Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#34701 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bh.tornjak »

SaraFina wrote:

Šarović je tada oko mlijeka odigrao ulogu?

A što se tiče crkotine AL zna se ko ga pumpa i drži u životu.
siroka je lepeza tih "instrumenata"...samo ih treba iskoristiti
vjeruj mi....tri mjeseca i Hr politika bi se okrenula za 180° ....
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#34702 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bosan »

bh.tornjak wrote:
od love poreskih obveznika...

davno je to trebalo skinuti sa sistema....kljuc u bravu....i cao djaci...
pa nek se zale caci svome....al´et...
Bosnjaci imaju dosta instrumenata u "svojim rukama" kojim bi mogli da dovedu u red tzv. hrvatsku politiku prema BiH kako iz Hrvatske tako i politiku promicatelja eVropskih vrijednosti...

sjecam se jedne godine kad se nesto "zateglo" oko mlijeka i mlijecnih proizvoda s Hrvatskom...
nakon tri dana kurcenja ...pola hrvatske vlade dodje na noge u Sarajevo da se "dogovore"...
samo malo strozije "kontrole kvaliteta" npr. mlijeka i mlijecnih proizvoda.....pa nek stoje na granici dva-tri dana....(uvijek se neko opravdanje nadje)
mnogima ne znaju, ali Hrvatska privreda u velikoj mjeri ovisi o potrosacima u BiH...

samo malo ozbiljnije pristupiti problemu i mucnuti glavom...za tri mjeseca najdalje...svi problemi s hrvatskom bi nestali... :wink:
Kako Kosovari jebase Vucica , porez gore 100% i Vucic poce zavijat ko vuk samotnjak . Udaranje po novcaniku nekad je bolnije od metka . Izbjegavat njihovu robu dok god se ne opamete
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#34703 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Roccohljup »


PROSLAVA 9. SIJEČNJA: Hoće li Plenković tjeranjem Lisice istjerati ruske "medvjede" u BiH, Čovića i Del Vechia?!
Čudom se čudi naš čova, krsti i lijevom i desnom, kad na televiziji vidi nekog bilmeza, ministra, premijera, direktora, ravnatelja, ibreti se kako je i ko je uopće toliki kreten da glasa za bilmeza

SENAD ANTE-PORTAL

Prije 48 min

0

Piše: SENAD AVDIĆ

Da je pamćenje naše čeljadi na nivou memorije koke-nesilje, i da u najboljem slučaju traje od sumraka do zore, to je manje-više poznata činjenica. Neki optimističniji i fleksibilniji analitičari smatraju pak da se to pamćenje katkad zna produžiti čak na vremenski interval između dva večernja televizijska Dnevnika, za šta još uvijek nedostaje empirijski dokaz.

Čudom se čudi naš čova, krsti i lijevom i desnom, kad na televiziji vidi nekog bilmeza, ministra, premijera, direktora, ravnatelja, ibreti se kako je i ko je uopće toliki kreten da glasa za bilmeza. Desi se vrlo često, opali ženi ili djeci pedagošku "šljagu" kad ga ponizno i skrušeno podsjete, kaže da je za tog bilmeza glasao (i) on. "Ko, ja?! Ma, nema govora, šta bulazniš ženska glavo?! Istina, ja sam za njega možda glasao dok je bio u onoj drugoj, mojoj, stranci, za ovu novu ne bih ni mrtav", grmi na sav glas naš vječito iznenađeni i uvrijeđeni domaćin, građanin i birač pokorni, nositelj suvereniteta.

Tako su nam godine, decenije i životi u ovoj zemlji protekle u neprekinutim iznenađenjima, latentnim šokiranjima, i tradicionalnim "hladnim tuševima", uobičajenim zabezeknutostima i rutinskim nenaučenim lekcijama, koje su, da stvar bude gora, jednostavne za naučiti. Poput, recimo proste matematike da su jedan i jedan dva, odnosno da je prosti zbir Milorada Dodika i Dragana Čovića uvijek jedno te isto: dvije trećine (vlasti).

