Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34701 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Đe li je Arzo... nedostaje mi... :)
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#34702 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

MK81 wrote:
kmirsad wrote:Ako Dino prihvati ovakav uslov za prijem uposlenika i imenovanje/razriješenje dužnosnika putem konkursa, uz onaj koji je Pedja već postavio, vezano za Zakon o porijeklu imovine imanovanih dužnosnika... što da ne... eto vlasti...
Vuk dlaku mjenja ali ćud nikada.
Pa nije Dino moralna vertikala. O njemu se već sve zna. Zna se i kako je on napredovao. Ne treba zaboraviti iz kakve stranke on dolazi gdje je sve ovo misaona imenica i do skoro Dino nije imao sa tim problem. Ne može preko noći promjeniti svoj pogled na život, to je nemoguće jednostavno.
Sad je hadžiDino. Allah zna najbolje kakav je ? :D
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#34703 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nero Histrion »

pemanapemani wrote:
kmirsad wrote:
high_volume wrote:Zanimljivo je i da SDA botovi navijaju za koaliranje NS sa Dinom Konakovićem, znajući da će Dino potopiti NS :-)
Uze mi riječ iz usta...mislim na ovo boldirano... ovo drugo ne znam sa sigurnošču... :-D
Hajde forumskom puku predočite jedan primjer navedenog.

Da je tako kako tvrdite Stav, Faktor, Slobodna Bosna i slični bi na sav glas gurali koaliciju NS i NiP. Oni već danima verglaju o antibošnjačkoj prirodi NS i slične budalaštine, a guraju priču kako zbog dobra države vlast trebaju formirati stranke koje su pobjedile, da vlast treba biti po vertikali i slične izlizane priče.
Ovo gore boldirano, plus Saff su glasila SDA, treba njih s vremena na vrijeme iscitati i oslusnuti sta Gazda hoce. Uvrede koje Stav bljuje na racun koalicije NS i NiP su pokazatelj da im je prpa i da im razvoj situacije ne ide na ruku. Imam mnogo zamjerki na rad Kifle, ali trenutno nema druge opcije nego koalicija vecine protiv SDA. Ako su pametni, ostavit ce ega po strani i raditi u korist naroda. Ako nisu, brzo ce im se obit o glavu. Nisam optimista, a volio bih da se nesto pokrene i ovaj narod izvadi iz mutljaga.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34704 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Novak20 wrote:
MK81 wrote:
kmirsad wrote:Ako Dino prihvati ovakav uslov za prijem uposlenika i imenovanje/razriješenje dužnosnika putem konkursa, uz onaj koji je Pedja već postavio, vezano za Zakon o porijeklu imovine imanovanih dužnosnika... što da ne... eto vlasti...
Vuk dlaku mjenja ali ćud nikada.
Pa nije Dino moralna vertikala. O njemu se već sve zna. Zna se i kako je on napredovao. Ne treba zaboraviti iz kakve stranke on dolazi gdje je sve ovo misaona imenica i do skoro Dino nije imao sa tim problem. Ne može preko noći promjeniti svoj pogled na život, to je nemoguće jednostavno.
Sad je hadžiDino. Allah zna najbolje kakav je ? :D
Zato sam i postavio ovu hipotezu... :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34705 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Nero Histrion wrote:
Ovo gore boldirano, plus Saff su glasila SDA, treba njih s vremena na vrijeme iscitati i oslusnuti sta Gazda hoce. Uvrede koje Stav bljuje na racun koalicije NS i NiP su pokazatelj da im je prpa i da im razvoj situacije ne ide na ruku. Imam mnogo zamjerki na rad Kifle, ali trenutno nema druge opcije nego koalicija vecine protiv SDA. Ako su pametni, ostavit ce ega po strani i raditi u korist naroda. Ako nisu, brzo ce im se obit o glavu. Nisam optimista, a volio bih da se nesto pokrene i ovaj narod izvadi iz mutljaga.
Marketing je čudo jedno... ima i ono " da se Vlasi ne dosjete"... nekad kontra reklama, sinhronizovana sa reklamom, daje najbolje rezultate na prodaju loše i nekvalitetne robe... ne tvrdim, ali može biti... veliki je ulog, stručni ljudi rade markeketing...
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#34706 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by shbc »

