Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#34726 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Montana »

By the Sea (2015)

User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#34727 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

preporučio bih korejski
http://www.imdb.com/title/tt0488174/?ref_=fn_al_tt_1
prices aurora
osvetnički film
zašto ženska ubija naizgled nasumične ljude :D
nije sad neki beton ali ritam mu je dobar
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#34728 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

johnnykola wrote:
Image
Sjajno.
aewi
Posts: 141
Joined: 21/12/2011 23:01

#34729 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by aewi »

Majke'm se zapitam snimaju li se vise uopste dobri filmovi!?
A i ovdje likovi preporucuju filmove samo da bi ispali cool iznadprosjekainteligentni, pff.
Zadnja dva vrijedna spominjanja su ovaj novi Bourne koji stvarno jest gledljiv... I ovaj blood father, ali samo zbog Mel Gibsona... Da snimi ne znam sta dobro je :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#34730 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

medvjed23 wrote:
johnnykola wrote:
Image
Sjajno.
:thumbup:

Apokalipsa nikada nije ovako lijepo izgledala kao u Melankoliji. Meni je ovaj film kao pokrivač
satkan od sve tuge, žala i grešaka čovječanstva od njegovog početka. I nekako ga je najbolje
pogledati baš kad se osjećaš mizerno i...melankolično. Na neki čudan način ti daje komfor i
kao da govori "nisi sam sa tim osjećajima" A brzo te sjebe ako ga gledaš relativno raspoložen.
Film teških osjećaja, ali vjerovatno i najljepši i najelegantniji Von Trierov film.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#34731 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

ja sam čovječanstvo ostavio po strani i fokusirao sam se na lične doživljaje likova.. recimo da sam film gledao kroz individualnu prizmu i mogu reći da autor poznaje materiju koju je filmski obradio..

slažem se da je film lijep, i emotivno i vizuelno..
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#34732 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

na početku mi je bio iritantan osmijeh glavne glumice.. al kasnije, kad se pokazalo šta se iza osmijeha krije, stvari su postale jako zanimljive.. ima i kolko hoš simbolike u ljepoti i destruktivnosti nadolazeće planete.. ma ima svega.. sjajno stvarno..
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#34733 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

medvjed23 wrote:ja sam čovječanstvo ostavio po strani i fokusirao sam se na lične doživljaje likova.. recimo da sam film gledao kroz individualnu prizmu i mogu reći da autor poznaje materiju koju je filmski obradio..

slažem se da je film lijep, i emotivno i vizuelno..
Naravno, film se bavi apokalipsom iz ugla nekolicine likova i njihovim ličnim emocijama, i normalno je da i gledalac
doživljava događaje u filmu na ličnom nivou. Na sličan sam način i ja gledao film. Kada sam spomenuo greške čovječanstva
mislio sam upravo na greške koje se manifestuju kroz glavne likove i koje su jednostavno dio ljudske prirode.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#34734 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Partijaner »

Po istinitom dogadjaju.

Fruitvale Station (2013)

http://www.imdb.com/title/tt2334649/?ref_=wl_li_tt

Image
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#34735 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Kataklinger »

Match Point (2005)

Odlican. Jedna scena pri kraju, od nekoliko sekundi => sjeb!
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34736 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

aewi wrote:Majke'm se zapitam snimaju li se vise uopste dobri filmovi!?
A i ovdje likovi preporucuju filmove samo da bi ispali cool iznadprosjekainteligentni, pff.
Zadnja dva vrijedna spominjanja su ovaj novi Bourne koji stvarno jest gledljiv... I ovaj blood father, ali samo zbog Mel Gibsona... Da snimi ne znam sta dobro je :D
Filmove ljudi pa i ja preporučuju da bi ih pogledali
oni koji imaju sličan ili isti filmski ukus kao oni. Imaš, ba, dugme ignore,
predkoči moj post, radi šta god hoćeš, ali si na ovu budalaštinu jednostavno morao
dobiti odgovor. Koja debilana! A pored toga što je debilana, ovo je fri kantri,
pa ti preporučuj filmove da bi ispao,
ili jednostavno bio - ispodprosječno glup. :D :D :D Čojs iz jors.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34737 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

dale cooper wrote:
medvjed23 wrote:ja sam čovječanstvo ostavio po strani i fokusirao sam se na lične doživljaje likova.. recimo da sam film gledao kroz individualnu prizmu i mogu reći da autor poznaje materiju koju je filmski obradio..

