:48
#34750 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Jao, zar ima toliko godina, baš je ostario; kakav sam ja frik, vazda mogu gledati i Rokija i Rambaomar little wrote:
1976:
network
taxi driver
bertoluccijev 1900
all the presidents men
rocky
the outlaw josey wales
marathon man
silver streak
carrie
the omen
ZA JEDNU GODINU, ovo je ponuda jedne, jebene, godine. ja ne mogu ovoliko dobrih/zabavnih filmova nabrojati u zadnjih pet. :S da ne spominjem da su prva dva za svijeta i vijeka vrhunac ostvarenja i nema im friskog ekvivalenta.
samo moja usputna opservacija.nije mi bila namjera prekidati ovu nadasve divnu raspravu ciji je ukus bolji ili losiji, ko je seljak a ko gospoda.
PS: i rane devedesete su bile plodne, a ni osamdesete nijesu za odbaciti.