kmirsad wrote:
Nero Histrion wrote:
Ovo gore boldirano, plus Saff su glasila SDA, treba njih s vremena na vrijeme iscitati i oslusnuti sta Gazda hoce. Uvrede koje Stav bljuje na racun koalicije NS i NiP su pokazatelj da im je prpa i da im razvoj situacije ne ide na ruku. Imam mnogo zamjerki na rad Kifle, ali trenutno nema druge opcije nego koalicija vecine protiv SDA. Ako su pametni, ostavit ce ega po strani i raditi u korist naroda. Ako nisu, brzo ce im se obit o glavu. Nisam optimista, a volio bih da se nesto pokrene i ovaj narod izvadi iz mutljaga.
Marketing je čudo jedno... ima i ono " da se Vlasi ne dosjete"... nekad kontra reklama, sinhronizovana sa reklamom, daje najbolje rezultate na prodaju loše i nekvalitetne robe... ne tvrdim, ali može biti... veliki je ulog, stručni ljudi rade markeketing...
Ovo je u rangu onoga "svaka reklama je dobra reklama". Nesto sto je u narodu poprilicno zastupljeno, a sto nijedan marketing strucnjak nikada nece reci.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#34707 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by A_A_AKCIJA »

kmirsad wrote:
MK81 wrote:
kmirsad wrote:Ako Dino prihvati ovakav uslov za prijem uposlenika i imenovanje/razriješenje dužnosnika putem konkursa, uz onaj koji je Pedja već postavio, vezano za Zakon o porijeklu imovine imanovanih dužnosnika... što da ne... eto vlasti...
Vuk dlaku mjenja ali ćud nikada.
Pa nije Dino moralna vertikala. O njemu se već sve zna. Zna se i kako je on napredovao. Ne treba zaboraviti iz kakve stranke on dolazi gdje je sve ovo misaona imenica i do skoro Dino nije imao sa tim problem. Ne može preko noći promjeniti svoj pogled na život, to je nemoguće jednostavno.
Možda i može. možda je shvatio da je počinino mnogo grijeha, možda se prepao kazne i Đehenema... Znaju ljudi doči tobe pa se promijeniti, pokajati...Ja sam ovo samo iznio kao hipotezu...
Mirso, uz dužno poštovanje starijem čovjeku, lupaš brate, nemoj se ljutiti.

Pročitaj malo prvo. Nema šta Dino prihvatati konkurse za direktore, kada je to bila jedna od tačaka predizborne kampanje NiP. Isto je i sa matematičkim koalicijama, ponovljeno sto puta.

Znam ja da treba malo pojačati poziciju NS prije formiranja kolaicije, pa se malo udara po Konakoviću, ali ofirno je, a još ima i ovih poletaraca koji će se primiti na priču, pa ćete ih izgubiti kao glasače. Nećemo nigdje sa tom retorikom. NiP ima najbolju poziciju za formiranje koalicije i pomirite se s tim. Za bolju poziciju NS treba malo više odlučnosti, hrabrosti, principijelnosti, a manje retorike. Pogledate kako je to NiP odradio i biće bolje :-D .

Ne bi bilo lijepo da ja recimo opalim po Marjanoviću kao preletaču i SDA kadru, Peđi kao bezmudom kalkulantu... Ne ide. To su ljudi koji će voditi KS sutra i treba da radimo na njihovoj saradnji, a ne obrnuto. Konaković je sa Bakirom zakuhao upravo zato jer mu je riđobradi prigovarao što stavlja narod ispred stranke. I meni je bitniji bolji život u Sarajevu od bilo koje stranke i trebalo bi da je tako svakom normalnom čovjeku.

Ova priča samo koristi SDA, a šteti budućim koalicionim partnerima. Pa saberite kako će glasači NS reagovati ako im njihova stranka ponovo obezbijedi mandat za SDA. Ja sam najbolji primjer.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#34708 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Radio Sarajevo »

Ja sam neko ko fakat mrzi SDA, a i Dinu ne volim, ali realno Dino uopšte nije tako loše radio u svom mandatu.