slažem se da je film lijep, i emotivno i vizuelno..
Naravno, film se bavi apokalipsom iz ugla nekolicine likova i njihovim ličnim emocijama, i normalno je da i gledalac
doživljava događaje u filmu na ličnom nivou. Na sličan sam način i ja gledao film. Kada sam spomenuo greške čovječanstva
mislio sam upravo na greške koje se manifestuju kroz glavne likove i koje su jednostavno dio ljudske prirode.
Znaš za njih, jednostavno su dio ljudske prirode. Pa radiš na njima da NE budu dio ljudske prirode.
Najveći stvar smo riješili - problem smo detektirali. Kako znamo da se najveći problemi mogu riješiti
na ovaj ili onaj način, hajdemo i tu ljudsku prirodu rješavati. Ukratko:



Za mene je Melankolija 7/10. Upravo zbog teške depre u Dunstove.
Ali svjestan sam da postoje takva stanja i da, opet i nažalost, nisu tako
lako rješiva. Lijep je i kraj filma. Toplo-hladna atmosfera na balkonu.

Image
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#34738 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Level Up (2016)
http://www.imdb.com/title/tt4447108/



gledljiv.
aewi
Posts: 141
Joined: 21/12/2011 23:01

#34739 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by aewi »

johnnykola wrote:
aewi wrote: :D
bla,bla,bla...
Ahh kako ste samo pametni, hocete aplauz? :hajmooo:


Sto se tice Von Triera, meni se ne svidja, ama bas nikako. Mislim covjek ne moze smisliti iole priblizno normalnog lika, da reaguje i priblizno normalno, ocekivano, barem onako kako bi vecina ljudi postupila. Uglavnom su mu sve umno poremeceni likovi koji umnogome odudaraju od nekog standarda. To me u startu odbija, i prije nego sto cu pogledati taj film.
Nastranu sto vec neko vrijeme pravi filmove tj pornice za iskompleksirane kvaziintelektualce da bi imali o cemu naglabati i dizati si ego kako zapravo nisu standardni mediokriteti...
A sto filmovi govore o teskim i kompleksnim temama o kojima se malo ko i usudjuje govoriti mi se da samo procitati u kritikama i recenzijama. :thumbup: Ali gledati, jok.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34740 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Jest' super si, a što ti jedno sedamdeset posto stanovništva u državi
gaji depresiju, jebo to! Nije, bolan ne bio,
život pjesma Havaja. A da ćeš lakše pojmiti neke stvari
o teškim temama, hoćeš ako pogledaš koji Trierov film. Nećeš?
Samo i jedino tvoja stvar. I da, i meni je Nimfomanka
bila karina sura.
User avatar
vicious
Posts: 7670
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#34741 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by vicious »

@aewi, ti si izgleda baš mazohista kad gledaš filmove sa likovima koji te unaprijed odbijaju i koji govore o temama koje ne želiš gledati!?? Ili ih i ne gledaš nego onako a priori govoriš da ne valjaju?

Brate, preskoči. Ili stavi tamo na onu drugu temu i obrazloži zašto ne preporučuješ. Ovako dolazi do bespotrebnog zachatavanja teme i krene se sa nekim ličnim kvalifikacijama.
aewi
Posts: 141
Joined: 21/12/2011 23:01

#34742 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by aewi »

E da mi je vidjeti insana koji se bori s npr depresijom, gledajuci depresiju i tugu... I kako se izborio, ako se izborio uopste.
Ma nisam mislio zachatavati vicious, nego dodjem na temu da vidim jel se sta fino preporucilo a ono skoro uvijek jedni te isti filmovi na isti kalup.
Necu vise :run:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34743 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Nije to, bolan, tema.
Već je tema da ti vidiš kako je to,
jer sreća tvoja, eto, nisi u depri pa da iole imaš predstavu šta
je to. Svako malo se pojavi neko k'o ti i počne kakati:
"Vi kvazintelektualci, ja mlad, pametan, šesnes godina, kosa jaka, češljevi pucaju." :D :D :D
Ohani, polako.
Evo, ja veliki kvazintelektualac, a jedan od top
pet filmova mi ikad:

Image

Ali ne, za tebe sam kvazilezbijska četnikuša. :D :D :D

Čuj jedni te isti filmovi, tema hiljadu i pol stranica.
Jesi li prošao sve i jednu? Jesi li vidio koji su filmovi
preporučeni na petsto dvadeset i drugoj?