PAMTI, PA POVRATI
Zaprepaštenost, u početku, dok stvar nije prešla granice BiH, bošnjačko-sarajevske političke, medijske i akademske čaršije zbog nazočnosti najreprezentativnije delegacije HDZ-a BiH ceremoniji obilježavanja Dana i Krsne slave Republike Srpske, je, sama po sebi je zaprapašćujuća. Čović i Dodik nisu jednom, nego su miliona puta, kad god im se za to namjeste okolnosti i događaji, papagajski opetovali da između njih dvojice, odnosno njihovih stranaka, što će reći njihovih naroda, ne postoji niti jedno spomena vrijedno otvoreno pitanje, niti jedan problem kojeg zajednički, usklađeno nisu do sada riješili, i koje će rješavati odsada.

Nije baš jučer bilo, ali jeste prije jednu sićušnu godinicu dana kada je tadašnji Predsjedavajući Predsjedništva BiH Dragan Čović kazao da ne vidi ništa sporno, ni neustavno u tome da vlast u RS, protivno odluci Ustavnog suda BIH koji je 9.januar proglasio neustavnim, obilježava taj događaja smotrama, mimohodima, u kojima će sudjelovati i dijelovi Oružanih snaga Bosne i Hercegovine. Kako je moguće, upita će se onaj naš naivko ometen u pamćenju, da Čović istovremeno bagateliše jednu presudu Ustavnog suda i maše njegovom drugom odlukom u slučaju apelacije svog kućnog apelanta Bože Ljubića. Eto, moguće je, ako ste Dragan Čović, akademik, europejac, koji promiče zapadne vrijednosti zajedno sa osobama sa američke crne liste u Bosni i Hercegovini, kao i notornim sljedbenicima i skrbnicima genocidne fašističke baštine u Hrvatskoj.



Kako je moguće, prevrću također po vlastitoj jednokratnoj, nepouzdanoj memoriji opozicioni političari, mediji, javnost u Hrvatskoj...da veleposlanik Hrvatske, sjedi na svečanosti na kojoj se odlikuje jedan od krupnijih presuđenih ratnih zločinaca u njegovoj zemlji Slavko Lisica? Zbilja kako je moguć taj diplomatski previd karijernog veleposlanika Del Vechia? Pa moguće je, naravno da je ne samo moguće, nego je i očekivano! Kako se zvao preptostavljeni, nadređeni oficir generala Lisice u Kninskom Korpusu JNA? Ratko Mladić, je li tako?

Da li je taj Ratko Mladić u svojim dnevnicima pribilježio najmanje dva "radna" sastanka sa hrvatskim generalom Slobodanom Praljkom? Je li u tom trenutku (1993.) Mladić u Hrvatskoj počinio ratne zločine? Jeste, kako nije. Da li je na jednom od tih sastanaka, održanom u Mađarskoj kako je zapisao Mladić, a Sudsko vijeće u Haagu uzelo kao autentičan dokument, Praljak kazao kako je uzaludan posao pobiti 50 hiljada muslimana, jer će se oni ponovo izroditi, nego da je praktičnije i dugoročnije rješenje da ih se protjera u "treće zemlje".

Je li za to, barem iz haške presude, znao aktuelni ministar odbrane Hrvatske Tomislav Medved, da li je "domunđavanje" Praljka (odnosno tadašnjeg hrvatskog državnog vrha) sa Mladićem (da ne pominjemo druge Praljkove nestašluke pobrojane u pravomoćnoj presudi) poznato ijednom od zastupnika u Hrvatskom Saboru koji su komemorirali minutom šutnje njegovo mučko stradanje u haškoj sudnici od zločinačke ruke?

VELEPOSLANIK SA KORITA IVANCOVA
Iz svega što je tokom posljednjih godinu-dvije dana činio i govorio hrvatski veleposlanik u Bosni i Hercegovini Ivan Del Veciho , od otvorenog lobiranja za samo jednu (hrvatsku) političku formaciju, pa do, što je još skaradnije i nediplomatskije, krčmljenja i licitiranja sa prodajom državne i imovine u mostarskom "Aluminijumu", ne sa državnim instituijama BiH, nego sa veleposlanikom Ruske Federacije, krajnje je logična i očekivana bila njegova nazočnost na svesrpskoj fešti u Banjaluci. Nakon što je prije mjesec dana izbjegao nazočiti inaugiriranju svih članova Predsjedništva BiH u Sarajevu, veleposlanik Hrvatske je skoknuo na zasebnu proslavu jednog njegovog člana u Lukavici.