Bilo bi dobro kad bi ljudi shvatili da ovdje nema ideologije, Kanton nisu ustaše i partizani (osim u slučaju škole M. Busuladžić, ali to je nevažna stvar), nego GRAS, Vodovod, javna preduzeća, zelene površine, kvalitet zraka itd.

To su pitanja koja svi žele riješiti, i ako će to uraditi i crnokošuljaši, boli me dupe, važniji mi je čist zrak i dobar javni prevoz od toga kako se škola zove.

Kad se završe ekonomska i druga važna pitanja, onda možemo o ideologijama, ali dotad ima važnijih stvari.

Ja uvijek glasam da moja partija uđe u vlast, i ako to ne urade, onda ih ne biram na narednim izborima, osim ako teoretski nisu bili u stanju to uraditi.

Postoji nekoliko razloga zbog kojih ove izborne rezultate možemo smatrati odličnim.

1. Dino je svjestan da mu je ovo jedina šansa.
2. Naša stranka nema šta izgubiti jer imaju mandat manje od Dine, i vjerovatno će njega postaviti za premijera, i time im dati veću odgovornost.
3. Imaju iste principe oko kojih se slažu (mrzim ovu riječ, ne znam ko izmisli riječ principijelnost, ja bih je preveo u tvrdoglavost), barem načelno.
4. Žele uraditi nešto dobro za Kanton, barem tako kažu.
5. Mogu konačno bez SDA.
6. Imaju šansu da na narednim lokalnim izborima dobiju čak sve svoje načelnike u gradskim opštinama, a možda čak i šire. To onda stvara sjajnu poziciju za izbore 2022. godine.
7. Mogu se fokusirati na tri stari, kao što su GRAS, Vodovod i zrak u Kantonu, i to će biti dovoljno ako se uporedi s prethodnim vlastima. Ako još nešto urade, puna šaka brade.
8. Drugu šansu će teško dobiti, morali bi se kockati ako ne uđu u vlast.
9. Uvijek se od koalicije može odustati, ako nešto krene po zlu.
10. Čini se da sada neće biti preletača, ili ih neće biti dovoljno.

Pored ovih deset razloga za vlast, ja ne vidim nijedan razlog da se u vlast ne uđe. Možda ih kasnije bude, ali sad ih nema.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#34709 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

znači osuđeni smo na dvije opcije. vlast sa sda ili vlast koju predvodi, od nedavno, bivši funkcioner sda.

woooow, kakav uspijeh.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#34710 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Pa to su rezultati izbora... ima i treća opcija, zaključati se u kuću i ne izlaziti četiri godine.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#34711 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by A_A_AKCIJA »

malakh wrote:znači osuđeni smo na dvije opcije. vlast sa sda ili vlast koju predvodi, od nedavno, bivši funkcioner sda.

woooow, kakav uspijeh.
Dobro, imaš li šta treće? Nemaš!

Krivo ti što nemaš? Potrudi se više sljedeći put pa sve sam uredi po svome. Do tada... Šta da ti kažem
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#34712 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

malakh wrote:znači osuđeni smo na dvije opcije. vlast sa sda ili vlast koju predvodi, od nedavno, bivši funkcioner sda.

woooow, kakav uspijeh.
To je vecinska volja tvog grada i naroda.

Tako je od prvog dana kada je tvoj (i moj) narod okusio demokratiju do dana danasnjeg.

Za promjene svijesti naroda su potrebne decenije, mozda i cijelo stoljece.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#34713 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

Kikibombona wrote:
malakh wrote:znači osuđeni smo na dvije opcije. vlast sa sda ili vlast koju predvodi, od nedavno, bivši funkcioner sda.

woooow, kakav uspijeh.
To je vecinska volja tvog grada i naroda.

Tako je od prvog dana kada je tvoj (i moj) narod okusio demokratiju do dana danasnjeg.