Uostalom, izvoli, preporuči - najlakše je - kakati.
Last edited by johnnykola on 21/09/2016 14:25, edited 1 time in total.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#34744 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

mislim da to nema previše veze sa borbom protiv depresije i sl.. ljudi jednostavno imaju potrebu da gledaju, slušaju, čitaju ono što im je blisko, ono što ima dodirne tačke sa njihovim životima.. to je prosto način da se ubije vrijeme, a za nešto više i konstruktivnije od toga postoje psihijatri :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34745 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Meni depresija nije bliska, zato bih filmu i dao 7/10. Ali način na koji je film urađen je vrhunski.
A da ljudi zbog različitih razloga gledaju filmove to je svakome jasno k'o dan.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#34746 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

aewi wrote:E da mi je vidjeti insana koji se bori s npr depresijom, gledajuci depresiju i tugu... I kako se izborio, ako se izborio uopste.
Ma nisam mislio zachatavati vicious, nego dodjem na temu da vidim jel se sta fino preporucilo a ono skoro uvijek jedni te isti filmovi na isti kalup.
Necu vise :run:
evo ja. prije par godina mi je najveci merak bio kada sam u teskoj banani da pogledam neku dramu , sto vise melankonije i sivila to bolje - ne vezano kojom se temom bavila i koji je redatelj iako sam preferirao provjerene majstore zanata. i mogu ti rec 110% iskreno da sam se bolje puno osjecao nakon 99% pogledanih filmova u takvom stanju. ima puno ljudi vjeruj mi, kojima na slican nacin film djeluje terapeutski...iz prostog razloga (ne i jedinog (!) ali to je tema vec za neku drugu diskusiju ili forum) sto mi kao ljudska bica kada vidimo da neko ima slicnu ili "jos bolje" vecu muku od nas nekako ti bude lakse jer kao vidis da nisi sam a u tim trenutcima jedan od preovladavajucih osjecaja je upravo taj gadni osjecaj samoce i emocionalne zaravljenosti (tupila).
omar little
Posts: 17422
Joined: 14/03/2008 21:14

#34747 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

da odmah kontekstualiziram :D i velim da sam filmove podavno prestala pratiti i gledati; kreativnost, umjetnost, pricanje prica, drzanje ogledala drustvu mi je preslo u domen televizije, ovo sto je ostalo na filmu mi nije narocito primamljivo. elem, nisam osoba koja kukumavci kako je nekad bilo ovo ili ono, u smislu boljega, bas nisam, stavise, zivciraju me takvi stavovi, ali neki dan prebirem po kodiju nesto, trazim sta za gledati i kliknem na filmove po godinama.

1976:

network
taxi driver
bertoluccijev 1900
all the presidents men
rocky
the outlaw josey wales
marathon man
silver streak
carrie
the omen

ZA JEDNU GODINU, ovo je ponuda jedne, jebene, godine. ja ne mogu ovoliko dobrih/zabavnih filmova nabrojati u zadnjih pet. :S da ne spominjem da su prva dva za svijeta i vijeka vrhunac ostvarenja i nema im friskog ekvivalenta.

samo moja usputna opservacija. :D nije mi bila namjera prekidati ovu nadasve divnu raspravu ciji je ukus bolji ili losiji, ko je seljak a ko gospoda. :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34748 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

I onda neko preporči Taxi driver-a i raja piše: "Preporučen je hiljadu puta." Ne ide.
omar little
Posts: 17422
Joined: 14/03/2008 21:14

#34749 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

ja nisam nista preporucivala. ja samo ostavih opazanje o stanju industrije te godine i sada.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#34750 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Donnie Smith »

omar little wrote:
1976:

network
taxi driver
bertoluccijev 1900
all the presidents men
rocky
the outlaw josey wales
marathon man
silver streak
carrie
the omen

ZA JEDNU GODINU, ovo je ponuda jedne, jebene, godine. ja ne mogu ovoliko dobrih/zabavnih filmova nabrojati u zadnjih pet. :S da ne spominjem da su prva dva za svijeta i vijeka vrhunac ostvarenja i nema im friskog ekvivalenta.

samo moja usputna opservacija. :D nije mi bila namjera prekidati ovu nadasve divnu raspravu ciji je ukus bolji ili losiji, ko je seljak a ko gospoda. :D
Jao, zar ima toliko godina, baš je ostario; kakav sam ja frik, vazda mogu gledati i Rokija i Ramba :-)
PS: i rane devedesete su bile plodne, a ni osamdesete nijesu za odbaciti.
Post Reply