Kao u onoj Arsenovoj pjesmi "sve ga je vodilo njemu"- Dodiku, u Banja Luku, gdje će radost i svetost Devetog januara podijeliti sa osobama koje su počinile zločine u njegovoj domovini Hrvatskoj. Pokojni general Lisica (koji, uzgred, nije najveću tragediju Hrvatima načinio u Šibeniku, nego na Kupresu u aprilu 1992, jedinom ozbiljnom srpsko-hrvatskom fajtu u BiH) nije tu jedini niti imao problema sa hrvatskim pravosuđem i državom, takav je i ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin, osoba kojoj je zabranjen ulazaka u susjednu državu.

Sve do danas, dok se stanovitim krugovima unutar vlasti u Hrvatskoj nije učinilo da je njihov veleposlanik u BiH , malo prekardašio, niko nije znao, niti je mogao znati da li je cjelopkupno djelovanje veleposlanika Del Vechia u zemlji-domaćinu negdje verificirano, odobreno, usuglašeno? Ili je, pak njegovo soliranje, odnosno kazačok kojeg neumorno igra sa ruskim kolegom Petrom Ivancovim, stvar njegovog osobnog izbora i diplomatsko-glazbenog ukusa.

Početkom ove godine, gostujući na Hrvatskoj televiziji, profesor Ivo Banac je na pitanje da ocijeni prilike u Bosni i Hercegovini, njene evropske perspektive i sudbinu euroatalanskog puta, odgovorio sablasno teškom i oporom rečenicom: "Jedino relevantno pitanje kada se govori o Bosni i Hercegovini jeste da li će se ona održati kao država, ili će se raspasti!"



Ključ opstanka Bosne i Hercegovine, ili njenog državnog rastakanja, kao drugog realnog scenarija, po Bančevom mišljenju "drži gospodin Dragan Ćović", za kojeg je kazao da "je najmoćniji političar u Hrvatskoj". Čoviću se danas otvaraju sva vrata u Hrvatskoj, zahvaljujući njegovoj vještini dobijanja podrške od svih relevantnih državnih, političkih i akademsko-vjerskih struktura koje, kako je kazao Banac koristi u osobne svrhe i ličnu korist. Bez Čovića kao partnera Dodik je nemoćan; sa ujedinjenim Čovićem i Dodikom, Bosna i Hercegovina je nemoćna, bolje rečeno nemoguća.

Ako bi se htjelo biti zločest, a pri tom se ne ogriješiti o činjenice, moglo bi se kazati kako je nazočnost Čovića i njegovog financijskog meštra Vjekoslava Bevande na svečanosti obilježavanja Dana Republike Srpske, možda i logičnije i opravdanije od prisustva Milorada Dodika: Hrvatska demokratska zajednica, pa i djelomično Čović, mnogo su više doprinijeli formiranju Republike Srpske nego što je to slučaj a Miloradom Dodikom, koji je u prelomnim događajima stvaranja RS bio politički marginalac, uamljeni slobodni strijelac u Skupštini RS, bez stranke i utjecaja. Republika Srpska je postojala i bez Dodika, ali bi bila nemoguća bez HDZ-a i "Herceg Bosne", bez sastanaka u Grazu i širom regije, bez susreta Šarinića i Miloševića, Prlića i Krajišnika, Mladića i Praljka, bez Karađorđeva kao prapočetka dekomponiranja ustavno-pravnih temelja Bosne i Hercegovine.