Za promjene svijesti naroda su potrebne decenije, mozda i cijelo stoljece.
budući da je na ovim izborima sda prošla bolje nego u prethodna 4 izborna ciklusa, a da je b-sda (ili ti ga narod i pravda), druga stranka po snazi u kantonu sarajevo, onda se može izvući zaključak da je promjena svijesti još uvijek na nivou one priče da će čovjek pokoriti galaksiju.

zato je sada nužnije nego ikada da se napravi jak blok građanskih stranaka i da se konačno te lične sujete ostave po strani, jer ako je sada ovako, bojim se da bi na lokalnim izborima u većini općina sda sama mogla imati komotnu većinu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#34714 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

malakh wrote:
Kikibombona wrote:
malakh wrote:znači osuđeni smo na dvije opcije. vlast sa sda ili vlast koju predvodi, od nedavno, bivši funkcioner sda.

woooow, kakav uspijeh.
To je vecinska volja tvog grada i naroda.

Tako je od prvog dana kada je tvoj (i moj) narod okusio demokratiju do dana danasnjeg.

Za promjene svijesti naroda su potrebne decenije, mozda i cijelo stoljece.
budući da je na ovim izborima sda prošla bolje nego u prethodna 4 izborna ciklusa, a da je b-sda (ili ti ga narod i pravda), druga stranka po snazi u kantonu sarajevo, onda se može izvući zaključak da promjena svijesti je još uvijek na nivou one priče da će čovjek pokoriti galaksiju.

zato je sada nužnije nego ikada da se napravi jak blok građanskih stranaka i da se konačno te lične sujete ostave po strani, jer ako je sada ovako, bojim se da bi na lokalnim izborima u većini općina sda sama mogla imati komotnu većinu.
To je tako u teoriji, u praksi je DF bliži SDA nego NiP.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#34715 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

ultima_palabra wrote: To je tako u teoriji, u praksi je DF bliži SDA nego NiP.
jako naivno razmišljanje kolega. svi su bliski sda, a u pitanju su samo nijanse ko je bliži.
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#34716 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

Radio Sarajevo wrote:Ja sam neko ko fakat mrzi SDA, a i Dinu ne volim, ali realno Dino uopšte nije tako loše radio u svom mandatu.

Bilo bi dobro kad bi ljudi shvatili da ovdje nema ideologije, Kanton nisu ustaše i partizani (osim u slučaju škole M. Busuladžić, ali to je nevažna stvar), nego GRAS, Vodovod, javna preduzeća, zelene površine, kvalitet zraka itd.

To su pitanja koja svi žele riješiti, i ako će to uraditi i crnokošuljaši, boli me dupe, važniji mi je čist zrak i dobar javni prevoz od toga kako se škola zove.

Kad se završe ekonomska i druga važna pitanja, onda možemo o ideologijama, ali dotad ima važnijih stvari.

Ja uvijek glasam da moja partija uđe u vlast, i ako to ne urade, onda ih ne biram na narednim izborima, osim ako teoretski nisu bili u stanju to uraditi.

Postoji nekoliko razloga zbog kojih ove izborne rezultate možemo smatrati odličnim.

1. Dino je svjestan da mu je ovo jedina šansa.
2. Naša stranka nema šta izgubiti jer imaju mandat manje od Dine, i vjerovatno će njega postaviti za premijera, i time im dati veću odgovornost.
3. Imaju iste principe oko kojih se slažu (mrzim ovu riječ, ne znam ko izmisli riječ principijelnost, ja bih je preveo u tvrdoglavost), barem načelno.
4. Žele uraditi nešto dobro za Kanton, barem tako kažu.
5. Mogu konačno bez SDA.
6. Imaju šansu da na narednim lokalnim izborima dobiju čak sve svoje načelnike u gradskim opštinama, a možda čak i šire. To onda stvara sjajnu poziciju za izbore 2022. godine.
7. Mogu se fokusirati na tri stari, kao što su GRAS, Vodovod i zrak u Kantonu, i to će biti dovoljno ako se uporedi s prethodnim vlastima. Ako još nešto urade, puna šaka brade.
8. Drugu šansu će teško dobiti, morali bi se kockati ako ne uđu u vlast.
9. Uvijek se od koalicije može odustati, ako nešto krene po zlu.
10. Čini se da sada neće biti preletača, ili ih neće biti dovoljno.

Pored ovih deset razloga za vlast, ja ne vidim nijedan razlog da se u vlast ne uđe. Možda ih kasnije bude, ali sad ih nema.

da s vecinom ovoga se slazem... izjava forumasa s ove teme je najbolja do sada " za obracun s bandom potreban je revolveras a potom uspostaviti sudove" :thumbup: prejak citat za mene i apsolutno istinit... znaci ubaciti kiflu u obracun s svojim dojucerasnjim kolegama je po meni neki iskorak za buducnost... da ce biti tesko, bice, znaci pedja i sabina neka ne sanjaju da ce mirno spavati jer ce imati kolac u vlasti prvi put i frcat ce varnice, opstrukcije, podmetanja, ucjene itd sa svih strana.Sretno i Bericetno.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#34717 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

malakh wrote:budući da je na ovim izborima sda prošla bolje nego u prethodna 4 izborna ciklusa, a da je b-sda (ili ti ga narod i pravda), druga stranka po snazi u kantonu sarajevo, onda se može izvući zaključak da je promjena svijesti još uvijek na nivou one priče da će čovjek pokoriti galaksiju.

zato je sada nužnije nego ikada da se napravi jak blok građanskih stranaka i da se konačno te lične sujete ostave po strani, jer ako je sada ovako, bojim se da bi na lokalnim izborima u većini općina sda sama mogla imati komotnu većinu.
SDA ideologija ce biti dominantna unutar bosnjackog naroda jos nekoliko decenija. Vecina ljudi simpatizira SDA i derivate. To je notorna cinjenica.

E sad, ti skontaj da li treba i vrijedi cekati 30-50-80 godina da ljevica preuzme simpatije vecine ljudi?

Da li si spreman glasati za opoziciju narednih 30 godina?

Ja sam misljenja da se samo iz pozicije vlasti moze ubrzano mijenjati svijest ljudi tako sto ces raditi nesto konkretno. Iz opozicije si krajnje limitiran i napredak je veoma spor. Pogledaj napredak NS u proteklih 10 godina...
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#34718 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

Kikibombona wrote:
malakh wrote:budući da je na ovim izborima sda prošla bolje nego u prethodna 4 izborna ciklusa, a da je b-sda (ili ti ga narod i pravda), druga stranka po snazi u kantonu sarajevo, onda se može izvući zaključak da je promjena svijesti još uvijek na nivou one priče da će čovjek pokoriti galaksiju.

zato je sada nužnije nego ikada da se napravi jak blok građanskih stranaka i da se konačno te lične sujete ostave po strani, jer ako je sada ovako, bojim se da bi na lokalnim izborima u većini općina sda sama mogla imati komotnu većinu.
SDA ideologija ce biti dominantna unutar bosnjackog naroda jos nekoliko decenija. Vecina ljudi simpatizira SDA i derivate. To je notorna cinjenica.

E sad, ti skontaj da li treba i vrijedi cekati 30-50-80 godina da ljevica preuzme simpatije vecine ljudi?

Da li si spreman glasati za opoziciju narednih 30 godina?

Ja sam misljenja da se samo iz pozicije vlasti moze ubrzano mijenjati svijest ljudi tako sto ces raditi nesto konkretno. Iz opozicije si krajnje limitiran i napredak je veoma spor. Pogledaj napredak NS u proteklih 10 godina...
Ne slažem se vezano za ovu dominaciju SDA. Problem je u toj ljevici isključivo. Pa oni nemaju svoj glas koji se čuje. Vjerujem da uopšte ne znaju šta znači socijaldemokratija ili socijal liberalizam velika većina. Treba živjeti tu ideju i energično je propagirati kao što ovi nacionalisti propagiraju svoje. Za ove se čuje pred izbore i to nejasno.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#34719 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Rekao sam dan poslje izbora, pa cu opet ponoviti. Dino je superkifla kakvih ima, ni SDP ni NS se ne mogu nadati boljem desnom partneru.
Dakle manje suplje, vise rada, da se covjek ne mora razmisljati da li da kupuje sezonske karte i slicno. :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34720 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

A_A_AKCIJA wrote:
kmirsad wrote:
kmirsad wrote:Ako Dino prihvati ovakav uslov za prijem uposlenika i imenovanje/razriješenje dužnosnika putem konkursa, uz onaj koji je Pedja već postavio, vezano za Zakon o porijeklu imovine imanovanih dužnosnika... što da ne... eto vlasti...