NEMOJ, MILE, DA OSTAVLJAŠ DRUGA
Režiser Danis Tanović, koji je posljednjih mjeseci u Zagrebu snimao televizijsku seriju "Uspjeh" koja se od ove nedjelje emitira na HBO-u, upitao je na Twiteru premijera Hrvatske Andreja Plenkovića za njegovo mišljenje o Čovićevom ponašanju. "Je li tebi ok da Čović ide u Banja Luku proslavljati 200.000 protjeranih Hrvata i prisustvovati dodjeli ordena ratnom zločincu (RH)", pita Tanović premijera Hrvatske i nastavlja: "Ako nije, hoćeš li to javno reći, ili ćeš se praviti da nisi čuo. Ako...ništa. Zaboravi..."

Tanovićeva dobronamjerna neupućenost i površni aktivizam previđaju (zaboravljaju, opet)nekoliko krupnih stvari: prvu, da hodočašće u Banja Luku jeste posljednji, ali nikako nije najozbiljniji čin Čovićevog rušenja ustavnog poretka u gvozdenom paktu sa Miloradom Dodikom. Druga manje-više poznata činjenica je ta da je Plenković, između ostalog i Deklaracijom u Saboru odriješio ruke Draganu Čoviću za politiku koju upražnjava u Bosni i Hercegovini u svakom njenom detalju, pa i bezrezervnom savezu sa Dodikom, odnosno Srbijom, precizno rečeno sa Rusijom.

Stoga Plenković o njegovi ministri nemaju pravo na iznenađenje, ljutnju i "zabrinutost" zbog incidenta sa ratnim zločincem Slavkom Lisicom. Ne postoji nikakva "dvostruka linija zapovijedanja" u odnosima Zagreba prema čelništvu HDZ-a na koju se tokom suđenja Tihomiru Blaškiću pozivao njegov branitelj Ante Nobilo: riječ je o jedinstvenom, koherentnom, po Bosnu i Hercegovinu destruktivnom djelovanju njenog zapadnog susjeda koji katkada, na svojim marginama, ima i i takve, sporadične ekscese kakvim je zvanični Zagreb, s pravom, ocijenio nazočnost svojeg veleposlanika u Banja Luci.

Neka se barem na malo dulje vrijeme upamti sljedeća: ne provodi zvaničnu politiku Hrvatske prema Bosni i Hercegovini zabludjeli veleposlanik Del Vechio, nego to čini Dragan Čović. Pri tom ojačan Dodikom i zaštićen Rusijom.

(SB)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#34704 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Banksy »

JThomas wrote:
ama nemoguće je da šefovi nisu znali. ambasador zbog EU i dijela javnosti sad mora primiti metak za ekipu. ali nema šanse. ako prođe prođe.
Upravo tako.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#34705 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Nivelacija »

Skutoriju dobiti u ekonomskom ratu i od muke pustiti ih da i dalje slave tudje praznike koji slave etnicko ciscenje hrvata.

Zna se kupuje se domace, siri se svijest o kladionicama..
Jedino mala prepreka je SDA koje pogoduje sve HDZ-u kako bi im bili saucesnici u vladi a SDA-u je ipak stranka i kadar ispred Bosne i Bosnjaka.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#34706 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

Nece ovo na dobro. Mnogi Hrvati ovo podrzavaju, mozda cak i vecina podrzava. RS se naoruzala pravo. Tako da nas ceka nesto lose i zlo mozda. :(
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#34707 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

JThomas wrote:ama nemoguće je da šefovi nisu znali. ambasador zbog EU i dijela javnosti sad mora primiti metak za ekipu. ali nema šanse. ako prođe prođe.
Ma znali su oni ali nisu znali da će ih Željko ebat Lisicom. :P
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34708 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Uvijek sam govorila da je naš Željko Cvijanović veća muškarčina od cjelokupnog vrha RH na čelu sa Plenkijem i od Čove i škvadre :D

Poreda ih na koljena!
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#34709 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by horkesh »

Evo nešto za Tuzlake:
PISMO ČITATELJA IZ TUZLE: Hrvate maltretiraju, incidenti su svakodnevni, životi mojih najmilijih su ugroženi

https://www.dnevnik.ba/teme/pismo-citat ... najmilijih
Ne znam baš koliko je vjerovati članku koji kao ilustraciju postavi sliku Sarajeva, ali eto, protabirite malo :-)
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#34710 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Control panel »