Možda i može. možda je shvatio da je počinino mnogo grijeha, možda se prepao kazne i Đehenema... Znaju ljudi doči tobe pa se promijeniti, pokajati...Ja sam ovo samo iznio kao hipotezu...
Mirso, uz dužno poštovanje starijem čovjeku, lupaš brate, nemoj se ljutiti.

Pročitaj malo prvo. Nema šta Dino prihvatati konkurse za direktore, kada je to bila jedna od tačaka predizborne kampanje NiP. Isto je i sa matematičkim koalicijama, ponovljeno sto puta.

Znam ja da treba malo pojačati poziciju NS prije formiranja kolaicije, pa se malo udara po Konakoviću, ali ofirno je, a još ima i ovih poletaraca koji će se primiti na priču, pa ćete ih izgubiti kao glasače. Nećemo nigdje sa tom retorikom. NiP ima najbolju poziciju za formiranje koalicije i pomirite se s tim. Za bolju poziciju NS treba malo više odlučnosti, hrabrosti, principijelnosti, a manje retorike. Pogledate kako je to NiP odradio i biće bolje :-D .

Ne bi bilo lijepo da ja recimo opalim po Marjanoviću kao preletaču i SDA kadru, Peđi kao bezmudom kalkulantu... Ne ide. To su ljudi koji će voditi KS sutra i treba da radimo na njihovoj saradnji, a ne obrnuto. Konaković je sa Bakirom zakuhao upravo zato jer mu je riđobradi prigovarao što stavlja narod ispred stranke. I meni je bitniji bolji život u Sarajevu od bilo koje stranke i trebalo bi da je tako svakom normalnom čovjeku.

Ova priča samo koristi SDA, a šteti budućim koalicionim partnerima. Pa saberite kako će glasači NS reagovati ako im njihova stranka ponovo obezbijedi mandat za SDA. Ja sam najbolji primjer.
Haj reci života ti... gdje kada i šta sam ružno rekao o Dini... ćak sam u prethodnom postu rekao da o njemu ne znam ništa sem napisa u medijima i dru,štvenim mrežama... ostalo je sve hipotetički...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#34721 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bosanac sa dna kace »

Hocće'l iko iz te stranke pokrenut bojkot firmi koje podržavaju HDZ aparthejd, antisemitizam i UZP?
Ne mora javno, a li ero da pokrenu npr. štamapanje i rasturanje brošura....
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#34722 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

Bosanac sa dna kace wrote:Hocće'l iko iz te stranke pokrenut bojkot firmi koje podržavaju HDZ aparthejd, antisemitizam i UZP?
Ne mora javno, a li ero da pokrenu npr. štamapanje i rasturanje brošura....
Kao što je pokrenula SDA jel? 30 godina skupa pljačkaju narode u FBiH. Sve poluge finansija su u rukama HDZ kojeg toliko mrze itd itd... ne budi naivan
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#34723 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Bosanac sa dna kace wrote:Hocće'l iko iz te stranke pokrenut bojkot firmi koje podržavaju HDZ aparthejd, antisemitizam i UZP?
Ne mora javno, a li ero da pokrenu npr. štamapanje i rasturanje brošura....
Za to je zadužena SDA. Evo već skoro 30 godina. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#34724 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

DF je Desničarska Fronta.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#34725 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bosanac sa dna kace »

MK81 wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Hocće'l iko iz te stranke pokrenut bojkot firmi koje podržavaju HDZ aparthejd, antisemitizam i UZP?
Ne mora javno, a li ero da pokrenu npr. štamapanje i rasturanje brošura....
Kao što je pokrenula SDA jel? 30 godina skupa pljačkaju narode u FBiH. Sve poluge finansija su u rukama HDZ kojeg toliko mrze itd itd... ne budi naivan
eto SDA je smeće, saradnik i pomagač mrskih HDZ aparthejdovaca i UZPovca,,, smeće, odron, nikom korisni...

NS s druge strane ima priliku da pokaže svoj patriotizam.ž
Ne kažem da trebaju krenuti sve najednom javno, eto nek organizuju neku anonimnu ekipicu za pravljenje letaka i dijeljenje, koje će NS finansirati, kao i vođenje profila na društvenim mrežama
Locked