Klujic se bez vazelina uvuce plen ki munu u shupak.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ratn ... 55661.aspx
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#34711 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Henry Chinaski »

horkesh wrote:Evo nešto za Tuzlake:
PISMO ČITATELJA IZ TUZLE: Hrvate maltretiraju, incidenti su svakodnevni, životi mojih najmilijih su ugroženi

https://www.dnevnik.ba/teme/pismo-citat ... najmilijih
Ne znam baš koliko je vjerovati članku koji kao ilustraciju postavi sliku Sarajeva, ali eto, protabirite malo :-)
Pretpostavljam da u ovim međukomšijskim odnosima ima istine.
Mislim, ipak, da to nema veze sa nacionalnošću jer znam bezbroj slučajeva gdje neko ima govno za komšiju pa tako i svakodnevne probleme.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34712 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

bh.tornjak wrote:
mishic wrote:Išao Čović dogovoriti sa Miletom da mu u kamenjar dopremi i preostalih 6% Hrvata iz RS.
Dobro bi došli da poprave rejting tonućem HDZ-u.
Rusi imaju Mostarski Aluminij na nisanu za marku...
Hr je kao neki (tj. u nekom postotku) suvlasnik Aluminija i sve se radi da se ta firma preda Rusima na tacni...
Hr bi preko toga "prebila" neka dugovanja Agrokora
Vecinu ima vlada federacije ...
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#34713 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bh.tornjak »

mO k3 wrote:
bh.tornjak wrote:
mishic wrote:Išao Čović dogovoriti sa Miletom da mu u kamenjar dopremi i preostalih 6% Hrvata iz RS.
Dobro bi došli da poprave rejting tonućem HDZ-u.
Rusi imaju Mostarski Aluminij na nisanu za marku...
Hr je kao neki (tj. u nekom postotku) suvlasnik Aluminija i sve se radi da se ta firma preda Rusima na tacni...
Hr bi preko toga "prebila" neka dugovanja Agrokora
Vecinu ima vlada federacije ...


zapamti ovaj datum...ili arhiviraj...pa otvori za nekih par mjeseci

godinama je na sceni pljacka BiH....tako da im ni to nece predstavlja neku prepreku

osim ako Bosnjacki politicari kao i pro-BiH stranke ne dodju tobe

edit:

ako je federacija vecinski vlasnik....jos danas u 18:00 trebaju da prestanu s isporukim struje i novca za placanje iste
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34714 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Vjekoslav Bevanda: Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje, niti ću se pravdati bilo kome



Čuj ovoga Bevande :D nema kompleks. Pa imaš li ikakvog dostojanstva i empatije prema žrtvama HR naroda u BiH i HR?To Bošnjaci imaju komplekse od Srba pa ne odlaze na Dodikova slavlja progona, egzikucija i genocida?

Kakav kompleks? Lik je nepismen/neobrazovan i ne zna se izražavati... Da ode neko od Bošnjaka tako, trebalo bi ga doživotno skinuti sa političke scene.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#34715 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vatrogasac »

Braćo, da mu halalimo?

Image
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34716 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

LOL

Da toliko Dodik nije trubio o toj svečanosti... I povjerovali bi u slučajnost dragi Ivane :D
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#34717 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by horkesh »

vatrogasac wrote:Braćo, da mu halalimo?

Image
Vrlo uvjerljiva priča. Išli, haman, na radni sastanak, odnosno večeru uveče, a Del Vecchio pojma nema šta je bilo 9. januara i šta se tada dešava u Banjoj Luci.

I bio je veoma iznenađen kad je vidio stotine uzvanica dok je stajao i ćaskao s predsjednikom, po dogovoru :roll:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#34718 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vatrogasac »

Iliti u prevodu sa bosanskog hrvatskog....majorizacija.

Image
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34719 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

PreCjednik! Mirotvorac! Milorad Dodik:

Govoreći o hrvatskom ambasadoru, rekao je da on nije prisustvao zvaničnom dijelu programa Dana RS, i da je zahvalan svima, i Draganu Čoviću, što je prisustvovao.

Rekao je da će i predstavnici RS učestvovati na obilježavanjima manifestacija hrvatskog naroda, uprkos neraščišćenih odnosa koji postoje.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#34720 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by horkesh »

SaraFina wrote:Vjekoslav Bevanda: Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje, niti ću se pravdati bilo kome



Čuj ovoga Bevande :D nema kompleks. Pa imaš li ikakvog dostojanstva i empatije prema žrtvama HR naroda u BiH i HR?To Bošnjaci imaju komplekse od Srba pa ne odlaze na Dodikova slavlja progona, egzikucija i genocida?

Kakav kompleks? Lik je nepismen/neobrazovan i ne zna se izražavati... Da ode neko od Bošnjaka tako, trebalo bi ga doživotno skinuti sa političke scene.
Bevanda, kao i cjelokupan HDZ, ima itekakav kompleks od Srba. To je jedna vrlo specifična i zanimljiva pojava koja bi se trebala proučavati.

Inače, nema kompleks ni bojkotovati bajramski prijem, prijem povodom Dana državnosti BiH, inauguraciju u Predsjedništvu BiH... Sve to su Bevanda i Čović bojkotovali.

Kompleks je čudo.
balks
Posts: 260
Joined: 16/11/2010 19:28

#34721 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by balks »

Sve je ovo bila jedna predstava za javnost.
Veleposlanik je svakako trebao da završi službu, pa je RH iskoristila situaciju i napravila igrokaz s njim, dok je u stvarnosti poslan da odradi posao s Rusima.
Zeznute se igre igraju, na malo većim razinama.
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34722 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

horkesh wrote:
SaraFina wrote:Vjekoslav Bevanda: Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje, niti ću se pravdati bilo kome



Čuj ovoga Bevande :D nema kompleks. Pa imaš li ikakvog dostojanstva i empatije prema žrtvama HR naroda u BiH i HR?To Bošnjaci imaju komplekse od Srba pa ne odlaze na Dodikova slavlja progona, egzikucija i genocida?

Kakav kompleks? Lik je nepismen/neobrazovan i ne zna se izražavati... Da ode neko od Bošnjaka tako, trebalo bi ga doživotno skinuti sa političke scene.
Bevanda, kao i cjelokupan HDZ, ima itekakav kompleks od Srba. To je jedna vrlo specifična i zanimljiva pojava koja bi se trebala proučavati.

Inače, nema kompleks ni bojkotovati bajramski prijem, prijem povodom Dana državnosti BiH, inauguraciju u Predsjedništvu BiH... Sve to su Bevanda i Čović bojkotovali.

Kompleks je čudo.
To je tačno..
Medjutim lik je degen s izjavom. To sam mislila. Nesuvisla je. Valjda svojim pojavljivanjem je unizio HR žrtve i njihove porodice, prognane sa teritorije RS. Tu se radi o nedostatku poštovanja i empatije. Ne kompleksima. Budaletina.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22805
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34723 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by GandalfSivi »

I opet mi je nevjerovatno da ljudi ne znaju za pricu o Muji, majci, kockanju, karanju i vadjenju...
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34724 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

balks wrote:Sve je ovo bila jedna predstava za javnost.
Veleposlanik je svakako trebao da završi službu, pa je RH iskoristila situaciju i napravila igrokaz s njim, dok je u stvarnosti poslan da odradi posao s Rusima.
Zeznute se igre igraju, na malo većim razinama.

Inače su to sve igrači sa malo većih razina. Čović i Bevanda..Plus ona prateća škvadra.
Sjecikese i trgovci HR narodom i žrtvama, vjekovnim ognjištima. Fujj
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34725 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

GandalfSivi wrote:I opet mi je nevjerovatno da ljudi ne znaju za pricu o Muji, majci, kockanju, karanju i vadjenju...

Znamo.

Mati ga nije karala, što se kockao. Nego što se "vadio" kao i ove budale.
Post Reply